I Uitden Leidschen Raad. Weer Griep? '4ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 24 Januari 1934 Derde Blad No. 22652 Voortzetting van de behandeling der begrooting. „Opper" Van Beek te Alphen gaat heen. FINANCIEN. INGEZONDEN. Overwegen! KUNST EN LETTEREN. O Binnenland. DE RADIO-UITZENDING NAAR INDIE 'T GAAT WEER MINDER GOED! De lieer VAN WELZEN vervolgt Spr. verdedigt den „heilstaat", dit ver- indend met een aanval op den heer Bee- ■nkamp ten aanzien van diens uitlating lp het geschiedenis-onderwijs. Dan richt spr. zich tegen de S.D A.P. ie zi- een steunpunt is der bourgeoisie i de arbeidersklasse. Verwarde uthopi- ■che theorie gaf de heer v. Eek. Op de Jebruikelijke wijze gaat hij hier verder Nu'zijn voorstellen De zakelijke belas ting op het bedrijf dient hersteld, om den druk op de arbeiders te verminderen. Dat de arbeiders de dupe van deze belasting Auden worden, neemt spr. niet aan. ïüc huren der arbeiderswoningen moeten verlaagd worden, desnoods door huur-sta- king Spr. eindigt met een aansporing van Jiet proletariaat tot strijd. i Reeds geplaatst in een gedeelte van onze vorige oplaag). VOLKSGEZONDHEID. .1 De heer KOOISTRA verzet zich tegen de §jee Beekenkamp betreffende gemeente lijke na-keuring van films als volkomen fBoodc-loos. Men mag geen eng standpunt I Spr. komt daarop tot zijn afdeeling: de ^Bolk-huisvesting. De huren zijn niet meer K overeenstemming met de inkomsten en dat drijft naar de krotwoningen. Wordt HEdei dit vraagstuk ernstig onder de ■Bogen gezien zie b.v. Amsterdam en ^■rnliem hier is dit niet het geval, zie het antwoord van B. en W„ dat hem ver steld doet staan. Vandaar zijn voorstellen om te komen tot geleidelijke huurverla- ging door middel van overleg tusschen huurders en verhuurders in een daarvoor aan te stellen commissie, die algemeen dient te zijn samengesteld. De regeerings- aatregelen werken te langzaam om door inbouw de huren naar beneden te krij- jn. Kan de gemeente niet uit eigen mid delen doen bouwen zooals Zwolle doet? ik daarnaar kan de commissie dan een iderzoek instellen. De gemeente kan alleen een voorbeeld iven met de gemeente-woningen (na leze eerst onder competentie van den raad hebben gebracht). De huren zijn bo- indien te hoog, meent spr., dit nader met cijfers toelichtend. Om niet te overdrijven Telde hij een verlaging van 15 pet. voor leze woningen voor, die rechtstreeks onder pemeentebeheer moeten worden gebracht. Spr. verzet zich tegen de verslechtering Ier loonen op Endegeest, waarvan de com- issie niet eens is gehoord, evenmin als iet G. O. De korting is gebaseerd daarop, ,at Leiden aan de spits zou staan, maar ok dat moet met een korreltje zout wor den genomen, naar hij nader uiteenzet. NAAR ONVERKWIKKELIJKE INCIDENTEN. De heer GROENEVELD klaagt, dat geen antwoord is gegeven door B. en W. op de jfraag. hoeveel voorstellen nog in prae- advies zijn en welke. Onderschrijven moet spr. dat het col lege langzaam werkt, wijzend op het be- ■aarschoolonderwijs. Inzake het uitbrei dingsplan hebben B. en W. ook wel degelijk gefaald, trots hun uitvoerige verdediging, spr. gaat daar nogmaals op in, aantoo- snd, hoe z.i. de diverse voorbereidende istanties allen tijd hebben genomen zon- .Jer aanmerking van het college. Voor den raad heeft het college totaal geen respect getoond in deze kwestie, zie ook het Begeeren der voorstellen, die daarbij zou den worden behandeld. Praeadvies is niet uitgebracht waardoor deze voorstellen op Tj werden geschoven. En dat zonder ladsbesluit, hoewel dat daarvoor benoo rd is. Een bloote mededeeling van den lorzitter is ten eenenmale onvoldoende, tor. vraagt, waar de voorstellen nu zijn? ■De film-censuur van den heer Beeken- p oordeelt spr. aanstellerij, alleen om ngen volmaaktheid te doen uitkomen, laar deze heeft geen recht als zeden- stel op te treden. Heusch. zijn kringen 'ju niet beter en niet slechter dan de aderen Song of Songs oordeelt spr. uit eigen aanschouwing een amusementsfilm, aieer niets, 't Is waar. er is een stukje van en juffrouw bloot. Dc heer WILMER: wel een hoogstaande Bestrijding De heer GROENEVELD: dan kan de neer B. ook niet gaan naar een zendings- iiim waar meer bloot is of naar een bijbellezing want dan kan hij het ook "'echt treffen, spr. citeert uit Samuel. (Van diverse zijden wordt afkeuring geuit °vei' zoo'n „laagstaande" wijze van be strijding, waaruit voortvloeit een botsing RECLAME. 490 gierig, koortsig en onbehaaglijk Shu' die aanval direct. Ga naar &ed en gebruik "AKKERTJES". Ge biuon^aafd "P.'verheugd zijn de aItvpd'w©rking van Voordat r te ondervinden. voordat Ge l weef is alle narigheid Deï9^8 t® kAaen slech*s 50 cent stuks. Overal verkrijgbaar. tusschen spr. en wethouder Splinter, die juist als voorzitter optreedt. Vele raads leden gaan heen). Met censuur moet men voorzichtig zijn! Als spr. dan de kwestie van aankweeken van nationale gevoelens op school aan wil roeren, ziet hij, dat wethouder Tepe is heengegaan. Hij noemt dat onbeschaafd (De voorzitter zegt: eigen schuld); hij zal er zijn consequentie uit trekken. Spr. gaat dan verder met aanhalingen uit R.K. schoolboekjes, waarin prins Willem van Oranje nu niet bepaald ..eerend" wordt besproken. Is dat .nationaal"? (De heengegane raadsleden keeren terug) FABRIC AGE-AANGELEGENHEDEN. De heer SCHÜLLER noemt de houding van rechts om weg te loopen miniem. Dat deed de S.D.A.P. niet toen de heer v. Es valsche notulen van een S.D.A.P.-verga- dering voorlas bij het Stadhuisvraagstuk. Spr. wil eerst wijzen op de oppositie van de heeren Beekenkamp en Wilbrink in de sectie tegen B. en W. Hoog gingen de gol ven. En nu in den raad? Zij zijn als lam metjes geweest! Het ambtenaren-reglement had reeds lang ingevoerd moeten zijn, doch de raad kent het nog niet en aan dezen kapistok worden nu maar weer voorstellen opge hangen. zooals zijn voorstel betreffende het loon van personeel in lossen dienst, hoewel dit voorstel (ingediend met den heer Kuipers) daarmede niets heeft te maken. Het losse personeel wordt een voudig te kort gedaan. Spr. vraagt het oordeel in te winnen van h.t G. O. over art. 9 van de salarisverordening. In strijd met hetgeen B. en W. zeggen, is het loon bij de radio-distributie zelfs eerder verlaagd in plaats van verhoogd. Uitvoerig zet hij dit uiteen. Het collectief contract wordt niet gevolgd. Over de loo nen is het G. O. ook niet gehoord. Het bedrijf kan bovendien de verplichte loonen best betalen. Spr. stelt voor het G. O. over deze loonen alsnog te hooren en mocht dit worden aangenomen, dan vraagt hij na drukkelijk uiterlijk binnen 3 maanden praeadvies. opdat ook dit voorstel niet wordt weggewerkt. De heer ELKERBOUT: Wat heeft het voor nut, dit personeel is niet in gemeente dienst. De heer SCHÜLLER: Nog niet, doch dit is den heer Wilmer toegezegd en het zal spoedig gebeuren, verzekerde de wethou der hem. 't Doet er ook zelfs weinig toe. Spr. gaat dan over tot eigen beheer. Nog werkt geea enkele schilder, trots de toe zegging van B. en W. winterwerk te zul len doen uitvoeren. Er staan nog 193 schilders ingeschreven bij de Arbeidsbeurs. Voor de idee Wilbrink inzake de grond- politiek voelt spr. niet, want dan wordt de raad uitgeschakeld. Ook de commissie voor het grondbedrijf? Beter is alles in één hand te brengen, b.v. bij de afd. Bouw- en Woningtoezicht met alleen controle van de afd. financiën, zonder meer. Dat B. en W. raadsbesluiten niet uitvoe ren bewijst het .-.iet aanschaffen van een tweede auto voor vervoer van gemeente materiaal, alhoewel daartoe in den raad werd besloten. Spr. wijst op den slechten toestand der straten hier ter stede. (Waarom de N. Z. H. T. M. niet gedwongen op de Hooge- woerd de rails te onderhouden?). Toch is de post voor stratenonderhoud nog weer verlaagd. Spr. ziet daarin geen wijs beleid en hij stelt voor den aftrek van f3000 niet te doen doorgaan. Zijn voorstel om het vervoer van het materiaal van gemeentewerken in eigen beheer te nemen stelt hij voor in prae advies te nemen. EEN AFGEBROKEN REDE. De heer KUIPERS zegt, dat zijn fractie zich fel zal verzetten tegen diverse voor gestelde subsidie-verlagingen, in de eerste plaats wel voor schoolkinderkleeding en voeding. Spr. geeft daarnaast een lijstje van andere voorgestelde verlagingen, waar tegen spr. zich verklaart. Wil men bezui nigen. late men het dan doen in de hoo- gere regionen, waar nog te veel chefs zijn, niet in de lagere; het brengt nog meer op ook. Verschillende aangelegenheden van het politiepersoneel worden door hem be sproken, daar het antwoord van B. en W. hem niet bevredigt. Spr. stelt voor de loo nen der 4 supjooosten in de Lakenhal niet te verlagen van f20 op f. 18. Gekomen tot zijn bekende voorstellen vraagt hij te mogen afbreken. De zitting wordt dan geschorst tot hedenmiddag. Een nieuwe zender te Kootwijk. Heden heeft prof. dr. ir. N. Koomans bij de aanvaarding van het ambt van Buiten gewoon Hoogleeraar in de Electrotechniek aan de Technische Hoogeschool te Delft, een rede uitgesproken, getiteld: .De ont wikkelingsgang van de Radio". Aan het einde van zijn breedvoerige uit eenzetting merkte spr. om. 't volgende op: Het is mij aangenaam van deze plaats te mogen verklaren, dat te Kootwijk sinds eenigen tijd een proefzender van groot vermogen met vier watergekoelde lampen in den eindtrap is gereed gekomen, welk op circa 16 meter golflengte met één zij band en onderdrukte draaggolf werkt. Gedurende driekwart jaar is deze zen der eenige dagen per week in practisch bedrijf met resultaten, waarvan de grootte moeilijk is te overschatten Niet alleen dat de stroom- en lampenbespa ring in de praktijk aan de theorie beantwoordt, doch de ontvangst in Didië overtrof in alle opzichten die van de oude zenders, die op de gebruikelijke wijze wer ken. De totaalfading, welke haar oorzaak vindt in het wegsluieren van de draaggolf was verdwenen, terwijl op tijden, dat de gewone zenders door slechte conditie van de atmosfeer onbruikbaar waren wegens vervorming, de nieuwe zender zonder be zwaar den dienst voortzette. Dit laatste is mede een gevolg van de omstandigheid, dat op de ontvangstplaats een draaggolf op volle sterkte wordt toe gevoegd. Zeer opmerkelijk is ook, dat de nieuwe zender niet de gebruikelijke bezwaren toont ten aanzien van frequentie- of fase modulatie. Bij het werken met gewone zenders komen n.l. af en toe perioden voor, het meest in de maanden November en December, wanneer de aether slechter gedisponeerd is, dat geratel optreedt, dat de telefonie overtreft. Dit geratel moet worden toegeschreven aan fase-modula- tie. Bij den nieuwen zender heeft men daar geen last van. GESLAAGDE PROEFTOCHT VAN DE „AAGTEKERK Het eerste van het viertal vrachtschepen met passagiers-accomodatle, tot welker bouw de N.V. Nederlandsche Scheepsbouw- Maatschappij te Amsterdam opdracht heeft ontvangen van de Vereenlgde Neder landsche Scheepvaart Maatschappij te 's-Graverihage, het ruim 8700 bruto reg. ton metende motorschip „Aagtekerk" heeft gisteren, begunstigd door fraai winterweer, waaraan alleen een lichte mist geringe afbreuk heeft gedaan, zijn officieelen proeftocht op de Noordzee ge houden; een proeftocht, welke evenals de technische proefvaart van 15 en 16 Jan 1.1. een volledig succes is geworden. Op 31 Januari zal de „Aagtekerk", die bestemd is voor den dienst op Australië, van Rotterdam uit, waar zij gistermiddag te ongeveer kwart over vier arriveerde. nadat te ongeveer kwart over elven des morgens de proeftocht van IJmuiden af was aangevangen zijn eerste reis naar genoemd werelddeel aanvaarden De passagiers-accomodatie omvat één luxe-appartement (zit-, slaap- en badka mer). drie tweepersoons- en twee een-per soonshutten. een rooksalon. eetsalon en een beschut promonade-dek. NA 51 JAAR EERVOL ONTSLAG VERLEEND. CORPORATIE IN DE LEER-, HUIDEN EN SCHOENINDUSTRIE. Nadere bijzonderheden. In verband met de onlangs vermelde be richten over de pogingen, welke in het leervak worden ondernomen om tot samenwerking van alle bij dit vak betrok ken groejoen te geraken, ontleenen wij aan de „N. R. Crt." nog het volgende: „De organisatie der Centrale Vereeni- ging ter behartiging van de belangen der huiden-, leder-, schoenen- en aanver wante industrieën, is nu zoover gevorderd dat op eenstemmig advies der betreffende groepscommissies een bindend besluit is genomen, waarbij de leden teneinde elkanders belangen te beschermen en te behartigen verplicht zijn, slechts leder te leveren in Nederland aan leden der Centrale H. L. S. voor zoover betreft de reeds georganiseerde groepen en voor zoo ver de afnemers lid der Centrale kun nen zijn. Aan de verschillende groepscommissies iedere hiervoor genoemde groep heeft een commissie van vijf tot vijftien leden naar gelang van de grootte) is nu verzocht, bij het dagelij ksch bestuur voorstellen te doen tot het voordragen aan het algemeen be- stuur (bestaande uit ongeveer 35 leden) van bindende besluiten in het belang dei- leden, om aldus de saneering van het be drijf aan te pakken De statuten laten de mogelijkheid om zeven niet-leden der centrale in het be stuur op te nemen. Het ligt in de bedoeling ten spoedigste tot aanwijzing van enkele werknemersbestuursleden over te gaan. Hierbij zal echter niet alleen mogen worden gedacht aan de arbeiders in den beperkten zin des woords, doch aan alle werknemers (arbeiders, bazen, winkel- en kantoorpersoneel, reizigers, enz.). Tot voorzitter der arbitrage-commissie is benoemd prof. Gerbrandy van de Vrije Universiteit. Besprekingen zijn gaande met een industrieel en een handelaar om mede in deze arbitragecommissie zitting te nemen. In verband met de contingenteering van den invoer van leder heeft de Centrale een „contact-commissie" benoemd, waarin ver tegenwoordigd zijn de verschillende be langhebbenden: lederfabrikanten, leder importeurs, schoenfabrikanten, drijfrie menfabrikanten en lederwarenfabrlkan- ten. In deze commissie was het vrijwel moge lijk de verschillende desiderata met elkan der in overeenstemming te brengen, ter wijl deze commissie hare wenschen aan het departement en het Crisis—In- en Uit voerbureau i waarmede op buitengewoon aangename wijze wordt samengewerkt) kenbaar maakte." OPBRENGST DEK SPOORWEGEN. De geschatte ontvangsten van de Ne derlandsche Spoorwegen over de maand December 1933 geven dc volgende cijfers te zien: reizigers f. 4.469.300: bagage f. 59.300; brief- en pakketpost f.26 000; goederen f. 5.013.800; levende dieren en lijken f. 80.400; diversen f. 165.400. totaal f 10.048.200. Dc totale ontvangst bedroeg over 1933 f. 121.015.039.84 tegen de som van f. 139.535.290.03 in 1932. hetgeen een achteruitgang van f. 18.520 250.19 betee- kent. (Tel.) o BENZINEBELASTING IN FRANKRIJK. De A.N.W B. Toeristenbond voor Ne derland meldt' Ingang 1 Februari wordt de motorvoer tuig-belasting in Frankrijk vervangen door een halve franc belasting per liter benzine. Men zal dan het bekende „laisser pas ser" van tien francs per dag niet meer behoeven te betalen. De A.NW.B. deed stappen om te ver krijgen, dat men geen moeilijkheden zal hebben voor wat betreft de in eigen reser voir medegenomen benzine. STAATK. GEREF. PARTIJ. I De algemeene vergadering van de Staatkundig Geref. Partij zal Woensdag i 28 Febr. a.s. in de groote zaal van „Tivoli" te Utrecht onder leiding van het 2e Kamerlid. Ds. G. H. Kersten van Rotter dam, worden gehouden. DE POSTVLUCHTEN. De .Pelikaan" (uitreis) vloog gisteren van Djask naar Jodhpur De „Kwartel" is gisteren op de thuis- i reis uit Bagdad vertrokken en te Cairo j aangekomen. I De heer L. van Beek, te Alphen algemeen gewaardeerd, is met ingang van 1 April a.s. op diens verzoek eervol ontslag ver leend als agent van politie 1ste klasse. Met den heer Van Beek gaat heen een bekend politieman, die gedurende zijn 29- jarig verblijf als zoodanig veler achting heeft verworven en als zeer humaan be kend staat. Op 1 Nov. 1904 maakte da heer Van Beek zijn entrée bij het politie corps, dat togjr nog maar uit driö man bestond. Voordien had de heer Van Beek echter reeds een eervollen staat van dienst als militair achter den rug. waar van wij hieronder een kort overzicht laten volgen. Na een 2-jarlge opleiding aan de Pupillenschool te Nieuwersluis werd hij op 20 October 1885 toegelaten tot een ver bintenis als vrijwilliger, waarna hij werd overgeplaatst ais kanonnier bij de In- sructie Compagnie te Schoonhoven. Een jaar later volgde zijn overplaatsing bij het corps rijdende artillerie, aan welk coi-jos hij, benevens een kort detachement bij het 2de regiment veld-artlllerle, als korporaal-wachtmeester verbonden bleef tot 1904, om daarna den militairen dienst met pensioen te verlaten. Vervolgens in gedeeld bij het reservekader, werd hij op 30 Juli 1908 aangesteld tot res, opper wachtmeester-instructeur en op 1 April 1919 tot reserve adjudant-onderofficier.. Al met al heeft de heer Van Beek, die zich tot nu toe nimmer beter heeft gevoeld dan in het uniform en van de burgerklee- ding maar weinig moest hebben, ruim 51 dienstjaren in overheidsdienst. Het vorig jaar mocht hij zijn 50-jarig jubileum als zoodanig herdenken. Het zij hem gegeven, dat hij nog vele jaren zal mogen genieten van zijn pen sioen! DE WERELDTENTOONSTELLING TE BRUSSEL. DE NED.-INDISCHE CONVERSIE. Geen kosten voor verzending van de stukken naar Amsterdam. Het Corr. Bur. meldt: Gebleken is dat een misverstand is ge rezen ten aanzien van de inlevering van schuldbewijzen der Nederlandsch-Indische dollarleeningen ten kantore van de Ne derlandsche Handel-Maatschappij te Am sterdam. Er wordt mitsdien nog eens de aan dacht op gevestigd, dat de houders hun stukken kunnen Inleveren bij de leden van de Vereeniging voor den Effecten handel, de Vereeniging van Effectenhan delaren en den Bond voor den Geld- en Effectenhandel ln de Provincie, die voor de doorzending naar het centralisatie- kantoor moeten zorgdragen. Aangezien deze leden voor de door hun bemiddeling ingeleverde schuldbewijzen een provisie ontvangen van Nederlandsch Indië, behoeven door hen geen kosten voor verzending van de stukken naar Am sterdam la rekening tf worden gebracht. Nederland vindt dc kosten te hoog. De Nederlandsche Regeering heeft Bel gië doen weten dat ons land niet aan de wereldtentoonstelling in 1935 te Brus sel zal deelnemen, omdat de kosten, wel ke aan de deelneming verbonden zijn, m dezen tijd te hoog worden geacht NEDER LANDSCH-JAPANSCHE HANDELSBESPREKINGEN. Uit Tokio wordt gemeld: Het Ministerie van Buitenlandsche Za ken heeft na overleg met Japansche zakenlieden den Japanschen gezant te 's-Gravenhagc opdracht gegeven de Neder landsche voorstellen inzake de Neder- landsch-Japansche handelsbesprekingen goed te keuren. Als gevolg hiervan zullen te 's-Graven- hage de besprekingen tusschen vertegen woordigers der belde regeeringen plaats vinden om de quota der Japansche in voeren vast te stellen van katoenen weef sels in Nederlandsch-Indië. terwijl de on derhandelingen aangaande andere arti kelen in Japan zullen plaats vinden tus schen Nederlandsche en Japansche ver tegenwoordigers yan den handel. VERSPREIDE BERICHTEN. I Te Maastricht is gistermorgen m den ouderdom van 65 jaar overleden de heer F. J. P. L. Soeten, commissaris van politie aldaar sedert Mei 1906. Tot geneesheer-directeur van het j sanatorium „Sonnevanck", te Harderwijk. is benoemd de heer D. Bergsma. arts te Bilthoven. De gewone audiëntie van den minister van Financiën zal op Maandag den 29sten Januari a.s. niet plaats hebben Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Ten opzichte van de import van vleesch heeft onze regeering de contingenten we derom belangrijk verlaagd. De invoer van Deensch en bevroren rundvleesch uit Argentinië is thans zoo onbelangrijk, dat deze in onzen binnenlandschen vleesch- handel bijna geen rol meer speelt. Boven dien hebben we gisteren op de Rottcrdam- sche markt kunnen constateeren. dat er I door de C. R. Centrale door bemiddeling van een exporteur een aanzienlijke (pl.m. 60 stuks) goed bevleeschde guste vaarzen werden aangekocht met bestemming voor geslacht-export naar België. Onze vee- en vleeschmarkt wordt dus op die manier wel ontlast Het aantal crisis runderen dat in de vorige week werd ge leverd, bedroeg nog pl.m. 3000 stuks. De „Vee- en Vleeschhandel" meent te weten, dat de prijzen van het crisisvee binnenkort wel weer zullen worden ver hoogd. Volgende week zal worden be gonnen met het op groote schaal opkoo- pen van nuchtere kalveren. Ook voor conserveering, doch met als „kort" vleesch, doch aLs gehakt. Een product dat door enkele groote firma's ln vleeschwaren en conserven reeds jaren met succes is ge fabriceerd, meest voor export naar Enge land. Zoo zien we, dat alles wordt geprobeerd om toch nog zooveel mogelijk te spuien. De slachtveehandel was onder den in vloed van gunstiger weersgesteldheid en kortere aanbiedingen de beide eerste dagen dezer week iets gunstiger. Prijzen liepen met f. 10f. 15 per stuk omhoog. Overigens was voor gebruiks- en mestvee de handel strekzaam, doch ook hier waren de aanvoeren even geringer, zoodat er aan de prijzen niets viel af te dingen. Kalveren onveranderd. De paardenhandel was willig over de geheele linie. D.w.z. zoowel slacht- ais handelspaarden genoten een goede vraag. De prijzen waren aan den hoogeren kant- Voor het wolvee was de belangstelling mede van dien aard. dat de oude prijzen ruimschoots gehandhaafd bleven. Met de varkens gaat het niet vooruit. Koopers en verkoopers komen moeilijker tot elkaar, met het gevolg, dat de prijzen eerder minder dan beter worden Veel verlaging is er, gezien de niet groote voor raden, niet te verwachten. VAN DER 4 (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Copie van'de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. SNORVERBOD. M. de R. Ais antwoord aan Van der K. kan ik mededeelen, dat ik direct noch indirect tot het tramwegbedrijf In eenlgerlei rela tie sta Een wcerleggmg van mijn feiten tref ik met aan, wel eenige onjuistheden. Zoo wordt, waar ik over verkeer binnen één gemeente spreek, door Van der K. als voorbeeld aangehaald de intercommunale tram Haarlem—Leiden. Tusschen jeugdige personen (tot 30 jaar) en 80-jarigen zijn toch nog wel eenige leeftijden van men- schen, die voor chauffeurs in aanmerking zouden komen. De verkeersverwarring schijnt vanuit een taxi blijkbaar slecht te zien te zijn. Dat de prijs van 10 ct. per rit toch wel wat te laag is, blijkt uit het feit, dat in Haarlem thans de minimum-prijs op 20 ct. gebracht is, en het is de vraag of het publiek dan nog net zoo erg op zoo'n taxi gesteld zal zijn. K. BROUWER. HET RESIDENTIE-ORKEST. Programma Vijfde Abonnementsconcert. Het programma van het vijfde abonne mentsconcert te Leiden op Donderdag 1 Februari a.s. van het Residentie-Orkest luidt als volgt: voor orkest: Balletsuite van J. Ph. Rameau, Symphonle No. 4 van J. Brahms, l'Apres-midi d'un faune van C Debussy, Finlandia van J. Sibelius; voor zang met orkestbegeleiding: Arioso van G F Handel, Die Ehre Gotte aus der Natur van L, van Beethoven Aria uit Samson et Dalila van C. Saint Saëns Dit concert tsaat wederom onder leiding van dr. Peter van Anrooy; soliste is mevrouw; Maartje Offers.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 9