Neem 'n "AKKERTJE" LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 22 Februari] LAND- EN TUINBOUW. STADSNIEUWS. TELEGRAMMEN. en Jhr. Laman Trip, terwijl ook de Neder- landsche gezant zich bU hem heeft aan- besloten. De Prins was gekleed ln admiraals uniform en liep naast den Prins van Wales en den Zweedsche prins. Van de andere gekroonde staatshoofden heeft de koning van Afghanistan zich laten vertegenwoordigen door zijn buiten gewoon gevolmachtigde te Parijs, Prins Shah Wall Khan, Koning Carol van Roe menië door zijn broer Prins Nicolaas, ln wiens gevolg zich oa. oud-minister Ange- lescu bevindt; de groothertogin van Luxemburg door Prins Felix van Bourbon, de Koning van Denemarken door Prins Axel van Denemarken, de Koning van Egypte door den Egyptlschen gezant te Parijs en de Japansche Keizer door den Japanschen ambassadeur te Londen. De Dultschc Rijkspresident Von Hinden burg had als buitengewoon ambassadeur den oud-gezant van Dultschland te Brus sel, Von Keiler gezonden, terwijl de overlse landen en staatshoofden zich lieten ver tegenwoordigen door hun gezanten te Brussel die in dit geval niet bij het diplo matieke corps, maar bij de vreemde staats hoofden liepen. De staatshoofden werden gevolgd door de leden van het diplomatieke corps en hierop volgde de Belgische Ministerraad, de Ministers van Staat, de hooge rech terlijke ambtenaren de verschillende rech terlijke colleges vertegenwoordigend, de leden van den MIJnraad en van den Kolonialen Raad, de militaire attachés, de hoogere leger-officieren, de gouver neurs der Belgische provincies en dele gaties van de Provinciale Raden, de hoo ge ambtenaren, het gemeentebestuur van Brussel en daarachter deputaties van andere gemeenteraden. Hierop volgden de vertegenwoordigers der geestelijkheid van alle gezindten, de legaties van alle Belgische Academies en Universiteiten, het consulaire corps en tenslotte een ontelbare reeks van dele gaties van vereenlglngen en corporaties op allerlei gebied, ook uit het buitenland die zich bij de plechtigheid lieten verte genwoordigen. De onafzienbare stoet werd gesloten door twee afdeellngen van het eerste gldsenreglment. twee afdeellngen van het 6e en 14e artillerieregiment en een pele- ton bereden gendarmerie. De escortee- rende troepen zijn gekleed in veldtenne en marcbeeren in rijen van twaalf. De trommels die niet geroerd worden, zijn evenals de vaandels, omfloerst. Dc plechtigheid in de St. Gudule. De stoet volgt den weg langs de Rue Royale, die vanaf het plein voor het Paleis is afgezet door een cordon Arden nen-Jagers met baret en grenadiers. De rest van de route naar de St. Gudule, langs de Rue des Colonies en de Rue de Chancellerle Is, evenals het plein, afge zet door karabinlers. In dichte drommen staan de menschen achter de afzetting, die op het plein van de St. Gudule is versterkt door hekken langs de trottoirs te plaatsen. Waar het affuit met het stoffelijk overschot van den Koning nadert nijgen zich de hoofden en staan de soldaten stram in de houding, terwijl de oflicieren den sabel presenteeren. Bij het naderen van de kerk passeerde het gedeelte van den stoet, dat het affuit voorafging, den hoofdingang en ging verder naar de Rue Treurenberg, waar tot het einde van de plechtigheid in de St. Gudule werd gewacht. Het affuit hield halt voor de hoofdingang, waar de lijk kist ontvangen werd door den Deken van de St. Gudule en andere geestelijken, die de kist, voorafgegaan door Kardinaal Van Roey, in processie droegen naar de hooge katafalk, die was opgericht op de plaats, waar hoofd- en zijbeuk elkaar snijden. Ter weerszijden van de katafalk, die bedekt werd met de nationale kleu ren en waarboven een koepel was aan gebracht met neerhangende draperien, temidden van vier schilden, brandde een drie-dubbele rij kaarsen. Op de katafalk werden tuniek, helm en zwaard van den Koning gelegd. In het midden van de kerk is boven een Belgisch wapenschild een tweede, verlichte koepel aangebracht. In de kerk is overigens alles omfloerst en ook de drie ingangen zijn voorzien van rouw-ba'd^khnen Bij het hoofdaltaar is een troon opge richt voor de Koninklijke familie en daar achter zijn de plaatsen voor de vreemde staatshoofden en hun vertegenwoordigers. De diplomaten en autoriteiten en overige genocdlgden vinden nauwelijks een plaats in de kerk, zoodat er van toegang voor een deel van het publiek geen sprake is, en zelfs de pers heeft maar een sporadische vertegenwoordiger, die de plechtigheid in de St. Oudule kan bijwonen. De dienst werd geleld door den Kardi naal-Aartsbisschop van Mechelen, Kardi naal Van Roey, die werd bijgestaan dooi den deken van Brussel Mgr. Marinls, en eenlge diakenen en kanunniken. De plech tige Mis werd uitgevoerd door het be roemde koor van de St. Romboutskerk te Mechelen. versterkt met zangers van het groot-seminarie en het koor Scola Canto rum te Mechelen. De absolutie werd door Kardinaal Van Roey persoonlijk gezongen. De plechtigheid in de St. Gudule eindigde met een op gedempte toon in mineur ge speelde „Brabanconne" van het muziek corps der grenadiers Naar Laeken. Na afloop van den rouwdienst begeleid den de Kardinaal en de overige geeste lijken het lijk van den Koning tot aan den uitgang van de kerk. De hoogste autoriteiten en buitenland- sche vertegenwoordigers stapten voor een der zij-Ingangen in rijtuigen, die hen naar de kerk te Laeken brachten. De thans kleiner geworden lijkstoet volgde weldra, in langzamer tempo, door de Rue Treuren berg, de Rue Royale, de Rue des Palais en de Avenue de la Reine naar Laeken. Langs den geheele weg stonden troepen ge schaard, en wel tot aan de Place Liedts afdeellngen der verschillende linie-regi menten. vervolgens een regiment wielrij ders eenlge artilerie-regimenten, eenige af deellngen genie en te Laeken zelf het 2e Regiment lansiers. De troepen bewezen telkens bij het Dasseeren van het affuit met het stoffelijk overschot van den Koning de militaire eerbewijzen afdee- lings- of peletonsgewljs. Tusschen de Schaarheeksche Poort en het kanaal werd aan één zijde van den weg de eerewacht gevormd door school kinderen, die met strakke gezichties den indrukwekkenden stoet zagen voorbijtrek ken. RECLAME. 6473 bij Vrouwenpijn, Onbehaaglijkheid. STEUN AAN PLUIMVEEHOUDERS. NATIONALEN JONGEREN VERBOND. Verlengd tot en met 31 Maart. De minister van economische zaken heeft bepaald, dat de termijn, gedurende welken uit het Landbouw-Crisisfonds steun wordt uitgekeerd ten behoeve van de erkende plulmveehouders-elerenprodu- centen en welken termijn zou afioopen met 28 Februari 1934, verlengd wordt tot en met 31 Maart a.s. Voor de ultkeerlngen ten behoeve van de erkende pluimveehouders-producenten van slachtgevogelte, wordt het tijdvak eveneens tot 31 Maart verlengd. In de kerk te Laken. Bij het naderen van de kerk te Laken reed het gedeelte van den stoet, dat het stoffelijk overschot voorafging, de Park laan in, zoodat de troepen, die het affuit volgden, erlangs konden defileeren. De muziekcorpsen defileerden niet mee, doch stelden zich ter zijde op en brachten voor het eerst treurmuziek ten gehoore. De klokken beierden Vervolgens werd het lijk de kerk binnen gedragen, waar het opnieuw door den Kardinaal en de Bisschoppen werd ont vangen. Ook de basiliek was geheel met rouwflours bekleed. Na een door den Kardinaal gezongen absolutie werd de kist onder doodsche stilte door onder-officieren van verschil lende wapenen opgenomen en naar de Koninklijke Grafkelder gedragen. Op hetzelfde oogenblik klonk het eerste 1 kanonschot van een salvo van 21 schoten, die de wereld kond deden, dat het stofte- i lijk overschot van Albert I, Koning der j Belgen, een der meest geliefde vorsten van Europa, diep betreurd door het geheele I volk, dat heden op wel zeer treffende wijze aan zijn droefheid had uiting gegeven, was bijgezet in het grafgewelf van zijn ver wanten en voorvaderen. Een uitmuntende radio-reportage Groot, zeer groot was de belangstelling in Nederland voor de begrafenisplechtig heid van Koning Albert. Overvol waren de treinen, die gistermiddag en heden in alh vroegte naar de Belgische hoofdstad zijn vertrokken. Tallooze propvolle auto bussen hebben in het holst van den nacht uit verschillende steden de reis naar Brussel aanvaard. ZIJ, die achter bleven, hebben echter aan den luidspre ker de plechtige gebeurtenis van het be gin tot het einde op den voet kunnen volgen, dank zij de uitnemende reporta ge van den Belgischen omroep, eveneens door de A.V.R.O. en de K.R.O. uitgezon den. Om tien uur precies klonk de stem van den Belgischen omroeper, die staande bij het Koninklijke Paleis, met ontroerde stem zijn sobere mededeelingen begint. De hemel ls dicht en schijnt met de Belgische natie te treuren. Er valt een zachte motregen en alles ziet er grijs en troosteloos uit. De menigte zwijgt en wacht. De reusachtige toeloop van al die zwijgende menschen is een levend getui genis van de groote eerbied, alom ge koesterd voor den overleden vorst. Uit het buitenland zijn niet minder dan 80,000 personen te Brussel samenge stroomd. Enkele minuten zwijgt de luid- i spreker en wij hooren de afgemeten stap- pen van de duizenden voorbijtrekkende oud-strijders. Aan dit défilé schijnt geen eind te zullen komen. De verslaggever leest de lange lijst voor van de officieele personen die de plech tigheid zijn komen bijwonen. Steeds worden bloemen en kransen aangedragen, men weet bijna niet waar ze neer te leggen. We hooren het mar- cheeren der oud-strijders, die in rijen van veertig man over het breede plein voorbij trekken. Ook de weduwen en wee zen en de moeders, die hun zonen in den oorlog hebben verloren, defileeren in drommen .angs de baar. Het is een zeer aandoenlijk schouwspel, al deze eenvou dige vrouwen het hoofd te zien buigen als eerbiedige groet aan den overleden vorst, die tezamen met hun geliefde bloedverwanten aan het front heeft ge- De microfoon vangt alle geluiden op: het dreunende marschtempo, het gerinkel der medailles, het getik van de wandel- stekken Eindelijk kom', er een einde aan bet défilé Als laatste groep trekken ver pleegsters en br rncardiers voorbij. Dan beginnen de klokken der St Goe- dele te luiden en vangt de plechtigheid der overbrenging aan Om vijf minuten over half elf Belgische j tijd, zet de stoet zich in beweging. De klokken van de St. Goedele beginnen te luiden. De plechtigheid is begonnen. Ieder een is onder den indruk van het aangrij pende oogenblik. Velen zijn hun ontroering niet meester en barsten in luid snikken uit. Het stoffelijk overschot van Koning Albert I is op weg naar zijn laatste rust plaats. Naarmate de stoet de Kathedraal nadert, wordt het klokgelui sterker. Het ls doodstil op straat. Er wordt geen woord gesproken Allen staren naar het affuit. Langen tijd hooren wij niets anders dan het paardengetrappel. Langs den weg die de stoet volgt, verdringen de menschen zich voor de vensters en op de balcons. De lange stoet van schitterende uniformen moet af en toe even halt houden, maar lang duurt het oponthoud niet. De microfoon verplaatst ons dan in de St. Goedele. De geheele omgeving van de Kathedraal is afgezet. Korte bevelen van de officieren van de afdeelingen. die de haag vormen, weerklinken Het klokgelui, een poos onderbroken, zet bij de nadering van den stoet opnieuw in. Droevig klinkt het eenton'g gebimbam over het stille kerkplein. Om tien minuten over elf arri veert het affuit met het stoffelijk over schot bij de Kathedraal. Trompetsignalen weerk'inken. Dan betreedt de radioverslag gever met de eerste afgevaardigden de kerk. De plechtige toonen van het Confi teor, het begin van de plechtige Reouiem Mis. gezongen door het koor 'van de St. Rombou'ricerk te Mechelen. vullen de hooge ruimte. Lezing van den heer van der Plas In de Harmonie werd gisteravond door het N.J.V. een vergadering belegd waarin als spreker optrad de heer van der Plas, Resident van Cherlbon. Na een inleiding van den voorzitter zeide de heer v. d. Plas, die zou spreken over de crisisver houdingen ln Indië, in eenvoudige trek ken de structuur van de Indische samen leving uiteen. De bevolking is een agrarische en de groote verplichtingen, ontstaan uit de groote buitenlandsche investeeringen, moeten uit de agrarische export worden voldaan. Indië is dus zeer afhankelijk van de exportprijzen der pro ducten. De catastrophale dalingen van de prijzen der producten van 1928 tot 1933 had funeste gevolgen voor de Indische samenleving. Producten als rubber, peper en aardnoten en vooral suiker, die practisch onverkoopbaar is, daalden enorm in prijs. De bevolking, voor een groot deel arbeiders voor de fabrieken ls vrijwel broodeloos. Als gevolg van dat alles liepen de staatsinkomsten sterk terug, terwijl o.a de pensioenlast zeer steeg. Drastisch is hierop door de regee ring bezuinigd; op alle posten van de Begrooting, o.a. sterk op salarissen en onderwijs, openbare werken worden en zijn stopgezet. De houding der bevolking is vooral ten opzichte van de contracten met de fabrieken zeer bereidwillig en re delijk. Tenslotte wordt echter de toe stand voor de bevolking zoo ernstig dat door de onmacht die bestaat om een in komen te verdienen, het volk onbestuur baar wordt, wat tot ernstige gevolgen kan leiden. Daarbij komt nog de wijze, waarop Japan, beslag heeft gelegd op den geest der bevolking, èn door de goedkoopte van zijn artikelen, èn door de studiën en de daarop gevolgde maatschappelijk systeem. Noodig is dat ieder in Neder land begrijpt hoe ernstig de toestand in Indle is, daar men anders bijdraagt tot het komen van verwijdering tusschen Nederland en Indlë. Door verschillende oudere en jongere aanwezigen werden vragen gesteld: uit voerig behandelde spr. nog verschillende belangrijke onderwerpen. Voor het N.J.V. een avond welke volkomen beantwoordde aan hetgeen het N.J.V. zich als doel stelt bij haar propaganda, en een goede ge legenheid om te worden voorgelicht over den ernstieen toestand in het Oostelijk deel des Riiks. De hartelijke dankwoorden waren dan ook zeer verdiend. LEIDSCHE HOUT. De groote vijver bijna gereed. De groote vijver aan de Oostzijde van den Leldschen Hout, tot aanleg waarvan in verband met de beperkte geldmiddelen eerst in den afgeloopen winter kon worden begonnen, nadert thans zijn voltooiing. Dit werk werd wederom Ih werkverschaf- f'ng uitgevoerd met dien verstande, dat daarbij ook het vaste oersoneel werd te werk gesteld. Buitendien vonden drie werkloozen gedurende een groot deel van den winter de vorstoeriode uitgezon derd hier productieven arbeid. Vermoedelijk zal binnen een of twee weken het water tot het nu uitgegraven terrein worden toegelaten, waarmede ons prachtig wandelpark alsdan met een olek zal zijn verrijkt, welke zich ln de toekomst stPlllg tot een natuurmonument zal ont wikkelen. GESLAAGDE VOLKSBIJEENKOMST. Uitvoering van Bmnhilde. Op uitnoodiglng van de Commissie voor de Volksbijeenkomsten heeft de Leldsche dames-gymnastiekvereenlglng „Brunhilde' gisteravond een uitvoering gegeven in de Stadszaal, waarbij net programma vrijwel gelijk was aan dat van de jaarlijksche uitvoering, waarvan wij een dag of veertien geleden met zooveel enthousiasme gewag hebben gemaakt. Jammer genoeg moest er ditmaal op het (uitgebouwde) tooneel worden gewerkt en dat kwam de prestaties natuurlijk niet ten goede. Niettemin werd er uitstekend gewerkt en waren de toe schouwers uitbundig in hun bijval. Het groote succes was ook nu weer de demon stratie met het Rhönrad, niettegenstaande er slechts ruimte was voor niet meer dan twee omwentelingen van dit omvangrijke werktuig. Al-met-al werd het een prettige en sportief zeer geslaagde avond, waarop het Brunhilde-strijkje (met Han Zirkzee aan de piano) voor uitstekende muzikale begeleiding zorg heeft gedragen. Aan het slot der uitvoering vertolkte dc heer Harmsen de gevoelens van waardeering en lof van commissie en andere aanwezigen en bood hij zoowel mevr Dieben (presi dente van Brunhilde) als de leidster, mej. Steffelaar, bloemen aan. PER MOTOR VAN JAVA NAAR HOLLAND. Interessante causerie van den heer Herweyer. Over zijn tocht per motor van Java naar Holland, waarbij niet minder dan vijftien landen werden doorkruist, heeft de heer B. J. A. Herweyer, uit Heemstede, gister avond in een der boven-zalen van „In den Vergulden Turk" verteld aan de leden der afdeeling Leiden van de Ned. Reisvereenl- ging en zelden zal een spreker een zoo aandachtig gehoor hebben gehad als hij! De heer Herweyer als crisis-slachtoffer en de heer A. G. A. Aukes, in verband met zijn gezondheidstoestand, waren gedwongen naar Nederland terug te keeren en geleide lijk rijpte toen het plan dien tocht te ma ken per motor met zijspan, een onderne ming, waaraan tallooze moeilijkheden ver bonden waren, doch die aanlokte door haar sportiviteit en haar pionierszin. Lang wachten op den zijspan, die uit Duitsch- iand komen moest, was oorzaak dat pas op 17 October 1932 van Semarang vertrokken kon worden en dat heeft er toe geleid dat de beide reizigers herhaaldelijk door den strengen winter in ernstig gevaar zijn ge komen. Van Java ging het door de Straits Settlements, Ceylon, Britsch Indië, Afgha nistan (waar nog nooit een Hollander ge weest was!), Baluchistan, Irak. door de Syrische woestijn (waar zij verdwaalden doch door Bedoulnen weer op den goeden weg werden gebracht). Syrië, Yougo-Slavië Bulgarije, Hongarije, Oostenrijk en Duitschland om op 27 Februari te Heem stede te arriveeren. In een logboek, rijk geïllustreerd met handteekeningen. stem pels en foto's, werden de duizenden weder waardigheden vastgelegd en gedurende eenlge uren heeft de heer Herweyer daar van aan de hand van een tachtigtal zeer fraaie lantaarn-plaatjes op boeien de wijze verteld. Hij schetste de moeilijk heden van kleeding (de temperatuur va rieerde van tropische hitte tot 16 graden Celslus onder nul!), benzine- en olie-voor ziening, ziektebestrijding, enz. en schilder de de schoonheid van landen en gebouwen in die vele landen, welke door het stout moedige tweetal bereisd werd, alsmede de ontzettend slechte gesteldheid van de meeste wegen, waarop de motor meerma len tot den as in den modder zakte. Van dat alles melding te maken ware in het korte bestek van dit verslag onmogelijk. Wij mogen daarom verder volstaan met te zeggen dat de toehoorders door het sobere, doch treffende verhaal van den heer Herweyer, tot groote geestdrift wer den gebracht en dat den SDreker na afloop een haast ongewoon langdurig applaus ten deel is gevallen! De heer Geytenbeek zorgde bij deze lezing als gewoonlijk voor een scher pe projectie der lantaarnplaatjes. N.V. EERSTE LEIDSCHE HULPBANK. Jaarlijksche vergadering van aandeel houders, In de gistermiddag gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Eerste Leidsche Hulpbank is het onder staande verslag uitgebracht. In het bestuur kwam geen verandering. In 1933 zijn in gekomen 614 aanvrazen (v. j. 603) tot een bedrag van f. 138.370 (v. j. f. 117.334). Er werden 142 aanvragen afgewezen. In totaal werd in 1933 afgelost een be drag van f- 93.306.81 en stond per 31 De cember-uit. de som van f. 69.146.45. Het saldo der obligatielening vermin derde door uitlotine met f. 1.500 en ver meerderde door plaatsing van nieuwe obligatiën met f. 4000 zoodat het saldo thans f. 16.700 bedraagt. De reserve-debiteuren is vermeerderd met de rente ad. f. 396.72 en uit de winst met f. 1.002.87. Aan de debiteuren moest afgeschreven worden een bedrag van f. 802.87, waarvoor de rekening reserve debiteuren belast werd zoodat deze reke ning thans op de balans voorkomt met een bedag van f. 7.208 67. Het gebouw komt voor f. 5.000 op de ba'ans voor. Het uitstaand bedrag ad f. 69.146.45 is hooger dan per 31 December 1932. Na afboeking van dividend-belasting 1932 ad f. 144.72 resteert een winstsaldo van f. 1.621.34. Besloten werd 4 °/o dividend uit te keeren of f. 1.410 (v. j. 4'/t DE LEER- EN WERKKAMPEN der A. 3. C. Causerie van Jan Peters. i In een matig bezochte bijeenkomst der A. J. C. in den foyer van de Burchtzaal heeft gisteravond Jan Peters hoofdbe stuurslid der A. J. C. een lezing met lichtbeelden gehouden over ..De leer- en werkkampen der A. J.C. en hun sociaal- paedagogische beteekenis". In den aanvang van zijn causerie wees spr. er op, dat er thans in de geheele wereld ongeveer 25 millioen werkloozen zijn, waarvan 350.000 in Nederland. Van de Nederlandsche werkloozen behooren er ongeveer 70 duizend tot de Jongeren. Grootendeels komen deze zoo van de lagere school, bekwaamheid in een vak bezitten zij niet en zullen zij misschien nooit bezitten; de tweede groep, de ex- I leerlingen van 'n ambachtsschool, MULO, i en soms H.B.S„ zal spoedig verleerd zijn wat aan kennis of vakbekwaamheid werd aangeleerd. De derde groep tenslotte omvat de ouderen 20 tot 25 jaar die reeds enkele jaren werkten, vaak reeds huwe lijksplannen hebben en thans afhankelijk van ouders of derden, zonder werk den dag moeten doorbrengen. De Invloed der werkloosheid op de jeugdige menschen zelf en op de maatschappij in haar geheel stelde spr. vervolgens in het licht; dat de 1 jeugdcriminaliteit in de laatste jaren sterk ls toegenomen is een factor, welke aan duidelijkheid niets te wenschen overlaat. Geestelijke en zedelijke steun is voor deze werkloozen dan ook minstens even noodza kelijk als zoo niet noodzakelijker dan finan. cieele. Door de A.J.C. werd in deze rich- ting het initiatief genomen en thans telt ons land vele ontwikkelings- en ontspan- ningscursussen; buitendien werd de com missie tot bestrijding van de gevolgen der jeugdwerkloosheid opgericht, een instantie welke door de overheid als inlichtingen dienst wordt gebezigd. Uitvoerig schilderde spr. het ontstaan en de ontwikkeling der leer- en werkkam pen der A. J. C„ erop wijzende, dat de nut tige arbeid, welke daar verricht wordt, de kennis welke vergaard wordt door de be studeering van bepaalde onderwerpen en de juiste vulling van den vrijen tijd. aan deze kampen zoo'n groote beteekenis geven. Weggerukt uit den sleur van allen dag ondergaat de jeugdige werklooze het kampleven ais een heilzame genezing. Een interessante collectie lichtbeelden toonde aan hoe het kamoleven is inge deeld en hoe het werk natuurlijk onder volkomen deskundige leiding wordt verricht. Met groote aandacht volgden de wein'ge aanwezigen waaronder enkele vertegenwoordigers van zusterorganisaties de lezing. WAARSCHUWING. De Burgemeester van Hillegom geeft belanghebbenden in overweging, alvorens bestellingen te doen of geld te zenden aan „Aurora's Bloemkweekerij en -Handel, te Hillegom" bij hem inlichtingen ln te winnen. Genoemde onderneming, waarvan eige naar is L Straathof, wonende Bleekkade no. 7 te Hillegom. zendt ook hier ter stede circulaires rond, waarin bloembollen wor den aangeboden, terwijl tevens de gele genheid wordt gegeven om deel te nemen aan een z.g. puzzle-wedstrijd, waaraan diverse prijzen zijn verbonden. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraal examen rechtsgeleerdheid, mej. A. M. Chr. Dar- lang (Den Haag). ONTSPANNINGS-COMITÉ CHR. WERK Het was een sympathieke de J.-V. .Prediker" om ten bs>~j! Ontspanningscomité van Chr, Wtp gisteren een bijeenkomst te in gebouw „Prediker", een i. welke zeer druk bezocht was en e_ kenmerkte door een gezellige sfeer I De voorzitter van de J.-v. p de heer D. van 't Zelfde, sprak e openingswoord, waarin hij het i plicht stelde om het leed, dat drukt, gezamenlijk te dragen, opwekking om het comité te s tot de jongeren om zich aan te s „Prediker" besloot spr. zijn toesprL Op voortreffelijke wijze werden i gens door den heer Heymans enkele J gedeclameerd. Na pianomuziek van den heer werd een aanvang gemaakt hoofdschotel van dezen avond, dè"ï ring van het tooneelstuk „Het 4 punt" door leden van het toonee van „Prediker", onder leiding van d H. v. d. Horst Het stuk werd uitnemend gespeeld! speciale vermelding verdienen Woodleigh en Gebhard. De heer Slegtenhorst, voorzitter v ontspanningscomité voor Chr. WertJ heeft in deze samenkomst in een toesoraak op overtuigende wijze tl gezet het vele werk. dat het conffltl de Chr. georgan'seerd werkloozen 1 heeft gedaan en nog hoont te doei een verbindend teeken zien wij aldti dat ook de Kerk aandacht wil schj aan ons werk en zich steeds meer» soc'ale terrein gaat bewegen. Met aan het adres van den meester, den heer J, A. v. d. Reydenl Vest 103 te herinneren en od 'te 1 tot steun, besloot sor. ziin toesnrai. Met het zingen van den Avonda gebed van den heer Van 't Zelfde deze bijeenkomst gesloten. Mej. M. v. d. Laan uit Katwql Zee. thans kweekeling met acte au bijz. school te Sassenheim. is met ii van 1 Maart a.s. als zoodanig benoem de bljz. opleidingsschool aan den Md weg alhier hoofd de neer J. Tijnslq Gisteren slaagden te 's-Gra-ei voor het voorloopig diploma madiin koopvaardij, de heeren J. Piket en P.| gunst, beiden wonende alhier, leer. van de Machinistenavondschool, vd den aan de Ambachtsschool te dezer Op 26 Februari e.k. zullen de n gende reserve-officieren tot het volge een cursus bij het 6e Regiment-VeliJ lerie alhier onder de waoenen kom Raaff, H. Bloembergen, W. v. Wijk, M. Irish Stephenson, B. J. Maars Smits en J. Westenberg. Zondag geeft het Nederland Tooneelgezelschap onder leiding vaa Steenbergen, de bekende militaire I „George wil wel", waarin optreden 4 mes: Nelly Gijswijk, Adri v. d. Grien Loeti Broedeles en de heeren Joh. S bergen, Bert van der Linden en V Hees en anderen. Men zie verder a tentie in dit Blad. Te beginnen met morgenavond 4 in het Trlanon-theater een speciaal dit theater opgenomen film van del vaartplechtigheid van Koning Albr vertoond. De politie alhier heeft onder «ea king van diefstal van een plaid af houden den 44-jarigen zwerver 1 gedomicilieerd te Nijmegen. U. was bij zijn aanhouding in het I van een lange grijs geruite winterjsl een grijze halsdoek, waarvan hij del komst niet kön of wilde opgeven. I De commissaris van politie verzoen I die daarover inlichtingen kunoenj strekken, zich te willen vervoegen a' politiebureau, afd. recherche. DE MOORD OP EEN RECHT IN FRANKRIJK. ho IN VERBAND MET DE STAVISKI AFFAIRE. PARIJS, 22 Febr. (Reuter). De ras achtige moord op rechter Prince gW Parijsche pers aanleiding een heftig" tiek uit. te oefenen op de huidige den in Frankrijk. Zij elscht een ena ingrijpen van de autoriteiten. Het politie-onderzoek heeft nog licht op de zaak geworpen: men ven nog steeds met een colitleken mo» maken te hebben, welke in verban0 met de Stavisky-affaire. Prince was nauwkeurig op met de geschiedenis en moet een m personen hebben gekend, die meer 01 m der in het schandaal betrokken m weest, zonder tot nu toe ter veran ding te zijn geroepen. Hij heeft in den laatsten tijd veel w brieven ontvangen. pp Ongeveer een week geleden we™ door een onbekende aangeboden gaan lunchen, doch Prince weigera hii Men verklaart verder, dat Prince vertrek naar Dyon gewichtige over de Stavisky-affaire bij welke thans zijn verdweneu Het laatste is Prince levend gezij hii Dinsdagavond zijn hotel te v> liet. „u Op ongeveer 25 Meter van oe ir waar het lijk van Prince is gevojj» een manchetknoop van hem gevon Dit schijnt het vermoeden te <x dat hij eerst na den moord op werd gelegd. j. Ook heeft men in de nabjiheio" sporen van een auto gevonden, nog nader wordt onderzocht. PARIJS, 21 Febr. (Reuter), a dc minister van Handel, ie hooggeplaatste ambtenaren van zij» sort oogetreden. j, 1 Zij hadden het opzicht over hulzen, in het bijzonder in "e: B Bayonne. h„t citH De generaal-inspecteur voor n wezen, bij het ministerie va Delamarehé is eenensionneero1 werker Constantin heeft een risping ontvangen. pjBM Delatnorché worden enjstigajjg f" zuimen ten laste eelegd, CobSu vaardigheid verweten. l

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 2