TEGEN HOEST Vicks Hoestbonbons LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 11 Januari 1934 UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. *16. Kruiswijk ,die allen de hun toevertrouwde partU voortreffelijk hebben vertolkt. Het was een heel stuk werk deze Cantate, die „Euphonia" ter gelegenheid van haar eerste lustrum was opgedragen en het pleit voor de bekwaamheden van den heer Meijers dat gemengd koor, jeugdkoor, da meskoor. mannenkoor en solisten dit werk zeer verdienstelijk ten uitvoer brachten. Voor af werd den heer Kloos voor zijn gedicht als blijk van waardeering de par tituur aangeboden. Na afloop dankte ds. Visser allen die tot het slagen van dezen avond hebben mede gewerkt en sloot op de gebruikelijke manier. o NOORD WIJKERHOUT. Het aantal werkloozen bedraagt thans 440, w.o. 400 landarbeiders en 20 bouwvakarbeiders. Op 31 Dec. 1933 bedroeg het aantal inwoners 6705 of 79 meer dan op 31 Dec. 1932. HAARLEMMERMEER. Ver. Oud-leerlingen Chr. Landbouw- winterschool. In de Chr. Landbouwwlnterschool te Hoofddorp, hield de vereenlglng van oud- leerlingen een vergadering waarin door den beer A. C. van Nleuwenhuljzen N.Hzn. werd Ingeleid het onderwerp „De teelt van tarwe en haar variëteiten". Namens de proefveldencommissie werd door den heer A. de Ridder verslag uitgebracht van het aardappelproefveld in den Houtrakpolder. Deze slaagde uitnemend en trok veel be langstelling. In dit Jaar zal de proef wor den voortgezet en uitgebreid met een proefveld bij den heer Woltjer in Gronin gen en den heer Wortel in Zeeland. Een voorstel om een excursie te houden naar de kunstmestfabrlek en hoogovens te IJmulden. vond algemeene instemming. De directeur lr. den Engelse won Inlichtingen in voor het Instituut van Plantenverede ling en omtrent de verbouwde gewassen in Haarlemmermeer en omliggende polders. HILLEGOM. Feestavond van „Hillegom". De voetbalver. „Hillegom" heeft haar leden, donateurs en vrienden vergast op een feestavond, welke geopend werd door den heer Fr. de Groot, voorzitter der ver eenlglng. Hij hoopte, dat ook van dezen avond een goede, eerlijke propaganda voor de vereenlglng zou uitgaan. Voorts wekte hij op de wedstrijden van het eerste elf tal funk aan te moedigen, maar ook die van de lagere elftallen en van de „oudjes" niet te vergeten. Het ensemble-Noiret heeft de aanwezigen de zaal van .Flora" was vol uitstekend vermaakt. Er is veel genoten van muziek, zang en voordracht. Gisteravond heeft ds. G. Westmljse, voorganger der Vrijzinnig Hervormden te Rotterdam, voor de plaatselijke afdeellng van den Nederl. Protestanten Bond een rede gehouden, getiteld: „De groote vraag en het antwoord". Met onveraeelde aan dacht hebben de aanwezigen den boeien- den spreker gevolgd. Ds Chr. Eerhard Hervormd predi kant alhier, heeft een winterlezing gehou den, die handelde over levensroeping/Voor de Kerkvoogdij is bij den uitgang een col lecte gehouden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Uitvoerlnr van het Christelijk Kinderkoor .Lenteklokjes". Onder zeer groote belangstelling had in de Geref. Kerk bovengenoemde uitvoe ring plaats van het uit meer dan 60 meisjes bestaande koor. De kerk was ge heel bezet, in de gangpaden moesten stoelen bijgezet worden, zelfs op de gaan derij hadden velen zich met een staan plaats tevreden gesteld. Ds. H. Meijering liet zingen Ps. 138 1 en ging voor in gebed, waarna hij een kort openingswoord sprak. Hoewel het pas de 3de uitvoering van het Jeugdkoor is, heeft de leidster, mej. Meijering, het reeds tot een hoog peil op gevoerd; het was een avond van echt kunstgenotl De dirlgente heeft het koor in haar macht; er werd zuiver gezongen, op een kleine uitzondering op het eind na. Opmerkelijk was de goede uitspraak der woorden, zonder dialect; alles werd uit het hoofd gezongen. Het programma was door mej. Meijering met zorg samenge steld. Kinderlijk en niet boven de krach ten uitgaand; daarbij werd het niet laat; vóór tienen was het programma afgewerkt. Het „In den hemel'' werd reeds best ge zongen, in „De zon is er" en „Zingen" werd dit bevestigd, maar „Het Echolied" met de echo-meisjes in de consistoriekamer en „Meiregen" spanden echter de kroon. Het succes was steeds stijgende met ,,'t Kleine Huisje" met het aardige refrein; „Twee dappere dwergen" cn .Eens 's ZomersAan het applaus kwam geen einde toen de „Kleppermarsch" gespeeld wasl De bloemruiker, die Nel de Vries mej. Meijering aanbood, had deze met haar be kwame leiding dan ook wel verdiend! De bekende sopraan-zangeres mew. W. Verloop—Kruyt uit Katwijk Zee had haar medewerking toegezegd, Met haar schoone stem beeft zU zeer weten te boelen. Eerst In drie liederen van Cath. v. Rennes, maar het meest geraakte men toch onder den indruk van het heerlijke „Moeder weelde". Ook haar werd een bloemstuk vereerd door Rietje Haasnoot voor haar prachtigen zang. De heer Han Zirkzee uit Leiden bege leidde den zang der meisjes en van mevr. Verloop zeer verdienstelijk op de piano. Met een drietal soli oogstte hij nog een groot succes, waarna Rle Binnendijk hem een pot met mooie tulpen aanbood. Na de pauze werden ecnige zangstukken uitgevoerd, o.a. „Vogeltje fult. fult!" Het vogeltje was Rie Wassenaar, die met haar kiekentjes handelend optrad. Mevr. Ver loop liet zich nog hooren in „Voor 't kant kussen" en Hemel-Huis". In één woord: het Is een zeer succes volle avond geweest. Mej. Riek Meijering komt een woord van hulde toe voor dez° glansrijk geslaagde 3de uitvoering. Dat belooft veel voor de toekomst. De heer D. Blansjaar bracht mej. Meije ring, mevr. Verloop en den heer Han Zirkzee dank. Nadat nog de Avondzang gezamenlijk gezongen was. eindigde de heer Blanslaar met dankgebed. De heer H. van Hulzen van Katwijk aan Zee begeleidde op het kerkorgel het ge zamenlijk gezang en deed zich ook in de pauze hooren, o KATWIJK AAN ZEE. Het bestuur van de aideeling Leiden van de O.SP. beeft van B en W. geen vergunning verkregen voor het huren van de Gemeentezaal in de Voorstraat voor vergaderinv^doelelnden. In het Ac. Ziekenhuis te Leiden is hedennacht overleden de 5 j. P. v. d. B., wonende aan de Meerburgerkade, alhier, die gelijk gemeld tengevolge van een aan rijding ernstig gewond werd. LISSE. Dc werkloosheid. Nu de vorst voorbij Is, zijn weer ver scheidene werkloozen aan het werk ge gaan om bet restant van de nog niet ge plante bloembollen te planten, vandaar dat deze week het werkloozencijfer da lende is. RECLAME- 4241 De bostanddeelen van Vicks VapoRub thans verkrijgbaar in dsn vorm vari Bijeenkomst der N.S.B. De plaatselijke aideeling der NB B. hield in hotel „De Witte Zwaan" een openbare vergadering. Na opening door den voorzitter gaf hij het woord aan den eersten spreker, den heer TJ, v. d. Welden. Deze begon met te herinneren aan de motiveering van het verbod van het lid maatschap voor rijksambtenaren der N.SB door minister Colijn. Mussert z-u nl. ver boden hebben aan zijn volgelingen ontslag te nemen uit de organisaties. Spr. sprak dit tegen. Wel heeft Mussert eens gezegd aldus spr., dat ze niet om ontslag m.esten vragen, doch zich er maar uit moesten laten gooien. Vervolgens stond spr. stil bij de vraag „waarom is de tegenstand tegen de N S B. z-o fel?" Dit wa6 natuurlijk uit vrees voor het event, verliezen van macht en aan zien. Want de NBB. beoogt de eenheid en het welzijn der natie en wil de cumu latie en hooge salarissen niet in haar program. In Den Haag heerscht roerende eenheid. Spr. betoogt, dat die eenheid er slechts is vanwege de vrees voor Mussert. De N S B - beweging streeft naar een rechtvaardig sociaal stelsel. Zij wil een einde maken aan flen klassestrijd en aan de ongebrei delde concurrentie. Daarom moet de cor poratieve staat komen. In deze staat be rust de vtrdeellng bij de verschillende corporatiën. Ten slotte wil de N.SB. dat de gods dienst niet langer voor de politiek mis bruikt wordt, benevens de afschaffing van het parlementaire stelsel. Na de pauze sprak de heer K. H. Tuse nlus, de krlnglelder voor Amsterdam en IJmuiden. Spr. begon met zich af te vra gen: „Wat is fascisme?" en „Zijn wij fas cisten?" Fascist zijn, aldus spr., is mis schien net zoo moeilijk als Christen te zijn. Het is de bewustwording der tekort komingen, d!e de oorzaak der wereld- ellende zijn. Wanneer men fascist wordt, grijpt er een hervorming, een weder geboorte plaats, een revolutie naar den geest. Dan komt de drang, deze nieuwe levensbeschouwing in de maatschappij uit te dragen en het fascisme zal dan ook straks zijn triomphen over de heele wereld vieren. Het Nat. Soc. predikt die leer, die al 2000 jaar gepredikt wordt, maar nog nooit in practijk is gebracht. Dit nu wil de NBB. De N.SB. zal haar doel uitsluitend langs den weg der legaliteit bereiken. Aan het slot van zijn rede zeide spr., dat men in steeds grootere drommen dezen strijd des gelcofa zal strijden. Er was dezen avond ook gelegenheid tot schriftelijk vragen stellen, waarvan een dankbaar gebruik gemaakt werd. De Zending onder de Joden. In het kerkgebouw der Chr. Geref. Kerk alhier trad op ds. J. Rottenberg, pred. te Sc'neveningen. Ds. A. Ponstein sprak een woord ter inleiding. Ds. Rottenberg merkte op, dat men geen goed begrip van den Bijbel kan hebben zonder een goed verstand van het volk der Joden waarover dit Heilig Boek schrijft. De Kerk van Christus <s niet eerst in de wereld gekomen on den Pinksterdag na 's Hellands hemelvaart, doch zij is reeds zoo oud als de wereld, hoewel onzichtbaar. Om de Kerk te leeren kennen moet men de geschiedenis leeren kennen en liefhebben. God heeft in veler lei vorm tot de Joden gesnroken, en daarom is de verantwoordelijkheid zoo groot. In den loon der historie heeft men getracht het Jodennrobieem on te lossen, doch dit is niet gelukt, waarin Gods groot heid tot ODenbaring komt. Aan de hand van Romeinen 11 11 zette sor. in een duidelijke rede uiteen waarom het Joden probleem niet ODgelost kan worden; n.I. omdat het Jodendom door het Christen dom niet tot jaloerschheid wordt ver wekt. Tenslotte gewaaede snreker van den zegenrllken arbeid tüdens zijn nu 4-jarig verblijf in Nederland en hoopte dat er vee! gebed zal zijn voor het oude bonds volk. De heer D alhier kwam tot de on aangename ontdekking dat men op den tuin „De Wolf" te zijnen nadeele een groote veevoederketel had ontvreemd. Bij de politie werd aangifte gedaan. De slager P. alhier deed bij de politic aangifte van diefstal van een zi) spek. Naar den dader wordt door de politie oen onderzoek ingesteld. OEGSTGEEST. Raadsagenda, De raad dezer gemeente komt op Maan dag a.s. des n.m. t e 7 uur ten gemeente huize in openbare vergadering bijeen. 1. Opening. 2. Notulen, ingekomen stukken, mede- deellngen. 3. Vaststelling van het uitbreidingsplan der gemeente Oegstgeest, met bijbelioo- rende verordeningen. 4. Voorstel van B. en W. tot opheffing der openbare school voor gewoon lager onderwijs a. d. Morsch. 5. Schoolgeldreclames. Loop der bevolking. Gevestigd: J. J. Stokhuijzen geb. LuiJ- ten. Oranjelaan 2 van Alphen aan den Rijn D. H. Jordaan, Geversstraat 40 van Zutphen J. J. Hoogervorst, van Wijttenbachweg 8 van Anna Paulowna (Breezand) J. A. de Jong geb. Bakhui zen, Juffermansstraat 5 van Sliedrecht J. de Best, Regentesselaan 36 van Ban doeng (N. O. Li H. A. Gastrelch, Gevers straat 19 van Hamborn (Dtl) D. v. d. Schrier, Duinzichtstraat 2 van Schiedam H. Streutgers, Duinzichtstraat 2 van van Schiedam C. B. Dujster, L. de Col. leen 2 van Leiden H. v. Heuzen, L. de Col. laan 2 van Leiden W. J. J. v. d. List, Hooge Morschweg 89 van Leiden A. M. Terpstra geb. Cramer, Warmonderweg 40 van Lelden A. Th. de Ridder, Rhijn- geesterweg 29 van Noordwljk E. O. Ha- kim, van Leiden, Weth. Duivenvoorde- straat 39. Vertrokken: M. Mooten, van Terweeweg 46 naar Leiden, Oegstgeesterlaan 43 C. Hogewoning, van Oegstgeesterweg 4 naar Rijnsburg, Vliet Z.Z. 15 A. Timmerman er. gez., van Kempenaerstr. 23a naar Lel den, Hoogewoerd 7 R. M. L. H. Dahmen geb. Rijckcvorsel, van Rhljngeesterweg 32 naar Nijmegen, Celebesstraat 65 E. van der Nat geb Rittig, van Wllhelminapark 34 naar Leiden, W. Rozenstr. 40 C. van Veen. van de Kempenaerstraat 98 naar Hazerswoude C. 108 J. v. d. Poel. van Duivenvoordestr. 24 naar Leiden, Lamme- schansweg 63 G, V. d. Mei), van Nassau- laan 15 naar Rijnsburg, Smldsteeg 36 R. Stoop, van Emmalaan 36 naar Arnhem 11 plein 1813 P. L .Stal, van Emmalaan 101 naar Apeldoorn. Asselschestr. 292 A. G. Blerlischer van Regentesselaan 28 naar Haarlemmermeer, Abbenes. Hoofdweg 1680 T. Post, van Haagsche Straatweg 8 naar Wassenaar, Perseijnlaan 17 B. v. Zanten geb. Stoorvogel, van Van Assendelftstraat 13 naar Ermelo (Nunspeet) Spoorlaan 23. Burgerlijke Stand. Geboren; d. van C. v. Steljn en P. M. Buschman Jan, z. van J. Roos en W. Biesol Martinus, z. van J. Roos en W. Biesot Cornells, z. van C. van Egmond en N. Heemskerk. Zondag as. zal er in de RJC. Kerk gecollecteerd worden voor de werkloozen. Het Bestuur van den RJC. Volksbond ver trouwt, dat een ieder dan zijn hand over zijn hart zal strijken en mild zal geven om zoodoende de groote noodlijdendheid te helpen verzachten en de werkloozen het hoog noodlge te kunnen verstrekken! De slager H. uit de Tedingerstraat verkocht in Augustus jl. een hit en een wagen aan den slager G. van de Damlaan voer den prijs van f. 180. G. betaalde van dit bedrag I. 100 en stalde hit en wagen in den stal van H. G. heeft thans zijn eigendom des nachts door opensluiting weggehaald. H. heeft bij de politie aangifte gedaan. VOORHOUT. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt morgen in openbare vergadering bijeeen, ter be handeling van de volgende agenda: 1. Notulen. 2 Ingekomen stukken. 3. Brief van Ged Staten omtrent de gemeente-begrooting 1934. 4. Benoeming der commissie tot wering van schoolverzuim. 5. Voorstel van B. en W. tot wijziging der algemeene politieverordening. 6. Behandeling der nieuwe bouwveror dening. NOORDWIJK. Zanguitvoering „Euphonia". Ter gelegenheid van haar vijfjarig be staan gaf de Chr. Zanguitvoering .Eupho nia" tezamen met het Chr. Jeugdkoor „Klein Euphonia" onder leiding van den heer Alb. J. Meijers, een zanguitvoering in de Geref. Kerk te Noordwijk-Binnen. De cerevoorzitter ds. H. B. Visser, opende op de gebruikelijke wijze en hield een korte inleiding, waarin spr. er op wees dat het ditmaal een bijzondere, n.I. een „lustrum" uitvoering gold, weshalve hij den voorzitter, den heer Baalbergen cn den directeur, den heer Meijers, die al dien tijd hun krachten aan de vereeniging hebben geschonken, complimenteerde. Hierna werd met de uitvoering der verschillende zang nummers aangevangen, waarbij bleek dat beide koren goede vorderingen hebben ge maakt. Behoudens enkele technische af wijkingen o.a. bij „Amenl Jezus Christus. Amen!" en in de groote cantate na de pauze, werden de verschillende zangnum mers gaaf en harmonieus ten uitvoer ge bracht. Twee liedjes van onzen plaatsge noot, den heer Th. H. Polman, werden door de Jeugdige „Klein-Euphon!a"-leden heel lief en stemmig gezongen. Als intermezzo speelde de heer C. Verloop Azneenige cello-soli op zijn bekende, correcte wijze. Na de pauze werd uitgevoerd door .Eupho nia" een cantate voor soli- gemengd- en jeugdkoor' gedicht door onzen plaatsgenoot den beer J. Kloos, op muziek gezet door dell heer H. W. de Wolff te Rbtterdarrt. Sopfaan soliste was mej. C. Lindhout: cello: dé"heer C. Verloop en orgelbegeleiding van mej. F. RIJNSBURG. Ned. Herv. Verbond tot Kerkherstel. Uitgaande van de afd. Rijnsburg van het Ned. Herv. Verbond tot Kerkherstel had in de Ned. Hen'. Kerk een bijeenkomst plaats, waarin voorgingen ds. N. v. d. Snoek uit Veenendaal en ds. L. Boer uit Schevenin- gen. Beide sprekers hebben voor een klein j maai' aandachtig gehoor doel en streven van het Verbond uiteengezet. Ds. v. d. Snoek deed dit naar aanleiding van 1 Timotheüs 3 15; ds. Boer koos tot tekst Romeinen 15 5, 6 en 7. Grondtoon was, dat boven alle verdeeld heid en richtingstrijd over bepaalde dog ma's moet staan de belijdende kerk van Christus. Tegenover do hopclooze verwar ring onzer dagen en de vele kwesties, welke slechts fnuikend kunnen zijn voor het be reiken der zoo hoognoodige eenheid, werd opgewekt om standvastig te streven naar het doel, dat het Verbond tot Kerkherstel zich tot taak heeft gesteld n.I. de eenheid in de Herv Kerk. o STOMPWIJK Burgerlijke Stand. Bevallen: Th. E. Verhagen, geb. v. d. Horst, Z. J. A. Boonstra geb. De Jong, D. M. Th. Groeneweg, geb. Jansen, Z. A. M. v. Eijk geb. Halet, Z. Ondertrouwd: J. W. Lemmers en H. J. Wortel L. Boersen en M. Reedijk. Overleden: I. Los, Vr. 83 j. A. Luh, jd. 6 jaar. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. Hage, geb. v. Boheemeu, D E. J H. de Haan geb. v. Oyen, Z. A. Grootendorst geb. Verweij. D. M. J. E. Blok. geb. Kouwenhoven, D. o VEUR—LEIDSCH EN DAM Auto te water. Door den mist misleid, is een auto waar in zaten de ambtenaar van de Provincie L- en diens zoon, afkomstig uit Gouda, nabij de Wijkerbrug in den Vliet gereden. De ■belde inzittenden wisten zich te redden en zijn per trein huiswaarts gekeerd. De auto is door een kraanwagen weer op 't droge gebracht en kon ondanks de tuimeling van het hooge talud op eigen kracht wegrijden. VOORSCHOTEN. Aanrijding met doodelijken afloop. Gisteravond omstreeks kwart over acht heeft op den Veurscheweg een zeer ern stige aanrijding plaats gehad- Nabij de laan van „Rosenburg" hep met zijn rijwiel aan zijn hand de 43-j. B. H. Duivenvoorde, die, om naar zijn woning te gaan, een electrische tram liet passeeren en daar na den weg wilde oversteken, toen van de richting Veur een personenauto naderde bestuurd door den heer M. A. H. v. d. A. uit Voorburg. Zeer waarschijnlijk heeft het slachtoffer in gedachten geloopen en de naderende auto niet gezien. Hij is hier tegenop geloopen, waardoor hij zeer ernstig werd verwond- Nadat de heer D. ter plaatse door dr. M. van der Stoel en enkele leden E. H. B. O. was verbonden en gees telijke bijstand was verleend ls hij naar het St. Elisabethgasthuis te Leiden ver voerd. Het slachtoffer, dat helaas inmid dels overleden is. was gehuwd en vader van 7 kinderen. Aan de auto waren dui delijk de sporen te zien van de aanrijding. Loop der bevolking 1933. Aantal inwoners op 1 Januari 1933 2803 mannen, 2888 vrouwen, totaal 5691. Ver meerdering door geboorte 66 m., 65 vr.; id. door vestiging 354 mannen, 372 vrouwen; totale vermeerdering 420 mannen, 436 vr. Vermindering door sterfte 23 mannen, 26 wouwen; idem dcor vertrek 254 mannen, 260 vrouwen; totale vermindering 277 m. 286 vrouwen. Blijft een vermeerdering van 143 mannen en 150 vrouwen. Aantal in woners op 31 December 1933 2946 mannen en 3038 vrouwen, totaal 5984. Burgerlijke Stand. Geboren: Ronald Rolph, zoon van J. de Vries en L. G. Oude Tanke Anna Maria dochter van G. C. Verrips en A. Koolstra Hartger Wouter, zoon van G. C. Verrips en A- Koolstra Maria Johanna, dochter van J. Langeveld en E. G. Roodakkers Petrus Cornells, zoon van C. J. Grundeken en E. E. van Vliet. Overleden: Wed. W. de Langevan Al- i tenburg, oud 56 jaren, i Loop der bevolking. Gevestigd: H H. de Bruijckere, Leid- scheweg 158, van Leiden. Vertrokken: T. Bruné, naar 's-Graven- hage F. J. Zemerlng en gezin, naar 's-Gravenhage. Verkooping. Ten overstaan van notaris W. A. Carou had in Hotel Deurloo de verkooping plaats van het heerenhuis, Schoolstraat no. 36, met grooten tuin. garage en schuren, groot ongeveer 983 vlerk, meters. Een perceel afgepaalde tuin ter grootte van ongeveer 1502 vlerk, meters en een perceel tuin ter grootte van ongeveer 1185 vlerk meters. Kooper was de heer J. M de Ruyter q.q. voor f. 20.120. De politie heeft van J. H. zes zakken aardappelen in beslaggenomen, die zonder vervoerbewijs in een tentwagentje werden vervoerd o WARMOND. Loop der bevolking. Gevestigd: A M. de Rooy, van Oegst geest; G. A. Stam, van Voorhout; G. Ra- vensbergen, van Nieuwkoop; A. Menken, van Leiden: W. A. v. Nieuwkoon. v. Leiden: C. J. G. M. Schölvinck, van Vught; A. H. J van Dyk, van Haarlem. Vertrokken: C. O. de Vroomen, naar Voorhout: G. Tegelaar. naar Oeestgeest; W. Zwetsloot, naar Zoeterwoude; W. Boel houwer, naar Den Haag; Tj. Alkema, naar Enkhuizen; G M. van Seggelen, naar CVgri.eeest: C. Roest, naar Leiderdorp; P. Veenboer, naar Zevenhoven: E. E. Amiet, naar Zwitserland; E. A. Duynhoven, naar 's Oravenhage; J. A. Roest, naar Bode graven; A. C. Ceas, naar Brielle. Burgerlijke Stand. Geboren: Clara Wilhelmina Petronella, d. van J. J. Sikking en M. E. de Winter; Jacobus Joannes Hendricus, z. van J J. Kortekaas en H. E. Sikking; Jacobus Ge- rardus Maria, z. van N. Schavemaker en H. Th. C. Versluys. Overleden: Aletta Maria van Leeuwen, echtgenoote van G. Burkx, oud 77 jaar: Adriana Oosterveer, wed. van J. v. d. Berg. oud 79 jaar; G. Burkx, wedn. van A. M. van Leeuwen, oud 61 jaar. Door het bestuur van den Vereenig- den Hof-, Groot- en Klemenmeerpolder alhier is aangewezen als mollenvanger in genoemden polder J. van Wekhoven. De in ons verslag der uitvoering van „Mathlas" genoemde „Concertpolka" was niet van Waidteufel, doch een compositie van den directeur der vereeniging, den heer G. Dik, HEDEN. Burchtzaal: Fiimvertooning „Moeder" enz. 8 uur. Leger des Heils: Samenkomsten te 5 nur en 7.30 uur nam. StadszaalResidentie-orkest. Vioolsoliït Francescatti; 8 uur nam. Vrijdag. Buchtzaal: Nieuwjaarsveside Ver. „Gro ningen"; 81/4 uur nam. Schouwburg: Liefdadigheidsavond „Lit- teris Sacrum". „Mejonkvrouwe de ia Seiglière"; 8 1/4 uur nam. K a t w ij k-a a n-Z e e (Casa Caraif Geref. Bond. Spr. ds. Rijnsburger van Oud- Beierland; 7 uur nam. Zaterdag. Schouwburg: Litteris Sacrum „Mejonk vrouwe de la Seiglière", 8.15 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop Hoogewoerd, 8 u. nam. „De bende der wrekers." Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater, Stationsweg, 8 uur nam. „Walzerkrieg." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Trianon-Theater Breestraat 8 uur nam. „De avonturen van Koning Pausole." Woensdag en zaterdag nam 2 uur. Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. De avnd-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 8 tot en met Zondag 14 Januari a.s. waargenomen door apotheek: P. du Crolx, Rapenburg 9, telef. 807. WASSENAAR. De werkplaats der werkloozen. Dit opschrift zal velen wat dubbelzinnig voorkomen. In het v.m. kleuterschooltje op het Plein wordt nog 6teeds gewerkt doorwerkloozen. Het werken geschiedt geheel vrljwllig. Wij waren in de gelegen heid gesteld om een kijkje te nemen in bovengenoemd gebouw. Wethouder G. van Leeuwen en de heer Ruys waren zoo vrien delijk ons rond te leiden. Als eindindruk bleef ons bij, hoe onbe grijpelijk het is dat niet-geschoolde man nen. die zelfs geen vaklieden zijn zülk werk kunnen leveren! Onlangs bezochten wij de tentoonstel ling voor St. Nicolaas. Wat wij toen zagen was goed werk maar in zeer korten tijd zijn groote vorderingen gemaakt. Van de gemaakte voorwerpen mag leder een exem plaar houden, de overige zullen gegeven worden aan armen. Er zijn nog veel gezin nen. die niet bepaald „arm" zijn, maar die in dezen tijd niet kunnen aanschaffen, wat beslist noodig ls. En dan wordt er gewerkt voor de „verloting". Deze werkverschaffing kost natuurlijk geld. Het aantel jongelieden, dat hier werken wil neemt steeds toe. Zij ondervinden, dat zij niet minderwaardig zijn, maar dat zij bij eenigen goeden wil heel wat nuttigs j kunnen leeren en wat presteeren. Ons werd ook nog voorgesteld het jong ste lid van de „gemeenschap". Hij was be stemd om grondwerker te worden doch Weth. van Leeuwen zei, dat het beter was, dat hij een vak zou leeren. In alle nederig heid had hij verklaard, dat nooit te kun nen. Er schuilt werkelijk een vakman in hem! Hij mag trotsch zijn op zijn timmer werk. De loftrompet over de inrichting zullen wij niet steken. Als Mr. de Vries, wethouder van 's-Gravenhage naar Wassenaar's werkverschaffing aan werkloozen verwijst dan hebben wij hier zeker wel een model inrichting. Nu de mannen zoo'n schitterend voor beeld geven komt de beurt aan de vrou wen van Wassenaar zegt de heer van Leeuwen. Bij de werkstukken zijn een groot aantal prachtige ledikanten. Maar wat heeft iemand nu aan een ledikant, dat niet volledig is? Hij zal daarom een beroep doen op alle vrouwen van Wassenaar om die ledikanten van het noodige te voorzien. En deze eerste oproeo is al niet tevergeefs ge weest. De heer D. Ruys deelde mede, dat Mevr. Ruys reeds aangeboden heeft een geheel ledikant voor haar rekening te nemen. Het spreekt van zelf, dat een ledikant ook „aangekleed" kan worden door de eendracht, die macht maakt. De maat is schriftelijk of telefonisch aan te vragen bij Wethouder van Leeuwen. De telefoon rinkelt al! Gevonden: een glacé handschoen, duimstok twee honden, alpinemuts, broche harpvormig instrumentje, gouden speldje, das, zilveren vutootlood, een mud kolen, hondenriem. damesmuts. handschoen, een paar polsmofjes- ZEVENHOVEN. Loop der bevolking 1933. 1 Januari 1933 582 m. en 527 vr. Totaal 1109. 1 Januari 1934 581 m. en 513 vr. Totaal 1094. Verminderd met 15. Overleden 13. Levenl. aangegeven 1. Ge boren 33. Ingekomen 55. Vertrokken 88. Dc vacature-dr. J. G. Ubbink. Een vergadering vond plaats der leden der Geref. Kerk. om het beroepingswerk te bespreken in de vacature-dr. J. G. Ub bink. Officieel is echter nog niets be sloten. De collecte in de Ned, Herv. Kerk voor Predikants Weduwen en Weezen heeft opgebracht de som van f. 11. ZOETERWOUDE. Gevonden voorwerpen: Een paar zoo goed als nieuwe heerenhandschoenen. Terug te bekomen bij den gem. veld wachter a. d. Rijndijk. 2-2

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 6