TOM DE NEGERJONGEN. LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Dinsdag 30 Januari 1934 UIT DE OMSTREKEN. ^Jatanlcoud i .4/ M«ii e*i, -ncuxcLm AGENDA. HAARLEMMERMEER. K. Kistemaker 75 Jaar. De heer K. Kistemaker, wethouder dezer gemeente en lid van de Provinciale Staten van Noord Holland heeft onder veel be langstelling zijn 75 sten verjaardag her dacht. De talrijke gelukwenschen uit Haar lemmermeer en andere plaatsen waren een duidelijk bewijs dat hij veler achting en vriendschap heeft verworven en zijn ver diensten op velerlei terrein op hoogen prijs worden gesteld. Inbraak. Bij den heer P. aan den Aalsmeerderweg te Rijk alhier. Is 's avonds terwijl de be woners afwezig waren. Ingebroken. Doordat vergeten was c-en deur te sluiten, kon de dief gemakkelijk,binnen komen. Hij heeft het geheele huls doorsnuffeld en zich meester gemaakt van een bedrag van onge veer f. 30 dat geborgen was in een linnen kast op de slaapkamer. De politie stelt een onderzoek ln. Witte Kruis. In een te Nieuw Vennep onder leiding van den heer F. G. Alkemade gehouden Witte Krulsvergadering werden tot be stuursleden gekozen, voor het krlngbestuur mevr. Thomas en ln de plaats van den heer C. Zuidgeest, die zich wegens hoogen leeftijd genoodzaakt had gezien te bedan ken. de heer H Duwel en voor het alge meen bestuur dr. van Haerlngen, Aan den heer Zuidgeest werd een woord van dank en hulde gebracht voor de vele diensten ln het belang van de afdeellng bewezen. Verkeerde elementen. In Haarlemmermeer loopen eenige per sonen rond, die er met allerlei voorwend sels en trucs op uit zijn om geld in han den te krijgen. Ze staan o.a. bij de bewo ners. om het medelijden op te wekken, treurige verhalen op te dlsschen en zijn zelfs zoo brutaal- om een flinke bedrage te elschen. Toen een dezer „heeren" aan een woning een dubbeltje kon krijgen, be dankte hij daar feestelijk voor en zei eenlve rijksdaalders en enldens voor den dag halende als Je royaal wilt zijn. moet je zoo Iets geven! o KATWIJK AAN DEN RIJN. Jaarvergadering R.K. Hanze. De R.K. Middenstandsver. „De Hanze" hield haar jaarvergadering ln het Paro chiehuls. De voorzitter de heer M. C. v. d. Berg opende, waarna de secretaris de heer W J. v. Leeuwen de notulen las en het jaarverslag. Er Is een toenemend ledental en activiteit ln de vereeniglng. Het verslag van den penningmeester den heer F. J. Luyten wees over 1933 een nadeelig saldo aan van f8.09. Er was een batig saldo van 1932 zoodat er nog beschikbaar was een bedrag van 1.15.22. De rekening was nage zien door de heeren M. J. Alkemade en Jac. Th. Remmerswaal. Eerstgenoemde bracht een gunstig verslag uit. Dan werd gespro ken over het te houden buitengewoon Congres te Den Haag. Tot afgevaardigde werd benoemd de heer A. J. Mulder. Het verslag van „Santos" vermeldde, dat de afd. had afgedragen over 1933 f. 112.76 waarvoor de Santoscommissie eenige woor den van dank ontving. Bij de bespreking over het Middenstandsretraite werd gewe zen op de voor den Middenstand te hooge kosten. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren M. J. Alkemade, Joh. v. Schie en A. Grimbergen. (De altredenden waren niet herkiesbaar). BIJ de rondvraag werd de wenscheiijkheid naar voren gebracht om de mogelijkheid te openen dat ook de jonge middenstanders in het vervolg de vergaderingen zullen kunnen bezoeken. Het bestuur zal dit propageeren. De heer W. J. v. Leeuwen bracht dank aan de afge treden bestuursleden voor hetgeen zij hadden gedaan. De heer Luyten dankte, mede namens de anderen voor deze har telijke woorden. Pastoor Buys sloot zich hierbij aan en bracht speciaal dank aai\ den afgetreden voorzitter die het afgeloo- pen jaar een geestdriftig voorzitter was geweest en hoopte dat hij ook steeds een geestdriftig lid zou blijven, hetgeen de heer v. d. Berg toezegde. Herna hield Pastoor Houtman een cau serie over de wording der Angllcaansche kerk. die met volle aandacht werd gevolgd en waarvoor pastoor Houtman, behalve een daverend applaus, hartelijke woorden van dank had ln ontvangst te nemen van pastoor Buys. Hierna volgde sluiting. Vergadering „Kath. Katwijk". De vereeniging „Kath. Katwijk" hield een ledenvergadering onder leiding van pastoor Buys. De secretaris las de notulen die goedgekeurd werden. Het bestuur deelde mede. dat het er in geslaagd was een eerste klas muziek- en zangensemble uit Den Haag bereid te vinden voor de vereeniging en genoodlgden een kunst avond te komen geven. Deze mededeeling werd toegejuicht. Daar het parochiehuls waarschijnlijk te klein zal zijn, omdat men ook verschillende vooraanstaande perso nen denkt utt te noodigen, werd besloten aan den rector van het St. Will. Missie college te vragen de groote aula voor dezen kunstavond te mogen gebruiken. Toestem ming daartoe is intusschen verkregen. Nog een andere genotvolle avond zal waar schijnlijk gegeven worden. Na rondvraag volgde sluiting. Vergadering der Tuinbonweursus-vereen. De afd. Katwijk en Omstr. van den Ned. Bond van Ver. van oud-leerlingen der Tuinbouwcursussen vergaderde in „De Roskam". De voorzitter de heer C. v. Zljst opende en heette allen hartelijk welkom. De secretaris de heer G. Oosterlee las de notulen. Deze werden goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heeren C. v Zijst en A. C. Berkheij herko zen terwijl de heer A. Vooys werd gekozen. Vervolgens kreeg de heer G. v. d. Does de vraag te beantwoorden of 5-6-8 aan te bevelen is voor peen. Inleider kon zulks niet aanbevelen, daar in 5-6-8 te veel stik stof Is en te weinig kali. Vervolgens gaf de heer A. Verhart een verhandeling over de teelt van Ranonkels Deze teelt werd op leerzame en overzichtelijke wijze bhandeld. De heer D. Berkheij beantwoordde een RECLAME- 5184 vraag over de plantwijdte van Hyacinthen en Irissen, waarna de heer A. Vooys zulks doet ten opzichte van Narcissen en Tul pen. Op alle onderwerpen volgde een ge animeerde bespreking. De voorzitter deelde mede, dat wegens verandering van woonplaats en beroeps keuze. de heer J. Kobus aan de vereeniging een boek van Heinsius geschonken had, hiermede de eerste stoot aan de vorming van een bibliotheek gevende. De voorzitter zegde nog eenige boeken toe en stelde voor deze onder de leden te laten clrculeeren. Hierop volgde sluiting. Volgende week zal met den bouw van de nieuwe R.K. Kleuterschool worden be gonnen. KATWIJK AAN ZEE. De werkzaamheden aan de Boulevard. Hedenmorgen is een aanvang gemaakt met de werkzaamheden van de doortrek king van den Zuid-Boulevard. Examens E. H. B. O. Voor het examen van den aanvangs- cursus E. H. B. O., georganiseerd door de Katwijksche Reddingsbrigade slaagden de dames D. Baalbergen, H. A. Blokker, W. van Dijk. E. Geervliet, C. GIJlstra, J. Ko- nlnk-Ouwehand, M. C. Star, Ger. Star, C. A. Terville, A. Vroom, E. Vroom en de heeren C, Boot, J. Boonekamp, M. Gouka. G. Haasnoot, C. Kruijt, A. v. d. Oever, C. v. Rossum, D. Varkevlsser, G. Vis. M. Rem- melswaal. W. Schaap, allen leerlingen van dr. J. Eikelenboom. Het batig saldo van de verloting van de K. R. B. heeft bedragen de som van f. 309.—. C. de V. uit de Waal Malefijtstraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat hij is mishandeld door C. de Z. uit de Varkevisserstraat met een nog onbeken den persoon. Mej. K. v. B. van den Sluisweg deed bij de politie aangifte van het feit, dat haar mantel is vernield door N. P. uit de Paul Krugerstraat. Met Stcrt. No. 20 zijn verzonden af drukken der N.V. Bouwgrondmaatschappij „Het Witte Hek" alhier. LEIDSCHENDAM. Ned. Vereen. E.H.B.O. opgericht. Officieel is alhier opgericht een afd. E.H.B.O. der Ned. Vereen. De heer J. K.ole zette het doel en streven eener EÜ.BO.- afd. uiteen. De statuten en het huishoude lijk reglement werden met alg. stemmen goedgekeurd. Het bestuur werd als volgt samengesteld: J. Koole, voorzitter; D. A. Groenewegen, secretaris, Sluisplein 19; J. W. Kroon, penningmeester, St. Jozef straat 27 en de dames M. van Zanten, Plaspoelstraat 11, J. de Zoete, Veursche- straatweg 87. Er bestaat hier groote belangstelling voor de E.H.B.O., zoowel van de zijde van B. en W. als van die der ingezetenen. Er zijn plannen om de leden der vrijwillige brandweer en politie de cursussen te laten volgen. De eerste aanvangscursus zal staan onder de bekwame leiding van dr. Reyers. 0 LISSE. Leesgezelschap „De Iris". Onder leiding van den voorzitter, ds. G. Tichelaar, werd in de Geref. Bewaarschool de Jaarvergadering gehouden van het Leesgezelschap „De Iris". Ds. Tichelaar verwelkomde allen en ging voor in gebed. Hierna werd aan den secre taris, den heer C. H. Steenwinkel Jr., ge legenheid gegeven tot het lezen van de notulen der vorige vergadering en het jaarverslag. Eveneens bracht de penning meester de heer Schravendeel een jaarver slag uit: de kas sloot met een voordeelig saldo. 115. Maar daar bedacht hij zich, dat er nog een makker was, die gewaarschuwd moest worden. Kleine Tom sliep nog als een roos, en wist heelemaal niet hoe hij het had, toen hem Pijl bij zijn arm schudde, en toefluisterde, dat hij op moest staan. Maar toen hij hoorde dat er een leeuw in de buurt was. was hij ineens I wakker. I Hierna werd de verkooping gehouden van boeken en tijdschriften onder leiding 1 van den heer G. Buurman; een en ander leverde een mooi resultaat op. Bij de bespreking van boeken en tijd schriften werden verschillende boeken voorgedragen; de vergadering besloot aan de bestaande serietijdschrilten toe te voe gen het nieuwe tijdschrift „Moeder" onder leiding van prof. dr. J. Waterinck. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering nadat dr. Ruys was voorge gaan in gebed. NOORDWIJK. Raadsagenda. Donderdagavond te 8 uur komt de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen ter behandeling van onderstaande punten: 1. Vaststelling verordeningen op de heffing en invordering van belasting op vermakelijkheden. 2. Rekening 1933 en begr. 1934 Wees huis en vaststelling wezenuitkeeringen '34. 3. Vaststelling in ontwerp van het uit breidingsplan. De leden van den raad zijn opgeroepen voor een huishoudelijk- vergadering op Donderdagmiddag te half drie, ln welke vergadering de heer Co Brandes een uit eenzetting over het uitbreidingsplan zal geven en het uitbreidingsplan verder zal worden besproken. 0 NOORDWIJKERHOUT. Openbare vergadering van den Chr. Besturenbond. Op uitnoodiging van den Chr. Besturen bond hield dr. C. Beekenkamp uit Leiden een lezing, in de Ger. Kerk alhier, over het onderwerp: Christendom in de praktijk. Spr. liet ln korte trekken de duisterheid van 1933 de revue passeeren, maar zeide, dat het toch een goed jaar is geweest voor het Eeuwigheidslicht, omdat duidelijk ls gedemonstreerd de machteloosheid zon der God. De dagbladen zeggen het dage lijks. God hebben we niet meer noodig. Spr. noemt o.a. het Russische vijfjaren plan. Practisch christendom neemt men niet meer ernstig. Hierna citeert spr. eenige statiestleken uit A'dam en R'dam die duidelijk de verwording demonstreeren op godsdienstig en zedelijk terrein. Hieruit zou blijken, aldus vervolgde spr., dat het zout zouteloos is geworden en nergens meer toe dient dan weggeworpen te wor den. Op sociaal terrein is het al niet veel beter. Naast het socialisme en commu nisme is thans weer een nieuw gevaar opgedoken nJ. het fascisme en nat.-soc., welke reeds veel christelijken tot zich hebben getrokken. En als men daarvoor een verklaring zoekt, zoekt men altijd bij uitwendighe den, in plaats van bij zichzelf. Spr. behandelde vervolgens het geval van de maanzieke knaap, dien de discipe len niet konden helpen en op hun vraag waarom zij dat niet konden, antwoordde Jezus alleen: „omdat gij geen geloof hebt." Spr. verhaalde hierna uit het leven van Tolstoï, dat men uit de duisternis en zelf- vervloeking tot Christus komt. Vraag: „Wat wilt gij dat ik doen zal?" en spr. antwoordde: optillen, omhoog til len, navolgers zijn van Christus. Hierop dieper ingaande zeide spr. dat den mensch de concentratie ontbreekt. Zoek het Koninkrijk Gods en alle dingen zullen u worden toegeworpen. God is souverein, zeide spr., dus wij zijn het niet. Gods Woord regeert dus en geen menschelijke denksels. Solidariteit, sociale gerechtigheid en ge zindheidsverandering, op deze 3 richtlij nen bouwen we een nieuwe maatschappij. Dit is Christendom in de practijk. Dit is geen vroom idealisme, maar ons geloof, waarmee de wereld zullen overwinnen. Na het zingen van Ps. 86 6 werd de bijeenkomst met dankgebed besloten. De vereen. „Winterzorg", onderafd. van den R.K. Volksbond, heeft besloten, aan alle afnemers, die dezen winter kolen van haar betrokken f. 0,15 per H.L. te restitueeren. Voor vele gezinnen is dit een buitenkansje. 0 OEGSTGEEST. Jaarvergadering der Vereeniging „Willen is Kannen" In „Het Witte Huis" is de algemeene vergadering gehouden van de Amuse- ments-vereeniging „Willen is Kunnen". De vergadering werd geopend door den 116. Hij sprong meteen overeind, plantte zijn hoedje op zijn hoofd, en wilde de tent uitrennen. Want hij moest toch helpen, om den leeuw te vangen. Maar daar kwam niets van in. Pijl beduidde hem, dat dat heel gevaarlijk zou zijn. Hij vertelde hem, dat Leeuwenhart er al op nit was met een net. om een val te spannen voor den leeuw, en dat zij voorloopig nn maar eens rustig af moesten wachten. w.n. voorzitter den heer E. Binsbergen, die de moeiten en zorgen memoreerde welke der vereeniging niet zijn bespaard. Voorts het vertrek van den voorzitter den heer v. d. Wijngaard, in wiens plaats spr. als waarnemend is gekozen. Spr. vroeg het onderling contact in de vereeniging te be houden waartoe aller medewerking nood zakelijk ls. Wij moeten, aldus spr., nooit vergeten, dat wij onze krachten moeten bezigen voor de kinderen en daarom alle persoonlijke aangelegenheden van ons af zetten. Spr. bracht dank aan den heer Boom, die als bestuurslid tot grooten steun is geweest en daarna het bestuur trouw ter zijde heeft gestaan, evenals de penning meester den heer Medendorp; voorts allen die aan het welzijn van de vereeniging hebben meegewerkt. Hij hoopte, dat het ook de vereeniging ln dit laar goed moge gaan. Hierna werden de notulen voorgelezen door den secretaris den heer K. de Groot, die onveranderd werden goedgekeurd. Vervolgens bracht de secretaris het jaarverslag uit, waarin o.a. werden ge memoreerd de aanbieding van het veree- niglngsvaandel, de oprichting en daarna weer opheffing van de onderafdeeling groote operette, het vertrek van den voor zitter, den heer v. d. Wijngaard, wien voor zijn zorgen dank werd gezegd. Ondanks vele teleurstellingen is o.k veel vreugde ondervonden w.o. het ontvangen van vele geschenken en medewerking zoowel van leden als het bestuur, w.o. van de heeren H. v. d. Mey en Boom. Het verslag werd met applaus beloond waarna de voor zitter den heer de Groot dank bracht. Hierop volgde het financiegle verslag. De rekening sloot met een bedrag van f. 1055,03'/i, w.o. het batig saldo van f. 39.04. Medegedeeld werd dat door de controle commissie de bescheiden van den penning meester ln volkomen orde waren bevon den. Tot controle-commissie voor 1934 wer den benoemd de heeren Glasbergen, Boom en Krijger. Bestuursverkiezing. Tot voorzitter werd met op 3 na alg. st. gekozen de heer G van Oosten, die zich deze benoeming liet welgevallen. Op voorstel van den heer Binsbergen werden de aftredende bestuursleden her benoemd. Als algemeen secundus werd benoemd de heer H. Nagtegaal, die als zoo danig reeds tijdelijk zitting had. Den w.n. voorzitter, den heer Binsbergen werd dank gebracht voor zijn goede lei ding na het vertrek van den voorzitter. Na de pauze had de verloting plaats waarvoor een groot aantal nuttige ge schenken ender dank was aanvaard. Als tweede jaarfeestviering werd voorgesteld een uitvoering door de mondaccordeon- afdeeling met ontwerp-begrooting daarvan Als datum werd vastgesteld 14 Februari a.s. Nadere gegevens zullen per adver tentie in ons blad worden bekend ge maakt. Over een te geven uitvoering van de afdeeling klein-operette waarvoor in studie is .Goud Muiltje" zal nog nader overlegd worden. Het bestuur stelde voor een ouderavond te organlseeren waarop verschillende belangen van de afdeelin- gen zullen worden besproken Het bestuur zal daarop met gegevens komen ter uit werking. Bij de alg. besprekingen werden enkele interne aangelegenheden naar voren ge bracht, waarna de voorzitter in welgekozen woorden dank bracht aan den heer van Waas als directeur van de afd. mond- accordeon. h)j sloot dan de vergadering. In gezellig samenzijn bleef men nog eerügen tijd bijeen. -o RIJNSBURG. De Werkloosheid. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling stonden in de afgeloopen week ingeschreven 153 werkzoekenden: 1 grondwerker, 1 schilder, 3 fabrieksarbei ders. 1 wagenmaker, 3 timmerlieden, 1 straatmaker, 2 schippers en 141 landarbei ders. 0 STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: H. M. Verhagen geb. van Dijk, d. Getrouwd: J. W. Lemmers en H. J. Wortel. Overleden: W. J. Tas, 23 jr., vr 0 VEUR—LEIDSCHENDAM. Het Zilveren Jubilenm der Ger. Kerk. Het 25-jarig bestaan van de Ger. Kerk is hier feestelijk herdacht. Ds. M. Boukema hield een feestpredi katie naar aanleiding van Ps. 27 7; de zelfde waarmede indertijd ook het kerk gebouw was ingewijd. De ouderling de heer de Boer gaf een overzicht van de totstandkoming der kerk. Aan het kerkbestuur werd als feestgave f. 196 overhandigd tot dekking van het be staande tekort. Achtereenvolgens voerden nog het woord burgemeester Keijzer en de Geref. predi kanten Sikkel en Minnen. Ds. Kouwenhoven sloot de bijeenkomst met dankzegging. Feestavond der R.K. Gymnastiekver. S.S.S. De RJC. Gymnastiekvereen. S.SB. hield haar jaarljjkschen feestavond in het Pa tronaat. Deze werd gespend door kapelaan Dunselman, die allen welkom heette, ln het bijzonder de afgevaardigden der zus- tervereenigingen en de donateurs. Na het zingen van het Gymnastenlied, werden door de diverse afdeelingen van junioren en senioren vrije en orde-oefe ningen, standen, paardspringen, brug- oefeningen, touwtrekken enz. uitgevoerd. Hun werk was keurig! Hulde komt hun zeker toe, in het bijzonder den leider, den heer Kroon. De mond-accordeonclub S.D.V. uit Den Haag zorgde voor een aangename muzi kale afwisseling; een woord van dank aan deze jongens, aan den kleinen harmonica- virtuoos en den leider, den heer Nieuwen- broek. Pater Meyer voerde het woord en hoopte dat de vereeniging zou mogen groeien en bloeien, bracht dank voor de collcetes en reikte de prijzen uit voor touwtrekken, waarbij hij hartelijke woorden richtte tot de club, het bestuur en den leider. Kape laan Dunselman bracht dank aan hét be stuur en den heer Kroon. Ook een der HEDEN. Nutsgebouw: Voordracht Fcdde Schuret 8 uur nam. Schouwburg: „Nut en Vermaak" m« „De Distel" 81/4 uur nam. Zeevaartschool Stadsevangelisatie r Samenkomst te 8 uur nam. Woensdag. Breestraat 24: Verg. v. obligatiehouders N.V. de Vries en Stevens. 8 nur nam. „In den vergulden Turk": Ledenverga dering 3 Oct. Ver. 8'/t uur nam. Marekerk: Prot. Nederland Spr. ds. J, H. Mulder van Charlois. 81/4 uur nam. Donderdag. Burchtzaal: Vitvoering Leidsche Chr. Harmoniever.; 8 uur nam. Chr. Geref. Kerk (Steenschnur): Lezing van ds. A. Bikker over de zending. 81/4 uur nam. Stadszaal: Residentie-orkest. Solist» Mevr. Offers. 8 uur nam. Katwijk-aan-Zee (Gemeentezaal 1: Spr. ds. Klüsener van Vinkeveen. 7'/- ,u.n.m! BIOSCOPEN. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur nam. „Leise flehen meine Lieder". Woensdag en Zaterdag nam 2 uur. Zondag nam 2 uur 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater Breestraat 8 uur nam, „De 200 P.K. van Zijne Majesteit". Woensdag en Zaterdag nam 2 uur. Zondag nam. 2 uur 4 uur 30 en 8 uur. MUSEA. Stedelijk Mnsenm de Lakenhal, Oude Singel. Geopend tn November December, Januari en Februari van 103 uren, ln Maart, April en Me1 van 104 uur in Juni, Juli. Augustus en September van 10—5 uur in October van 104 uur Zon dags vanaf halféén Entree Zondags kos teloos, Maandags f 0.25, overige dagen t.O 10. Rijksmuseam van Oudheden, Rapenburg 28. 1 Dec.—1 Febr van 103 uur, 1 Febr, tot 1 April van 10—4 uur 1 April—1 Oei. van 10—5 uur 1 Oct.—1 Dec van 10-4 uur Zondags van 1—4 uur Entrée Maan dags f. 0.25 overige dagen 1 010 Ethnographiscb Museum, Rapenburg 61 69 en Breestraat 18 Op werkdagen van 10—4 uur Entrée Maandags f0.25. overige dagen f 0 10. Rijksmnsenm v. Nat Hist„ v. d. Werft- park. Werkdagen 8.30—12, 1.305, Zater dags 8.30—12 Kosteloos. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks van 9—12.30 en 26 uur Kosteloos. Hortus Botanicus. Rapenburg 73. Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9-12 en V/z6 uur. Zaterdags tot 5 uur. Vanl Oct.—31 Mrt. van 9—12 en l'/t4 uur. Q> Zondagen van 1 April—1 Oct. van 10—41 's Winters des Zondags gesloten. NederL Hist Natuurwetenschappelijk Museum (Stationsweg): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. Zondags gesloten. Rijksmuseum voor geologie en minera logie (Garenmarkt): Op werkdagen van 912 en l'/t4 uur Kosteloos. DAGELIJKS. Kunstzaal De Ploeg (Breestraat 3)Ten toonstelling van werken van Heijnes. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 29 Jan. to. en met Zondag 4 Febr. a.s. waargenomen door de apotheken: W. Pelle, Kort Rapen burg 12, Telef. 594 en J. E. M. ten Dijk. Haven 18. Telef. 85. kleine leden sprak woorden van dank aan den heer Kroon, voor wat hij voor de vereeniging doet en bood hem namen.' bestuur en leden een cadeau aan, waarvoor de leider .gich zeer erkentelijk betoonde, t Was een prachtig geslaagde avond. Voor de zending is op de Ned. Herv. Zondagsschool opgehaald f. 19.70. WASSENAAR. R. te den Haag werd bekeurd wegens overtreding van de Winkelsluitingwet. H. dee'd aangifte van het feit. dat hij voor f. 25 was opgelicht door een hem on bekend persoon. WASSENAAR. Loop der bevolking 1933. Op 1 Januari 1/33 telde deze gemeente 14301 inwoners. In den loop van 1933 ver meerderde dit aantal door geboorte mei 239 en door vestiging met 1912 Inwoner- Totale vermeerdering dus 2151 inwoner»- Het verminderde door overlijden met uw en door vertrek met 1594 inwoners, totaie vermindering alzoo 1699 inwoners. Het verschil tusschen de totale vermeer dering en vermindering bedraagt dernai 452, zoodat deze gemeente op 1 Ja®® 1934 een aantal inwoners telde van "'*T Er werden in 1933 90 huwelijken trokken, Ter secretaris dezer gemeente werden in 6933 afgegeven 965 rij- en num®« bewijzen ingevolge de Motor- en RU»1 wet en 922 paspoorten. Tot lid van het R.K. Parochial Arm bestuur in de parochie van den H- brordus is benoemd de heer F. J- Monchen, alhier. De afd. van de Graal alhier, heeft de beschikking ge'-rcgm over een huls m Gang, dat na restauratie als Graa® zal worden ln bezit genomen.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6