lEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 5 Februari SPORT. gymnastiek. wielrennen. een succes voor swift. athletiek. schaatsenrijden. de europeesche kampioen schappen te hamar. hockey. motorsport. schaken. UIT DE OMSTREKEN. FRAAIE UITVOERING VAN „BRUNHILDE'. Een coctail van tecbniek, charme en discipline. Een stampvolle zaal is Zaterdagavond niet moe geworden de Brunhilde leden en haar talentvolle leidster, mej. T. Steffelaar op geestdriftige wijze toe te juichen! Deze 24ste uitvoering in de Stadszaal was grootsch van allure en sterk van structuur: een coctail van techniek, charme en discipline Mevr. Dieben, als presidente van Brun hild e, opende den avond met een hartelijk welkom tot de zeer talrijke aanwezigen, onder wie zich bevonden de heeren Metz, wethouder Romijn, ten Cate Brouwer en Koops, en afgevaardigden van de turn kringen Leiden DenHaag en R'Jam, van d K NJV.U. den Z.HA.B. en L.O K.. de 3 Oct.- Vcreenlging en net Mcdiscn b^ur.Kcu. Bureau, terwijl bericht van verhindering ingekomen was van den burgemeester en het bestuur van het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond. Mevr. Dieben herdacht wijlen den heer Van Spall, die aan Brunhilde o.a. het Rhónrad schonk, waarmede dezen avond gedemonstreerd worden zou, vertel de dat de vereenlging in het afgeloopen jaar niet minder dan 46 prijzen gewonnen heeft, waarbij zeven van de negen kam pioenschappen van den Z.H.A.B., bood mej. Steffelaar onder hartelijk applaus, namens Brunhilde bloomen en een paar kunst schaatsen aan en wekte dringend op er toe bij te dragen dat het volgend jaar bij het zilveren jubileum (dat. naar wij ver nemen. op grootsche wijze zal worden herdacht) het ledental van 150 tot 200 zal zijn gegroeid. De korte karakteristiek in den aanhef dezer beschouwing schetst onze meening over Brunhllde's 24ste uitvoering. Langs strakke lijnen van orde en regelmaat leidde mej. Steffelaar deze demonstratie met bekwame hand en op voortreffelijke wijze. Maken we een uitzondering voor de groependans (hoe mooi ook) dan was dit alles bovendien gymnastiek van het zui verste gehalte, waarvan de vele facetten imet uitzonderlijken zorg waren gepolijst en geslejjen! Zelfs een simpel nummer als dat der evenwichtslatten werd er door tot leven gebracht. Het Brunhildc-strijkje speelde heerlijke wals-melodieën en met een opvallend gevoel voor oefenstof en imaat zweefden de adspirantjes over de latten, in zóó bonte variatie dat we ons, voor het eerst sinds jaren, hebben kunnen verzoenen met het plaatsen van het num mer „evenwichtslatten" op het program eener uitvoering, die propagandistische waarde bedoelt te hebben. De vlag-oefenln. gen der adsplranten gaven aanleiding tot eenige moeilijkheden bij de opmarsch. Daarna dekte het uiterlijk effect dat levendig was en boeiend de technische lading, die goed van gehalte, snaar zwak van vertolking was. De groepen A en B turnden, tegelijk met de werkende leden, aan de brug ên dat werd een succes over de gansche linie. Welhaast zonder exceptie beheerschten de meisjes de mooie, maar vrij zware oefenstof, terwijl het keurcorps der werkende leden met onge breideld élan een serie moeilijke oefenin gen op zoo magnifieke wijze verwerkte dat het publiek tot stormachtigen bijval werd gevoerd. Groep A turnde verder met de dames mee bij de vertolking der bondsoefeningen 1934. en er kon slechts waardeering zijn voor wat Brunhilde hier presteerde. Deze oefeningen: zij waren naar onzen smaak mooier van samenstel ling, gracieuser en vloeiender dan die van verleden Jaar voor het groote Pinkster- tournooi en Brunhilde bleek ze met nauw- lettenden zorg te hebben ingestudeerd. Dat was niet minder het geval bij de staaf-oefenlngen, die evenveel hersens- als llchaams-gymnastiek waren, en bij de fraai samengestelde vrije oefeningen, welke alleen in den aanvang even moei lijkheden dreigden op te leveren. Zlrkzee, aan de piano, bleek toen zichtbare moeite te hebben om het strijkje op tempo te houden en de turnsters begonnen te aar zelen. Dra was die barricade echter over wonnen en de smaakvolle, levendige oefeningen brachten toen ruime voldoe ning. Het paard-lengte-springen, in den trant van een nummer aan den spring- tafel, had de algemeene aandacht. Er was verder een schitterende demonstratie met het Rhön-rad. waarbij aan den dag kwam, welk een enormen vooruitgang de Brun- hllde-dames in ruim een half jaar tijds hebben gemaakt, en tot besluit een groependans, op muziek van Grieg met een subtiele weergave onder Zlrkzee's ge voelvolle begeleiding. Het Brunhilde-strijkje, dat zich den geheelen avond zoo uitstekend had ge weerd, heeft hierna plaats gemaakt voor een Haagsche band en bij die prettige imuzlek is er nog vele uren gedanst in den foyer. o— R.K. SPORTVEREEN. „JEANNE D'ARC". Uitvoering in do Burchtzaal. De R K. Sport-Vereeniging „Jeanne d'Arc" blijkt over een grooten aanhang te beschikken. Dat kwam heel duidelijk aan den dag bij het jaarfeest, dat gisteren in de Burchtzaal gegeven werd en waarbij geen plaats onbezet was gebleven. De uit voering bracht voor de helft gymnastiek en voor de andere helft tooneel en de taak van den sportverslaggever is daardoor vrij beperkt. Over dat sportieve gedeelte kon intusschen reden tot tevredenheid zijn. Het vijftal gymnastlek-nummers werd in een vlot tempo afgewerkt en zoowel leider als turners verdienen daarvoor waardeering. Vooral de leider! Vergissen we ons niet dan was het de eerste maal dat wij den heer G. W. de Jong in actie zagen en we mogen vaststellen dat de kennismaking een aangename was. Hij gaf leiding met vaste hand, zorgde voor volmaakte orde en toonde, door z'n werk, over goede kwalitei ten te beschikken. De prestaties van Jeanne d'Arc mogen dan nog van beschei- den aard zijn, ze waren toch het aanzien waard en ze vonden bij het publiek groo- 1 ten bijval. Het beste van alles was onge twijfeld het brugturnen der heeren: aar- t dige, soms tamelijk zware oefeningen, die soepel en correct ten uitvoer werden ge bracht! Jammer dat de brug zoo slap was dat het af en toe storend werkte op het welslagen van een oefening. De vrije oefe ningen der meisjes, zoowel als de rhyt- mische gymnastiek der eerste groep dames gaven blijk van goede leiding. Er was hier en daar nog een tekort aan zelfvertrouwen, maar bij voortgezette beoefening zal die aarzeling wel spoedig overwonnen worden en dat moet dan noodwendig de prestaties ten goede komen. De stok-oefeningen der dames, 2e groep, waren volgens het oude systeem. In verband met de beperkte too- neel-ruimte geschiedden zij tevens in twee afdeelingen en nu had de leider naar onze meening, daarbij gemakkelijk meer varia tie kunnen aanbrengen door deze afdee lingen verschillende oefeningen te laten volbrengen. Een vroolijk reidansje der kleuters in kleurige costuumpjes heeft het slot gevormd van het gymnastiek-pro- gramma, waarna na de pauze o.m. een blijsjtelletje is opgevoerd en er ver volgens gelegenheid tot dansen was. Volledigheidshalve zij nog vermeld dat tot de aanwezigen behoorden de eere voorzitter, de heer Teieng. en de voorzit ter der Commissie voor Lichamelijke Op voeding. de heer Tobé. die door den voor zitter der feest-commissie. den heer J. Bekkering, zijn verwelkomd. en hoe deze werkt, terwijl elk Onderdeel en haar werking konden worden vertoond. Bijzonder Interessant waren de diverse tableaux, welke enkele motoren in door snede voorstelden, en waarop men de wer king kon aanschouwen van zuiger, klep pen, magneet enz., welke onderdeelen alle in doorsnede waren aangegeven, en waar van op het Juiste moment de werking werd aangegeven door lampjes in diverse kleu ren. welke automatisch werden ontstoken. Op deze tableaux werden zoowel de electrische- als de gewone magneetontste king gedemonstreerd. Het geheel was wederom een zeer leer zame en aangename avond voor de aan wezigen, welken dan ook den geheelen avond met gespannen aandacht deze lezing volgden. Eerst om half twaalf kreeg de Voorzit ter der L.M.T.C. gelegenheid om dezen avond te besluiten met een woord van dank aan de aanwezigen, en in het bijzon der aan den heer Brandt en de Robert Bosch A.G. te Stuttgart voor de medewer king aan de technische lezingen der L.M.T.C. KAMPIOEN VAN Z.-HOLLAND OP HOME-TRAINERS. J. Verschoor wint den persoonlijken titel. Gisteren hebben een 9-tal renners van Swift" op een schitterende wijze de kleu ren van hun vereeniging bij den home- train-kampioenschapswedstrijd van Z.- Holland te Den Haag naar voren gebracht Door het formidable rijden xan J. Ver schoor. R. v. Aart, en A. v. Amsterdam is Swift" kampioen van Z.-Holland ge worden. Daarom een extra woord van lof voor dezer enners en hun trainer J. Groe- newegen die door zijn krachtige hulp en goede leiding tot dat succes heeft bijge dragen. J. Verschoor, die op de 1 als 3 K.M. te zamen den korsten tijd had gemaakt, be haalde hiermede tegelijkertijd het per soonlijk kampioenschap van Z.-Holland, R. v. Aart maakte eenmaal den kortsten tijd van alle renners over de 3 K.M., n.l. 2 m. 14 sec. De tijden van de „Swiff'-leden over de 1 KM. waren geworden: J. Verschoor 44 4'5 s. en 42 2'5 s.: A. v. Amsterdam 43 15 s.; en 47 4'5 s.; R. v. Aart 44 s. en 46 1'5 s.: F. Gros 45 4/5 en 461/5 s.; Chr. Vink 46 3 '5 en 43 1'5 s.: J. Dubbelaar 48 en 451/5 s.; C. v. Amsterdam 45 en 48 2'5 s. De uitslag van den 3 K.M. wedstrijd is: J. Verschoor 2 m. 17 s. en 2 m. 19 s.; A. v. Amsterdam 2 m. 28 s. en 2 m. 24 s.; R. v. Amsterdam 2 m. 25 s. en 2 m. 14 s.; F. Gros 2 m 28 s. en 2 m. 32 s.; Chr Vink 2 m. 35 s. en 2 m. 30 s.; J. Dubbelaar 2 m. 28 s. en 2 m. 31 4/5 s. De tijd van Th. de Roode is niet bekend gèmaakt. Na het beëindigen der wedstrijden wer den door den voorzitter van „Hollandia" den heer W. F. Laman de prijzen uitge reikt, waarbij hij Swift" en z'n kam pioen J. Verschoor van harte feliciteerde met het behaalde succes en den heer Groenewegen een prachtigen beker voor z'n club ter hand stelde, terwijl aan J. Verschoor een mooi sportattribuut en het kampioenslint met medaille werd ter hand gesteld. R. v. Aart had door z'n prachtige pres tatie over de 3 K.M. beslag weten te leg gen op de zilv. med. geschonken door de directie der Haagsche Courant, en A. v. Amsterdam den 6en prijs van den 1 K.M. wedstrijd. Van de clubs plaatste zich als 2e na „Swift" de HR.C. „Hollandia": 3e R.V. „Voorwaarts"; 4e 's-R, C. „De Kampioen" 5e R.C. „Rotterdam". »,Swift". dat tegen over de andere vereenigingen klein is. is in zijn prestaties groot, en moet dan ook trachten groot te blijven. WEG-WEDSTRIJD TE BOSKOOP. Op Zaterdag 24 Maart zal te Boskoop de jaarlijksche wedstrijd, uitgeschreven door „Boskoopsche Boys" gehouden worden. Velen zullen zich nog wel herinnneren. dat deze race. welke het vorig jaar voor het eerst plaats vond, toen een groot succes was; zoowel deelname als publieke belang stelling was enorm. Een kostbare wisselprijs, de AD.E.R- beker werd beschikbaar gesteld voor die vereenlging welke het hoogst aantal pun ten behaalde De Goudsche vereenlging .Achillea" was de eerste winnaar. Ook dit jaar zal alles in het werk worden gesteld, deze Boysrace wederom tot een interessant sportevene ment te maken. De wedstrijd in opengesteTd voor leden van vereenigingen aangesloten bij den Goudschen Athletiekkring. STIEPL VERBETERT HET WERELD RECORD VAN HEIDEN OP DE 5000 M. DUITSCH ZES-DAAGSCHE REGLEMENT REEDS GEWIJZIGD. Op grond van ervaringen te Dortmund. De dertigste Berlijnschc Zesdaagsche wielerwedstrijd zal van 9 tot 15 Maart worden gehouden. Op grond van de erva ringen in Dordmund. zijn de nieuwe wed strijdbepalingen eenlgszins gewijzigd. De wedstrijddagen eindigen 's nachts om 12 uur, waarna de renners gelegenheid zullen 1 hebben zes uur uit te rusten. De deelne mers zullen verder in drie groepen worden verdeeld en voor deze drie groepen zullen verschillende gages worden vastgesteld. De z.g. „Azen" of favorieten ontvangen R.M. 200 per dag, als vaste gage, de overige renners van goede reputatie ontvangen R.M. 150. en de beginnelingen R.M. 100 pier dag. Bovendien zullen dagelijks bij zondere premies worden uitgeloofd. „Tel." LEIDEN II—KIEVITEN. Wegens niet opkomen van de Kieviten heeft Leiden n deze wedstrijd met 50 gewonnen. Leiden staat nu op de 4e plaats van onder af zoodat de mogelijkheid be staat dat Leiden nog de 2e of 3e plaats bezet. o LEIDSCHE MOTOR-TOERINGCLUB. In het club-lokaal der Leidsche Motor- Toering Club werd wederom een lezing gehouden door den heer Brandt van den Boschdienst. Deze had voor dezen avond de beschik king over een schitterend stel lichtbeelden en diverse plateaux, aan de hand waarvan hij dezen avond geheel besteedde om al het voorgaande van de gehouden lezingen nog eens in het kort te herhalen. Aan de band van de lichtbeelden konden de aanwezigen zeer duidelijk zien, hoe een electrische licht-installatie werd gebouwd, Staksrud Europeesch kampioen. Te Hamar (Noorwegen) zijn Zaterdag onder zeer groote belangstelling de Euro- peesche kampioenschappen in het hard rijden op de schaats aangevangen met de wedstrijden over 500 en 5000 Meter. De weersomstandigheden waren bijzonder fraai, het vroor 4 graden. Het ijs was in schitterende conditie. De 500 Meter werd door Engnestangen gewonnen in 43.1 sec. Doch een heel bijzondere prestatie ver richtte de jonge Oostênriiksche kamoioen Stiepl. Hij reed de 5000 Meter op zulk een fraaie wijze, dat hij het wereldrecord van onzen landgenoot Simon Heiden met 0.3 sec. wist te verbteeren en het bracht op 8 min. 18.9 sec. Heiden had het wereld record od 22 Januari 1933 op zijn naam ge bracht tijdens wedstriiden te Davos. zijn tijd bedroeg toen 8 min. 19.2 sec. De tijden der Hollanders zoowel op de 500 als op 5000 Meter waren zonder uit zondering goed te noemen. De resultaten waren: 500 Meter: 1. Engnestangen (Noorwegen) tijd 43 1 sec.; 2. en 3. Thunbevg (Finland) en Staksrud (Noorwegen) belden 44.2 sec.: 4. Ballangrud (Noorwegen) 45 sec.; 5. Ostbye (Noorwp"">n) 45.5 sec.; 6. Lindboe (Noorwegen) 45.6 sec.: 7. 8. en 9. Kjeldsen, Ekman en Mathisen (allen Noorwegen), allen met een tüd van 45.9 sec.; 10. Chris- tensen (Noorwegen) titd 46 sec.: 11. Wa- zulek (Oostenrijk) 46.3 sec.: 12. Stiepl (Oostenrjik) 47.2 sec.: 13. Koons (Neder land) 47.7 sec.: 14. Heiden (Nederland) 48.1 sec.: 15. en 16. Langediik (Nederland) en Thors (Noorwegen) beiden 48.3 sec. 5000 Meter. De resultaten van de 5000 Meter waren: 1. Stiepl 8 min. 18.9 sec. Nieuw wereld record; 2. Staksrud 8 min. 30 sec.; 3. Wazu- lek 8 min. 31.6 sec.; 4. Mathisen 8 min. 33.4 sec.; 5. Ballangrud 8 min. 34.9 sec.; 6. Ekman 8 min. 47.4 sec.; 7. Heiden 8 min. 48.2 sec.; 8. Engnestangen 8 min. 49.5 sec. 9. Koops 8 min. 50 3 sec.; 10. Lindboe 8 min. 59.4 sec.; 11. Laneedijk 9 min. 0.9 sec.: 12. Christensen 9 min. 1.2 sec.: 13. Ostbye 9 min. 1.8 sec.: 14. Kjeldsen 9 min. 2 sec.; 15. Thors 9 min. 5.4 sec.; 16. Thunberg 9 min. 10 7 sec. Gisteren werden de wedstrijden voort gezet. De weersomstandigheden waren fraai, terwijl de conditie van het ijs goed was. Er stond geen wind. De belangstel ling van de zijde van het publiek was zeer groot, naar schatting waren er 12.000 toeschouwers. Ook de Koninklijke Familie van Noorwegen gaf van haar belangstelling blijk. 1500 Meter. De resultaten van de 1500 Meter waren: 1. Staksrud (Noorwegen) tijd 2 min. 21.4 sec.; 2. Thunberg (Finland) tijd 2 min. 22 sec.; 3. Ballungrud (Noorwegen) 2 min. 22.1 sec.: 4. Engnestangen (Noorwegen tijd 2 min. 22.3 sec.: 5. Wazulek (Oosten rijk) 2 min. 22.8 sec.; 6. Stiepl (Oostenrijk) 2 min. 23.3 sec.; 7. Mathisen (Noorwegen) 2 min 23.7 sec.; 8. Ostbye (Noorwegen) 2 min. 25.1 sec.; 9. Ekman (Finland) tijd 2 min 26.5 sec.; 10. Kjeldsen (Noorwegen) tijd 2 min. 27.1 sec.; 11. Christensen (Noor. wegen) 2 min. 27.5 sec.: 12. Lindboe (Noorwegen) 2 min. 28.6 sec.: 13. Heiden (Nederland) 2 min. 29.5 sec.; 14. Koops (Nederland) tijd 2 min. 29.6 sec.: 15. Thors (Noorwegen) tijd 2 min. 31.7 sec.; 16. Langendijk (Nederland) tijd 2 min. 39.8 sec. gevallen. 10.000 Meter. De verrassing op de 10.000 Meter was wel het niet starten van den Fin Thunberg. waardoor hij tevens niet in aanmerking kwam voorhet algemeen klassement. i Heiden reed in zijn race tegen. Engne stangen en wist deze met niet minder dan 33 sec. te slaan. Heiden's tijd bedroeg 18 min. 16 sec. Koops sloeg in zijn race den Noor Thors met 14 seconden, terwijl Lan- gedljk ook al won. n.l. Christensen bleef 17 sec. op hem achter. De resultaten van de 10.000 Meter luid den: 1. Stiepl tijd 17 min. 29.5 sec.; 2. Wazu lek 17 min. 35.3 sec.; 3. Staksrud 17 min. 42.2 sec.; 4. Mathisen 17 min. 43 sec.; 5 Ballangrud 17 min. 54.9 sec.; 6. Ekman 18 min. 59 sec.; 7. Helden 18 min. 16 sec.; 8. Koops 18 min. 23.7 sec.; 9. Thors 18 min 37.5 sec.; 10. Langedijk 18 min. 47.8 sec.; 11. Engnestanben 18 min.; 49.7 sec.; 12. Ostbye 18 min. 56 sec.; 13. Kjeldsen 19 min. 2.9 sec.; 14. Christensen 19 min. 4.6 sec.; Thunberg en Lindboe niet gestart. Het algemeen klassement. Het algemeen klassement leidt: 1. en Europeesch kampioen Staksrud (Noorwegen) 195.433 punten; 2. Stiepl 'Oostenrijki 197.365 punten; 3. Wazulek (Oostenrijk) 197.825 punten; 4. Ballangrud (Noorwegen) 197.827 punten; 5. Mathisen (Noorwegen) 198.290 punten: 6. Engne stangen (Noorwegen) 199.968 punten; 7. Ekman (Finland) 201.768 punten; 8. Ostbye (Noorwegen) 204.847 punten; 9. Heiden (Nederland) 205.553 punten: 10. Koops (Nederland) 205.782 punten; 11. Kjeldsen (Noorwegen) 206.278 punten; 12. Christensen (Noorwegen) 206.517 punten 13. Thors (Noorwegen) 209.282 punten; 14. Langedijk (Nederland) 212.047 punten. De Nederlandsehe rijders Heiden. Koops en Langedijk zullen morgen per vliegtuig naar Nederland terugkeeren en des mid dags op Schiphol arriveeren. Aan de wereldkampioenschappen te Helsingfors zullen geen Nederlandsehe rijders deelne men. o HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN OMSTREKEN. HEDEN. Concordia: Ontspanningsavond werkloozen. 8 uur nam. Volkshuis: Spr. J. Jonker over ij sche parken en plantsoenen. 8.15 Dinsdag. Jeruël: Bijbelbespreking te 8 1®, Nutsgebouw: Lezing van Fedde Sc>- 8 uur nam. Zeevaartschool: Stadsevangelisatie uur nam. DAGELIJKS. Kunstzaal De Ploeg (Breestraat 3): toonstelling van werken van Heijnt- Lakenhal: Tentoonstelling Ned. 0; sche Kunst (tot 17 Febr.) Om den wisselprijs van het •.Leidsch Dagblad". In de vierde ronde werden de volgende partijen gespeeld; lste groep; DemmendalVan der Valk, Segaar—Brunt en PelsGoudsmit. 2de groep: SchreinemachersBosscha, StaatsDe Blécourt en Van Goor-Westra 3de groep: Modderman—Koert en Ouwerkerk—Rutten, Van der Nat was vrij. Van der Valk speelde zoo goed mogelijk tegen Demmendal. maar kon het tegen zijn sterken tegenstander, één der ern stigste candidaten vooor het kampioen schap, niet houden en moest weldra de partij opgeven. Brunt speelde tegen Segaar de verdedi ging Caro-Kann, maar stond weldra ge drukt en verloor een pion. Deze pion bleef hij achter tot het afbreken der partij, waarin Segaar nu beter staat. Pels begon met d4 tegen Goudsmit en kreeg een win- nenden stand, maar overzag de goede voortzetting en verloor tenslotte nog. Schreinemachers opende met c4 (on regelmatige opening) en verloor in den loop van het spel met afruil van officieren een pion, hoewel dit een dubbelpion was. Denkende een pion terug te winnen, kreeg liij plotseling een verliessteiling. een vrij pion marcheerde naar de 8ste lijn en daar zijn koning zeer ongunstig geplaatst was, verloor hij daarna direct. Van Goor maakt het in dezen wedstrijd niet zoo goed ais hij kan. hij verloor in een Siclllano een officier en raakte hoe langer hoe meer achter. Hij speelde ech ter door op fiat en Westra liep in dit valletje. H!ermede was deze partij nog remise. Blécourt kwam in een d4 opening spoedig goed te slaan, kon zelfs door het opspelen van een pion een officier win nen, maar stelde zich tevreden met pion winst. Hij stond hij het afbreken goed en zal vermoedelijk de partij winnen. Koert speelde tegen Modderman de Aljechln- verdediging (e4 Pf6) en offerde een offi cier op voor drie pionnen. Of dit vol doende was, valt te betwijfelen. Bii goed spel zal Modderman waarschijnlijk win nen. Ouwerkerk opende d4 en hoewel in materiaal nog gelijk, stond hij bij het eindigen iets beter. Het is echter de vraag of dit voldoende is om te winnen. De stand is nu als volgt: Groep I: Demmendal 3x, Brunt lxx. Van der Valk I x. Pels x Segaar 1 xx en Goudsmit 2 x. Groep II: Bosscha 3'/!, Westra x^, Van Goor De Blécourt lxx, Staats l'/sxx en Schreinemachers 1. De Blécourt en Schreinemachers heb ben beide één partij minder gespeeld. Groep III: Koert '/:xxx. Ouwerkerk '/«xx, Modderman xxx, Van der Nat xxx en Rut- tenxxx xls afgebroken partij. In de derde groep is dus nog slechts één partij uitgespeeld. De overigen zijn alle afgebroken. A.s. Vrijdag wordt de laatste ronde ge speeld. DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventleve Ga kunde: Consultatiebureau voor mogi kinderen. Halfdrie tot halfvier. Ine- tegen diphterie 45 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventleve neeskunde Consultatiebureau 70c: holisten. 7 uur nam- Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Ge;, kunde. Consultatiebureau voor Beu, keuze. 4—6 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg, 8 uur ,:,Das Lied einer Nacht". Woensdag en Zaterdag nam 2 om. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en i Trianon-Theater, Breestraat, 8 uur „Don Quichotte". Woensdag en Zaterdag nam. 2 urn Zondag nam. 2 uur 4 uur 30 en i Roxy-Theater, Haarlemmerstraat 8 uur nam. „Kozakkenllefde." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Der avond-, nacht- en Zondagdien;: aptotheken wordt van Maandag 5 tot met Zondag 11 Febr. as. waargen: door de apotheken: G. H. Blanken. He woerd 171, telef. 502 en D. J. van Dri Mare 110, telef. 406. omstandigheden minder juiste beh' der cultuur (gebrek aan nieuwe tr mest enz.) Wat de prunus betreft, v nu ook veel wordt aangevoerd, deze goedkoop, terwijl de anjers min of In prijs verbeterden. De bloemisten, thans rozen kunnen aanbieden tr het; de prijzen zijn uitstekend en de kwaliteit gold van 20—30 cent per Een cultuur, welke hier de laatste steeds meer beoefend wordt, ls die j freesia's. Van. deze bloemsoort kou! j flink aanbod, terwijl als hoogste 1 2028 cent per bosje werd betaald bloemen kwamen de laatste weet- ter velling. Wat de veilingen van men en -planten betreft, voor de bs 1 ducten golden bevredigende prijK' cyclamen gaan nu zeer in kwaliteil" terwijl nu de hortensia's langzaam zeker, naast vele andere producten voren komen. AALSMEER Filmavond der S. D. A. P. Door de afd. Aalsmeer der S.D.A.P. is een filmvoorstelling gegeven in hotel „De III Kolommen". Een openingswoord sprak de voorzitter der afdeeling, de heer W. Harting. Vóór de vertooning der hoofdfilm „Kuhle Wampe" (wien behoort de wereld?) zijn op het witte doek gebracht een jour naal, een teeken- en sportfilm. Een pro pagandistisch woord is verder gesproken door den heer Thomassen, van Bussum. De belangstelling was groot; de zaal was geheel uitverkocht. De bloemenhandel. In de afgeloopen week is het alhier met den bloemenhandel over het algemeen on gunstig gesteld geweest. Vooral de seringen welke nu In massa worden aangeboden, zakten ln prijs, en in het bijzonder was het de soort Marie Legraye. welke een slechte opbrengst gaf. De Stepman, ook een witte seringen-variëteit, welke hier ook veel in cultuur is, bleek door den han del nog beter gewaardeerd te worden; deze konden in de goede hoofdtakken nog tot 30 cent opbrengen, terwijl de Legraye niet veel hooger dan. 10—12 cent kwam. Vooral de kleur van laatstgenoemde is niet zuiver 1 wit, wat gezocht wordt in de door de tijds- 4 HAARLEMMERMEER Vergaderingen der Tarwe- Aardappelenorganisatie. De tarwe- en aardappelenorgo hielden in de Beurs te Hoofddorp e» gadering Nadat de voorzitter, de Geertzema, de bijeenkomst had cn de talrijk aanwezigen welkom heeten, werden door den secretaris heer Beets, eenige cijfers gegeven de tarweoogst in 1931, 1932 en 1®- zooveel betreft het aantal kilo's d?o- telers geleverd aan de organisatie- discussie naar aanleiding van d# zicht, gaf de heer Kortleve een uit' toelichting betreffende het vasts der standaardmonsters. Verder wen degedeeld. dat door de organisatie reservefonds is gevormd van f. ,7. De voorzitter sloot hierop de vers; 1 ring, die gevolgd werd door de verg» ring van de aardappelorganisatie, Wh de heer De Zeeuw zijn ontevreden" over de werking der wet te kennen Hij stelde er prijs op te vernemen wie Regeering omtrent een en ander 1 voorgelicht en wilde gaarne weten het zal gaan in 1934. Ir. Huisman - woordde, dat de regeling voor 19« jl nog niet bekend is en merkte op. 0 leiders der organisaties gaarne een ren weg zouden zien gevolgd, opa» zaak met minder rompslomp meer nend zou worden. Na de hierop ge p, heftige discussie, waarvan de nee Zeeuw aan de hand van vele gr nogmaals betoogde dat er groot 0 wordt gepleegd en de heer Hui®"' dedeelde, dat het aan de landbouw nisaties niet heeft gelegen en gefaald hebben, werd de vergaden s, sloten. In de gehouden jaarvergadering de gymnastlekver. „Lijnden". w£r bestuur samengesteld als volgt: r. j voorzitter; C. van Mlllingen, seenerw - j B. v. d. Pol, penningmeester; A. j,. J. Lievaart en mej. C. Buts. comnn sen. Elftalcommissie: P. Bert, vaart en G. Broertjes. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth Jacobs. <j- ij Imanse en M. C. Denaijere CaiOj®..! helmus Leonardus, zoon van J. A. oe en C. W. van Marls - Theodores nus, zoon van W. C. van der Geest M. Coenen. jrf Ondertrouwd: D. Hengst en A. C. J. Boll en N. Vink. ogcfl Getrouwd: M. J. Weijers en -»■ •- kamer J. C. Berbee en M. A. Sen j woerd C. M. van Beijnum en Schulz.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6