Zaterdagmiddag 3 u. begint onze bekende Balans-Opruiming LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 11 Januari 1934 TELEGRAMMEN. Even kijken dus en U koopt bijH. M. PIERROT Horlogemaker, Maarsmanssteeg 14 SPORT. VISSCKERIJBERiCHTEN. OOSTENRIJK. Een ontwerp voor de nieuwe grondwet Nieuwe dreiging van Starhemberg. De met de uitwerking der nieuwe Oos- tennjksche grondwet belaste democrati sche minister, dr. Ender, tevens dlstrlcts- lelder van Vorarlberg, heeft zijn ontwerp voltooid en den bondskanselier rapport uitgebracht over de beginselen van de door hem uitgewerkte constitutie. Volgens de tot nog toe geschiede publi caties wordt de nationale raad door de tegenwoordige parlementaire organen af geschaft. In plaats daarvan komt een kamer, waarin de vertegenwoordigers der vrije beroepeai en in den een of an deren vorm ook gezinsvertegenwoordigers zitting en stemrecht zullen hebben. De rechten van bondspresident en re geering worden zoo bepaald, dat de grond slag van een sterk staatsgezag verzekerd is. Daarbij blijft echter de federalistische opbouw van den staat behouden. Prins StarUemberg, de leider van de Oostenrijksche Heimwehre, heeft een proclamatie uitgevaardigd, waarin hij zijn aanhangers tot discipline maant. ,Ik be loof u", zegt Starhemberg, „dat ik voor geen consequenties terug zal schrikken, indien ik de overtuiging mocht krijgen, dat gti misbruikt wordt en dat wij ten aanzien van ons doel bedrogen worden. Ons doel is de onvoorwaardelijke uitvoe ring van de fascistische Ideeën op een voor ons vaderland geschikte wijze.'' De proclamatie richt zich scherp tegen de nat.-soc. en besluit: „Op kameraden, op tot den strijd tegen de corruptie, tegen de saboteurs en de vijanden van de ver nieuwing van Oostenrijk. Op voor het nieuwe fascistische Oostenrijk!" Te Klagenfurt hebben de Nazis weer aanleiding gegeven tot incidenten. Voor een Chr. sociaal blad werd gedemon streerd. Verscheidene vensterruiten zijn inge slagen en een bom is geworpen op de binnenplaats van het gebouw. De demon stranten hebben een voor het gebouw staand lid van de hulppolitie aangeval len. waarop deze uit noodweer drie scho ten heeft gelost, waardoor twee demon stranten gedood en een derde gewond werden. Tal van demonstranten zijn ge arresteerd. FINLAND. De handelsoorlog met Duitschland. Het blijft in Finland niet bij dreigen. Tengevolge van den handelsoorlog met Duitschland hebben Flnsche importeurs bij Britsche fabrikanten van kleedingstuk- ken, garens en gebreide goederen offer tes gevraagd. Zij verklaren, dat Finland best buiten de Dultsche artikelen kan, wat de meeste takken van den textielhandel betreft. RECLAME. VEREENIGDE STATEN. Nieuwe credletaauvragen van Roosevelt Melkoorlog te Chicago geëindigd. In een speciale boodschap aan het Con gres heeft president Roosevelt ©en amen dement voorgesteld op de wet tot finan- cleelc hulpverleening aan den noodlijden den landbouw, teneinde de regeering in staat te stellen de hoofdsom te garandee ren van de uitgifte van Schatkistbons ter waarde van twee milliard dollar voor het vernieuwen van hypotheken op de boerde rijen, waarvan de rente reeds door de i regeering gegarandeerd was. 1 President Roosevelt heeft aan den Se naat en het Huis van Afgevaardigden medegedeeld, dat hy er van overtuigd Is, dat de regeering de moreele verplichting heeft deze bons te garandeeren en hij doet opmerken dat de door hem aanbevolen hendelwijze deze bons zal plaatsen op het niveau van Schatkistbiljetten. Het Is juist, aldus Roosevelt, dat tech nisch gesproken hierdoor de verplichtingen der regeering met twee milliard dollar zijn toegenomen, doch tegelijkertijd lijkt het mij rechtvaardig dat wij aldus openlijk erkennen een verplichting, welke thans reeds moreel op ons rust. In ieder geval zijn de stukken, die thans moeten worden uitgegeven gedekt, niet alleen door het regcerlngscredlet, doch tevens door een tastbaar bezit van wel omschreven waarde. Naar verklaard wordt, zijn de democra tische leiders ervan overtuigd, dat deze noodzakelijke maatregel zal worden goed gekeurd. President Roosevelt heeft voorts ver klaard voornemens te zijn binnenkort aan het Congres een bedrag van 1.166 millioen dollar te vragen, als aanvulling op de be grooting van het loopende Jaar. Op deze wijze hoopt hij de noodlge mid delen te krijgen tot voortzetting van de uitvoering van openbare en andere wer ken. De Senaat heeft een wetsontwerp aan vaard, waarin de blnnenlandsche rechten op alcohol geregeld worden. Met 40 tegen 39 stemmen ls een amendement op deze wet aangenomen, volgens hetwelk een supplementair recht van drie dollar per gallon op wijnen en van vi.it dollar op keuren wordt geheven, die afkomstig zijn uit landen welke geheel of gedeeltelijk met het betalen der oorlogsschulden in gebreke zijn gebleven. Het ontwerp moet nu aan een confe rentie voor de twee Hulzen worden voor gelegd. De regeering die wel met de gedachte van het amendement sympathiseert, is van meening. dat het niét bij deze wet, maar afzonderlijk overwogen had moeten worden. De melkoorlog in Chicago is geëindigd. Beide partijen hebben toegestemd om het geschil aan arbitrage te onderwerpen De melkleveranties zullen dadelijk hervat worden. UIT HET VERRE OOSTEN. De onderdrukking van den opstand in Fockieu. Naar verluidt heeft de vloot der Nan- king-regeering Amoy ingenomen. DE ENGELSCHE KABINETSCOMMISSIE VOOR ONTWAPENING. LONDEN, 11 Jan. (V. D.l De .Times" weet omtrent een gisteren gehouden zit ting der Engelsche Kabinetscommissie voor ontwapening mede te deelen, dat men tot overeenstemming is gekomen over de opvatting, dat de aanhangige onder handelingen voldoende resultaat hebben om voortzetting ervan wenschelijk te maken. De methode van regelmatige diploma tieke mededeelingen, en persoonlijke be sprekingen is doelmatig gebleken. Dit geldt ook voor de toekomst en langs dezen weg valt nog het meest te hopen, dat tus- schen Frankrijk en Duitschland overeen stemming zal worden bereikt. Indien Sir John Slmon op 15 Januari niet te Genève is, dan geschiedt dit vol gens de „Times" omdat hij den dringen den wensch koestert, met verschillende ministers van buitenlandsche zaken in zoo nauw mogelijk contact te blilven Tusschen Londen en de andere hoofdsteden is een levendige gedachtenwissellng aan den gang. Bovendien is het zoo goed als zeker dat Paul Boncour tengevolge van de Kamer debatten over de buitenlandsche politiek niet voor de helft der volgende week naar Genève kan komen. Heden zal Sir John Simon een onder houd hebben met Henderson. Weliswaar is Engeland bereid deel te nemen aan de bureau-zitting der ontwapeningsconfe rentie op 22 Januari a.s., doch uit ver schillende overwegingen wordt het beter geacht deze zitting te verdagen, in de hooo dat tegen het einde van Januari een basis zal ztin gevonden voor overeenstem ming tussehen Frankrijk en Duitschland. HET FRANSCHE AIDE-MEMOIRE. LONDEN, 11 Jan. (VD.l. - De „Times" geeft een van zijn Parijschen correspon dent afkomstig overzicht van den inhoud van het Fransche Memorandum Het doel der Fransche voorstellen zou zijn gelijk heid te brengen binnen een systeem van veiligheid op grond van een overeenkomst, waardoor een daadwerkelijke controle en collectieve garantie van alle bij het ver drag betrokken troepen wordt voorzien. De schrijver acht de voorstellen ten zeerste geeigend om te leiden tot alge- meene Europeesche ontwapening te land c-n In de lucht op het Duitsche gelijkheids standpunt en niettemin zonder verhooging van den Dultschen bewapeningsstand. Met uitsondering van 'n enkel gedeelte znij de voorstellen zoo goed als gelijkluidend met die. welke Frankrijk te Genève heeft goed gekeurd, doch die echter nooit ten volle gepubliceerd zijn, ln verband met het vertrek van Duitschland. De voorstellen houden zich bezig met twee perloden. De eerste is de overgangs periode, terwijl door de tweede volledige gelijkheid van ontwapening wordt ver- kresen. De duur der eerste periode, aan vankelijk vier Jaar, zal afhangen van den tijd, die Duitschland noodlg heeft om de Rijksweer ln werkelijkheid om te vormen tot een leger van 200.000 man met een korten diensttijd. Het cijfer 300 000 is naar Fransche opvatting onaanvaardbaar. Frankrijk verplicht zich gedurende deze periode zijn bewapening op geen enkele wijze uit te breiden en stap voor stap met de Duitsche reorganisatie soortgelijke re organisaties in zijn eigen leger te verwe zenlijken. Aangezien het doel ontwapening is. behoort Duitschland zich te verplichten noch bewapeningsmateriaal te fabricec- ren, noch te bezitten, dat het op 't oogen- blik verboden is. Natuurlijk zal het het recht hebben zich wapens aan te schaffen voor de in dienst te nemen 100 000 man. De door Frankrijk gewenschte controle commissie moet onmiddellijk ingesteld worden. Voorts zou niet de afschaffing, zooals aanvankelijk werd gemeld, doch de inkrimping van S.A., S.S., enz. worden verlangd. Het memorandum staat op het standpunt, dat het huidige régime in Duitschland zoo stevig in den zadel zit, dat althans een deel dezer formaties ge mist kan worden, die door Frankrijk nog steeds als militair-bruikbaar worden be schouwd. Berichten, dat Frankrijk aanbiedt, 50 pCt. van zijn militaire vliegtuigen bulten dienst te stellen, zijn Juist. Het aanbod ls er echter van afhankelijk, dat de andere landen hetzelfde doen. De correspondent meent, dat deze eisch echter niet geldt voor de luchtvloot van Groot Brittannie. In Frankrijk geeft men n.l. toe, dat Dij de Engelsche luchtmacht de ontwapening reeds zeer ver is doorgevoerd. Het is ook mogelijk, Jiat het voorstel tot afschaffing van alle bombardementsvliegtuigen ln het Memorandum ls herhaald, hoewel dat afhankelijk wordt gemaakt van de instelling eener internationale controle op de civiele luchtvaart. Aan het einde der eerste periode wordt de Fransche belofte, om stap voor stap tot het Duitsche niveau te ontwapenen, van kracht. Men neemt aan, dat wan neer de eerste periode op bevredigende wijze verloopt, dit proces eveneens vrij snel en vlot zal verloopen. De schrijver voegt hieraan toe, dat wanneer besloten zou worden wapens als lichte tanks in de eerste periode te handhaven, uit het Me morandum blijkt, dat Duitschland dan eveneens het recht zal hebben tot het ln dienst stellen van lichte tanks. Het Ar tilleriekaliber hoopt men te kunnen be perken tot een maximum van 15 c.M. De schrijver in de „Times" acht net mogelijk, dat de Fransche regeering tn den loop der onderhandelingen bereid zal blijken bepaalde onderdeelen te wijzigen. Er bestaat echter goede grond voor de veronderstelling, dat de thans gedane voorstellen de uiterste grenzen zijn van wat Frankrijk bereid is toe te staan. De duur der eerste periode hangt naar Fran sche opvatting volkomen af van de ener gie, waarmee Duitschland de reorganisa tie van de Rijksweer in een militieleger tot stand brengt, terwijl het in de twetde periode Duitschland ln staat stelt te be reiken dat de gelijkheid door ontwape ning bespoedigt wordt, door zijn buren te overtuigen van zijn wensch tot vrede en goeden wil. In Frankrijk zelf hoort men o'an ook van nationalistische en ultra- rechtsche zijde een storm van protesten tegen deze voorstellen van de regeering Chautemps. Wij constateerden een tegrooten voorraad, vooral in betere artikelen. Zoo kunt U profiteeren van Onze aanbiedingen in G. Zilver, zoowel cassettes als losse deelen. Ookin'tafelmessen bijzondere koopjes. Wat wij aanbieden op 't gebied van moderne klokken zal verbaasd doenstaan, zoo goedkoop. En alle met prima uurwerken en volle garantie. DE ZAAK STAVISKY. BAYONNE, 10 Jan. (Reuter). De rechter van Instructie verzocht hedenavond de opheffing der parlementaire immuniteit van den afgevaardigde Bonnaure en vaar digde een bevel tot inhechtenisneming uit tegen Albert Dubany, directeur van de Volonté en Camllle Aymard, oud-directeur van de Llberté. Dubarry zou van Stavisky een som van 2 millioen hebben ontvangen en Aymard 55.000 frs. Stavisky zou de verkiezingscampagne van Bonnaure hebben gefinancierd en een rekening van 15.000 frs bij zijn kleer maker hebben betaald. PARIJS, 11 Jan. (Reuter). De Liga van de Jeunesse Patriote beeft een oproep uit gevaardigd tot deelnemen aan de groote openbare protest-meeting, welke heden middag wordt gehouden tegen de „verrot ting van het hedendaagsche regiem", welke het financieele schandaal van Sta visky heeft toegelaten. Gisteravond hebben de leden van de royalistische Action Francalse demonstra ties gehouden voor de ministeries van financiën en buitenlandsche zaken, waar bij een groot aantal personen werd gear resteerd. PARIJS, 11 Januari. <VD.) De con frontatie van den gearresteerden direc teur der Crédit Municipal de Bayonne, Tissier. met den eveneens gearresteerden burgemeester van Bayonne, het Kamerlid Garat, in aanwezigheid van den rechter van instructie, heeft weinig opheldering gebracht. Tissier blijft bij zijn bewering slechts in opdracht van Garat te hebben gehandeld, die met Stavisky één lijn trok. Beiden hadden ook gedeeld in de winsten der financieele transacties, welker bedrie- gelijk karakter hij niet had gekend. Garat bestreed deze verklaringen van Tlssiei. doch meest toegeven nauw met Tissier bevriend te zijn geweest. Hij had indertijd echter kennis met hem gemaakt door bemiddeling van zeer hoogstaande peronen, wier namen hij echter weigerde te noemen. Na langdurig aandringen van den bij het verhoor aanwezigen verdedi ger deelde hij tenlotte mede,- dat Stavisky tegenover iedereen had gepocht, dat hij bij den Parijschen prefect van politie Chiappe uit en thuis Was. Garat zelf had Chiappe en Stavisky echter nooit samen ge2ien. Het dagelijksch bestuur der radicale partij heeft gisteren den polltieken toe stand besproken in verband met het Sta- visky-schandaal. De partij-voorzitter Her- riot verklaarde o.a. dat de eerlijke ele menten er genoeg van hadden, steeds weer op de voorpagina's der bladen te lezen van misdaden, diefstallen en schan dalen. Na een poging tot rechtvaardiging van den afgetreden minister van Koloniën Dalimier, werd een resolutie aangenomen, waarin volledige opheldering van het Jongste schandaal, zonder verschooning van welke hoogstaande persoon ook, wordt aangekondigd dat de party zelf onverbiddelijk zal optreden tegen alle leden, die niet waardig zyn er deel van uit te maken. DOLLFUSS ZET DOOR! WEENEN, 10 Jan. (D.N.B.). Ingevolge de door de regeering voorgeschreven maat regelen tegen terreurdaden en de geeste lijke vaders daarvan, heeft de veiligheids directeur, naar officieel wordt gemeld, het overbrengen van elf radicale aanhangers der N SD.A.P. naar het concentratiekamp gelast. Onder hen bevinden zich advoca ten. een notaris, voormalige landdagleden enz. HET HONGAARSCHE NAZI-DOM VEREEND. BOEDAPEST, 11 Jan. (V. D.)- De ver schillende onder verschillende leiding staande natlona.il-socialistische en fascis tische groepen in Hongarije hebben zich gisteren aaneen gesloten tot één natlo- naal-soclalistische beweging, onder leiding van een uit drie leden bestaand directo rium. met Mêsko aan het hoofd. Op de basis van het nieuwe partyorogram zal de nationaal-soclallstlsche beweging in Hon garije worden opgebouwd. De beide overige leden van het directorium zijn graaf Fidelius Palffy en graaf Alexander Festetich OOSTENRIJKSCHE NAZIS UITGEWEKEN. BOEDAPEST. 11 Jan. (Reuier Een groep Oostenrijksche Nationaal-Socialisten ls erin geslaagd de Hongaarsche grens te overschrijden, zy konden zich met de po litieke opvattingen van de Dollfussregee- nng niet vereenigen en zUn derhalve naar Hongarye getrokken. Allen ziin werklooze arbeiders. In het geheel trachtten er 600 over de grens te komen, doch ongeveer 200 is dit gelukt- DE NON-STOPVLUCHT NAAR HONOLOELOE. SAN FRANCISCO, 11 Jan. (Reuter). Het escadrille van zes Amerikaansche marine vliegtuigen is van hier vertrokken voor een non-stop-vlucht naar Honoloeloe. De eerste twee vliegtuigen waren reeds tegen 12 uur 's middags in de lucht, doch moesten 2 uur boven de startplaats blijven cirkelen doordat de vier andere vliegtuigen zwaar beladen als zij waren, tengevolge van de eb en van de plotselinge volledige kalmte van het water in de baai niet los konden komen. Het eerste toestel, dat startte, was dat onder commando van Lui tenant Thomas Guinn, terwijl het tweede toestel, dat van den commandant was. Na verscheidene vergeefsche pogingen om te starten raakten de vier overige toe stellen te 2.25 uur plotseling alle vier bijna geiyktydlg los. Men verwacht dat het escader binnen 24 uur Honoloeloe bereikt. Oorlogsschepen zijn langs de route opgesteld op onder linge afstanden van 300 rnljl. o RUST EN ORDE IN DENEMARKEN KOPENHAGEN, 11 Jan. (V.-D.) De Deensche minister-president Stauning en de minister van justitie Zahle hebben den vertegenwoordigers der vier groote partijen mededeellng gedaan van de door de re geering voorgenomen maatregelen tot handhaving van de rust en orde. Er zal een streng verbod worden uitge vaardigd tegen de vorming van en het deelnemen aan politieke groepeeringen, die militair georganiseerd zyn. Overtreding van dit gebod zal gestraft worden met een gevangenisstraf die maximaal eèn iaar kan bedragen. Voorts wordt do wapenwet verscherpt en zal beleedlging van personen in openbare functies door de pers en in vergaderingen, het deelnemen aan straat onlusten enz. gerechteiyk vervolgd worden o NIEUWE FRANSCHE OPERATIES IN MAROKKO? PARIJS, 11 Jan, (Reuter). Nadat eenigen tyd geleden in de linksche pers reeds was aangedrongen op mededeelingen inzake de geruchten omtrent nieuwe operaties in Marokko, doch waarop geenerlei officieel antwoord werd gegeven, weet de Matin thans mede te deelen, dat eroote troepen- afdeelingen te Rabat en Marrekesch ge reed staan uit te rukken De operaties, welke op 15 dezer zouden aanvangen zouden ten doel hebben ver sterking en uitbreiding van stellingen aan de grens van Rlo del Brt> en bescherming van onderworpen stammen tegen rond- trekkende nomaden-stammen. I Aan deze operaties neemt Spanje geen deel. p INVOERING VAN VRIJWILLIGER ARBEIDSDIENST IN SPANJE. MADRID, 11 Jan. (V. D.) Gil Robles is voornemens in de Cortez een wetsontwerp ln te dienen voor een grootsch opgezette actie tot bestrtjdfng der werkloosheid met, medewerking van werknemers, werkgevers en den staat. Het wetsontwerp bevat voor steilen tot uitvoering van groote openbare werken en instelling van een vrijwilligen arbeidsdienst, die alle werklooeen, die door de huidige werkverrchaffingsmaatregelen geen werk kunnen krijgen, tegen een rede lijk loon aan het werk zal kunnen zetten. De Staat geeft den vrijwilligers in den arbeidsdienst kleeding en onderhoud, ter- wyl zij slechts werken voor den Staat en wel werk verrichten van zoodanigen aard, dat zij geen concurrenten zijn voor den werkenden arbeider, die onder normal* arbeidsverhoudingen is tewerk gesteld. DE NOOD IN OPPER-SILEZIE. BRESLAU. 11 Jan. (V.-D) Uit Beu- then wordt gemeld, dat de vier districts leidingen van het winterhelp-werk niet in staat zijn. zonder subsidies van het Ryk te voldoen aan de elschen, die door den grooten nood In opper-Sllezlë worden ge steld. Van het halve millioen Inwoners in het industrie-gebied moeten tweehonderd duizend menschen door de winterhulp ge steund worden, in de eerste plaats de kin derrijke gezinnen. Een onderzoek door den Oberbitrgemelster van Hindenburg wees uit dat 7i.6»/« van de leerlingen der lagere scholen te Hindenburg geen eigen bed om te slapen hebben. Twee en dertig procent van deze kinderen bezit slechts onvol doende onderkleeding. Volgens de meening der school-autorlteltèn moet minstens 50®/» van alle leerlingen der lagere scholen schoolvoedine hebben om niet ondervoed te raken De autoriteiten van ODber-Silez.e hebben zich thans tot het Ryk gewend met het verzoek om onmlddeMIkcn steun in den strijd tegen honger en nood. EEN FRANSCH LINKS EENHEIDSFRONT. PARIJS. 11 Jan. (Reuter). Het. perma nente bestuurscomité van de Fransche Socialistische party heeft besloten met de leiding van de communistische partij en met de onafhankeiyk-communisten in on derhandeling te treden over de schepping van een eenheidsfront. De eerstvolgende nartydag. welke op 10 en 11 Februari wordt gehouden, is van Parijs naar Ryssel verplaatst. DRIE SLACHTOFFERS VAN DE ARIËR-PARAGRAAF. BERLIJN. II Jan. (V.D.). Dezer dagen vond men te Steglitz de 65-jarige apotheker dr. Martin Stern met zijn 58- jariee echtgenoote en haar zuster Emma Muller dood in hun woning. Zy hadden zich door middel van cyaankali van het leven beroofd, naar uit achtergebleven brieven bleek, omdat zij alle drie slacht offer zijn geworden van de Ariër-para graaf, waardoor het Stern als niet-Ariër onmogelijk werd gemaakt langer zijn be roep uit te oefenen. TERUGKEER NAAR HET TWEEGETOUWEN-SYSTEEM. AKEN. 11 Jan. (V.D.). In Aug. J.l. was in de Akensche textielindustrie 't systeem van werken aan één getouw ingevoerd, met de bedoeling, de mogelijkheid te scheppen tot het tewerkstellen van werk- loozen. De inmiddels opgedane practische ervaring heeft, zooals van tevoren voor zien kon worden, getoond, dat daardoor de productiekosten aanzienlijk verhoogd wer den. waardoor de textiel-industrie ernstig benadeeld dreigde te worden, wat nog crooter werkloosheid tengevolge zou kun nen hebben. Derhalve hebben de be voegde autoriteiten huil goedkeuring ge hecht, aan het. besluit der Akensche tex tielindustrie om terug te keeren tot het t wee-getouwen -systeem HERINNERINGEN AAN NAPOLEON. ROME. 11 Jan. (V.D.). Van overheids wege is een bedrag van 30 000 lire beschik baar gesteld voor de restauratie van de Napoleontische huizen op Fiha. Met name bet museum, waarin de hibb'otheek van Napoleon is ondergebracht, zal zorgvuldig gerestaureerd worden. WATERPOLO. DE ZIJL I—L.Z.C. II. SLEDE DOOR HET IJS GEZAKT. WARSCHAU, 11 Jan. (Reuter). In de nabyheid van Olkomiki in het district Wilna is een met bruiloftsgasten bezette «lede welke over een bevroren meer reed, door het ijs gezakt: alle inzittenden zijn verdronken. o DE ONRUST OP CUBA. HAVANA, U Jan. 'Reuter). Op het spoorweg-emplacement alhier zijn vier branden uitgebroken, weike aan kwaadwil ligheid worden toegeschreven. Op een moment werd 'n groot benzme- reservoir en regeeringsgebouwen bedreigd, doch door het draalen van de wind week dit gevaar Een groote hoeveelheid rollend materiaal werd evenwel een prooi der vlammen. Toen de branden werden ontdekt, over handigde een deputatie van de werklieden een aantal etschen aan de directie welke door de directie economisch onmogelyke elschen tot hooger loon" worden genoemd. Indien deze verlangens niet worden In gewilligd dreigen de arbeiders met een spoorwegstaking. welke Zaterdagochtend 10 uur zal beginnen. o MUITERIJ IN SIAM. BANGKOK, 11 Jan. (Reuter). Bij de Slameesehe marine hebben zich een aan tal gevallen van multerll voorgedaan. Het juiste is hiervan niet bekend. Deze wedstrijd, welke gisteravond ge speeld zou worden in „De Regentes" te Den Haag, is wegens een misverstand niet i doorgegaan IJMUIDEN, 11 Januari. VISCHPR1JZEN. Tarbot per KG. f. 1.15090; Griet per kist van 50 K.G. f. 32—15; Tongen per KG. f. 0.720.55; Groote Bchol per kist van 50 KG. f.19—15; Middelschol per kist van 50 KG. f.23—16.50; Zetschol per kist van 50 KG. f. 2620; Kleine Schol per kist van 50 KG. f. 26—10.50: Schar per kist van 50 KG. f. 163; Roggen per 20 stuks f. 13.506.50; Vleeten per stuk f. 0.850.75; Pieterman en Poontjes per kist van 50 KG. f. 13— 4.90; Groote Schelvisch per kist van 60 KG f. 42; Middel Schelvisch per kist van 50 KG. f.41—36: Kleinmlddel Schelvisch per kist van 50 KG. f. 3025; Kleine Schel visch per kist van 50 KG. f.2510; Kabel jauw per kist van 125 KG. f.5231: Gul len per kist van 50 KG. f. 238; Lengen per stuk f. 1.500.55; Heilbot per KG. f.0 900 70. Wijting per kist van 50 KG. f. 11.504.80: Koolvisch per stuk f. 0.96 f. 0.20 Levende beugvisch: Kabeljauw van f. 5.801.60 per st.; Gullen f. 1.150.60 per st.; Groote Schelvisch f. 42 per 15 stuks; Tarbot 1.1.50 per K.G.; Kabeliauw f.28 p. 125 K.G.: Rog f. 17—6.50 p. 20 st.; Vleet f 1.700.55 p. st. Doode beugvisch: Wyting f. 117 per 50 KG.; Groote Schelvisch f.44 oer 50 KG. Aangekomen 10 stoomtrawlers; IJM. 73 met f.4070; IJM. 39 met f.3963; IJM. 8 met f. 2110; IJM. 133 met f. 966; IJM. 54 met f.2445; IJM. Ill met f.1835; IJM. 87 met f.1900; IJM. 97 met f.1393; IJM. 106 met f. 1742: IJM. 167 met f. 1800. En in 2 loggers; KW. 36 met f.691: KW. 104 met f 720 En 2 stoombeucers: VL 190 met f.590: KW. 114 met f 773: 1 Kotter O. 322 met f. 351. 9—1

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 2