N.V. LEIDSCH DAGBLAD LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 3 Januari 1934 UIT DE OMSTREKEN. INGEZONDEN. JKUNST EN LETTEREN^ RADIO-PROGRAMMA. AALSMEER. Ds. W. Heerma. Ds. W. Heerma. Chr- Geref. predikant alhier, staat op het tweetal bij de Chr. Geref. Gem. van Deventer, in de vacature ontstaan door het vertrek van ds. C. v. d. Zaal, thans lid van de Tweede Kamer. HAARLEMMERMEER. De ijsbrekers aan 't werk. Op verschillende plaatsen hebben thans de IJsbrekers de vaargeul in de Ringvaart opengemaakt. Ook nabij de Cruquius, al waar de vrij dikke ijslaag nog steeds ge heel vast zat, is het ijs gedeeltelijk ge broken. De Bevolking in 1933. Bij den ambtenaar van den Burger lijken Stand dezer gemeente werden In het afgeloopen jaar 612 geboorte-aangiften gedaan en 194 aangiften van overlijden. Voltrokken werden 162 huwelijken, terwijl het aantal Ingeschreven echtscheidingen 11 bedroeg. Door de brugleuning gereden. Nabij de Cruquius alhier is weder een personenauto ln botsing gekomen met de hulpbrug. De schok was zoo hevig dat de leuning gedeeltelijk vernield werd en de auto ernstig werd beschadigd, zoodat deze met een kraanwagen moest worden weg gesleept. De chauffeur kwam met den schrik vrij. Botsing. Op den Sloterweg kwam gisteren een Weirijdster, de 20-jarige W. S., die links van den weg reed en bij het naderen van een auto nog gauw den weg Wide over steken, hiermede ln botsing. Ze werd eerst eenige meters meegesleurd en sloeg daar na met flets en al onderstboven. Met een gebroken sleutelbeen en gekneusden arm werd ze opgenomen en per auto naar een ziekenhuis gebracht. Den autobestuurder die door krachtig te remmen, nog getracht had de botsing te vermijden, treft geen schuld- Mond- en klaawzeer. Pet mond- en klauwzeer kwam ln 1933 op 190 boerderijen voor. Over 't algemeen droeg de ziekte hoewel zich eenige sterfgevallen voordeden een goedaardig karakter. Ongeveer half December waren alle aangetaste veestapels van de ziekte weder genezen. Daarna werden, zoowel in het Zuidelijk als in het Noordelijk deel van deze gemeente, weder nieuwe gevallen ge constateerd. 1 Brand. Gisteravond omstreeks 7 uur klonken van de gemeentewert te Hoofddorp de drie alarmsignalen, ten teeken dat er weer brand was ln Haarlemmermeer. Deze bleek te zijn uitgebroken in het houten woon huis. bewoond door het gezin Schonhage aan den Akerdljk nabij Sloten. Het vuur greep zoo snel om zich heen. dat er aan redden niet meer viel te den ken. Met de handbrandspuit uit de Bad- hoevebuurt slaagde men er in den brand lot het woonhuis dat tot den grond toe afbrandde te beperken en de aangren zende perceelen te behouden Ook de in boedel ging geheel verloren Daar er voor verdere uitbreiding van den brand geen gevaar meer bestond, behoefde de motor spuit van Hoofddorp geen assistentie te verleenen en werd deze afgelast. Oorzaak onbekend. Verzekering dekt de schade. Tot onderwijzer aan de bijzondere school aan den Aalsmeerderweg te Rijk al hier (hoofd de heer T. H. v. d. Veen) ls be noemd de heer R. Weerman te Westdon- geradeel. o HILLEGOM. Ds. W. Hendriksen bij de Chr. Ger. Gem. Na bij herhaling te zijn teleurgesteld zal de Chr. Ger. Gem. alhier nu eerlang een eigen predikant ontvangen, daar ds- W. Hendriksen te Rotterdam-Zuid het be roep naar hier aannam. Ds. Hendriksen, die bijkans 30 dienst jaren heeft, was aanvankelijk Oud-Geref. predikant te den Helder en Amsterdam. Hier ging hij over naar de Chr. Ger. Kerk en arbeidde als zoodanig te Amsterdam, Ede en nu sinds 1930 te Rotterdam-Zuid. KATWIJK AAN DEN RIJN. Feestavond der St. Josephgezellen. De afdeellng tooneel van de St. Joseph- gezellenvereeniging gaf een feestavond voor leden, donateurs en belangstellenden- De zaal was tot in alle hoeken bezet. Pastoor Buys sprak het openingswoord; heette de vele aanwezigen welkom en wenschte allen een genoegelijken avond. Dan werd opgevoerd het blijspel ln drie bedrijven en een voorspel ..De Gril van den Hertog", een boeiend stuk dat den ge- heelen avond de lachspieren ai beweging hield. De rollen waren in goede handen, ook de grime was uitstekend verzorgd. Tusschen de pauzen waren er attracties, die veel animo brachten onder de aanwe zigen. 't Was tegen middernacht eer Pastoor Buys het slotwoord kon spreken. Het was voor de St. Josephgezellen een mooie en dankbare avond! KATWIJK AAN ZEE. W. G. uit de Duinstraat deed bij de politie aangifte van het feit. dat zijn ouders, wonende in de Prinsenstraat zijn beleedigd en uitgescholden door A. G- uit de Waal Maleffjtstraat en C v. d. P. uit de v. d. Vegtstraat. Op het politiebureau is tc bevragen een heerenrijwiel, dat onbeheerd op straat ls aangetroffen. LISSE. Ontspanningslokaal voor nerkloozen. WIJ vernemen, dat voor de Prot- werk- loozen ook dezen winter een ontspan ningslokaal beschikbaar zal zijn, waar zij op gepaste wijze en In goede omgeving kunnen converseeren. Evenals vorig Jaar zullen schenkingen ln natura zeer wel kom zijn. Inbraak. In de woning van den heer R. aan den Driesprong ls ingebroken, terwijl de be woners ter Kerk waren. De inbrekers heb ben niet veel van hun gading kunnen vin den. Zij moesten zich met een kleine som gelds tevreden stellen. De politie doet onderzoek. In de vacature-E. Statema ls als Commies bij de Belastingen alhier be noemd de heer C. v. Velzen uit Diemen Aan de heeren B. Mastenbroek en A- H. Schrama is door B. en W vergunning verleend tot het bouwen van een dubbei woonhuis langs den Grachtweg alhier. Door de leden der Geref. Kerk zijn tot ouderling en diaken gekozen resp. de heeren K. A. v. Turenhout en A. Buurman. NOORDWIJK. De Werkloosheid. Bij het alhier gevestigde correspondent schap voor arbeidsbemiddeling zijn thans als werkzoekenden ingeschreven 866 per sonen, n.l.: 414 landarbeiders. 104 losse arbeiders. 38 opperlieden, 103 visschers, 24 metselaars, 38 schilders, 48 timmerlieden, 7 stucadoors, 1 wagenmaker, 3 chauffeurs, 1 kellner 1 bakker, 1 electriclen, 1 machi nist, 1 letterzetter en 81 jongens. NOORDWIJK AAN ZEE. Tot Kerkvoogd bij de Ned. Herv. Kerk alhier is gekozen de heer D. Smit, die de benoeming heeft aangenomen. BIJ beschikking van den directeur-ge neraal der P.T.T. ls met 16 Februari aan gewezen als beheerder van het bij post-, telegraaf- en telefoonkantoor alhier de commies bij de P.T.T. dienst C. J. Selis. te Enschedé. RIJNSBURG. De Werkloosheid. Bij het Correspondentschap der arbeids bemiddeling stonden in de afgeloopen week ingeschreven: 162 landarbeiders, 1 grond werker, 3 schippers, 2 timmerlieden, 5 fa brieksarbeiders. 1 opperman, 1 straatma ker, 1 wagenmaker en 1 schilder; totaal 177 personen. SASSENHEIM. De poststukken der „Pelikaan". Ook ln deze gemeente ls de zending poststukken uit Indlë met de Pelikaan verzonden, spoedig na aankomst bij de geadresseerden bezorgd. Dit werd niet door de vaste bestellers verricht, doch dat was voor een 40-tal stukken ook niet noodlg. Aan het postkantoor Sassenheim werd gedurende de maand December Ingelegd f. 5603.33. Terugbetaald f. 7769.67. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3637- De heer H. J. Broer slaagde voor het examen boekhouden en aanverwante vakken, afgenomen door de Vereeniging van Leeraren- De heeren L. C. van der Kwaak en A. L. Verhoog Jr. slaagden eveneens, onder beding van herexamen voor handelsrecht. WARMOND. Moordpartij onder schapen- Een hond heeft kans gezien om in den Zwanenburgerpolder alhier een viertal schapen dood te bijten en een tweetal zwaar te verwonden. Een boer uit het Lageland heeft den hond met een schot neergelegd. De zaak Is by de politie ln onderzoek. Groote werkloosheid. Het aantal werkloozen ln deze gemeente bedraagt thans meer dan ooit. Als geheel werkloos stonden 1 Januari ingeschreven 150 personen en als gedeeltelijk werkloos 3 Over het afgeloopen jaar Is ongeveer f. 12.000.aan werkloozensteun uitge keerd. GEMEENTERAAD. Opheffing der O. L. School op 1 April M. Belastingverhooging Afscheid van den heer Steekers. Onder voorzitterschap van den burge meester A. J. L. Ketelaar hield de Raad een openbare vergadering. Inzake een Ingekomen schrijven van de aid. Warmond van den Ned. RK. Volks bond met betrekking tot het verstraekken van huurtoeslag aan werkloozen en het doen vervallen der wachtweek genoemd Ln de steunregeling, werd besloten dit schrij ven te renvoyeeren naar B. en W. om ad vies. Hierna werden aftreddende leden der Commissie tot wering van schoolverzuim herbenoemd, eveneens de aftredende le den der Commissie van toezicht op het lager onderwijs. Kwam aan de orde het voorstel van B. en W. tot opheffing der O. L. School en schrapping van de niet verplichte onder wijs uitgaven uit de begrooting 1934. Te dezer zake was door B. en W. een uitvoerig prae-advies overgelegd, waarbij dit Col lege mededeelde dat de O. L. School al hier noodzakelijk algeheele verbetering of beter nog algehele vrnieuwlng behoefde, waarmede een bedrag van ongev. f. 15.000 ad. f. 20.000 gemoeid zou zijn. Deze school, aldus het prae-advies wordt de laatste ja ren door een klein getal leerlingen be zocht ongeveer gemiddeld 24. Met het oog op de ongunstige tijdsomstandigheden en de financieele moeilijkheden, die hieruit voor de gemeente voortvloeien, stellen B. en W. voor deze school op te heffen, te meer omdat het gemiddeld bedrag per leerling deze school ruim f.43 bedraagt, aaar welk bedrag ook de bijzondere scho len moeten worden uitgekeerd. Veel voor- deellger ls het voor de gemeente om de kinderen die openbaar onderwijs willen genieten de openbare scholen te Lelden te doen bezoeken, welke gemeente bereid ls de leerlingen ui tdeze gemeent op die scholen toe te laten. De kosten zullen op deze wijze voor de gemeente aanmerkelijk lager zijn dan de kosten van instandhou ding der O i. School. Ook tot Intrekking oer onverplichte uitgaven ten dienste der bijzondere scholen adviseert dit College met aandrang, omdat ln net belang der gemeente bezuinigd moet worden en dit ln de allereerste plaats moet geschieden op die uitgaven, waartoe de gemeente niet verplicht ls. Ook uit een oogpunt van rechtvaardigheid dient dit te geschieden tegenover de ouders die voorstanders zijn der O. L. School en thans, aldus dit Col lege, voorgesteld wordt die school uit be- zulnlgingsoverwegingen op te heffen. De voorzitter deelde mede, dat te dezer zake een schrijven was binnengekomen van den heer L. van Mastrigt als Ud en voorzitter der Ouder-Commlssle van de O. L. School, waarin hij namens deze Com missie zijn bezwaren uit tegen de ophef fing dezer school. Schrijver meent, dat nu de Minister het sein heeft gegeven om allerwege een slachting te gaan aanrich ten onder de O. L. Scholen er ook ln deze gemeente slachters genoeg zijn, die hun kans willen wagen, teneinde er voor het bijzonder onderwijs voordeelen uit te be halen. Hij hoopt evenwel, dat de Raad hierin niet zal bewilligen en het voorstel niet aan zal nemen en van de agenda af zal voeren. De voorzitter zegt dat B. en W. lang ge aarzeld hebben dit besluit aan den Raad voor te leggen, maar nu wij elk oogenblik tot verbouw of nieuwbouw moeten over gaan, moeten B. en W. noodgedwongen met dit besluit komen om reden in het prae-advies neergelegd. Hadden wij een school, aldus spr., die eenlgszins aan de eischen voldeed, zouden B. en W. nimmer met dit voorstel zijn gekomen. Wat be treft het schrijven van den heer v. Mas trigt merkt spr. op, dat de toon van dit schrijven hem onaangenaam heeft getrof fen. Met klem ontkent spr. dat het hier gaat tegen of voor het Openbaar Onder wijs, en de conclusie die schrijver aan het einde van adres trekt is dan ook volko men onjuist. Spr. wil opmerken, dat, wan neer deze school wordt opgeheven, ook de kosten voor leerling van de bijzondere scholen zullen worden teruggebracht van f.43 op ongeveer f.11 of f.12. De begroo- ting kan nu eenmaal een nieuw of ver bouw niet dragen, en het is niet dan de harde noodzaak, die ons tot dit besluit ge noopt heeft. De heer Weyers zegt gaarne, nader te willen hooren wat bedoeld wordt met de slachters in deze gemeente. De voorzitter zegt dit zelf ook niet te begrijpen. Het adres wordt geheel door politiek vertroebeld, welke echter aan dit besluit geheel vreemd ls. De heer Weyers zegt steeds voor de O.L. school te hebben gestreden en steeds op verbetering te hebben aangedrongen, maar eveneens voor opheffing te zullen stemmen omdat de financieele positie van de ge meente zulks thans eischt. Wat betreft het schrijven van den heer Mastrigt wil spr. alleen nog zeggen dat hij critiek goed vindt als het maar gezonde critiek ls. De heer Oudshoom zegt het schrijven van den heer Mastrigt eveneens te betreuren. Spr. kan verklaren, dat bij geen der leden van het college van B. en W. ooit heeft voorgezeten het openbaar onderwijs een hak te zetten Bij spr. heeft alleen de elsch dat deze school geheel moet worden verbouwd of een nieuwe school moet worden gebouwd, den doorslag gegeven. Hierna wordt het voorstel de school met ingang van 1 April a.s. op te heffen met alg. st. aangenomen eo besloten dit ter goedkeuring ih te zen den aan Ged. Staten. Tevens wordt met alg. st. besloten tot afvoering van de be grooting van de nlet-verplichte onderwijs uitgaven als subsidies aan bijzondere H.B.S. en Lycea. Thans kwam aan de orde de wijziging der begreoting 1934. In een uitvoerig prae- advies zetten B. en W. uiteen dat door verschillende getroffen rijksmaatregelen waardoor de inkomsten belangrijk zijn verlaagd, een tekort ln ontstaan van ruim 1. 11.000. Dit bedrag moet nog worden verhoogd met een bedrag van ruim f. 8000 dat aan het Rijk moet worden gerestitu eerd wegens te veel ontvangen belasting over de jaren 1929 en 1930. In verband hiermede stellen B. en W. voor, op de be greoting verschillende bezuinigingen aan te brengen en vervolgens de opcenten op de hoofdsom der gemeentefondsbelasttng te brengen van 40 op 77. De voornaamste bezuinigingen zijn schrapping van eenige subsidies els wijkverplegingen, politie- schietvereenlglng, politiescholen enz. Te vens werd besoten de toeslag op het pen sioen van A. W. van Noort terug te bren gen van f. 500 op f. 300 minus 5"/o korting B. en W. motiveeren deze verlaging met het feit, dat destijds besloten ls bedoelde toeslag te geven van Jaar tot jaar en alleen op grond van het feit dat belanghebbende geen andere Inkomsten had dan zijn pen sioen. Deze toestand ls echter thans ge heel gewijzigd; het inkomen van belang hebbende bulten de toeslag op zijn pen sioen is ruim f. 1800. Met alg. st. wordt be sloten de door B. en W. voorgestelde wij zigingen in de begTooting aan te brengen en het aantal opcenten te brengen van 40 op 77. In een kernachtige speech wenschte de voorzitter den leden een zalig uiteinde en een gelukkig nieuwjaar, waarbij hij een woord van dank bracht aan de raads leden en de wethouders voor het vele en moeilijke werk, dat zij in het afgeloopen jaar hadden verricht. Een speciaal woord van dank had de heer B. G. Steekers ln ontvangst te nemen, die 1 Januari a.s. als buitengewoon agent van politie dezen dienst verlaat. Spr. wees er op, dat de heer Steekers ls samengegroeid met de ge meente en allerwege bekend staat als een bereidvaardig en behulpzaam man; velen zullen hem als zoodanig missen. Hierna sluiting. Door het Us gezakt. Er zijn nog altijd personen, die eerst met schade en schande moeten ondervinden dat zti een waazhalzertl niet ongestraft kunnen doen Eenige Leldenaars kwamen met veel bravour de Leede onzetten en ondanks het feit dat zij gewaarschuwd werden dat oo beoaatde olaatsen het Vis niet. deugdellik meer was. moesten zit er toch overheen Het gevolgeen nat Dak en na een ooosie een verkleumd lichaam! Of zti er mee geleerd hebben, valt te be- twlifelen. Hun uitlatingen wezen daar niet opl (Buiten verantwoordelijkheid der Red.) Cople van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. KERK EN VREDE. Jammer, dat het twistgeschrijf met en door den heer Labrijn nog niet beëindigd ls; deze heer schijnt er niet genoeg van te kunnen krijgen, en begint het ln het nieuwe Jaar weer kakelbont te maken. Hij zal zichzelf nu wel groot en sterk gevoelen als aansteker van zooveel onheilig vuur. I Welnu, waarde heer, luister nu eens goed. Het is allermerkwaardigst, hoe of u i met gezag omspringt, want dit verwart u met macht. Gezag, waarde vriend, ls niet een vergadering van hoogwaardigheldsbe- kleeders, of een minister-kabinet, of een gioot militair leger, o neen, dit ls macht, en zit tn dit geval aan den buitenkant; gezag, waarde heer, ls iets geheel anaers; gezag ls iets wat wij menschen ln ons binnenste Innerlijk meedragen, wat moet worden aangekweekt en gevoed. Dit doet men echter niet met bommen en glftgas- sen; maar door recht te doen, waar eer bied en dankbaarheid de vruchten van zijn. Wees zoo goed en vergelijk daar de vruchten van de Jaren 19141918 eens mee, en gij komt tot een verschrikkelijke uitkomst. Oorlog, ik bedoel vooral den modernen oorlog, is niet anders dan 'n bloot machts middel, en van een zoo schreeuwend on recht, en een dergelijk complex van onge rechtigheden en gruwelijkheid, waarin alle gezag wordt kapot gemaakt en vernietigd, en alleen hierom hebben wij, waarde heer Labrijn, ons Vaderland te lief, dan dat het zich hierin zou begeven. Uw Abonné, J. NOPPE. Geachte Redactie. Wellicht wilt u onderstaande regels aangaande het veelbesproken onderwerp nog opnemen. Mijn bedoeling ls niet om een der vorige schrijvers in het haar te zitten, veel meer om de gedachte uit te spreken, die bij mij ontstond, toen ik de vorige artikelen las. M.i. moeten we uitgaan van de vraag: hoe ontstaan oorlogen? Onlangs las Ik van Iemand die zei; oorlog ontstaat door vrees. En dit woord beaam ik volkomen. Het is de zucht om zichzelf te hand haven, wat naar de wapens doet grijpen. Wij zien het rondom ons ln den econo- mischen oorlog. De internationale handel ls schier on herstelbaar gebroken. Ieder land trekt zijn tolmuren zoo hoog mogelijk op, vrijwillig of gedwongen. De internationale arbelds- verdeeling loopt in de war. Dit alles ge schiedt niet ongestraft. Het is niet te veel gezegd, dat van dit onderlinge wantrou wen voor een groo deel is te danken, dat de huidige crisis zoo catastrofaal is ge worden. Zelfhandhavlng-oorlog! Ieder land trekt zich zorgvuldig binnen zijn grenzen terug en kijkt angstvallig naar dat wat zijn buurman uitvoert. Ontwapening! De diplomaten praten, praten! Maar ls het niet zoo. dat men de handen warmt bij het vuur der zelfhand having, dat de band der internationale verbroedering langzaamaan verteert; men koestert zich bij dat vuur en praat over vrede en ontwapening, in plaats van dit vuur uit te rukken en te sparen wat nog te sparen ls. De wereldoorlog met zijn meer dan 10 millioen slachtoffers ligt niet meer zoo versch in het geheugen. Inplaats van de rauwe schreeuw van oorlogswee, zooals Remarque uitte in zijn overbekende werk, braust wieder ein Ruf wie Schwertgeklin und Wogenprall en het volk, opgezweept tot een gevaarlijke, te hartstochtelijke vaderlandsliefde wordt weder gevoerd naareen oorlog, d.w.z zijn ondergang. Niet door kracht of geweld, maar door mijn Geest zal het geschieden spreekt Christus; en de glansrijke triomf van het i Christendom over het oude heldendom i heeft zijn woord waar gemaakt. Maar ln den tijd. toen de Kerk zich almachtig ging gevoelen op aarde, ln de duistere tijden der middeleeuwen, waren de gruwelen van geweld wel heel erg in tegenspraak met de woorden van haar Grooten Meester: leert van Mij, dat Ik zachtmoedig ben en ne derig van hart; en de luisterrijke macht der Kerk is gebroken weder door de kracht der geesten. Wij moeten dat woord weer van Hem overnemen, wij moeten dat woord eerst in ons hart en daarna als devies op ons vaandel schrijven en dat vaandel, vooral nu, heel hoog houden. Weerloosheid pre diken tot de regeering van een land is verkeerd. Het heeft geen resultaat. Boven dien moet er een gewapende macht aan wezig zijn om het volk te beschermen helaas vaak tegen zichzelven Aandringen, onophoudelijk aandringen op Internationale verbroedering, dat zij de taak van ons allen en in het bijzonder van Kerk en Vrede. Allen verlangen, van de kleinste onder het volk tot den hoogsten Staatsman, moet zóó sterk uitgaan naar een tijd, dat al de volken vrede zullen dragen, dat het woord ook wordt gevolgd door de daad. MATTH. H. RUNSBURGER. Alphen aan den Rijn. DE ORANJE-FILM. Verschenen ls een herinneringsboekje aan de „Willem van Oranje-film" met fraaie foto's van de diverse medewerken den en spelmomenten. Voorts brengt het een opgave der leden van het Comité van Initiatief en van het Eere-Comlté; de In houd van deze door den heer G. J. Teu- nissen geregisseerde film, welke vervaar digd werd ln de studio's van de N V. Phi lips Ciné-Sonor te Eindhoven. Het inlei dend woord schreef de heer Jan C. W. Polak. DE KANTOREN DER zijn lederen werkdag geopend vanai half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot 4 uur 's middags Zondags den geheelen dag gesloten. RECLAME- 3774 Hier zijn de drie waarborgen voor dé echte Aspirinhet Bayer-kruis op elk tablet, de oranje band om de verpak king, het oranje zakje van de 2-stuks verpakking. Het zijn de drie waarborgen om zeker van pijn bevrijd te wor den, zonder schade aan hart, maag en nieren. DONDERDAG 4 JANUARI 1934. Hilversum 1875 M. Avro-ultzending. 8.00 Gramofoonpl., 10.00 Morgenwijding, 10.15 Gramofoonpl. 10 30: Voordracht door L. Kellenaers 11.00: Orgelconcert I. Hasselaar m. m. van H. Bloemgarten (bas) 12.00: Omroeporkest o. 1. van N. Gerharz 2.15: Halfuur voor de vrouw 2.45: Vervolg concert 3 15: Pianorecital W. Zonderland 4 00: Voor zieken en ouden van dagen 4 30: Gramofoonpl. 5 00: Voor de kinderen 5 30: Kovacs Lajos en zijn orkest 6 30: Sportpraatje H. Hollander 7.00: Kovacs Lajos en zijn orkest m. m. van Hllde Jager (zang) 7.45: PTT-Kwartlertje 8 00: Vaz Dlas 8.05: Gramofoonpl. 8.15: Concertgeb.- orkest O. 1. van E. v. Belnum, m. m. van Zlno Francescattl (vlooi) ln de pauze Gramofoonpl. 10 30: Gramofoonpl. 1100: Vaz Dlas 11.10: utt Café „Cen tral" Den Haag: Alma Rosé en haar twaalf Wiener Walzermadel 11.3012.00: Uit „The House of Lords", Den Haag: Dans muziek d. h. ensemble Lennartz. Huizen, 296 M. 8 00-915 Kro, 10.00 Ncrv., 11.00 Kro, 2.00—11.30 Ncrv. 8 00— 9.15 en 10.00 Gramofoonpl. 10.15: Mor gendienst o. 1. van Ds. C. Vermaat 10.45: Gramofoonpl. 11.30: Godsd. half uur 12.15: Orkestconcert en Gramof.- platen 2 00: Handwerkcursus 3.00: Gramofoonpl. 4.00: Bijbellezing Ds. J. v. Herksen, m. m. van bariton en orgel 5.00: Cursus handenarbeid v. d. jeugd 5.30: Zang door Mevr. A. de Rook—van Leeuwen (sopraan), a. d. vleugel: K. van Baaren 6 30: Gramofoonpl. 7.15: dito 7.30: Journ. weekoverzicht door C. A. Craé 8.00: Dameskoor o. I. van G. Nleuwsland Jr. (tevens planobegel.) 9.00: Ouderuurtje door A. J. Drewes 9 3011.30: GramofoonpL In de pauze om 10.05 Vaz Dlas. Daventry 1554 M. 10.35: Morgenwijding- 10.50: Tijdsein, berichten 11.05 en 11.20 Lezingen 12.20: Haydn Heard en zijn orkest 1.20: Gramofoonpl. 2.20: Northern Studio Orkest o. 1. van J. Bridge m. m. van E. Wigglesworth (sopraan 3.20: Vesper 4.10: Concert door E. Phil lips (alt) en C. Tarner (plano) 4.35: Schotsch Studio Orkest m. m. van M. Emslie (sopraan) 5.35: Kinderuur 6.20: Berichten 6 50: Bach-planomuzlek door H. Isaacs 7.50: Studentenliederen door koor m. m. v. bariton 8.20: „Meet Mrs. Beeton", spel van L. du Garde Peach 9.20: Berichten, lezing 9.55: Concert door D. Labbette (sopraan) en H. Ben jamin (piano). 10.50: Korte dienst 11.0512.20: BBC-Dansorkest O J. van H. Hall. Parijs „Radio Paris" 1724 M. 12.50, 7.40: Gramofoonpl. 8.20: Hans, le joureuer de flüte", operette van Ganne. M. m. v. or kest en koor o. L van Labls. Kalnndborg 1153 M. 11.20—1.20: Concert uit rest. „Ritz" 2 054.05: Kal Julian en zijn jazz-orkest 7.30: Radio-Symphonle- orkest o. 1. van Paul Paray, m. m. v. Prof. M. Moyse (fluit) 10.1511.50: Dansmu ziek uit rest. „Wlvex". Langenberg 473 M 5.25, 6.35, 10.30: Gra- mofoonplaten 11 20: Süragorkest o 1. v. Görlich 12.55: Gramofoonpl. 3.20 Weragorkest o. L v. Ktihn. Weragkoor en solisten 620: H. Schultz en anderen spelen op oude instrumenten 7.30: Con cert 8.30: Omroeporkest o. 1. van Ros- baud 10.05: Gramofoonpl. 11.20 12.20: Concert. Rome 441 M. 800: Militair concert o. 1. van d'Elia 8.50Radiotooneel 9.20: Vervolg concert. Brussel 338 en 508 M. 338 M. 12.20: Gra- mofoonplaten 1.30: Omroepkleinorkest o. 1. van Leemans 5.20: Symphonlecon- cert o 1. v. Meulemans 8.20 Symphonie- concert o. 1. v. Meulemans 508 M.: 12 20: Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans 1.30: Gramofoonpl. 5.20: Omroeporkest o. 1. van Walpot 6 35: Omroepkleinorkest o. I. van Leemans 8.20: Omroeporkest o. 1. van Walpot 8.35: Cabaretprogramma 9 20—10 20: Vervolg concert. Deutschlandsender 1635 M. 7.25: Uit het Sljed. Theater uit Göttlngen: „Susannes Gehelmnls", opera van WolfFerrari 8.10: Causerie 8 20 „Treppauf, Treppab" vroolijk programma (gram.-pl.) 9 20 Berichten 9 45: De Rljkssportlelder spreekt. 10.05: Weerbericht 10.20 11.50: Dansmuziek. GEMEENTELIJK RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF. Voor Donderdag 4 Januari. lste Programma: Hilversum van 824 u. 2de Programma: Huizen van 8—24 uur. 3de Programma: 8.00—12.20: Lansen- berg 12 20—14.20: Brussel, VI. 14.20— 15.20: Kalundborg 15 20—17.20: Lan genberg 17.20—18.20: Brussel, VI. 18 20—19 20: Langenberg 19.20—21 40: Londen Reg. 21.40—22 50: Boedapest 22 50afloop: Langenberg. 4de Programma: 11 20—12.20: Kalund borg 12 20-15.20: Daventry 1520— 16.10: Londen Reg. 161°-'7^5; Pa" ventry 17.35-18 20: Londen National - 18 20—18.50: Warschau 18 50—19 30. Londen Reg. - 19 30-20.00: Lor u.tz.: Sportpraatje door den heer J Janssen, journalist, of Londen Reg. 22.30afl.t Daventry. Wijzigingen voorbehouden. IS

Leidsch Dagblad | 1934 | | pagina 11