74ste Jaargang MAANDAG 8 JANUARI 1934 No. 22638 STADSNIEUWS. Leidsch Crisis-Comité. LEIDSCHE SCHOUWBURG. FAILLISSEMENTEN. Het voornaamste Nieuws van heden. GEMENGD NIEUWS. LEIDSCH DAGBLAD DAGBUAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS Df& ADVERTENTlENs 30 Ot». per regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentlën 36 Cts. per regeL Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bU een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecbt. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Dauw Noordeimhpletn Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcfaèque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT** Voor Lelden per j maanden f.265; por weeh t.0.11 Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.11 Franco per post f. 2,35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE bladen EERSTE BLAD. Ds. HARTWIGSEN 70 JAAR. De nestor van de Leidsche Hervormde predikanten ds. C. Hartwigsen hoopt mor gen zijn 70sten geboortedag te herdenken. Ds. Hartwigsen staat reeds langer dan 46 jaar in het predikambt, waarvan ruim 38 jaar in Leiden. Ongetwijfeld zullen velen Zich opmaken om den algemeen beminden voorganger morgen hun gelukwenschen aan te bieden. EEN ZELDZAAM ZAKENJÜBILEUM. De vijfde generatie aan het bewind. Woensdag 10 Januari a.s. zal het juist 125 jaar geleden zijn, dat de firma Wed. P. de Wilde en Zonen werd opgericht. Op dien datum van het jaar 1809 opende Raampje De WildeVan Aalst een een- voudigen manufacturenwinkel aan den Nieuwe-Rijn (toenmaals ,,'t Bon Burg- strengh" geheeten), omdat zij moest voor zien in het levensonderhoud van haar zieken echtgenoot en haar kinderen. De flinke vrouw zag zich beloond voor haar durf en ondernemingsgeest; de om zet werd elk jaar grooter en het aantal klanten breidde zich steeds uit. Reeds in 1818 moest de winkel vergroot worden; in 1820 nam zij haar zoon Roland bij zich in de zaak, die haar steunde bij haar moeilijk werk. In 1855 werd wederom uitgebreid; een pakhuis aan ,,'t Pancres Kerkhof" nu Nieuwstraat werd bij gekocht, om daar een afdeeling voor bedden te vestigen. Inmiddels waren reeds 2 zoons van Roe land in de zaak van haar vader en groot moeder opgenomen. In 1885 lieten zijn een desinfectie-oven bouwen, die in een langgevoelde behoefte voorzag en minder brandgevaar opleverde dan de tot dusver gevolgde methode van reinigen. Weer een nieuwe generatie stond ge reed om de leiding van de zaken over te nemen en toen in 1904 de heer F. G de Wilde overleed, zetten zijn zoons, de hee- ren R. en F. de Wilde, den arbeid van hun voorgangers voort. In 1910 splitsten dezen de af deelingen manufacturen en bedgoederen; de heer R. de Wilde kocht het pand Breestraat 93 en dreef daarin den manufacturenhandel, de heer F. de Wilde verbouwde het oude erf, bestaande uit enkele huizen naast elkaar, tot één modern pand, waarin hij de bed denzaak vestigde. Toen hij in 1923 om gezondheidsredenen Leiden verliet, bleef dus alleen de manu facturenzaak over. Op herhaalde verzoeken van zijn cliën ten, heropende de heer A. de Wilde in 1926. weer in het oude pand Nieuwe Rijn 39/40, de beddenzaak, die daar echter slechts 21/2 jaar zou blijven. Weliswaar was inmiddels de heer H. de Wilde de vijfde generatie! in de beddenzaak werkzaam, doch de bezwaren, om twee zaken in twee verschillende panden te beheeren, bleken groot. Daarom werd het pand Breestraat 93 verbouwd tot het tegenwoordige ma gazijn en daarin werden de beide af dee lingen. die immers zoo nauw bij elkaar aansluiten, ondergebracht. Zoo kennen we de laatste 5 jaar de zaak, waarvan de tegenwoordige firmanten thans het 125- jarig bestaan zullen mogen herdenken. Zijn eenerzijds vijf generaties der fa milie De Wilde de firma trouw gebleven, anderzijds hebben ook opvolgende ge slachten van de eerste klanten steeds hun manufacturen en bedgoederen betrokken van de jubilaresse. En al zijn de tijden verre van rooskleurig, vol vertrouwen gaat de firma de toekomst tegemoet. Zij hoopt nog tal van jaren haar taak het publiek te dienen met vakkundig en betrouwbaar advies bij het moeilijke inkoopen te kunnen vervullen Wij willen niet nalaten onze gelukwen schen te voegen bij de ongetwijfeld tal rijk velen, die de firmanten op hun recep tie, a.s. Woensdag van 2—4 uur in de zaak Breestraat 93, in ontvangst zullen hebben te nemenl Giro No. 188690. Verantwoording van ingekomen giften bij den penningmeester van 1 October t.m. 31 Dec. 1933: D. B. f.10; Dir. LD f.100; H. W. S. B. f.2. f.2; Pers. C. C. Bender f. 20; W. te L. f. 2.50; B. D. E. f. 10; St f. 2, f. 1; Dr. J. D. A. B. f. 10; Dr. Ph. K f. 2.50; Dr. N. T. f. 2.50; J. W. L. f. 10; N.V. L. E. N. f.10; A. P. f. 2.50; Prof Dr. H. J. L. f.25; B. B. f.10; J. H. W. T. f.5; D. K W. f.10; A. M. G. C. f.5; A. L. B. f.5; H d. G. f. 2.50; Leerl. Chr. H.B.S. f. 10; R. f. 10; N. v. d. B. f. 2.02; G. f.6; Lunchtafel Rotary f. 49.68'/,; N. N. station f.5; L. A. E. f.3.25; Pers. LD.M. f. 34.50; Feestavond M.T.G.S. f.22 62'/,; Mevr. M. f.2; Sigaar f. 2.75; C. en A Br. f. 500. Wekelijksche bijdragen: E. L S. f. 5.35, f. 5.20; 65ste—77e coll. f. 469.24, f. 438.50, f. 467.09. f. 462.38, f. 420.93, f. 423.76, f. 415.12, f. 422.06. f. 417.38, f. 413.95, f. 420.55, f. 517.37 f. 374.75. Maandelyksche bijdragen: Prof. Dr. P. C. v. d. H f. 2.50, f.260, f.2.50; Mr. J. S. f.260, f.2.50, f.2.50; M. H. N. f.5, f.5, f.5; N. N. te O f.2.50, f.2.50, f.2.50, f.260; N. N. f.10, f.10, f.10; Pers. C. en A Br. f. 23.50, f. 21.90. f. 21.90; Prof Dr. J. D. f.2.50, f.2.50; X. f.3; J. Br. 22ste büdr. f.2, 23ste bydr f.2; Kon. Mil. Inv Huis f. 12.70, f. 6.10. f. 8.25; Nov. Dec. X f.5; Verg. v. Huisvrouwen f. 103, f. 142.10; Gym nasium f.10, f. 14,97, f. 24.23. van het plan voor den bouw van 105 wo ningen, te bouwen door de Vereeniging tot bevordering van den bouw van Werkmans woningen, op hetdoor onteigening vrij komende terrein. Het aantal inwoners bedroeg op 31 Dec. 1932; 72058; het aantal woningbehoevende gezinnen 17075, waarvan 38 in onbewoon baar verklaarde woningen. In aanmerking nemende 20"/o reserve is er in onze stad dus een woningoverschot van 315, uitsluitend bestaande uit kleine burgerwoonhuizen, middenstandswoningen en heerenhuizen. Het aantal woningen dat leegstaat, is toegenomen; arbeiderswonin gen zijn daar byna niet onder te vinden. GEM. BOUW- EN WONINGTOEZICHT. Jaarverslag over 1932. Aan bovengenoemd verslag is het vol gende ontleend: De kosten van den dienst hebben bedragen f. 26.891.89. De statistiek, afgeleid uit de vergunnin gen verleend op grond van de Verorde ning op het Bouwen en Sloopen, heeft uit gewezen. dat het aantal in de gemeente aanwezige perceelen en woningen ver meerde door: Nieuwbouw met 337 perc., o.m. omvat tende 416 woningen. Herbouw met 5 perc., o.m. omvattende 4 Veranderen uitbreiden m. 10 Herstel van de oorspron kelijke bestemming 2 Totaal met 342 perc., o.m. omvattende 432 woningen Het aantal verminderde door: Slooping m. 55 perc., o.m. omvattende 43 woningen Veranderen met 4 Onttrekken aan de be stemming als woning zonder verbouwing met 1 Ontruiming v. onbewoon baar verklaarde wonin gen met 8 Totaal met 55 perc., o.m. omvattende ^LEIDSCHE TOONEELVER. „SHYLOCK". Een vroolijke, bonte avond. ühylock" heeft Zaterdagavond een groot aantal belangstellenden, den leden en den donateurs in „Concordia" een vroolyken avond bereid. Op vlotte wijze werden de verschillede onderdeelen van bet programma afge werkt. Conference, zang. tooneelspel en muziek, het alles werd uitgevoerd met een vaart als een beroeps cabaretsgezelschap, en de vroolljkheid ontbrak op dezen bonte avond geen moment. De prestaties der verschillende executan ten nader te bespreken heeft geen zin; elkeen bracht het beste waartoe zy of hy in staat was en het geheel werd daardoor tot een welgeslaagd festijn. Gé Hofenk verzorgde met zyn gezelschap de entre- acte muziek en luisterde het intieme bal, dat tot lang in den morgen duurde op. Het was een vroolyken bonte avond, welke naar meerdere doet verlangen. LEIDSCHE H. B. S. VEREENIGING „EMTéGEëS". Zaterdag heeft „Emtégeës" een tooneel- avond met bal in de Burchtzaal georgani seerd. Opgevoerd werden „De Pastoor van Schaarbeek", „Dolle Dries" en de .Boerin op Kostschool". Tusschen deze tooneel- stukjes speelden de „Blue Lyres" entre-acte muziek en bespeelde Bram Dros zijn zingende zaag. Na afloop werd nog eenige uurtjes gedanst op muziek van de „Blue Lyres". Het grimeeren was bij den heer Ant. v. Leeuwen in goede handen. 56 woningen De netto vermeerdering bedroeg dus 287 perc., o.m. omvattende 376 woningen. In het jaarverslag over 1931 kon de di recteur van den dienst, de heer G. F. E. Kiers er op wijzen, dat de economische depressie nog weinig invloed had gehad op de bouwbedrijvigheid hier ter stede. In meerdere mate had dit in dit ver slagjaar plaats. Een vergelijking van het aantal percee len en woningen, waarvoor in 1931 en 1932 bouwvergunning is verleend, geeft ter zake een duidelijk inzicht. Nieuwbouw: (1931 415 perc., 529 wonin gen: (1932) 177 perc., 219 woningen. Herbouw: (1931) 6 perc., 3 woningen; (1932) 1 perceel, 1 woning. Verbouwen (1931) 203 perc., 184 wonin gen; (1932) 143 perc., 132 woningen. Ook is het aantal op 31 December 1932 in uitvoering zijnde nieuwe perceelen aan zienlijk minder dan in het vorige jaar (1931: 317 perceelen en 1932: 153 percee len). Eveneens is dat het geval met de op dien datum nog niet in uitvoering zijnde nieuwe perceelen, waarvoor bouwvergun ning is verleend (1931: 66 perceelen en 1932: 13 perceelen). Er kan hier evenwel aan worden toege voegd, dat in de eerste maanden van 1933 een sterke opleving intrad. Gedurende 1932 werden 176 vergunnin gen verleend voor het aanbrengen van erkers, zonneschermen, marquizen, re clameborden, stoepen enz. Er werden 338 vergunningbriefjes voor het plaatsen van steigers, schuttingen en het in gebruik nemen van gemeentegrond voor het neerleggen van bouwmaterialen enz. afgegeven. In totaal werd voor deze briefjes ont vangen f. 2244.85. Er kwamen bij het woningtoezicht 220 klachten van allerlei aard, aanvragen om onderzoek naar woningtoestanden, enz., binnen In zijn vergadering van 21 Maart 1932 besloot de gemeenteraad tot voorloopige goedkeuring van een plan tot onteigening van perceelen gelegen aan en tusschen de Lange Paradijssteeg en de Lange Bouwe- louwensteeg. Nadat de ten behoeve van de uitvoering van dit saneeringsplan Paradijssteeg Bouwelouwensteeg benoodigde gelden uit 's Rijks kas waren toegezegd, besloot de gemeenteraad in zijn vergadering van 28 November 1932 tot onteigening van de voor dit plan benoodigde perceelen. Nog dit jaar werd door bemiddeling van den dienst begonnen met de .voorbereiding Voor het examen Boekhouden van „Mercurius" en van de ..Ver. van Leeraren" is geslaagd de heer J. van Ree, alhier. Bij de te den Haag gehouden examens Boekhouden „Mercurius" is geslaagd de heer W. F. Schüss. alhier. Geslaagd voor het Federatie examen boekhouden enz. (Mercurius-diploma) mej. D. Hanselaar, Leiden, en de heeren A. van der Laan, Leiden. C. Racké. Leiden. N Siljee, Leiden, M. Verhoeven. Leiden en J. F. Wakka, Leiden, allen leerlingen van den heer J. A. Jansen, alhier (Nieuw- steeg 4 a). Od verzoek van de politie te Den Haag! heeft de Leidsche politie hier ter stede aangehouden den 25-jarigen J van T. die ervan wordt verdacht ten nadeele van zekeren van K., toen beiden in een feestelijke stemming verkeerden, en bdrag van f. 245.te hebben ontvreemd Zaterdagmorgen is de 65-jarige mej. Joh. de M. op de Hoogstraat door eigen onvoorzichtigheid tegen een broodkar ge- loopen, waardoor zij viel en een hersen schudding bekwam. De Eerste Hulpdienst vervoerde haar naar het Academisch Ziekenhuis. Gisteren werden wij op de stadslijnen der N.Z.H T.M met één-mans-wagens ver rast. Deze nieuwe maatregel brengt tot nu toe nogal stagnatie in de dienstregeling. Na eenige dagen zal eerst te beoordeelen zijn, of deze éénmanswagens werkelijk voldoen aan de eischen van het vervoer. De le ploeg voorgeoefenden der lich ting 1034. aangewezen voor de onderoffi ciersopleiding bij het 4e regiment infan terie wordt 3 April ingelijfd. Vanwege de Ver. ..Het Spinozahuis" is bij de N.V. Boekhandel en Drukkerij voorheen E. J. Brill in druk verschenen „De firma Bento y Gabriel de Spinoza", samengesteld door A. M. Vaz Dias en W. G. van der Tak, secretaris van „Het Spino zahuis". In de Stedelijke Werkinrichting waren opgenomen: Datum. Volw. pers. Kind. Totaal Dinsdag 2 Jan. 47 47 Woensdag 3 Jan. 60 60 Donderdag 4 Jan. 58 58 Vrijdag 5 Jan. 60 60 Zaterdag 6 Jan. 58 58 Uitgesproken: C. Bronger, Wassenaar, de Witte Hoogt. R.c. Mr H. W. E. Klomp. Cur, Mr. J. J. Schokking, Wassenaar- In de week van 2 tot en met 6 Januari werden in Nederland 52 faillissementen uitgesproken. KON, VER. LITTERIS SACRUM. Mejonkvrouwe de la Seiglière, blijspel in 4 bedryvan van JULES SANDEAU. Mejonkvrouwe de la Seiglière.deze titel wekt herinneringen aan dl. Royaards! Het zal nu 17, 18 jaar geleden zyn, dat onder zijn leiding dat oudere Fransche genre-stuk een triumftocht maakte over ons Nederl. Tooneel. En ook thans is dit tooneelstuk nog alleszins in staat om een avond gezellig te vullen! Voor het eerst is het vertoond te Parijs op 4 Nov. 1851. Het latere lid der Académie frangaise, Jules Sandeau, feitelijk een soort schuilnaam, had reeds met Augier eenige tooneelstukken, met George Sand I eenige romans het licht doen zien. Het speelt in het jaar 1817. Een terruggekeerde refugié, de markies de la Seiglière, heeft zyn goederen teruggekregen door een hoofsche daad van een zijner oude pach ters, waarvoor de dank slechts „matig" ls geweest. Onverwacht keert de doodge waande zoon van den pachter hij zou in Rusland zyn gesneuveld terug en de schenking aan den markies is daardoor ongeldig. Zal de oude markies het vroegere leven van armoede weer moeten hervat ten? Het is zyn dochter, hoog van hart en hoog van geest, die tenslotte allen twijfel (voor zoover nog aanwezig, want Bernard heeft reeds te diep in haar oogen gezien, om haar in armoede te dryven) opheft, door met den zoon in het huwe- lyk te treden, overwinnend alle beletselen als vooroordeel wegens standsverschil, trouw-belofte aan baron de Vaubert, waarvan deze haar ontslaat Als neven-probleem is hiernaast nog ge steld de stryd tusschen den advocaat Des- tournelles en de baronnesse de Vaubert, waarin de eerste na eenige nederlagen toch overwinnaar blijft, ook al „trouwt" hij niet Dit gegeven is uitgewerkt met al de esprit dien Franschen tyd rond de Jaren 1850 zoo eigen, tegenover elkaar stellend deugd en ondeugd, blanke onschuld en berekening, spelend met alle registers van het orgel der menschelyke ziel. Voor ons, moderne nuchterlingen in velerlei opzicht, is er een te veel aan opzetteiykheid, een te weinig aan ziele-gecompliceerdheid, het zy zoo, doch niettemin spreekt deze Sandeau toch nog tot ons en kan zijn speelsch vernuft van echt-Fransche luch tigheid ons nog brengen in den ban der bekoring. Het was een zware taak, die Litteris op zich had genomen door de keuze op dit i Fransche costuum-stuk te doen vallen. I Een costuum-stuk is het immers eerste klas! Zoo iets verhoogt de aantrekkelijk heid, geeft een bijzonder oogen-raffine- ment mits de costumes „gedragen" kun nen worden, d.w.z. met alle verplichtingen strijkages etc- daaraan verbonden. Nu, in dat opzicht behoefden wy by Litteris niet bang te zyn. en het resultaat der opvoe ring van Zaterdagavond heeft ons opti misme In dit opzicht niet beschaamd. Qua costuumstuk heeft „Mejonkvrouwe de la Seiglière" alles gekregen, wat maar te wenschen was. De uiterlyke verzorging was bovendien af tot in de puntjes, zooals wij dat van den regisseur, den heer B. Hage- man gewend zyn. Maar ook verder heeft Litteris bykans over de gansche linie de zware taak om dit Fransche spel over het voetlicht te brengen, naar behooren vervuld en een succes toegevoegd aan de lange lange reeks van welgeslaagde opvoeringen. Dubbel jammer daarom, dat door een te veel by een der hoofdfiguren, 't geheel werd ge schaad. Mevr. Hageman als dc baronesse de Vaubert maakte zich toch schuldig aan zoo zware geaffecteerdheid in haar stem, dat zy daardoor soms zelfs onverstaan baar was. Speciaal in de eerste twee be- dryven wist zy de maat niet te houden, deze integendeel verre overschrijdend. Later werd het beter, doch geheel zich los maken van het overdrevene kon zy toch niet meer. Wanneer men constateert hoe zeer deze begaafde kracht overigens haar rol beheerseht, is dit te veel (ook aan gemanireerdheid) des te meer te betreuren Het was 'n vlekje op een uitnemende uit voering. waarvan het vlotte tempo zeer ls te loven. Welk 'n heerlyke vaart zat er in! De heer Hageman zelf speelde den mar kies met onvervalschte Royaards-accenten Het werd een creatie, die „stond". Sappig en zuiver beheerseht, waaraan het kleine tikje chage geen afbreuk deed. integen deel' En dan de heer de Wilde als Destour- nellesIn één woord: kostelyk. De open doekjes waren een welverdiende hulde voor deze sublieme rol-ultbeeldlng, waarvoor geen lof te veel is Mej. v. Oortmerssen zagen wy nimmer zoo goed als thans in de rol van onschuldige jonge bloem. Zij bracht een sleer van be koorlijke onschuld mede en woekerde daarmede. Ook de heer Frentzen, als zoon van den pachter was uitstekend op dreef en bescheiden vervulde de heer Nieuwen- huizenSegaar zijn bescheiden rol van baron de Vaubert. Ook Jasmin dient ge noemd en geroemd. Nogmaals een prach tige prestatie van Litteris, slechts door ge noemd vlekje ontsierd- Gespeeld werd in de vertaling van een der leden van Litteris, n.l. van de hand van den heer mi J. C Dros, die er vol komen in geslaagd is om dit Fransche blij spel over te zetten in goed vloeiend Ne- derlandsch zonder aan inhoud of intrige afbreuk te doen. Daarvoor alle hulde. Na afloop werden de dames in de bloe metjes gezet, BINNENLAND. Nieuwjaarsrede van den voorzitter der Kamer van Koophandel voor Rijnland (3© Blad). Het kanaal door Zuid-Beveland; verkla ring van de regeering (Binnenl., 3e Blad). De Postjager heeft opnieuw motorpech gehad; na langdurig oponthoud te Cal cutta is hedenmorgen de reis voortgezet (Binnenland, 3e Blad, en Laatste Berich ten, le Blad). De verhoogdng der tabaks-accijns treedt op 1 Maart in werking (Binnenl., 3e Blad). Voor-ontwerp wettelijke regeling van uitverkoopen (Binnenland, 3e Blad). Auto bij Pannerden van de pont gere den; vader en zoon verdronken (Gemengd, le Blad). Afscheid van ds. P. Zwier te Alphen en ds. H. C. Touw te De Kaag; intrede van ds. Th. J. H. Steenbeek te Valkenburg (Rijnstreek en Omstreken, 2e Blad). Dc 4% loonsverlaging bij de Spoorwegen zal vermoedelijk op 1 Juli ingaan. (Laatste Berichten, le Blad.) BUITENLAND. Sir John Simon te Londen teruggekeerd (Buitenl., le Blad). Verscherping van den kerk-strijd in Duitschland (Buitenl. en Tel., le Blad). De verduistering te Bayonne krijgt steeds meer een politiek tintje (Buitenland en Tel., le Blad). SLACHTOFFERS VAN HET IJS. Twee broertjes verdronken. Zaterdagmorgen ongeveer kwart voor elf werd de politie te Naarden meegedeeld, dat er iemand door het ys was gezakt en verdronken. Naar aanleiding hiervan begaf de politie zich naar de Buiten-Vestinggracht, welke nog geheel met ys bedekt is en waardoor een ysbreker zich dien dag een weg ge baand had. Hier bleek, dat een jongen van 10 jaar door het ys was gezakt en dat een zekere J. d W. uit. Amsterdam getracht had door in het water te springen den jongen te redden. Deze de W. heeft den jongen nog vast gehad, doch door de vele ljsschollen en de koude moest hy met bebloede handen het water verlaten. De politie hield een naderende motor boot aan en met assistentie van den schip per heeft men het lyk met een haak op gehaald. Eenigen tyd later werd de politie mede gedeeld. dat de jongen met zijn broertje van 8 jaar was uitgegaan en dat belden niet op school waren geweest. De politie ging wederom naar de gracht en na eenigen tyd zoeken werd ook het 8-jarig broertje opgehaald. De kinderen zyn van Van E. uit Naarden. AUTO VAN EEN PONT GEREDEN. Vader en zoon verdronken. Zaterdagavond omstreeks zes uur is bij het Pannerdensche veer een droevig on- gelyk gebeurd, dat aan twee menschen 't leven heelt gekost. De ongeveer 30-jarige aannemer Mom uit Haalderen (gem. Bern mei) reed per auto, waarin ook zijn 55- jarige vader had plaats genomen, naar huis. By Pannerden lieten zij zich met de veerpont over den Ryn zetten. Tengevol ge van den buitengewoon lagen water stand was de oprit aan de Betuwsche zijde zeer steil en bovendien heeft de bestuur der de auto waarschynlijk te vroeg aan gezet, zoodat hy met zijn wagen de pont afreed, toen deze nog niet geheel den wal had bereikt. Bij het oprijden van de helling ls de motor van de auto afgeslagen, zoodat de wagen snel achteruit gleed, achterover sloeg en tusschen de pont en den wal in de rivier verdween. Toen men na veel moele er in geslaagd was de auto op te trekken, bleken de beide inzittenden te zijn over leden. o DE BRAND AAN BOORD STOOMSCHIP JAN FIETERSZ. COEN. Na de blussching van den brand ln het voorruim van het ss. Jan Pletersz. Coen van de stoomvaartmij Nederland te Am sterdam, ls gebleken dat het schip zelt van het vuur niet geleden heeft, zoodat men kan aannemen, dat ln den vertrek- •Jiatum, 3 Febr. geen y/ijziglng komt.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 1