MOMENTEN EN ACCENTEN IN HET AFGELOOPEN JAAR Prof. mr. dr. Ant. van! Gijn, 11 Mei overleden. Prof. B. J. Kouwer, 9 Januari overleden. Ds. B. Tichelman, 22 Juli om het leven gekomen. Alexander Schmuller, 29 Maart overleden. Oud-minister mr. H. van der Vegte, 29 Augustus overleden. Prof. mr. C. van Vollen-, hoven, 1 Mei overleden. Koning Feisal van Irak, S September overleden. De persfotografen hebben in het afgeloopen jaar een uitgebreid arbeidsveld gevonden'en hun camera's hebben weinig rust gekend. Uit het door ons gepubliceerde foto-materieel waarin Vele droevige en zorgelijke oogenblikken waren vastgelegd en de blijde slechts schaars te vinden waren, hebben wij enkele momenten teruggebracht, welke meerendcels acoentueercn de belangrijke gebeurtenissen van dit jaar hier te lande en de onrust in het buitenland. (1.) Grootsche huldiging van de Koningin in het Stadion te Amsterdam op 9 September tci gelegenheid van haar 35-jarig regeeringsjubileum(2.) verscheidene greote brugbouwwerken kwamen tot stand, o.a. de verbinding tussehen Noord- en Zuid-Nederland door de brug over de Waal bij Zaltbommel(3.) bloemenhulde aan de Koningin door de Aalsmeersche kweekers en de Amsterdamsche burgerij(4.) Alom in den lande werd herdacht, dat vier honderd jaai geleden Prins Willem van Oranje werd geboren, op 17 April vond te Delft de nationale huldebetooging plaats; (5.) de badplaatsen hebben geprofiteerd van de z.g. behendigheidsspelen (6.) en (7.) de brand in het Rijksdaggebouw te Berlijn, door onzen landgenoot Marinus van der Lubbe aangestoken, forceerde het bewind der Nationaal-Socialisten in Duitschland het daarop gevolgde brandstichtingsproces, dat te Leipzig en te Berlijn werd gevoerd, eindigde met de ter doodverklaring van den brandstichter; (8.) op 1 Juli ving het Italiaansche vliegtuig eskader onder bevel van generaal Balbo zijn koene vlucht naar Amerika aan, bij zijn terugkomst in Italië werd de bemanning geestdriftig gehuldigd en generaal Balbo tot luchtmaar- Bchalk benoemd; (9.) Franklin Roosevelt aanvaardde op 4 Maart het presidentschap der Vereenigde Staten, schafte het alcoholverbod af en onder zijn bewind verliet Amerika don gouden standaard j (10.) de gebeurtenissen in Duitschland en de vervolging der Joden door de nazi's deed in het buitenland een anti-Duitschen boycot ontstaan. Koning Nadir Kahn van Afghanistan, 9 November yermoordi

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 17