74sle Jaargang DONDERDAG 25 JANUARI 1934 No. 22653 JFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. BUITENLAND. Burgeriiike Stand v. Leitien LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 OU per regel voor advertentiën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van on3 Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bU een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven ÏO Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT tj Voor Lelden per 3 maanden f. 2.35; per week: f.0.18 Bulten Leiden, waar agenten gevestigd zjjn, per week 0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. (it nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. F r VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEIDEN op MAANDAG 22 JANUARI 1934. des namiddags te 2 uur, li liet gebouw „Tot Nut van 't Algemeen" (Steenschuur 21). 4942 BAlsnog te behandelen: g. Voorstel tot verkoop aan J. W. Reyne- veld van een gedeelte bouwterrein aan de p. J. Blokstraat, hoek Fruinstraat, kad. bekend gemeente Leiden, Sectie M no. 5095 iged.). (23) DE VERVROEGDE PENSIONNEERING BIJ DE N. Z. H. T. Bezwaren van de zijde der personeels-organisaties. Iln de laatst gehouden conferentie van Be Vakorganisaties der Spoor- en Tram- jregen met de directie der N.Z.H.T. werd [esproken over een wijziging van het Peiiïiaenfondsreglement, om het moge- ijk te maken, dat een pensioen gegeven an worden tusschen de 60- en 65-jarigen "tijd, nadat geheele of gedeeltelijke in- ialiditeit is vastgesteld. De Ned. Vereeniging van Spoor- en ramwegen kon ter conferentie geen be sluit nemen. Daar de directie der N.Z.H.T. pmiddels goedkeuring van deze wijzi- Sir.F in het Pensioenfondsreglement heeft [evmgd, heeft het Vakgroepbestuur van Ned. Ver. v. Spoor- en Tramwegper- kmeel den navolgenden brief aan het ttijkstoezicht van Spoor- en Tramwegen (gezonden: „Wij moeten u door dezen be- Jichten, dat er bij ons ernstige bezwaren 'lestaan tegen de aanvulling van het leglement Pensioenfonds der Noord-Zuid- fiollandsche Tramwegmaatschappij. Wij "rkennen, dat overleg is gepleegd met de "akorganisaties en de Commissie van Bij stand, maar noch onze vertegenwoordiger m de conferentie met de vakorganisaties, l'i onze vertegenwoordiger in de Com- ssie van Bijstand, hebben instemming flrmede kunnen betuigen. Voor goed legrip berichten wij, dat onze organisatie liim 50 pCt. van het betrokken personeel eelt georganiseerd. Onze bezwaren zijn literaard niet gericht tegen de wijziging op zich zelf doch wel tegen de gevolgen, dit hieruit kunnen voortvloeien voor het Pensioenfonds en eveneens tegen de ge volgen die er uit kunnen voortvloeien foor de betrokken personeelleden. Als een locialen maatregel zouden wij dit alleen nmnen aanmerken wanneer de minimum ■oe te kennen pensioenen van dien aard Waren, dat daarvan, zij het ook op uiterst «scheiden voet. kon worden geleefd. Waar evenwel een dienstverband van jaren noodig is om pim. 50 pCt. van 1 nu genoten inkomsten als pensioen te «reiken, daar vreezen wij, dat de hier- loor getroffen groep in buitengewoon moeilijke omstandigheden komt. Groot bezwaar hebben wij ook om mede e werken voor het treffen van een maat- iregel, waarvan wij niet weten welke ge volgen deze voor het pensioenfonds heeft. Wij wijzen in dit verband op de door len Minister verleende goedkeuring in- 1 zake opschorting van het Pensioenfonds Ider Nederlandsche Tramwegmaatschappij I door welke maatregel dit fonds het te kort zag stijgen van f 200.000 tot f 800.000. Uiteraard verwachten wij, dat de regee- I ring de consequentie van deze goedkeu ring bij de N.T.M. zal aanvaarden en wanneer dit ook het geval zal zijn bij de i N z.H.T.M. dan vervalt uiteraard een on zer bezwaren." PROPAGANDA-AVOND ANTI-REVOLUTIONAIRE PARTIJ. NED. NATUURHISTORISCHE VEREENIGING. Jaarvergadering der afd. Leiden. hsSr atdeellng Leiden heeft dezer dagen hufshJ,^?rgaderinS gehouden. Bij het een hew ,J Sedeelte bleek, dat de kas zitter u batig saldo bevat. De voor- aftreriorT Henrard was aan de beurt van wf fn en werd herkozen. niv(yirtrfFo-lize demonstreerde mevr. Han- vonden hfu zh aan het strand ge en* schelpen' goudkammetje, slangsterren himar^°iFit1¥'s vertelde naar aanleiding en do levoFe, dn en an<ler over den bouw Cossee lal? ,wZeuVan deze dieren- De heer ten vin P1 gepraepareerde poo- een rondgaan, benevens wonderd woïdt mUlS' die al«emeen bs" sectonhethemd^h1i?g vertelt wat over in- moervllnder u_Jlert, mestkever en parel- schillende vnrml demonstreert hij ver welfde plant vFn" vna? bladeren aan één- bi ej. dr Thnmem, rehpe en Sidalcea. ««ving in L vertelt over een op en restanten van F'j Lisse en laat fot° s pan, waarbil een hlF," en P,anten rond en en insecte»Fj? .hertengewei, hazelnoo- °<b MuÏÏS® het meest opvallen, laagden avond? 6 voorzlrt«r den zeer Rede van den heer Chr. van den Heuvel. In de Burchtzaal, die gisterenavond tot op de laatste plaats was bezet, hield de Anti-Revolutionaire Kiesvereeniging „Ne derland en Oranje" een propaganda- avond in welke bijeenkomst het Tweede Kamerlid de heer Chr. v. d. Heuvel een rede hield, getiteld „Fascist, Nat. Socialist of Anti-Revolutionair". De vice-voorzitter der kiesvereeniging, de heer G. de Jong Ezn. opende op de ge bruikelijke wijze, las Psalm 46, deelde mede dat de voorzitter der vereeniging, wethou der Goslinga verhinderd was en heette allen hartelijk welkom in 't bijzonder de jongeren, die eveneens in grooten ge talen aanwezig waren en een spreker van dezen avond. De heer Van den Heuvel, hierna het woord verkrijgend, begon met de opmer king, dat het een heel goede gedachte van de verscheidene kiesvereenigingen is om aan het streven van fascisme en nation.- socialisme aandacht te schenken. Vele klanken die uit deze kampen voortkomen, geven den schijn te wijzen op de beginse len van de A.R. Sprekende over den gees telijken ondergrond van deze partijen wees spr. er op, dat zoowel Mussolini als Hitier gegrepen zijn door den invloed van enkele wijsgeeren, die in hun theorie de mythe, de krachtmensch en de heerlijkheid van het ras voorstonden. Het gevaar hiervan is, dat wel de strijd tegen het verkeerde wordt aangebonden maar dat hetgeen men er voor in de plaats stelt, niet beter, maar eer nog slechter is. Veel grooter gevaar waar aan Nederland bloot staat, is dat de strijd tegen verkeerde beginselen niet moet gevoerd worden met verkeerde beginse len maar met goede beginselen, waarvan er enkele door spr. worden genoemd. Uitvoerig, met kracht van argumentatie, werd door spr. toegelicht met verschillende voorbeelden, een viertal ideëen behandeld, welke men bij alle fascistische of nat.- socialistische bewegingen propageert, t.w. het staan naar de dictatuur, de corpora tieve staat, de sterk nationalistische inslag van deze groepen met hierbij het absolute misbruik van Oranje en het staats-abso- lutisme. Bij de onderscheidene punten toonde de heer Van den Heuvel aan, de principieele verschillen ten opzichte van de opvattingen van deze groepen en de A.R. partij. Mede in dit verband wees spr. er op, dat ook onder een parlementair of extra parlementair kabinet handhaving van een krachtig gezag mogelijk is, hetgeen de laatste maanden wel duidelijk is gebleken. Met nadruk stelde spr. vast, dat, wanneer het waarachtig volksbelang door de poli tieke partijen goed in 't oog wordt gehou den er niets tegen de politiek van deze partijen kan zijn. Echter waarschuwde spr. wel tegen een groote versnippering van de politieke partijen in deze dagen. Feite lijk moesten er maar vier groote partijen, aldus spr. zijn, t.w. een R Keen liberale, een prot. Chr. en een Sociale. Een van de ernstigste grieven, die spr. tegen de fascistische en nat.-socialistische groepen heeft, is het misbruik dat van Oranje gemaakt wordt, men wil Oranje een ornament maken en hier moet tegen gewaarschuwd worden. Het is een vreemde Oranje-liefde om aan de Kroon het be noemen en ontslaan van ministers te ont nemen. Het staats-absolutisme teekende spr. als hoofdbezwaar van de A.R. Partij tegen deze groepen. Men wil het eenheids-ideaal doorvoeren en het Christendom tolereeren en daarmede kunnen wij niet mede gaan. Tegen al deze opvattingen moeten wij ons te weer stellen; de menschen, die in wanhoopsstemming verkeeren, staande houden en hen wijzen op de verkeerde theorieën bij fascisme en nat.-socialisme. Voorts moeten wij onze eigen gelederen versterken en moeten wij blijven bovenal een anti-revolutionaire partij in den zin zooals Groen van Prinsterer dit heeft op gevat: tegen de revolutie het evangelie. 't Is een zeer donkere tijd waarin wij leven, wij rijden, om met oud-minister De Geer te spreken, in den mist. De mist van deze aarde, zullen wij echter niet met het licht van deze aarde weergeven, maar laat ons hopen op het licht van den hemel, want wanneer dit licht zal doorbreken, dan zal de mist optrekken en zullen er ook voor de A.R. Partij nog goede kansen zijn. Laten wij, aldus eindigde spr., de kansen, die deze tijd ons biede voor het A.R.-be ginsel, gebruiken. Na een korte pauze was er gelegenheid tot vragen stellen waarvan door enkele aanwezigen gebruik werd gemaakt. NEUTRALE BESTUURDERSBOND LEIDEN. IJSBAAN LEIDSCH TENNISPARK. De lichte dooi van gistermorgen en -mid dag heeft de directie van het Leidsche Tennispark verhinderd uitvoering te geven aan haar per advertentie in dit Blad aan gekondigd voornemen om gisteravond de baan tegen betaling van één kwartje voor liefhebbers der schaatsensport open te stellen Meerdere enthousiasten moesten daar door gisteravond teleurgesteld huiswaarts keeren, maar er waren ook eenige jongelui, die meenden dat het best kon en vlug de schaatsen onderbonden. Voordat van de zijde van het personeel kon worden inge grepen en de belhamels verwijderd, hadden zij kans gezien het ijs op meerdere plaat sen te vernielen. Voor een dergelijk ongepast optreden past slechts één woord; kwajongenswerk. Propaganda-fcestvergadering. Op uitnoodiging van den Bestuurders- bond Leiden van de Ned. Vakcentrale heeft gisteravond de heer B. Berghuis uit Utrecht, secretaris van genoemde centrale, in een feestelijke propganda-vergadering in de Oranjezalen van „De Harmonie" ge sproken over „Moeilijke tijden". De voorzitter, de heer W. F. van der Broek heette de talrijke aanwezigen harte lijk welkom, in het bijzonder den heer Wijkmans, directeur van den Gem. Dienst voor Sociale Zaken en den spreker. Het onderwerp, dat de heer Berghuis behande len zal, geeft inderdaad den geest van den tijd weer. Na gewezen te hebben op het bestaansrecht en het groote nut eener neutrale vakcentrale, vooral in de tegen woordige omstandigheden de bloei van diverse afdeelingen in den lande is daar van het bewijs! verkreeg de bekende humorist, de heer C. Spaanderman het woord, die met eenige voordrachten, aan de piano begeleid door den heer Gé Hof enk, al ras een vroolijke stemming wist te scheppen. De heer van der Broek deelde vervol gens nog mede, dat het in de bedoeling ligt het 15-jarig bestaan van den Neutra len Bestuurdersbond in onze stad op eenigszins feestelijke wijze te herdenken. De heer Berghuis, daarna het woord verkrijgende, ving zijn rede aan met erop te wijzen, dat de enkeling niet in staat is om de terneergeslagen maatschappij we derom op te richten. Deze toestand is ge schapen door den wereldoorlog van 1914 1918, welke werd afgesloten door het on bevredigende vredes-verdrag van Ver sailles. Na 1919 kwam er een kleine opleving, doch de terugslag was des te dieper. Het vredesverdrag van Versailles legde aan Duitschland zoodanig zware verplichtin gen van economischen aard op, dat het onmogelijk was daaraan te voldoen en ook de overwinnende mogendheden waren niet in staat hun schuldenlasten te beta len. Het overdreven protectionisme vormde mede een sterke belemmering voor een gezonde ontwikkeling van het handelsver keer. Het loslateh van den gouden stand aard door Engeland en Amerika en de sterke contingenteering van onze agrari sche producten had ook voor ons land funeste gevolgen en maakte crisis-maat regelen noodzakelijk, welke belangrijke financieele offers van ons volk vragen. Het spreekt vanzelf, dat allen, die in het ontwrichte productie-proces een plaats innemen, daarvan in sterke mate den te rugslag ondervinden, zoowel werkgevers als arbeiders. Toch heeft het vredesverdrag van Ver sailles ook wel zijn goede zijde gehad, n.l. de instelling van het Volkenbondsinsti tuut, hoe onvolkomen de resultaten tot dusverre ook zijn; het Permanente Hof van Internationale Justitie in Den Haag en de totstandkoming van het Internatio naal Arbeidsbureau te Genève, dat voor de werknemers reeds groote verdiensten heeft gehad. Als voorbeeld noemde spr. de 48-urige werkweek. Hoe zou de geheele maatschappij grootelijks gebaat zijn met invoering van een 40-urige arbeidsweek met als zegenrijke gevolgen vermindering van de werkloosheid en van de lasten der overheid. Zeker, daarvoor worden nieuwe offers gevraagd, zoowel van werkgevers en werknemers als van de overheid, maar juist in deze moeilijke tijden mag een beroep op aller gemeenschapszin niet te vergeefs worden gedaan. De zorgvolle tij den bieden extremistische stroomingen gelegenheid wortel te schieten, hetgeen niet mogelijk was in tijden van opgaande conjunctuur. In dit verband besprak de heer Berghuis kortelijks het fascisme en nationaal-socialisme, welke al evenmin een oplossing van het wereldprobleem beloven te brengen en die in rechtstreeksche tegenspraak zijn met onze democratische opvattingen Wij beleven een tijd, waarin de enkeling niets kan bereiken en vakbeweging en organisatie alles beteekenen. Want boven het stellig niet te miskennen belang van een behoorlijk loon en een goed-geregelde rechtspositie gaat het belang van een goede sociale wetgeving. Spr. besloot met een krachtige peroratie om schouder aan schouder eensgezind te strijden voor een krachtige vakbeweging. Nadat uit de vergadering eenige vragen waren gesteld, welke door den heer Berg huis ten genoegen der stellers waren be antwoord en de heer Spaanderman de aanwezigen nog eenigen tijd aangenaam had beziggehouden, sloot de voorzitter onder dank voor de opkomst deze ge slaagde bijeenkomst. GEMEENTEZAKEN. Grondverkoop. Van den heer J. W. Reijneveld is een verzoek ingekomen om van de gemeente te mogen koopen het terrein aan de P. J. Blokstraat. hoek Fruinstraat, groot onge veer 955 M2. De heer Reijneveld is bereid den gevraagden prijs van f. 15 per M2. te betalen. GESLAAGDE VOLKSBIJEENKOMST. De Volksbijeenkomst, welke gisteravond in de Stadsgehoorzaal plaats vond, bracht het optreden van den bekenden Henri Nolles, wiens veelzijdigheid bekend is. Niet alleen is hij een vlot conférencier, die er met zijn vroolijke reisavonturen al dadelijk de stemming; inbrengt, maar ook als buik spreker heeft hij succes, al hebben wil wel eens betere buiksprekers gehoord.Niet temin sloegen zijn samenspraken met den grappieen Niki in, meer nog de vertooning van zijn levende handschaduwbeelden, waarin hij een buitengewone vaardigheid bezit Eily de Roo zong liedies. waarmee zij een dankbaar aDplaus oogstte al was haar reoertohe niet in elk opzicht- modern Nog genoot men van de even on be Tri i nel ij ke als geheimzinnige vertooning van het Mal- theserkruis" die de scanning er in hielden. De avond werd door velen met aandacht gevolgd: jammer echter dat de belang- stelllng niet meer zóó groot Is als vroeger. LEIDSCHE IJSCLUB. De ijsliefhebbers zullen met vreugde vernemen, dat bij doorvriezend weer de baan der Leidsche IJsclub morgen geopend zal worden. ZENDINGSSAMENKOMST CHR. GEREF. KERK. Naar wij vernemen zal Donderdag 1 Februari in het Kerkgebouw der Chr. Ger. Kerk aan het Steenschuur een belangrijke zendingssamenkomst worden gehouden. Ds. Bikker, missionair dienaar des Woords, met verlof hier te lande, en door zijn studie aan de Zendingsschool te Oegstgeest ook hier ter stede geen onbe kende, zal dan verhalen over zijn werk onder de Toradja's te Mamasa op Celebes. Als bijzonderheid kunnen wij nog mel den. dat ook een Toradja, die mede uit Indië is overgekomen, een korte toespraak in dezen dienst zal houden. I GEARRESTEERD. De politie alhier heeft den 20-Jarlgen I A. J. M. aangehouden, die door middel van I opensluiting zich had schuldig gemaakt aan diefstal van verf en kwasten te i Oegstgeest en op 13 Januari j.l. hier ter stede een rijwiel had ontvreemd. De fiets is in beslag genomen. Voorts is de 29-jarige koopman A. L. in verzekerde bewaring gesteld, die aan de politie mededeelde twee jaar geleden in onze stad een rijwiel te hebben ontvreemd. o- HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving. j Commanditaire Vennootschap v.h. Hugo I j van Rooyen, Oude Rijn 45. Leiden. Gros- j sierderij en detailhandel in zuivelproduc- i ten, enz. Beheerend vennoot H. v. Rooyen. Leiden. 1 Aantal vennooten bij wijze van geld- I schieter: één. BINNENLAND. Voortzetting van de Leidsche begroo ting-behandeling. B. en W. aan 't woord. (3e en le Blad). Ingediend is een wetsontwerp tot ver mindering van het ledental van den Raad van State. (Binnenland, 3e Blad». Liefdesdrama te Amsterdam; één doode en één zwaar gewonde. (Gemengd, 3e BI.) Het bondselftal verloor den voetbalwed strijd tegen Boedapest met 51. (Sport, 2e Blad). De burgemeester van Hazerswoudc heeft tegen 1 Mei a.s. ontslag gevraagd. (3e Blad). BUITENLAND. Zal Oostenrijk de verhouding tot Duitsch land voor den Volkenbond brengen? (Buitenl., le Blad). De Amerikaansche en Franschc mari- nebegrootingen. (Buitenl, le Blad). Zal België de politiek uit den aether bannen? (Buitenl., le Blad). Te Antwerpen is een Duitscher op eigen aardige wijze „verdwenen". (Buitenl., Ge mengd, 3e Blad). In den afgeloopen nacht is ingebro- j ken in een tweetal clubhuisjes van „Zui derkwartier" aan den Kanaalweg en „L.D.W.S." in den Cronesteinpolder. In beide gevallen werden versnaperingen buitgemaakt. Niet A. B. maar P. F., lid der E. H. B. O., was degene, die Dinsdagmiddag op den Stationsweg met zijn overjas de in brand geraakte kleeren van een meisje wist te dooven BORGSTELLINGSFONDSEN. Het Leidsch borgstellingsfonds vindt steeds meer navolging. B, en W. van Arnhem hebben aan den Raad voorgesteld mee te werken aan de oprichting van een Arnhemsch borgstel lingsfonds. naar het Leidsche voorbeeld. Gezien het succes en de goede werking van het Leidsch Borgstellingsfonds, zal de organisatie van dit laatste geheel worden gevolgd In combinatie hiermede zal het Arnhem- sche Crisis-comité eveneens een waarborg fonds oprichten waarvan de werkwijze ten opzichte van den credletsteun aan kleine zelfstandigen gellik zal zijn aan het hier ter stede bestaande waarborgfonds van het Leidsche CrLsis-Comité. GEBOREN: Johanna Christina Maria. d. van Chr. A. Dieben en A. M. E. Beekman Johan nes. z. van I. Pouw en M. van Wijngaarden Petrus, z. van J. J. A. v d. Meij en M. F. v. d. Steen Lourentius Gerardus, z. van Th. v. d. Hcorn en M. M. Langelaan. GEHUWD. F. v. d. Nleuwendijk, jm. en C. le Febre, jd. J. W. Schlagwein, jm. en I. Blans- Jaar, jd. L. Stakenburg, jm. en J. M.ere- met. jd C. Strijk, jm. en G. J. Biesjot, jd. J. de Graaf, jm. en M. H. Postma, jd. ONDERTROUWD. H. C. P. Plasmeijer. jm„ 27 jaar en A. M. Slootjes. jd„ 23 jaar C Jansen, jm., 29 jaar en K. J. Verboon, jd„ 23 jaar J. Riethoven, jm., 21 Jaar en I. J. Banszky, jd., 22 jaar. OVERLEDEN. M. Turksma-Welnberg, vrouw. 44 jaar J. Schouten, zoon, 32 jaar E Serné, d. de ontbonden communistische partij te 23 jaar. herstellen. DE ALGEMEENE TOESTAND. Zal Oostenrijk een beroep doen op den Volkenbond? De Oostenrijksch-Duitsche verhoudingen komen plotseling in een algemeen politiek licht! De Oostenrijksche gezant is op het departement van buitenlandsche zaken te Berlijn geweest en heeft klachten inge diend over beïnvloeding door zekere Rijksduitsche kringen van de nationaal- socialistische beweging in Oostenrijk. Hij heeft daarbij verklaard, dat Oostenrijk zich tot den Volkenbond zal wenden, wan neer met deze klachten geen rekening gehouden wordt. De klachten worden op het oogenblik door de bevoegde autoritei ten te Berlijn onderzocht en zullen, zooals thans reeds gezegd kan worden, op grond van de resultaten van dit onderzoek bin nenkort op de meest nadrukkelijke wijze tot de juiste verhoudingen worden terug gebracht. Voorts meldt Reuter nog uit Londen dat de Oostenrijksche gezant aldaar een be zoek heeft gebracht aan Sir Robert Van- sittart, de permanente onderminister van buitenlandsche zaken, en hem, naar men meent te weten, nieuwe bijzonderheden heeft medegedeeld over de nazi-propa- ganda in Oostenrijk. Alles wijst er dus op, dat Oostenrijk wel dra tot den Volkenbond zijn toevlucht zal nemen! Naar de „Temps" opmerkt, zou een be roep van Oostenrijk op den Volkenbond, alleen gegrond kunnen zijn op de tweede paragraaf van art. 11 van het Volken bondsverdrag, welke elk lid van den Vol kenbond het recht verleent op vriend schappelijke wijze de aandacht van de vergadering of den raad te vestigen op alle omstandigheden, die de internationale betrekkingen zouden kunnen aantasten en dientengevolge den vrede of de goede ver standhouding tusschen de naties waarvan de vrede afhangt, te verstoren. Tvoeerend is de houding van enkele Italiaansche bladen. De „Corriere della Sera" wijst b.v. op de sympathie, waarmede niet alleen de Ita- liaansche regeering, maar ook de andere West-Eurooeesche groot-mogendheden den strijd van Oostenrijk voor zijn staatkundige zelfstandigheid en onafhankelijkheid vol gen. De Oostenrijksche regeering staat sterk door de moreele solidariteit van Italië met de overige mogendheden. Het is waarschijnlijk, verklaart het blad dan, dat de steun in den strijd voor het herstel van den binnenlandsche vrede een duidelijken vorm zal aannemen, want het is zeker, dat men tot een hechtheid in Oostenrijks toestand moet komen door de gevaren voor zijn onafhankelijkheid uit te schakelen. FINLAND. Weer 30 arrestaties. Opnieuw hebben een dertigtal arresta ties plaats gehad wegens spionnage ten gunste van de sovjets of wegens het pogen

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1