VRIJDAG 15 DECEMBER 1933 No. 22621 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN er bestaat uit VIER Bladsa EERSTE BLAD. STADSNIEUWS. MUZIEK. Het voornaamste Nieuws van heden. «te Jaargang EIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN 3 per regel voor advertentiën uit Lelden en plaatsen agentsohappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle re advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiën tend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. een maximum aantal woorden van 30. «0 volgens postrecht. Voor eventueele opzending van en 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507» Postchèque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT.ij Voor Leiden per 1 maanden 1.2.35; per week f.0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. DE ZILVERMEEUW. -teur van P. T. T. kantoor alhier bekend, dat correspondentie per eeuw" over te brengen naar dsch Indië uiterlijk ter post be an worden aan het hoofdkantoor tot 2.40, hl de bij bussen voor de iichting op 16 dezer. Aanbevolen et de ter-postbezorging niet tot de gelegenheid te wachten. LEIDSCH CRISIS-COMITé. begrip van het gisteren vermelde heeft de tweedaagsche Kerstcol- an het Leidsch Crisis-comité de som van f. 1949.08 opgeleverd, ter- -rts nog 100 K.G. bruine boonen baar is gesteld. eere-saluut aan de dames- en studenten, die zich met de inzame- astten, maar niet minder aan de burgerij, die weer op zoo wel de wijze getuigenis aflegde van proefden liefdadigheidszin. WAARSCHUWING. "tmissaris van Politie alhier geeft ebbenden in overweging, alvorens ie te treden met Frans Sneyers, e Roodenbeek 50 te Arendonck 1, vertegenwoordiger van het lad voor Alg. Ontwikkeling, Docu- 'e en Verspreiding „Vivre et er" te Valenciennes, die per adver- in de Nederlandsche Dagbladpers rkers tracht te werven, zich In te stellen met zijn administratie ISIS VAN HET CHRISTENDOM. e van Prof. dr. F. W. A. Korff. de afdeeling Leiden van den Ned. n Vrouwenbond heeft gisteravond -. F. W. A. Korff een rede gehouden crisis van het Christendom". Na je presidente, mej. van Loo te zijn d kreeg prof. Korff het woord, bedoelt met de crisis van het ndom niet den quantitatieven van het kerkelijk leven. Deze g is er ongetwijfeld en in hooge aar zij geeft ons nog niet het m te spreken van een crisis van het ndom. Als uiterlijke verschijning Christendom nog vast in den zadel, 'pelijk vast eigenlijk. Toch is er van een crisis van het Christendom, en geestelijke crisis. Het gaat niet quantiteit, maar over de qualiteit. eken dus over deze crisis en merk- het daarbij, dat wij bij deze "If zoo nauw zijn betrokken. Terwijl r de crisis handelen, staan wij er dden in. Dat heeft tot gevolg, dat at spr. zal zeggen dezen avond een Pig karakter draagt. Alleen lilt het 1 zoeken zal het Inzicht dat wij en geborgen kunnen worden. Voor- kunnen wij niet anders dan aar tasten. êstaat een nieuw verband tusschen tuur en het Christendom, onze cul- «n de laatste eeuwen kent twee lei- gerechtspunten, intellect en bezit, ultuur is een intellectualistische. Dat velijks meer gezegd behoeven te ■pc verafgoding van het intellect gedurende eeuwen de cultuur bein- het bezit is een leidend gezichts an de cultuur. Dit zal evenmin raak ontmoeten. springt voor iedereen duidelijk in mbinatie van deze heerschende n heeft ons de techniek gebracht, nine werd het typeerend symbool eheele cultuur. lutuur der techniek is bezig de ge- ereld in beslag te nemen, cultuur is individualistisch en „ij. nooge mate egoistisch. Zij is nstisch. Voorts is zij optimistisch, ïver wereldsch. noogere waarden worden in onze verwezen naar den vrijen tijd. rviJJ draa?t een demonisch karak- v,ü? toe- G'i zult 6een andere aiijn aangezicht hebben, v-nustendom heeft deze cultuur aanvaard Het Christendom apzichte van de cultuur twee n in zich, nml. een conservee- rev°lutionair, wil men cri- arhu conserveerend element yerre overwonnen. De mo- fjMeer-ing van het intellect heeft v n™m reeds dadelijk overgeno- hiJJ inleiding gegeven tot een ep„»war en gekibbel, terwijl men -t- eruggewezen heeft die men ,aanvaarden. Den zoo noo- j';?a van de cultuur heeft het ■wj allerminst weten te bewaren. •raam de crisis der cultuur. Deze al 7r men Het is Seen ongeluk- de 2vs.gekomen van binnen uit. k. *coniek als het egoisme leid de techniek zijn de mid- 'VGia, Door delen doel geworden. Er is geen doel meer. Alleen de jacht, de snelheid blijft over. Ook In den oorlog heeft het Christen dom zich verkocht aan de cultuur. Is het dus niet begrijpelijk, dat het Christendom in de crisis is geraakt? Het Christendom wordt ter verantwoording geroepen. In de wereldgeschiedenis heeft God zelf ons geoordeeld. Het Is natuurlijk de vraag of wij be reid zijn dit oordeel te aanvaarden. Bij velen is nog ongebroken Christelijke zelf voldaanheid. Anderen geven wel het be staan van de crisis toe, maar storen zich er verder niet aan. Weer anderen pro- beeren het oordeel Gods van zich af te schuiven. Voornamelijk op drie wijzen. Men legt den nadruk op de verhouding en het ongeloof van degenen die niet tot het Christendom behooren. Dit is de grootste zonde, welke de Christenen bij mogelijk heid kunnen begaan. Een tweede groep verwacht het heil van een toeneming van de Christelijkheid. Zij wil nog in dezelfde lijn doorgaan. De derde groep geeft alles toe, maar sluit zichzelf buiten de alge- meene schuld. De vraag naar het gevolg van het wel aanvaarden van het oordeel Gods brengt ons voor tweeërlei onderscheid in het Christendom. Er is het Christendom der Christenen en het Christendom van Chris tus. Het eerste kan beschreven worden, het tweede blijft geheim tot het eind der dagen. Ons Christendom nu heeft gezon digd tegen het Christendom. In welk opzicht? De grondfout van ons Christen dom is verwereldlijking. Dit wil niet zeg gen dat men te veel naar de bioscoop is gegaan of te lichte jassen is gaan dragen. Neen de verwereldlijking bestaat daarin dat men niet den nadruk is blijven leggen op het voorwerp van het geloof, op Chris tus, maar op het geloof zelf. Daardoor is het soortgelijk verschil met de wereld hoe langer hoe meer verdwenen. Ons voorbeeld moeten we vinden in het Christendom van Christus. Christus is ge heel voor de wereld maar hij is tegelijk tegen de wereld. Zoodra het Christendom zich vastzet in zichzelf, is het bederf in haar bestaan ingetreden; maar als het zich van de godsdienstigheid weer bekeert lot geloof, als het zich weer richt op Chris tus en God en de juiste verhouding tegen over de cultuur weet terug te vinden, is het goed. Practisch beteekent dit b.v. ten opzichte van het oorlogsvraagstuk dat het Christen zijn moet gaan vóór het natio naal besef. De volgorde is wel eens anders om geweest. De kerken kunnen slechts twee dingen doen: het pleit voeren voor den internationalen vrede en ten tweede zich het recht voorbehouden en zelf ten opzichte van elke oorlog haar houding te bepalen. Ten opzichte van de maatschappij structuur moet erkend dat het oude ver oordeeld is. Wij kunnen noch het individualisme, noch het collectivisme aanvaarden. Het Christendom wijst in de richting van de solidariteit. Als het Christendom een nieuwe hou ding tegenover de cultuur weet te vinden, is er hoop dat wij door de crisis heen kun nen komen. Door den Heer der wereld ls een ark gegeven om ons door den zond vloed heen te voeren naar een nieuwe wereld. Laat de Kerk opstaan en dat pre diken. Prof. Korff ging tenslotte voor in dank gebed. o KERSTGAVE VOOR CHRISTELIJKE WERKLOOZEN. Het comité voor ontspanning en ont wikkeling van Christelijk Werkloozen, heeft evenals verleden jaar, net nlan op gevat, om aan de werkloozen, wier lot het zich aantrekt, een Kerstgave te verstrek ken. Zij doet daarvoor weer een dringend beroep op de milddadigheid van c: bur gerij. Er is heel wat noodig om aan onge veer driehonderd gezinnen en personen, die daarvoor m aanmerking komen, zulk een gave te schenken, dat de komende feestdagen voor deze menschen een wat blijder aanzien krijgen in materieel op zicht dan de gewone dagen, die grauw en kommervol aan hen voorbijgaan. Er zijn er nog zoovelen in onze stad, wlen het tijdens de feestdagen aan niets zal ontbreken, maar dezulken zullen moei lijk oprecht feest kunnen vieren als zij niet alles gedaan hebben om medeburgers, die nood lijden te helpen. Alles is welkom, geld zoowel als gaven in natura. De penningmeester, de heer J. A v. d. Reyden, Oude Vest 183. zal gaarne alles wat men te missen heeft, laten halen. GEMEENTELIJKE HULPBANK AANBESTEDING. Door de Genie is aanbesteed het doen van voorzieningen aan de militaire gebou wen alhier. Ingeschreven was als volgt: N.V. Mabuwat te Willemstad f. 8475.— I. Cornet, Leiden, f. 8182.D. Kaay en Zn., Oegstgeest, f. 8000—C. Heemskerk, Leiden, f.7890.Fa. v. Dijk. Hardinxveld, f. 7885.—; H. v. Driel, Koudekerk, f. 7777.—; Fa. v. Loon. Den Haag, f. 7700.W. Ouds hoorn en Zn., Leiden, f. 7696.A. Zoete- meyer, Den Briel, f. 7590.N.V. P. A. Wijnen, Dordrecht, f.7589.De Bruin, Den Haag, f. 7540.—; Fa. Schaardeburg, Rotterdam, f. 7255.Fa. Bik en Breede- veld, Leiden, f. 7214. LEIDSCH STUDENTEN CORPS. Tot praeses van de Lustrumcommissie 1935 uit het Leidsche Studenten Corps is gekozen de heer M. Hudlg. (Gemeentelijke Bank van Leening en Geïdschietbank). Jaarverslag over 1932. Aan het door den directeur der Ge meentelijke Hulpbank, den heer P. A. van Aggelen, uitgebracht jaarverslag over 1932, is het volgende ontleend: Verstrekte leeningen op onderpand: 41.764 voor f. 162.841,50 (v. j. 52.323 voor f. 197.709). Terugbetaalde leeningen op onderpand 41.029 voor f. 158.345,75 (V. j. 52.147 voor f. 197.470,75). Verkocht zijn 1087 panden voor f. 6145. Verstrekt zijn 3248 voorschotten op pen sioenen tot een totaal bedrag van f. 231.442,97 (v. j. 2986 voorschotten voor f. 232.337,11). Het totaal terugbetaalde voorschotten op pensioenen bedroeg 3129 v. f. 231.678,58. Van de aan de gepensionneerden gebo den gelegenheid om hun pensioen per week te ontvangen, wordt door steeds meerderen gebruik gemaakt. Aan geldleeningen op schuldbekente nissen werden verstrekt: 1186 (v. j. 1034) leeningen tot een totaal bedrag van f. 135.838,45 (v. j. f. 126.542). Het aantal aflossingen bedroeg 38.125 (v. j. 35.477) voor f. 127.017,25 (vorig jaar f. 119.712,50). Door de voorschotnemers werd behoor lijk aan hun aflossingsverplichtingen vol daan. Het aantal verstrekte geldleeningen be weegt zich nog steeds in stijgende lijn. Werden in 1923 181 geldleeningen ver strekt voor f. 23.807.in 1932 bedroeg dit 1186 geldleeningen voor f. 127.017,25. De stichting „Leidsch Borstellingsfonds" dat ten doel heeft woekerbestrijding door borg te staan voor credietwaardige cre- dietbehoevenden, die trots ernstige pogin gen niet slaagden in het vinden van voor credietverleening geëischte borgen of in het stellen van gevorderde zakelijke ze kerheid, verleende verschillende borgstel lingen voor bij onze instelling gesloten geldleeningen. Ook vele door de crisis getroffenen werden door bemiddeling van de afdee ling Leiden van het Nationaal Crisis comité daartoe in staat gesteld door onze instelling aan een geldleening ge holpen. Deze voorschotten werden gedekt door een door voornoemd Crisiscomité inge steld crisis-waarborgfonds. Het aantal geldleeningen op onderpand ts sedert 1924 met meer dan 50»/o vermin derd, hetgeen eensdeels moet worden toe geschreven aan het feit, dat de Bank sedert dat jaar ook geld op schuldbeken tenissen uitleent, anderdeels aan het op treden van de Stichting „Leidsch Borg stellingsfonds", hetwelk ertoe leidt, dat rn vele gevallen in plaats van geldleeningen op onderpand, geldleeningen op schuld bekentenissen worden aangegaan. In de werkzaamheden van de Bank valt derhalve een verschuiving waar te nemen en wel in dien zin, dat het aantal der geldleeningen op onderpand voortdurend daalt en dat der geldleeningen op schuld bekentenissen steeds stijgt, zooals ook in dit verslag tot uiting komt. Hoewel de werkzaamheden der Bank dus geenszins zijn verminderd, ls het werk aan het hulpkantoor Langestraat 4a, waar uitsluitend geldleeningen op on derpand worden gesloten, uit den aard der zaak sterk afgenomen. Werden toch in dat kantoor in 1924 nog 46.400 panden beleend voor een totaal bedrag van f. 156.500.in 1932 bedroeg het aantal panden nog slechts.. 21.200 panden voor f65.750.het aantal per sonen, dat van het hulpkantoor gebruik maakte daalde van pl.m 300 tot pl.m. 125. Waar het zoowel om economische als om sociale redenen van belang is, om het volkscrediet eer door geldleeningen dan door pandenbeleening te bevorderen en commissarissen, doordrongen van de noodzakelijkheid om in dezen moeilijken tijd ook hunnerzijds aan bezuiniging op de uitgaven der gemeente mede te wer ken, vonden in een en ander aanleiding aan Burgemeester en Wethouders voor te stellen tot opheffir van het hulpkantoor over te gaan. Zonder derhalve het sociaal belang dat de Bank dient te schaden, zou alzoo een uiteindelijke besparing van rond f.4300 'sjaars worden verkregen. De Gemeenteraad besloot in zijn zitting van 19 December 1932 het hulpkantoor a. d. Langestraat No. 4a met ingang van 1 Januari 1933 op te heffen. De huisvesting van de steeds in groei toenemende afdeeling geldleeningen zal een belangrijke verbetering ondergaan. Voor deze afdeeling had de dienst slechts de beschikking over een smalle gang, tevens wachtruimte en een klein admlnistratievertrek. Bij besluit van den Gemeenteraad van 10 October 1932 werd besloten daarin ver andering te brengen. Het beneden-gedeelte van het perceel Nieuwsteeg No. 6 de voormalige ambts woning van den directeur zal met het perceel Nieuwsteeg No. 4 worden ver bouwd, waardoor zal worden voorzien in de behoefte aan admlmstratievertrekken, spreekgelegenheid en wachtruimte. Het bovengedeelte van het perceel Nieuwsteeg No. 6 zal worden ingericht voor huisvesting van den Armenraad. Half December is met de verbouwing een aanvang gemaakt. In het verslagjaar is aan velen wederom de helpende hand aangeboden kunnen worden en zijn velen door bemiddelend op te treden uit handen van woekeraars ge houden. De medewerking, die van verschillende zijden werd ondervonden, wordt zeer op prijs gesteld. KUNSTKRING VOOR ALLEN. Robert Soëtens. Een nieuwe verschijning aan den violis- tenhemel. Te rangschikken onder de sterren der eerste grootte. Deze nog jeug dige Parijsche violist trekt vooral hierom de aandacht: dat zijn algemeene geeste lijke ontwikkeling niet is achtergebleven bij de bijzondere violistische. De bekoring der techniek houdt gemeenlijk den jongen artist in haar macht. Wat natuurlijk is op den leeftijd, die zucht tot uitblinken mee brengt. Bij de besten verandert dat na korter of langer tijd. Het ideèele, de mu ziek, het primair gegevene eischt zijn rechten. En dan pas begint, in hoogeren zin, de loopbaan van den waren, den ge- rijpten kunstenaar. Robert Soetens heeft zich, zooal niet volkomen, dan toch voor een zeer belangrijk deel. vrij gemaakt van den dwang die een verfijnde techniek op den kunstenaar uitoefent. Verfijnde tech niek hebben we den ganschen avond be wonderd. Techniek vooral, die zich toe spitst op den toon. Welk een stokvoering! Het is een lust zooals de stok de snaar aangrijpt, voor het oog niet minder dan voor het oor. De kracht, die hier werkt, blijft altijd beneden de hoeveelheid, die de I viool niet meer kan verdragen. Hij for- I ceert zijn krachtigen toon nooit en aan i den schoonen klank offert hij niets op. En hoe prachtig soepel en licht kan hij den stok over de snaren laten gaan. Wat zijn vingertechniek betreft, uitgebreid tot die der dubbelnoten en flageoletten, doet hij ook al voor de besten niet onder. Zeker heid en vastheid van lijn in het ornament zoowel als in den breeden zang zijn ken merken van zijn spel. Maar die geculti veerde techniek heeft hem niet in haar macht. Hij is de heerscher over haar. Zij vervult de dienende rol. In Soëtens' spel komt de stuwende kracht van binnen uit. Dat was al uit den eersten langzamen satz der sonate van Leclair, waarmede zijn voordracht begon, te hooren. Zijn neiging om het Corelli- element der compositie te accentueeren meer dan wat er in aan Couperin herin nert stelt zulks boven twijfel. Zoo werd de sonate van zijn 17e-eeuwschen landgenoot een kostelijk stuk muziek. De chaconne van Bach ligt dezen muzi- kalen virtuoos bijzonder. In dezen breeden en diepen stroom van nobel melos kan hij hart en ziel uitstorten. Een zuiver stijlge voel weer, houdt hem om daarbij in ro mantische uitersten te vervallen. De voor dracht van dit beroemde solostuk boeide door sterke persoonlijkheid, door naar het dramatische neigende opvatting. Mozarts zevende concert, dat, onzes in ziens, de mindere is van zijn voorgangers, besloot het programma tot aan de pauze. Phenomenaal gespeeld! Ook wat na de pauze kwam, verried den ernstigen geest van den sympathieken violist. Een „improvisatie" van Ernest Bloch, en stuk boetpredicatie uit het Oude Testament vertoonde Soëtens in volle kracht. De daarop volgende Spaansche dansen van Albenir en R 'el. hoe groote en volgroeide virtuositeit een vlekkelooze uitvoering moge eischen, Soëtens speelde dit alles allerminst pour épater le bour geois. Hij raakte hier de ziel van den dans, de ziel van het Spaansche volk. Ook de ziel van de toehoorders, die, als naar ge- woonte bij de Kunstkringavonden, in grooten getale zijn opgekomen. Theo v. d. Pas, de superieure begeleider, gaf muzikalen achtergrond in tint en toon die Soëtens' voortreffelijke spel op zijn gunstigst deed uitkomen. Veel en harte lijk applaus werd beantwoord met nog een behoorlijk Spaansch stuk. Op het podium stond een Sleinway- vleugel van Bender. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe Inschrijving: Gebroeders Mugge (Beperkende Bepalingen) Wytenbachweg 35, Oegstgeest, koopen, exploiteeren, ver- koopen, ruilen van bouwterreinen en omroerende goederen enz. Beheerende Vennooten: E P. Mugge, Oegstgeest en H. H Mugge, Leiden. Aantal vennooten bij wijze van geldsch.: één. Wijziging: Gebr. Susan, Haarlemmer straat 39-41, Leiden, kapper en winkelier in parfumerieën. Uittredende Eigenaar: M. A. Susan, Lel den, dd. 1 Juni 1933. BINNENLAND. Ingediend is een wetsontwerp tot wij ziging van de Zondags-sluiting (Binnen land, 3de Blad). De wijziging van het ambtenaren-regle ment door de Prov. Staten van Zuid-Hol land goedgekeurd (Binnenland, 3de Blad). Ons parlementair overzicht (3de Blad). Feestelijkheden der vereeniging „Arbo- ricultura" te Boskoop (4de Blad). Tot burgemeester van Utrecht zal worden benoemd mr. dr. G. A. W. ter Pelk- wijk, gemeentesecretaris te 's-Gravenhago (Laatste Berichten, le Blad.) BUITENLAND. Voortzetting der diplomatieke bespre kingen (Buitenl., 1ste Blad). Requisitoir en pleidooien in het Rijks dagbrandproces (3de en 1ste Blad). Ernstig spoorwegongeluk in Polen (Tel.j lste Blad). ERNSTIGE STAGNATIE IN DEN TREINENLOOP. Door de invallende strenge vorst is niet alleen stagnatie in den ioop van de goe derentreinen bij de Ned. Spoorwegen ont staan, maar ook de personentreinen kre gen door het wachten op aansluitingen te Utrecht en Woerden belangrijke vertra ging, zoodat verschillende treinen uit Utrecht met een halfuur en meer vertra ging aan het station alhier aankwamen. NED. REIS VEREENIGING. Causerie over Luxemburg en Echternach. Voor de afdeeling Leiden van de Neder landsche Reisvereeniging sprak gisteravond in een der bovenzalen van café In den Vergulden Turk" de heer A. Pieters, direc teur van het centraal bureau der N.R.V„ te Den Haag, over Luxemburg en Echter- nach. Aangekondigd was een causerie over Genua en de Italiaansche Riviera, doch het uitblijven van lantaarnplaatjes, die uit Italië komen moesten, was oorzaak dat do heer Pieters noodgedwongen zijn onder werp had moeten wijzigen. Hij verzekerde nochtans in den loop der eerstvolgende maanden naar Leiden te zullen komen voor het houden zijner lezing over het voor gisteren aangekondigde onderwem. De afdeelingsvoorzitter, de heer Harde- weg. leidde den spreker in. hem daarbij, onder applaus der vergadering, geluk wen- schende met een Fransche onderscheidin&. welke hem verleend was in verband met zijn bemoeiingen voor de Koloniale ten- toonstelling, die in 1931 te Parijs gehou- j den is. Gedurende een tweetal uren heeft de heer Pieters de vrij talrijke toehoorders daarna op buitengewoon prettige wijze bezig gehouden. Zijn betoog daarbij met fraaie lantaarnplaatjes verduidelijkende. Hij gaf een beschouwing over den staat kundigen en geografischen toestand van Luxemburg, dat ongeveer één dertiende op pervlakte van Nederland beslaat en door zeer nauwe banden aan ons land gekluis terd is. Bij een bezoek aan dit land. waar van voornamelijk het Noordelijke gedeelte de aandacht vraagt van den toerist, tref fen vele punten van overeenstemming f men ziet er het rood-wit-blauw als de na tionale vlag. men constateert dat de schild wachten voor het paleis gekleed zijn in de ouderwetsche schutters-uniformen (gelijk indertijd bij ons) en men hoort er bij fees telijke gelegenheden het Wilhelmus! On- j geveer 40 jaren geleden is Luxemburg voor den toerist toegankelijk gemaakt en vele en groote groepen der N.R.V. genieten er thans ieder jaar van de grootsche en ro mantische schoonheid, die in haar woest heid maar zelden overtroffen wordt. Spre ker gaf een belangwekkende schets van den oorsprong en de viering (door meer dan 30.000 boeren uit den ganschen Eif fel!) van de merkwaardige spring-proces sie te Echternach op den Dinsdag, direct na Pinksteren, en een der Leidsche be stuurleden. de heer Vlieland, liet daarbij op de piano de melodie hooren, welke ge durende de processie van 's morgens 8 tot 's middags 2 uur onafgebroken gespeeld wordt. Met interessante plaatjes van de stad Luxemburg, van Echternach, Diekirch Wasserbillig, de Wolfschlucht, Het Müller- thal. enz., besloot de heer Pieters zijn boeiende causerie, die met vele persoon lijke ervaringen en grapjes gekruid was. In zijn slotwoord heeft voorzitter Harde- weg nog de aandacht gevestigd op het jaarfeest, dat op 17 Januari in de Burcht zaal zal worden gevierd.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1