CORRESPONDENTIE. GOEDE OPLOSSINGEN. Leest dit allen. - De vorige week nadat ik mijn correspondentie al naar Leiden had verzonden, ontving ik nog, stapels Nieuwjaarswenschen, massa's mooie Nieuwjaarskaarten en ook vele brieven met wenschen, die veel te laat aan het Bureau Leidsch Dagblad waren bezorgd. Nog hartelijk dank voor al die goede wen schen Mooie kaarten nog in dank ontvangen van: Rietje Trap, Marjanna en Marius Van den Anker, Frans en Jannie de Water, Blauw, Reinler den Hertog. Stientje Grif van Dort, Francina, Dikkie en Bald de Wit, Aaltje, Baukje en Adrlaan v. Vliet, Rina Vlaardmgerbroek, Wiesje en Miesje van der Bent, Annie Zaalberg Marietje van der Mey, Klaas Oudshoorn, To en Bep van Duuren, Annie den Hertog, Hendrlca de Ren, Annie Sollie, Cisca van Gijzen, Tieleman en Jo van der Linden, Willy de Neys en ouders, Annie van Weizen, All de Blauw, Re.nier den Hertog, Stientje Grif fioen, Haartje en Marietje Zaalberg, Ca- rolientje Verbiest, Janny en Frans de Wa ter eigen ge tee kende en gekleurde briefkaartl, Hendrientje en Trinny Blot- kamt) i brief met mooi stadsgezicht van Leiden). ..even de vonge week nog ontvangen, nadat ik de correspondentie had verzon den, van: Bep van Duuren, To van Duu ren, Willy Simonls, Joop van Dort, Annie Boekesteln, Riet van Berkel, Bep Rozier, Annie Pikaar. Dora Prauw. Later nog weer mooie Nieuwjaarskaar ten ontvangen van: Truus de Graaf, Besje Braxhoven, Jaantje Braxhoven. Mie nieuwelingen zijn mij welkom, het zijn er vandaag zóóveel, dus lk ga hen niet allen opnoemen en zeker niet aan allen apart hetzelfde antwoorden. Dus allen, die nu voor het eerst meedoen, ant woord ik hierbij: Ieder mag meedoen, mag mij Tante noemen, tot elf jaar behoort men tot de kleineren. De brieven moeten 's Maandags vóór 9 uur 's morgens aan het Bureau Leidsch Dagblad, of uiterlijk 's Maandags aan mijn Haagsch adres Zijn Laten dus alle nieuwelingen bij de namen der goede oplossingen zoeken, dan weten ze of ik hun raadsels heb ontvan gen, en verder lezen wat ik hiervoor tot alle nieuwelingen te zamen heb gezegd. Sr waren massa's brieven vandaag, en heel veel er bijgeschreven, ik ga niet op alles uitvoerig antwoorden, dan zou ik de heele kinderkrant vullen met correspon dentie. Joop Schouten, dank voor al Je wen schen, lk vind aardig dat Frans nog aan mil denkt. Arie Smittenaar, dat raadsel heeft er al ingestaan. Nelly de Leeuw, o wou je wachten tot je net boek had, nu dat is dan ook goed. Mientje v. Riet. dacht je dat je mij de vorige keer geen brief er bij mocht schrij ven: neen dat ls enkel bij prijsraadsels. Is het boek zoo mooi? Adrlaan Pison, dus het was een prettige Oudejaarsavond thuis, nu dat vind ik heerlijk voor je. Bep en Piet Vos, jullie mogen wel al leen de raadsels insturen, er behoeft vol strekt niet altijd een brief bij. Stientje Griffioen, lk kreeg 4 en 5 Jan. nog zeer vele Nieuwjaarskaarten, die al 30 of 31 December gepost waren. Allda den Hoed, zeker mag je Je brief aan het Bureau L. D. brengen, als je maar zorgt dat die er vóór Maandagsmorgens 9 uur is. Adrlana Struik, heb je het zóó druk ge had met al die feestdagen, dan heb je ze ker ook veel plezier gehad. Haartje de Bruin, je mag gerust een raadselnichtje van mij worden. Tot 11 jaar behoor Je tot de kleineren. De brieven moe ten vóór 9 uur Maandagsmorgens aan het Bureau Leidsch Dagblad zijn en anders over de post naar mijn Haagsche adres. Marjanna en Marius v. d. Anker, ja. na tuurlijk hebben jullie met de getrouwen meegeloot. Geertrulda Blote, prettig dat Je zoo'n mooi rapport had. Waar ga je school? ik weet niet waar die straat is waar Je woont, den Haag is zoo groot. Lies Deumer, wel neen ik word zoo gauw niet boos en je deed voor het eerst mee aan prijsraadsels, dus je wist niet dat ik het altijd vraag om er dan geen brieven bij te schrijven. Claslentje Oudshoorn, ben Je zoo ziek geweest? wat scheelde er aan? mag je nu weer naar school? Beppie v. Doorn, dat is niets erg hoor, dat je met al die feestdagen niet hebt ge schreven of raadsels Ingestuurd. Je raadsel kan lk wel gebruiken. Krijn Haasnoot, zoodra ik raadsels noo- dlg heb zal ik er om vragen, maar geen rebus, daar zorg ik niet voor. Jo en Tiel v. d. Linden, dat vind ik aar dig, dat ledereen thuis van het boek ge niet. Plet Smittenaar, dat ls flink hoor, dat Je zoo je best doet met schrijven. Trinny en Hendrientje Blotkamp, vindt H. zoo aardig als haar naam bij die van jou staat. Liesje Thors, heb je zoo genoten van die operette, ja ik vind dat Je vader groot ge lijk heeft dat het wel heel laat was voor die kleine peuters. Drietal de Wit, neen hoor ik ben 31 Dec. niet tot 12 uur opgebleven, dat is mij veel te vermoeiend. Zoo hebben jullie met Kerstmis een duivekater gegeten, hoe aar dig, dat was in mijn jeugd ook zoo, ik wist niet dat ze die nog bakten. Bep Rozier, wat heb je een boel mooie teekeningen voor mij gemaakt. Je brief kreeg ik veel te laat, zoek maar Je naam begin correspondentie. Marie Borreman, ja hoor zoek maar je naam bij de Nieuwjaarskaarten. Op 't oogenblik is hier gelukkig geen ijs of sneeuw. Annie v. Weizen, dat vind ik heel grap pig, wat je mij van je kleine zusje vertelt, groot gelijk, zeg maar ja. Annie Boekesteln, ja kijk maar bij de brieven, die ik veel te laat heb ontvangen, je was zeker in de war door al die feest dagen. Corrie Holleman, ik hoop niet dat het al weer gaat vriezen, ik ben zoo blij dat het nu doolt. Emy Bljleveld, zoo, was je op Oudejaar jarig, nog wel gefeliciteerd. Dat raadsel kan alleen mondeling, dan merk je niet dat het sward is in plaats van zwart. Bart dank voor je anecdotes. Annie Cats, dat raadsel heeft er al in gestaan. Rietje Voorzaat, woont je grootmoeder in Leiden, ben je haar gaan feliciteeren. Annie Sollie, je mag gerust eens over slaan, en toch zeker als je een beetje ziek bent. Conny v. Vliet, neen hoor, ik ben 31 Dec. niet tot Nieuwjaar opgebleven, dat is mij te vermoeiend. Jan Witte, wel gefeliciteerd met je ver jaardag. ja nu behoor je voortaan tot de grooteren. Ali de Blauw, wel ja dat went direct weer. men kan toch niet altijd vacantie hebben. Rietje Trap, kijk maar bij alle namen van wie ik Nieuwjaarskaarten kreeg. Nlcolaas Liebert, dat vind ik aardig hoor dat je moeder ook je prijs heeft gelezen. Gerda Spiecker, gelukkig hoor, dat je nu weer met plezier naar school bent gegaan. Marietje Hoppenbrouwer, die raadsels hebben er al ingestaan, maar je anecdote kan ik gebruiken. Lies Tibboel, ja hoor, ik herinner mij Je naam nog. Het behoeft niet altijd mooi postpapier te zijn, een gewoon velletje ls ook best. Drietal van Geenhuizen, Jo nog wel ge feliciteerd, wat heb je een massa gekregen. Dat redetwisten was niet noodig, want ongeveer twee jaar geleden st nd mijn portret in de kinderkrant omdat ik dien dag 60 jaar werd. Annie v. d. Valk, wat een grappige kleine velletjes postpapier, maar je hebt er nog een heeleboel opgeschreven. O, daar heb lk o k altijd veel plezier in gehad om vogeltjes te voeren, dat is een heel goed werk in den winter. Wiesje Baart, o, ik heb stapels Nieuw jaarskaarten gehad voor en na Nieuwjaar, op den 4en en 5en Januari kreeg ik er nog. Neen ik heb geen album. Je mag wel raadsels sturen. Rina Vlaardingerbroek. je mag wel samen met je nichtje insturen als jullie soms dicht bij elkaar wonen. Lientje Oostveen, ik vind aardig dat je mij over je zusjes schreef. Zoo, is Nely dus niet meer thuis? Fokje Nijhclt, heb je in Friesland gelo geerd en daar schaatsengereden, hoe heerlijk! Johan Hoogstraten, veel plezier op die zanguitvoering, zing maar mcoi. Anga van Breda, door sneeuwpret en ijs vermaak vergeten groot en klein wel eens de dingen, dus dat vind lk niets erg. Zes tien punten vooruit gegaan, dat is mooi. Willy Secrève, dank voor je anecA'.tes. Rietje Verboom, heb je voor ziekte acht weken moeten verzuimen? Dat is vervelend hoor. Ik hoop dat je het nu niet te moei lijk hebt na al die weken. De Regentesse- laan ls ongeveer een kwartier loopen van mij vandaan. Marietje Laterveer, dank voor Je anec dotes. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Adriana Struik, Alida den Hoed, Lilly van der Leeuw, Nita Camminga, Rensje Buurman, Maaltje de Bruin, Marjanna van den Anker, Marius van den Anker, Beppie van Doorn, Krijn Haasnoot, Cla- sientje Oudshoorn, Lies Deumer. Geer trulda Blote, Gerard de Geus, Dorus de Geus, Keesje de Geus, Jo van der Lin den, Tieleman van der Linden, Jannie de Water, Frans de Water, Carolientje Ver biest, Rie Harteveld, Prtjna Hartevelt, Jannie Hartevelt. Francina de Wit, Bald de Wit, Dikkie de Wit, Maurits van Nood, Johan van Nood, Tineke van Nood, Adrie van Nood, Conny van Vliet, Rietje Trap, Daan de Graaf, Truus de Graaf, Antje de Nie, Jople Brilman, Jaap de Groot, Rietje Laman, Ali de Blauw, Marietje Laterveer, Jaantje Braxhoven, Beppie Braxhoven, Willy Slmonis, Anga van Breda, Lientje Oostveen, Maantje Zaalberg, Rietje Ver boom, Anna la Croix, Wllly Secrève, Arlaan Boender, Martha van Dam, Johan Hoogstraten, Fokje Nijholt, Rina Vlaar dingerbroek, Wiesje Baart, Adrlaan van Geenhulzen, Jo van Geenhuizen, Martien van Geenhuizen, Marietje Hoppenbrou wer, Henk Frankhuyzen. Gerda Spiecker, Lies Tibboel, Nlcolaas Liebert, Annie van der Valk, Jan Witte, Corrie Westra, An nie Nievaart. Nellie Vlaardingerbroek, Leni Groeneveld, Janny de Moed, Rie de Moed, Cella Kret, Hans Kret, Corrie Kret, Mijntje van den Berg, Annie Sollie, Tinl den Hollander, Jan de Graaf, Annie Cats, Rietje Voorzaat, Reinler den Hertog, Annnle den Hertog, Wlm Krult, Bart Jan sen, Emy Bijleveld, Corrie Holleman, Annle Boekesteln, Annie van Weizen, Saartje Lagendijk, Pietertje Lagendijk, Wim Serlie, Antoon Bekool, Johannes Jacobus Planje, Marie Borreman, Bep Ro zier, Bep Riebeek, Rlka de Graaf, Jannie Nieboer, Jacobus Nieboer, Marie Brokaar, Liesje Thors, Adri Bavelaar, Bram Bave- laar, Triny Blotkamp, Mien Planjer, Bep Wielinga, Piet Smittenaar, Stientje Grif fioen, Bep Vos, Piet Vos, Adrlaan Pison, Ans Vollenga, Rietje Vollenga, Toos Malgo, Wim Malgo, Mientje van Riet, Arie Smittenaar, Nelly de Leeuw, Greetje de Leeuw, Joop Schouten, Tine van der Star, Eemplen Wassenaar, Jo Wassenaar Cisca van Gijzen, Nel Wagemans, Bep van Nie- hoff, Plet van Schayk, Rie en Klaas Ouds hoorn, Bep Nieboer, Wim Nieboer. Jaap de Groot, vervelend dat je bron chitis hebt gehad en dat nog wel in de vacantie, dat was Jammer. Cisca van Gijzen, kijk maar bij de namen, van wie ik nieuwjaarskaarten ontving. Eempien Wassenaar, was het een gezel lige avond met die gymnastiek-uitvoering? Bep en Wim Nieboer, goede wenschen zijn nog altijd welkom, ook al komen ze lang na Nieuwjaar. Piet van Schayk, dat raadsel is al bekend. Rie en Klaas Oudshoorn, zoo hebben jullie allebei het boek van Klaas gele zen. Wat vervelend voor Jo, wensch haar beterschap uit mijn naam. Hans Kret, hè. waarom schreef je zelf niet eens over je prijs. Bep van Niehoff, ik vind dat je netjes schrijft, maar waarom niet met inkt, dat vind ik veel duidelijker. Nel Wagemans, zoo help jij je moeder nu flink, nu ze ziek ls, dat vind ik heel aardig van je. Je bent lief voor dieren, een goed poppenmeedertje en nu ook nog ziekenverpleegster. Ik ben in het afge- loopen jaar 1933 wel heel lang ziek ge weest, zeer vele weken te bed moeten liggen. Jaantje en Beppie Braxhoven, ja hoor, lk heb jullie kaarten gekregen, kijk maar bij de namen van wie ik het laatste nieuw jaarskaarten kreeg. Gaan jullie al wat vooruit? Moet je steeds te bed liggen? Toos Malgo, je twee anecdotes zal ik plaatsen, het raadsel ls niet geschikt. Wim Malgo, wat een leuk kiekje van het kampeeren in Katwijk, je zal daar wel genoten hebben. Ziezoo, nu is eindelijk de corresponden tie klaar, is die niet reusachtig lang ge worden? Hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN Den Haag Van Beuningenstraat 42 Even nog wil ik zeggen, dat ik zeer op prijs heb gesteld dat oud-raadselnichtjes en ouders nog aan mij dachten met Nieuwjaar.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 14