74^ Jaargang WOENSDAG 24 JANUARI 1934 No. 22652 STADSNIEUWS. LEIDSCHE SCHOUWBURG. VISSCHERIJBERICHTEN. Het voornaamste Nieuws van heden. BUITENLAND. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DÊR ADVERTENTIENs SO Cts. per regel voor advertentiën lilt Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindspiein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Lelden per S maanden f.2.35; per week f.0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.1» Franco per post f. 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. ZOEK VAN DEN Z.-AFRIKAANSCHEN GEZANT. De gezant van de Unie van Zuid-Afrika en mevrouw Van Broekhuizen, zijn voor nemens op Vrijdag. 26 dezer, een bezoek te brengen aan de Rijksuniversiteit alhier ZE zal in het Academiegebouw worden ontvangen, waarna hem een lunch zal rden aangeboden op de Sterrewacht en fcele bezienswaardigheden zullen wor- en bezichtigd. Tenslotte zal Z.E. op de Studentensocië teit worden ontvangen, terwijl aan mevr. Van Broekhuizen op het Clubgebouw van de Vereeniging van Vrouwelijke Studen- een thee zal worden aangeboden. GENERAAL HIGGINS IN LEIDEN. Naar wij vernemen zal het hoofd van et Leger des Heils (stichter William cthi, generaal Higgins, die, gelijk ge- eld. met zijn echtgenoote een tournée oor ons land onderneemt, ook een bezoek engen aan onze stad en wel op Maandag :6 Februari a.s. VOLKSTUINEN IN HET VERLEDEN, HEDEN EN DE TOEKOMST. Lezing van den heer Vroegop Door de volkstulngroepen hier ter stede as gisteravond een openbare propagan- idavergadering ultgeschrven in „Coneor- ia" aan de Steenstraat. Voor een tamelijk bezette zaal opende de heer Van Velzen deze vergadering en gaf het woord aan den spreker, den heer J. roegop, voorzitter van het Algemeen Verbond van Volkstuinders-Vereenigingen ir. Nederland. [Als onderwerp had spr. gekozen „Het Holkstuinen verleden, heden en toekomst." De groote opkomst van het Volkstuin ezen is te danken aan den oorlogstijd, "n iedere arbeider probeerde door het eeken van groente en aardappelen, op n klein stukje grond in de voedsel- aarschte en in de nooddruft van zijn ®e~n 'e?emoet te komen. Toen geleidelijk aan de normale toe anden terugkeerden, werden deze ama- ur-tuinders telkens van hun stukje ond verdreven, omdat deze terreinen ge- xploiteerd moesten worden voor bouw- rreinen. met als gevolg dat de volkstuin- ers steeds moesten verhuizen. Zoo ont- vanzelf de behoefte tot organi satie Deze organisaties hebben volgens preker evenveel recht op ruimte als voet- k en andere sportbeoefenaars, voor tuinspor Van mooie sport, de de Sroote steden vooral brengt deze nol I*10" dan eenige andere, het gezin °t elkander, gezien de weekends en wsatietijden, tijden die door deze tuin- sportbeoefenaars op de stukjes grond met eet geheele gezin worden doorgebracht, pr. memoreerde tevens het jeugdwerk en door deze vereenigingen gedaan v™ de Ouderen liefde bij te brengen oor de natuur in het algemeen en voor n't1 ,en P'an' m het bijzonder, er, j kweeken van groenten en bloemen P de volkstuinen moet echter niet alleen uit nooddruft geschieden, doch voor het /e?ro° gedeelte dienst doen als ge zonde ontspanning en sport. ,re®u™eerende sPrak spr. den wensch dat de gemeentebesturen bij de uit- mftd'PEsPlatinen rekening zullen houden üllL volkstuinwezen, als zijnde van j?„ soeiaal nut, en dat als recreatie- eIï. y bosch- en parkaanleg onner- beschikbaar zullen worden gesteld tuinen Inrichten van volks- 7iin6? .lelijk applaus beloonde spr. voor zun interessante lezing. CONCERT MANNENKOOR „DE VEREENIGDE ZANGERS". LEIDSCHE VOORJAARSBEURS. .Reeling Leiden en Omstreken der er. van Huisvrouwen stelt zich voor eeW,.J?t,envmet 27 APril as- m de Stads- Vnoï?f i' u v°ldoende deelname, een nli^.s .urs organiseeren. mnJ^ntoo"ste"'^ zal zo° uitgebreid ttgll.,W0Iden' Fabrikanten, importeurs mirts van abc voedings- en genot- nen er" Vï huJsh<™delijke artikelen kun- PiaaLsrnim^ deelnemen, voorzooverre er «how vS,'s. Wellicht zullen ook mode- keliiira kindermiddag en meerdere gebrui- feSn™ d6Ze tentoonstelling op^Maandaïw? ?p0n'nj zal plaats hebben P Maandag 23 Apnl, des avonds te 8 uur. o ACADEMISCHE EXAMENS. w)?eslaagd voor het doctoraal examen *mde. SSSSbMSteT*- Onder leiding van Richard Boer. Sinds het koor „De Vereenlgde Zangers" aan den heer Richard Boer is toever trouwd, valt er een algeheele moeilijk te overwinnen technische omwenteling te constateeren, die wij na het eerste optre den onder den nieuwen directeur breed voerig bespraken. Wij kunnen dus ditmaal te dien opzichte kort zijn. Men is zeker nog niet op het volledige kunnen, kan zich nog niet altijd geven, zooals wij 't gaarne zouden wenschen. Gelukkig maar! want hoe animeerend is 't, om steeds op hooger niveau te komen. Men voelt, dat Richard Boer elk forcee- ren zeer juist gezien! angstvallig vermijdt. Op den duur zal 't koor zich ongetwijfeld meer kunnen ontplooien, als gevolg van de zeer voorzichtige behande ling van het mooie materiaal. De directeur uitstekend fundament voor verdere ont stelt technisch hooge eischen, heeft een wikkeling nu gelegd. De klank der bassen en baritons is warm. die der tenoren voor alsnog zwakker, zij mist daarbij veelal het soepel-smeltende, dat den Hollandschen ongeschoolden zanger overigens uiterst moeilijk bij te brengen is. Veel zoemen en koptoon gebruiken kan dit bij de studie ten goede komen. Doch de toon van het geheel staat en ligt vrij, wordt te juister tijd gedekt, klinkt in 't algemeen zeer zui ver, nobel, egaal en aangenaam, bezit dikwijls een mooi fond. Als vanzelf zal hieruit een metalen glans gaan opbloeien! Wars van alle uiterlijk effect als de direc teur schijnt te zijn, maakt deze zang nog niet dien rijk-wisselenden, sterk con trasteerenden indruk, welke velen bij mannenkoren zou gaarne ondergaan Doch aldus voortbouwend, zullen zeker alle nuanceeringen, van 't teederste pianissimo tot 't meest sonore klankvolume geboren worden en dan wat 't voornaamste is gebaseerd op een juiste techniek. Reeds nu vielen ons geslaagde diminuendi en crescendi op, die schoone resultaten voor de toekomst beloven. Zóó zal deze zang steeds winnen aan fascinatie, 't gehoor met zich mee slee pen en misschien dien brandenden, stra- lenden gloed ten deel vallen, welke de Duitsche, meer nog de Italiaansche en Russische koren eigen is, in tegenstelling tot 't zwaardere, meer nuchtere, naar 't monotone neigende der Hollandsche men taliteit. Als wij dezen avond overzien, dan den ken wij terug aan Theo van der Bij I's imponeerend ten uitvoer gebrachte „Mor genstemming", aan het belangrijkste werk van dit programma „Saul's Lierzang" van den Vlaming Francois Auguste Gevaert, wiens roem als muziekhistoricus ons na deze ééne gehoorde compositie die even wel uitstekend voor de stem geschreven is meer gerechtvaardigd lijkt, dan die van componist. De muziek stelde ons ten minste na lezing van de tekst van Destand- berg wel wat teleur. Wellicht zouden ech ter de andere werken van dezen in 1908 overleden veelzijdigen directeur van het Brusselsche conservatorium onze meening kunnen wijzigen. Het viel een technisch, zoowel als muzikaal gave vertolking ten deel, met keurig verzorgde uitspraak. Hulde voor de moeilijke, streng rhythmisch ge houden passages. Twee muzikale grapjes „Der Kafer und die Blume" en vooral „Die Rote Nase" hoogtepunten der Liedertafelei. oogstten terecht een storm achtig applaus! Tafreeltjes van lustige bier drinkers. arm in arm heen en weer wie gend rond de houten „Keller"-tafels, doemden voor ons op! Ignaz Heim's zan gerig en harmonieus „Vineta" en Dia- mant's overbekend „Kerstlied" werden voortreffelijk gezongen. In Olman's sug gestief „De Gravers" op het sublieme ge dicht van Adema van Scheltema was helaas even de zuiverheid zoek in de andere werken bleef men steeds prachtig op toon! en hadden wij graag meer pathos, bezieling, overtuiging en climax gewenscht. Een plaats willen wij nog inruimen voor de solisten: de naam van de sopraanEline Hemrica zal men moeten onthouden, want wij zullen haar zeker nog veel in de con certzalen mogen begroeten. Zij is nog jong, haar voordracht wat schoolsch, de aan dacht te veel op techniek gevestigd, maar I de stem belooft alles en biedt al veel. Een opmerkelijk mooi Italiaansch timbre, ondersteund door een zeer goede techniek, met een verdragende resonans. Het borst- register is nog niet geheel ontwikkeld, mist die glans van het midden- en kopregister. maar dit zal zeker komen. Al klinken de open vocalen (e en i) in de laagte iets te scherp (donkerder kleuren!), de goede kwaliteiten van dit begenadigde materiaal, dat na ingezongen te zijn, zich steeds glanzender ontplooide, openen de schoon ste perspectieven. Met een gelukkige keuze van Duitsche en Hollandsche liederen, doch speciaal in de bekende aria van Violetta uit Verdi's „La Traviata", waartoe het stem karakter zich bij uitstek leende, mocht zij een welverdiend en steeds stij gend succes verwerven. Haar stcmbegaafd- heid, SDeciaal ook voor coloratuur, is evi dent! Zij werd met bloemen gehuldigd! De fluitist H. W. v. Kempen boeide met het adagio en de finale uit een weinig oorspronkelijke sonate van Bonis en het Concertino van Chaminade, waarin hij zijn vergevorderde techniek kon toonen, al is de toon eenigszins onrustig. Zijn echtge noote verzorgde een volgzame begeleiding. Jammer, dat de mooie avond, die ook voor den heer Boer die de zangeres zoo fijnzinnig begeleidde en voor het koor veel verdiend en dankbaar applaus bracht, niet door meerderen is bijgewoond! CHR. FABRIEKS- EN TRANSPORTARBEIDERS. Feestelijke Jaarvergadering. De afd. Leiden van bovengenoemden Bond, heeft haar 17de Jaarvergadering In „Prediker" gehouden. De vergadering werd geopend door den heer H. A, Koenen, die Het zingen Psalm 83 10 en voorging in gebed. In zijn openingswoord, waarin hij allen een hartelijk welkom toeriep, wekte hij de leden op, zich vooral te werpen op de propaganda; die arbeid is niet vruchteloos gezien het feit dat in 1933 het ledental werd opgevoerd van 132 tot 155, hetgeen In dezen tijd een mooie uitzondering mag genoemd worden. Na de verslagen van Secretaris en Penningmeester, volgde bestuursverkiezing waarmede het huishoudelijke gedeelte ten einde was. Het woord was nu aan den heer Strijbls, die begon met op te merken, dat men zoowel in goede als in kwade dagen den Bond getrouw moest blijven Voorts heeft hij in een keurige toespraak het beeld van den barmhartigen Sama ritaan toegepast op dezen tijd en de werkloozen dien men niet minachtend voorbij moet gaan, maar de helpende hand bieden. Een gehouden tombola ten bate van het vaandelfonds bracht f. 24.op. Het tooneelclubje van de J.V. „Prediker" voerde daarna op: „Het duistere punt", waarvoor niets dan lof. De heer Plu en zijn gezelschap zorgden op de bekende wijze voor de muzikale afwisseling. Te ruim 12 uur sloot de voorzitter de vergadering met het laten zingen van Gezang 156 vers 1, waarna de heer Schoneveld voorging in dankgebed. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Opheffing: Vischhandel ..De Scelvisch", Haarlem merstraat 87, Leiden.- Wijzigingen: A. J. Momberg, Heerengracht 49, Leiden; handel in sigaren enz. Overleden eigenaar A J. Momberg, Leiden, dd. 16 Jan. 1934. Wijziging handelsnaam in fa. A. J. Mom berg. Nieuwe eigenaresse M. J. Momberg Otgaar, Leiden. Gebr. Gevers Leuven. Veurscheweg 21b. Voorschoten; verwerking van plastische materialen .Nieuwe procuratiehouder J. C. den Bandt, Voorschoten. ACADEMISCH HISTORISCH MUSEUM. Het Academisch Historisch Museum der Rijks-Universiteit alhier zal vanaf heden tot 8 Februari a.s. niet voor het publiek toegankelijk zijn in verband met de voor bereiding van een tentoonstelling betref fende „De Leidsche Academie 18061815" waarvan de opening op dien datum is be paald. Het ligt in het voornemen op deze ten toonstelling een beeld te geven van het universitaire leven van deze zoo bij uitstek belangrijke jaren, waarbij vele totnogtoe onbekende documenten zullen worden geëxposeerd. IN BRAND GERAAKT. Gistermiddag omstreeks halféén is een 18-jarige winkeljuffrouw T. Owerkzaam in den bloemenwinkel van K. aan den Stationsweg, met haar kleeren in aan raking gekomen met een brandende kachel, waardoor deze vlam vatten. In haar angst liep zij de straat op, waar een voorbijganger, zekere A. B. de vlammen met zijn overjas wist te dooven Het meisje bekwam brandwonden aan het linkerdij - been, terwijl hoofdhaar en wenkbrauwen waren geschroeid. Ook haar kleeding was danig gehavend. De Eerste-Hulpdienst heeft haar in het Academisch Ziekenhuis behandeld. Met ingang van heden is de sedert 1878 bestaande zaak in heeren- en jon- gensconfectie van den heer M. de Vries verplaatst van Haarlemmerstraat 205 naast het „Blauwe Huis" naar no. 149 tegenover de Janvossensteeg. Deze verplaatsing was voornamelijk ge wenscht door de steeds dringender wor dende behoefte aan uitbreiding van de manufacturenzaak Haarlemmerstraat 203, waartoe thans dc mogelijkheid is gescha pen. Alvorens de heer de Vries hier zijn intrek nam, werd de winkel flink opge knapt, de etalage vergroot e.d. Wij twijfelen er niet aan of de zaken relaties zullen den heer de Vries, die dit bedrijf al 27 jaar leidt, ook in de nieuwe omgeving ,niet- in den steek laten. De Tooneelver. „Shylock" geeft op Maandag 5 Februari a.s. in de groote zaal van „Concordia" een ontspanningsavond Yoor de werkloozen. FRITZ HIRSCH OPERETTE. Zwei Herzen im 3/4 Takt. De jongste operette van Stolz, door dit hier te lande geheel ingebu. ^:rd gezel schap gebracht, zouden we wn.en noemen de operette van Fritz Hlrscn en Paul Harden' Zij toch zijn het die het leeuwen deel voor hun rekening nemen van het succes, dat deze film-operette weet to verwerven! Weliswaar goed gesecundeerd door de overige leden van den Hirsch- troep, maar zij brengen er toch grooten- deels de Schwung in. Film-operette! Niet, omdat de inhoud ongeveer overeenkomt met dien van de film, die ook zooveel succes had, doch we gens de wijze, waarop de tafereelen aan elkaar worden verbonden; eenigszins revue-achtig zou men ook kunnen zeggen. Het is de geestige, levenslustige en be weeglijke Claire Clairy, die in deze ver bindingsscènes den toon aangeeft en dat doet met het welbekende brio, haar zoo bij uitstek eigen. Haar dansen werk aan- stelijk op de stemming! Stemming geeft dit Stolz-product weer meer dan voldoende, men amuseert zich een avond lang met recht een avond lang, want eerst kort voor het midder nachtelijk uur kwam het einde maar toch rekenen wij Zwei Herzen im 3/4 Takt niet tot het beste, wat de operette kan geven, integendeel deelen wij haar in bij de zwakkere zusjes, trots goede muziek, die zich vrijwel geheel los heeft gemaakt van de film, zondert men de verloren wals, die juist op tijd wordt teruggevonden, uit. Inhoud mogen wij als bekend veronder stellen en daarom zullen wij daarop niet nader ingaan. Hirsch heeft al zijn regie-kunst weer ge geven aan deze operette en dat zegt ge noeg. Decor, aankleeding etc., het is weer af. Een goede huisvrouw weet van droog brood nog iets smakelijks te maken, zegt men wel eens, zoo gaat het met iedere operette, die men Hirsch toevertrouwt.... Hirsch en Harder als de tweeling-broe ders libretto-verzorgers! Hoe buiten zij iedere gelegenheid uit om hun kostelijke humor hoogtij te doen vieren. Zij vullen het tooneel met hun grollen, zij bespelen het klavier van den lach geniaal. Fnedl Dotza is een aanminnige Hedl, speelt keurig, doch kon gisteravond den zang toch niet geheel aan, al wist zij door routine dit grootendeels te verdoezelen. Een goede stem heeft de aanwinst van het gezelschap, Arno Velecky, doch zijn spel is nog niet zoo los als van de rest. Hij zal zich echter wel spoedig aanpassen, leek het ons toe. Claire Clairy noemden wij reeds en dan zijn er de oude bekenden Fritz Geiger, Walter Triebei, Herbert Weissbach, beiden weèr in een humoristische creatie, waar van speciaal die van Triebei dient gepre zen. Albert May, die het publiek wist te begeisteren" tot medezingen van een aar dig refrein, enz. enz. Een avond van pretentie-looze amuse- mantskunst, die als zoodanig uitstekend is geslaagd. Een uitstekend bezet huis heeft er wederom van genoten en herhaardelijk door applaus daarvan getuigenis afgelegd. IJMUIDEN 24 Januari. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. 1.501.35. Tongen f 1.05—0.72 Griet p. kist van 50 K.G. f 36 17. Groote schol f 2014. Middelschol f 20—17. Zetschol 2720 Kleine schol £27—15. Bot £11—9. Schar £19—1.80. Tongschar f 3532. Roggen p 20 st. 19 9. Vleeten p. st. 2.50. Pieterman en Poontjes p. kist van 50 K.G 13.50 12 50. Groote schelv. f 4434 Middel id. f38—28 Kleinmiddel ld. f30—23.50. Klei ne id. f 19—10. Kabeljauw p kist van 125 K.G. f50—28. Gullen p. kist van 50 K.G. 17—8.50. Wijting 9—3.50 Lengen p. st. 1.50—0.95 Koolvisch f. 2—0.32. Heilbot p. KG. £1—0.75. Aangekomen 17 stoomtrawlers: IM 10 met f 2370; 196, met f 3990; 190, met met f2190; 417. met 13190; 491, met 1320; 78, met £2814; 111, met £1661; 87, met f. 1200; 133, met f 1720; 52, met f 1240; 4. met f.2410; 147, met f.2139; 31. met £.3194; 42, met 1580. 106, met f. 1940; 28. met 1240 97, met 1420. En 6 loggers: KW 50. met £.930, 114, met f.750; 53, met f.930; 36, met £.880; 31, met £.660; SCH. 84, met £.850. Naar wij vernemen zullen de kap pers en kapsters in Leiden en Omstreken een uitnoodiging ontvangen van orof. Siemens, om een lezing bij te wo nen over haar- en huidziekten. Deze leer zame lezing wordt gehouden door dr. Broekema en toegelicht met lichtbeel den Deze voordracht is georganiseerd met medewerking van de afd. Leiden van den Ned. Kappersbond. Me* de Stscrt. No. 16 zijn verzonden de afdrukken betreffende de Vrouwelijke Studerten Roeivereeniging „De Vliet", thans genaamd: Leidsche Vrouwelijke BINNENLAND. De voortzetting der Leidsche begrooting- behandeling. (3e en le Blad). De minister heeft besloten dat op Za terdag 27 Januari a.s. op dc 1875 M.-golf niet zal worden uitgezonden. (Laatste Berichten, le Blad). Dc corporatie in de leer-, huiden- en schoen-industrie. (Binnenland, 3e Blad). Brand te Hillcgersberg; ruim twee eeuwen oud gebouw in de asch gelegd. (Gemengd, 3e Blad). Het» drama te Haelen; tegen verdachte is in totaal 18 jaar gevangenisstraf ge- eischt. (Rechtzaken, 3e Blad). BUITENLAND. Wil Engeland intervenieeren tusscheQ Frankrijk en Duitschland? (Buitenl. lq Blad en Tel. le Blad). Chautemps behaalt wederom de over- winning in de Fransche Kamer. (Buitenl.j le Blad). Corruptie ontdekt in Tsjecho-Slowakije. (Buitenl., le Blad). De nieuwe grondwet in Estland in wer king. (Buitenl. le Blad). Turkestan en Mongolië willen volledige onafhankelijkheid van China. (Buitenl. en Tel., le Blad). Een tekort op dc Japansche begrooting van 881 milliocn zal door leening worden gedekt.' (Buitenl, le Blad). DE ALGEMEENE TOESTAND. De Ontwapening. De ontwapeningscommissie van het Engelsche kabinet is gistermiddag bijeen gekomen. De vergadering heeft twee uur geduurd en heeft zich bezig gehouden met het Duitsche antwoord aan Engeland en ook met de Duitsche nota aan Frankrijk. Zeer breedvoerig zou besproken zijn of de Britsche regeering niet een voorstel zou kunnen indienendat zou kunnen leiden tot een modus vlvendi tusschen de Duitsche eischen inzake rechtsgelijkheid en de Fransche eischen in zake de vei ligheid. Men gelooft, dat heden In de ka binetszitting een dergelijk voorstel nader zal worden besproken. Dit schijnt daarom noodig, omdat de stemming in Frankrijk zienderoogen slechter wordt na het Duitsche antwoord. Senator Bérenger, de voorzitter van de commissie van Buitenlandsche Zaken uit den Franschen Senaat, heeft gisteren in een artikel in een der Parijsche finan- cieele bladen geschreven, dat er eens een einde aan alle dingen moest komen, dus ook aan het zenden van nota's en alde- mémoires en besprekingen tusschen de gezanten van de belanghebbende mogend heden. Op het oogenblik was de positie voor Frankrijk zoo, dat een herbewapening van Duitschland ernstig onder de oogen moest worden gezien. De vredesbetuigingen van de Nazi-regeering waren slechts export artikelen ter bewerking van de openbare meening in het buitenland, maar zij wer den niet aangevuld door vredesartikelen in de Duitsche bladen, noch door de vre delievende gezindheid van het Duitsche volk. Integendeel werd allerwegen ln Duitschland een kreet om meer bewape ning vernomen, die dan in 't meer fatsoen lijke geluid van de eer des vaderlands en het beginsel van rechtsgelijkheid gecamou fleerd werd. maar het streven van het Duitsche volk ging uit naar volkomen vrij heid van herbewapening. Onder deze om standigheden zou Frankrijk nooit een soort controle op die herbewapening kunnen ontberen. De conferentie der Kleine Entente is van Agram naar Belgrado overgebracht. ITALIË. Dc officiersopleiding. In de zitting van den Italiaanschen Legerraad, welke onder voorzitterschap van Mussolini gisteren bijeen is gekomen, werd de aangekondigde nieuwe promotie regeling besproken. Deze wet voorziet In zooverre in een nieuwe oplossing, dat twee verschillende carrières worden geschapen, die van bevelvoerder en nict-bevelvoerder. Door een snellere promotiemogelijkheid zullen bijzonder begaafde officieren reeds op Jeugdigen leeftijd hoogere commando's kunnen voeren. De carrière der andere officieren zal hierdoor niet worden be ïnvloed In den Legerraad is voorts besproken de kwestie der militaire legeropleiding. In Italië bestaat de tendens den diensttijd zoo kort mogelijk te houden en de vorming Studenten Roeivereeniging „De Vliét", j even effectief te maken door een voor- ggyestigd ajhier. I Qêl^niBgsinstituut,

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1