Een uitkomst bij GRIEP msmoüP LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Vrijdag 16 Februari UIT DE OMSTREKEN. Noest'Griep'Bronchitis-Asthma L ja AALSMEER Filmavond van Instituut voor Arbeiders ontwikkeling. Door dit Instituut en den Aalsmeer- schen Besturenbond is een filmavond ge organiseerd ln hotel „De m Kolommen", waarvoor zeer groote belangstelling was; de zaal was geheel bezet. Een openingswoord is gesproken door den heer Tuinhol de Moed. die allen een hartelijk welkom toeriep namens voor noemde organisaties. Spr. deelde mee. dat o.a. een film van „Rood Weenen" op het witte doek zou worden gebracht Even stilstaande bij Weenen, herinnerde spr. eraan, dat daar thans de straten rood ge kleurd zijn door het bloed der mede-arbei ders; zij hebben hun leven geofferd en daarvoor past een woord van erkentelijk heid en hulde. Voor de nagedachtenis der gevallenen verzocht spr. een oogenblik stilte. Allen verhieven zich van hun zetel. Spr. drong aan op versterking der mo derne arbeidersbeweging, wijzend op het groote voorbeeld der Oostenrijksche arbei ders. Dan werd met de vertooning van de films een aanvang gemaakt. Allereerst een, die het groot circusleven in beeld bracht en waarbij veel en hartelijk ge lachen is om de malle vertooningen. Daarna de film van het Roode Weenen, waarvan eveneens veel genoten Is. Na enkele mededeellngen volgde sluiting. Concert van „Snrsum Corda". Het Chr. Harmoniegezelschap „Sursum Corda" (dir. de hee rP. Hulsbos) heeft een geslaagd concert gegeven. In het veilings gebouw ,31oemenlust". Hier voor was groote belangstelling. Een mooi programma werd ten gehoore ge bracht, waarbij van elk nummer afzonder lijk veel te genieten was. Ter afwisseling is medewerking verleend door „Aalsmeers Chr. Kinderkoor" (dir. de heer C. Borg). Men heeft ook dit optreden ten zeerste gewaardeerd. Bij aanvang is gesproken door den voorzitter van ..Sursum Corda", den heer A. van der Zwaard. De Knapenver. „Timotheüs" heeft haar jaarvergadering en jaarfeest gehou den in het wijkgebouw „Irene". Na af handeling der zakelijke agenda is een feestelijk samenzijn gevolgd, waarbij voor drachten, samenspraken, enz. door eenlge Jongelieden ten beste zijn gegeven. Door den voorzitter, den heer C. Ofman, werd de samenkomst geopend en gesloten. De Chr. mondaccordconver. „Concor dia" (dir. de heer H. van Mastbergen) heeft haar eerste uitvoering gegeven in ,,D» Oude Velling". Medewerking werd ver leend door de Chr. zangver. „Crescendo" en het solo-kwartet „Sommacon Forza", beide van Nleuw-Vennep. Gezien het nog slechts kort bestaan van „Concordia" werden de verschillende nummers aardig uitgevoerd, terwijl ook van den zang ge noten is. De heer Borst sprak een ope- ingswoord. o— HAARLEMMERMEER. GEMEENTERAAD- Toelating raadslid Jaarweddenregeling ambtenaren ter secretarie Verordening gemeentepolitic Advies inzake jaar wedden van burgemeester, secretaris en ontvanger. De raad van deze gemeente kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de burgemeester mr. A. Slo"Tegenwoordig alle leden Naar aanleiding van een ingekomen adres van den Bond van Zuid-Hollandsche kleine kweekers, houdende verzoek om een crediet. werd besloten uit den raad een commissie te benoemen die de mogelijk heid van een credietverieening onder de oogen zal zien. Deze commissie werd sa mengesteld uit de heeren: wethouder Ouwerkerk, voorzitter, Randsdorp, Griek- spoor, Faas. Bos en de Zeeuw. Gelezen werd een adres van den heer E. Knibbe. houdende mededeellng dat hij het hulzencomplex op zijn land bij den Spaamwouderweg nog met enkele wonin gen wil uitbreiden en tevens een weg wil aanleggen. Gesteld in handen van B. en W. In verband met een desbetreffend schrij ven van Ged. Staten, wordt goedgevonden een kleine wijziging aan te brengen in de steunregeling voor crisis-werk'oozen, wat betreft de toekenning van een kolentoeslag Tot onderwijzer aan de openbare lagere ulo-school te Hoofddorp werd benoemd de heer R. Fabriek te Haarlem. De voorzitter deelde mede dat de ge loofsbrieven van den heer H. J. Brands, die ln de plaats van den heer B. Asjes be noemd werd verklaard tot lid van den raad dezer gemeente, in orde zijn bevonden en adviseerde tot toe'atlng. Alzoo besloten. Tot leden van de plaatselijke commissie van toezicht op het leger onderwijs in deze gemeente werden herbenoemd de heeren H. G. Bult. H. J. Post en A. Kroes Een voorstel tot verhuur van een perceel bouwland, gelegen naast de nieuwe be graafplaats. werd goedgekeurd. De huur. die voorloopig 2 jaren zal ge'.den, werd be paald op f.40 per H A. Goedgekeurd werd een voorstel tot het aanvragen van een rijksvoorschot krach tens de landarbeiderswet ten behoeve van J. W. van Krimpen aan den Sloterweg. Hlema kwam aan de orde een voorstel tot wijziging van de verordening regelende het getal, den rang en de bezoldiging van de ambtenaren en beambten in dienst der gemeente. De voorzitter deelde mede, dat het ge organiseerd overleg heeft p'aats gehad, maar dat tot z'n spijt in de daartoe ge houden bijeenkomst sommige leden niet aanwezig waren en sprak den wensch uit, dat het advies van 't G O. en van B. en W. zooveel mogelijk zal worden gevolgd. De heer Biemond maakte de opmerking, dat deze adviezen nogal uit elkaar loooen. waarop de voorzitter antwoordde dat de adviezen eenparig ziin eenomen. Wethouder Koning dee'de. wat de sala- risreeeling betreft mede dat rekening ge houden is met andere gemeenten en zeide als we hier komen tot een gemiddelde ver laging van 17 °V dan is dit alleszins te rechtvaardigen. Er wordt hier voor over werk niets uitbetaald. Hii d-'onz er dan ook oo aan dat de raad met het advies van 't G.O. accnord zou gaan. De voorzitter lichtt» ent-de opmerkingen nader toe-en kwam tot de conclusie, dat verschillende ambtenaren ter secretarie, als zü door het rijk gesalarieerd werden, meer zouden verdienen dan zij nu als straks het besluit tot wijziging gevallen is volgens de gemeentelijke regeling zul len ontvangen. De heer de Zeeuw was het daarmede niet eens. De heer van Wijk vestigde er de aan dacht op dat bij de sa'arisregellng met de draagkracht van de ingezetenen rekening moest worden gehouden en merkte op dat Haarlemmermeer wel een stadsgemeente ls maar zonder geld op zak. De voorzitter deelde thans mede, dat voorgesteld werd een korting toe te passen op de salarissen van 7 °/o plus 10 °/o ver haal van pensioensbijdragen, met uitzon dering van den portier-bode, de werklieden, de klerken, schrijfsters en vroedvrouwen, voor wie 2 °/o salariskorting werd voorge steld. De heer van Wijk deed een verder strek kend voorstel, dat ifiet inbegrip van de vroeger reeds bepaalde kortingen neer kwam op ongeveer 20 De liberale fractie stelde voor in plaats van de voorgestelde 7 te korten 12 °A>, en meende daarmede niet al te ver te gaan Na een breedvoerige discussie, die de ver schillende voorstellen uitlokten, werd ten slotte het voorstel van B. en W. aange nomen met 14 tegen 7 stemmen. Een voorstel om den ambtenaar Boll, chef van de afdeeling financiën, in rang te verhoogen werd verworpen, terwijl ook afwijzend werd beschikt op een voorstel om den gemeente-opzichter een hooger salaris toe te kennen. In behandeling kwam een voorstel tot vaststelling van een verordening, rege'ende de gemeente-politie. Na bespreking van enkele punten, w.o de aan de politie toe kennen rijwieltoelage, werd de verordening vastgesteld. Een voorstel van den voorzitter om te verzoeken voor Haarlemmermeer een com missariaat van politie ln te stellen en daartoe te benoemen den inspecteur van po'ltie, den heer Jelsma. werd verworpen. Inzake de jaarweddenregeüng van bur gemeester, secretaris en ontvanger, werd goedgevonden zich bij het voorstel van Ged. Staten neer te leggen, dit is buiten de reeds bestaande salariskorting ad 6 °/o, aan pen- sioenverhaal in te voeren 81/: Goedgekeurd werd een voorstel tot aan vulling en wijziging van het algemeen reglement voor de ambtenaren en werklie den in dienst der gemeente. Tevens werden goedgekeurd eenige fl- nantieele regelingen betreffende de be grooting voor 1933 w.o. conversie van een tweetal geldleeningen elk groot f. 100.000. Verder werden goedgekeurd een voorstel tot wijziging van de verordening betref fende de personeele belasting 1896 en een voorstel inzake de verdeeling der gemeen te in stemdistrlcten. Op het verzoek van de heeren Kamminga en Harte te Haarlem om vergunning tot het maken van twee nieuwe wegen tus- schen IJweg en Olmenlaan in het dorp Zwanenburg werd gunstig beschikt. Afwijzend werd beschikt op een adres van het bestur van de vereeniging „Het Grondbezit", gevestigd te 's Gravenhage, houdende bezwaren tegen de verordening op de straatbelasting én met verzoek om intrekking daarvan. Burgerlijke Stand. Geboren: Joris Jan, zn. van A. v. d. Zwaard en T. de Groot Hermina Sophia, d. van F. Kors en P. Beijk - Johannes Antonius, zn. van A. van Ewijk en C. J. van Alphen Adriana, d. van A. A. de Roode en A. van Embden Barend, zn. van J. van Groeningen en G. Koolhaas Maria Petronella, d. van J. Staring en P. de Jong Catharina Maria, d. van A. H. van Rijn en M. D.'haene Jan, zn. van J. Baak en C. G. Dolieslager. OndertrouwdA. J. Wamsteeker, 29 j. en G. van Ben tem, 21 j. W. van Beek, 32 j. en N. Bos, 24 j. Getrouwd; F. Eggerinoud, 32 j. en J. van den Doel, 26 j. T. P. Eilander, 25 j. en J. M. Weening, 22 j. H. Meijs, 29 j. en M. Roodzand, 22 j. M. Hogeveen, 37 j. en M. J. v. d. Knijff, 34 j. G. L. Peels, wedr. 37 j. en E. de Boo, 27 j. Overleden: Adriana Catharina Maria, 9 j. d. van J. J. L. Dieben en M. van Rijn Jan Cornelis Petri, 67 j„ geh. met M. G. van Beinum Jacobus Roodenburg, 75 j. geh. met J. Luchtenburg Maria, 8 weken d. van G. Roubos en L. Bakker Evert An toon Cornelis Emens, 72 j., geh. met G. Meijer Henry, 4 mnd., zn. van P. Fie- man en C. van Dragt Didericus Dui venvoorden 72 j.. ongehuwd Willem Buurman, 80 j. wede. van N. Verzijden. RECLAME- 6068 Wacht niet tot de koorts oploopt, als Gij hoest, transpireert, U rillerig en als geslagen voelt: dit is bet moment om Abdijsiroop te gebruiken, omdat Abdijsiroop snel en grondig werkt. Vanaf den eersten lepel ondervindt Gij een buitengewone verlichting. Uw hoest verdwijnt, Gij kunt dan de koorts meester worden en slapen zonder uitputtende hoestaanvallen. Oogenblikkelijk zal Abdijsiroop den strijd aanbinden met de bacillen, die zich bij U ophoopten. Zonder pijn, zonder moeite zult Gij de taaie slijm kwijt raken, die bezwangerd is met millioenen ziektekiemen- Vraag daarom direct bij Uw apotbeker of drogist bij: AKXER'S Overal verkrijgbaar. Bovengenoemde prijzen worden verhoogd met Bijslag-zegel voor Omzet-belasting. KATWIJK AAN ZEE. ALG. VERG. DER VEREEN. TOT BEV. VAN HET VREEMDELINGENVERKEER Een gunstig jaar achter den rug. Deze vergadering werd in Casa Cara ge houden. De voorzitter, dr. J. Eikelenboom opende, en waardeerde dat men in grooten getale was opgekomen. Spr. gaf een over zicht van wat het badseizoen 1933 voor onze plaats geweest is, waaruit blijkt, dat deze in groot aanzien staat Schaduwzijden zijn, dat het verblijf der badgasten steeds korter wordt, het geen een ander cachet teweeg brengt, en dat men minder ver teert; dat is geconstateerd op aüe bad plaatsen. zoowel in binnen- als buiten land. Spr. besprak de reclame, die er met andere badplaatsen in het buitenland is gemaakt, waarbij Katwijk minder goed be deeld werd. Men heeft zich afgevraagd of het bedrag van f. 375 daarvoor wel gemo tiveerd is. Het contract is opgezegd, met het gevolg dat dit bedrag tot de helft ver laagd is. Aan den gemeenteraad zal ver zocht worden om ook hiervan de helft als subsidie te ontvangen. Verder besprak spr. de gemaakte reclame om Indische verlof gangers naar hier te trekken. Het aantal leden der vereeniging is stationnair geble ven. Spr. deelde nog mede, dat men het nog niet aangedurfd heeft een andere re geling van de contributie-inning voor te stellen. Met den wensch, dat het ledental toenemen zal, verklaarde de voorzitter de vergadering voor geopend. Nadat de no tulen gelezen waren, deed de penning meester. de heer W. Mooijekind rekening en verantwoording. Uit zijn verslag bleek, dat de inkomsten hebben bedragen f. 2372.66 en de uitgaven f. 2367.74; zoodat er een batig saldo is van f. 4.92. De kas- commissie bestaande uit de heeren D. C. O. Boekhoven en H, G. Lammens bracht bij monde van den laatste rapport uit; alles was in de beste orde bevonden. De voor zitter dankte den penningmeester voor zijn nauwkeurig beheer. Over eenige posten van de uitgaven werd nog langen tijd gediscus- seerd. Vervolgens bracht de secretaris, de heer J. H. v. d. Wijngaart zijn uitvoerig jaarverslag uit. Hieraan ontleenen wij: Het Jaarverslag In vergelijking met de andere badplaat sen is het jaar 1933 voor Katwijk aan Zee niet ongunstig geweest. Onze badplaats heeft zich weten te handhaven; het afge- loopen seizoen heeft weer stroomen be zoekers naar ons ^trand en onze dpinen gevoerd in die mate zelfs, dat van een nieuw record gesproken kan worden. Het weer heeft daartoe ook buitengewoon me degewerkt! Kregen wij in 1932 reeds 10.000 badgasten op bezoek, in 1933 steeg hun aantal tot 12.500, ongerekend de duizenden dagelijksche bezoekers. Het is merkwaardig en het valt ook te betreuren, dat het be zoek zich evenals in 1932 hoofdzakelijk tot het „hoogseizoen" beperkte, zoodat vele hotel- en pensionhouders gedurende het voor- en naseizoen nog menigen gast zouden hebben kunnen herbergen. Ook de prijzen bewogen zich nog steeds in da lende richting, mede een gevolg van de ongunst der tijden. Over het geheel geno men, mogen wij echter niet ontevreden zijn. Katwijk aan Zee wordt een steeds grooter parel in de keten van Noordzee plaatsen. Wij durven thans wel beweren, dat zij na Scheveningen en Zandvoort wel haast de derde plaats inneemt, dank zij ook de zeer gunstige ligging. - Tegen de voorgenomen opheffing van 't postagentschap in de Secr. Varkevisser - straat heeft het bestuur in een met re denen omkleed request geprotesteerd. Het heeft helaas niet mogen baten. De ophef fing werd een feit. Met ons verzoek om publieke telefoonstations op het strand hadden wij meer succes. Zij kwamen en bleken in een behoefte te voorzien, zoodat hun voortbestaan verzekerd schijnt. Ook van de publieke telefoon op den Boulevard werd vrij druk gebruik gemaakt. In het afgeloopen jaar overleed de heer J. J. Hoffman die gedurende tal van jaren onze vereeniging als secretaris diende op een wijze die Ieders bewondering afdwong. Bij de begrafenis-plechtigheid was een deputatie van het bestuur aanwezig. Tegen betaling van i. 0.10 of f. 0.20 kan men zich weer toegangskaarten voor de duinen resp. onder Katwijk of onder Kat wijk en Noordwijk verschaffen. Met blijd schap valt te vermelden, dat een goede gever, die onbekend wenscht te blijven, een bedrag van f. 50.in de kas onzer ver eeniging heeft gestort. Met de bebosschlng der Zuidduinen zijn we intusschen weinig gevorderd. Te dien opzichte blijft men echter vol goeden moed Het Gemeentebestuur heeft weer veel voor de badplaats gedaan. De nieuwe Zeeweg met zijn prachtige bestrating, zijn rijwiel en voetpad en zijn goede verlichting is een uitstekende toegangsweg tot Katwijk aan Zee en tevens een goede schakel die de belde Katwijken tot een hechter geheel bindt. Ook zal de Nieuwe Duinweg metter tijd worden verbeterd. Naast de parkeerterreinen aan den Bou levard en bij de Buitensluizen, die nog steeds goed bevolkt worden, bleek aan een parkeerterrein in het Zuiderkwartier dringend behoefte te bestaan. Voorloopig werd aan den Drieplassenweg een tijdelijk parkeerterrein aangelegd, dat het nut van zijn bestaan reeds bewees. Wanneer de verlenging van den Boulevard in zuide lijke richting een feit zal zijn geworden en dit zal naar alle waarschijnlijkheid nog in het komende voorjaar het geval zijn, zal dit parkeerterrein naar hier worden verlegd, zoodat dan voor voldoendepar- keergelegenheid zal zijn gezorgd. Met de uitbreiding van de badplaats in zuidelijke richting, bleek een toenemend bezoek aan het Zuiderstrand gepaard te gaan. Ter juister tijd werd door het Ge meentebestuur over een 500 meter strand ten Zuiden van de Wethouder Meerburg- straat de beschikking gevraagd en verkre gen. Daar van den te verlengen Boule vard een toegang tot het strand zal wor den gemaakt, zullen de badgasten uit het Zuiderkwartier dit strandgedeelte gemak kelijk kunnen bereiken. Een begin van de uitbreiding der badplaats in Zuidelijke richting is hiermede bereikt. Op ons verzoek werd door het Gemeen tebestuur een aantal richtingborden aan gebracht. Spr. behandelde vervolgens de uitgaven van den gids en wees er op, dat met het bestuur der Chr. Middenstandsbond een bespreking was gehouden over de exploi tatie van het Gemeentelijk kampeerter rein. waarna om. aan het Gemeentebe stuur werd verzocht om den verkoop aan de kampeerders vrij te geven Van B. en W. werd de toezegging ontvangen, dat ge tracht zal worden tot een andere regeling over te gaan. Met de bereikte resultaten inzake de re geling der busluchtingen kan men tevreden zijn, evenals met die betreffende het post kantoor! Na verschillende mededeelingen inzake de propaganda, merkte spr. op, dat het aantal Duitsche bezoekers in de jaren 19281932 sterk achteruitgeloopen ls. Ook dit jaar werden de strandfeesten door mooi weer begunstigd, zoodat honder den kinderen een paar aangename dagen werden hierop gereleveerd. In 1933 werden met een muziekuitvoering op den Boule vard en een uitgebreid vuurwerk, dat dui zenden bezoekers tot zich lokte. Verschillende besprekingen met B. en W. weiden hierop gereleveerd. In 19933 werden door ons informatie-bureau 508 schrifte lijke inlichtingen verstrekt over pensions en 410 over kamers, terwijl 620 monde linge inlichtingen werden gegeven. In ons land werden 276 gidsen naar diverse plaat sen en landen verzonden. Het aantal leden is stationnair gebleven en bedraagt 362. In deze ongunstige tijds omstandigheden is dit geen slecht teeken. Na een opwekkend woord zich toch vooral als lid op te geven, eindigde spr. zijn zeer verzorgd verslag. De voorzitter dankte den heer v. d. Wijn- gaart voor zijn uitvoerige uiteenzetting. Bij de bestuursverkiezing werden gekozen de heeren C. de Best en H. G. Lammens, die him benoeming aannamen. Tot leden van de commissie tot nazien van de reke ning 1934 van den penningmeester wer den benoemd de heeren J. A. Coilette en P. C. Heemskerk. Verworpe.n werd het voorstel om art. 6 der statuten en huish. reglement te wijzigen. Nadat nog eenige besprekingen plaats hadden over muziek, venten en rijwielen op het strand en over het parkeeren van woonwagens op het parkeerterrein, werd na een drukke rondvraag de vergadering dooi- den voorzitter gesloten. Ontspanningsavond van den Katwijkschcn Chr. Besturenbond. Deze ontspanningsavond voor de werk- loozen en hun vrouwen werd in de Zaal voor Prot. Belangen gegeven; een 400-tal personen waren aanwezig. De voorzitter van den Chr. Besturenbond, de heer A. J. v. d. Heiden liet zingen Ps. 84 vrs 5 en ging voor in gebéd, waarna hij las den 145sten Psalm. Namens den Chr. Besturenbond heette hij allen hartelijk welkom; het ver heugde hem, dat zoo velen aanwezig wa ren. Hij verwelkomde den heer Bloot, die de visscherijfilm zal vertoonen evenals den heer en mej. Gouw. die het muzikale ge deelte verzorgde. Spr. bracht een woord van dank aan de vertegenwoordigers van de Tabaksfabriek „De Visscher" van de wed. F. J. Hoelen te Leiden, die gratis een pakje tabak aan de werkloozen zou verstrekken. Na dit openingswoord volgde het mooie programma. Een woord van hartelijken dank komt aan den heer W. A. Gouw toe, voor zijn mooi pianospel. Zijn dochter, mej. Gouw bespeelde voortreffelijk de sylophoon I De films van de haring- en tra- werden ook nu ten zeerste op nja. De heer B. v. d. Bent. bestuurs'u Katw. Chr. Besturenbond, hieff voerige rede. waarin hij de s en de vakbeweging besprak. Dj" van de laatste werden dtddelio licht gesteld. De heer D. van Beelen, vooratt,- afd. Katwijk van den Ned. Bom" Fabrieks- en Transportarbeiders slotwoord, waarna hij alle mede hartelijkdank bracht Na een e woord van den heer van Beek, sluiting met den Avondzang en ging. Jaarvergadering van de Ver „De Verpleging." Deze vergadering vond plaats 1» meentezaal. De voorzitter, de fce» van Leeuwen heette allen welken heugde zich in de groote belan- Dit is niet te verwonderen voot eeniging, die van zooveel beteekeai onze gemeente. Spr. deed o.a. m lingen over de nieuwe ziekenauto van de beste is, waarop de veree slag kon leggen. Hij bracht dank genen, die de vereeniging dienen et dat God's zegen op het werk der ging moge rusten. Na dit ope werden de notulen gelezen, waann cretaris, de heer K Dijkdrent. slag uitbracht, waaraan het vo' ontleend. In dit 13de boekjaar is het voor voorgekomen, dat een lid verpleegd worden van het eene boekjaar andere. Denk eens aan wat het z langer dan een jaar in een zie handeld te moeten worden, uitgebracht aan professoren, zusters en allen, die hebben i o werken om de leden in een der" Ziekenhuizen te behandelen en wat altijd vol liefde is gedaan. H tal breidt zich nog steeds uit; si' 1932 met 13228 leden, einde 19a] onze vereeniging 8462 betalende a kinderen beneden de zestien jaar, u 13747 rechthebbende leden, een seJ dering dus van 419 leden. In 19a f. 1480 aan tramgeld betaald; u dwongen heeft het bestuur metl maatregelen moeten nemen om dati te verminderen door een bewijs ts i van een huisarts, wat aan alle la bekend gemaakt. Dit bedrag overtref f. 600.— dat van het vorige jaat eal dan in 1931. Een woord van dank werd geril den chauffeur der ziekenauto, M,« lander. In het jaar 1933 werden 541] hiermee vervoerd. Wat het Operatij betreft, 14 leden werden in het Aal kenhuis afgewezen, omdat er voa geen plaats was. Het ledental gaatl vooruit; einde 1933 telde dit 13245j een vermeerdering met 490 leden, a stuur meent te kunnen voor-teïd voor enkele behandelingen een toea verstrekken voor te maken onkostea werd een woord van dank gebradj de beide boden van de vereenlgiir De penningmeester, de heer Jer, visser deelde mede. dat de ont~ f. 17531.05 bedroegen; de f. 16149.26, zoodat er een batig van f. 1381.77. Van het Operatle-J ren de ontvangsten f. 6347.96 te gaven f. 4798.14; zoodat hier as saldo is van f. 1549.82. De kif bestaande uit de heeren Haasnoot en Guyt verklaarde s dat de boeken en bescheiden vai ningmeester in de beste orde rat, vonden. De voorzitter dankte f' Dijkdrent en Varkevisser voor 1 brachte verslagen. Bij de bestuursverkiezing werden tredende leden Jer. Varkevisser en Zwan met overgroote meerdert"' stemmen herkozen, die dankend e in hun gestelde vertrouwen, hun noeming aannamen. Tot lid van oe missie van toezicht werd herkozen Huetlng. Tot leden voor nazien van kening voor het jaar 1934 werden de heeren Bernard, D. Parlevliet en d. Plas. Na uitvoerige besprekingen het voorstel van het bestuur om een in de kosten van gipsbehandeUng en gels tot een maximum van f. 25- dragen uit het Operatiefonds, ais voor dit jaar aangenomen. Enkele wenschen nog verder te gaan; Volbeda zou gaarne zien, dat er we» moet gekomen in den aankoop van voor schoolgaande kinderen. K Hoek wenschte tegemoetkoming in ten voor bestraling. Met nog eenige e punten zal het bestuur een en aim eens onder de oogen zien, waarna <b zitter de vergadering sloot, nadat o J. Volbeda, sprekend namens de 5 vergadering aan het bestuur aans wegens zijn paraatheid. Onze plaatseenoot. de beer W. hand slaagde te Den Haag voor 11 van 3den stuurman groote stoomv KATWIJK AAN DEN De Schoeïïng. De werkzaamheden aan de sen het Overrijn naderen nu gewög. voltooiing. Het verkeer heeft row de moeilijkheden er van ona Natuurlijk is de strenge winttr m ber een der oorzaken van on Het zal daar een prachtwal worn RIJNSBURG. 40-jarig jubOeum van don W J. v. Klaveren. De heer- J. v. Klaveren attja jj het feit, dat hij 40 jaar gelede? werd tot presldent-kerkvooga Herv. Kerk. Door kerkvoogden en hem een blijk van waardeermb den nJ. een kopergravure aes Ker k met toren, vervaardig fi rma Klaas Dijkstra te Snees- De heer Jac. Kromhout sprm> bij op hartelijke wijze toe er aa rend wat tijdens zijn pre stand is gekomen o.a. drie d!- Vrië W Klaveren zijn ambt nog y ei dezelfde ijver en toewijding Ijver waarnemen. aamemen. —or c De jubilaris dankte daarop gebrachte hulde en waardeend

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 14