74ïte Jaargang DINSDAG 16 JANUARI 1934 No. 22645 DAGBLAD VOOR LODEN EN OMSTREKEN Dit mmmer bestast sR DRIE Blades EERSTE BLAD. Officieele Kennisgevingen^ STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD 'iTfijT PRIJS AD VERTENTIEN 3 30 OW. per regel voor advertentlën uit Lelden èn plaatsen waar agentscfcappên van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenttën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentlën uitfluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bü een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. f—" Bureau NoordeimJaptein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT** Voor Lelden per 3 maanden f. 2.35; per week f. 0.18 Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.55 .4* portokosten. UITLOTING GELDLEENING. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat op 25 Januari 1934, des voormiddags te 11 uur in een der vertrekken van het Gemeente huis zal worden overgegaan tot de uit loting van 50 obligatiën ad. f. 1000,- in de 4'/!% geldleening der gemeente Leiden van 1928, groot f. 2.000.000. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Lelden, 16 Januari 1934. 4522 VEREENIGING OUD-LEIDEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden; gezien het verzoek van J. Pet, om ver gunning tot het oprichten van een in richting voor het bewerken, rooken en koken van vleeschwaren in perceel Jan- vossensteeg No. 30; overwegende dat het onderzoek ter zake nog niet is geëindigd; hebben besloten de beslissing' op het verzoek te verdagen. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 15 Januari 1934. 4523 Burgemeester en Wethouders van Leiden; gezien het verzoek van de N.V. Neder- landsche Electrolasch Maatschappij om vergunning tot het oprichten van een lasscherij op het perceel Zoeterwoudsche weg, kad. bekend gemeente Leiden Sectie O, No. 1316; overwegende dat het onderzoek ter zake nog niet is geëindigd: hebben besloten de beslissing op het verzoek te verdagen. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 15 Januari 1934. 4524 VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD VAN LEIDEN op MAANDAG 22 JANUARI 1934, des namiddags te 2 uur, ln het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen" (Steenschuur 21). De vergadering zal, zoo noodig, worden voortgezet: op Maandag 22 Januari, des avonds te 8 uur. op Dinsdag 23 Januari, des namiddags te 2 uur, op Woensdag 24 Januari, des namiddags te 2 uur en des avonds te 8 uur, op Donderdag 25 Januari, des namiddags te 2 uur en des avonds te 8 uur op Vrijdag 26 Januari, des namiddags te 2 uur en des avonds te 8 nur, Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van 4 leden van de Plaat selijke Schoolcommissie, wegens nerin- dieke aftreding. (j _,2°, Benoeming van één lid van de Plaatselijke Schoolcommissie ter vervul ling van een door bedanken van een lid opengekomen plaats. (2) ®®n?eming van 4 stadsgeneesheeren et ^Udvak i Januari 1934-1 Januari 1936. (5) 4o. Voorstel tot wijziging van het Raads besluit van 4 December 1933 in zake de belegging van kasgelden. (6) 5o. Voorstel tot overneming in eigen dom en onderhoud bij de gemeente van een tusschen de Lusthoflaan en de Os- en Paardenlaan gelegen strookje grond deel uitmakende van het perceel, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie K No. 3782. (7) 6o. Voorstel tot het verleenen van een vergoeding krachtens artikel 100 der La ger Onderwijswet 1920 aan besturen van bijzondere lagere scholen. (8) 7o. Voorstel tot verkoop aan D. Meyer van een gedeelte bouwterrein c.a aan den Rijnsburgerweg. hoek Houtlaan. ka dastraal bekend gemeente Leiden Sectie P. No. 1355 (ged.). (9) 8o Begrooting van inkomsten en uit gaven der gemeente voor het jaar 1934 ï?et voorstel tot wijziging van de begroo ting voor 1933 (198 van 1933 en 10) 9°. Voorstel tot herziening van het plan ÏÏÏLJÏ ler gemeente Leiden, vastgesteld bij Raadsbesluit van 6 November 1933. (11) lOo. Voorstel: a' hu Jlet in eifendom en onderhoud bjj de gemeente overnemen van een strook grond aan den Zoeterwoud- schesingel. kadastraal bekend ge meente Leiden. Sectie M, Nis 4509 (ged.) en 4510 (ged.)* r b- ftot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de verbreeding IS JCr^ lrin,? van het gedeelte Zoe- tewoudschesingei tusschen de tram- S^ttefreta!~S"GraVenhage en(?|f Lezing van mr. S. J. Fockema Andreae over: Middeleeuwsch Ocgstgeest. Gisterenavond hield mr. S. J. Fockema Andreae, archivaris van het Hoogheem raadschap Rijnland voor de vereeniging „Oud Leiden" een voordracht over Middel eeuwsch Oegstgeest. Hieraan is het vol gende ontleend: Oegstgeest, een der vroegst bekende plaatsen van Holland wordt door spr. als type van een oud Hollandsch dorp voorge steld. Na behandeling van den geologischen ondergond en de geografische ligging ten aanzien van het verkeer dat voorheen niet door dit dorp ging komt spr. op de ambachtsheerlijkheid. Deze behoorde tot de 14e eeuw aan het geslacht van Oegstgeest en kwam voorts aan het Huis Wassenaer. Het hoofd daarvan, de burg graaf, tracht dan het territoir van Oegst geest zoowel militair (door burchten) te beheerschen als economisch te ontwikke- len (Marendorp. de Kerkbuurt, het Zand); i doch het een en ander wordt hem door den graaf en door de stad Leiden belet. Oegstgeest blijft een klein boerendorp en verliest zijn belang voor het huis Wasse- I naer. zoodat het de heerlijkheid eerst vrij wel uit handen geeft aan den heer van Endegeest, tenslotte geheel vervreemdt aan de stad Leiden. Oudtijds was de heer niet slechts am bachtsheer, maar ook grondheer. Zetelend op den Ouden Hof, welker heilige eik nog aan het vóór-christelijke tijdperk herin nert, was hij eigenaar van het geheele ter ritoir; de verdere inwoners zijn bruikers te gelijk werd de grond er in z.g. „Feldge- meinschaft geëxploiteerd, onder een uit gewerkte „Flurzwang". Nog in den loop der middeleeuwen is aan dit alles een eind gekomen. De gebruiksrechten worden door i de bekende verschuiving tot eigendoms rechten en grootendeels door hen ver vreemd, waarbij ze dan, tegenover nieuwe eigenaars, zuivere huurders worden. De heer verliest tenslotte ook "de laatste over blijfsels der grondheerlijkheid, t.w. de tijdsheffing van al de landen in het am bacht en den Ouden Hof zelf. Het gemeene grondgebruik is in de 15e eeuw afgeschaft. De agrarische toestand van het midden der 16e eeuw wordt dan aan de hand van het in 1544 opgemaakte kadaster nagegaan Ruim 70 pCt. van de totaal oppervlakte werd in huur gebruikt. Een groot deel be hoorde aan geestelijke instellingen (10n/o aan de abdij Rijnsburg alleen); van min der beteekenis waren de aan de kasteelen verbonden grondcomplexen. Ook de Leid- sche burgers hadden grond in Oegstgeest als belegging verworven. Ongeveer 1/3 van het heele ambacht werd door inwoners van Rijnsburg gebruikt, een verschijnsel dat uit belastingvlucht naar de geestelijke im muniteit wordt verklaard. De ongeveer 30 Oegstgeester bedrijven waren gemiddeld 30 morgen groot. Het ambacht had in de latere middel eeuwen 25 a 40 huizen, zooals uit de op gaven van 1452, 1494, 1515 en 1544 blijkt en in details wordt besproken. De bevolkingsdichtheid was er dus veel minder dan het gemiddelde der provincie Holland voor dat tijdperk. Te voren moet de bewoning van Oegstgeest veel sterker zijn geweest. Van deze geringe boerenbevolking wor den nu de wereldlijke en kerkelijke be stuursinstellingen en verdere organisaties nader door spr. behandeld en tenslotte wordt nagegaan, wat er van het Oegst geest der middeleeuwen thans is overge bleven. llo. Voorstel: a. tot het aangaan met den heer C. Vedder Christiaanse vaneen overeen komst van ruiling van grond aan den Zoeterwoudschesingel en aan en nabij de Fruinstraat; I b. tot het kosteloos in eigendom en onderhoud bij de gemeente over nemen van J. Voorsluys van een ge deelte van het perceel, kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie M. No. 4500. (13) 12o. Voorstel tot het doen rooien en ver- koopen van boomen. tevens praeadvies op £dres van de N.V. Beekman's Klee- omghandel e.a. in zake verwijdering van de boomen in een gedeelte van de Kore- vaarstraat. (14) 13o. Voorstel tot het aan het openbaar verkeer onttrekken en afsluiten van de Klimmende Leeuwsteeg. (15) aeadvies op het verzoek van den neer Th L. J. Zitman om hem te ontslaan van de betaling van de kosten van straat- aanleg op langs zijn bouwterrein aan den Zijlsingel, hoek Overrijn, gelegen voor straat bestemden grond. (16) 15o. Voorstel: a. in zake het gebruik maken van de diensten van een deskundige met betrekking tot de verhuring van ge meentelijke landerijen: b. tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van den bouw van een kantoorgebouwtje c.a., een kweekkas en broeibakken op de Stadskwee- kerij. (17) 16o. Voorstel tot wijziging van de ver ordening op den Keuringsdienst van Vee j en Vleesch. (3) 17o. Voorstel tot wijziging van de ver- J ordening op het Rijden, .(4) VEERTIGJARIG ZAKENJUBILEUM. Fa. Jan. de Nie en Zonen. De heer Jan de Nie Sr., die gisteren den dag herdacht waarop hi] voor 40 jaar zijn zaak, thans bekend onder den naam van „Het Haardenhuis" Jan de Nie en Zonen, vestigde, is bij die gelegenheid hartelijk gehuldigd. De receptie, welke gistermiddag te zijnen huize aan de Van der Valk Boumanweg te Leiderdorp is gehouden, was zeer druk bezocht. Behalve de zaken-vrienden en kennissen die den heer de Nie kwamen feliciteeren waren er verschillende ver tegenwoordigers van vereenigingen en corporaties, waarin de jubilaris een voor aanstaande plaats inneemt. De gemeente commissie der Ned. Herv. Kerk was ver tegenwoordigd doon de heeren Mulder en Filippo, de afdeeling Leiden van den Bond van Smedenpatroons Vin Nederland door de heeren Kuiper. Blok en Eradus, de L. H. combinatie van dezen bond door den heer v. d. Voet, terwijl ook het hoofdbe stuur vertegenwoordigd was. Namens de Clir. Middenstandsvereeniging kwamen de heeren v. d. Horst en v. d. Tas den jubi laris gelukwenschen. Behalve deze persoonlijke blijken van belangstelling heeft de heer de Nie tal rijke telegrafische en schriftelijke geluk wenschen ontvangen. Zeer velen hebben het ook met bloemen gezegd. Het aantal bloemstukken was overweldigend. Duide lijk is gebleken dat de heer de Nie zich in zijn 40-jarigen loopbaan tallooze vrien den heeft gemaakt. LAAT DES NACHTS UW MOTORRIJTUIG NIET OP STRAAT STAAN. Herhaalde waarschuwing. Nog steeds blijken vele eigenaars of houders van auto's de gewoonte te hebben speciaal des nachts hun motorrijtuigen op den openbaren weg te laten staan. Het gebruik, dat op deze wijze van den open baren weg gemaakt wordt, is uit den aard der zaak niet overeenkomstig de bestem ming van den weg. Men maakt gebrjuk van den weg, als ware de straat een berg plaats, een soort „openlucht-garage", in plaats van een verkeersweg, Vood zooveel noodig wordt meegedeeld, dat tegen vorenbedoeld misbruik strenger zal worden opgetreden, waartoe ook be hoort, niet alleen het opmaken van een proces-verbaal, doch ook het inbeslag- nemen van de auto, wanneer daartoe ter men blijken te bestaan. VEREEN. VOOR LIJKVERBRANDING. Lezing van den heer De Rosa. Voor een groot en aandachtig gehoor hield de heer Andries de Rosa uit Amster dam gisteravond in ,,De Burcht" voor de plaatselijke afdeeling der Arbeiders-Ver- eeniging voor Lijkverbranding een lezing met lichtbeelden over „De verzorging der dooden door crematie". Nadat de voorzitter, de heer dr. H. Zwa nenburg, met een kort woord allen wel kom had geheeten, verkreeg de heer De Rosa het woord. Zoolang er menschen be staan, zoolang bestaat ook de dood en zoolang is het ook noodzakeliik de dooden te verwijderen. Een der methoden is het vernietigen der dooden door verbranding. Met onze moderne techniek kunnen wij echter niet meer spreken van verbranden. Ons land. dat hoe klein ook op veler lei gebied een vooraanstaande plaats in de wereld inneemt, is ten huidigen dage het eenige beschaafde land, waar de cre matie volgens de geschreven wet nog als een misdaad is vastgelegd. Met tal van argumenten bestrijdt spr de meening als zou de crematie ingrijpen in het natuurproces. In juridisch opzicht heeft men bij cre matie groote zekerheid, doordat het stof felijk overschot, behalve door den behan- delenden geneesheer, tevens door den ge meentelijken arts geschouwd moet wor den. Alleen na toestemming van deze beide geneesheeren kan de doode gecremeerd worden. Crematie werkt in dit opzicht derhalve preventief. De vereeniging. die democratisch ge organiseerd is, telt reeds 10.000 leden, die recht hebben op alles wat tot de crematie behoort. Spreker verduidelijkte zijn lezing door eenige lichtbeelden. Wij zagen hoe het begraven door de eeuwen heen en door verschillende rassen geschiedde. In het sterk godsdienstige Japan worden de meeste dooden gecremeerd. In Europa heeft de crematie-gedachte vele aanhan gers in Oostenrijk, Zwitserland en Duitsch- land. Tot slot kregen wij het door architect Dudok ontworpen crematorium te Wester- veid dat een der mooiste van Europa is, te zien. Met een woord van dank sloot hierna de voorzitter deze eerste openbare verga dering, die zeer geslaagd mag heeten. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging P. J. Nieuwesteeg v.h. fa. J. P. Meysen, Maarsmanssteeg 15, Leiden; tapijt- en beddenzaak. Wijziging handelsnaam in P. J, Nieuwesteeg. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. Lezing van den heer G. Kiers over „Oud- en Nieuw-Leiden". Op uitnoodlging van de afdeeling Leiden van het Instituut voor Arbeiders Ontwik keling hield onze stadgenoot, de heer G. Kiers, directeur van Bouw- en Woningtoe zicht, gisteravond ln het Volksgebouw een lezing over bovengenoemd onderwerp Spr. geeft allereerst een overzicht van den groei en de ontwikkeling van verschillende steden; een stad kan zich ontwikkelen op historische wijze, doch ook volgens een zeker systeem. De historische groei kan echter tegenwoordig bezwaarlijk worden overgelaten aan het bloote toeval. Verschillende nieuwe elschen werden langzamerhand gesteld, zooals die van de hygiëne, het verkeer, enz. Doch ook jaren geleden werden reeds steden gebouwd volgens een bepaald systeem; ook in ons land zijn daar ver schillende voorbeelden van te noemen, als Coevorden, Groningen e.d. Indien bepaalde regelen worden gevolgd bij de bebouwing der steden, kunnen resul taten worden bereikt van beteekenis. Zoo zouden de oude Amsterdamsche grachten nimmer die schoonheid hebben verkregen, indien niet tusschen de breedte der grachten en kaden en de hoogte der huizen een harmonisch verband was ge legd. Leiden stond op stedebouwkundig ter rein voor dezelfde moeilijkheden als Delft, Alkmaar en tal van andere plaatsen. Om redenen, ontleend aan 't belang van den handel, werden de steden vroeger langs rivieren of dijken gebouwd. Lang zamerhand breidde de kern zich uit en kwam men voor de problemen te staan. De situatie van Leiden noemt spr. een der beste ter wereld. Spr. geeft vervolgens een interessante verklaring van de indeeling onzer stad. Zoo was b.v. de zucht tot lijfsbehoud, de verdediging tegen de gevaren van het water of van vijandige strijdkrachten domineerend bij den bouw van den Burcht. De eerste uitbreiding der stad vond plaats ln 1294; zij betrof de omgeving - Nieuwe Rijn - Heerengracht, de tweede uit breiding volgde in 1355 en trok Haarlem merstraat, Oude Vest en Turfmarkt bij 't bestaande gedeelte. De derde vergroo ting in 1389 voltrok zich ln het Zuiden; de 4e, 5e en 6e uitbreiding volgden ln 1610, 1644 en 1659. Omstreeks 1700 telde Leiden reeds 70.000 inwoners, niet zoo heel veel minder dan thans. Deze menschen woonden op een oppervlakte, welke veel geringer was dan de tegenwoordige. Doordat de gemiddelde woningbezetting destijds grooter was door de grootere gezinnen, konden de toenmalige Leidenaars gehuisvest worden op een aan zienlijk kleinere ruimte. Later namen fabrieken weer ruimte in beslag en wer den de bewoners verdreven naar andere, meer buiten het centrum gelegen stadsge deelten. De woonverhoudingen waren dik wijls bedroevend: hoe mooier de naam van de straat of de steeg, hoe slechter de wo ningtoestanden. Als voorbeelden noemt spr. de Paradijssteeg en dergelijke. Spr. geeft alsdan een opsomming van de verschillende maatregelen genomen door de plaatselijke overheid met betrekking tot de woningtoestanden. Zoo werd b.v. in het jaar 1586 een verordening uitgevaar digd waarbij bepaald werd, dat een ledig erf aan de publieke straat bebouwd moest worden, terwijl in 1790 een verbod tot sloo- pen van huizen tot stand kwam. Met tal van voorbeelden toont spr. aan, dat de historische groei van de steden tot ongewenschte toestanden aanleiding gaf. Niet alleen in ons land was dit zoo; even goed kwam dit euvel ln het buitenland voor, b.v. in Berlijn. Bij het saneeringsplan stuit men even eens op tal van moeilijkheden, aangezien kleine stukjes grond menigmaal toebehoo- ren aan tal van eigenaars. Het is zelfs voor gekomen. dat een stukje grond van 16 vierk. meter in eigendom toebehoorde aan 24 eigenaars. De moeilijkheid van saneeren in onze stad is, dat men overal op de betere be bouwing stuit: de slechte gedeelten bevin den zich veelal tusschen de betere. Spr. zet vervolgens zijn standpunt uiteen ten opzichte van het vraagstuk van den stedenbouw en de verbetering daarvan. Met tal van lichtbeelden toonde spr. aan, hoe te dien opzichte goede resultaten zijn verkregen. De voorzitter gaf daarna gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan door een der aanwezigen gebruik werd gemaakt. Na een woord van dank aan den heer Kiers, door de aanwezigen met applaus onderstreept, werd daarna de interessante bijeenkomst gesloten. GEM. RADIODISTRIBUTIEBEDRUF. Naar wij vernemen heeft het programma der locale uitzendingen vanwege het Gem. Radiodistributiebedrijf, zooals dit door de leiding was aangekondigd, eenige niet- ingrijpende wijzigingen ondergaan. Deze veranderingen zijn het gevolg van conferenties met de radio-autoriteiten, die in het algemeen eenige bedenking koester den tegen het optreden van voordrachts kunstenaars e.d. voor de Leidsche micro foon. Dientengevolge vervalt het optreden van een tweetal stadgenooten, die humoristi sche voordrachten ten beste zouden geven. Overigens blijft het programma zoo vol ledig mogelijk gehandhaafd. BINNENLAND. Minister Oud over „Regeeren in crisis tijd" (Binnenland, 3de Blad). Installatie van dc stichting tot verrui ming van werkgelegenheid voor acade misch gevormden (Kerk en School, 3de Blad). BUITENLAND. De kwestie van be{ Saargebied (Buiten land. 1ste Blad). Roosevelt's goud-boodschap aan het Amcrikaansche Congres (Buitenland, 1ste Blad). Ernstige vliegramp in Frankrijk. Tien slachtoffers van de „Emeraude" (Buitenl. Gemengd, 2de Blad en Tel., 1ste Blad). Aardbeving teistert Britsch-Indië (Bui tenl. Gemengd 2de Blad en Tel., 1ste Blad) Overleden is de Oostenrijksche schrijver Hermann Bahr (Kunst, 2de Blad) DRESSEERCLUB „DE VERDEDIGINGSHOND". Zondag hield de dresseerclub „De Verde- digingsiiond" een demonstratie op haar oefenterrein achter de Groenteveiling, waaraan deelgenomen werd. door 13 hon den. waaronder ook van de afdeeling War mond, welke ook is aangesloten bij de dresseerclub „De Verdedegingshond". De demonstratie had een goed verloop, dank Zij de goede zorg van den hoofleider, den heer W. H. A. Hartman Jr. Als keurmees ters en juryleden waren uitgenoodlgd de heeren v. d. Heiden en Stokhuizen, wien trots regen en wind geen moeite te groot was om nauwkeurig en eerlijk alle punten op te nemen, waarvoor beiden, namens de leden, bij monde van den heer Hartman Sr. hartelijk dank werd gebracht. Ook de heer B. C. Steekers sprak dien dank uit namens de afdeeling Warmond. De prijzen zullen worden uitgereikt op Zaterdag 20 Januari op de uitvoering in café-restaurant „Zomerlust". KOVACS LAJOS EN ZIJN BAND. Wederom groot succes! Wanneer Kovacs Lajos komt, dan loopen de zalen vol! Wij zeiden dit reeds nog kort geleedn, toen de A.V-R.O. met haar eersten avond in dit seizoen zoo'n overweldigend succes boekte! En nü was 't niet anders: een gedrang om binnen te komen en om de reeds populair geworden „jazz"-muziek van Kovacs en zijn mannen te beluisteren Een ongeveer gelijkluidend programma als de vorige maal heeft de honderden en honderden enthousiaste luisteraars volop bezig gehouden! De talloozen. die den eersten avond geen plaats meer konden krijgen en teeurgesteld huiswaarts moesten gaan, hebben hun schade terdege inge haald! Als bijzondere attractie verleenden dit maal de bekende „Harmony Kings" hun medewerking: deze hooggehoede elegant gerokte heeren van zwarten bloede, wier smetteloos witte boorden en evenzoo ge tinte frakhemden scherp afsteken tegen hun donkere huidskleur, voeraen het en thousiasme ten toop, niet slechts door hun rhythmisch gezongen .schlagers", doch ook met een enkel weemoedig en innig lied, waarin de gansche tragiek van het neger ras besloten lag. Maar het volgend oogen- blik waren zij dan weer de vroolijke pias sen, wier grimassen en merkwaardig ver wrongen stemgeluiden de menigte tot ex tase brachten! Hun opvallend blonde accompateur vormde een kostelijk contrast met dit zwarte drietal, dat uitnemend de kunst verstaat het publiek te boeien. Gelijk de vorige maal, heeft de voorzit ter der A.V.R.O. de heer de Clercq een pro pagandistisch woord gesproken, waarin hij o.a. dank bracht voor het feit, dat deze vereeniging nu de 200 000 leden heeft be reikt en opmerkte, dat te Delft proeven genomen worden, teneinde de nieuwe A.V.R.O.-studio tot de beste der wereld te maken. Kovacs en zijn kundige muzikanten. The Harmony Kings en de heer de Clercq: zij hadden allen een opgetogen succes! De Stcrt. no. 10 bevat de statuten be treffende de N V. Morpheus alhier. De politie alhier heeft den 17-jarigen J B terzake van rijwieldiefstal aange houden. Bij de politie is een onbeheerd gevon den rijwiel te bevragen. In den avond van Donderdag 11 Ja nuari j.l. werd de lichtzuil op den vlucht heuvel tegenover de tramremise op den Hooge Rijndijk aangereden en beschadigd door een vrachtauto (tractor met opleg gen. De Commissaris van Politie verzoekt dengenen, die daarvan getuige waren of nummer en letter van de auto hebben op genomen. zich aan het bureau van politie Zonneveldstraat te vervoegen (afdeeling verkeer). Naar wij vernemen, zal binnenkort in het Tnanontheater in een speciale Gala voorstelling de vertooning plaats vinden van de Willem van Oranjefilm.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1