TOM DE NEGERJONGEN. LEIDSCH DAGBLAD Tweede Biad Donderdag 11 Januari 1934 UIT DE RIJNSTREEK. Firma P. S. ANES Heerengracht 1». Dit is een kwetsbaar punt. t PASTILLES W VRAGENRUBRIEK. Aon banden die waren versleten, AARLANDERVEEN. Valbrug gereed gekomen. De Valbrug is gisteren geheel gereed ge komen. zoodat deze gistermiddag om halt- vijf voor het verkeer kon worden openge steld. De werkzaamheden die werden aan-> gevangen in Sept. '33 hadden reeds voor Kerstmis klaar kunnen komen, ware het niet dat het werk geruimen tijd door den vorst moest worden stilgelegd. Nu de brug af is beteekent dit een belangrijke ver fraaiing en voor de scheepvaart naar Nieuwkoop en Noorden tevens een belang rijke verbetering, daar de doorvaartwijdte 2 M. breeder is geworden. Met het sloopen der noodbrug werd terstond een aanvang gemaakt. ALPHEN. 900 Pond vet en margarine in beslag genomen! Door 2 ambtenaren van de Crisiszuivel- wet. geassisteerd door de politie, werden bij den bakker v. d. S. in de Willemstraat eenige pakjes margarine in beslag geno men, daar deze niet voorzien bleken van de vereischte merken. De bakker bleek de margarine betrokken te hebben van den boterhandelaar S. alhier. Toen werd ook bij S. die vrijgezel is en inwoont bij den landbouwer K. aan den Gouwsluisweg, een onderzoek ingesteld. De geheele woning en stallen werden doorzocht. Aanvankelijk vond men niets, doch op het laatste mo ment kreeg men het idee. nog een onder zoek onder een partij oud hout en palen in te stellen. Dit idee werd rijkelijk be loond, daar men al dadelijk eenige tonnen met Duitsche margarine en een kist vet ontdekte, alles met elkaar tot een totaal gewicht van pl.m. 450 Kg. Zoowel bij den bakker als bij den boterhandelaar werden margarine en vet in beslaggenomen, ter wijl proces-verbaal werd opgemaakt. Uitvoering „Hosanna". Het Chr. Jeugd-Dameskoor van „Ho sanna" gaf haar jaarlijksche uitvoering. Toen de avond door den eere-voorzitter ds, J. de Bruin met een kort openingswoord en gebed werd geopend, bleek dat de be langstelling wel grooter had kunnen zijn. Wat de uitvoering betreft: deze was over het geheel goed geslaagd; zeer mooie zang werd ten gehoore gegeven. Ingezet werd met het nummer Morgenzang van Kreut- zer, dat reeds dadelijk een goede inzet bleek te zijn. ook de volgende nummers „Mijn Vaderland" en „Kerstlied" van Heim en Loots werden goed gezongen. Zeer aan trekkelijk was het door het koor en de soliste Mej. v. d. Vlist gezongen „Morgen zang" van R. Hol. Vooral de soliste zong hier zeer verdienstelijk. Ook het „Goeden Nacht" van Cath. v. Rennes vertolkt door een 4-tal dames was goed, doch niet ge heel zonder vlekjes. Ook de verdere num mers ontlokten een groot applaus, waar van wij nog noemen het „Vroolijke Jonge- liên" en het duet van de „Gefopte Voge laar", waarbij vooral de mooie stem van mej. Niekerk opviel. Verschillende num mers werden op het uitbundig applaus herhaald. De pianobegeleiding bleek bij mej. A. Breeveld goed verzorgd, die. evenals de directeur de heer J. M. Kouwenhoven door ds. de Bruin wel verdiende woorden van dank werd gebracht. Tevens sprak de eere-voorzitter een algemeene opwekking voor de door het groote koor van „Hosan na" in Febr. as. in de N. H. Kerk uit te voeren oratorium van Mendelssohn's „Ellas", waarvoor wederom zeer bekwame solisten zijn geëngageerd. Na dankzegging met gebed werd de avond -beëindigd met de avondzang. Chr. Hist. Jongerengroep. In de laatste vergadering van de Chr. Hist. Jongerengroep, alhier, is door den heer D. Boot Phzn. gesproken over het onderwerp: „Nederlandsch-Indlë". In een helder betoog zette spreker het ontstaan van het contact met Nederland uiteen, alsmede de wijze, waarop Ned.-Indië al lengs tot meerdere zelfstandigheid is ge leld en tevens dat de taak van Nederland in dezen niet als geëndigd mag worden beschouwd. Deze opvoeding tot zelfstandig heid van Insulinde wordt ook door de Chr. Hist. Unie voorgestaan. Na de pauze werd een nieuw ontworpen huishoudelijk reglement besprpken en vastgesteld. Voorts werd een kascommlssle benoemd, terwijl de aftredende bestuursleden mej. N. Gerwig en de heer D. Rijswijk met groote meerderheid van stemmen werden herkozen. Het Tehuis voor Werkloozen. De heer S. A. Japikse, leider van het Tehuis voor Werkloozen „Ons Huis" schrijft ons namens den Alphenschen Chr. Besturenbond een opwekk.ng voor 't mooie werk, de mannen te behoeden voor een geestelijke en maatschappelijke onder gang. Want de werkloosheid werkt demo- raliseerend op de mannen. In de Te huizen echter komen zij samen, kunnen met elkaar spreken over ajles wat hun be langstelling wekt en het gevoel van alleen staan, te midden van de massa, zal hun niet overmeesteren. Schr. is ten zeerste dankbaar voor het vele, dat reeds ge schonken werd. Geconstateerd wordt dat er reeds veel gedaan is, maar de voorraad koffie, thee en tabak is uitgeput. Wie kan en wil ons daaraan helpen? Ook geld ls natuurlijk welkom. Gaven worden gaarne ingewacht Emmalaan 2 „Ons Huis" en Wilhelminastraat 25 E. ALKEMADE. Aanbesteding- Bij de gehouden aanbesteding voor den bouw van een woning voor den heer Mr. J. W. Peek, Burgemeester dezer gemeente is ingeschreven als volgt: Fa. Nelissen, te Haarlem f. 15.077; Fa. van Wijk en Boot, te Alphen aan den Rijn f. 11.847; Gebrs van den Klugt. te Noordwijkerhout f. 13.770; Van der Weel, Katwijk f- 11.720: H. J. Stryk, Rijpwetering f. 11.350: J. van Berkel, Roelof arendsveen f. 12.795; Fa. Deerenberg. Alphen aan den Rijn f 12.500; Wed- Langhout. te Oudewetering f. 12.999, Nico van Wieringen, Oude Wetering f. 14,400; M. J. M. Jansen, te Nleuwe-We- tering f. 12.197; C. P. Jansen te Rijpwe tering f. 11.973; J. L Zoet, Oude Wetering f 12.985; Gebv. Bolhuizen, Haarlemmer meer f. 12.900: en C. van Berkel te Lei- muiden f. 12.845.—. De gunning is aan gehouden RECLAME. mi Prima Haard? Dan prima Anthraciet van Telefoon 587, De werkloosheid. Het aantal ingeschrevenen bij het Agentschap der Arbeidsbemiddeling be draagt 229, waarvan 183 landarbeiders, 32 bouwvakarbeiders, 9 metaalbewerkers. 2 steenfabrieksarbeiders en 3 arbeiders uit diverse bedrijven. BOSKOOP. Storing telefoonverkeer. Het telefoonverkeer ondervond alhier een groote stagnatie, welke veroorzaakt werd doordat enkele palen aan het Reijtie- veld door de ijzelafzetting aan de draden bij den grond waren afgeknapt. Door den directeur werden onmiddellijk maatregelen getroffen, om in het onge mak, dat eenige dagen zal duren, te voor zien. Cornelis Droog. Morgen hoopt onze oudste inWoner, de heer Cornelis Droog, verpleegde in het weeshuis alhier, zijn 96sten verjaardag te herdenken. De oude baas geniet nog een goede ge zondheid; behalve zijn gewone werkzaam heden maakt hij dagelijks nog een flinke wandeling. Openbare leeszaal. Er heeft zich alhier een comité ge vormd, bestaande uit de heeren; H. Ofto, voorzitter, Th. Brans, secretaris-penning meester, A. Frank en L. 't Hart, teneinde gelden in te zamelen voor het voortbe staan van de Goudsche openbare leeszaal te Gouda, waarvan hier ter plaatse een correspondentschap is gevestigd. Door deze actie hoopt het comité dat Boskoop zijn steentje zal kunnen bijdragen tot het behoud van deze zeer nuttige in stelling. Burgerlijke stand. Geboren: Adrianus, z. van A. Trouw en H. Wensveen Eiltje, d. van C. A. Groe- nenberg en P. Kerkwijk. Ondertrouwd: J. H. Rademaker en J. M. Lanair N. Cok en J. Schouten. Getrouwd: F. L. de Korte 50 j. en C. M. Kemp 40 j. HAZERSWOUDE. Burgerlijke stand. Geboren: Cornelia, dochter van N. van Gent en I. Bos Aafje, dochter van H. Annema en M. Vis Johanna Gerardina, dochter van P. Groeneveld en O. Kuit Johannes Bimon, zoon van J. B. ten Brink en K. Jansen Leendert, zoon van A. Korbijn en B. Hoekema Arie Pieter, zoon van P. Blonk en M. A. van der Meer. Overleden: Beatrix de Bruin, 87 jaar, wed. van C. Francken. Bij het correspondentschap der ar beidsbemiddeling staan als werkloos inge schreven 228 personen, waarvan 84 steun trekkend. LEIDERDORP. Ger. Meisjesvereen. „Roeping en Plicht". Bovengenoemde vereenlglng hield ln het gebouw ..Irene" haar 14e Jaarvergade ring. De presidente mej. G Meerburg heette allen hartelijk welkom en gaf een overzicht van de werkzaamheden in het afgeloopen jaar. Na de verslagen van secretaresse en pertningmeesteresse, ver kreeg mej. G. de Haas gelegenheid haar inleiding te houden over de „Zondeval". Na de pauze sprak mej. A. van Wijk over de „schoolstrijd". Zang en tableaux brachten voorts de noodlge afwisseling in het programma. Het was reeds laat in den avond toen ds. Dijk deze druk bezochte bijeenkomst met gebed besloot. Loop der Bevolking. Vertrokken: F, M. N. de Roode, naar 's-Gravenhage, Laakhof 1 J. M. Haan. Groningen, van Swlnderenstraat 44b J. M. Hagedoorn naar Ilpendam A 123 L. W. Weyers naar Kamenk, p. a. wed. J. Öoés Th. Straathof naar Leiden, Vol dersgracht 34. Gevestigd: A. Bleijie, v. d. Valk Bou- nranweg 19 P. v. d. Loo en gezin, Eiken laan 2 A L v. d. Brink en gezin, Hoog- madesche weg 41 J. Meerburg, Hoofd straat 81 D. C. Knook, V. d. Valk Bou- manweg 13 C. v. d. Kwast, Koning straat 28 C. Roest. Dwarswateringkade 1 Th. H. Heyn en gezin. Koning straat 27. Godsdiënststatistiek. Op 1 Januari 1934 woonden te dezer Ïlaatse: 1080 Gereformeerden (1 Jan. 933: 10551; 1092 Ned. Hervormden (idem 10071; 288 Roomsch Katholieken (idem 285). Andere Godsdiensten 104 ners. (id. 1 Jan. 1933: 117). Geen Godsdienst: 76 personen tegen 66 op 1 Jan. 1933. De stand der werkloosheid. Bij het plaatselijk orgaan der arbeids bemiddeling staan thans ingeschreven: 16 bouwvakarb., 17 land- en tuinbouw- arbeiders, 29 fabrieks- en transportarb.. 3 metaalbewerkers, 2 schipDers, 2 werk sters. 1 molenbaas ,1 tegelzetter, in totaal dus 71 werkloozen. Burgerlijke Stand. Geboren Petronella Cornelia Marin, dochter van C. Zandbergen en J. E. M, van der Poel. De Bevolking in 1933. Het aantal inwoners dezer gemeente was op 1 Januari 1933: 2530, op 1 Januari 1934 2640. Het aantal geboorten bedroeg 59 (28 jongens en 31 meisjes). In 1933 over leden 21 personen (11 mannen en 9 vrou wen en er vestigde zich 267 personen (127 m. en 140 vr.). Vertrokken zijn 195 per sonen (111 m. en 84 vr.). RECLAME. 434S Uw Icecl I De werkzame bestanddeelen van P a n M a v i n-pastilles dringen tol in dc diepste plooien van den mona en van het slijmvlies van de keel. Gebruik daarom vooral in dezen tijd van het jaar Pan flavin' pastilles. Zi) beschermen tegen verkoud heid, keelontsteking en griep- (p£*nflavin^i«) TER AAR. De bevolking in 1933. KOUDEKERK. Loop der Bevolking 1933. Werkelijke bevolking op 31 Dec. 1932, 980 m. en 886 vr„ totaal 1866. Veimeerdermg gedurende 1933 door geboorte 18 m. en 25 vr- Door vestiging 26 m. en 38 vr. Geheele vermeerdering 44 m. en 63 vr. Verminde ring gedurende 1933 door sterfte 9 m. en 3 vr.. door vertrek 30 m. en 42 v. Geheele vermindering 39 m. en 49 vr. Verschil tus- schen vermeerdering en vermindering 5 m. en 16 vr.. totaal 21. Bevolking op 31 Dec. van 1933, 935 m en 902 vr„ totaal 1387 Bij het agentschap der arbeidsbemid deling in deze gemeente staan ingeschreven 128 werkloozen. waarvan er ongeveer 45 worden gesteund ingevolge de steun regeling. Geboren 49 m. en 59 vr., totaal 108 per. sonen. Gevestigd 67 m. en 80 vr„ totaal 147 personen. Toegenomen met 116 m. en 139 vr., totaal 255 personen. Overleden: 16 m. en 14 vr., totaal 30 per- sonen. Vertrokken 83 m. en 109 vr., totaal i 192 personen. Verminderd met 99 m. on J 123 vr„ totaal 222 personen. I Bevolking 1 Jan. 1983: 2055 m. en 1948 vr., totaal 4003 personen. Vermeerderd in 1933 met 17 m en 16 vr.. totaal 33 pers. Bevolking op 1 Januari 1934: 2072 m en 1964 vr,, totaal 4036 personen. Er werden ln 1933 in deze gemeente 34 huwelijken gesloten. De werkloosheid. Bij dén correspondent der arbeidsbemid- i deling stonden per 1 Januari als werk- j zóekeiid ingeschreven 154 personen. Op 1 Januari 1933 bedroeg dit aantal 167. Vergadering ,3t. Deus Dedit". De R.K. Landarbeldersvereenlglng ver gaderde in het Patronaatsgebouw onder leiding van den heer G. Versluys. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer G. Otto bleek, dat het ledenaantal der afd. met 16 is verminderd en dat de pogingen om te komen tot afsluiting van een collec tief contract zijn mislukt. De penning meester rapporteerde dat de uitgaven X. 7983.12 en de inkomsten f. 8044.73 had den bedragen en alzoo f. 61.61 ln kas bleef Dc heeren G. Versluys en A. Poelwljk zagen zich als bestuurslid herkozen, ter wijl aan een tweetal functionarissen gra tificatiën werden toegekend. In bespreking kwam de vraag of een feestavond zou worden gehouden, waartoe tenslotte werd besloten mits bulten be zwaar van de kas. Na nog eenige punten te hebben afge daan sloot de voorzitter de vergadering met den Chr. groet. Pastoor Bilars wekte de leden aan het einde der vergadering op tot gebed, samenwerking en beheer- sching. teneinde zoo goed mogelijk de moeilijke tijden door te komen. Verkeer Aardammerbrug. In het jaar 1933 passeerden 18167 vaar tuigen de provinciale brug aan den Aar- dam (in 1932 was dit aantal 23082). Over de brug reden in hetzelfde tijdvak 77220 voertuigen (ln 1932 77159). Een geslaagde Laudstormavond. De ln café tCentrum gehouden bijeen komst van de afdeeling van den Bljz. Vrijwilligen Landstorm mocht zich ln een druk bezoek verheugen. Hoewel dit ge woonlijk het geval ls. droeg ditmaal in groote mate tot deze belangstelling bij het feit dat een vaandel, aangeboden door de burgerij, zou worden overgedragen aan het bestuur. Onder de aanwezigen bevon den zich o m., behalve de ongeveer vol tallige plaatselijke landstormcommissie, majoor Boots en de luitenants Karres en Bordewijk. Jhr. de Muralt opende als voorzitter der plaatselijke commissie de vergadering met hartelijke welkomstwoorden en met het uitspreken van zijn blijdschap, dat de afd. Ter Aar van den B.V.L. zich ln gestadlgen bloei mag verheugen. Spr. dankte inzon derheid den plaatselijken leider, den heer dc Goede, voor diens toewijding. Majoor Boots herdacht met gevoelvolle woorden het overlijden van ds. Veldhoen en toonde hierop aan de hand van een verlichte kaart het groote belang van het instituut van den B.V.L. aan, met de op wekking om zich te blijven stellen op den grondslag van trouw aan het wettig ge zag, zonder daarbij naar links of naar rechts uit te wijken. Luitenant Karres installeerde de nieuwe leden van de plaatselijke Landstormcom missie, de heeren pastoor H. Bilars, J. VUelander en L. Koning. Pastoor Bilars dankte, mede namens de anderen voor het gestelde vertrouwen en achtte het een eer en een heilige plicht om mede te werken aan het hoog houden en steunen van liet gezag, dat, zooals Christenen gelooven, van God komt. Toen verscheen de heer VUelander met het nieuwe vaandel op het podium en bood dit namens de vaandelcommissie met goed gekozen woorden aan den burge meester, Jhr. de Muralt, ter uitreiking van de afdeeling. Ongetwijfeld heeft de vaan delcommissie eer van haar werk gehad en de spontaniteit waarmede de burgerij, ondanks de moeilijke tijden het mogelijk maakte om dit keurig uitgevoerde vaan del aan te schaffen, getuigt van de popu- lalriteit welke de Landstorm geniet. Geest driftig gezongen nationale liederen gaven een echt nationale geest aan de bijeen komst, terwijl de heer Verleun zorgde voor afwisseling door het vertoonen van films, begeleid met muziek. Voorts kwam ook het in dezen kring zoo bekende duo Verhoef- Zevenhoven ten tooneele en verwierf veel bijval. Luitenant Bordewijk hield een en thousiaste propaganda-rede voor den B V.L. Kortom't ls een goedgeslaagde avond geworden! Het was al laat toen de laatste bezoekers huiswaarts keerden 83. O, lieve help, wat voor een deftige meneer had hij daar nu ln zijn boot. „Wie bent u?" vroeg Tom nog eens omlaag en röên hij het antwoord hoorde: .Pijl," schrok hij nog veel erger. .Pijl" dat was iemand waarover hij zijn vader veel nad hooien spreken. Misschien had hij het verkeerd verstaan. Nog eens schreeuwde hij: „Hoe heet u?" Maar nu werd de man ongeduldig. 84.—.Laat me er nu gauw uit," schreeuw, de hij. „Ik ben „Pijl" de beroemde ,Pijl", daar zal je best wet eens van gehoord hebben, want niemand kan zoo goed als ik met pijl en boog omgaan. Laat mij er uit of ik klaag je bij den koning aan." En Tom voelde onder zifU de plank„die ncm van zijn gevangene scheidde, bewegen. Ook zag hij in de kano do man in het net opstaan. WADDINXVEEN De werkloosheid. Bij de Arbeidsbeurs alhier staan thans ongeveer 400 werkloozen ingeschreven. WOUBRUGGE. De scheepvaart in 1933. Uit het jaarverslag van den brugdienst over de Woudwatering blijkt om. dat voor het doorlaten van 17603 vaartuigen de brug moest worden geopend. Gedurende den nacht werd de brug voor 3546 vaar tuigen geopend. Vergeleken bij andere jaren neemt het varen in den nacht steeds toe. ZWAMMERDAM GEMEENTERAAD. De begTOOting behandeld. Voorzitter de burgemeester, de heer P. Hoogenboom. Aanwezig alle leden. De voorz. opent de vergadering met ambtsgebed. Onmiddellijk wordt overge gaan tot de algemeene beschouwingen voor de begrooting. De heer Edelman, sprekende namens de commissie, bracht B. en W. hulde voor het sluitend indienen dezer begroo- I ting, belangrijk vroeger dan de voorgaan- de. De verminderde rijksbijdrage in de werkloozensteun is voor 1934 voor de ge meente een 7erlles van f. 5000. B on W. stelden ln verband hiermede voor de op centen op de Personeele; Belasting, oor- i spronkelijk voor deze gemeente geraamd I op 175, weder te verhoogen tot 200. Daartegenover heelt de Commissie zich op het standpunt gesteld, dat de begroo ting met 175 opcenten sluitend moet wor den gemaakt en zij acht het beter de dekking te zoeken ln verdere bezuinigin gen op salarissen; voorts polltleultgaven en reinigingsdienst Inzonderheid acht de Commissie het salaris van den gemeente ontvanger te hoog en zij stelt voor dit tot f.-1000 terug te brongen. Voorts wil de Commissie op alle salarissen een kor ting van 10 pCt. toepassen en i6 van meening. dat in de vacature van ge meente-werkman voor een Jaarwedde van f. 900 wel een goede kracht ls te vinden. De heer Koning, die de voorstellen der commissie toejuichte, vroeg B. en W. spoed te zetten achter het uitbreidings plan en volgend jaar een gespecificeerd overzicht te geven van de kosten voor straataanleg etc. De heer Llnschoten brengt eveneens hulde aan B. en Wdoch kan zich niet vereenigen met dc door den heer Edel man namens de commissie voorgestelde salarisverlaging, daar deze van hooger- hand worden bepaald en de lagere licha men slechts kunnen adviseeren. Waar waarschijnlijk 50 pC. der voorgestelde be zuinigingen niet zullen worden goedge keurd. stelt hij voor 20 a 25 pCt. op alle subsidies te korten. De voorzitter dankt dan de commissie voor haar adviezen,, waarmede B. en W. zich echter grooten- deels niet kunnen vereenigen, daar de be voegdheid tot herziening niet bij den gemeenteraad maar bij Ged. Stalen be rust. Met de voorstellen van den heer Linschoten kan het college zich grooten- deels vereenigen. Nadat wethouder Muiswinkel gesproken heeft en korte repliek wordt de begroo ting artikelsgewijze behandeld. Waar de salarissen van Burgemeester, wethouders en secretaris door Ged. Sta ten worden bepaald en de vergoeding van den gemeente-ontvanger ook ls vastgo- legd blijven deze gehandhaafd. Op ver schillende posten worden kleine of groo- tere bedragen bezuinigd. Met 3 tegen 4 stemmen, voor de heeren Koning, Edel man en Van Vliet, werd het voorstel dei- commissie, geamendeerd door den heer Koning, om het presentiegeld van de raadsleden op f. 70 ln totaal te bepalen, verworpen. Verlaagd worden de posten onderhoud en schoonhouden raadhuis (f.25), kos ten bevolkingsregister en huisnummcrlng (f.25), kleeding en uitrusting veldwach ter (f 60), belooning brandweerlieden (f.100), subsidie Landstormcommissie (f. 75). Verworpen werd het voorstel tot ver mindering der subsidie van de vereeni- ging voor T.B C.-bestriJdlng. De post voor wijkverpleging wordt met f. 15 ver laagd, die voor onderhoud straten en pleinen met f. 40, de subsidie voor be waarscholen wordt bepaald op f. 5.60 per kind (verlaging 20 pCt.) De begrooting komt dan ln haar geheel in stemming, Inkomsten en uitgaven van den gewonen dienst beloopen f. 96.221.82: idem kaoi- taaldienst, f. 27 626.09 en f. 8655.90, batig saldo f. 18.971.09 en wordt aldus vastge steld. C. V. te K. Katwijk, Noordwijk, Noord wijkerhout, Ruigenhoek, Vogelenzang, Aerdenhout, Overveen, Bloemendaal, Duin en Daal, ruïne van Brederode, Driehuis, Velsen, Beverwijk. Uitgeest, Limmen, Hei- loo. Alkmaar, Heer Hugowaard, Verlaat, 8chagen, Anna-Paulowna, v. Ewtjcksiuts, Wierlngon, Den Oever, afsluitdijk, Zurich, Harlingen, Franeker Leeuwarden, Jelsum, Stiens. Totaal 165 KM. J. V.. te K. Om in aanmerking te kunnen komen voor de opleiding tot sto ker bü de marine, moet u een schriftelijke sollicitatie richten tot het Centraal Bureau voor Aanneming van Marinepersoneel, J. P. Coenstraat 49, Den Haag. De daarvoor bestemde formulieren kunt U op sommige gemeente-secretarieën krij gen (te Leiden bij de afd. Militaire Zaken, Breestraat) of anders eerst aanvragen aan het voornoemde Centraal Bureau. Y&LK werd menig ongeluk geweten! 3-a

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 7