ANEKDOTEN. GOEDE OPLOSSINGEN. LENTEBODEN PRIJSRAADSELS. OPLOSSINGEN. lindje tegen, dat reeds uit de verte ijk tegen hem riep: penmorgen, meneer Grapjas!" durlde Puntmuts zijn eigen ooren ;elooven. .Meneer Grapjas" had het ;ezegd. 't Kwam zeker, omdat zijn scheef op zijn bol stond. Maar lék hij ook op den vroolijken kabou- denkbeeld stemde hem nog vroolijker BT hij meer en meer op zijn collega lite gelijken. was het huisje van Puntschoen al. was de bewoner thuis. Jlenmorgen" riep Zuurpruim zoo op- I, als hij maar kon en zijn stem had ïveel overeenkomst met die van jas. jeienmorgen, Grapjas!" klonk het te- Zuurpruim beet zich op de lippen om Bet uit te schateren. ..Grapjas" had puts hem genoemd, llijk vroeg hij: (sta jij de kunst van skiën, Punt- |n?" ik och natuurlijk kan ik skiën!" brdde de ander. ld! Gebruik dan deze ski's en ver- je kunsten eens!" |schoen, die dacht, dat het een heel kelijke sport was, ging naar buiten, onde op een heuveltje en wilde on- llijk beginnen. Eerst de ski's onder- o! Dat was niet moeilijk, maar toen hij pardoes op den grond en 't fwas nog, dat hij geen kans zag over komen. Hij begreep niet. dat hij felst daarvoor moest omdraaien. Daar Intschoen in de sneeuw met de ski's lucht te spartelen, 't Was een pot- gezicht. ïDruim moest nu zóó lachen, dat de zijn stem weerkaatste, i hij eindelijk uitgelachen was, hielp fentschoen overeind, die wel wat be nd was. De ski's werden afgebonden. Iruun nam ze opnieuw onder zijn en Uep er hard mee naar Grapjas te- im hem het malle geval in kleuren en te vertellen, dat oogenblik heeft Zuurpruim neer last gehad van zijn oude kwaal: kunnen lachen Als hij nog eens nkeien keer zuur wilde kijken, dacht fes: aan dit voorval en de lach was F fieri de trouwe hulp van kabouter en kreeg een nieuwen naam, Md hij wat trotsch was. paan heette hij kabouter Glimlach, pruk verboden). we i. Je mei oet W ;e Bngezonden door Bart Jansen. ■Pa„En is je onderwijzer nogal te en over je", itje: „o, ja, papa, want gisteren zei g tegen mij: zeg Jan, als alle jon- 'aren zooals jij,, dan zou ik de school mnen sluiten. Hij wou daar toch er mee zeggen, dat ik al genoeg weet". k s tot jongen: „Zeg, waarom lach jij 3 L-11( 'voorbij kom?" ®gen: „Ja maar meneer waarom komt ii t et voorbij als ik lach?" Niet zóó bedoeld. Rfrouw (die graag voor mooi en jong loorgaan, tot den fotograaf): „Maar peer ik vind dat mijn portret niet erg gelijkend ts". graaf: „Juffrouw ik heb zooveel (lijk mijn best gedaan om het te ver en, want u hebt verlangd, dat het zou zijn". inden door Adriaan v. Geenhuizen, pigmensch (die voor 't eerst is gescho- vraagt bij het heengaan aan den (er)„En wanneer moet ik nu eigen- ■rugkomen?" Ingezonden door Liesje Thors. jiri „Moeder, stil zijn". Teder (verwonderd): „Waarom moet ik P1"' wat gebeurt er?" r~Je (op haar voetje wijzend): ..Stil, *ber want mijn voet slaapt". Kczonden door Marietje Laterveer, GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Nellie Lasonder (brief de vorige week veel te laat ontvangen), Sari Minnee, Leendert Moraal, Jacobus Moraal, Greet Doornveld, Marjanna van den Anker, Ma nlus van den Anker, Rensje Buurman, Nita Cammenga, Lilly van der Leeuw, Lies Deumer, Geertruida Blóte, Jacob Spaar garen, Jopie Kwestroo, Mientje van Riet, Wim Broekema, Beppie van Doorn, Jo de Haan .Adrie van Nood, Maurits van Nood, Johan van Nood, Tineke van Nood, Dirkje Hopman, Jo van der Linden. Tieleman van der Linden, Carolientje Verbiest, Hennie de l'Ecluse, Johannes Jacobus Planje, Cor nells J. Arbouw, Stientje Griffioen, Aaltje van Vliet, Boukje van Vliet. Adriaan van Vliet, Francina de Wit. Bald de Wit, Bep Riebeek, Adri Bavelaar. Bram Bavelaar, Joop Schouten, Bep Rozier, Truus de Graaf, Koos Nieboer, Bep Nieboer, Wim Nieboer, Marinus Lagas. Liesje Thors, Conny van Vliet, Corry v. d. Kerkhof, Arie Smittenaar, Piet Smittenaar. Nellie Vlaardingerbroek, Cor Leget, Stientje Leget, Jo Leget, Bart Jansen, Rie Harten- velt, Prijna Hartevelt, Jannv Hartevelt, Nelly de Leeuw, Paula ten Hooven, Ed ward ten Hooven, Annie la Croix, Mijntje van den Berg, Gerda Spiecker. Emy Bijle- veld, Marie Borreman, Piet van Schayk, Cisca van Gijzen, Nico Koning, Pietertje Lagendijk, Saartje Lagendijk, Antoon Be- kooy, Rietje Voorzaat, Annie Cats, Piet de Vries, Reinier den Hertog, Annie den Her tog, Jopie Brilman. Ali de Blauw, Johan Hoogstraten. Wiesje Baart. BeD Vos, Piet Vos, Rika de Graaf, Henk Frankhuyzen. Maartje de Brum, Adriaan Boender, Rina Vlaardingerbroek. Luca Wielinga, Bep Wie- linga, Rini Vlasveld, Tim Degenaars Anga van Breda, Johan Mulder, Hendrik Mul der, Nellie Mulder, Theo Swaak. Marietje Rijnsburger, Corrie Holleman, Lenl Bos man, Triny en Hendrientje Blotkamp, Nico Liebert. Wim Nolles, Annie Rückert, Rietje Trap, Flip Hollebeek, Adri Holle beek. Marie Brokaar, Lies Tibboel, Bep Rozier, Bep Keereweer, Sienl de Joode, Miepi de Joode, Truus de Graaf, Annle Sollie, Tini den Hollander, Martha van Dam. Nellie Lasonder, Antje de Nie, Willy Secrève, Jacobus Nieboer Jannie Nieboer, Fokje Nijholt, Ans Vollenga, Rietje Vol- lenga, Annie van Weizen, Tine van der Star, Bep van Niehoff, Jan de Graaf, Conny van Vliet, Riet van Berkel, Annie Boekestein, Joop van Dort, Ali Crama, Ma rietje Laterveer, Alida den Hoed, Adriaan van Geenhuizen. Joop van Geenhuizen, Adriaan Pison. Jaap de Groot, Leni Groe- neveld, Geertruida van Duuren, Rika van Duuren, Gerard de Geus Dorus de Geus, Keesje de Geus, Jannie de Water, Frans de Water, Jo Wassenaar, Eempien Wasse naar, Violetta Kriek, Liberta Kriek, Jannie de Moed, Rie de Moed. Wim Kruit, Lientje Oostveen, Rietje Laman. Wim Serlie, Tootje Karei. Adriana Struik, Krijn Haas noot. Daan de Graaf, Dio de Graaf, Gree- tje de Graaf, Een brief zonder naam, waarin verteld wordt over o zooveel jarige vriendinnen, ik meen het schrift van Nel Wagemans te herkennen, heb ik goed ge raden? door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. In de tuinen, in de bosschen Is nog alles doodsch en kaal Bloemen, heesters, boomen wachten Op de Lente allemaal. Wat is dat? Kijk: groene steeltjes Steken 't kopje in de lucht En ze zeggen in hun taaltje, Dat niet meer is dan een zucht: Na een poosje wordt 't weer Voorjaar. Lente is nu in 't verschiet. Nog is 't winter, maar vergeten Doet de Lente ons toch niet! Even nog geduldig wachten, Tot Natuur weer is herleefd En zij met haar rijke schatten Ook dit jaar ons heel veel geeft! Kleine, fijne witte klokjes, Lenteboden, zingen 't lied: Komt naar buiten, menschen, kind'ren, Ziet het Wonder engeniet! (Nadruk verboden.) De grooteren moeten 6 goede oplossin gen inzenden, de kleineren 4 goede oplos singen. Men mag uitkiezen, welke men het prettigste vindt. Naam en leeftijd er onder schrijven, wie dat niet doet mag niet meeloten. Tot 11 jaar behoort men tot de kleineren. Met d ben ik een wapen, met r een na tuurverschijnsel. II. Een dorp van 3 lettergrepen in Noord- Holland bestaat uit een kruipdier, een bij woord en iets dat in horloges en klokken zit en als dat kapot is, kunnen de hor loges en klokken niet loopen. III. Met aa ben ik een eigenschap van de meeste boomen en struiken in den winter, met ee ben ik een lichaamsdeel met oo een groente of brandstof. Welke zijn deze drie dingen? IV. Mijn geheel van 5 lettergrepen, 14 let ters is een aanplanting die men niet in ons land vindt, maar wel in Indië. en wat er wordt verplant, wordt naar ons iand ge voerd en hier tot een drank bereid. 8 12 1 gebruikt men soms onr brieven te sluiten. 13, 14, 8. 9. 12, 11 ts een ander woord voor gezicht, 6, 6, 1 is een mooie trotsche boom. 11, 2. 2, 10 is een verkorte jongensnaam. I, 2, 3, 4, 5. 14 is die drank, die men be reidt uit hetgeen op het gevraagde geheel wordt verplant, 7, 2 l, l, 6, 10 is een ïeelijke ziekte, waartegen men wordt inge- ent, 7, 5. 1 een dikke kleverige vloeistof, II, 5, 6. 10 is een getal. V. Wij vliegen in den winter rond Of dekken als tapijt den grond Verander slechts één letter nu Wij spreken, van de lente u Begroeten d'eersten zonnestraal. En bloeien, is de tuin nog kaal. VI. Begraven .steden in de volgende zinnen zoeken. Een boek met verguld op snee kan ik u niet geven. Ik ga naar de repetitie, loop je zoover met mij mee? Dit Is goede kalk, maar die andere deugt niet. Kijkt nu allen goed naar wat er boven de prijsraadsels staat, want heusch ik meen het. wie vergeet: naam en leeftijd te ver melden, mag niet meeloten. Geen brieven er bij schrijven, besteedt den tijd maar goed aan de prijsraadsels. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER: 1 Trom pet, trompet. 2. Goudenregen of blauwe regen (bloemen) 3. Pelikaan, laan, el. Nel kil, kan. 4. Postjager, Po. st, post, ja, jager. 5. Haas. Maas, baas, kaas. 6. Rumboonen of likeurboonen. 7. Bloem (meel). 8. Ze kunnen beiden advocaat worden.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 15