LEIDSCH DAGBLAD Eerste Blad Maandag 11 December!; BRIEVEN UIT PARIJS. TELEGRAMMEN. Burgerlijke Stand v. Lei VISSCHERIJBERICHT BUSLICHTINGEN ENGELAND. Lansbury ernstig gevallen. De actie tegen de Iersche blauwhemden. Lansbury. de leider van Labour in het Lagerhuis, die 74 jaar oud Is, heeft te Gainsborough waar hij een spreekbeurt zou vervullen, een val gedaan, waarbij hij zijn dijbeen brak. Zijn toestand is niet geheel zonder gevaar. De Iersche politie heeft te Dublin, na het verbod van de blauwhemden-organisaties de centrale der vereenlgde Iersche partij en het gebouw van de jong-Iersche partij bezet. De drukkerijen der organisaties zijn gesloten. Commandant Cronln, de secretaris der landelijke organisatie van de blauwhem den, ls Zaterdagmiddag te Bundoran in het graafschap Donegal gearresteerd, waar heen hij gekomen was om een propaganda campagne te lelden. Verdere arrestaties worden verwacht. Generaal O'Duffy deelde op een propa- gandameeting mede, dat zijn organisatie thans 62.000 leden telt. Het verluidt, dat de Valera voornemens is ook den leider der Blauwhemden, gene raal O'Duffy en diens onderbevelhebbers tc laten arresteeren. ITALIË. Wet op de corporaties. In een nachtzitting, welke tot half vier Zondag duurde, heeft de groote fascisti sche raad de ..Wet tot stichting der corpo raties" besproken en daarmede zijn herfst- zlttlng beëindigd. De wet bestaat uit 15 artikelen. Zij geeft de richtlijnen voor den opbouw, de taak en de rechten, zoomede de verbinding van de corporaties met den staat en de partijor ganen aan. Van essentieel belang is art. 1. dat de corporaties kunnen worden ge sticht bij decreet van den chef der regee ring op voorstel van den minister voor de corporaties en ln overleg met de centrale commissie voor de corporaties. Alle bij zonderheden van den opbouw blijven dus voorbehouden aan het stichtingsdecreet. Bij de wet ls den leider der regeering ook voorbehouden een minister of staats secretaris of partijsecretaris te benoemen tot voorzitter der corporaties, voorts de bekrachtiging der benoeming van leden der commissies van de afzonderlijke corpora ties. Hoeveel leden deze commissies zullen tellen wordt eveneens bij stichtingsdecreet bepaald. De wet regelt voorts in algemeenen vorm de taak der corporaties. De taak der sanc- tionneerlng blijft voorbehouden aan den leider der regeering. Voorts kan deze in de corporaties bijzondere commissies be noemen en ontbinden. In het laatste artikel wordt- ten slotte beoaald dat bij koninklijk decreet de sa menstelling van den Natlonalen Raad der Corporaties zal worden gewijzigd. De geheele bezrooting bedraagt 20.336 m'Il'oen lire. De citf°vs voor lego"'aken en marine zijn resp. 100 en 174 millioen lire lager, die voor luchtvaart 14 millioen hoo- ger. Het elndcltfer is ondanks deze bezui nigingen toch nog 22 millioen hooger dan verleden laar Dit houdt verband met. de sterke verhooging van de begrooting van financiën (met 300 millioen) en het defi cit op de Inkomsten en den grooten rente- dtenst voor de staatsschulden De inkom sten worden geraamd op 17.662 millioen, zoodat een tekort Is te verwachten van 2 974 millioen lire Voor het loooende be- grootlnesjaar waren de ontvangsten ge raamd op 18.217 millioen. SPANJE. Opstand der anarchisten. Hoewel Zaterdag de opstandige beweging der Anarcho-syndlcalisten bedwongen scheen, bleek dit gisteren niet het geval te zijn. De regeering heeft zich gedwongen gezien, de alarmtoestand te vervangen door den staat van beleg. In totaal zijn er bij botsingen een 40-tal slachtoffers gevallen. Het, aantal gewenden zou zeer groot zijn. In Saragossa is het klooster der paters Capucijnen in vlammen opgegaan. Een Oostenrijksche dame werd met zware brandwonden uit een der biechtstoelen van de kloosterkerk gehaald. Op verschillen ded plaatsen moeten de militairen ingriipen. daar de politiemacht niet voldoende is. Terwtjl in de groote steden dank zij de talrijke politiemacht de opstand betrekke lijk snel kon worden onderdrukt, hebben in de kleinere plaatsen van Catalonië, in verschillende plaatsen van Huesca en Logrono en in Teruel, waar de politie overal zwak was. de gevechten den gehee- len dag geduurd. In de provincie Caceres hebben de vrouwen van landarbeiders ver schillende landgoederen bestormd, waar zij veel schade aanrichtten en het vee weg voerden. Bij Jaen roofden socialistische arbeiders op verschillende landgoederen den olijvenoogst. De sneltrein Bilbao-Saragossa is in de buurt van het station Zuera ontspoord. Er zijn 35—40 dooden en 50 gewonden. Te Madrid waar tot nu toe niets was voorgevallen, zijn 11 bommen ontploft. Het mag een wonder heeten. dat persoonlijke ongelukken niet hebben plaats gevonden. De materieele schade daarentegen is aan- zienli'k Te Barcelona hebben de schietpartijen in de voorsteden den geheelen nacht voort geduurd. In de stad zelf zijn vier bommen cntoioft Twee personen zijn gedood en velen eewond Bovendien zijn de bakkers in staking gegaan De militairen verzorgen de broodvoorziening. Te Grande hebben extremisten brand gesticht ln zes kerken en kloosters, welke grcotendeels in de asch zijn gelegd. De watc-voorzienlng ls gestoord. Te F.tragossa hebben de anatohisten ge probeerd het gouvernementsgebouw te be stormen. Zes personen zijn gedood. De troepen werden van de daken beschoten Dp „k; -rtyinrl .-lUren voort. Te Alfatar bii Valencia Tttn 14 syndica listen cm het leven gekomen doordat bom men v-eiko v-rrieeld werden te vroeg zijn ontp'i ft. 400 Bommen zijn in beslag ge nomen. ROEMENIE. De IJzeren Garde ontbonden Aanval van Maniu op de hofkliek. De onder den naam van „ijzeren garde" bekende organisatie der uiterste rechter zijde. is bij besluit van den ministerraad ontbonden. Het dragen van insignes, uni formen en vaandels der „garde" ls ver- bpden. Organisaties, die dezelfde politieke doel einden nastreven als de ontbonden orga nisatie, zijn streng verboden De door de „ijzeren garde" voor de op 20 December beginnende verkiezingen voor de wetgevende vergadering opgestelde candldatenlljsten worden nietig verklaard. Het besluit van den ministerraad wordt gemotiveerd met de noodzakelijkheid, de openbare orde te handhaven, wijl de „ijze ren garde" een wijziging der wettelijke orde langs revolutionairen weg nastreefde. De leider van de ijzeren garde, Codrea- noe, is gevlucht, evenals prof. Kralnlc, de hoofdredacteur van de Calenderul. De onderbevelhebbers zijn bijna allen gear resteerd. Gisteravond is het tot ernstige excessen gekomen te Boekarest. Leden van de IJze ren Garde bestormden eerst het groote gebouw van de Joodsche firma Gerz. dat geheel werd verwoest Vervolgens werd een filiaal van de Joodsche firma Herdan be stormd. De politie arresteerde 156 perso nen, o.w. 2 geestelijken. Ook de leider der soc -dem. is gear resteerd en eenige soc.-dem. kieslijsten geweigerd. De vroegere eerste minister Maniu heeft in een vergadering van de nationale boe renpartij te Cluj een scherpen aanval ge daan op de hovelingen rondom den troon van koning Carol, zijnde een kleine groep personen, die zich sinds zijn terugkeer uit de ballingschap aan zijn zijde hebben ge schaard. „Deze veel-koppige hydra, die staat tus- schen den koning en zijn volk moet ver nietigd worden", zoo verklaarde Maniu. „Zoolang dit niet gebeurd is, kan het land geen waren vooruitgang vertoonen. Be vrijdt den koning van zijn vrienden en bouwt een stevigen beschermingsmuur rondom hem". Deze woorden van den oud-premier die met den koning vaak in oneenigheid is geweest over de gedragingen van het hof, hebben door het geheele land weerklank gevonden. Men legt er den nadruk op, dat het niet de bedoeling is ontrouw aan den koning te worden. GRIEKENLAND. Venizelos candidaat voor het presidentschap? In politieke kringen wordt ernstig de mogelijkheid overwogen, om Venizelos candidaat te stellen voor het president schap. De ambtsperiode van president Zaimis eindigt 6 Juni. De leiders der oppositie doen krachtige pogingen om den oud-premier Venizelos te averreden zich candidaat te stellen, doch totdusver heeft Venizelos nog geen besluit genomen. Verscheidene leden van de thans aan het bewind zijnde conserva tieve partijen zijn bereid Venizelos' can- didatuur te steunen, daar men aanneemt, dat zijn verkiezing een gunstige uitwer king zal hebben op den algemeenen poli- tieken toestand. De huidige regeering is echter voor standster van het aanblijven van presi dent Zaimis, en zal ais de opDositie-par- tijen Venizelos candidaat stellen, alge- meene verkiezingen uitschrijven. JAPAN. Voor nationale eenheid. In een gezamenlijke verklaring van de ministers van oorlog en marine wordt de nadruk gelegd op de noodzakelijkheid van de nationale eenheid om door de dreigende cris's te komen. De verklaring maakt mel ding van de gevaarlijke agitatie, die ten doel heeft het volk van leger en vloot te vervreemden. De regeering waarschuwt tegen deze agitatie en dringt er op aan, dat het volk de versterkinesmaatregelen van vloot en leger steunt. De in de be grooting voor het volgende jaar genoemde sommen zijn het minimum, dat noodza kelijk is tot instandhouding der nationale defensie. o CHINA. Tsjang Sjuè Liang teruggeroepen. Officieus wordt gemeld, dat Tsjang Kai Sjek aan Tsjang Sjuè Liang een telegram gezonden heeft, waarin hij hem uitnoo- digt naar China terug te keeren en het commando tegen de troepen in de pro vincie Foekien op zich te nemen. Mussolini heeft den maarschalk in audiëntie ontvangen. Mussolini overhan digde den Chineesehen maarschalk het Grootkruis en zijn adjudant het Comman deurskruis van de Italiaansche Kroonorde. ZUID-SLA VIE. Bnlgaarsch bezoek. Het Bulgaarsche koninkliik paar. verge zeld door den premier Moesianoff is te Belgrado aangekomen Gisteren heeft r^eds de eerste bespreking piaats gehad tusschen den Bulzaarschen en Zuid Slavi- schen m'nJster-Dres'rtent na afloop waar van ter eere van Moesjanoff eer> banket werd gegeven. Steunt: bij gelijken prijs en kwaliteit. De Nederlandsche Industrie, ^"'mede dient gij Uw land En bestrijdt gij de werkloosheid. Parijs. November 1933. De Catherinettes boffen niet dit jaar, hun 25e November valt op een Zaterdag, en wie die iederen dag naar zijn werk gaat. rekent niet onmiddellijk uit dat deze vrije dag nu komt op een datum waar toch al een vrije middag mee samen ging? Sainte Catherine, geen nationale feestdag als de veertiende Juli. zelfs geen feestdag voor alle katholieken, als Mardi gras, maar een speciale feestdag voor een heel speciaal deel van de bevolking van Parijs, voor de mldlnettes. Bestaan de midinettes nog. is men somber geneigd zich af te vragen, overtuigd dat alles wat Parijs in den tijd van onze vaders romantisch maakte, nu wel verdwenen zal zijn, en dat de aloude instelling der midinettes zal hebben plaats gemaakt voor de „gesyndlcaliseerde ate lier-arbeidsters", of iets van dien aard. Maar Parijs wordt nooit heelemaal on- ouderwetsch. het houdt van zijn tradities, en komt op zijn slofjes achter de noodza kelijke vernieuwingen van het wereldbe stel aan. Is het niet merkwaardig dat rechtsche partijen die nu alweer om be perking van de vrijheid beginnen te roe pen. in aansluiting bij de fascistische golf die over Europa gaat, dat hier doen in een land waar de vrijheid zelfs nog niet zoover gekomen was dat de vrouwen het kiesrecht gekregen hadden? En ze hebben er trou wens ook niet zoo heel hard om gevraagd. Maar de Franschman heeft nu eenmaal de gave om zich tusschen de mazen van het maatschappelijke net door gemakkelijk zijn portie vrijheid voor persoonlijk gebruik te fabrieken of te nemen, en daarom spreekt men hier dan ook zoo graag van de ver standige Latijnsche gematigdheid. En ter gelegenheid van Sainte Cathérine merkt men dat er nog midinettes zijn, want men kan die jonge vrouwen die met zooveel entrain en bravoure het feit vieren dat zij de vijf en twintig jaar gepasseerd en nog ongetrouwd zijn. toch niet met een andere dan deze opgewekte en beproefde, en door zooveel poëzie en proza vereeuwig de naam noemen? Zij zetten er een witte muts bij op, die erg veel van een coquette slaapmuts weg heeft, en zij begeven zich in troepen de straat op zingend, lachend, en elkaar toeroepend bij 't tegenkomen, leve Sainte Catherine. Laten wij erkennen dat het afneemt en dat er misschien in vroeger jaren meer Catherinette-troepen te zien waren in de Rue de la Paix waar de groote modehuizen zijn. en 's avonds onder de groene en roode en gele en witte licht jes van de licht-reclames van den boule vard. zooals er van alle tradloneele dingen dingen een beetje minder is sinds de oor log. Maar 't hoofdgebruik van den dag der Catherinettes is te goed om uit den tijd te raken: dat is het recht dat de studenten zich aangematigd hebben om de al te vroolijk zingende Catherinettes op een tee- dere manier den mond te sluiten. Dat mag op dezen dag En als de Catherinettes het versmaden om te voet te gaan. en met zijn vijven tegelijk in een taxi kruipen, dan be stormen de roofridders de taxi. En aange zien het daar dan toch ook eigenlijk om begonnen was. op een dag als dezeEr zijn bazige tantes by die op dezen dag de „muts van Sainte Catherine opzetten". Maar er zijn ook een massa aardige ge zichtjes: en al ontbreekt het nu eenmaal alle Catherinettes aan een man, het ont breekt ze daarom nog lang niet aan een amant. Want de tijden zijn slecht, en trou wen met altijd de kans van werkloosheid achter de deur, ook al hebben man en vrouw dan belden een vak geleerd, is niet meer een stap die men zoo een twee drie doet. En eigeniyk zou een statisticus dus op vijf en twintig November de kanten mut sen met de lintjes moeten tellen. Wordt er niet in alle vakken geklaagd dat er geen plaats voor de jongeren ge maakt wordt? Hoe dan te denken'over de Parijsche music-halls van dezen winter, waar twee sterren tronen die al zooveel seizoenen achter den rug hebben, dat nie mand er het rechte meer van weet. en dus iedereen uit pure onzekerheid de gissingen nog wat overdrijft. Moest men de publieke opinie gelooven. of de journalisten, dan zijn zoowel Mistinguett als Cécile Sorel weldra aan hun eeuwfeest toe en dat lijkt toch wat al te kras. Cécile Sorel is dan nu onder algemeen commentaar van de Co- médie Frangaise. het nationale theater, waar het stof van zooveel eeuwen verza meld ligt. maar waar het publiek toch nog wel graag zijn klassieken gaat hooren, naar het Casino de Paris afgedaald. Afge daald in dubbelen zin want het eerste wat zij doen moest, was natuurlijk zich oefenen voor het afdalen van die wljdsche trap die het middelpunt van het revue-tooneel vormt, en waarlangs alle medewerkers zich opstellen. Waarom deze beroemde actrice van het officieelste theater van Frankrijk na zoovee! jaren eerwaardig klassiek too- neel een zoo frivole carrière gaat begin nen? Om iederen avond te kunnen spelen, zegt zij. en omdat het publiek geen zin meer heeft ln zwaarwichtige spectakels. en zich amuseeren wil. Maar toch denkt zij er bij heeft het recht zyn geliefde sterren niet uit het oog te verliezen en als het pu bliek dan niet naar de sterren komt. moe ten de sterren maar naar het publiek toe komen. Maar of zij het experiment het volgend jaar herhalen zal? Het wordt over het algemeen niet als een succes be schouwd. De kwestie is dat de groote Cé cile zoo ijseüjk coquet is (daarom heeft zij dan ook altijd de beroemde coquette van Molière gespeeld Célimènel dat zij haar maniertjes niet heeft afgeleerd, die in het theater ook al niet zoo erg prettig waren om aan te zien. Ed daar komt dan nog bij. dat zij nu de schooi waar zij haar verzen leerde zeg gen niet meer vergeten kan. en dat het verzenzeggen van de Comédie Francaise wel heel eerbiedwaardig en traditioneel, maar eigenlijk niet zoo erg mooi. en heel erg onnatuurlijk is. Zoodat op een goeden dag vernieuwers als Jaaues Copeau en an deren noodle geweest ziin om te letan zien dat men de klassieken ook buiten het eer biedwaardige theater spelen kon en dat Molière er eigenlijk flink bij won als men zijn tekst niet meer hoorde dreunen maar werkelijk spelen. Toch komt het publiek met eenige nieuwsgierigheid kltken naar Cécile Sore! die zoo goed haar roem verzorgt en zoo graag van zich doet snreken. als wie ntet trouwens? Zij is met den veel jongeren POLITIEKE HOOGSPANNING IN IERLAND. DUBLIN, 11 Dec. (V.D.). - De politieke spanning in Ierland is gedurende het week-end door verscheidene sensationeele incidenten tot een hoogtepunt opgevoerd. Op den parlementairen leider van de Iersche oppositie en vroegeren minister president Cosgrave, is gisteravond in de nabijheid van het dorp Annagry in het graafschap Denegal een revolver-aanslag gepleegd. De leider van de Vereenigde Ierland- Partij en de Blauwhemden Generaal O'Duffy heeft zich Zondagavond door de vlucht naar Ulster aan arrestatie, welke De Valera bevolen heeft, onttrokken. De aanslag op Cosgrave werd gepleegd toen deze zich tezamen met eenige andere sprekers van zijn partij, per auto van Annagry naar een ander dorp begaven. De daders, die zich verdekt langs den weg hadden opgesteld, slaagden niet in hun aanslag, doordat zij de eerste auto, waarin Cosgrave zat en den tweeden wagen, waar in zijn partijvrienden waren gezeten, on gehinderd lieten passeeren. Eerst op den wagen, bezet door gewapende detectives, losten zij een aantal schoten en wierpen zij een aantal groote steenen. De detectives stopten echter onmiddellijk en openden 't vuur op de aanvallers, waarop dezen op de vlucht sloegen. Niemand werd gewond. De arrestatie van generaal O'Duffy werd Zondag door de Iersche regeering bevolen. Nadat O'Duffy niet verschenen was in een vergadering te Carndonagh, werd bekend, dat hij over de grens naar Noord-Ierland gevlucht was. Later verscheen hij in de Noord-Iersche stad Arnagh, vanwaar hij zich, naar verluidde, naar Dublin wilde be geven om zich ter beschikking van de autoriteiten te stellen. Tot ernstige onlusten kwam het in Tip- perary. waar een demonstratie der blauw hemden door politie te paard werd ont bonden. De snreker ontkwam aan een ar restatie doordat hij zijn jas in handen van de politic liet en ln een auto sprong. CHAUTEMPS OVERWIN»,^ PARIJS, 11 Dec. (Reuter i heeft hedenochtend vroeg de defi het financieele saneerings-pisri'J regeering beëindigd. Het ontwerp werd met 2I stemmen in zijn geheel aangenim De regeering had de kwestie 1 trouwen gesteld. Het ontwerp moet thans nog] Senaat behandeld worden, TREIN EN AUTO. HEIDELBERG, 11 Dec. (Wolff), avond is een auto. waarmede een™ elftal naar huls terugkeerde, op e waakten overweg door een trein gen Acht man werden van den auto gerd en moesten in het ziekenhuis 1 opgenomen. Men vreest evenwel niet voor lnm J DE OPSTAND IN SPANJE. MADRID, 11 Dcc. (Reuter) Heden nacht één uur deelde de minister van bin- nenlandsche zaken mede, dat alleen in de provincies Logrono, Avala, Teruel en de valei van Jinon in de provincie Huesca, nog enkele haarden van opstand zijn. Volgens hem zijn deze evenwel van weinig beteekenis. MADRID, 11 Dcc. (Reuter) De minis ters zijn heden in kabinetsraad bijeenge komen. Na afloop van de bijeenkomst ver klaarde de minister van binnenlandsche zaken, dat de opstandige beweging te Lo grono en Haro onderdrukt is. De regeering is in geheel Sjange meester van den toe stand. Besloten werd verordeningen te pu- bliceeren waarbij o.a. samenscholingen verboden worden. Voorts zullen de stations cn spoorlijnen worden beschermd. Tegen personen, die wapens of ontplofbare stof fen bij zich hebben, zal met groote ge strengheid worden opgetreden. De regee ring heeft besloten de orde ten koste van alles te handhaven. ZWEEDSCHE SLEEPBOOT GEZONKEN. STOCKHOLM, 11 Dec. (V.D.) Aan de Zweedsche kust is de sleepboot „Oaxen 9". die op weg was naar Gotland in den storm gezonken. Gotlandsche vlsschers vonden een reddingsboei van het reeds sedert Dinsdag vermiste schip. De bemanning bestond uit negen personen, die vermoede lijk allen zijn verdronken. De Zweedsche pers acht het niet uitge sloten. dat de sleepboot „Oaxen 9" op een mijn is geloopen en met man en muls is vergagn. 0 ROOVERBENDE GEDOOD. ISTANBOEL, 11 Dec. (V.D.). Na een gevecht van 24 uur zijn Turksche gendar mes erin geslaagd nabij Diar Bekir den beruchten roover Sheik Fahri en zijn uit 14 personen bestaande lijfwacht, te om singelen en te dooden. Sheik Fahri over viel met zijn bende kleine dorpen, die hij geheel uitschudde, en ontvoerde de mooie vrouwen. Tijdens het gevecht werden vijf gendarmes gedood en zeven gewond. Naar verluidt zou Fahri negen vrouwen hebben. NIEUWE KOUDEGOLF IN ENGELAND. LONDEN. 11 Dec. (V.D. 1. In geheel Engeland heerscht sedert gisteren een nieuwe koudegolf. Voor het eerst sedert 1895 is de Theems boven Londen, ter hoogte van Kingston, gedeeltelijk dicht gevroren. Op de vijvers wordt schaatsen- gereden, wat in Engeland eveneens vrij zeldzaam is. Drie personen zijn tengevolge van de koude overleden. SCHIP VERGAAN. MONTREAL, 11 Dec. (Reuter). Het Britsche vrachtschip „Fernmoor", metende 5812 ton. Is nabij Kaap Anguille. New- Foundland. vergaan. Het schip is geheel verloren. De beman ning is in de booten gegaan en door de sleepboot „Foundation Franklin" opge nomen. Graaf de Ségur getrouwd, en als zij op tournee naar Amerika gaat. neemt zij drie honderd hoedendoozen mee om de eer van de Fransche natie op te houden verkon digt zy met doodelyke ernst ln de kranten (en zij heeft het al zoo lang verkondigd dat de Franschen werkelijk een beetje zijn gaan gelooven dat zij een nationale instel ling is. net als de veertiende Juli): en zü slaapt in het op een glorieuze dag daartoe aangekochte bed van Madame Dubarry (of is het een andere historische persoon?). Maar dat hoort bij het vak want slaapt Joséohine Baker niet ln het bed van Marie Antoinette of was het een andere ko- nineln? En Joséohine's banden met de historie van Frankrilk zijn toch nog veel geringer dan die van Cécile Sorel en iong. lenig en koffiekleurig beschouwt zll zich nog heelemaal ntet als een Fransch na tionaal monument. POTOMAK. HET LYNCHEN IN AMERIKA. KINGFISHER, (Oklahoma) (Reuter) Twee afdeelingen v'e.,.,, zyn te hulp geroepen om een menigte te beletten een 26-jarige t aan te vallen, die gearresteerd is' verdenking van ontvoering en n het echtpaar Pritschard. Het stoffelijk overschot van Pritschard is gevonden. Het eehtpi sedert 23 November verdwenen, Een groote menigte verzamelde 1 den cowboy. Wisdom genaamd te 1 doch de politie heeft hem met onb< bestemming weggevoerd. GEBOREN. Albertus zn. van P. Mucha en M. K Hendrika Maria, dr. van W. Vrouwenvelder en H. v. d. Vegt - V„ Frederik Antonius zn. van J. J, Verraoi G, Slerat. 0 ONDERTROUWD J. W. Noppen, wedr. 29 jaar en 11 Wit, jd. 26 jaar J. v. Overbeek jaar en M. v. Aarem jd. 32 jaar - A. jm. 26 jaar en T. Baars jd. 25 jaar J. Kramers jm. 27 Jaar en C. Beurze jaar P. Dubbelaar jm. 25 jaar en Onderwater jd. 26 jaar D. v. Ka: jm. 25 jaar en P. J. ReUngoud jd. U D. Kaapaan jm. 25 jaar en C. Late jd. 27 jaar. 0 OVERLEDEN. A. C. MulhoviusKuijl, wede 8' IJMUIDEN, 11 VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.15—0.70, Grie kist van 50 K.G. f. '25—10, Tongen pe f. 1.10—0.70, Groote Scbol per kist K.G. f. 18-15, Middelscliol f. 23-18 schol f.30—23, Kleine Schol f-20- Schar f. 15.50—7.70, Roggen per 20 f.10, Vleeten per stuk f. 2.25—1.13, man en Poonties per kist van f. 6, Groote Schelvisch f24—20, Schelvis: h f. 20-17, K eininiddcl Schi f20—7, Kleine Schelvisch f. 8—381. y jauw per kist van 125 K.G. f. 3628, per kist van 50 K.G. f. 11.50—2, per stuk f. 1.20, Wijting per kist val K.G. f.41.99, Koolvisch per stuk f 1 Aangevoerd 3700 kisten en 720 nul verschc haring f. 4.60—2.80 per kist, —2.75 per mand. Aangekomen 10 Stoomtrawlers: officieel). IJM. 147 met f.2530, I met ƒ.1920, IJM. 384 met f. 1930, IJM, met f.1800, IJM. 85 met f.1870, M met f.1533, HM. 14 met f.2253. W met f.2420, IJM. 72 met f.2030, II» met f.2469; de kotters: GG. 121 roet FN 232 met f.760, FN. 1S9 met FN. 300 met f.350, E. 390 met 15 loggers: IJM. 204 met f.303, Ky met f.350, KW. 175 met f.353, KW. met f.430, KW. 154 met f. 920, IJM met f.310, KW. 178 met f.353, KW; met f.310, KW. 91 met f.293, KW met f.700, KW. 42 met f.1070, KW, met f. 410, KW. 43 met f. 420, KW met f.493, KW. 15S met f.450. KW met f.2175, KW. 160 met f.55/, K« met f.579, KW. 149 met f.1439. KW met f.1439, KW. 58 met f.2753, K» me« f.386. KW. 173 met f. 710. 50" met f.501, SCH. 72 met f.3f8, met f.762, SCH. 97 met f.442. SUi. met f.869, SCH. 196 met f.478. 5U». met f. 453, SCH. 195 met f. 740. versche haring. Stationsplein en Perron H. S. Op werkdagen: Richting: Amsterdam 3. 10.30 13.30 15 20 16.15 17.40 22.— 22.45 15 40 2020 Rotterdam m,_- 3.-* 6.55 10.30 1330 14 30 1615 16.50 18 25 19.15 2245 daa?» na Des Maandags en feestdag ntet. Op Zon- en FeestdaïeI1'|^ 33 22 56 22 - -ansia"" De trein van 22 uur 45 ge"1 d' op de nachtposttreinen. Station Heerensinrel Bus aan den trein niet 2S.rkdar'3' Vertrek der posttreinen op i;44 12.35 16,27

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 2