LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 20 Februari 1 VISSCHERIJBERICHTEN. TELEGRAMMEN. Steunt met Uw gaven het Leidsch Crisis-Comit SCHEEPSTIJDINGEN, ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het Candida- examen rechtsgeleerdheid mej. W. A. de Boekert iEindhoven) en de heeren W. L Bollen (Den Haag) en R W. Leddy cRijswijk voor het propadeutisch examen theologie de heer D. Veldkamp (Rotterdam) en voor het doctoraal examen geneeskunde de dames M. Reyntjes (Oegstgeest) en M. J. Maas (Rotterdam). FAILLISSEMENT KAAS EN CO. Het weekblad Handelsbelangen neemt o.m. op de crèdlteurenlljst ln het faillis sement Kaas en Co.. confectiefabriek hier ter stede. Deze lijst telt 57 crediteu ren met een totaal passief van f. 46.703.53 waarvan preferent f. 2.330.17. De bateil zijn nog niet volledig bekend. De voor naamste crediteuren zijn: O. Kaas loon geldleenlng f. 6900. Wed. Kampers geldleenlng f. 10 000. G. Driessen geldleenlng f. 7135.—. AANBESTEDINGEN. Door den directeur van Gemeentewerken Is hedenmorgen namens B en W. aan besteed het verlengen van de Trompstraat en het aanleggen van de Kortenaerstraal. Ingekomen waren 13 biljetten, waarop als volgt was ingeschreven: Belt, Soestdljk f. 4790; N V. v.h. Visser en Zn, Wassenaar, f. 3500; Wamaar, Lel den, f. 3490; Heemskerk, Leiden, f. 3223; Bax en Steenkist. Haarlem, f. 2890; Mar- cells. Lelden, f. 2871; Sanders Co., Gouda f. 2848; De Winter en v. Weeren, Leiden, f. 2777.77; Harmen Veld, Leiden, f. 2676; C. van Valderen, Leiden, f. 2663; v Halum en Doornik. Den Haag, f. 2580 v d. Berg, Lelden, f. 2127; H. Bunschoten, Hillegers- berg en De Groot, Leiden, f. 1609. Voorts ls aanbesteed het uitvoeren van •lootdempingen, rloleerings. en be-tra- tingswerken op een terrein ten Noord- Oosten van de Brederodestraat, nabij den Lagen Morschweg. Voor deze aanbesteding waren 12 biljetten Ingekomen, waarop als volgt was ingeschreven: G. van Dijke, Oegstgeest. f. 27700; Bijker, Haarlem, f. 24200; Heemskerk, Lelden, f. 23732; Marcelis, Leiden, f. 23029: Bax en Steenkist, Haarlem f. 22685. N.V v.h. Visser en Zn Wassenaar f. 20500; Corver, Lelden f. 19250; Bunschoten te Hillegers- berg en De Groot. Leiden f. 18996; v. d. Berg. Lelden f. 18822: Sanders en Co Gouda, f. 18638: Timmers, Leiden f. 18444; Belt, Soestdljk f. 13490. Zondag a s. hoopt de heer J. M. van Latesteljn den dag te herdenken, dat hij voor 25 Jaar bij de N.V. Leidsche Broodfa briek ln betrekking kwam. Aan z.g. gewetensgeld is door den ontvanger der directe belastingen aan het le kantoor alhier f. 10.ontvangen. RECLAME. Een vooruitgang op hygiënisch gebied is het ongetwijfeld, wanneer ieder lid van het gezin zijn eigen beker voor de mond- verzor£ing bezit. Maar hoe de bekers uit elkaar te houden? En de kosten van aan schaffing? De Odol-fabriek te Amsterdam doet U een eenvoudige oplossing aan de hand: tot nadere aankondiging verstrekt zij gratis aan de koopers van Odol-produc- ten fraaie Pollopas-bekers in acht schitte rende kleuren. BU aankoop van 1 flacon Odol- mondwatar vanaf f. 1.25 of 1 tube Oclol-tandpasta a 60 ct. of 3 tuben Odol-tandpasta a 36 ct. ontvangt U één beker gratis! Bezoekt nog heden Uw j winkelier en profiteert van deze aanbieding! 6253 IJMUIDEN, 20 Februari 1934. VISCHFKUZEN. Tarbot per K.G. 1.150.70: Griet per kist van 5u K.G. 3015; Tongen per K.G. 1.2J0 60; Groote schol per kist van oü K.U. 1510; Mmdelschol per kist van ou K.G. 1613.50; Zetschol per kist van :.o K.G. 2519: Kleine schol per kist van 50 K.G. 25—9o0; Bot per kist van 50 k.«j. 74.20; Schar per kist van 50 K.G. 12— 3; Tongschar per kist van 50 K.G. 3023 Hoggen per 20 stuks 145.50; Vleeten per BtuK 4.25—l.'iO; Pieterman en Poontjes o. kist van 50 K.G. 9.508 50: Groote schelv. per kist van 50 K.G. 3325; Middel schelv. per kist van 50 K.G. 3421 50" Klelnmldde) schelv. per kist van 50 K.G. 31—20; Kleine schelv. per kist van 50 K.G. 1910: Kabeljouw per kist van 125 K.G. 48—27.50; Gullen per kist van 50 K.G. xx 19—8. Lengen per stuk 2.17—0.55 Heilbot per KG. 10.503.60; Koolvisch per stuk 0.050 17; Makreel per kist van 50 K.G. 16.5016; Aangevoerd 870 kisten versche haring 9—3.10 per kist: Aangeko men de stoomtrawlers: IJM. 38 met 5030: IJM. 100 met 2990. IJM. 135 met 1680; IJM. 82 met 3860; IJM. 23 met 1610; IJM. 00 met 2100; IJM. 133 met 1930; IJM. 87 met 1610; IJM. 167 met 1960; IJM. 177 met 1940; IJM, 77 met 2790; de Engelsche drifters YH. 11 met 753: LT. 492 met 776. LT. 746 met 1156 versche haring, en de loggers K.W. 57 met 690: K.W. 56 met 1020; K.W 31 met 1100: K.W 22 met 730; SCHBV. 69 met 860; SCHEV. 196 met 1010; SCHEV. 102 met 810; SCHEV. 97 met 78. Steant, bij gelijken prijs en kwaliteit De Nederhndsche Industrie. Hiermede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. DE ALGEMEENE TOESTAND. De Ontwapening. De lord Privy Seal Eden is gisteren uit Parijs naar Berlijn vertrokken, ter voort zetting van zijn besprekingen over het Britsche ontwapeningsmemorandum en daar gisteravond gearriveerd. Te Berlijn zal Eden met rijkskanselier Hitler en andere rijksministers van ge dachten wisselen, waarna hij zich naar Rome zal begeven. Zooals bekend, verwacht men dat hij op zijn thuisreis oonleuw te Parijs met de Fransche staatslieden zal confereeren. DUITSCHLAND. De kerkstrijd De padvinderij. In opdracht van den Rijksbisschop heeft de Sllezische landsbisschop acht geestelij ken uit hun functies ontheven omdat zij tijdens de godsdienstoefening de verkla ring van den Predikanten-Noodbond heb ben voorgelezen of hun toestemming daar toe hebben gegeven. In Pommercn zijn tien geestelijken uit hun functie ontheven en vijf geschorst. In overleg met den Bondsleider van de Rijks-organisatie van Duitsche padvinders Walter Jalsen, heeft de jeugdleider van het Duitsche Rijk den leider van de afdee- ling Dultschland van de Rijksorganisatle van Duitsche padvinders. Eberirardt Plewe van zijn functie ontheven. Hij wordt ver vangen door Carl Nabersberg. De Jeugdleider van het Duitsche Rijk heeft de ontbinding bevolen van de Duit sche padvinders-organisatie, aangezien deze geen recht van bestaan heeft door het feit. dat de organisatie nog slechts be hoort bij één Bond, namelijk de Rijks organisatie van padvinders. FRANKRIJK. Besluiten der Kamer De Kamer heeft met 444 tegen 140 stem men (van socialisten en communisten) het volgende door de regeering voorgestelde wetsontwerp goedgekeurd: „Bij uitzoncier.ng en in afwijking van de bepalingen van auikel 30 van de wet van 16 september 1871 wordt over de credie- ten voor de begrooting van uitgaven voor het jaar 1934 bij enkele stemming, betrek king hebbend op alle posten, zooals deze in de toeücnting bij de begrooting van inkomsten voorgesteld worden te verdee- len voor elk ministerie en voor elk hoofd stuk, gestemd". Twee socialistische sprekers verzetten zich tegen dit regeeringsvoorstel, dat zy een beperking noemden van het parle mentaire controlerecht. De minister van iinancien, Germain Martin, voerde daar tegen aan, dat het hier om een uitzonde ring gaat, dat de parlementaire contiole door de behandeling van de begrooting van uitgaven in de financieele commissie gewaarborgd was en dat de aanvaarding van het wetsontwerp de goedkeuring der begrooting in twaalfde gedeelten onnoodlg zou maken. De Kamer heeft voorts besloten tot in stelling van een commissie van 44 leden, aie tot taak zal hebben een onderzoek ln te stellen naar de oorzaken van de bloe dige onlusten van 6 Februari en volgende oagen en die bovendien moet vaststellen, wie daarvoor verantwoordelijk zijn. Bij de debatten verklaarde de vroegere premier Daladier, dat hij met te meer vreugde voor dit voorstel stemde, daar naar zijn meening de commissie onomstootelljk zal vaststellen, dat zijn regeering ln dien tragischen nacht geen bevel heeft gegeven op de betoogers te schieten. Wanneer een regeering een dergelijk bevel zou hebben gegeven, zouden niet 12 of 15 maar hon derden slachtoffers gevallen zijn. SPANJE. Oproep tot algemeene staking mislukt. In verband met de roode protestbeweging tegen de onderdrukking van de socialisten actie in Oostenrijk hebben de Spaansche communisten getracht te Madrid, in Salamanca en Zamora de algemeene sta king uit te roepen. De poging had slechts eenig succes in de mijnen van Asturië, waar 25.000 arbei ders het werk neerlegden. Uit dat gebied worden ook talrijke overvallen en daden van sabotage gemeld. Te Madrid zelf bepaalden de communis ten er zich toe, ln de voorsteden demon- streerend rond te trekken en, zooals den iaatsten tijd gebruikelijk is, winkels te plunderen en steenen te werpen naar de trams en auto's. BULGARIJE. Gemeenteraadsverkiezingen. In 2030 Bulgaarsche plattelandsgemeen ten zijn zonder ordeverstoringen gemeen teraadsverkiezingen gehouden. Het bloc der regeeringspartijen vereenigde 65 pet. der uitgebrachte stemmen op zijn candldaten. De communisten, die in hun propaganda sterk gehandicapt werden door de regee- rlngsniaatregelen tegen hen, kregen 7 pet. der uitgebrachte stemmen of bijna de helft van het stemmenaanta! dat zij in 1931 behaalden. RUSLAND. Moskou krijgt sovjet-standbeelden. Het centraal uitvoerend comité der Rus sische communistische partij heeft de ver- eenlglng van sovjet-Russische beeldhou wers opgedragen een vijfjarenplan op te stellen voor de oprichting van gedenk- te-kensn in Moskou. Dg belangrijkste standbeelden zullen ln rood marmer worden uitgevoerd o.a. „de geboorte van de October-revolutie". „het dictatorschap van het proletariaat" en .Lenln ln een toespraak tot het roode leger." Een groot monument zal ook wor den opgericht ter eere van de Gepeoe, ENGELAND. Het nieuwe handelsverdrag met de sovjets. De tekst van het tijdelijke handelsver drag, dat Vrijdag j.l. te Londen is getee- kend door vertegenwoordigers van Enge land cn de Sovjet Unie, ls thans gepubli ceerd. De voorafgaande overeenkomst werd In October 1932 opgezegd, ten eerste omdat gevoeld werd, dat de gebruikelijke schikkingen voor meestbegunstlglng niet op bevredigende, wijze werkten, in verband met het feit, dat de bultenlandsche han del van een der partijen van staatswege werd geleid. En ten tweede omdat het als een ver plichting werd gevoeld, nopens Canada te Ottawa aanvaard, de preferenties te be schermen tegen het scheppen of ln stand houden van lage prijzen door een actie van den staat, hetgeen het onmogelijk maakte te blijven voortgaan met het ge ven van de niet-gekwallflceerde rechten van de meestbegunstigde natie aan de Sovjet-Unie. Het eei"ste artikel van de nieuwe over eenkomst bevat de bepaling omtrent da meestbegunstlglng ten behoeve van de Sovjet Unie ln de gebruikelijke termen. In artikel 2 wordt deze meestbegunstlglng gekwalificeerd, waarbij wordt bepaald, dat elk der verdragspartijen de ander opmerk zaam mag maken, dat prijzen worden in het leven geroepen, welke waarschijnlijk de prefenrenties zullen benadeelen welke zijn verleend dan wel de binnenlandsche productie kunnen schaden. Een dergelijke stap moet gevolgd worden door onderhan delingen en wanneer deze onderhande lingen falen ls de eerstgenoemde partij bevoegd met een termijn van drie maan den te kennen te geven, dat de meest begunstiging in verband met invoerbeper kingen en -verboden zal ophouden van toepassing te zijn op de betreffende goe deren. In artikel drie geeft de Sovjet- regeering uiting aan den wensch meer van den opbrengst van den verkoop harer goe deren in Engeland te besteden aan den aankoop van Britsche goederen en Brit sche scheepvaartdiensten. Artikel vier bepaalt, dat de handel tus- schen het Versenigd Koninkrijk en de Sovjet Unie zal kunnen genieten van alle regeeringsexportcredieten op dezelfde ba sis als de handel met andere landen. Arti kel vijf bevat op gelijke wijzz als in de overeenkomst van 1930 d? positie van de Russische handelsdelegatie. Artikel zes voorziet in wederkeerig toestaan van de meestbegunstiging met betrekking tot scheepvaart. Artikel zeven bevat zekere reserves met betrekking tot preferenties etc. Artikel acht bepaalt, dat zoolang de Sovjetgoederen de meestbegunstiging ge nieten in eenig land van het Britsche Rii': buiten de Dominions, welke buiten de overeenkomst vallen, de goederen van dat land een gelijke behandeling in de Sovjet Unie zullen genieten. De overeenkomst kan met een termijn van zes maanden door elk der partijen worden opgezegd. OOSTENRIJK. Vredesaanbod der Nazis aan Dollfuss. Morgen, wanneer de 54 dooden der Weensche politie begraven zullen worden, is tot volksrouwdag verklaard. De leider der socialisten Wallisch is ter dood veroordeeld. Landsinspecteur Habicht. de leider der N.S.D.A.P. in Oostenrijk, heeft voor de Beiersche radio een rede gehouden, waarin hij verklaarde, dat de regeering-Dollfuss in den strijd tegen het austro-Marxisme overwonnen heeft, niet, omdat zij aan haar zijde het hoogere recht en de betere idee had, maar omdat zij over betere troepen en sterkere wapenen beschikte. „Ei" bestaan in Oostenrijk", aldus Ha bicht, slechts twee krachten, welke tegen over elkaar staan en om de eindbeslissing strijden, welke het lot van Oostenrijk be palen zal; eenerzijds het nationaal-socia- lisme, d.w.z. de som van al zijn tegenstan ders. De pas uitgevochten strijd heeft zich uit sluitend afgesoeeld in het kamp van deze minderheid. Hij had tot resultaat, dat het eene deel van deze minderheid het andere overwon, doch verder heeft hij tot gevolg gehad, dat de volgelingen van het over wonnen deel na de verwoesting van zijn organisaties, zich wendt tot degene, in wien het den grootsten en sterksten tegen stander van het gehate systeem ziet: het nationaal-socialisme. Dientengevolge heeft zich de krachtsver houding tusschen het natlonaal-rociallsme en de zoogenaamde overwinnende regee ring thans nog meer ten nadeele van de laatste gewijzigd". In het verder verloop van zijn rede ver klaarde SDreker, dat hij, Habicht, voor het geheele Duitsche volk aan de Oostenrijk- sche bondsregeering de vraag stelde, of zij bereid is tot redding van het Duitsche volk ln Oostenrijk gemeenschappelijk rrrt de nationaal-soc'alistische beweging, dat wil zeggen met het volk. den weg naar een betere toekomst te zoeken. De Ocstenrljksche regprring heeft in het begin van dit jaar de begonnen on derhandelingen afgebroken met de moii- veering. dat de tégen haar gerichte na- tionaai-soctalistische aanslagen haar ver der onderhandelen onmogelijk maakten. D'ze motiveering was valseh. D'tmaal zal echter de bondsregeering ook het laatste formeele voorwendsel ontnomen worden, cm een nieuwe beslissing te ontwijken en daarom verklaarde Habicht het volgende: „De vraae om samenwerking aan de bondsregeering blijft bestaan. Haar posi tieve beantwoording en een. daaruit voort vloeiende overeenstemming. verzekert den binnenlandschen vrede van Oosten rijk en brengt Oostenrijk den vrede met het rijk met alle daaruit voortkomende gevolgen. Tot bewijs van de onrechtheid van haar vredeswil, welke betwiifsld wordt richt de leiding der nattonaal-socialis'ische be weging aan alle leden der partij een op roep. waarin van 20 Februari tot 28 Febr. des middags om twaalf uur d wz. voor den duur van acht dagen een wapenstil stand wordt afgekondigd gedurende wel ken het allen leden der socialistische rartü, op straffe van u'tslu'tlne. verboden wordt de Oostenrijksche regeering aan te vollen. De nationaal-socialistisehe oartil acht het vanzelf sprekend, dat de bondsregee ring in dezen tijd ten ooztehte van de partij dezelfde houding zal aannemen. Zou dit niet het geval zijn. of zou het slechts op onvoldoende wijze geschieden, dan zal de strijd op 28 Februari des mid dags om 12 uur worden hervat." Habicht besloot zijn rede met te zeggen: „De natlonaal-soclalistlsche beweging hoopt, dat de bondsregeering thans ook harerzijds ruim genoeg van blik is, om deze gestie te beschouwen, zooa'.s ze be doeld is en in haar de brug zal zien. over weike Oostenrijk een toekomst zonder nieuwe offers tegemoet kan gaan. Moge het bloed der dooden, die dezer dagen gevallen zijn, niet vergeefs ge vloeid hebben." JAPAN. Bezoek van Joeicnew aan Hirota. De - ambassadeur der Sovjet-Unie Joe- renew heeft een bezoek gebracht aan den Japanschen Minister van Buitenlandsche Zaken Hirota en eenige nieuwe tegen-voor- stellen gedaan op de Japansche bemidde lingspogingen voor een vriendschaDDelijke oplossing van de kwestie der zes Sovjet ambtenaren van den No ar d-Mansj pe ril schen spoorweg. d:e eenigen tijd geleden zi.in gearresteerd door autoriteiten van Mansjoekwo, onder beschuldiging van schending van vertrouwen in verband met het doen overbrengen van rollend mate riaal naar Sovjet-grondgebied. Hirota heeft Joerenew toegezegd diens tegenvoorstellen over te brengen aan Mansjoekwo. DE BEËEDIGING VAN KONING LEOPOLD III. Naar wij nader vernemen, zal Koning Leopold III Vrijdagmorgen in een gecom bineerde zitting der beide Kamers (Kamer en Senaat) den eed op den Grondwet af leggen. Een eigenlijke kroning vindt dus niet plaats. Zaterdag zal de jonge koning te paard een intocht houden door de voornaamste straten van Brussel. TUSSCHENTIJDSCHE VERKIEZING IN PORTSMOUTH. LONDEN, 20 Febr. (Reuter). Bij de tus schen tij dsche verkiezing te Portsmouth voor een zetel ln het Lagerhuis werden op den Conservatieven eandidaat admiraal Sir Roger Keyes 17.582 stemmen uitge bracht. terwijl de Labour-candldaat 11.904 stemmen kreeg. Bij de laatste verkiezingen in 1931. luid den deze getallen resp. 26.331 en 12.182. Hoewel de Conservatieve stemmen den in den Iaatsten tijd gebruikelijken achteruit gang vertoonen, is de meerfderheid voor den admiraal grooter dan men algemeen verwachtte. Dit kan een gevolg zijn van zijn popu lariteit in Portsmouth sinds den wereld oorlog. Keyes lc'ddn 1. in 1918 den aanval op Zccbmgge en Ostende. VREEMDE WERKKRACHTEN IN FRANKRIJK. PARIJS. 20 Febr. (Reuter) In het door de financieele Kamercommissie aan genomen begrootingsontwerp bevindt zich een artikel betreffende een extra-belas tingheffing op in Frankrijk werkende bui tenlandsche arbeidskrachten. Volgens dit artikel moeten buitenland sche arbeidskrachten, die minder dan tien jaar in Frankrijk wonen, belast worden met een extra-heffing van tien proc. van hun inkomen. Een uitzondering zal echter gemaakt worden voor de industrie- en mijn-gebieden in Noord-Frankrijk, waar men werkkrachten te kort komt. DREIGENDE UITSLUITING IN DENEMARKEN. KOPENHAGEN. 20 Febr. (Reuter) Tengevolge van een hangend loonconflict in de industrie, dreigt de Deensche ver- ecniging van werkgevers, dat zij op 27 Februari opnieuw een deel der arbeiders zal uitsluiten. Indien deze bedreiging ten uitvoer wordt gebracht, zullen hierdoor ongeveer 100.000 arbeiders getroffen worden. Er zijn onder handelingen geopend om het conflict door bemiddeling bij te leggen. DE PARIJSCHE TAXI-STAKING. PARIJS. 20 Febr. (Reuter) De ver- eenigingen van Parijsche taxi-chauffeurs hebben haar leden opgeroepen tot een he denmiddag te houden massa-betooging aan den voet van de Eifel-toien. Vandaar zullen de chauffeurs naar den oever van de Seine trekken, hun oude ar beidscontracten verscheuren en in de Seine werpen, teneinde symbolisch tot uiting te brengen, dat zij definitief breken met de bestaande arbeidsvoorwaarden. De chauffeurs eischen in de eerste plaats een wettig vaststaand loon, ten einde deel te kunnen nemen aan de so ciale verzekeringen. IIET DUBBELE LEVEN VAN EEN RECHTER. BOEKAREST, 20 Febr. (V.D.) De politie te Jassy had zich geruimen tijd bezig ge houden met een groot aantal kerkdief stallen in de omgeving, zonder erin te slagen den dader op het spoor te komen, toen zij een wcrklooze arresteerde, die eenige mededeelingen deed waardoor de aandacht gevestigd werd op een der meest geachte rechters uit Jassy, lid van een der meest bekende familie's te Jassy. De politie stelde een onderzoek in en het ongeloofelijke bleek waar: de rechter leidde reeds jarenlang een dubbel leven en brak 's nachts in vele kerken in, ten einde heiligenbeelden en andere kunst schatten te stelen, waarvan hij een hartstochtelijk verzamelaar was. Boven dien had hij een bende kerkinbrekers georganiseerd, die hem bit het completee- ren van zijn collectie hielpen. De rechter is thans ingesloten ln de gevangenis te Jassy. TSJANG-KAI-SJEK VOOR VERzq, MET JAPAN? TOKIO. 20 Fe'or. IV. D.) De Ja-, militaire attaché*in China, genen zuki. de voormalige commandant j Japansche militaire school, wan I schalk Tsjang-Kai-Sjek 19 jaar gestudeerd heeft, heeft een bea bracht aan Tsjang-Kai-Sjek en n» gesproken over de Japansch-Chii, betrekkingen. Suzuki verklaart, dat hij met M. ling openlijk over tal van politieke, stukken heeft gesproken, waarbij Ti Kai-Sjek zich voor een verzoen Japan verklaarde. Suzuki was vaj ning, dat men in China inderdaad tb naar het uit den weg ruimen van dt Ujkheden met Japan. VEROORDEELD WEGENS YALSC1 BERICHTGEVING. PARIJS. 20 Febr. (Reuter) - De teur en de hoofdredacteur van een» vei schijnend blad zijn gisteren v, benadeeling van het staatscrediel tot 30 en 20 dagen hechtenis veroords In hun blad was een bericht ny juiste mededeelingen over de Spaarbn Nice verschenen, waardoor op deze s; bank een „run" was ontstaan, en d> binnen enkele dagen ruim 15 francs had moeten uitbetalen. MIJ OCEAAN. MELAMPUS. Amst. n. Java, pass. IS Wight. TROILUS, n. Java, pass. 128 Febr. Pt SILVER—JAVA—PACIFIC LUK. MANOERAN. 16 Febr. v. Calcutta KOTA INTEN, 17 Febr. V. CaicuH Belawan. KON PAKETV. MIJ. NIEUW ZEELAND, 17 Febl". V. Sinji n. Adelaide. ROGGEVEEN, 17 Febr. v. Port Louis Mauritius. NIEUW HOLLAND, 17 Febr. v. MelbO n. Singapore. KON. HOLL. LLOYD. AMSTELLAND. 14 Febr. v. Los Aixeï R'dam. HOLLAND AMER IK A -LI JX BREEDIJK, 17 Febr. v. Baltlrsrij Norfolk. STATENDAM, toeristenvaart, arr.'Jl te Tanger (verb.). ROTT LLOYD. DJAMBI, uitr., 19 Febr. te Macasar.l MIJ. NEDERLAND. SEMBILAN, thuisr., 19 Febr. te Sua. TANTMBAR, 19 Febr. V. Amsi. te Blij POELAU LAUT. uitr., pass. 18 Ouessant. POELAU TELLO. uitr. pass 17 Febr. rt JAVA—NEW YORK LIJN. SIMALOER. 18 Febr. van New-Vort Padang. HALCYON LIJN. STAD HAARLEM,, 17 Febr. van Btfll R'dam. I STAD ARNHEM. R'2dam n. Bagno», 18 Febr. 1 u. 50 n.m. 40 mijlen Z.w. i Niton. HOLLAND—OOST-AZIE LIJN- ARENDSKERKE. thuisr., 17 Febr. Colombo. WAALKERK. thuisr., 19 Febr. van iu>" OUDERKERK, uitr., 17 Febr. v. Hons" ZUIDERKERK, 19 Febr v. R'dam te werpen. KON. NED. STOOMB MIJ- HERMES, 17 Febr. v. Patras n. Calsfflj ORESTES, 18 Febr. van Samos te AURORA. 18 Febr. van Alicante W VENUS. 19 Febr. van Genua te Faie-™ ORANJE NASSAU, 19 Febr. van n. Plymouth. BAARN, thuisr., was 18 Febr. 4 800 mijlen Z. van Lands End. PERSEUS, 19 Febr. van Amst, te iw hagen, PLUTO, 19 Febr. van Kopenhagen Gothenburg. ,1( STUYVESANT, 18 Febr. van curai Puerto Cabello. TELAMON. 19 Febr. v. Amst. n. mi BARNEVELD, uitr., 17 Febr. van Cl" COSTA RICA, uitr. 16 Febr. te O" BENNEKOM. thuisr.. 16 Febr. v. vaip» DIVERSE STOOMVAARTBFFirnfÖ MIRZA, naar Harburg, was 1' 35 n.m. 820 mijlen Z.W. van Lsna LINGE, naar Monrovia, pass. Ouessant. pi JONGE JOHANNA. R'dam n. om 18 Febr. Ouessant. onl LETO, naar Savona, pass. 1» 'c sant. B'dJ AMSTERDAM, tank. Constanza n. i 17 Febr. van Istanboul. „.jjs BATAVIER V, 18 Febr. van n Gravesend. p-a0 ORANJEPOLDER. 18 Febr. van r- Londen. ,.,n Vil JONGE ELISABETH 18 Febr. V» cla te Londen. sicst HONTESTROOM, 18 Febr ran Londen. ninnon"1 MAASSTROOM. 17 Febr. van f') Bristol. ,_,n t; fl HENN1E, 15 Febr. van Antwerp» mouth. put"# JEANNETTE. 17 Febr. van n Cardiff cvani*! DFLFSHAVEN 17 Febr. van MS" Jacksonville. ,g F LEKHAVEN, naar Bremen. was u. v.m .900 mijlen Z. van Vaien"

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 2