diaman! TOM DE NEGERJONGEN LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 27 November! UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. RADIO-PROGRAMMA. AGENDA. I HILLEGOM. T. O. V. Fabrieks-tooneei. Zaterdagavond was de zaal van Hotel Sistcrinans tot in alle hoeken bezet met het personeel van U.P Zandstecniaoriek „Ar- noud" alhier en familieleden van het per soneel. De tooneelclub T.O.V. gal haar eerste uilvoering. De secretaris der directie dr. H. A. Marcus hield een geestdriftige toespiaak over het ontstaan en het doel van de verecniging en deelde mee, dat de directeur Baron van Hardenbroek, verhin derd was aanwezig te zijn. Opgevoerd werd h„t kluihtige spel „De Houten Ham" van Jan van Ees en Henk Bakker onder de segie van den heer Bram Brussce. Er is zeer goed gespeeld; voor. een eerste opvoering van een jonge ver ecniging zelts buitengewoon goed. De club werd geassisteerd door eenige gasten, die als dilettanten een goeden naam hebben. De beide heeren van der Werlf, mej. C. Schoen en de heer N. J. C. Schoen zijn goede bekenden met veel tooneelroutine. Mei. G. Vijfhuizen vertolkte haar rol uit stekend; allen waren trouwens zeer goed. Het was een prettige avond, de groote fabrieks-familie amuseerde zich best; er hcerschte een gezellige stemming. Burgerlijk Armbestuur. Tot nu toe werden de vergaderingen van liet Burgerlijk Armbes.uur in het raadhuis gehouden. Dit zal met ingang van 30 Nov. veranderen, want B. en Vv. heuben besloten, dat deze vergaderingen vooraan in het gebouw van „Openbare Werken zullen plaats vinden. De schoolgelden M. O. inrichtingen. De bcgrooting der gemeente voor 1934 zal nog een onaangename verrassing bren- gep voor ouders van leerlingen der Middel bare onderwijsinrichtingen te Haarlem. Zij genoten tot nu toe een tegemoetkoming in zóó verre te handhaven, dat niet hooger vetgoed wc: It dan het schoolgeld aan scholen, die door het Rijk gesubsidieerd worden, b.v. die te Leiden. De betreffende scholen te Haarlem krijgen tot heden nog geen subsidie en hebben veel hooger school gelden dan die te Leiden. f. 10.000 uit de reserve der Gasfabriek. Een der middelen om de begrooting 1934 te doen sluiten, is het reservefonds van het Gasbedrijf geweest. Dit is thans f. 40.000; voorgesteld wordt hiervan f. 10.C03 beschikbaar te stellen voor den gewonen dienst der gemeente. Vroeger bedroeg de reserve slechts f. 20.000. Goedkeuring door Ged. Staten zal noodig zijn. RECLAME. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ledenvergadering A.-R. Kiesvereen. De A R. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" kwam onder presidium van den heer G. v. d. Perk in ledenvergadering bijeen. De voorzitter opende op de gebrui kelijke wijze. Hij herdacht eerst het over leden lid F. de Graaff; spr. wekte dan op steeds getrouw te zijn en te werken zoolang het dag is Hoewel er geen ver kiezingen in zicht zijn, mogen wij niet op onze lauweren gaan rusten. Juist in deze fel bewogen dagen is verdieping van beginselen zeer noodzakelijk. Dc secretaris, de heer J. de Kreek, las de notulen der vorige vergadering en van de buitengewone vergadering, ter herden king van den verkiezingsuitslag. Beiden werden onveranderd goedgekeurd en vast gesteld. Hierna kwam aan de orde het verzoek van dc Chr. Middenstandsvereeniging om adhaesie te betuigen aan een afkeurende motie inzake het in te stellen commissariaat van politie. Een uitgebreide bespreking ontstond, waarbij vooral de noodzakeli. k- lieid van het instellen van zulk een functie werd besproken. Besloten werd geen ad haesie te betuigen, omdat in de motie iets gevraagd wordt, dat sinds lang ge- schiec is. Wel sprak de vergadering haar leedwezen uit over het feit, dat onze lMirgemecster gemeend heeft aan de Kroon tc moeten verzoeken alhier een commis sariaat van politie in te stellen. In dc plaats van den aftredenden secre taris, die om verschillende redenen als liestuurslid bedankte, werd gekozen de heer W. L. Noordijk, die zijn benoeming aannam. Het concept-reglement van den Kamerkieskring „Leiden" kwam in behan deling. Tot afgevaardigden naar de ver gadering van den Kamerkieskring, die om streeks Kerstmis zal gehouden worden, werden benoemd de heeren G. v. d. Perk en J. v. d. Perk. Tot secundi G. de Ëiüijnè en J. de Kreek. Naar aanleiding van een ingekomen rapport van het Kuy- perhuis sprak de heer J. de Kreek over liet werk van onze Propagandaciubs. Vervolgens deed de voorzitter mededee- ling van het winterplan, dat in overleg met de Propagandaclub is opgemaakt. Een vijftal vergaderingen zal worden g:houden; in Januari zal een openbare vergadering worden belegd met debat, waarvoor een spreker van elders zal worden uitgenoo- digd Onderwerp: Hitler of Colljn (Natio- naal-Socia'isme of Calvinisme). Na rondvraag volgde sluiting van deze geanimeerde vergadering. Tot ouderlingen in de Gerei. Kerk werden gekozen de heeren P. Noort en D de Vries Sr en tot diakenoü de heeren C. de Wit en J. Slingerland. KATWIJK AAN ZEE. Kerkelijke benoemingen. Doör den kerkeraad van de Ned. Herv. Gem. zijn als ouderling herkozen de heeren T. Nijgh en L. van Beelen; in de plaats van den heer W. van Beelen is gekozen de heer A. Buijs. In de vacature van den heer C. Zwitser, die had bedankt, is gekozen de heer C. van Rijn Jacz. Als diakenen zijn herkozen de heeren P. Dijkdrent, J. Vooijs en W. v. Rijn. Als regent van het Herv. Gasthuis is herkozen de heer C. Ouwehand en als regent van het Herv. Weeshuis de heer O. Haasnoot. 6866 LISSE. Waarschuwingsborden bij den spoorwegovergang. Morgen zullen bij den spoorwegovergang waarschuwingsborden geplaatst worden. Zoodra een trein in aantocht is, vertoonen deze borden dan een rood beeld met het signaal „Stop voor den overweg", waarna de boomen sluiten. Des avonds zal het sein worden gegeven in verlichte roode letters. Het gemeentelijk sportterrein. Wij vernemen, dat het Gom. Sportterrein bijna gereed is en spoedig officieel in gebruik wordt genomen. De heer A. R. Kuiper, onderwijzer aan de Ned. Herv. School, heeft zijn be noen. ing naar een Chr. U.L.Ü. Kopschnol te An.sterdam aangfenomen. De Ned. Herv. School verliest in hem een goed onder wijze/ ,doch ook de verschillende ver- eenigingen waaraan hij zijn krachten gaf, zullen hem noode zien vertrekken. Aanvankelijk zouden deze week re- geeringsveilingen voor Tulpen worden ge houden. Om de veilingen echter eerst ge legenheid te geven de geveilde Narcissen op te ruimen, worden de tulpen deze week nog niet geveild. NOORDWIJK AAN ZEE. Oefening met de Reddingboot. Zaterdagmiddag heeft de N.Z.H. Red dingsmaatschappij wederom e?n oefening met de reddingboot gehouden. Het altijd imponeerende schouwspel van de roem rijke boot trok oudergewoonte zeer veel toeschouwers naar het strand. Ondanks het vrij gure weer, waren de mannen van de N.Z.H.RM. op hun post en brachten de boot weer behouden thuis, zoodat ook demonstratie weer volkomen is geslaagd. SASSENHEIM. Geen gasverloting. Naar wij vernemen zal dit jaar geen verloting door het Gasbedrijf worden ge houden. Voor de gasverbruikers is dit be- rient zeker teleurstellend, daar s.eeds met spanning deze verloting werd tegemoet gezien. Men overweegt evenwel hiervoor iets anders in de plaats te stellen. De gehouden bazar ten bate van het wijkgeooud „Bethesda" heeft bruto f 1 JC'O opgebracht. Een mooi succes voor het dames-comité, dat hiertoe het initiatief nam! VEURLEIDSCHENDAM. De Winkelweek door den Burgemeester geopend. In allen eenvoud is de winkelweek, waar aan door 22 winkeliers wordt deelgenomen, door burgemeester Keijzer geopend. De voorzitter van 't comité de heer J. Schuijt hield een rede tot den burgemeester. De tijden zijn niet rooskleurig aldus spr. Toch stemt 't dankbaar dat u tijd heeft weten te vinden om deze winkelweek weer te openen. Dit bewijst dat u met ons medeleeft. U is de drager van 't gezag en wij geven u de verzekering dat vooral in deze tijden de winkeliers gaarne achter u zullen staan. Namens de winkeliers bracht spreker hem dank voor allen sleun. De burgemeester antwoordde daarop als volgt. Toen tot mij 't verzoek gericht werd deze winkelweek te openen heb ik daaraan gaarne voldaan. De winkeliers hebben getoond dat zij er zijn, dat zij kunnen concurreeren. Men behoeft, een enkele uitzondering daargelaten, voor 't doen van inkoopen niet naar de stad te gaan. Dat ik op den middenstand steeds kan rekenen is voor mij prettig. Hoe beter 't den middenstand gaat, des te beter de gemeente; deze is onmisbaar. Wij moeten eerbied hebben voor dezen stand. Spr. bracht den winkeliers dank voor de belofle, dat zij 't gezag zullen steunen De men- scben zijn over 't algemeen echter niet slecht. De slechte tijden maken hen baloorig. Spr. hoopte, dat deze week zal slagen, en verklaarde haar onder Gods zecren voor geopend. Hierna trok burgemeester Keijzer het gordijn weg en waren de 33 prijzen welke ovoi de koopers beschikbaar zijn gesteld voor 't publiek zichtbaar. Hiermede was deze openingsplechtigheid beëindigd. Motor-ongeval. Een bestuurder van een motorrijwiel schonk Zaterdagmiddag meer zijn aandacht aai» een voorbljriidende electrische tram gaande in de richting den Haag, nabij Scliakenbosch, dan aanden scherpen bocht daar ter plaatse. Juist toen hij recht voor zich uit keek, ontdekte hij een met paard bespannen wagen die links een zijweg wilde inrijden. Stoppen mocht niet meer baten, een aanrijding met de kop van het paard was het "gevolg. De berijder geraakte hierdoor het stuur kwijt en reed eersl over den berm en maakte toen eenige buitelingen met de motorfi?ts over de kóp. Vervolgens kwam hij in een langs dien weg geleg:n sloot terecht, waar hij door voorbijgangers werd opgemerkt. D?ze hebben hem de behulpzame hand gebo den; omwonenden ontfermden zich verder over hem. In de Ned. Herv. Kerk is over Oct. j.l. gecollecteerd f. 111.61. Woensdag- en Donderdagavond zal in 't dienstgebouw van de N.-d. Herv. Kerk het 12Vz jarig bestaan van de Chr. Jonge-, lingsvereeniging feestelijk worden herdacht. VOORSCHOTEN. Onze plaatsgenoote, mej. J. M. H. F. de Keuning, is geslaagd voor het examen kantoorstenograaf 130 lettergrepen per minuut, afgenomen door den R.K. Bond van „Groote" Schrijvers „St. Genesius". Heden is in gebruik gesteld de tele foonspreekcel, geplaatst nabij de tram halte in de Schoolstraat. Van 8 tot 21 uur kan men. dagelijks, en 's Zondags van 8 tot 9 uur, tegen betaling der kosten locaal en interlocaal tclefo- neeren. Met het oog op ongevallen, brand enz. is het jammer dat deze spreekcel alleen nuttig kan zijn op uren dat men overal kan telafoneeren. Het grootste nut is er mede te bereiken op uren dat men in het grootste gedeelte dezer gemeente niet kan telefoneeren. Kunnen hiertoe geen maat regelen getroffen worden? o WASSENAAR. Oplichting. V. E. alhier, deed aangifte van hst feit, dat een hem onbekende man op zijn naam bij onderscheidene winkeliers sigaretten had gekocht. Een wild geworden Koe. Bij het afladen van een koe bij den slager H. alhier, werd het dier dat reeds schuw wac, zoo wild dat het aan de handen van het personeel ontsnapte. In woeste vaart holde het beest door de Lang straat, Molenstraat, Johan de Wittslraat, waarbij een paar menschen bijna omver geworpen werden. Na zich uit een sloot langs die straat gewerkt te hebben, holde het zeker bij intuïtie naar de plaats waar het noodslachthuis gebouwd zal wor den. In den tuin van het politiebureau richtte het veel schade aan. Na zeer veel moeite gelukte het de politie het dier dood te schieten. De politie werd in het schieten zeer bemoeilijkt door nieuws gierigen en ook omdat het drama tuss-hen de omliggende huizen werd afgespeeld. H. besloot de koe niet voor de consumptie te bestemmen. Ongeluk tijdens het voetballen. Gistermiddag kreeg de 3J-jarige C. M. uit den Haag op het voetbalveld Groenen- daal een ongeluk, waarbij hij een linker onderbeen-fractuur opliep. Dr. Hubbeling bijgestaan door mej. de Bode verleenden de eerste hulp, waarna M. met de Roode- Kruisauto naar het stedelijk ziekenhuis in den Haag werd overgebracht. BOSKOOP. Huldeblijk aan oud-burgemeester Colijn. Door het Comité ter aanbieding van een huldeblijk aan oud-burgemeester Colijn, zijn in een groot aantal winkels te dezer plaatse, busjes geplaatst, teneinde een ieder in de gelegenheid te stellen, daarin iets te offeren, ook kleine gaven. Het ligt in het voornemen van het comité, om door een kundig schilder een portret van bur gemeester Colijn te vervaardigen en hem dit aan te bieden. Deze heeft toegezegd het schilderstuk aan de gemeente te zullen schenken met de bedoeling het een plaats te laten geven in de raadzaal. Uiteindelijk wordt het huldeblijk ter plaatse een blij vende herinnering aan de figuur van bur gemeester Coüjn Nieuw Raadslid. Evenals de heer H. Haring, beeft ook de heer Jac. Loef aan den voorzitter van het centraal stembureau bericht gezonden, dat hij zijn benoeming tot lid van den raad aanneemt. Een moedige redding. De heer H. Kooij, die op zijn rijwiel langs de Gouwe fietste, hoorde plotseling hulpgeroep. Hij zag evenwel niets in het water en het hulpgeroep zich herhaalde, bemerkte hij dat het uit den polder kwam. Hij begaf zich dadelijk in die richting, en zag een man in de sloot liggen. K. moest evenwel eerst twee slooten over zwemmen om bij het slachtofer te komen, hetgeen juist bijtjds bleek te zijn, daar hij den drenkeling zekeren H. v. O. van een wissen dood kon redden. Van O, die veel water binnen gekregen had, verklaarde al varende van de schuit te zijn gevallen. NIEUWKOOP. Varken in beslag genomen. De Ambtenaren van den Vleeschkeu- ringsdienst bijgestaan door den Gemeente veldwachter hebben een huiszoeking ge daan bij den veehouder Z. alhier en von den in den kelder een geslacht varken van ongeveer 300 pond, dat niet gekeurd was. Het vleesch is in beslag genomen; proces verbaal wprrt nniramaatt verbaal werd opgemaakt. In den laats ten tijd komt het in deze gemeente herhaaldelijk voor, dat langs de hulzen loten ten verkoop worden aangebo den, in strijd met de Loterijwet, en dat leerplichtige kinderen langs de hulzen ven ten met verschillende koopwaren, in strijd met de Arbeidswet. Belanghebbenden en ouders worden gewaarschuwd, dat aan de politie opdracht is gegeven dit euvel tegen te gaan en proces-verbaal moet worden opgemaakt. NOORDEN. Aan de beurt van aftreding als Ouder ling en Diaken bij de Geref. Kerk zijn de heeren J. de Vink en T. Alblas. De bijdrage der Geref. Kerk alhier voor de classis Woerden bedraagt voor deze Kerk de som van f. 60.60, o WADDTNXVEEN. Bedankt. Bedankt voor de Ned. Herv. Gemeente alhier, ds. E. Schimmel te Ameide. De heer P. Schouten uit Gouda, is als oefenmeester van de V.V. ..Be Quick" al hier, aangesteld. De heer M. Kwaak en mej. H. den Boon, beiden alhier, werden benoemd in een administratieve functie bij een der crlslsbureaux in den Haag. Tegen de gebroeders V. uit Boskoop en Waddinxveen is proces-verbaal opge maakt terzake van diefstal van aardappe len uit een z g. aardappelkuil van den landbouwer v. D. K. in het Noordelnde al hier. Na verhoor zijn zij weer op vrije voe ten gesteld. o WOUBRUGGE. Tot stemgerechtigde lidmaten als ge machtigden in het Kiescollege \ban de Ned. Herv. Kerk zijn hzrkozen de heeren W. A. Boot en W. van Teijlingen en gekozen de heer E. Stigter, terwijl op 1 Dec. a.s. herstemming zal plaa'.s hebben tusschen de heeren H. Angenent en W. Blanksma. VOOR DINSDAG 28 NOVEMBER Hilversum, 296 M. 2996 M. AVRO- uitzending 5.306.00: VPRO 8.00: Gramofoonpl. 10.00: Morgenwijding 10.15: Gramofoonpl. 10.30: Orgelconcert door B. W. Schipper Jr. m. m. v. Victoria Binnendijk (alt) 11.00: Kook- en bak- praatje door mevr. R. LotgeringHille- brand 11.30: Vervolg concert 12.00 2.15: Omroeporkest onder leiding van N Treep en Gramofoonplaten 2.20: Vervolg concert 3.00: Knipcursus 4.00: Zang door H. Kaiser, aan den vleu gel J. Koetsier 4.30: Radio-kinderkoor- zang o. 1. v. J. Hamel 5.00: Voor de kinderen 5.30: Jeugdhalfuur v. d. VPRO door Ds. B. J. Aris 6.00: Gramofoonpl. 7.00: Causerie over het postzegelverza- melen door E. Konig 7.15: Gram.platen 7.30: Engelsche les Fred. Fry 8.00: Vaz Dias 8.05: Causerie door Majoor F. J. Buiterman v. h. Leger des Heils 3.20Uit het gebouw voor K. en W. te den Haag: Kovacs Lajos en zijn orkest m. m. v. de Fidele Singers 9.15: Gramofoon platen 9.30: Chansons door Yvette Guilbert 9.50: Omroeporkest o. 1. v. N. Treep, m. m. v. W. Strienz (bas) 11.00: Vaz Dias 11.05—12.00: Dansmuziek door John van Brück and his Boys. Kuizen, 1875 M. KRQ-uitzending 8.009.15 en 10.00: Gramofoonpl. 11.30: Godsd. half uur 12.15: Sextetconcert en Gramofoonpl. 2.00: Vrouwenuur 3.00 —4.00: Modecursus 4.15: Gramofoon platen 4.30: Orkestconcert m. m. v. zangsolist 6.40: Esperantoles 7.15: Kath. RVU 7.35 Gramofoonpl. 7.45: Causerie 8.00: Gramofoonpl. Vaz Dias 8.15: Oratoriumconcert en gramofoon platen 10.30: Vaz Dias 10.35: Gramo foonpl. 11.00—12.00: Schlagcrmuziek. Daventry, 1554 M. 10.35: Morgenwij ding 10.50: Tijdsein, berichten 11.05: Kookpraatie 11.20—11.40: Causerie 12.20: Orgelspel R. New 12.50: Gramo foonpl. 1.50: Midi. Studio Orkest o. 1. v. F. Cantell 2.20: Voor de scholen 2.50: Muzikale causerie 3.55: Fransche !es 4.25: Causerie 4.50: Concert M. Tann— Williams (alt) en het New English Trio 5.35: Kinderuur 6.20: Berichten 6.50: Liederen van Berlioz door K. Winter (sopraan) 7.10: Duitsche causerie 7.40 Het Gershom Parkington Kwintet m. m. v. H. Taylor (mezzo-sopraan) 8.50: Lezing 9.20: Berichten 9 40: Concert door F. Ranalow (bariton) en v. Arnaud (piano i 10.45: Voordracht 10.50 12.20: Dansmuziek. Parijs „Radio Paris", 1724 M. 8.Ö5, 12.20 en 7.40: Gramofoonpl. 8.20: Gevar. progr. m. m. v. Maud Gipsy (imltatrice) cn Èdi en Jean (zangduo) 9.50: Ma- yamba en zijn orkest. Kaiundborg, 1153 M. 11.20—1.20: Concert uit rest. „Wivex" 2.004.00: Omroeporkest O. 1. v. L. Gröndahl 7.20: Feestuitzer.ding van K.F.U.K. 8.30: Gra mofoonpl. 8.50: Reportage 9.35: Ita- liaansche muziek o. 1. v. F. Mahler 10.20 11.50Dansmuziek uit rest „Lodberg" Langenberg, 473 M. 5.25, 6.35 en 10.30 Gramofoonpl. 11.20: Omroepklelnorkest o. 1. v. Seyfert 12.55: Gramofoonpl. 3.20: Solistenconcert en gramofoonpl. 7 30 Omroepdansorkest o. 1. v. Kühn 10.05: Gramofoonpl. 10.20: Siifagorkest o. 1 v. Görlich. ROME, 441 M. 8.05: Gevar concert 8.50: Radiotooneel. Brussel, 338 en 508 M. 338 M.: 12 20: Gramofoonpl. 1.30: Omroepkleinorkest o. 1. v. Leemans 5.20: Symphonlecon- cert o. 1. v. Kumps 6.50: Gramofoonpl. 8.20: Symphonieconcert o, 1. v. Kumps 9.3510.20: Omroeporkest o. 1. v. André HEDEN, Endegeest: Tentoonstelling vJn tenwerk. 7'h9Vs uur nam. 1 Oud-Hortuszicht: Leidsche 8 1/4 uur nam. Rehoboth: Geref. Bond. Spr I kema van Amstelveen. 8 uur nia Stadszaal: Film vertooning 1 ruft". 8 uur nam. 1 Schouwburg: Centraal Tooneel den Kooi". 8 1/4 uur nam. - Dinsdag. Endegeest: Tentoonstelling van tenwerk; 25 en 7"/i9V- uur. nJ „In den vergulden Turk": alg. verg. v. aandeelh. N V. Cultuurmij. 3 uur nam. Kweekschool v. Zeevaart: Stadsen satie; 8 uur nam. Schouwburg: Fritz Hirsch Operette I Dreimaderlhaus". 8.15 uur nam, f Stadszaal: Kinderkoor „Jong HalleM 8 uur nam. BIOSCOPEN, Casino-Bioscoop Hoogewoerd. 8 u j „Politie-inval op Montmartre Zondag nam 2 uur 4 uur 30 en i| Luxor-Theater. Stationswee 8 uur „Het masker van dr. Fu Manchu.' Woensdag en Zaterdag nam 2 un Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en tl Trianon-Theater Breestraat 8 uur f „Uit de ouderlijke macht ontzet." f Woensdag en Zaterdag nam 2 uur Zondag nam. 2 uur 4 uur 30 en s De avond-, nacht- en Zondagsdiens, apotheken wordt van Maandag 27 Nd en met Zondag 3 Dee. a.s. waargeil door apotheek W. Pelle, Kort Rape 12, telef. 594. RECLAME. en te bradeil BAK- EN BRAADVil »tiy 508 M.: 12.20: Omroepkleinorkest I van Leemans en pianorecital 1.30: t mofoonpl. 5.20: Omroeporkest o, Li André 6.35: Gramofoonpl. 6.50 r roepkleinorkest o. 1. v. Leemans -I Omroeporkest o. 1. v. F. André -1 Symphonieconcert o. 1. v. Kumps - 10.20: Liederen van G. Fauré. Deutschlandsender, 1635 M. Rijkszending „Der ewige Bauer". 1 van J. M. Bauer 7.20: Lezing 7..5J pulair concert 8.30: Gevar. prerr.a 9.20 en 10.05: Berichten 10.20-11) Concert uit Hamburg. GEMEENTELIJK RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF, Voor Dinsdag 28 November. lste Programma: Hilversum: 824a 2de Programma: Huizen: 8—24 uurj 3de Programma: 11.2012.20: Krliifl borg 12.2014.00: Luxemburg - 14fl 15.20: Kaiundborg 15.20—17.20: genberg 17.20—19.35: Brussel, V 19.3520.30: Deutschlandsender - afloop: Boedapest, daarna: LangeaM 4de Programma: 8.0012 20: Laag berg— 12.20—14.20: Daventry 16.50: Londen Reg. 16.50-1735: t ventry 17.35—18.20: Londen National! 18.20—19.00: Weenen 19.00-19 30: tuf bouwpraatje door den heer J. Jonker. 04 afd. Gem. PI.: 19.30—2000' Viool-r"™ door den heer ir. L. van Gelderen —21.40: Londen Reg. 21.40—af» Daventry. Wijzigingen voorbehouden. 11. Daar had die slimme Tom op ge wacht. Hij nam nu de plankjes die hij mee had genomen, en spijkerde die met zijn hamer en een paar lange spijkers voor de beide gaten. En nu was het gevaarte een krokodillenkooitje geworden. Tom zocht een dikke tak. en met behult) daarvan rolde hij den stam voor zich uit. Het was zwaar werk, want de weg ging over een heuvel, en Tom moest telkens een steen neerleggen om te beletten dat zijn kooitje weer terug zou rollen. 12. Maar met veel moeite toch de stam boven op den_neu_^( Nu zou het gemakkelijker gaan. ging het aan den anderen kant ne Tom hoefd» eigenlijk heelemaai n te helpen, want de stam .°lde j. kon hem ook n;et tegenhouden, -jj zende vaart ging het naar ging zelf ondersteboven, en de -j- alleen verder over een paar ne, die daar rustig bezig waren, en n 1 wat hun overkwam. Ze bleven liggen van schrik. I

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6