De Postjager op Schiphol geland. LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 11 Januari 1934 LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Hedenvoormiddag te 11.38 uur. fÜIIIIMIIlllltlülMIIIIIHIIISIIIIIIHIIHIIIIII Losse nummers van ons Blad 1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIUPJUIIIIII RECHTZAKEN. BEURSOVERZICHT. MARKTBERICHTEN. >VEERBERICHT. Barometerstand. - Gistermiddag 3 uur: 769. I Hedenmiddag 3 uur: 757. TELEGRAFISCH WEERBERICHT v. h. Kon. Ned. Meteorol. Inst. te De Bildt. Hoogste stand 774.3 te Weenen. Laagste stand 721.9 te Reikjavik Verwachting tot den avond van 12 Jan.: Matige tot zwakke Zuid-Oostelijke tot Zuid-Westelijke wind. NeveUg tot half- bewolkt. Weinig of geen neerslag. Meest lichte vorst des nachts. Overdag tempe ratuur om het vriespunt. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bildt. De nieuwe depressie op den Oceaan, die ten Zuiden van IJsland verscheen, is belangrijk dieper dan de vorst, zoodat ook in het Westen van het gebied een krach tige Zuidwestelijke tot Zuidelijke wind waait, die op grooter hoogte ook boven het vorstgebied van het vasteland wordt aangetroffen. De hooge druk, die gisteren midden- Europa, het Oostzeegebied en Finland omvatte, is aan de West- en Noordkant afgenomen. In Oost-Frankrijk en Zuid- Duitschland. waar het drukverval nog gering is. heerscht nog een neveltoe stand met matige vorst. Op de Britsche Eilanden is de temperatuur gemiddeld 6 a 7 graden Celcius. Aan de Iersche kust bracht de nieuwe depressie zware regens en ook Kinn aan de Noorsche kust meld de 10 m.m. Op het vasteland echter viel nagenoeg geen neerslag. iéiw' LUCHTTEMPERATUUR. Laagste temp.: 1 gr. C. (30 gr. F.i. 9 uur voorm.: Vs gr. C. (31 gr. F.) 12 uur 'smldd.: 1 gr. C. (34 gr. F.). 3 uur nam.: 1 gr. C. (34 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Vrijdag. V.m. te 11 u. 21 min.: n.m. te 11 u. 48 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 4.40 n.m. tot 7.35 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 11 Jan.: op: 3 u. 52; onder: 11 u. 38. H. M. DE KONINGIN-MOEDER IN LEIDEN. Hedenmorgen heeft H. M. de Koningin- Moeder vergezeld van gravin von Bent- heim, die gedurende enkele dagen Haar gast is, een bezoek gebracht aan onze stad, waar Zij, gezeten in een open auto, door meerdere stadgenooten werd o\we- merkt. Na een korten rondrit, keerde H M terug naar de residentie. HET STOFFELIJK OVERSCHOT VAN VAN DER LUBBE. Naar wij vernemen worden er van ver schillende zijden pogingen in het werk ge steld om het stoffelijk overschot van v. d. Lubbe naar hier over te brengen. Wan neer het lijk zonder meer wordt vrijge geven, is het zoo goed als zeker, dat zulks zal geschieden. Men Is van plan tot d# Ned. Herv- Gemeente het verzoek te richten om toestemming te verleene om het stoffelijk overschot op .Rhijnhof" te mogen begraven. In deze gemeente wordt met deze even tualiteit rekening gehouden. De Leeuwarder boternoteerlhg is héden vastgesteld op f. 0,50 per K.G. Ds. Joh. Jansen, Chr. Geref. predi kant alhier ontving een beroep naar Amersfoort. GEEN AANVOER DEENSCHE VISCH. Naar wij vernemen Is het contingent van don aanvoer van Deensche vlsch voor de periode 1 Decemberl Maart overschre den, zoodat tot 1 Maart a.s. geen aanvoer van visch door Deeensche visschersvaar tuigen te IJmuiden kan plaats hebben. Voorts is ook het contingent van den aanvoer van Zweedsche visch, dat voor het tijdvak 1 DecemberIDecember was vast gesteld, overschreden, zoodat ook Zweed sche schepen hier te lande geen visch meer mogen aanvoeren. STAKING. Hedenmorgen is onder de broodbezor gers van de firma Hus te Den Haa» een staking uitgebroken, waarbij ongevee"r 200 man zijn betrokken. Het conflict is het gevolg van het feit dat de directie een loonsverlaging van 3 pet. wil doorvoeren terwijl de bezorgers daarmede niet accoord gaan. De Postjager is hedenmorgen te 11.38 uur op Schiphol geland. Gistermiddag te 4.26 uur Amst. tijd was het toestel te Marseille aangekomen. Omstreeks 6 uur werd telefonisch op Schiphol geïnformeerd naar de weerbe richten, meer in het bijzonder op het laat ste gedeelte van de route. Deze luidden o.a. dat er boven de Fransch-Belgische grens lage wolken waren en voorts dat er onder 500 Meter gevaar voor ijszetting be stond. Teneinde in overeenstemming met de gegeven instructies, zooveel mogelijk risico te vermijden, heeft de bemanning besloten, den tocht onder die omstandig heden niet denzelfden avond voort te zetten. Vanmorgen werd dus het laatste traject afgelegd, waarvoor om 8.23 uur uit Mar seille werd gestart. Op Schiphol heerschte al vroeg bedrij vigheid. Opnieuw ging de belangstelling dergenen wier werkzaamheden liggen bin nen de begrenzing der hoofdstedelijke luchthaven, welke in een lichten nevel was gehuld, en van anderen, die naar dat afgelegen, en toch zoo bedrijvige en uiter mate interessante plekje waren gekomen, hedenmorgen uit naar een bijzondere ge beurtenis van de Geschiedenis der Neder- landsche luchtvaart: de thuiskomst van den Postjager, het nieuwe Pandervliegtuig. Het meerendeel van hen dat in afwach ting was van wat straks zou gebeuren had zich teruggetrokken in de warme beschut ting' van het restaurant en in de ruime hall van het stationsgebouw. De minder bevoorrechten stonden buiten op de met vlaggen afgebakende terreinen en warm den zich daar bij de vuurpotten. Met dat al toonde Schiphol wel een ge heel ander beeld dan bij den terugkeer van den Pelikaan. Zooveel duizenden als er toen in het nachtelijk duister bijeen waren, zooveel honderden waren er thans op dezen voor middag. Onder de aanwezigen in het restaurant zagen wij behalve familieleden der be manning o.a. luit.-generaal Seyffardt, chef van den Gen. Staf, een afvaardiging van het militaire vliegveld Soesterberg met zijn commandant, Kolonel Best-, de leden van het Studie-comité Snelpost Nederland- Indië, enz. De posterijen hadden speciale maatrege len getroffen voor een snelle verzending van de poststukken uit het vliegtuig. Een aantal auto's stond gereed om de post di rect te vervoeren naar de kantoren te Am sterdam, Rotterdam, Den Haag en Haar lem. Te ruim half elf werd medegedeeld, dat de Postjager zich op 140 "K.M. ten Oosten van Parijs bevond en dat zijn snelheid van Marseille af 290 K.M. per uur had be dragen. De Amsterdamsche politie had wederom de noodige maatregelen getroffen voor een behoorlijk functioneeren van het asver- keer, verder waren de toegangen tot de luchthaven „geblokkeerd" door met oranje strikken gesierde jongelui, die zich beijver den dat geen onbevoegden het gereser veerde terrein betraden en ook de pers binnen hun „regelenden arbeid" trachten te betrekken, waarvan deze echter aller minst gediend was. Onder de aanwezigen ln het langzamer- hand volgeloopen restaurant bevond zich ook de Pelikaan-commandant, Smirnoff. De spanning in het restaurant steeg. De loudspeaker hield de aanwezigen geregeld van de vorderingen van den Postjager op de hoogte. Verdun was om 11 uur gepas- seerd. Te 11.07 uur was het vliegtuig al ter hoogte van Brussel. Boven Schiphol. Te ï'uun 11 uur 35 was de Postjager, die met enorme snelheid vloog, reeds boven Schiphol. Na een ronde boven het terrein werden de motoren afgezet en daalde het toestel op prachtige wijze op het gras tapijt. Onder luid en langdurig gejtlieh van het publiek klom de bemanning uit het toestel, waarna zij in een oogwenk was omgeven door familieleden en vrienden. Met kransen omhangen en met bloe men beladen, begaf het drietal zich terwijl de politie groote moeite had de menigte Jn bedwang te houden naar het houten platform. Huldiging bij aankomst. Hier voerden het woord de heer Bron sing, voorzitter van het Studie-Comité Snelpost Nederlandsch-Indië, die het drie tal van harte gelukwenschte met hun be houden terugkeer. Daarna spraken de heer Pander, directeur van de Pander- fabrieken die hun plichtsbetrachting, moed en volharding prees en generaal Seuffardt, chef van den generalen staf, die opmerkte: „Jullie hebt met ongeken de wilskracht doorgezet en bent trouw geweest aan de spreuk van Coen „Ende desespereert niet." Hulde breng ik u namens het Neder- landsche leger voor uw prestaties. (Dave- rend applaus). Smirnoff wenscht de bemanning geluk. Hierna volgden nog enkele sprekers, waarna Smirnoff het podium beklom om de bemanning van den Postjager namens de Pelikaanbemanning geluk te wenschen met de volbrachte vlucht.. Onder applaus trad luitenant Asjes naar voren. „Wij zijn niet zoo vlug geweest als wij hadden gedacht. Wij hebben onderweg gemerkt, dat de naam van de Nederland- sche aviatiek in het buitenland in hoog aanzien staat en in hoofdzaak is dat te danken aan de K.L.M die spr. daarom huldigt. Gevsendorffer als tweede spreker zeide: ,Ik heb niet veel te zeggen. Wij hebben pech gehad, maar het goede voorbeeld van de Pelikaan heeft ons aangespoord. Wij zeggen u allen hartelijk dank voor deze ontvangst. Wij hebben veel studie- stof verzameld, naai- wij hopen ten goede van de Nederlandsche aviatiek," De heer Van Straaten sprak daarna j enkele woorden van dank. In de douane-loods bleef men vervol- 1 gens nog geruimen tijd bijeen. 25ste VERJAARDAG VAN H.K.H. PRINSES JULIANA. Naar men ons mededeelt, wordt ter ge legenheid van den 25sten verjaardag van H.K H. Prinses Juliana door de .Konln- klljke-Begeer" te Voorschoten een herin neringspenning vervaardigd, op de voor zijde waarvan de beeldenaar van HKH. naar één van de allerlaatste, niet in den handel zijnde foto's vervaardigd dooi- het foto-atelier Ziegler, te 'sGravenhage. Het ligt in de bedoeling dezen penning te vervaardigen ter groote van 6 en 4 c.M.. als legpenning en als presseoaoier. alsmede in den vorm van kinderdraagpenntng ter grootte van 25 m.m. ARBEID IN LOONDIENST DOOI* VREEMDELINGEN. Naar aanleiding van het bij de Tweede Kamer aanhangig gemaakte wetsontwerp tot regeling van het verrichten van arbeid in loondienst door vreemdelingen heeft t bestuur van het N.V.V. zich bij brief d.d. 4 Januari 1934 tot de Minister van Sociale Zaken gewend. In de eerste olnats wordt hierin de aan dacht gevestigd, dat op het Voorloopig Verslag over dit wetsontwerp, hetwelk op 24 October 1933 is uitgebracht, de Memorie van Antwoord tot dusverre nog niet is verschenen. Het Bestuur van het N.V.V. dringt er bij de Minister op aan. de verdere behande ling van dit Wetsontwerp zooveel mogelijk te willen bespoedigen. Nog steeds is het aantal vremdelingen, dat in ons land ar beid verricht, zeer groot, terwijl daaren tegen de werkloosheid ln ons land een abnormale omvang heeft. Anderzijds is het voor Nederlanders zoo goed als onmoge lijk, in het buitenland te arbeiden. Het zijn o.a. deze redenen welke de Regee ring tot het indienen van het bovenge noemde Wetsontwerp hebben geleid. Het Bestuur van het N.V.V. is van oor deel. dat, indien de maatregelen, welke krachtens het wetsontwerp zuilen kunnen worden genomen, spoedig in werking zul len treden, de toestand op de arbeidsmarkt zal verbeteren. DE POSTVLUCHTEN. Hedenmorgen te 6.31 uur is het K.L.M.- vliegtuig de „Rljstvogel" van Schiphol naar Indlë vertrokken. Er zlin twêe passagiers aan boord, één voor Rome en één voor Bangkok Het toestel vervoert 369.056 KG. post. 59.6 K.G. pakketpost en 58 643 KG. lading. De .Leeuwerik" thuisreis vloog heden van Singapore naar Bangkok, NATIONAAL CRISIS-COMITÉ. Het heeft H K.H. Prinses Juliana be haagd het Nationaal Crisis-Comité we derom een maandelijksche bijdrage van f. 5000.te doen toekomen. Reeds mocht het Comité giften ten bedrage van f. 120.000— van H.K.H. ontvangen. UIT NED. OOST-1ND1E. MAXIMUMINKOMEN UIT OPENBARE KASSEN. BATAVIA, 11 Jan. (Aneta). Het Bat. Nieuwsblad kondigt een regeling aan waarbij het gezamenlijk inkomen dat éen persoon uit openbare kassen geniet, aan een maximum zal worden gehouden. Voorts zal de functie van gedeputeerde niet langer vereenigbaar worden ver klaard met een gouvernementsbetrekking, waardoor dit tot een nevenfunctie wordt gestempeld. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN - Stationsweg Firma A. J. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG, Sigarenhandel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERWIL Az. Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT - Breestraat 126 Joh. HOGER VORST, Haarl.str. 128 A. VAN EGMOND, Sigarenhandel, Haven 2:4 en bij BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat No. 59 - Oegstgeest en des Zaterdags bij A. H. v. d. VOOREN, H. Rijnd 106 Kiosk Prinses8ekade. HAAGSCHE RECHTBANK. De 25-jarige landarbeider H W. A. te Zoetei-woude had op 11 November jl. in een lljstenwinkel te Leiden een plaat ge kocht met de mededeeling, dat de ver rekening wel in orde kwam omdat zijn adres goed was. Hij aou de zoon zijn van een rechercheur van politie en te Leiden werkzaam zijn bij v. Gend en Loos. Dit alles was echter gefingeerd Betaling ls uitgebleven. Op dergelijke wijze had ver dachte in andere winkels tweede handsch goederen gekocht. De opgegeven valsche naam was: Van der Laan, het gefingeerde adres: Lage Rijndijk 224 Verdachte zeide. niet de bedoeling tot oplichting te hebben gehad: hij had later willen betalen, doch was als werklooze daartoe op het oogenbllk niet in staat. Blijkens het dossier van den officier van Justitie had de verdachte sedert 1924 een zedenmisdrijf en verscheidene oplich tingen en diefstallen op zijn geweten De officier elschte anderhalf jaar ge vangenisstraf In den nacht van 25 op 26 November hadden inbrekers een bezoek gebracht aan het gebouw der Gemeentelijke HBS. te Leiden en daaruit eenige voorwerpen gestolen. Voorts werd in September j.l. el ders te Leiden een inbraak gepleegd, waarbij een bedrag van f. 10 werd ge stolen. In de derde plaats werd ingebroken in de Christelijke H.B.Seveneens in Nov. te Leiden en ook daar werd het een en ander o.a. f. 32 gestolen. Als verdacht van deze Inbraken stonden de 25-jarige los werkman J. B A. H. en de 21-jarige textielarbeider N. P. terecht. Eerstgenoemde kwam er openlijk voor uit. dat hij zijn werk maakte van inbraken en dat hij het maar aan de omstandig heden overliet wat het zou opleveren. Hij had het plannetje dan ook gemaakt er. den 21-jarigen mede-stempelaar (beiden waren werkloos) ertoe overgehaald eenige „kraakjes" te plegen. De officier van justitie eischte drie jaren gevangenisstraf tegen H. en 9 maanden tegen P Mr. Damen refereerde zich ten aanzien van verdachte H. aan het oordeel van de rechtbank en mr H. G. Bosch pleitte voor P. clementie. Uitspraak 25 Januari, evenals van de vorige zaak. Hedenmorgen stonden voor de Haag- sche Rechtbank terecht J. Z. en P. Cr., belden uit Leiden, wie ten laste was ge legd, inbraak in een woonschip op 15 Febr. van het vorige jaar te Hazerswoude. Belden bekenden De officier van justitie eischte tegen J. Z. 6 maanden gev.straf entegen P, Cr. 2 maanden gev.straf. Terecht stond de 22-jarige H. J. v. H„ uit Leiden, terzake van diefstal van een stuk electrischen kabel van een woon schip (uit de vorige zaak), liggende op 15 Febr. van het vorige jaar te Hazers woude in den Fijn. De officier van justitie eischte f. 25 sub. 25 dagen hechtenis. S G. B. uit Apeldoorn, had op 2 Dec. j.l aan mej. E. M. Pi. op de Koninglnne- laan te Leiden haar taschje willen ont nemen .hetgeen hem niet gelukte, alhoe wel de juffrouw op den grond is gevallen. Later heeft verd. op het Rapenburg aan .mej. V. eveneens haar taschje willen ont rukken hetgeen wel gelukt is. Verdachte staat ongunstig bekend. De Officier van Justitie eischte l'/e jaar gev.straf. Uitspraak in deze zaken over 14 dagen. Uitspraak is gedaan in de zaak legen B van D. uit Sassenheim, die op 28 Dec. in hooger beroep terecht heeft gestaan van een vonnis van den Leidschen Kanton rechter, waarbij hij was veroordeeld tot een geldboete van f. 2 wegens overtreding der verordening der gemeente Sassenheim op het venten. Verdachte zou zijn 14-jarige dochtertje nabij den Spoorwegovergang met choco lade hebben laten venten. De officier van justitie had bevestiging gevraagd en de rechtbank sloot zich daar bij aan. De 66-jarige kuiper J. Pr. te Katwijk aan Zee heeft op 28 December ln hooger beroep terecht gestaan van een vonnis van den Leidschen Kantonrechter waarbij hij was vrijgesproken. De ambtenaar van het O M. was van dit vrijsprekend vonnis in hooger beroep gekomen. Verdachte had, nadat hij een aanzegging had ontvangen van B. en W. dier gemeente, zijn hond niet laten muilkorven. De Officier van Justitie had vernietiging gevraagd van 't vonnis van den Kantonrechter en tegen verdachte geëischt een geldboete van f. 20.—. Dc Rechtbank bevestigde het von nis van den Kantonrechter. De Rechtbank deed uitspraak in de zaak tegen den 32-jarigen koopman G. Th. van St. uit Zegwaart, die op 28 Dec. j.l. terecht heeft gestaan wegens het uitlokken van het doen aanbrengen van valsche oor merken. De Officier van Justitie had ge eischt een geldboete van f 50.— De Recht bank sprak verdachte vrij. P. S. uit Stompwijk heeft op 28 Dec. te recht gestaan ln verband met het feit dat hu valscheiijk varkens had laten merken, om daarvoor meer varkens te kunnen hou den, dan geoorloofd was. De officier van Justitie had tegen ver dachte geëischt 2 maanden gev.straf De Rechtbank sprak verdachte vrij M. A. van D. uit Zoeterwoude. heeft op 28 December terecht gestaan wegens over timing der Crisisvarkenswet. n.l. valsche oonnerken op varkens doen aanbrengen. De Officier van Justitie had tegen ver dachte geëischt 4 maanden gev.straf. De Rechtbank veroordeelde verdachte overeenkomstig de elscb. HAAGSC1I GERECHTSHOF. In hooger beroep stond gisterenmiddag terecht de 54-Jarlge H. J. S. uit Lelden, dl? door den Politierechter was veroordeel t tot 2 maanden gev.straf wegens verduis tering van 5 a f.700 ten nadeele van een schoenfabriek te Maarssen. De adv.-generaal vroeg bevestiging van het vonnis. Uitspraak 24 Januari. Gistermiddag stond in hooger beroep terecht de 22-jarige boekhouder N. van Luit. Leiden, die door den Politierechter was veroordeeld tot een geldboete van f.25 subs 25 dagen hechtenis, wegens mishandeling van den reclameschilder Z. De adv.-generaal vroeg bevestiging van het vonnis. Uitspraak 24 Januari. AMSTERDAM. 11 Januari. Hooger peil. Philips weinig veranderd. Duitsche obligaties vast. Nederlandsche en Neder- landsch-Indische staatsfondsen verdeeltl In den ochtend heerschte een gunstige stemming onder invloed van de voortge zette stijging in Wall Street. Daarbij ver leende het feit, dat de Philipswaarden voor de eerste maal verhandeld werden in Parijs een stimulans Unilever steeg tot plm. 3'/s pet. boven het vorig peil, doch in de otflcieele uren ging het avance weer verloren, daar de animo in Parijs niet zeer groot bleek. Da arbitrage trad als verkoopster op. Dit had een ongunstig effect. Al konden de koersen zich iets hooger handhaven, de handel was zeer stil en de koers kreeg een lusteloos voorkomen. Van de Industrleeie fondsen waren Aku's, Uni levers en Ned. Ford goed prijshoudend. Voor de Oliewaarden werden kleine koers winsten geboekt. Koninklijke lagen onge veer 2 pet. hooger. Rubbers konden zich van de gisteren geleden verliezen herstellen zonder overi gens veel belangstelling te trekken. Sui kerwaarden eveneens wat vast. Tabakken volkomen verwaarloosd, evenals Scheep vaarten. Voor de Amer. fondsen heerschte een vaste stemming, speciaal voor Spoor wegen en obligaties met Milwaukee's op den voorgrond. Ned. beleggingswaarden evenals Indi sche waren verdeeld. De guldens-obliga ties Indië waren vast. Dollarleeningen Koninklijke, Bataafsche en Rotterdam goed prijshoudend. WISSELKOERSEN. Engeland 8.113/4 (812); Duitschland 59 10 (59.14); Frankrijk 9.74 3/4 (9.74 3/4); België 34 58 (34.56'/i)Zwitserland 48.Wh (48.17"-). Denemarken 36.25 (36.30): Zwe den 41.90 142 1: Noorwegen 40.80 (40.90); New-York 1 59 1/4 (1.59 3/8). Prolongatie 1 pCt. Tussclien haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 10 Januari Noteering Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. .Leiden en Omstreken" Roode kool f 610—11,90; Savoye kool f. 5,70 - 9,50; Groene kool f. 1,00—3,30; Prei f. u"0— 2,50; Kropsalade f. 2,00—4,90; Seider.» f 1,50—3.00: Knolselderle f. 0.70—2.40 per 100 stuks; Kroten, gek. f. 3,00—7.00; Wit loof f 15,00—25.00; Boeren kool f. 2,40— 5.60; Uien f. 1,10—0,27; Wortelen f. 150— 1 0,62; Spruiten I f. 10,00—17.00; Idem II f. 5.00—12 00. per 100 K.O.: Andijvie f. 0,50 —1,00 per kist. LEIDEN, 10 Januari, Noteering Melk- veiling „Leiden" Week van 14—20 Jan. Constimptiemelk le klas f. 6.75, 2e kir s I f. 6,50, 3e klas f. 6.25: Industriemelk f. 5,10 1 —5,40. j BARNEVELD 11 Jan Eierenmarkt. Aanvoer 680 000 eieren. Prijs 1,3.804.75 per 100 stuks. Handel redelijk. BENTHUIZEN, 10 Januari. Aanvoer 1458 kippeneieren. Prijs f. 3.10—4,15 p.i 100. Appelen 10 et. per mandje. Kaas 23— 31 ct. per pond. Bokking 8 stuks 25 ct. BOSKOOP. 10 Jan. Rozen per bos: Phoebe 1—1.30 Rosalandla 1.101.30, Hal ley 1.00. Butterfly 801.30. August Noac i 90—110. Claudius Pernet 1.60- 1.80. Bri r cliff l.dO. Edith Helen 70. Columbia 1.2). Wilh. Kordes 1.20—1.80. Lady Stuart 80. Gemengde rozen 23. Diversen per bes: Mahonlabladen 14. Asparagus 814. Hoi- leborus 9. Prunustakken 15 ct. VEUR, 9 Jan. Aangevoerd 28213 kippen eieren. Prijs 1.3.055.20, 92 kippen f. 0.6C- f. 1.30, 2 eenden f0.75, 107 konijnen f. 0.50- 2 50. 19 duiven f. 0.16—0 20. VOORSCHOTEN, 10 Jan. Kippeneieren f. 4.504 70. p. 100. Kuikeneleren f. 3.30— 4 10. Kippen f. 0.200.40 p. stuk. Konij nen f. 0.481. Duiven f. 0.14. WADDINXVEEN, 1 Jan. Aanvoer 1225 kippeneieren Prijs f. 2.953.85 p. 100 st. WESTLANDSCHE Bloemenveiling v. 19 Jan. Anjeres 58.30, Rozen 68.00, Call i 15—18.00, Gerbera 7.00 p. 100; Copland 29 —36 ct. Victoire 4362, Prins v. Oosten rijk 2845, Ibis 39, Narcissen 25—29, p. dozijn; Plumosa 2745 ct. Sprengery 37 58. Freesia 33 2231 ct. L. Germ, tros 23 —31. Sax Export tros 15—24, Pres. de Lange 23—26, per bos: Azalea 451.50 p. pot. Middelprijs van d. Westlandache veilin gen v. 10 Jan.; Druiven 3065 ct., spina zie 34—40 Ct. witlof 8—26 ct.. stoofappe len 8- 12 en stoofperen 6—9 ct., talelap- pelen 1038 ct., tafelperen 8 14 ct., pt ÜG. andijvie 3" '.7 ct. per be-:, 'la 1. 5 30 p 100 krop; schorseneeren i— 1130 per 100 KG.; sav. kool 3 30, eiere* 4 30—6 50 p. 100; groene kool 60- 2.00, p. 10- boerenkool 22-30 ct. o. kist: spruit* i 85—4 70 per zak of kldt; uier 45 ct, per bak: seldery 2.30—4.00, prei 60--1.40 per 100 bos. S~I

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 3