HONIG'S VERMICELLISOEP 6 borden voor 15 ets. LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 24 Januari 1934 UIT DE PMSTBEKEN. AGENDA. AALSMEER. Cursussen werkloozen. Op initiatief van het alhier bestaand Comité van den Raad der Kerken zal thans uitvoering gegeven worden aan het plan om cursussen voor werkloozen te organlseeren. In het gebouw van Ge meentewerken wordt a.s. Vrijdagavond be gonnen met den cursus in auto-montage, terwijl verder bij voldoende deelname nog op het programma staat: timmeren, teeke tien, algemeene ontwikkeling, talen en het uitzenden van Jonge werkloozen naar werkloozenkampen De werkloosheid. BIJ Arbeidsbemiddeling staan thans nog 279 werkloozen ingeschreven of 30 minder dan in de voorgaande week. Vooral in tuin en landbouw ls het slecht gesteld met de werkgelegenheid, daar nog 166 arbeiders uit die bedrijven werkloos zijn. Bovendien is te vreezen, dat nu de vorst weer is in gevallen, het landwerk opnieuw zal stag- neeren en daarmee de werkloosheid eer toe- dan afnemen zal. De bloemenhandel. Met de seringen schijnen de bloemisten in deze gemeente nu den bes-ten tijd wat de geldelijke opbrengst betreft weer ach ter den rug te hebben. Althans de laatste dagen daalden de prijzen van dat product in het algemeen aanmerkelijk, waarschijn lijk tengevolge van het ruime aanbod, dat thans weer ter velling wordt aangeboden. Vooral de hoofdtakken waren goedkoop. Prunus wordt thans ook veel aangevoerd cn ondanks dat er veel mooie kwaliteit ls, stijl, de prijzen slechts matig. Wat de rozen betreft, wier aanbod nu betrekkelijk klein ls, daarvoor gelden voor de betere kwaliteit zeer bevredigende prijzen. Nu Frankrijk sinds Vrijdag J.l. meer bloemen toelaat, worden er hier veel rozen voor export naar dat land gekocht, wat de op brengst van dit product in het algemeen gunstig beïnvloedt. Tulpen worden ook voel aangevoerd, doch de kwaliteit laat meermalen te wenschen over. Als hoogste prijs noteerden ze Dinsdag 40 cent het dozijn. Ook de anjers, welke zich lang goed aan den prijs hebben gehouden, wor den slechts matig betaald, evenals conval- larla. Freesia van goede kwaliteit brengt, evenals calla's en orchideeën bevredigende prijzen op. De heer P. Treur te Aalsmeer-Oost is herkozen als commissaris van de spaar bank „Aalsmeer". RECLAME. 4184 HAARLEMMERMEER. Gearresteerd. Door de Amsterdamsche politie is ge arresteerd en naar Hoofddorp overgebracht de arbeider S. als verdacht van in Haar lemmermeer gepleegde oplichting door al daar in manufacturenwinkels zonder te betalen goederen te koopen op naam van een ander. Een mooie filmavond. Op initiatief van de Federatie van Mid- denstandsvereenigingen „Haarlemmermeer" en na een goede voorbereiding ook van de Filmcommisste werd in de Beurs te Hoofd dorp een goed geslaagde bijeenkomst ge houden, waarin als spr. optrad de heer jhr. dr. J. C. Mollérus. secretaris van de Kamer van Koophandel te Haarlem, met liet onderwerp „28000 K.M. door de lucht". Deze zeer Interessante beschrijving van zijn vliegtocht naar en door Indlë. werd toegelicht door een schitterende film. Het was een nuttige en leerzame avond. Een vreemd geval. De heer F., wonende nabil Halfweg al hier. vond 's morgens voor zijn winkel een heerenrijwiel. Tot heden toe ls de fiets (nog niet teruggehaald. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Cornelia, d. v. N. Semp en C. A. van Haestregt Maria Marga- retha, d. v. J. Warmerdam en M. M. Oost veen. Ondertrouwd: C. M. van Beijnum en M. A. B. Schulz G. Hoogkamer en H. Duij- zers F. W. Warmerdam en G. Hoogka mer W. W. Beugelsdljk en M. A. van van der Hulst J. C. Berbee en M. A. Schoonderwoerd M. J. Weijers en A. Hoogkamer H. Sweibel en C. P. Kok kelkoren. Getrouwd: F. Beukers en E. M. Goebcl. Overleden: J. Zandbergen m. 75 j. H Weenlnk m. 88 1. M. van Rooden vr. 82 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: Th. L. van Beek. Ambacht- straat 36 F. A. Faas, v. d. Endelaan 24 Dames van Haaren, Hoofdstraat 174 J. Jongejan, Leldschestr. 132 J. van der Putten, Beeklaan 16 C. A. E. W. van Ruiten, Vasselaan 11 G. J. van Schra- vendljk, Molenstraat 18 G. Splinter m. gezin, Emmastraat 2 C. de Vos, Sta tionsweg 2. Vertrokken: M. M. Verschuur, Steen straat 10, Alphen a. d. Rijn P. Waas dorp, Herschelstraat 8, Den Haag C. C. Langeveld, Lange Raamstraat 27 rd., Haarlem C. C. Prins, Koekoeksweg 1, Bloemendaal; W. Ettema, Zusterhuis „St. Louis", Ter Apel J. M. C. Visser, West singel 91 Goes G. M. Hoogervorst, Bre- daschcweg 291, Tilburg H. Funke, Zui derhoofdstraat 11, Krommenie M. J. van de Loo. Madoerastraat 13, Heemstede J. van de Loo. Fred, van Eedenplein 4, Heemstede G. van der Jagt. Upper Badford Place W. C. Londen. Bijeenkomst A.R. Kiesvereeniging. De A.R. kiesvereeniging „Nederland en Oranje" hield een bijeenkomst met dr. M. H. A. V. d. Valk uit Hillegersberg als spre ker. De zaal van „Patrimonium" was ge heel bezet. Na de opening van de verga dering door den voorzitter ving de spre ker zijn rede aan over het fascisme in zijn wereldhistorische beteekenis. Na een kenschetsing van de huidige wereldperiode zei spr. dat fascisme en bolsjewisme op denzelfden wortel stoelen. Hij besprak verschillende beginselen, welke aan het fascisme ten grondslag liggen en die reeds Jaren en eeuwen lang door wljs- geeren en politici verkondigd zijn. Uit de politieke en sociale verhoudingen In Italië en Dultschland trachtte hij aan te toonen, hoe het fascisme daar kon ontstaan. De Nederlandsche fascisten van allerlei scha keering zijn onderling hopeloos verdeeld, zij houden geen rekening met de historie in socialen en polltleken zin, evenmin met het volkskarakter van den Nederlander. Dr. v. d. Valk schetste het karakter van Mussolini en van Hitler om tot de con clusie te komen, dat beiden feitelijk tegen den godsdienst zijn. De A.R. willen geen overmacht, geen dictatuur; als calvinisten vrijheid van godsdienst. Na de toespraak zong men: „Zij zullen het niet hebben, enz." Van de gelegenheid om vragen te stellen werd door verschil lenden gebruik gemaakt. De spreker ant woordde en sloot met dankgebed, op ver zoek van den voorzitter, die hem te voren had bedankt. Gevonden: Aanwezig cn te bevragen aan het bureau van politie: Speldje, schaartje, handbeschermer, schroeven draaier. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ondersteunningsfonds St. Joannes de Dooper. Deze vereeniging hield haar jaarverga dering in het Parochiehuls. De voorzitter de heer C. v. d. Lubbe opende met gebed en heette allen we'.kom, inzonderheid pastoor Buys. Spr. memoreerde het verlies door over lijden van den ljverigen secretaris den heer J. v. Mil z.g. Staande de vergadering werd voor zijn zielerust gebeden. De notulen en het jaarverslag werden na een opmerking goedgekeurd. Uit het ver slag van den penningmeester van „Hulp in Nood", onderafdeeling der vereeniging, bleek een nadeelig saldo. Besloten werd de contributie met 5 cent per lid per week te verhoogen om een sluitende rekening te krijgen. Hierna volgde bestuursverkiezing. Herkozen werden de heeren J. van Schle en H. Bellekom. In de plaats van den heer P. Seijsener, die om gezondheidsredenen bedankt had, werd gekozen de heer J. Seij sener. Bij de rondvraag werden enkele huishoudelijke aangelegenheden bespro ken. Pastoor Buys sprak een woord van opwekking tot de leden hierbij den wensch uitsprekend, dat nog velen tot de vereeni ging zullen toetreden. De voorzitter dankte voor de opkomst en de aangename besprekingen en sloot de vergadering. Geslaagde feestavond. De Damestooneelclub van de Meisjes congregatie gaf een feestavond in het Parochiehuis. De zaal was geheel bezet; geen plaats ongebruikt. De baten zijn voor de Kleuterschool. Het was een schitteren de avond. De tooneelclub heet ..Ernst en Luim" en heeft haar naam eer aan ge daan. Er waren oogenblikken van ernst. Nog meer van klucht. Tranen hebben de vele aanwezigen gelachen. De rollen waren in goede handen en het was goed merk baar- dat er hard gestudeerd was. Pastoor Buys opende met een welkomst woord en sloot met dank aan de velen, ook aan het koortje „Zoo zingen wij" van de Maria-congregatie dat het medegewerkt, die tot het welslagen van dezen avond hadden meegewerkt. NOORDWIJK. De werkloosheid, BJ het alhier gevestigd correspondent schap voor arbeidsbemiddeling zijn thans als werkzoekenden ingeschreven 790 per sonen, nl.: 383 landarbeiders; 81 losse ar beiders; 94 visschers; 33 opperlieden; 16 metselaars; 42 schilders; 50 timmerlieden; 3 stucadoors; 4 chauffeurs; 1 wagenma ker: 1 machinist; 1 electricien; 1 behan ger: 1 bakker; 1 letterzetter; 1 kellner; en 71 Jongens. NOORDWIJKERHOUT. Verdwijnend dorpsschoon. Wederom verdween een stuk dorps- historie, de welbekende pomp ls afgebro ken. Ze moest ruimen voor het moderne verkeer. De kapelaan van de parochie H. Hart zal een Liturgischen cursus voor de werk loozen geven. OEGSTGEEST. BIJEENKOMST GEMEENTEBELANG. KATWIJK AAN ZEE. Door de politie is aangehouden ze kere Th. B., die liep te bedelen, en dege nen. die hem niets gaven, beleedigde. Hij werd op het politiebureau in bewaring ge steld. Daar hij reeds meermalen wegens bedelarij veroordeeld was, werd hij voor den officier van justitie in Den Haag ge leld. De zendingsbusjes voor de Geref. Zending hebben over het jaar 1933 opge bracht de som van f. 1054. LISSE. ZUID-HOLLANDSCHE BOND VAN KLEINE KWEEKERS. Jaarvergadering der afd. Lisse. In café ,De Beurs" werd de jaarver gadering gehouden van de afd. Lisse van den Zuid-Holl. Bond van Kleine Kwee kers. onder leiding van den voorzitter, den heer J. H. Hageman, die de leden hartelijk welkom heette. De heer Hageman wilde maar liever niet spreken over het afgeloopen jaar. Dit heugt ons allen nog sterk genoeg! Verblijdend ls het, dat er voorteekenen zijn waar te nemen die er op wijzen, dat het jaar 1934 beter zal worden. De secretaris de heer Lemmers las de notulen, welke werden goedgekeurd. De voorzitter deed enkele mededeelingen over de verstrekking van goedkoop vleesch, waarvan de leden goede nota namen. Vervolgens deed de voorzitter voorle zing van de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering. Verschillende punten werden door den voorzitter nader toegelicht. Hij stelde om. voor de contri butie van f. 1 te brengen op f. 1.50, daal de afdeeling nu ook contributie zal moe ten gaan betalen. Hiertegen ging bezwaar op, doch de voorzitter bepleitte dit nader, waarna de vergadering met deze contri butie-verhooging accoord ging. Uit het financieel verslag van den pen ningmeester bleek, dat er aan het einde van het eerste jaar een kassaldo was van f. 18. De bescheiden werden accoord be vonden. Daarna gaf de secretaris zijn jaarverslag ten beste. De vereeniging telt thans 63 leden. Van de rondvraag werd door enkelen gebruik gemaakt. O.a. stelde een der aanwezigen, de heer Van der Aard voor, om bij den Minister stappen te doen om de kleine kweekers toestem ming te geven, dat zij hun bollenkraam weer zoo spoedig mogelijk tot het oude peil mogen opvoeren, zoodat een kleine kweeker weer een bestaan heeft. Dit voor stel zal ter algemeene vergadering ge bracht worden. Hierop volgde sluiting. Prachtige avond van „Intern. Chansons". Gisteravond hield deze vereeniging een bijeenkomst in „Het Witte Huls", waarin de heer L. W. Nljland uit Den Haag op trad met Internationale Chansons. Ruim acht uur heette de voorzitter de heer Wichers Rollandet, de talrijke aanwezigen hartelijk welkom, in 't bijzonder den heer Nljland, zijn accompagnateur, den heer A. van der Laan. De heer Nijland ving aan met een causerie over het chanson en het cabaret. Hij vertelde van het ontstaan van de chansons in den ouden tijd, van aller lei aard, die door trekkende speellieden van stad tot stad, van land tot land ge bracht werden. Soms traden deze speel lieden, jongleurs, in dienst van de edel lieden en werden zij ménestrel, minstreel, hofmuzikant. De meesten echter bleven trekken en leidden op die wijze tot het cabaret in zijn allereerste ontwikkeling. Eerst was het alleen zang, later met be geleiding van muziekinstrumenten. Spr. gaf meer dan één afleiding van het woord „cabaret", maar hij kon niet de zekerheid geven, welke nu de juiste was. Volgens sommigen is het woord zelfs van Griek- schen oorsprong. Wat hier ook van waar zij, vast staat, dat het cabaret reeds ba het oude Griekenland zeer in trek was en dat Socrates een trouw bezoeker ervan was, telkens als Xanthippe een booze bui had. Ook de Romeinen waardeerden het cabaret. En vervolgens vond men het omstreeks 1450 te Parijs, o.a. La Pomme de Pin en La Fosse aux lions, dan in 1669 het Cabaret des Llbertins. Steeds meer kwamen er, vooral in het oude Quartier latin, later ook in het Quartier Mont- martre. Eén van de bekendste was wel Le Chat Noir. een schepping van Rodolphe Salis op den 18den November 1881. De heer Nijland vertelde ons tallooze bijzon derheden van dezen begaafden Salis (vgl. het boekje van Maurice Donnay: Autour du Chat Noir). Sails maakte zelfs met zijn cabaret reizen door de provincie. En wat is nu de eigenlijke bekoring van het oor spronkelijke cabaret? Dat men daar gele genheid heeft kunstenaars op allerlei gebied van aangezicht tot aangezicht te leeren kennen, in grooten getale en in hun eigen oorspronkelijkheid. Merkwaardiger wijze trad de vrouw ln dien tijd niet op den voorgrond, terwijl tegenwoordig juist de chansonnières den boventoon voeren (Lucienne Boyer, Heritza. enz.) Spreker noemde ook Marianne Oswald, die naar zijn meening tot de eersten zal gaan be- hooren. Van Frankrijk kwam het cabaret over naar Dultsphland en Nederland (Jean Louis Plsuisse, Coos Speenhoff). Na de pauze was het woord aan den zanger Nijland. En in bonte mengeling volgden de liedjes elkaar op, oude Fran- sche liedjes, liedjes van Dirk Witte, Fran- sche soldatenliedjes (Le bon gite), het buitengewoon vermakelijke „Qu'est-ce qu'll ya un, Das Schreiberlein von Osna- brück, Philosophy, enz. De voordrachten van den heer Nijland muntten uit door een buitengewone be schaving, een kunstzinnig inzicht en een prachtige uitspraak der vreemde talen. Het waren juweeltjes van kleinkunst! Terwijl hij even pauzeerde, verraste de heer Van der Laan ons met het bekende „Zie ginds komt de stoomboot uit Spanje weer aan", gewoon en zooals Handel, Liszt en Mozart het gespeeld zouden heb ben. Na deze scherts volgde wat ernstigers, n.l. Fantaisie Impromptu van Chopin. Zijn begeleidingen waren bijzonder illustratief en artistiek verzorgd. Het was laat, voor men het vermoedde. De voorzitter dankte de heeren Nijland en van der Laan zeer hartelijk voor den genotvollen avond. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. v. d. Fluit, Terweeweg 6, van Alkemade; C. Rietkerk, Leidsche straatweg 8, van Leiden; G. Schoenmaker en gez van Assendelftstraat 47, van Pijn- acker; P H. v. d. Kamp. Leidschestraat- weg 5 van Haarlemmermeer; J. M, A. van Lubeck. Emmalaan 95, van Dreumel (Old.) Vertrokken: N. T. Scheer van Duiven voordestraat 53 naar Leiderdorp, Koning straat 43; E. J. Grotenhuis, van Duiven- voordestr. 53 naar Leiderdorp, Koningstr. 43; T. S. Spaargaren geboren van Pijpen, van Regentesselaan 2 naar Leiden, Kprt Galgewater 6: H. Korswagen, van Leld- schestraatweg 11 naar Alkmaar, Varne- broek 1; A. C. F. v. d. Vlist, van W. de Zwijgerlaan 20 naar Leiderdorp, van der Valk Boumanweg 35; D. van Heest en gez. van Regentesselaan 15 naar Zaandam, Westzaanderdijk 301; L. C. v. d. Hulst— v. d. Ham. van Terweeweg 22 naar Wasse naar, AmondslaaA; P. C. Schoites, van Warmonderweg 16 naar Den Haag, Nieuwe Haven 74. Burgerlijke Stand. Geboren: Mijntje, d. van H. de Best en Tr. Plulmgraaff. Overleden: Tr. van Loon geb. Maasland, 84 J.; D. van Delft, 75 J. Ondertrouwd: Jac. Th. Dieben, 32 jaar te Leiden en J. H. E. Smit, 33 Jaar; Theo- dorus Dofferhoff, 24 j. en Helena J. C. Kleinhans, 27 j.; P. de Leeuw, 26 j., te Rijnsburg en Maartje van der Lee, 23 j.; José Ravestljn. 30 jaar, te Utrecht en Janna Kalis, 39 jaar. RIJNSBURG. Te water geraakt. Door de gladheid van den weg geraakte me), v. d. W. in de Vliet. Het mocht den heer J. v. D. gelukken haar tijdig op het droge te brengen, zoodat dit ongeval goed afliep. Na gehouden aanbesteding is de inning van het havengeld voor dit jaar door B. en W .gegund aan de heeren J. Driebergen en W. v. Muyen. SASSENHEIM. Lezing van Ds. Reddingius. Voor een klein, maar aandachtig gehoor heeft ds. W. G. Reddinglus uit Westzaan gisteravond in het gebouw van den Ned. Prot. Bond een lezing gehouden over Cervantes en zijn Ridder van de droevige figuur. Spr. behandelde in een boeiend betoog de geschiedenis van den schrijver, de om geving waarin hij opgroeide en zette uit een hoe hij op lateren leeftijd begon te schrijven. Zijn schrijven was een strijd tegen de lectuur uit den tijd, den rodder- roman. De „Don Quichotte" Cervantes be roemdste werk werd niet minder dan 1450 maal vertaald in meer dan 50 talen. In het tweede deel zijner rede behandelde spr. dit boek en tevens de novellen van Cervantes. O STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. overleden: J. ten Heiden m. 46 j. o— VEUR. Het Uitbreidingsplan. Ged. Staten van Zuid-Holland hebben gisteren behandeld bezwaren -van een aan tal inwoners dezer gemeente, tegen het besluit van dên Raad tot vaststelling van een plan van uitbreiding. Deze bezwaren betroffen in hoofdzaak de bestemming der gronden en waardevermindering. De appèllanten hebben hun bezwaren nader toegellcht. Het technische gedeelte der te berde gebrachte bezwaren werd namens de gemeente behandeld door den gemeente lijken adviseur H. v. d. Kloot Meyburg, waarna de burgemeester, dé heer W. Key- zer, eenige vragen van den rapporteur, den heer v. Boeijen, beantwoordde. De heer v. Boeijen wees er o.m. op, dat uit de stukken bleek, dat het de bedoeling was, na totstandkoming van het uitbrei dingsplan op verschillende stukken grond een bouwverbod te gaan leggen. Hij vroeg, hoe zich dat rijmde met de gewijzigde Woningwet. Burgemeester Keyzer antwoordde hierop, dat dit verkeerd was uitgedrukt, dat op zichzelf reeds iedere bouw in strijd zou zijn met de Woningwet. De inspecteur der Volksgezondheid, de heer v. Boven, drong erop aan, dat dit uit breidingsplan, dat zeer noodig is, en tegen den opzet waarvan geen enkel bezwaar is gerezen, zou worden goedgekeurd. Nadat nog eenige kwesties van bebou wing enz. waren besproken, werd de be- slriring van het College op later bepaald. Burgerlijke Stand. Bevallen: W. A. Hooimans geb. Heems kerk d. VEUR—LEIDSCHENDAM. De Onderlinge Vereeniging voor Zie- kenhuisverpleging telde op 31 December 1933 6486 leden met een jaarcontributie van f. 26.340.60. Over December 1933 is in de Ned. Herv. Kerk gecollecteerd f. 168.24'/!. HEDEN. Burchtzaal: A.-R. Kiesver. „Nederli- en Oranje". 8 uur nam. Centraal: Alliance frangaise. Conférer de M. Pierre Dupont. 8 heures. Gerecht 10: 2de Winterlezing over Ci» Kunst van den heer Gerretsen. Prediker: Maranatha-conferentie Jen» 8 uur nam. Stadszaal: Derde Volksbijeenkomst 8 nam. Den Haag (Pulchrl Studio): Tav, sophische Club, 81/1 uur nam. Katwljk-aan-den-Rijn (Ned. Hen Kerk): Spr. ds. Röth van Zoetermeer uur nam. Donderdag. Aurora (Moriaansteeg)Prop.-avond A N. G. O. B. 8 uur nam. Amicitia: Ned. Mij. voor Nijverheid e Handel. Lezing van jhr. dr. J. C. Molière 8 uur nam. Ned. Leger des Heils: Bazaar 8 u. nar-l Nutsgebouw: Verg. aandeelhouders Mi l sis Sacrum"; 9'/t uur nam. Nutsgebouw: Alg. Verg. Mij voor Tooi. kunst, 8 uur nam Nutszaal: Jaarverg. Ver. tot bev. de Bouwkunst. Spr. Jan de Quack. 8 uur nee. Prediker: Maranatha-conferentie Jeroël 3 en 8 uur nam. Katwijk aan Zee (Gemeentezaal Nam. halfacht, ds. Pop van Monster Rijnsburg (Chr. Geref. Kerk)Sp: prof. v. d. Schuit van Apeldoorn, 7 uur n.s DAGELIJKS. Kunstzaal De Ploeg (Breestraat 3)Ten toonstelling van werken van Heijnes. Lakenhal: Tentoonstelling van schilde rijen van Permeke. 10—6 uur nam. Zon dags 12.304 uur. DIVERSEN. Woensdag Inst, v Praeventieve Geneeo kunde: Consultatiebureau voor moeillja kinderen. Halfdrie tot halfvier. Inentte tegen diphterle 4—5 uur nam. Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde Consultatiebureau voor Alco holisten. 7 uur nam- Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau voor Beroeps keuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-rbeater. Stationsweg. 8 uur nam,| „De man met de wassen beelden". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uui| Trlanon-Theater Breestraat, 8 uur nai Prins Willem van Oranje. Woensdag en Zaterdag nam, 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uoil De avond-, nacht- en Zondagsdienst apotheken wordt van Maandag 22 tot c met Zondag 28 Januari a.s. waargenoom door de apotheken: G. F. Reyst, Stee straat 35, Telef. 136, en A. J. Donk, Doe; straat 31, Telef. 1313. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Maria Margaretha, d. van J. A. Amerom en J van Noort. Overleden: C. J van Veen-Tettero, 55 jaar M. de Graaf, 74 jaar E. Krom hout. 75 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: E. Huij. Haagweg 10, van Arnhem A. N. van Adrichem, Bijdorp straat 21, van Warmond J. P. Zwartjes, Leidscheweg 104. van Berkel en Rodenrijs G. Th. Odijk en gezin. Papelaan 170, van Krommenie. Vertrokken: B. Springer, naar Zwolle A. J. Brussen, naar Leiden D. G. Spuij- man, naar Schiedam B. C. DelLssen en gezin, naar Breda B Ramiath. naar Wassenaar Arbeidsbemiddeling. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling alhier, staan 184 personen als werkzoekenden Ingeschreven: 13 timmerlie den, 12 metselaars, 4 opperlieden. 8 grond werkers 9 schilders, 91 land- en tuinarbei- ders, 14 losse arbeiders, 2 zilverbewerkers, 2 loodgieters 1 rietdekker. 2 scheepmakers, 2 bankwerkers. 1 straatmaker. 3 chauf feurs, 1 radlo-techniker. 1 betonwerker. 1 gereedschapsmid. 2 houtbewerkers, 1 mon teur, 1 electricien 1 kantoorbediende. 1 schipoer, 3 smeden. 1 handelsreiziger, 1 survallabat, 1 loonknecht 1 meubelstoffeer der. 1 schoenmaker 1 goudsmid, 1 bedrijfs leider. 1 werkster. Door den agent 1er arbeidsbemiddeling wordt dagelijks ten Raadhuize voor werk gevers en werknemers zitting gehouden van des v.m 10 fot des n.m. 1 UUri WARMOND. Een afdeeling van den B.V.L. opgericht Warmond heeft een B.V.L, en de sp»- taniteit waarmede deze organisatie is op gericht, geeft de zekerheid, dat de Vrijwil- lige Landstorm in deze gemeente zijn zal vinden. Wat te schrijven over dein oprichtingsavond. Het was een avond vin groote geestdrift en enthousiasme, waaruit duidelijk bleek dat ook de Warmonden bezield zijn met een heerlijk, doch zuiit' Nationalisme, dat ook zij niet zullen dulden aanslagen op het wettig gezag en dat ooi zü waar noodig dit gezag met hand en tand zullen verdedigen. Het was een overvolle zaal, toen de Burgemeester, de heer A. J. L. Ketelaar, de bijeenkomst opende, met een paar kern; achtige woorden het doel van den avond uiteen zettend, waarbij hij er zijn vreugde over uitsprak dat zoovelen waren opge komen. waaruit hij concludeerde dat zeer velen met het doel en het streven van den B.V.L. sympathiseerden. Een bijzonder wd- kom riep hij toe aan de sprekers van dezen avond die zouden aantoonen de noodzake lijkheid en het groote nut van den B.V-L Onder leiding van den heer G. Dik zette de muziekvereeniging „St. Mathias" hierna het Wilhelmus in, dat door alle aanwezigen uit volle borst werd mede gezongen. Hier na werd de plaatselijke commissie, zooals deze door ons reeds is medegedeeld door den heer L. G. Royaards, voorzitter van de Gewestelijke Landstorm Commisp Zuid-Holland West geïnstalleerd. In duide lijke bewoordingen zette spreker uiteen «ei doel van den B.V.L. waarbij hij verschillen de legenden die om het instituut zweven, ontzenuwde. Met een hartelijke geluk- wensch aan het adres der commissie ver klaarde hi) deze voor geïnstalleerd. De Burgemeester bracht den heer so)- aards dank voor zijn vriendelijke woorden en kon hem mede namens de overige co<n- missieleden de verzekering geven dat nie» onbeproefd zou gelaten worden om B.V.L. ook in deze gemeente te dooi groeien en bloeien. Nadat door de muz1^' vereeniging nog eenige keurige lluiru?fl, ten gehoore waren gebracht, nam de «e^ D. Karres lid en secretaris van de Gewe- telijke Landstorm Commissie het woord o op een overzichtelijke wijze de werkinv e het streven van den B.V.L. uit zetten. Na deze zeer toegejuichte rw werd gepauzeerd teneinde de aa- in de gelegenheid te stellen zich al5 of donateur op te geven waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Nadat na pauze Mathias" de aanwezigen weder op een paar muzieknummers had veiVj-

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6