In de laatste jaren Mo&tdpiito, Jtietfuft* Mtijnhacdt' s V/MUcs LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 18 Januari 1934 BUITENLAND. NKOERLAND SCHE REIS VEREENIG ING, Het jaarfeest in de Burchtzaal. De afdeeling Lelden van de Nederland- sche Relsvereenlglng herdacht gisteren haar 23-Jarlg bestaan en zij deed dat nis gewoonlijk met een feestavond In de Burchtzaal, die uitstekend bezet was. De bijeenkomsten van de N.R.V. hebben door de Jaren heen een goeden naam ge kregen door hun genoeglijke stemming en de voortreffelijke programma's, en terecht wü menigeen dan ook die feestavonden niet missen, 't Was er ook gisteravond buitengewoon gezellig, waartoe de Blue Rythm Boys de band, die daar nooit ontbreekt door hun pittige muziek het hunne hebben bijgedragen. Voorzitter Har- deweg heeft de bijeenkomst op de hem eigen wijze geopend: kort. maar krachtig en gekruid met geestige opmerkingen. Hij heeft gewezen op den grooten bloei der NJt.V., die steeds meer deelnemers aan haar reizen krijgt, ook ln dezen tijd van crisis, en verder o. m. de beste wenschen uitgesproken voor het bestuurslid, den heer Vlieland, die sinds eenlgen tijd ernstig ongesteld Is en in een der ziekenhuizen moest worden opgenomen. Na het openingswoord hebben de Chan sonniers gedurende een drietal uren het publiek bij voortduring op zeer aangename wijze weten bezig te houden. Dit Haagsche gezelschap trad in het najaar op voor de Volksbljeenkomsten en er ls toen ln waar- deerende bewoordingen ln ons blad over geschreven. Veel zullen wij er daarom thans niet meer van zeggen. Nochtans moge vastgesteld worden dat de Chanson niers hun reputatie volkomen gehandhaafd hebben. Hun liedjes, voordrachten, enz. waren beschaafd, gevarieerd en vol humor en tot de laatste minuut bleef het publiek er door geboeid. Anita Casals zong tempe ramentvolle Spaansche liederen, Leo Kok (die heel den avond aan den vleugel be geleidde) en Jos. Heidens brachten grap pige duetten in velschillende talen, en boven het vrij hooge artistieke pell van dit drietal verhief zich nog de Jeugdige Annie Prins, die de ster was van dit gezelschap 1 Zij zong niet alleen voortreffelijk, maar zij toonde daarnaast te beschikken over een prachtige mimiek en een dictie, die de aanwezigen herhaaldelijk tot uitbundige vreugde bracht. De Chansonniers hebben gisteravond veler sympathie verworven en er kwam na afloop van hun optreden aan het applaus schier geen eind. Ondanks het reeds late uur viel aan een toegift niet te ontkomen. Tot besluit der feestviering is er nog eenige uren gedanst bij muzikale illustra tie van The Blue Rythm Boys. RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN. Archaeologische lezingen en cursussen. Het voorjaars-programma der avond lezingen luidt als volgt: 30 Januari: Dr. W. C. Braat: Nieuwe op gravingen van Romeinsche villa's in Lim burg. 13 Februari: Dr. J. H. Holwerda: Een merkwaardige vondst in het Westland. 27 Febrauri: Prof. dr. G. A. S. Snijder: Kretenslsche- en Grieksche kunst. 13 Maart: Prof. H. Luns: Het elgentijd- sche in de waardeering der Grieksche beeldende kunsten. 27 Maart: Prof. dr. J. Capart (Dir. Mu- sées du Cinquantenalre Bruxelles): Les desslnateurs thébains. 10 April: Dr. W. D. van Wijngaarden: De jachttafereelen in de Egyptische- en Voor-Aziatische kunst. VERKEERSONGEVALLEN IN 1932. Blijkens opgave van het Centraal Bureau i voor de Statistiek te 'sGravenhage heb ben zich gedurende 1032 in onze stad 917 verkeersongevallen voorgedaan, waarvan 032 werden veroorzaakt door fouten van bestuurders van vervoermiddelen, 68 door fouten van voetgangers, 13 door gebreken aan het middel van vervoer, 30 tengevolge van den toestand van den weg, inclusief slippen en doorglijden, 148 door andere en 26 door onbekende oorzaken. Als gevolg van deze verkeersongevallen werden in onze gemeente 3 personen ge dood en 162 gewond: in 805 gevallen ont stond materleele schade, in 752 gevallen uitsluitend materleele schade, terwijl het aantal bij verkeersongevallen gedoodc of gewonde personen 172 bedroeg. o HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe Inschrijving: Fa. H. Toussaint, Oude Zeeweg 9. Noordwijk aan Zee. Han del in sportartikelen. Eigenaar: M. J. Spekle. Noordwljk-Binnen. Naamlooze Vennootschap H. en G. Schroder's Modehandel (filiaal), Brees- straat 118, Leiden. Hoofdfiliaal: Hoog staat 264, Rotterdam.. Het filiaal te Lei den ls opgeheven. o CHR. WERKLOOZEN. Het Chr. Comité voor Ontspanning en Ontwikkeling van Werkloozen, heeft den bodem van zijn kas bereikt. Om het mooie werk, dat dit Comité verricht, o. m. door de dagelijksche openstelling van een Ontspanningslokaal te kunnen voort zetten, is er geld noodig. Daarom wordt opnieuw een dringend beroep gedaan op de offervaardigheid van de burgerij. Het adres van den penningmeester Is J. A. v. d. Reyden, Oude Vest 183. telef. 1346 JAARVERGADERING HERV. JONGEREN ORGANISATIE. De leiding in andere handen. Uit het jaarverslag van de Herv. Jonge ren Organisatie, dezer dagen tijdens de jaarvergadering voorgelezen, bleek dat het ledenaantal gestegen is. Een sterke toe name van activiteit onder de leden is merkbaar, terwijl het jaarverslag tevens van groeienden invloed ln de gemeente spreekt; het Bureau voor Chr. Arbeid, dat de H. J. O. heeft opgericht, functioneert. De leiding van de H. J. O. zal in andere handen overgaan. De heeren Wolter Smit en Sierk Riemens die langen tijd de lei ding in handen hebben gehad, gaven deze thans over aan de heeren Aalbers en Zandee. De richting die dé H. J. O. uit moet gaan, werd in eenige groote trekken op deze vergadering aangegeven. DE ALGEMEENE TOESTAND, Rondom het Saargebied. Zooals gisteren nog gemeld is de Saar- regeering herkozen. Zij bestaat uit de vol gende leden: Knox Engeland; Ehrenroth, Finland; Kossmann. Saarland; Morice, Frankrijk; Zoritschltsch, Joego-Slavië. Van Duitsche zijde wordt dit aldus ge commentarieerd De herkiezing van de tegenwoordige Saarcommissle is zeer karakteristiek. Wanneer de Volkenbondsraad de regee- rlngscommissie in haar tegenwoordige samensteling bevestigd heeft, dan zal men zich afvragen: „Zou de verwisseling van den eenen of den anderen een verandering hebben gebracht en de billijke belangen van de Saarlanders hebben gediend?" Wanneer dit betwijfeld moet worden, dan zal ten slotte de taak welke de regee- rlngscommlssie te vervullen heeft, altijd stranden op het feit, dat het stelsel ver keerd is. Een uit buitenlanders gekozen regeering past ln Dultsch gebied als een vuist ln het oog. Niet in het Saargebied kan een. dergelijk product zijn taak ver vullen; veeleer in onontgonnen koloniale gewesten. Ten aanzien van het feit van deze onwaardige, uit den geest van Ver sailles geboren instelling, blijft de perso- nenkwestie een vraag van den tweeden rang. De Duitsche consul te Genève, dr. Praul, heeft aan den secretaris-generaal van der. Volkenbond het volgende schrijven der Rijksregeering overhandigd: Terwijl ik u met hartelijken dank de ontvangst van uw schrijven dd. 15 Januari jl. bevestig heb ik de eer u mede te deelen, dat de Duitsche regeering met alle res pect voor in de zitting van den Volken bondsraad van 15 Januari naar voren gebrachte gezichtspunten, tot haar spijt uit principieele overwegingen ervan moet afzien aan de beraadslagingen van den raad over punt 26 van de agenda deel te nemen". (W.g.) VON NEURATH. In een geheime zitting heeft de Raad blijkbaar besloten een commissie van 5 leden te benoemen, die in een volgende zitting nauwkeurige voorstellen zal moeten doen over de wijze, waarop de volksstem ming zal worden gehouden. Deze commis sie zal onder leiding van den Italiaanschen raadsrapporteur staan, en voorts als leden hebben de raadsleden van Argentinië, Australië, Denemarken en Spanje. De com missie zal natuurlijk het recht hebben met de Fransche en Duitsche regeering in over leg te treden. Twee nieuwe nota's zijn den Volkenbond toegezonden, die beide tegen de nationaal- socialistische beweging gericht zijn. Het eene memorandum gaat uit van het Duit- i sche Vrijheidsfront, dat den bekenden so- j cialist Max Braun tot leider heeft. In een onderhoud dat Braun den volkenbonds- ïoumalisten verleende, verklaarde hij, dat I liet Duitsche Vrijheidsfront niet slechts door de socialisten en vakvereenlgingen ge- 1 vormd wordt, doch het vereen! gingspunt is van allen in het Saargebied. die tegen ge lijkschakeling in Duitschland zijn. Ook verschillende niet-sociallstlsche intellec- tueele kringen, zooals de vredesvereenigmg en de liga voor menschenrechten zijn erbij aangesloten. Het Duitsche Vrijheidsfront haalt in het memorandum, dat den Vol kenbond is overgelegd, tal van voorbeel den aan van terrorisme der nationaal-so- cialisten in het Saargebied en spreekt den wensch uit, dat de Volkenbondsraad den datum voor de volksstemming niet zal vaststellen, zoolang de raad zich niet er van verzekerd zal hebben dat de Saarbe- volking ln volkomen vrijheid en onder de bescherming der striktste geheimhouding der stemming haar oordeel zal kunnen uit spreken. Het Duitsche Vrijheidsfront meent dat het beter zal zijn de volksstem ming vijf of tien jaar uit te stellen dan ze in 1935 reeds te houden, indien dan nog steeds gevaar voor nationaal-socialistische terreur zal bestaan. Het tweede memorandum, dat eveneens tegen de nationaal-socialistische terreur maatregelen in het Saargebied protesteert en dat den Volkenbondsraad verzoekt aan de regeeringscommissie over het Saarge bied buitengewone volmachten te verlee- neu ter bestrijding van deze terreur, gaat uit van de arbeidsgemeenschap ter behar tiging van de belangen van de Saatbevol- king en van de oecönomlsche vereeniging uit het Saargebied. Het is echter ondoen lijk zich een eenigszlns zuivei denkbeeld over het werk van deze beweging te vormen Voorzoover het zich thans laat aanzien, zal het morgen bijeenkomende kleine pre sidium van de Ontwapeningsconferentie den datum van bijeenkomst van het uit gebreide presidium vaststellen Men spreekt van 7 Februari. In welingelichte kringen verluidt, dat de hoofdcommissie der Ontwapeningscon ferentie niet voor Paschen zal bijeenkomen Men rekent op een bijeenkomst op 5 April. DUITSCHLAND. Goering neemt maatregelen tegen vrijmetselaarsloges. Goering. minister-president van Prui sen, heeft den drie grooten vrijmetse laarsloges een missive gezonden, waarin hij mededeelt, dat hij afgescheiden van de vraag, of deze drie oud-Pruisische lo ges en haar afdeelingen, evenals de an dere, tot de wereldvrljmetselarlj behoo- rende loges als gevaarlijk voor den Staat te beschouwen zijn, in de tegenwoordige omstandigheden geen reden meer ziet voor het in stand houden en de haar tot dusver verleende bijzondere bescherming van Staatswege. De minister verordent daarom o.m. dat: de ontbinding eener loge geschiedt door besluit der leden met gewone meerderheid van stemmen; een ledenvergadering voor dit doel moet op voorstel van één lid worden gehouden; de vergadering kan in elk geval het be sluit nemen, ongeacht het aantal deel nemers; elke vergadering besluit over de be stemming van haar bezittingen, die dus niet aan een „groot-loge" mogen ver vallen; een lid. dat een voorstel tot ontbinding heeft gedaan, mag op geenerlei wijze tot verantwoording worden geroepen; wanneer het aantal leden tot minder dan zeven is geslonken, behoudt de mi nister zich de ontbinding voor. De bedoelde drie groote loges zijn: de ..Grosse National Mutterloge Zu den Drei Weltkugeln". de „Grosse Landesloge der Freimaurer von Deutschland Deutsch- Christlicher Orden" en de „Grosse Loge van Preussen genannt Zur Freundschaft" Torgler is. naar de Berlijnsche corres pondent van de Daily Tel." meldt. Maan dag uit de gevangenis te Leipzig naar Berlijn getransporteerd, alwaar hij op last der geheime politie in arrest wordt gehouden. De autoriteiten weigeren te zeggen, waar hij zich bevindt en waardoor zijn verdere gevangenhouding gerechtvaar digd zou zijn. Op een desbetreffende vraag van zijn vrouw werd alleen meegedeeld, dat hij „weg" was. o FRANKRIJK. Handelsverdrag met Duitschland opge zegd. - Over een nieuw verdrag zal worden onderhandeld. De Fransche regeering heeft door be middeling van de Fransche ambassade te Berlijn, het Ministerie van Buitenlandsche Zaken een nota doen toekomen, waarin wordt medegedeeld, dat zij het Duitsch- Fransche handelsverdrag van 1927 opzegt en wel met den dag van het van kracht worden der Duitsche verordening inzake de contincenteering van Fransche artike len. d. 1. 19 Januari. Tevens heeft de Fransche regeering echter in de nota laten weien, dat zij be reid is tot onderhandelingen over een nieuwe regeling van het Frarisc'n-Duitsche goederenverkeer. Aan het Fransche gezantschap is daar op verklaard, dat bii de Duitsche regee ring dezelfde bereidwilligheid bestaat. Daar in het handelsverdrag van 1927 een opzeggingstermijn van 3 maanden is onge- nomen. treedt het verdrag op 20 April 1934 buiten werking en staat voor de voor genomen onderhandelingen een termijfi van drie maanden ter beschikking. In de Fransche nota wordt medege deeld, dat de Fransche contineenteerinss- instanties, ten einde een verscheroing van den toestand te vermijden, on 19 Januari de vereischte instructies zullen ontvangen, om de contingenteering van Duitsche wa ren terug te brengen tot een bepaalden omvang, n.l. 300 milüoen franken. Zooals men weet. had de schematische toepassing der Fransche contingentee- ringsmaatregelen op 1 Jan. 1034 tot ge volg gehad, dat de uivoer van Duitsche goederen naar Frankrijk met ca. 600 mil- iioen fres. verminderd is. De Fransche regeering had toen, bij navraag van Duitschland, medegedeeld, dat dit schema tisch gevolg slechts tijdelijk was en zoo zou worden gewiizied. dat de verminde ring van den Duitschen invoer in Frank rijk slechts 300 mililoen fres. bedragen zou. De vereischte instructies aan de Fran sche contingenteerinesautoriteiten waren toen echter uitgesteld en zullen nu blij kens de nieuwe mededeeling der Fran sche regeering, uitgevaardigd worden. RECLAME. 4607 VEREENIGDE STATEN. Niet in strijd met de wet. De attorney-generaal, Cunnings, heeft aan de Senaatscommissie voor het bank wezen verklaard, dat de in beslagneming van de goudvoorraden niet in strijd is met de constitutie RING LEIDEN EN OMSTREKEN VAN CHR. ZANGVEREENIGINGEN. A.s. Zaterdagmiddag te 3 uur zal op utinoodiging van het Ringbestuur de eer ste samenkomst en bespreking plaats hebben van bovengenoemd bestuur en directeuren der aangesloten vereenigin- gen. De bedoeling hiervan is, om een ge zonde en krachtige samenwerking tot stand te brengen in het belang der aan gesloten Vereenigingen. Wij verwijzen naar een advertentie in dit Blad betreffende een opvoering van het Zendingspel „Onder heete zon". OOSTENRIJK. Twee bankiers gearresteerd. In financieele en beurskringen heeft de arrestatie van twee bekende bankiers, de chefs der firma Rokotnitz en Winkler, groot opzien gebaard. De politie heeft ingegrepen, omdat zij mededeelingen heeft ontvangen, volgens welke de bankiers onregelmatigheden zou den hebben gepleegd in het beheer van een industrieele onderneming. Voor den eersten keer heeft de politie jegens bankiers de paragraaph in zake ontrouw in zaken toegepast. ITALIË. Represailles tegen Frankrijk. Ingevolge de recente douanemaatregelen welke door de Fransche regeering zijn aangenomen om de Italiaansche uitvoeren naar Frankrijk, welke reeds aan contin genteering waren onderworpen en in het bijzonder landbouwproducten te beperken, ziet de Italiaansche regeering zich genood zaakt te antwoorden met beschermende maatregelen voor de Italiaansche markt. In het Staatsblad zijn decreten gepubli ceerd, waarbij de contingenten van zekere Fransche producten worden vastgesteld en de invoerrechten voor een aantal andere artikelen, welke uit Frankrijk afkomstig zijn. worden verhoogd. Volgens een bericht uit Parijs heeft het bovenstaande Italiaansche besluit daar groote verrassing gebaard. Het besluit der Italiaansche regeering heet des te wonder lijker, daar Italië in de Italiaansch-Fran- sche handelsbalans voor de eerste tien maanden van het afgeloopen jaar een overschot van 100 millioen frs. kan aan wijzen. is het ons mogelijk geweest de prijzen van onze artikelen enkele malen te verlagen, waarbij echter de bekende Droste- kwaliteit onaangetast bleef. Regeeringsmaatregelen als het invoeren van een omzetbelasting, het verhoogen van den suikeraccijns enz. maken het ons niet mogelijk op den ingeslagen weg voort te gaan. Ondanks hoogere kosten hebben wij, op een enkele uitzondering na, prijsver- hooging van onze artikelen kunnen voorkomen. De netto inhoud van onze verpakkingen wordt niet verminderd. Sta er op, dat U Droste krijgt; die naam is Uw waarborg voor kwaliteit. BULGARIJE. Waarschuwing van den Imro. De Bulgaarsche bladen publiceeren een verklaring van het centraal comité der binnenlandsche Macedonische revolution- naire organisatie (I.M.R.O.). De I.M.R.O. begroet met sympathie elk initiatief dat kan leiden tot een accoord tusschen de Balkanlanden, in zooverre door dit accoord vrijheid, recht en rechts gelijkheid op den Balkan worden hersteld. Nooit zal de organisatie echter toelaten, dat een toenadering ontstaat tusschen twee Balkanlanden., welke dan ook, ten koste van de rechtvaardige eischen van het Macedonische volk. De regeeringen van Joegoslavië en Grie kenland worden in hun politiek van on derdrukking en uitroeiing der nationale gedachte in Macedonië nog versterkt door het feit, dat de Volkenbond werkeloos blijft toezien. Op grond van het vredesverdrag staat Macedonië onder bescherming van den Volkenbond, die weliswaar beloofd heeft de nationale en cultureeie rechten der minderheden te waarborgen, maar hierin volkomen heeft gefaald. Alle Macedonische betoogen en protesten hebben te Genève in doovemansooren geklonken. Tot besluit wordt gezegd, dat de I.MR.O. voorloopig het streven naar toenadering tusschen Burgarije en Joegoslavië blijft volgen maar genoodzaakt zal zijn den strijd voor de bevrijding van Macedonië opnieuw met revolutionnaire middelen ter hand te nemen, wanneer op de beloften van Belgrado geen daden volgen. I CUBA. Weer een staatsgreep. Batista, die de revolutie tegen de regee ring van Sespedis geleid heeft na den val van Machado, heeft zich opnieuw meester gemaakt van het bewind. De P. T. T. is een staking begonnen om Batista tot aftreden te dwingen. Een bom van meer dan gewone afmetin gen heeft heden een petroleumtank van de Shell Oil Company te Havana ernstig beschadigd. In Cuba is de staat van beleg afge kondigd. President Hevia is afgetreden en kolonel Carlos Mendieta, de leider van de opposi tie, heeft het presidentschap aanvaard. Mendieta wordt gesteund door sterke politieke partijen en door leger en vloot. Batista heeft de stakers gelast heden het werk te hervatten. De leider van de stakers, dr. Guiteras. ex-minister van Oorlog en rivaal van Ba tista, heeft zijn toevlucht gezocht op een kruiser, welke in de haven ligt. Drie officieren van het leger zijn door Batista benoemd tot ministers van Bin nenlandsche Zaken, Volksgezondheid en Verkeerswezen, als noodzakelijke maat regel. Vijftien Amerikaansche oorlogsschepen liggen in de Cubaansche wateren gereed 300 mariniers aan wal te zetten zoodra dit noodig is ter bescherming van leven en eigendommen van de Amerikaansche staatsburgers op Cuba. JAPAN. Politieke Godsvrede Textielcommissies. Minister-president Saito, die eergisteren een bespreking heeft gehad met Soezoeki, den president der Seiyoekai-partij, heeft gisteren een bezoek gebracht aan Wakat- soekl. den president der Mlnseito-partij, wien hij vroeg met de regeering te willen semenwerken in de volgende zittings periode van den landdag, in het bijzonder t.a.v. de begrooting en de voorgestelde, kieswethervorming. Na deze bijeenkomst vertelde Wakatsoeki den leden van den uitvoerenden raad van zijn partij, dat overeenstemming is be reikt tusschen hem en den premier ter zake van belangrijke kwesties op binnen- en buitenlandsch politiek gebied. Het ministerie van Handel heeft beslo ten twee organisaties ln het leven te roe pen voor de controle yan den export van katoenen stukgoederen naar Indië. De eene is de vereeniging van exporteurs van ka toenen stukgoederen, terwijl de andere organisatie is de ultvoer-controlecommis- sie. welke zal bestaan uit afgevaardigden van de federatie van katoenspinners, de associatie van katoen- en textielfabrikan- I ten, de associatie van handelaren in ruw katoen en het ministerie van Handel. 464e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 4de lijst Trekking van Donderdag 18 Januari 1934 Hooge Prijzen 1000.— 2368 4825 400.— 168 2935 3334 9226 15661 18378 19286 19578 200— 5160 5408 5821 7282 8561 100.— 1481 2186 5211 12151 13411 13681 14894 14924 Prijzen van 70. 81 124 519 563 676 725 744 798 844 910 1038 1047 1138 1353 1392 1395 1433 1453 1924 1972 2022 2103 2247 2383 2537 2612 2628 2695 2843 2848 3226 3388 3429 3534 3867 4034 4187 4189 4225 4233 4439 4545 4584 4613 4679 4722 5222 5229 5418 5465 6165 6263 -429 6787 6962 7089 7237 7271 7274 7298 7330 7641 7705 7714 7753 7776 7869 8008 £026 8173 8176 8348 8364 8410 8473 8501 8538 8547 8643 8702 8860 9108 9120 9262 9459 9477 9595 9639 9677 9746 9808 9938 1000J 10025 10103 10157 10174 10382 10405 10448 10475 10500 10580 10613 10788 10841 10842 10893 10926 11109 11148 11247 11369 11573 11604 11999 12013 12046 12053 12076 12236 12389 12446 12513 12678 12756 12949 13196 13287 13450 13494 13582 13b08 13782 14045 14223 14259 14332 14330 14734 14737 14821 14918 15041 15216 15282 15342 15374 15437 15506 15538 15557 15590 15772 16030 16110 164C8 16421 16424 16471 16433 16588 16807 16872 17005 17041 17059 17282 17294 17385 17418 17525 18119 18152 18768 18838 18808 18930 18953 19192 19197 19282 19422 19440 19637 19827 19860 20031 2Ó091 20155 20311 20348 204o5 20562 Nieten 2 3 118 138 157 180 230 244 389 392 484 493 564 586 705 758 762 781 796 857 860 861 880 898 912 984 1095 1219 1317 1412 1431 1436 1451 1535 1564 1566 1584 1G10 1619 1670 1688 1719 1812 1828 1878 1894 1995 2012 2031 2038 2040 2060 2078 2206 2221 2257 2272 2290 2302 2318 2331 2380 2381 2417 2419 2437 2510 2663 2670 2682 2706 2725 2827 2923 2961 2972 3000 3037 3086 3100 3352 3385 3392 3405 3498 3526 3554 35S6 3617 3618 3629 3660 3689 3690 3730 3795 3822 3882 3891 3914 3931 3937 4040 4068 4153 4156 4171 4i/9 4205 4256 4269 4282 4311 4392 4437 4487 4635 4636 4839 4663 4686 4729 4757 4776 4817 4849 4862 4880 4914 4922 4975 5048 5063 5089 5137 5272 5307 5376 5437 5-iö8 5532 5541 5556 5557 5584 5596 5622 5680 5754 5788 5801 5806 5843 5892 5917 5955 6064 6114 6495 6521 6542 6561 6714 6736 6782 6894 7058 7069 7095 7111 7193 7232 7378 7443 7457 7500 7517 7526 7568 7575 7642 7646 7654 7710 7740 7760 7842 7987 8076 8094 8111 8342 8356 S378 8386 8617 8621 8649 8675 8742 8769 8772 8780 8788 8859 8889 8890 8906 3911 8932 8945 8947 8950 8930 8993 9037 9079 9100 9106 9107 9128 9142 9201 9283 9298 9453 6553 9582 9605 9623 9672 9681 9707 9735 9747 9768 9836 9856 9879 9929 10037 10040 10054 10107 10119 10202 10209 10263 10328 10379 '0499 10532 10548 10565 10635 10695 10794 10833 i9924 10949 10962 10967 11019 11120 11143 11252 1130o 11413 11426 11427 11442 11450 11563 11580 11610 11636 11661 11748 11749 11790 11861 11875 1193U 1:946 11950 19994 12021 12070 12086 12152 12196 12231 12262 12302 12343 12615 12661 12676 12712 12730 12861 12884 12926 12930 12947 12948 13002 13047 13064 13122 13325 13352 13355 13443 13461 13516 13524 13668 13^32 13683 13687 13766 1378b 13828 13829 13917 13945 14010 14076 14140 14158 14208 14226 14229 14233 14340 14341 14367 14429 14454 14491 14534 14689 14707 14757 14760 14774 14775 14819 14859 14ti6l 14917 14937 15067 15109 15125 15200 15319 15323 16417 15522 15525 15534 15574 15691 15747 15804 15806 15831 15859 16022 16024 16028 16104 16226 16246 16398 16400 16507 16512 16513 16523 16576 16611 16632 16753 16859 16901 16993 17027 17047 17055 17070 17146 11200 17208 17306 17333 17359 17387 17396 17531 17591 17611 17623 17628 17629 17672 17711 17755 17799 17810 17817 17915 17942 17973 17997 18046 18143 18172 18206 18220 18258 18311 18337 18338 18352 18413 1852'' 18568 18680 18715 18820 18823 18833 18913 18947 19016 19035 19059 19064 19117 19219 19233 192.<9 19254 19323 19412 19429 19534 19536 19548 19573 19655 19669 19742 19759 19782 19815 19887 19926 19936 19949 19953 20001 20123 20154 20215 20300 20338 20449 20551 20636 20637 20705 20726 20730 20731 20828 20857 20878 20918 20966 Verbetering 5e klasse, 3e lijst: 4171 m. z, 4174; 10399 m. z. 10397; 12372 m. z. 12277; 6818 ni. 2. met f 70,—. RECLAME- 4590 bedaart spoedig met Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist »-l

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 2