VELQ TAFELBILLIARDS TOM DE NEGERJONGEN N.V. LEÏDSCH DAGBLAD ISCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 27 December 1933 belastingvrij, Prima en Billijk UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE BONTE WAERELD. en „Die Könige". gevolgd door Hirten Lied am Krippeleln" van lR ,er De vertolking van deze waar- VJje Kerstgedachten werd door haar Eteid 'n ademlooze slllte aangehoord, er Pieysier heeft zeer zeker door mooi aansluitend orgelspel daartoe Le bijgedragen. door net koor a capelle gezongen ins" van Antonio Lotti heeft ons ,vond bijzonder bekoord door het aaneengesloten klankvolume van Je'' mooi gelukte hot „Jesu Dulcis Eria' van Bernhard Kothe. Da tenoren, trine in aantal, waren een enkelen fie scherp waardoor de mooie rondo iking wordt gemist nolgens werden een tweetal Kerst- »n uit de 15e eeuw gezongen en Irlucbt naar Egypte" van Max Bruch. I slot werd uitgevoerd een gedeelte ie cantate „Nun komm den Heiden jiid" van Joh. Seb. Bach. aria werd gezongen door mej. Smink. r de prachtige uitvoering daarvan werd iroon op den avond gezet waarvoor I beer Aart Smink alle lof toekomt! voorzitter, de heer B. J. v. d. Meene tte aan het einde allen, die hadden .gewerkt aan het welslagen van dezen d en bracht In herinnering dat Jora" volgend jaar haar 25-jarig be- boopt te herdenken: bij sloot met In een der afgeloopen nachten hebben jnoode gasten de mooie ronde palm den ontvreemd uit de voortuin van heer H. v. d. M. aan den Rijnzlcht- De politie stelt een onderzoek in. I in den nacht ontdekte de politie dat Jen begin van brand was uitgebroken (de achterzijde van de werkplaats van na J. aan de Geversstraat. Door over (schutting te klimmen kon de politie ■brandje met emmers water blusschen. RIJNSBURG. Jaarvergadering „Ziekenhulp." Vereeniging „Ziekenhulp voor Rijns- J en Omstreken" vergaderde in de zaal te liet Weeshuis. De voorzilter dr. H. lonker opende met een hartelijk woord welkom tot de al waren het (ige getrouwe leden, die elk jaar gaven van hunne belangstelling. secretaris, de heer S. Schoneveld Ide notulen, die goedgekeurd werden. Tirop volgde het jaarverslag. 1933 was teie opzichten een gunstig jaar. boi de wijkzuster werden 3433 bezoe- (a/gelegd. In dit verband herdacht spr. riet en toewijding van de zuster, die is haar leeftijd, haar taak nauw- en tot volle tevredenheid waarneemt. iks materiaal we. den uitgegeven en verheugde het bestuur, dat in het meen de materialen in beteren staat len terug bezorgd, dan vroeger wel het geval was. Sprekers genoegen echter niet onverdeeld. Het ledental tedenkehjk terug. Het bedraagt thans 1 dus pim. 100 minder dan verleden P Ook de contributie kwam niet vlot len. De jaarlijksche bijdragen van ge- ttte en kerkelijke besturen werd op algedragen, waarvoor hartelijk dank d gezegd. leze dank werd uitgebreid tot de pen voor al hun arbeid in 1933 ver- Naar aanleiding van dit jaarverslag fpcm zich eenige discussie. heeren H. W. de Mooy en G. J. mans bespraken de daling van het ai leden; laatst genoemde vestigde naai de aandacht op de toestellen en ■middelen der vereeniging. voorzitter, hoewel erkennend, dat 1 het materiaal wel eens wat zal man zen, antwoordde, dat over het alge- rn weinig klachten zijn vernomen. zeker zal aan gerechtvaardigde phngens tegemoet worden gekomen en [hulpmiddelen en instrumenten zoo noo- verbeterd of vernieuwd wordeni penningmeester, de heer W. L. v. d. Ipen bracht verslag uit over de geld- pdelen. De inkomsten bedroegen f. 2533.86 imtgavenf. 1579.81, alzoo een batig saldo TL f 954.15. Een saldo, dat in deze jtjjijke tijden tot volle tevredenheid commissie tot het nazien der reke- 'gen bracht bij monde van den heer mezen verslag uit. Alles was in de pw orde bevonden. Den penningmeester F™ hartelijk dank gezegd, jaaar aanleiding van het batig saldo. It H 1>eer Schipperus, hoe het bestuur E dacht aan te wenden in verband met F materiaal. De voorzitter antwoordde F aan dit saldo niet angstvallig zal pden vastgehouden. kt ri tuursv®rkie:ing had tot resultaat, a"rcdende heeren dr. Jonker en Egmond met groote meerderheid Kden herkozen. idH ra.PPort Commissie van Inspectie ae bij monde van den heer N. v. ia<n° onverdeeld gunstig. Den lin ki'u meester werd dank gebracht voor Kna r' Tot leden der Commissie van ie, v°or 1934 werden gekozen de nn J- Pauw Th.z, N. v. Egmond Wz. JJ Kort Jr. Mik de. rondvraag, welke niets belang- lerrro PPjeverde, sloot de voorzitter de jHaaering, SASSENHEIM. Aanrijding. /aHerc!ï8avond de jeugdige Kr. in uooïdstraat aangereden door een auto wam daarbij op het trottoir te vallen. *rri k stopte en de bestuurder infor- iek belangstellend of de aangeredene »n m.ajkeerde. Oogenschijnlijk had Kr. lbi,ijetsel bekomen, zoodat de auto- ievena na 2lin adres te hebben opge ver a ö00rreed. Direct na het wegrijden toen kt .wilde Kr. zijn fiets opnemen en I "leek dat hij een pols gebroken had. Trein vastgeloopen. [^nn^a?"10r^en ^epen van een elect is:he een den overweg K inkenberg, waar Euisin verband met de tram- Zoodat j 8^rooml°os is» de remmen vast, |*as' de trein nadat dit euvel verh ben v%nr voor- of achteruit kon. Een litiista-,. trein bad geer suc:es om de tnolief n °P duwen, zoodat een loco- U halJrruqi,i5erd werd om de trein op i tao Z?- Het verkeer over den overweg 1 stagnatie. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. T .Tz6111 Van ^8wI^ 8eb« v. d. Ondertrouwd: L. A. W. r. d. Lek en J. C. Sips. O VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. de Groot gob. v. d. Togt, Z. Overleden: M. Hoogervorst, vr. 80 jaar Th. M. Hendriks, vr. 2 jaar. VEUR—LEIDSCHENDAM. Raadsagenda. De Raden van Stompwijk en Veur komen op Vrijdag a.s. 's avonds te 7.15 uur in openbare vergadering bijeen Agenda: 1. Mededeelingen en (eventueel) inge komen stukken. 2. Voorstel tot wijziging der verordening regelende het tarief en de voorwaarden voor levering van electrichen stroom en gas 3. Voorstel betreffende toepassing van de omzetbelasting wet 1933. 4. Voorstel tot wijziging van de gemeen schappelijke regeling inzake geneeskundig schooltoezicht (tijdelijke korting op jaar wedde van den schoolarts). 5. Voorstel tot wijziging van het ambte narenreglement en van het werklieden- reglement 1922. 6. Voorstel tot verlaging van salarissen en Ioonen en fot verhooging van het verhaal van pensioensbijdragen. 7. Verder voorkomende zaken. Vergadering R.K. Volkbond. De R.K. Volksbond hield haai- maande- UJksche vergadering. De voorzitter opende met gebed. Het strijdlied werd gezongen, waarna de notulen worden gelezen en onveran derd goedgekeurd. De voorz. deed enkele mededeelingen omtrent het stempelen 1 maal per dag en de thuisbezorging der cokes, wat geen doorgang zal vinden, omdat in deze niet juist gehandeld is. Hij spoorde allen aan trouw de contributie te betalen, daar men anders beschouwd wordt als ongeorgani seerd en dit alleen nadeel geven kan. Hierna verkreeg de geestelijke adviseur, kap. v. Vugt het woord, die een gloedvolle rede uiteenzet, hoe de Katholieke Kerk ook in onze dagen de veilige rots is te midden der woeste golven. Spr. had een dankbaar applaus en een hartelijk dankwoord van den voorzitter te accepteeren. Van de rondvraag werd een ruim ge bruik gemaakt, o.m. over de kolenbons, kerstultkeering, enz.; naar genoegen werd men door den voorz. beantwoord. Hierop volgde sluiting. Kapitaaircductie „Enkes". In de vergadering van aandeelhouders van de N.V. „Enkes" is met alg. st. be sloten een kapitaalreductie toe te staan van 35 pet. Het afgestempelde bedrag zal worden aangewend tot dekking van 't verliessaldo. B. en W. van Veur hebben het maken van hekwerken aan den Voorburgschenweg gegund aan de laagste inschrijvers. Per ceel a Machinefabriek Leidschendain f.350, perceel b den Heeten en Zn. f. 524.20. VOORHOUT. Geslaagd Kerstfeest. De leden, vrienden en genoodigdeu van de neutrale „Vrouwenclub" en de dito jeugdorganisatie „De Spieeuwen" waren uijééngekomen in de groote ach'.erzaal van het café „Boerhaave" aan de Hoofdstraat, ter viering van het Kerstfeest Een schitterend versierde boom was ge plaatst; de wanden der zaal waren smaak vol en origineel bekleed en in stemming gebracht. Te 6 uur sprak mevr. Gré Kruit hof-Bakker voor een stampvolle zaal haar openingswoord uit en dankte allen, die mede hielpen aan de voorbereidingen van het feest. Alvorens aan het eigenlijk pro gramma te beginnen zong mevr. Sj. Bak- ker-Filstra op verdienstelijke wijze een welkomstlied. Thans werd opgevoe.d door leden van de jeugdorganisatie „De Spreeuwen" een alle.aardigSi Ke.sts pellet je Zeer mooi was het zingen door de kin deren van: „Het Kindje van Bethlehem". Voor de ouderen zijn ook nog een paar korte tooneelstukjes opgevoerd, zonder hoogdravenden stijl, zoodat ook de kin deren deze konden volgen. Mevr. Bakker vergastte nog op „Stille Nacht", waarna een pauze intrad om jong en oud weer eens inwendig te versterken. De leider der jeugdorganisatie M Huis man deed een Kerstvertelling get.: Kerst feest in de Alpen, waarvoor hij een aan dachtig gehoor vond. Het tooneelstukje „De domme boer" door den leider met „De Spreeuwen" opgevoerd was werkelijk af, het was geen spel meer, zelfs de kleinste tot de grootste „Spreeuw" be leefde dit. Na de uitreiking der cadeautjes zongen de gezamenlijke Idn- deren op het tooneel het mooie bed: „Uit Oostenlanden" en onmiddellijk daarna een dankliedje aan do leidster en leider van dit welverzorgde intieme samenzijn. Jong en oud hebben allen een heerlijken avond gehad VOORSCHOTEN. Tijdens het aangaan der kerken, werd Zondagmorgen door de politie kracht dadig opgetreden tegen passeerende wiel renners. Enkele der aangehoudenen kregen, be halve een proces verbaal voor het deel nemen aan een ongeoorloofden wedstrijd, tevens "n bekeuring wegens 't rijden zonder belastingmerk, terwijl hun rijwielen in be slag werden genomen. WASSENAAR Door het ijs gezakt De 6-jarige P. K. die zich neg op het fis in de Haven waagde, zakte door eet lis. Het mocht aan R en G. gelukken den drenkeling aan wal te brengen. Daar de jongen veel water had binnen gekregen, werd geneeskundige hulp ingeroepen. RECLAME. Leiden, Alphen a. d. Rijn, Hillegom AARLANDERVEEN. Tot kerkvoogd der N. H. Kerk te Aar- landerveen is herkozen de heer Breedljk, tot notabelen werden herkozen de heeren Woudenberg en Kool, terwijl ln de vaca ture Blom werd gekozen als notabel de heer M. Keljzer, tevens werd tot ouderling en diaken herkozen resp. de heeren Bol en P. Veidonk. ALPHEN Vergadering inzake nieuwe ijsbaan. In hotel „Centraal" had onder leiding van Ir. J. D. Waardenburg een vrij druk bezochte vergadering plaats, teneinde te komen tot de oprichting van een vereeni ging die zich ten doel stelt den aanleg en exploitatie van een ijsbaan. De voorzitter zette het doel der bijeenkomst uiteen. De vraag, of men de eventueel aan te leggen baan ook des 's Zondags geopend zal hou den, was wel hoofdzaak. De voorstellen van de voorloopige commissie waren van dien aard, dat alle groepen der bevolking er door bevredigd waren. Begin Januari a s. zal de voorloopige commissie een de finitieve oprichtingsvergadering uitschrij ven. Voorloopig gaven zich ter vergadering een 75-tal personen der te vormen ver eeniging zich als donateur op. Het plan bestaat een ijsbaan aan te leggen van pl.m. 200 M. lang en pl.m. 75 M. breed, be nevens de plaatsing van een muziek en consumptietent en de baan bij avond te doen verlichten. Schietoefeningen Bijzond. Vrijw. Landstorm. Naar wij vernemen, is er thans groote zekerheid, dat zal worden overgegaan tot den bouw van een modern lokaal met 7 banen, bestuurskamer, spreekkamer, can- tlne, telefoon, centrale verwarming, ver- bandtrommel E H.B.O.. lees en schrijfge- legenheld enz In verband hiermede zijn de schietoefeningen van de B VI. tot den len Zaterdag in Maart zijnde de waar schijnlijke datum van opening gestaakt. Van de Burgerlijke en Militaire autoritei ten is de volle medewerking reeds ver kregen. Het ligt o.a. in de bedoeling in Maart a.s. een 6-weeksche inter-provin- ciale schietwedstrijd op K.S.O. te organi- seeren. In oprichting is een nieuwe schietver- eeniging „Door Oefening Beter". Ten behoeve van de diaconie der Ned. Herv. Kerk Julianastraat ontving ds. J. Stehouwer een gift van f. 100. Door de Chr. Meisjesverg. .Mosterd zaad" en .Lydia" werd met hun resp. Jeugdverg. een heel mooie Kerstavond ge houden in het Verg. gebouw Julianastraat. ALs spreker trad op ds. de Bruin; een en ander werd afgewisseld door zang, voor lezing van het Kerst-evangelie en Kerst verhalen. De opbrengst van de huisbusjes van het comité Kapel Gouwsluis van de Ned. Herv. Kerk, over het 3e kwartaal bedraagt f. 46 terwijl voor „Uitbouw" werd gecollec teerd over de afgeloop>en maand een be drag van f. 141. LEIMUIDEN GEMEENTERAAD. De opcenten op de personeele belasting op 209 gebracht; die van de vermogens belasting op 50 - De Rijksbijdrage in de werkloosheidskosten met 25"/» verminderd. De raad kwam in openbare vergadering bijeen. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester. Na vaststelling der notulen deed de voorzitter mededeeling van ingekomen stukken, w.o. Schrijven van Ged. Staten inzake crediet- verschaffing aan noodlijdende tuinders. Medegedeeld wordt ,dat de provincie van plan is om een crediet voor coover het ten laste der provincie komt. op 31 Dec. a.s. vermeerderd met rente, af te lossen aan de Boerenleenbank Ter-Aar te Nieuwveen. Begrooting van den keuringsdienst van waren te Lelden over het jaar 1934. Onze gemeente zal over 1934 f. 200,12 moeten bij dragen. De vermoedelijke korting op de uitkee- ring per inwoner uit het gemeentefonds zal niet 2% maar 4°/o bedragen. Voor de ultkeering 1933/34 zal de vermindering f. 446,06 zfjn. Op voorstel van B. en W. wordt in het ambtenarenreglement voor de gemeente aangevuld met enkele bepalingen omtrent politieke gezindheid, enz. B. en W. stellen voor niet op het adres van den Bond van Koffiehuis- en Restau ranthouders inzake belastingverlaging, in te gaan. Conform besloten Van Ged Staten is ingekomen 'n senrij - ven betreffende de begrooting 1934 Op de begrooting 1934 ls gerekend on 50% of f.3250 Rijksbijdrage in de kosten v. steun- verleenlng aan werkloozen. Voor 1934 zal echter ln verband met de nieuwe regeling slechts op een bijdrage van 250/o of f. 1625 gerekend kunnen worden. Voor deze f 1625 die minder zal worden ontvangen, moet nieuwe dekking worden gezocht. Nu doet zich de omstandigheid voor dat de Opcen ten op de gemeentefondsbelasting ver hoogd kunnen worden met f. 666 60. terwijl de opbrengst der Gemeentefondsbelasting verlaagd moet worden met f. 408,33. Ged. Staten etschen, dat de opcenten op de personeele belasting weder oo 200 wor den gebracht, terwijl op de vermogensbe lasting 50 oncenten zullen worden geheven. Deze verhoogingen leveren f. 1450 en f 680 od. zoodat de oost onvoorziene ulteaven verhoogd kan worden met f763 34 De Raad besluit aan het verlangen van Ged. Sta ten te voldoen. De heer Visser vindt het jammer dat de 200 ODcenten op de personeele belasting weer terug zijn. Wordt besloten de oosten voor het on derhoud der gemeente-eigendommen we derom uit te trekken op de bedragen, die de commissie, belast met het onderzoek, geadviseerd had. Deze worden dan uitgetrokken als volgt: Raadhuis en secretarie f. 300. buvgemees- terswoning f.50 veldwachterswoning f.25. gemeentetoren f. 35 bru°wnehterswoning f25. woning BMderdam f. 50 onderhoud schoolgebouw f. 90. onderhoud schoolmeu- beien f 20. Hoewel noode is de raad hiermede ac- coord geeaan. Ged. Staten deelen mede. dat het Col lege van nian is om on de jaarwedden van burgemeester, secretaris ontvanger en ambtenaren van den B. Stand eenzelfde kortine voor 1934 toe te passen als voor 1933. De korting van 5% zal dus worden gecontinueerd. Ged. Staten doelen mede. dat een aleemeene salarlsherz'entng in voorbereiding is Vooral met het oog od het laatste, stgllen B. en W. voor om met het voorstel van Ged. Staten aecoord te gaan. Conform besloten. On voorste! van B en W. besluit de raad tot het. verleenen van medewerking tot het verstrekken van ereriiet aan kweekers van Aaismeersche Cultures. De voorzitter zeet. dat groote moeite gedaan is om ook de menseben in der» gemeente onder de reee- lina te laten vallen. De gemeente zal ga rant moeten zBn voor 10% van het te verstrekken cred'et Conform besloten. Tot I'd van bet algemeen bestuur van de driui-waterlplding ..De Drie Gemeenten" wordt, met 6 st. benoemd de beer P Rlet- duk De voorzitter feliciteert hem In zitn funct'e van nloat.svervancer van den heer Bernard heeft bit reeds getoond een warm hart voor de stichting te behhen. De be- le.neen der waterleiding ziin b'1 hem veiPe. De heer Rietdük brengt woorden van dank en verklaart zlln benoeming aan te nemen. De raad beslu't on voorstel van B. en W om aan ah» hoofden van gezinnen en kost winners. die steun van de gemeente ont vangen of trekken uit een werkloozenkas over de week van 17 t/m. 23 December een 3-ersteave te vprstrekken. ten bedrage van 25% van het bedrag, dat zii over die week aan ondercteuning ontvangen. Da raad besluit met. a'e st. sonform Na rondvraag volgt sluiting. DE KANTOREN DER zijn iederen werkdag geopend vanaf half 9 des morgens tot half 6 namiddags. Zaterdags vanaf 8 uur 's morgens tot :- 4 uur middags Zondags den geheelen dag gesloten. ST. HELENA WORDT ONTVOLKT. Het kleine Engelsche eilandje ln den Atlantischen Oceaan, door Najxileon's ge vangenschap en dood welbekend geworden, wordt bedreigd met ontvolking. Tegen woordig wonen op St. Helena nog maar half zooveel menschen als voor 70 Jaar; niet meer dan 80 Europeanen onder wie de regeeringsambtenaren begrepen zijn. Ofschoon men zich beijverd heeft, de voor deden van St. Helena, welke dit eiland bijzonder geschikt maken voor een vacan- tie-oord, door internationale propaganda in het licht te stellen, hebben slechts wei nig vreemdelingen er een bezoek aan ge bracht en het komt slechts zeer zelden voor, dat iemand er vrij langen tijd vor- toeft. De achteruitgang van het eiland ls begonnen, toen de Oost-Indische com pagnie ophield het als stapelplaats van haar aankoopen te benutten. Van deze slag Is St. Helena nooit opgekomen. De lil de zeventiger jaren gekoesterde hoop op een tabak- en koffle-industrie, die door een deskundige zou worden gesticht, werd de bodem Ingeslagen, toen deze deskundige werd teruggeroepen. De bebouwing van het land lag sinds dien braak. De laatste slag volgde in de jaren 1905 en 1906, toen het Engelsche garnizoen teruggetrokken werd. Alle veertien dagen komt er een schip aan: dit is de groote gebeurtenis voor de bewoners. Dan laat ledereen den arbeid rusten, er biedt zich dan ook gelegenheid tot een tocht naar de ouderwetsche koet sen, die als reliquleen uit den tijd van Na- jioleon bewaard worden. Voor de vrouwen van het eiland is het blnnenloopen der schepen nog een bijzonder gelukkig voor val; zij kunnen zich dan de luxe permll- teeren bij den scheepskapper hun haar te fatsoeneeren en allerlei schoonheidsmid delen koojien. Overigens verloopt het leven op St. He lena tusschen bridge en diners en de lec tuur van de eenige krant, die met de machine wordt geschreven en uit slechts één blad bestaat. Verder ls het eiland nog altijd een onge looflijk goedkoop oord. Men kan daar een heel huis voor 36 gulden per maand huren en een huisbediende voor 17.50 in dienst nemen. Ook de jacht op patrijzen en fa zanten is zeer loonend en evenzoo de vischvangst, terwijl nog opgemerkt kan worden dat het eiland ook vrij ls van epidemieën. -o NAAR DE STICHTING VAN EEN ZESDE WERELDDEEL. Een tijding, die ter nauwernood de aan dacht heeft getrokken en die toch van buitengewoon belang ls. bereikte de redac ties der bladen: uit Londen werd gemeld dat Engeland van een groot deel der Zuidpoolgebieden bezit heeft genomen. Het maakt aanspraak op de geheele reusach tige uitgestrektheid tusschen de 45ste en de 160ste lengtegraad, die zich ten Zuiden van de 60ste breedtegraad bevindt. Twee derde gedeelte van' het antarktlsche vasteland wordt thans officieel door Enge land geregeerd. De rest is ln het bezit van Amerika, Noorwegen en Frankrijk, Deze strijd om een landstreek, die on bewoonbaar ls, mag toch niet overbodig worden genoemd. Het Brltsche Rijk, dat altijd een intelligente koloniale politiek heeft gevoerd, zal wel niet alleen om „haar prestige te handhaven" op het land om de Zuidpool beslag hebben gelegd. Tegenwoordig is de antarktisch weliswaar vergletscherd en verljsd. Maar daarin kan langs technischen weg misschien veran dering worden gebracht. Het eventueele zesde werelddeel ls vermoedelijk grooter dan Europa en achter de ongeveer 25000 KM. lange kustlijn wachten waarschijn lijk reusachtige kolenvelden op ontgin ning. Een bewoonbaar maken van het woeste land in kwestie moge den tegcnwoordlgen mensch een hersenschim lijken, maar men moet er rekening mee houden, dat Cook, die in 1773 en 1774 per zeilschip „resolution" in de Zuidpoolwateren door drong, ook niet heeft kunnen droomen, dat men anderhalve eeuw later de gehei men der antarktis met vliegmbchlnes te lijf zou gaan Het ls niet uitgesloten, dat men het goud en het zilver in de toekomst van Groenland haalt en de steenkool aan de eeuwige sneeuw- en ijsvelden ontwor stelt. Schoorsteenbrand. Gemeld werd, dat bij den heer V. een schoorsteenbrand was. Onmiddellijk be gaven brandweer en politie zich er heen. Bii onderzoek bleek de betimmering in de hal te branden, terwijl de rook door de naden kwam. Nadat de betimmering was weggebroken vond men een balk, die in verband met den schoorsteen stond en reeds grootendeels verkoold was. Met een bluschapparaat kon het brandgevaar wor den afgewend. Door de gladheid kwam mej. K. in de Bloemluststraat te vallen waardoor ze haar pols brak. Ze werd naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd, na voorloopig door dr. van Praag te zijn verbonden. Tot gemeentebode en oonrierge op het Raadhins is benoemd de heer J. W. H. Rotteveel alhier. Aan de garage Riem laadde een auto mobilist deriig Liter benzine. Daarna vroeg hij nog een "Liter olie. Teiwijl daarvoor gezorgd werd reed hij zonder betalen in allerijl weg. ZEVENHOVEN. De heer A. Visser alhier is benoemd te; onderwijzer aan de Chr. School te Tc Aar. 59. Nee maar, zoo erg als het was, daar moest die ondeugende Tom nu toch om lachen. „Ach, ach" brulde hij naar zijn vijand, dat Is nu toch verschrikkelijk hé. Nou .s de leeuw vrij en Tom is vrij, maar. meneer hier is gevangen! Dag meneer, zit L lekker?" En nog veel meer brutale plage rijen liet Tom hooren, terwijl hij lachend, met zijn muts in zijn hand naar den neger stond te kijken. 60 De neger schreeuwde van kwaad heid. Maak Je toch niet zoo boos meneer, lachte Tom, daar wordt je maar mager van, en je krijgt er hongir ook van, dat heb ik al dikwijls gemerkt. Ei eten heb je zeker wel niet bij je. Ik ook niet hoor. Houd nu toch eens op met dat geschreeuw, dan zal ik eens een liedje voor je fluiten, op mijn eigengemaakte harmonika. Moet je hooren zeg, hoe ik dat kan! 3—2

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 7