74ste Jaargang MAANDAG 22 JANUARI 1934 No. 22650 STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBIIAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DÉR ADVERTENTIENh 30 CJOA pSr re^el voor advertentiën uit Ijlden en plaatsen wSÏtr agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. VOor alle 'andere advertentlën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiën uitsluitend bl] vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van Brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordein'dsplein Telefoonnummers voor Direct» en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT Voor Lelden per 3 maanden f. 2.35; per week t. 0.18 Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn. per week „0.11 Franco per post f. 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. DE GEMEENTEBEGROOTING. Nog een voorstel. De heer Koole stelt nog voor: I De Raad besluit aan de Zwemvereeni- •king ..De Zijl" een subsidie te verstrek- ■ken van honderd gulden, als tegemoet koming in de kosten voor het organisee- fen van een zwemfeest. afscheid leerlingen zondags scholen ned. prot. bond afdeeling leiden. Gisteravond had in de met klimop en ■erstkiokken versierde zaal van het Vrijz. Chr. Federatiehuis, het afscheid plaats •an de vertrekkende kinderen der diverse -ndagsscholen van den Neder], Prot. -nd, afd. Leiden. Mejuffrouw Van Eek opende met een en- el woord de bijeenkomst en gaf na het -gen van een lied, het woord aan mej. C. S. M. Kuenen, die voor het laatst den nderen nog eens duidelijk maakte, wat de Zondagsschool voor de kinderen had illen zijn. Spreekster drong er bij de -deren op aan. enkele bekende verhalen 't het Nieuwe Testament (Leidsche ver- "ing), dat de kinderen ten geschenke egen, nog eens goed door te lezen. Een gevoelig woord, dat zeker tot de 'nderen sprak. Ter afwisseling zongen de kinderen van et wijkgebouw „Geloof, Hoop, Liefde" -nige Kerstliedjes. Daarna vertelde mejuffr. Van Eek, -eiend als altijd het Kerstverhaal „Het erstfeest van de kinderen". Het verhaal E op fijne wijze aan, hoe Kerstfeest moet orden gevierd en hoe het, zoo eenvoudig ogelijk, juist dan door de kinderen het best wordt aangevoeld. Daarop sprak de heer Dirkzwager na een korte inleiding, elk van de vertrekkende kinderen van het wijkgebouw „Geloof, Hoop, Liefde" per soonlijk toe, hun een exemplaar van het erstboek voor Jong Holland aanbiedend. Een kort slotwoord sprak mej. Van Eek en na het zingen van het bekende: „Van U zijn alle dingen", gingen allen dankbaar uiswaarts. NAT. CHR. GEHEELONTHOUDERSVER. Filmavond van de afd. Leiden. Voorafgegaan door een kindervoorstel ling van 4.306 uur, waarvan de kleuters bijzonder genoten hebben, had des avonds in het Volkshuis .Apothekersdijk) een filmvoorsteUing plaats voor de oude ren. Door verhindering van den voorzit ter, ds. Kuilman, werd de bijeenkomst ge opend met gebed en zang door den waar nemend voorzitter, den heer J. Th. Balke- stein. Behalve natuuropnamen en aardige teekenfilms, werd vertoond de hoofdfilm „In den maalstroom des levens". Het is de geschiedenis van een jong veelbelovend schilder, die, daartoe in staat gesteld door de spaarduitjes van zijn oude moeder, een studiebeurs verkrijgt voor de Acad, van Beeldende Kunsten te Parijs. Hier komt de eenvoudige „jongen van buiten" in aanraking met het groote stadsleven, het geen voor zwakke naturen al heel gevaar lijk is. Geleidelijk vertoont de film hoe de arme jongen al lager en lager zinkt en de alcohol hem ten slotte zóó de baas wordt, dat zijn zenuwgestel totaal wordt gesloopt. Het was aandoenlijk te zien, hoe geleidelijk dat proces zich voltrok en hoe ten slotte het jongemensch. door de goede zorgen van een zenuwspeciaiist, weder op den goeden weg terugkeert,, doch nu als absoluut geheel-onthouder. In de pauze wees de agent van de N.C. G.O.V. den heer S. Veen, die deze film expliceerde, er op, hoe deze film een weer gave is van hetgeen men dagelijks ziet gebeuren. Is het niet diep te betreuren zegt hij, dat er nu nog in Veenhuizen en elders j onder de verpleegden menschen voorko- 1 men, die de Meesterstitel bezitten en vele j andere intellectueel hoogstaanden, die geen weerstand kunnen bieden aan de verleiding van de Alcohol. Spreker schet ste den grooten strijd tegen het sterke drankkapitaal, dat zich niet bekommert om het onbeschrijfelijk leed, dat de alco hol ook nog in deze ernstige tijden te weeg brengt. Vooral den Christenen wordt voorge houden zich toch te scharen onder de ba nier der geheelonthouding, om door een goed voorbeeld mede te helpen deze maat schappelijke kanker te doen verdwijnen. Voor dit schoone werk smeekte hij Gods onmisbaren zegen af, waarna de waar nemend voorzitter deze bijeenkomst sloot. NATIONALE BOND „HET MOBILISATIEKRUIS." AFD. LEIDEN. Uitreiking van de Mobilisatiekruisen door Generaal Snijders? Een dezer dagen vergaderde het Alge meen Bestuur van de afdeeling Leiden van bovengenoemden Bond ter bespreking van demogelijkheid om te komen tot een feestelijke uitreiking der Mobilisatiekrui- sen aan de leden. Bij deze bijeenkomst waren mede aan wezig twee afgevaardigden van het hoofd bestuur van den Bönd. Na langdurige besprekingen, waarbij de Plaatselijke Commissie van den Bijz. Vrij- ™igen Landstorm voor het organiseeren Tan een zoodanigen feestavond volledige medewerking toezegde, werd besloten als datum van de uitreiking der Mobilisatie- kruisen vast te stellen: Donderdag 8 Maart a.s. Aan een kleine commissie uit het Al gemeen Bestuur werd opgedragen in overleg met het dagelijksch bestuur de voorbereiding van dezen avond op zich te nemen. In deze commissie werden be noemd de heeren: E. Raams, D. i'lotkamp en F. Simons. Z. E. generaal Snijders zal worden aan gezocht deze eerste maal hier te Leiden de kruisen uit te reiken, terwijl voorts ge tracht zal worden dien avond een voor Leiden geheel nieuw programma samen te stellen. Personen te Leiden en omgeving die het Mobilisatiekruis op dien avond willen ont vangen en zich nog niet als lid der af deeling Leiden hebben opgegeven, worden verzocht dit alsnog ten spoedigste, in ieder geval vóór 20 Februari a.s., te doen bij de volgende adressen: E Raams, Oranjelaan 12, Oegstgeest. D. Blotkamp, Jan Livenstr. 10, Leiden. Jan Th. Witte, Cobetstr. 85, Leiden. F. Simons. Evertsenstr. 12, Leiden. De voorzitter der afdeeling. de heer D. ten Cate Brouwer, gaf namens het be stuur uiting aan zijn groote waardeering voor de toegezegde medewerking van den bijz. Vrijwilligen Landstorm, waardoor de reeds lang bestaande plannen konden worden verwezenlijkt, en sprak de hoop uit, dat nu de uitreiking der kruisen vast- J 510-® velen zich zullen aanmelden om het Mobilisatiekruis in ontvangst te nemen. VEREENIGING VAN ZEEUWEN „LUCTOR ET EMERGO". LEIDSCHE MECCANOCLUB. J.l. Zaterdagmiddag vierde de Leidsche Meccanoclub haar eenjarig bestaan Deze club die tot doel heeft het leerzame bouwen met de bekende Meccano-doozen in n!«r2,CTen houtH Woensdagmiddag in Cafe Royal van 4-6 uur een Dropagan- da-rniddag Deze club staat onder leidin" van den officieelen Meccano-leider iedere moi!fn lan,10—13 iaar a.s. Woensdag middag hartelijk welkom. Lezing over „Heraldiek". Zaterdagavond jl. hield bovengenoemde Ver. een bijeenkomst in de „Harmonie". Ditmaal was het een barer leden, de heer P. C. Labrijn. die een zeer boeiende lezing hield over „Heraldiek". Spr. begon met de aanwezigen erop te wijzen, dat de tijd te kort was, om alles uitvoerig te bespreken en gaf dan ook een beknopt overzicht over het ontstaan en gebruik der wapens in vroegere tijden. Spr. verklaarde de sym bolische figuren en kleuren. Toen de tijd van oorlog voeren waarbij het wapen als schild werd gebruikt voorbij was, werden de wapenschilden bij de tournooi- spelen meer pronk; na dien tijd was er geen reden meer. zich te tooien met wa pens en kwamen de wapens in was (zegels) meer in gebruik om te verzegelen en te bezegelen. Deze worden natuurlijk niet meer als schild gebruikt, maar- meer als ornament. Wapens waren erfelijk, gingen over van vader op zoon. De wapens wer den langzamerhand samengesteld b.v. door huwelijk, zoodat soms wel tot 20 wapens in 1 schild waren vereenigd. Een bizonder soort zegels waren de schepenzegels. Deze waren eigenlijk een soort naaperij van den adel. want 't werd algemeen, dat de- geen, die tot welvaart kwam en in 't be stuur der stad zitting kreeg, een wapen- I zegel had. In oorsprong, zoo ging spr. op vlotte wijze verder, is ieder wapen een sprekend wapen geweest. Eén of ander bizonder feit werd gesymboliseerd, vast gesteld om het voor 't nageslacht te be waren. Bijzonder .sprekende" wapens wa ren b.v. het wapen van Rappard (sprin gend paard), van de familie v. Wassenaar (wassende maantjes), van de familie van Leeuwen (klimmende leeuwi van de fa milie Moolenburgh (molen op burcht). Langzamerhand werden bij de wapens de viezen gevoegd, een of ander kernachtig gezegde b.v. „Je maintiendrai" Nassau 1, Luctor et Emergo" „Doe wel en zie niet om", enz Spr. liet vervolgens zien ver schillende wapens in oorspronkelijke Oud- Gothische stijl, in Nieuw Gothische stijl en Renaissance stijl en daarnaast nog een wanproduct van „moderne" stijl Na de pauze konden de aanwezigen op het doek de wapens zien van eernge Zeeuwsche aristocratische families, waarbij er gelegen heid was om het teekentalent te bewonde ren van een ander lid der Ver. den heer G. A. Baljeu Deze toch had genoemde wapens zeer verdienstelijk geteekend Het zou te veel worden om in dit verslag nog op meerdere bijzonderheden in te gaan; alles bij elkaar was het interessante en tevens leerzame avond. Nadat de voorzitter de heer Mr. W Huvenholtz met eenlge harte'iike woorden den geachten sDreker dank had gebracht voor zijn voordracht en den heer Baljeu voor zijn medewerking, besloot, zooals gewoonlijk, een gezellig samenzijn dezen ayond, MANNENZANGVEREENIGING „KUNST NA ARBEID" Feestelijke herdenking van het 40-jarig bestaan. Tot besluit van de festiviteiten ter gele genheid van het 40-Jarig bestaan der Mannenzangvereeniging „Kunst na Ar beid" bood de feestcommissie aan het bestuur, leden en donateurs Zaterdag avond in de geheel gevulde zaal van „Con cordia" een feestelijk programma aan. Nadat het bestuur met een „Lang zullen ze leven" was binnengehaald, sprak de voorzitter der feestcommissie, de heer Jac. de Groot, een kort welkomstwoord, in het bijzonder tot den eere-voorzitter. den heer Hoogzaad; den directeur, den heer Van der Bos; het bestuur en de afgevaar digden der zustervereenigingen. Na de vele felicitaties, welke het be stuur reeds in ontvangst heeft mogen nemen, meent spr. te mogen volstaan met den hartgrondigen wensch, dat „K. N. A." in de toekomst nog veel zal mogen doen tot veredeling der zangkunst en dat het 50-jarig bestaan onder nog gunstiger om standigheden zal kunnen worden gevierd dan het jubileum van thans. Zich richtende tot zijn mede-leden der feestcommissie dankt hij allen en in hel bijzonder den secretaris, den heer J. Kleer voor de ijverige medewerking tijdens de voorbereiding dezer feestviering onder vonden. Spr. wendt zich vervolgens tot den pen ningmeester van het bestuur, den heer P. la Court, die van de oprichting af lid der vereeniging en gedurende meer dan 30 jaar bestuurslid is geweest en aan wien „K. N. A." veel te danken heeft. Onder aan bieding van een prachtige sigarenkist be sluit spr. met de hoop uit te spreken, dat de heer La Court nog vele jaren met de zelfde lust en toewijding zijn functie zal blijven waarnemen. De echtgenoote van den heer La Court mocht een taart in ontvangst nemen. De voorzitter van „K. N. A.", de heer Ginjaar, dankte de feestcommissie in den persoon van den heer De Groot voor alles wat zij voor deze feestviering heeft ge daan. Uit naam van alle leden bood hij den heer La Court als stoffelijk bewijs van dankbaarheid een klok en zijn vrouw een bouquet bloemen aan. Het lid van verdienste, de heer C. Mul der, had zijn waardeering jegens den heer La Court in dichtvorm op papier gezet en bood dit vervolgens aan. De heer Ginjaar besloot met woorden van dank aan het gemengd koor „Canta bile" uit Delft voor de belanglooze mede werking en voorts aan allen, die tot het welslagen van dezen avond hadden willen bijdragen. Hiermede was het einde gekomen van het officieele gedeelte van den avond en vroeg allereerst een dubbelmannenkwartet onder leiding van den heer W. J. J. van Velzen onze aandacht voor een tweetal nummers. Willy Stouten gaf daarna eenige verdienstelijke soli op saxophoon, xylo- phoon en tubaphone ten beste, waarna The young fellows met een reeks schitterende acrobatische toeren het publiek in extase brachten. Gé Hofenk als vaardig accor deonist en Cor Spaanderman als de popu laire conférencier completeerden het pro gramma, dat tot het laatst toe de aandacht van de zaal gespannen hield. Een strijkje onder leiding van den heer Gé Hofenk luisterde het geheel op en ver zorgde ook de dansmuziek tijdens het bal, dat oudergewoonte deze alleszins geslaagde jaarfeestviering besloot. ,.K. N. A." heeft zich bij haar 40-jarig bestaan weer van haar beste zijde doen kennen en gaat, zooals wij in de afge- loopen dagen hebben kunnen constatee- ren, met opgewektheid haar gouden feest tegemoet! voor de programma's, die met een krachtig applaus beloond werd. Een avond ais deze, zonder composities van Popy Is haast ondenkbaar: wij hoor den diens „Le masque d'or" en een muzi kale, fijne wals „Eternel Printemps". waar na nog volgden Rossini's „Semiramis" Lui- gini's veelgehoord ..Ballet Egyptlen" en een fantasie op Mozart's „Zauberflöte". Tenslotte de „Telefunken"-marsch. Men ziet: een keuze, die eischen stelt! Als algemeene indrukken vermelden wij de als steeds nauwgezette bestudeering, de beheerschte sonore klank, zonder dat men in overmatige of onwellulidende forti overslaat, de correcte behandeling der technisch moeilijke solotrekjes, al is 't be grijpelijk. dat zenuwen den solisten soms parten spelen, zoodat dan de zuiverheid zoek is. Wij willen niet nalaten, ditmaal een speciaal compliment te maken aan den eersten clarinettist, wiens techniek en muzikaliteit zich verre boven het mid delmatige verheffen en die een buitenge wonen steun voor het gezelschap betee- kent. Hij vuurt de anderen door zijn ge durfd spel mee. zoodat zij zich naast hem onbevreesd kunnen gevoelen. Reeds meer dere malen konden wij met lof gewagen over de directie van den heer M. Bolder- dijk, wiens aandacht ook op voortreffelijke wijze naar muzikale nuanceeringen uit gaat. Zijn succes, alsmede dat voor de vereeniging kon dan ook weer zeer groot zijn! Na de pauze werd de gezellige avond voortgezet door het duo Joe en Nelli, die met hun voordrachten de stemming bui tengewoon verhoogden! Tenslotte volgde een geanimeerd bal met medewerking van „The Blue Rhythme Boys", onder leiding van Jack Smith. Het jubileumjaar is uitstekend ingezet! UITVOERING „DE POST". Voor een matig bezette Stadsgehoorzaal gaf het Leidsch Harmoniegezelschap „De Post" onder leiding van den heer Bolder- dijk een uitvoering, die ons weer van de zeer goede kwaliteiten van dit ensemble overtuigde. De avond werd geopend door den voorzitter, den heer v. d. Schee. Deze heette o.a. welkom den directeur van het Postkantoor den heer A. v. d. Eelaart en diens echtgenoote. de vertegenwoordigers van het Leidsch Studentencorps, den af gevaardigde der 3 Octobervereeniging. den heer v. d. Laan. alsmede die der zuster vereenigingen. Spr. voerde tusschen de nummers nogmaals het woord, waarbij hij herinnerde aan het dit jaar op 13 Juni te herdenken 25-jarig bestaan, dat men op grootsche wijze hoopt te herdenken. Reeds hebben enkelen hun financieelen steun toegezegd, waarvoor spr. dank bracht, maar hij wekte toch de donateurs op, de vereeniging ondanks den moeilijken tijd te blijven steunen, want dan kan er een „goed feest" komen! Tenslotte verzocht hij mevrouw Bolder- dijk. de „moeder" der vereeniging op het podium te komen Hij overhandigde haar een prachtigen bloemenmand, in verband met het feit, dat zij enkele dagen geleden haar verjaardag had gevierd en als inzet van het jubeljaar. Het programma bracht als eerste num mer Grieg's weemoedig „Ases Tod", ter herinnering aan den trouwen vriend van het gezelschap wijlen den heer Pieter Mazurel Jr. Onder diepe stilte beluisterde men deze muziek: uit eerbied voor den overledene volgde geen applaus. Een sterk contrast vormde de pittige, door den direc teur knap gecomponeerde maxsch „Voor- hout's Roem", een welkome aanvulling VER. VAN OUD-LEERLINGEN DER AMBACHTSSCHOOL. DRESSEERCLUB „DE VERDEDIGINGS HOND". De dresseerclub „De Verdedigingshond", gaf Zaterdagavond in café „Zomerlust", i haar eerste uitvoering. Wegens ontstente- I nis van den voorzitter sprak de secretaris, de heer Hartman Sr.. het openingswoord. Hij heette de aanwezigen van harte wel kom en memoreerde den groei der ver eeniging, welke was opgericht in Januari 1933 met 14 leden en niettegenstaande de vele moeilijkheden, welke zij gedurende haar kort bestaan medegemaakt heeft, telt zij nu reeds 45 leden. Dit was, zoo zeide hij, te danken aan den keurmeester den heer Hartman Jr., die door zijn bijzondere kennis van honden den goeden geest in de vereeniging bracht. Eveneens dankte hij den heer Steekers, secretaris van de onderafdeeling Warmond, voor de goede samenwerking en voor de lauwertak, welke hij beschikbaar stelde. De heer Hartman Jr. bracht vervolgens dank voor de sympathieke woorden van j den secretaris, en reikte met een toepasse- I lijk woord de prijzen uit aan de winnaars j van de op 14 Januari gehouden wedstrij- 1 den. De heer Langeveld behaalde den I lsten prijs met 220.5 p. Nadat nog de j heeren Steekers en Langeveld eenige wooren gesproken hadden werd met de 1 uitvoering een aanvang gemaakt. De Leidsche Kluchtspelers verzorgden het komische gedeelte van dezen avond. Opgevoerd werden enkele zangnummers 0 a. een Parodie op Carmen en Mars en Venus. Gedurende de pauze werden de prijzen der tombola bekend gemaakt. Het muzi kale gedeelte werd op uitmuntende wijze uitgevoerd door het Jazz-gezelschap „Tempo" ol.v. den heer J. van Zijp; dezen wisten er de stemming wel in te houden. De kluchtspelers brachten na de pauze nog enkele tooneelstukjes voor het voet licht. De klucht „Een mal geval" was dan ock vermakelijk en oogstte een dankbaar applaus. De uitvoering werd gesloten met een bal onder leiding van den heer Castelein. BINNENLAND. Het binnenlandsch regcerlngsbeleid; minister De Wilde over de circulaire aan Ged. Staten. (Binnenland, 3e Blad.) De toekomstplannen der K. L. M. (Bin nenland, 3e Blad Te Doorn is overleden de heer S. P. van Eeghen, 81 jaar oud, een zeer bekend Am sterdammer. (Binnenland, 3e Blad.) Doodelijk auto-ongeluk te Schevcningen. (Gemengd, 3e Blad.) Het brandstiehtings-complot te Amster dam; verzekeringsagent De Bakker ont vlucht. (Gemengd, 3e Blad.) BUITENLAND. De zitting van den Volkenbondsraad is gesloten. De Saarkwestie voorloopig ge regeld. (Buitenland, le Blad.) Hindenburg ongesteld. Gevaar schijnt er echter niet te zijn. (Buitenland, le Blad.) Suvich's bezoek aan Weenen beëindigd. (Buitenland, le Blad.) Roosevelt's goudwet door het Huis van Afgevaardigden aanvaard. (Buitenland, le Blad.) Poe-Yi keizer van Mandsjoekwo. (Bui tenland, le Blad.) ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. Zaterdagmiddag te omstreeks haifdrie had op het kruispunt Almondeweg-Dorps- straat te Oegstgeest een botsing plaats tusschen het vierwielig motorrijtuig van de firma Gebr. van U. alhier en bestuurd door den 16-Jarigen H. A. van H eveneens alhier wonende, en den 22-jarlgen motor rijder D. B„ wonende te Lelmulden. De motorrijder B. reed met volle vaart tegen de auto, die juist naar links reed, waar door hij met zijn hoofd het portier van de auto verbrijzelde. In bewusteloozen toe stand bleef B. zwaargewond liggen. Door dr. Hugenholtz werd B. de eerste hulp ver leend, waarna hij met de ziekenauto van A. P. van Nieuwkoop naar het Acad. Zie kenhuis werd vervoerd ter verdere behan deling. Vermoedelijk heeft B. ook nog een pols gebroken. Het motorrijwiel werd zwaar beschadigd, terwijl de auto op eigen kracht verder kon rijden. De politie te Oegstgeest heeft de zaak in onderzoek. Nader vernemen wij, dat de toestand van B bevredigend is. Gebleken is, dat de linkerpols is gebroken en hij aan het hoofd verschillende verwondingen heeft be komen. Zaterdagavond is hij vanuit het Ziekenhuis vervoerd naar de ouderlijke woning aan den Haarlemmerstraatweg! Lezing van den heer Brilman. De heer C. Brilman hield Zaterdag avond in een der bovenzalen van het café-restaurant „Royal" aan de Doeza- straat een lezing met lichtbeelden over het onderwerp: „De Kunst van het bou wen." Te kwart over acht sprak de Voorzitter een woord van welkom aan allen, in het bijzonder tot de aanwezige leeraren der Ambachtsschool, die door hun tegenwoor digheid blijk gaven van medeleven. Hierna gaf spreker het woord aan den heer C. Brilman, die een inleiding hield over diverse bouwstijlen. Daarna werd 'n serie platen vertoond welke bouwwerken van goeden en slechten vorm te zien ga ven; viorts een collectie door 'n schoon heidscommissie veranderde en verbeterde bouwplannen, welke alle op onderhouden de wijze werden toegelicht. Een en ander had een zeer aandachtig gehoor. Om elf uur sloot de voorzitter met een woord van dank aan den spreker voor de bereidwilligheid tot het houden van deze leerzame en mooie lezing; de thuisblij vers hebben weer heel wat gemist. Ten slotte wekte de voorzitter alien op om den feestavond van 3 Febr. in grooten ge tale te bezoeken. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: A. E. van der Voet, Morsch- weg 21, Leiden, smederij Bovengenoemde handelszaak werd op 1 Augustus 1933 om gezet in een vennootschap onder firma onder den naam: A. E. van der Voet en Zoon, met de vennooten: A. E. van der Voet en M. van der Voet. Op 1 Januari 1934 werd de vennoot schap onder firma door uittreding van den vennoot A. E. van der Voet ontbonden. Het bedrijf wordt thans voortgezet door den overblijvenden vennoot: M van der Voet, als eenig eigenaar, onder den ouden naam. Soort van bedrijf thans: smederij en constructiewerkplaats. Firma Westmaas en Keizer, Hoorn 246a, Alphen a. d. Rijn, timmer- en aannemers bedrijf. Door uittreding van den vennoot: P. Keizer is de vennootschap onder firma ontbonden. Het bedrijf wordt voortgezet door den overblijvenden vennoot: J. West maas, als eenig eigenaar, onder den naam: Aannemersbedrijf v/h. fa. Westmaas en Keizer. 0 De alhier tot arts bevorderde semi- arts C. M. Wijkmans is bestemd tot res.- offlcier van gezondheid 2de kl. bij den ge neeskundigen dienst van het leger hier te lande. In de Stedelijke Werkinrichting waren opgenomen: Maandag 15 Jan 56. Dinsdag 16 Jan. 59, Woensdag 17 Jan. 60. Donder dag 18 Jan. 58 Vrijdag 19 Jan 59. Zater dag 20 Jan 61 volwassen personen. Aan ons bureau zijn een paar dames handschoenen blijven liggen. De eigenares kan ze komen halen.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1