DRIEKONINGEN CORRESPONDENTIE. Driekoningen! de kind'ren zijn bij grootma op 't twaalf-urntje; recht feest'lijk ziet de disch er uit bij 't vroolijk knappend vuurtje. Drie kaarsjes prijken op het brood, voor dezen dag gebakken; zie j' er omheen dat kransje wel van hulst en dennetakken? Driekoningen brengt nog een groet van 't Kerstfeest mee; wij aenken dan aan de Wijze Koningen met hunne feestgeschenken. De kind'ren kijken met genot en wachten vol verlangen tot grootma's mes het brood verdeelt; hun aandacht is gespannen. Er is een boon verstopt in 't brood en wie die zou begeeren, moet weten, dat hij Koning wordt, jamaar óók mag trakteeren! Groot is 't gejuich, als grootma zelf de boon vindt in haar stukje; ook grootma lacht en zegt: komaais dat noem ik een gelukje! - Nu ben ik dus een Koningin wie had 't ooit kunnen denken?! hoort, kind'ren, voor traktatie zal ik chocolade schenken. Komt dus vanavond maar terug, als 't zeven heeft geslagen, en, als je 't wilt, mag ieder ook nog wel een vrindje vragen. HERMANNA. Hartelijk dank voor alle goede wenschen mij voor het Kerstfeest en voor Nieuw jaar toegezonden. Ik kreeg heei wat mooie kaarten, hoor, en daar iedereen toch wel graag wil weten of die kaarten mij be reikt hebben, zal ik maar even alle namen afzonderlijk vermelden van degenen die mij een kaart toezonden. Mooie kerstkaarten, in dank ontvangen van: Anje de Gelder, Ans Voïlenga, Jan- nie en Frans de Water, Anme Zaalberg, Rina Vlaardingerbroek, Marie Borreman, Miesje en Wiesje van der Bent, Annie Boekestein, Jaap de Groot. Na Kerstmis begonnen aile Nieuw jaarskaarten al te komen. Hartelijk dank voor alle goede wenschen, die oij de raad seloplossingen in de brieven stonden. Die noem ik nu maar niet apart, alle kinde ren, die mij bij de raadsels hebben gefe liciteerd met het Nieuwe jaar weten wel dat hunne brieven terecht zijn gekomen; dat kunnen ze zien aan de namen van de goede oplossingen en in de correspon dentie. Ik zal hier wel de namen laten volgen van allen, die mij apart over de post Nieuwjaarskaarten toezonden: Corrie Holleman, Annie van der Valk, Nelly en Greetje de Leeuw, Rika de Graat Corrie van den Kerkhof, Bep van Nie- hoff, Nico Koning, Jo de Wekker, Dirkje Hopman, Agnes L. Planje, Marietje La- terveer, Jaap de Groot, Nico, Celia, Hans en Corrie Kret en ouders, Gerard, Dorus en Keesje de Geus en ouders Familie Wassenaar, Jannie en Jacobus Nieboer, Lientje Oostveen, Conny van Vliet, Adri en Bram Bavelaar, Adrie, Johan, Maurits en Tinie van Nood, Gré de Vries, Rie, Prijna en Janny Hartevelt, Anje de Gelder De heer en mevrouw de WekkerMaas, Willy Simonis, Gerda Spiecker Drietal de Wit. Mochten er door de Nieuwjaarsdrukte op de post pas, nadat ik dit verzend, kaarten of kaartjes komen. Jan hoop ik die de volgende week te vermeiden. Lies Deumer, dat raadsel heeft er al eens ingestaan. Mientje van Riet, waarom schreef je niet eens even bij de raadsels dat je blij was dat je gelukkig had geloot. Krijn Haasnoot, ja, je hebt een flinke lange vacantie. Als je dit leest, is de pret al weer voorbij en ga je weer naar school. Alida den Hoed, je behoeft 'leen de op lossingen der raadsels op te schrijven, niet ook de heele raadsels er bij. Ik heet geen Tante Jo, dacht je dat? Lientje Oostveen. dat dacht ik wel dat jij een zusje was van Leny en Nely. Dat vind ik erg aardig, dat er nu weer een van bij jullie thuis meedoet, ik heb vroeger zoovele brieven gehad van je oeide zusjes, "rge ten. Bart Jansen, nu ik ben erg blij, dat Je moeder het zoo met mij eens is, want heusch ik ben met een klein briefje ook best tevreden en dan behoef ik niet al tijd zooveel te antwoorden. Fokje Nijholt, dat begrijp ik o zoo best, dat je telkens naar de bus liep om te kijken of de courant er al was, dat zou ik in jou plaats ook hebben aan, want natuurlijk was je heel nieuwsgierig of je gelukkig had geloot. Drietal de Geus, neen, jullie waren nu niet gelukkig en je hebt toch alle drie ook meegeloot met de getrouwen, dat spreekt van zelf. Wat heerlijk dat jullie met zulke goede rapporten thuis kon ko men, dat begrijp ik dat Vader en Moeder bijzonder in hun schik warén. Corry v. d- Kerkhof, dat vmd ik heel aardig van je, dat je nu dezen prijs als een Kerstgeschenk van mij beschouwt. Schrijf je ook in het boek wanneer en waarvoor je het hebt gekregen dat is aardig voor later als je er nog eens in kijkt. Stienljc Griffioen, wel toevallig dat Cor ry en jij tegelijk gelukkig hebt geloot. Ja, dat begrijp ik dat jullie samen gingen om het boek te halen. I Piet van Schayck. zag je dadelijk dat Je nichtje een Prijs had geloot. Nu ik hoop voor je, dat je ook nog eens zult zien, dat je eigen naam bij de prijswinnaars staat. Reinier en Annie den Hertog, ja wat jammer dat jullie niet meededen aan de prijsraadsels, kon er 's avonds geen tijd op overschieten om die woorden te zoeken. Lilly van der Leeuw, wat vervelend dat je je enkel had verstuikt, hoe was het gekomen? bij het schaatsenrijden? Ik hoop voor je dat het gauw beter was, zoo dat je nog van je vacantie nebt kunnen genieten Nico Liebert, was je zóó blij met je boek, en vond je moeder het ook zoo heerlijk? misschien leest zij het boek ook wel, ik lees ook dikwijls kinderboeken, dan kan ik er met kinderen over praten. Drietal de Wit, ik hoop dat jullie heel prettig feest van de Zondagsschool hebt gehad, dat hoor ik dan zeker in het nieuwe jaar wel eens. Nico Koning, ja hoor, toen ik Je briei las, was Kerstmis al voorbij, maar daar om mocht je er nog wel goede wenschen voor uitspreken. Nelly de Leeuw, waarom schreef Je niet eens even bij de raadseloplossingen een woordje 0111 te vertellen dat Je blij was dat je gelukkig had geloot. Jan de Graaf, dat raadsel dat je nu stuurde, heeft er al ingestaan, dus dat kan niet weer geplaatst- Jo en Tiel van der Linden, dat wist ik wel dat Jo heel verheugd zou zijn met haar prijs en dat Tiel het boek natuur lijk ook mag lezen. Conny van Vliet, ook al zoo blij met je prijs, je verdient het ook, want je doet al een tijd zoo trouw mee. Gerda Spiecker. wat een mooi kerst feest is dat geweest, je had natuurlijk heel veel te vertellen toen je thuis kwam en daarom mocht je toen zeker nog een uur tje opblijven, dat was gezellig voor je. Rietje Voorzaat, dat begrijp ik hoor, dat je prettig vond een kerstboom thuis en dan mee helpen om dien te versieren. Heb je alleen broertjes geen zusjes? Annie Cats, jij ook al een kerstboom thuis gehad net zooals je vriendin Rietje. Heeft je zusje een prettigen verjaardag gehad? Is je hond Max bang van vuur werk? wanneer hadden jullie dan vuur werk? Wini Malgo, dat raadsel kan niet ieder een raden want in Holland weten ze heusch niet wat ze in Friesland in plaats van Moeder zeggen. Hoe weet jij dat zoo goed? heb je in Friesland gewoond? of familie daar? Liesje Thors, aardig dat je mij een brief schreef, nadat je je prijs was gaan halen. Heb je er al zooveel in gelezen, het trof mooi nu net in de vacantie, dat je een nieuw dik boek had, dan kon je er van genieten. Vroeger bleef ik ook wel op op Oudejaarsavond, nu zou mij dat te ver moeiend zijn, ik ga altijd vóór 10 uur naar bed. Marietje Laterveer, dank voor je langen brief, waarin je mij zoo gezellig alles over je verjaardag enz. enz. hebt verteld, fk zal je nu maar niet meer feliciteeren, want dat komt wel wat heel laat. Ja, dat is heel aardig zoo'n uitvoering van een muziek school, dat heb ik in mijn jeugd ook zoo dikwijls meegemaakt en ook p.ano moeten spelen en zingen, ik heb heel veel aan muziek gedaan- Houdt je ook veel van muziek, studeer je met plezier? Bep Riebeek, dank voor Je brief, ja dat plaatje kende ik heel goed, zeker mijn vader preekte dikwijls in die kerk. Aardig dat je mij schreef, nadat Je je prijs had gehaald. Cornelis J. Arbouw, zóó blij met Je prijs. Dank voor je briefje. Wie anecdotes voor mij heeft mag ze mij sturen. Allen hartelijk gegroet door, MeJ. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN Den Haag, van Beuningenstraat 42.

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 15