LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 16 December n IJSBERICHTEN AGENDA. Ds. D. A. v. d. BOSCH Het vriest nog altijd door, zoodat er morgen wel weer veel genoten zal worden! Wij wenschen den rijders morgen veel Bucces toe: naar alle kanten zal men tochtjes kunnen maken! Hieronder uit slagen van wedstrijden en mededeellngen over het ijs, dat, hoewel niet overal mooi, maar toch betrouwbaar Is. Eenige aanbevelenswaardige ijs- ijstocht jes. Hieronder eerst eenige aanbevelens waardige ijstochtjes: Men kan van Lelden uit per trein of bus naar Aalsmeer en rijdt dan over West- elnderplas naar Leimulden, gaat van daar over Drecht, Oude Wetering. Braasemer- mecr. Wijde Aa en Does tot Leiderdorp! Wij raden niet aan van Aalsmeer naar Amsterdam te rijden, omdat 't ijs daar over het algemeen te wenschen over laat. Eventueel ga men van Leiderdorp verder langs Meerburgerwetering naar Veur, waar men moet afbinden om uan via net Kasteel Duyvenvoorde de Schenk cn den Haag te bereiken. Door de zorgen van den ZH. Ijsbond vindt men hier den weg ge makkelijk. Ook kan men bij de Meerbur gerwetering links houden, am dan via Pljnacker in Rotterdam te komen. Wil men niet zoo'n grooten tocht maken, dan stappe men uit de bus bij Oude Wete ring, binde aan bij de Jachthaven, rijde Over het Braasemermeer via Roelofarends- veen, Wijde A, rechts afslaan via de Rijp- weterlngsche vaart over de Kaag naar Warmond. Eventueel verder vla het War monderhek, Oegstgeesterkanaal over Rijnsburg, Valkenburg, Haagsche Schouw, langs Schenk naar den Haag. Ook de beide Katwijken zijn nu vanaf het Oegstgeester kanaal te bereiken; men zij hier echter voorzichtig, met het oog op wakken en eventueel nog opengebroken stukken. Ook is een aardig tochtje vla Warmond over de Kaag (het ijs is op de meren echter niet overal mooi) naar de Kaagsocietelt, over Zijp, Vennemeer Achtergat, langs Hoogmade over de Does naar Leiderdorp, (eventueel verder, zie boven.) Langs Haarlemmertrekvaart en Leid- sche vaart is 't nu ook zeer goed moge lijk enkele minder fraaie stukken, bijv. bij Lisse uitgezonderd naar Haarlem te rijden. De Kagerplassen worden dan eventueel van deze vaart bereikt over het Llsser Mallegat, Dieperpoel naar dorp de Kaag. Ook door de Rijnstreek zijn mooie tochtjes te maken, bijv. via Alphen of Bodegraven naar Gouda. Over het alge meen is hier overal het ijs betrouwbaar, zoodat men te kust en te keur kan rijden. Met het oog echter op de gevallen sneeuw, hoe gering ook, raden wij ten sterkste aan. steeds de afgebakende banen te houden. Vooral op de meren, daar gevaar lijke plekken nu aan 't oog ontrokken zijn. Alphen. Door de Usclub „Het Goudsche Rijpad" werd op de prima banen nabij hotel „Rijn- lust" gistermiddag een hardrijderij om le vensmiddelen gehouden. De belangstelling was zeer groot. Niet minder dan een 50-tal gezinnen konden worden verrast op een pakket levensmiddelen. Op dezelfde banen die bij avond zijn ver licht, zou hedenmiddag een ringrijderij voor paren met hindernissen worden ge houden. De IJsclub „De Rijnstreek" zette giste ren haar werkzaamheden op de Rijn voort, zoodat de Rijn ook in het centrum onzer gemeente reeds goed berijdbaar is. Gelet op de gunstige weersgesteldheid werd ook gisteravon ddoor menigeen een baantje afgelegd. Ook aan 's-Molenaars werd gisteravond op de verlichte baan nabij hotel ,,'s-Mole- naarsbrug" wederom een wedstrijd ring rijderij voor paren gehouden. Aantal deel nemers 25 paren Uitslagen: le pr. de heer Versloot met mej. Rietveld; 2e pr. de heer Schouten met mej. Smit; 3e pr. de heer Wlemau met cchtgenoote: 4e pr. de heer Tabeme met mej. Kromhout. Ook thans was de belangstelling zeer groot, terwijl de prijsuitreiking bestaande uit kunstvoorwerpen plaats had in hotel 's-Molenaarsbrug. Ook vandaag zijn aan 's-Molenaars wederom verschillende wedstrijden geor ganiseerd o a hedenmiddag een estafette voor paren, terwijl de baan ook heden avond verlicht zal zijn. De ijspret viert hoogtij in onze gemeente als men weet dat ook gisteravond door particulieren aan de Heul de baan gedeeltelijk werd verlicht. Voor hedenavond bestaan plannen om een draaiorgel te engageeren. Bodegraven. Op de baan van de Fortgracht van de Wlerlckerschans werd door de Molenbrug- sche IJsclub een ringrijderij voor paren georganiseerd waaraan niet minder dan 101 personen deelnamen De strijd duurde tot na het vallen van de duisternis, zonder dat de groote belangstelling verflauwde De uitslag bleek ten slotten als volgt te zijn: le prijs: mej. A. Zeeuw en de heer C. v. Donk: 2e prijs mej A. van Dam en de heer A. v. d Marei: 3e prijs mej. M. van Brie- van Oosterom en de heer A. H. van Oos- terom; 5e prijs mej. A. Oskam en de heer C. Verbree. Ou de banen van de Meiie werd door dc Meijesche Usclub eveneens een ring- rijdeti' georganiseerd Hier lulddde de uit slag als volgt: le prijs Jac. v. Tol en mej. G. de Bruin, 2e prijs H. de Wit en mej. v. d. Boon: 3e prijs A Vcrdutn en mej. A, de Wit: 4e prijs G. van Dommelen en mej. J ten Brummc. Ier: 5e prijs W. Scheer en mej. L. Both; 5e prijt P Nap en mej. Kammeraad; 7e priis W. Verburg en mej. M v. Donk. Boskoop De IJsclub „Otweg" heeft een hard rijderij gehouden op haar baan in de Otweg-wetering. De inschrijving stond open voor mannen boven de 18 Jaar. Zooals gewoonlijk werd eereden voor behoeftigen om levensmiddelen. De eerste prijs werd gewonnen door N Paling; 2e prijs C. van Ooljen; 3e prijs M Koster en 4e prijs C. Huizer. Voorts kreeg elk deelnemer een tweeponder brood. Er waren 44 deelnemers Haarlemmermeer Gisterenmorgen werd voor het Polderhuis te Hoofddorp weder de witte vlag geplaatst met de woorden „Machines werken". Dit als een teeken dat het ijs gevaarlijk wordt en derhalve oppassen de boodschap zal zijn. Ondanks deze omstandigheid waagden zich nog vele liefhebbers van schaatsen rijden voorbij de genlesluls op het ijs in de Hoofdvaart. Ook van de langs den Kruis weg gelegen ijsbaan werd weder een druk gebruik gemaakt. Katwijk aan Zee. Het was een mooi initiatief van de heeren W. J. Zwaan en S. v. d. Mey, be stuursleden van de IJsclub om een be- langlooze hardrijderij op de schaats uit te schrijven ten behoeve van arme hulsge zinnen. Gistermiddag had deze wedstrijd op de banen van de Binnenwaterlng plaats De twee bovengenoemde bestuursleden werden bijgestaan door de heeren H. Dijks man, E. de Vries en N. Schuitemaker. Er waren 50 deelnemers, die elk zouden rijden voor een huisgezin, dat zij op het oog hadden, dat een pakket levensmiddelen zou ontvangen. Vele huisgezinnen zijn daarmee gisteravond verblijd Een woord van oprechten dank komt toe aan de deelnemers die daartoe geheel belangloos het hunne hebben bijgedragen. Zeer veel toeschouwers waren op de baan om naar het hardrijden tc kijken, omdat er onder de deelnemers een paar geduchte hard rijders waren. De politie droeg zorg, dat de rijders ongestoord hun slagen konden doen. Het bestuur zelf had voor de beste rijders een drietal prijzen beschikbaar ge steld. 1ste prijs: D. J. Tuin, 2öe prijs: A. Remmelzwaal; 3de prijs: W. de Lange. Een eervolle vermelding voor het goede rijden kreeg G. Pluimgraaf. Er heerscht eiken avond een aangename drukte op den Driehoek, die telkens electrisch Verlicht is. Het ijs laat hier niets te wenschen over. Maandag 18 December a.s. des middags om half 3 zullen er op de banen op de Binnenwaterlng wedstrijden met paren in schoonrijden gehouden worden. Leimuiden. Gistermiddag werd op de Drecht alhier door de IJsvereeniging „Nut en Vermaak" een kinderfeest georganiseerd. Een groot aantal kinderen deed aan de wedstrijden mede; het weer was betrekkelijk zacht en er werd genoten naar hartelust. Veel belangstelling was er ook van de zijde der ouderen, welke deelden in het genot der kleinen. De uitslagen waren als volgt: Hardrijden voor jongens van 1014 jr. 1. G. Loogman; 2. W. van Haaster; S. C. Turk; 4. H. de Vos. Hardrijden voor jongens van 810 jaar: 1. G. Kraan; 2. H. Mollers; 3. J. van Ber gen; 4. C. van Graas. Turfrapen voor jongens van 68 jaar: 1. G. Kolijn; 2. M. van der Voort; 3. A. Wessellus; 4. J. Dompeling. Idem meisjes van 68 jaar; 1. N. Bree- dyk; 2. C van Berkel; 3. C. Voshart; 4. A. v. d. Bregge. Idem meisjes van 810 jaar: l. D. Kolijn 2. J. Blom: 3 D. v. d. Voort; 4. M. Semp. Hardrijden voor meisjes van 1014 jaar: I. A. van Graas; 2. T. Drost; 3. C. Semp; 4. C. van Veen. Lisse. Op de mooie baan van de IJsclub Lisse" werd gisterenmiddag een schoonrijderij voor paren georganiseerd door genoemde IJsclub. Aan deze schoonrijderij werd door 12 paren deelgenomen. Dc belangstelling van de zijde van het publiek was zeer groot. De uitslag is: le prijs, Ph. Boot en mevr. Heijkoop; 2e prijs: B. v. d. Zaal en Ihej. van B. van Grieken; 3e prijs: L. Vreeken en mej. Bakker. De jury werd gevormd door de heeren H. P. Zwetsloot, notaris Wachter en C. Grullemans. Nader vernemen wij dat hedenavond een gecos- tumeerd fjsfeest wordt gehouden. Nieuwveen. IJswedstrijden te Nieuwveen gehouden Vrijdag 15 Dec. Begunstigd door mooi winterweer, en onder zeer groote belangstelling van het publiek werd gistermiddag door „Nieuw- veensche Usclub" wedstrijden gehouden. Allereerst voor de kinderen: Hindernis rijden voor meisjes van 9 Jaar en ouder: le pr. Marietje Speelman; 2e pr. Greta Ran; 3e pr. C. v. d. Laan; 4e pr. Nel v. Leeuwen Pd. Voor jongens en meisjes van 69 jaar; le pr. Nelly Wolwerstett; 2e pr. Dirk v. Vliet; 3e pr. Nlc. Lensing; 4e pr. Wiesje Vermeulen; 5e pr. Marinus Spekman; 6e pr. Ans Sehoorl. Voor jongens van 9 jaar en ouder: le pr. G. Schalij; 2e pr. T. Wittenbol; 3e pr. C. Splinter; 4e pr J. Ran. Als hoofdschotel en waardig slot van de middag volgden hardrijden voor mannen. Er werd gereden voor behoeftigen gezin nen door 41 rijders. Zij die geen prijs had den kregen voor het gezin waar zij voor reden 3 pond spek. A. Maat le prijs ham; Herm. v. Leeuwen 2e prijs ham; H. Schreuder 3e prijs zij spek; H. Fokker 4e prijs zij spek; C. Zwet sloot 5e prijs zij spek. Noordwijk. Gisteren had op de prachtige baan van de Noordwijksche Usclub op de Spoel- sloot een hardrijderij plaats waaraan 26 personen deelnamen. Voor deze wedstrijd bestond groote belangstelling terwijl er vinnige kampen door de rijders werden gegeven. De prijzen bestonden uit geld prijzen resp. 8, 6, 4 en 2 gulden welke ge wonnen werden door C. v. d. Berg, le pr P. Caspers 2e pr.; H. v. d. Voort, 3e pr.; G. J. v. d Berg. 4e pr- De wedstrijd ver liep zeer vlot. Gisteravond had in Café Flora de prijsuitreiking plaats door den voorzitter, den heer Just Imthorn. Bij de wedstrijd op de Spoelsloot met 26 deelnemers waren de prijswinnaars: le pr. Kees v d. Berg; 2e pr. Piet Caspers; 3e pr. H. v. d. Voort; 4e pr. G. J. v. d. Werf, Oude Wetering. De uitslag van de gistermiddag gehou den nationale hardrijderij op de korte baan uitgeschreven door de IJsclub Ijs vermaak zij ons doel" is als volgt 1 A. Klaassen (Sloten) f. 50; 2 A v Amsterdam (TeMeidorp) f. 20; 3. L Hvstek (Sloten) f. 5,00. Stompwijk. Op de Goo had vanwege de afd. Stomp wijkVeenweg Nootdorp van den Z.-H. IJ. V. hardrijderij plaats. Aantal deelne mers 19. Uitslag; le pr. F. Tetteroo, Pijn- acker; 2e pr. F. v.d. Helm, Pijnacker; 3e pr. C. v. Leeuwen, Nootdorp; 4e pr. S. de Vries Pijnacker; le troostprijs J. v. d. Maarel, Nootdorp; 2e troostprijs E. Sikkema, Delft. De uitslagen van de gehouden hardrij derij ten bate van de algemeene armen, georganiseerd door de afd. Stompwijk Nootdorp van de Z.-H. IJsvereeniging, zijn als volgt: 38 deelnemers. 1. J. v. d. Marei (Noot dorp); 2. A. Lelieveld (Stompwijk); 3. L. de Vreede (Stompwijk). Troostprijs C. van Leeuwen, (Nootdorp), Th. v. d. Sande (Stompwijk); J. v. d. Helm (Nootdorp). Maandag wordt te halféén een nationale liarddrijderij om geldprijzen op de ijsbaan Schuylenburg bij Nootdorp gehouden. Veur-Leidschendam. De IJsvereeniging organiseerde op de Molenvaart een aantal wedstrijden. De uit slagen waren: Hardrijderij voor jongens: 1. Jac. Veurloo; 2. M. .van Elswijk; 3. van Haaften; 4. A. Jansen; 5. G. Rijnsburger. Prikslee rijden voor jongens: 1. D. Keijzer; 2. P. Zwaan; 3. J. RemmelzwStan; 4. de Meijer; 5. Frans Muller. Voorhout Georganiseerd door de Voorhoutsche IJs club werd alhier gisterenmiddag een ring rijderij voor paren gehouden, waaraan door 14 paren werd deelgenomen. Van de zijde van het publiek was er voor dezen wedstrijd veel belangstelling. De prijzen, bestaande uit luxe voorwer pen, werden als volgt gewonnen: le pr.: C. Warmerdam Czn.; 2e prijs: C. Verde- gaal: 3e pr.: J. Verdegaal; 4e pr.: G. M. Prins Warmond. Bij doorgaande vorst zal a.s. Dinsdag middag een groote tikkerwedsvrijd plaats vinden voor bedrijfspaarden. Te dezar zake verwijzen wij naar de in dit blad voorkomende advertentie. Woubrugge. Nadat de banen door de IJsvereeniging in orde waren gebracht, werd een hard rijderij op schaatsen gehouden, waarvan de uitslag is ais volgt: le prijs met zil veren wisselbeker C. Wittebol; voorts in volgorde H. Jansen; A. C. Wittebol; Th. Westdijk, J. van der Laan, W. Zetsema. Voor jongens van 10—14 jaar le prijs: J. van der Nagel, vervolgens P. van Luüng, H. Rosmolen en J. Schijff. Voor jongens van 610 jaar: le prijs: Chr. van der Nagel, daarna P. de Bruin, G. Wolvers, L. Zaal. Vooral het laatste nummer oogstte veel bijval. Zevenboven. Alhier had een ringrijderij voor paren en een hardrijderij per schaats plaats. Er ble ken heel wat deelnemers. De heer A. Looij veroverde den eersten prijs. Zoeterwoude. Uitslag hardrijderij voor dames.15 dames hadden zich hiervoor -aangemeld. Na zeer spannende, soms heftige ritten werden de prijzen behaald als volgt: le prijs mej. Zus Lemmerzaal, 2e mej. Annie van Tol. 3de mej. M. Verhoorn, 4de mej. Annie Dem- mendaal. De prijzen waren resp. f. 7.50, f. 5, f. 2.50 en f. 1. Het ijs is hier thans mooi en overal vol doende betrouwbaar, zoodat morgen bij gunstig weer, de toeristen wel in grooten getale door onze gemeente zullen trekken. Bij de bruggen behoeft men niet meer af te binden! Zwammerdam. De ver. „Wintersport", onderafdeeling van de Usclub alhier beijvert zich in het erganiseeren van verschillende wedstrij den per schaats, zoowel om levensmidde len als om kunstvoorwerpen op haar aan gelegde baan op den Rijn. Nu men in de verlichting van deze baan is geslaagd, worden er ook in de avonduren wedstrij den gehouden. BENTHTJTZEN GEMEENTERAAD. Belastingverhooging - Benoemingen. De raad kwam in openbare vergade ring bijeen. Aiwezig de heer S. van Gaa ien. De voorzitter opende met gebed. De notulen werden onverander# vastge steld. Zonder stemming werd besloten naai aanleiding van een schrijven door Ged. Staten, dat bij den raad geen be zwaren L>estaan tegen een korting op de jaarwedden van den burgemeester, den secretaris, den ontvanger, den ambtenaar van den Burgerlijken Stand en de wet houders. op gelijke wijze als in 1933 is toegepast. Volgen een adres van het be stuur der 3urgerwwiit om subsidie. Na bespreking stellen B. en W. voor f.50 te verleenen evenals het vorig jaar. Aldus besloten. Volgt een verzoek van het be stuur der vereeniging van bietenverbou wers „De Noodkreet" om vrijstelling van los- en laadrechten voor dit Jaar. B. en W. steilen voor afwijzend op dit verzoek te beschikken, onder toezegging, dat alge heel» afschaffing van de heffing in het vervo.g z». worden overwogen. Volgt een schrijven van den Commis saris der Koningin, dat de Minister van Blnner.l Zaken veizcekt Se verordening veldwachters andermaal te wijzigen, dat van de bezoldiging niet meer wordt afge trokken de belooning als bode, alsmede om in de overgangsbepaling te vermelden dat de tegenwoordige veldwachter in het genot blijft van de beloor-'ngen die thans door hem worden genoten. B. en W. stellen voor om hieraan niet te voldoen, aangezien de betrekking van oode gemakkelijk door den veldwachter kan worden waargenomen, terwijl de overgangsbepaling, zooals die thans luidt, opgenomen is op verzoek van den veld wachter. teneinde zijn pensioensgrondslag op dezelfde hoogte te brengen als dat van zijn collega's in andere gemeenten. Met algem. sl. aangtnomen. Volgt wijziging ingevolge na de vast stelling wetswijzigingen en beschikkingen zullen de rijksirtkeeringen van de Ge- meentefondsbelasting vermindering on dergaan, terwijl voor werkloozentteun vermoedelijk geen rijksbijdrage zal wor den verleend voor begrooting 1934. I Besloten wordt een heffing van 50 op- centen op de vermogensbelasting in te voeren en de heffing van opcenten op de personeelc belasting voor dit jaar van 125 op 150 te brengen. Worden herbenoemd tot lid van de pi. schoolcommissie de heer A. P. van Driel en tot leden der commis sie tot wering van schoolverzuim de hee ren A. v. Os, M. Idema en A. v. d. Bijl. Rondvraag. - De heer Diephout maakt B. en W. er op attent, om de sloot langs de bermen te doen schieten door werk- loozen, terwijl de heer Staalduinen voor stelt de aldaar staande boomen te doen rooien; hij stelt voor deze publiek te ver- koopen. zoodat ook daar werkloozen werk kunnen vinden. Deze voorstellen worden aangenomen. Hierna sloot de voorzitter de vergadering met dankgebed. HAARLEMMERMEER. Botsing. Op den Sloterweg kwam een wielrijder, de heer H die een van ean erf komenden motorrijder te laat opmerkte, met het motorrijwiel in botsing. Per auto werd hij naar zijn woning gebracht, alwaar geneeskundige hulp werd in^e.oepen en een beenbreuk geconstateerd werd. HILLEGOM. Hillegomsche Beurscomniissie. Deze Commissie hield een ledenvergade ring m „Flora". De voorzitter, de heer K. Velthuys opende met een woord van welkom, waarna de secretaris de notulen las, die onder dank voor de keurige weergave, werden goedgekeurd. Breedvoerig werd besproken de kwestie van weigering op de Beurs van leden van den Klein-Kweekers-Bond, die geen lid zijn van Bloemboibncu.tuur of H.B.G. De secretaris wees op schrijven in 't Kwb. van 17 Nov. waarmee men accoord ging. Aan den concierge der Beurszaai zal opdracht worden gegeven, desgewenscht een diploma van Bloembollencultuur of H.B.G. te vragen vóór toelating tot de Beurs. Meegedeeld werd, dat 37 Beurstafeltjes zijn verhuurd. In de naaste toekomst zul len ook Kamertjes worden verhuurd. Inzake de beoordeeling van de weigering ten Beurze werd een sub-commissie be noemd, bestaande uit de heeren Bijl. Nic. Heemskerk en de secretaris. Handelaren of Kweeke s, die geboycot zijn door den Bond van B.02mbollenhande- laren of door de Veilingen worden gewei gerd. Vertrouwd wordt, dat Haarlem het zelfde zal doen. Deze menschen mosten door Bloembollencultuur of H.B.G. ge royeerd worden. De commissie zal echter groote voorzichtigheid betrachten en s'echts weigeren aan de hand van bewijzen. Hierna rondvraag en sluiting met een passend dankwoord. Op uitnoodiging der CHR. JONG. VER. „»ER. 13:16a te Ha'.wijk a. d. Rijn boopt op Woensdag 20 December a.s. des n.m. 7 uur op te heden, in de Wed. flerr. Kerk de Hel fierw. Heer 2825 van 's-Graveohage, met. als onderwerp: „DE fclSGELfsV' LISSE. Harmonie „Trou moet Blij eken". Naar wij vernemen zal de Harmonie „Trou moet Blijcken" deel nemen aan bet op den 2en Kerstdag te Rotterdam te hou den Internationaal Concours en zal uit komen in de le afdeeling. Dierenbescherming. De vereeniging voor Dierenbescherming alhier heeft een schuurtje bij den heer Akerboom voor stal kunnen inrichten om dc ponny's en hitten der woonwagen bewoners tegen de felle koude te be schermen. Een 11-tal dieren vindt reeds in deze stal een welkom onderdak'. Gevonden: een auto velg met band, een steunzool, drie huissleutels, witte bakkersmuts, nikkel polsho.lcga, reserve wiel van een vrachtauto, esn kratketting, een belastingmerk. Inlich ingzn ve s rikt de politie. o OEGSTGEEST. Bijeenkomst van de Vrijz. Dem. Bond. De afd. OegslgeasL van den Vrijz. Dem. Bond hield in „Het Wiite Huis" een propaganda-avond. A's sprek.r trad op de heer O. F. E. Kiers, dir. Bouw- en Woning toezicht te Leiden, met als onderwerp: „.Verleden en Heden" in de ontwikkeling onzer steden. De heer Coster opende met een woord van welkom waarna hij zijn tzleu. s elling uitsprak over de geringe opkomst en gaf daarna het woord aan den heer Kiers. Deze gaf aan de hand van een prachtige collectie lantaarnplaten een his oriscli over zicht van de Hollandsche s.eden: Coevor- den, Willemstad, Elburg, Haa.Iem, Ams er- dam en den Haag, waarbij hij de aan dacht vestigde op den aard van bebou wing ,straatindeeling en verdedigingswer ken als grachten burchten en wallen. Een geheel ander overzicht gaf spr. van de plattegrond van Versailles in 1700. Een treffend beeld gaf een plattegrond van Leiden in 174 f, waarbij een eerste tot vierde vergrooting der stad een mooi overzicht van vooruitgang aantoonde. Spr. behandelde daa.bij verschillende merkwaardigheden als uitbreiding van de stad oorspronkelijk bestaande uit polder land, de bevolking en bevolkingsaanwas. Nog behandelde spr. een reeks historisch bevölkingssta'is&ken van Neder'and w.o. Maandag. Nutsgebouw: Na-verkooping Eén-h tiertjes-bond. 105 uur. Volkshuis: Prof. van Bemmelen misdaad en krankzinnigheid. 81/4 u Prediker: Prop.-avond „Zang 2jj leus", 8 uur n.m. Dinsdag. Pniël: Vragenavond dr. Riemenst*! uur nam. K a t w 5j k-a a n-Z e e (Gemeente Geref. Bond. Spr. ds. Leemans V/: uur nam. Oegstgeest (Irene)Prop.a«a A. N. W. B.; 8 uur nam. m BIOSCOPEN. Casino-Biosccoo Hoogewoerd, 8 u od „Circus-schaduwen". Zondag nam 2 uur, 4 uur 30 en 8 Luxor-Theater, Stationsweg, 8 our i „De witte non". Woensdag en Zaterdag nam 2 urn Zondag nam 2 uur 4 uur 30 en 8g Trianon-Theater Breestraat, 8 urn y „Dr. Jekyll en mr. Hyde". Woensdag en zaterdag nam 2 uu: Zondag nam. 2 uur 4 uur 30 en 8 g De avond-, nacht- en Zondagsdienst i apotheken wordt van Maandag tl tot met Zondag 17 Dec. a.s. waargenoj door apotheek C. B. Duyster, Nied Rijn 18, tetef. 523. De geneeskundige Zondagsdienst te den wordt van Zaterdagavond 8 urn Maandagmorgen 8 uur waargenomen de doctoren Janssens, Nieuwzwaag, Pi man, Rassers en Veldhuijzen. Te Oegstgeest wordt deze dienst J waargenomen door dr. Bertel, tel. 330Ï passeerde een overzicht van de boo" van Berlijn van 1925—2075; bevoln.1 statistiek dér tweeiinggeboo.lesjsteems geboortecijfer van Europa in 19)1) te over dat van 1931. Een overzicht \an bevolking van Europa van 1910—1960 o.a. een enorme stijging van Rusland zien. Na eenzelfde overzicht gegeven te be van de toenemende bevolking van Haag, Rotterdam, Amsterdam en Ui van 1830—1930 beschreef hij de bevo dichtheid per H.A. van Voorburg, Rijs» Hillegersberg, Ovcrschie en Utrecht 1849-1926. De heer Coster dankte spr. voor interessante uiteenzettingen. Het Leger des Heils (Stichting Wï" Booth) hoopt Maandag in onze g:m Hulstdag de houden voor de besta Kerstplannen n.l. uitreiking van Ki manden, kinder-Kerstfeest met versta"-' van kleedingstukken en armenverzor Zooals uit de advertentie in ons mer van gisteren blijkt, zal de A.N.W Toeristenbond voor Nederland, op 19 hier een Bondsavond organiseeren, staande in een expositie van het BordJ werk en Bondsuitgaven, een lezing en vertooning van een interessante film Wij raden iederen automobilist, root* rijder, wielrijder, voetganger, watert; rist, ruitertoerist, alsmede den koets den voerman, den landbouwer, kort* ieder, die van de land- en waterwegen g bruik maakt, hetzij voor genoegen, he voor beroep of bedrijf, dezen Bondsavo" te bezoeken! o RIJNSBURG. Vroege tulpen. Aan de veiling „Bloemeniust" werd] de eerste tulpen Gele Prins aangebo» dooi den heer T. v. Delft Tz. Zij bracht 13 ct. per stuk op. huwelijken, geboorte en s e ftec jf rs. Een zelfde overzicht gaf spr. van de Dui.sche bevolking. Na de pauze bepaalde hij zich tot de verplaatsing van de bevolking van het platte land naar de steden en de oorzaken en gevolgen daarvan, gevolgd door een overzicht van dz Nzde lands-he bevolking van 1930—2000 volgens de theorie van Wiebols en van 't Hooft. In tegenstelling SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd; P. G. Loos 27 j. en F, Kai tenberg 23 j. Getrouwd: A. Stemfoort 22 J. en M. t der Helden 24 j. Loop der Bevolking. Gevestigd; H. J. van der Wiel. Kerkn laan 23. van Leiden J. H. Teunisse en gezin, Hoofdstraat 324. van Eindhoven - J. S. Nouhuys en G. M. Krom, Beuken'35 Den Haag S. Mahiszenski, Hoofdstrs 302. van Dortmund. Vertrokken: A. C. Wowijs. Nieuwe Havw 13, n. Anna Powlona A. Stemfoort. 2iu- derstraat 's-Gravenhage D. van Msane H. Baderstraat 27. n. Leiden. Gevonden vo:rwerpen: Een handriete- pomp: Een gouden ring gemerkt .v"* nier", een auto-buitenband, een don een radiateur, een rood geverfd outo-rese' vewiel met band. middellijn plm. 1 |L' een zwarte pluchen damestascb met houd; een geldig belastingmerk m cru lederen étui. Inlichtingen bij de politie. STOMPWIJK. GEMEENTERAAD. Korting op de jaarwedden Verp*ci> ting van vtochwater. De raad dezer gemeente voorzitterschap van burgemeester1*^ in openbare zitting bijeen. Afwezig u de Groot. ^<jCn De notulen der vorige zitting aangehouden. wnnte Na ingekomen stukken, die voor j!; geving aangenomen werden '?f2r0otit>g leden de com. van onderz der gekozen de heeren de Lange. Willemsen, ten Hoopen en Bloe®]1 „nar Voorstel korting op jaarwede." aanleiding schrijven Ged. Staten- ^eTi De heer WillemsenGed State" Seb-1 een uitspraak, doch bij de »'fl' ben wij ons reeds uitgesproken houders vallen daarbuiten. 15 y_l

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6