LEJDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 20 Novembtt UIT DE OMSTREKEN. AGENDA. UIT DE RIJNSTREEI HAARLEMMERMEER. Landbouwwintemchool. In liet gebouw van dc Chr. Landbouw- winterschool te Hoofddorp werd door de vcrecniglng van oud-leerlingen van deze inlichting een vergadering gehouden, die werd bijgewoond door den nieuwen direc teur der school, den heer Ir. den Engelse. De leeraar, de heer A. v. d. Ploeg, nield een lezing over „Nieuwere inzichten en uitzichten in zake plantenvoeding en be mesting" en de heer Verkuljl over „De sociale verzekering". Uit de hierop ge volgde gedachtenwisscling bleek, dat beide onderwerpen de volle aandacht en belang stelling der leden hadden en zich ken merkten door eer. nuttige en leerzame verhandeling. Een gauwdief. Toen de manufacturier L. uit Nieuw Vennep aan den Hillegommerdijk alhier, een klant had bediend en weder bij z'n wagen was teruggekeerd, kwam hij tot de onaangename ontdekking, dat een gauw dief een tweetal kofiers met een waarde- vollen inhoud had weggenomen en ermee vandoor was gegaan. De politic stelt een onderzoek in. De staking aan den nieuwen Rijksweg. Op het werk van den nieuwen Rijksweg Amsterdam—Sassenheim, is het na de voorgevallen ongeregeldheden verder rustig gebleven. De arbeiders, die een z.g. „wilde" proteststaking waren begonnen, zijn door den aannemer van het werk ontslagen en waren Zaterdag nog niet door andere werklieden vervangen, zoodat nog ongeveer met de helft van het eerst aangenomen aantal werd doorgewerkt IJsclubs in actie. Verschillende in Haarlemmermeer geves tigde IJsclubs zijn weder in actie gekomen om zoodra de winter z'n intrede gedaan heeft den lieihebber van schaatsenrijden een goede gelegenheid te kunnen verschaf fen tot het beoefenen van de ijsssport. Met de voorbereidende werkzaamheden voor het in orde maken van de Ijsbaan te Hoofddorp, waaraan weder veel zorg zai Woraen besteed, is reeds een aanvang gemaakt. Ook te Zwanenburg nabij Hall- weg zal de nieuwe ijsbaan in een be hoefte voorzien en al het mogelijke in het werk worden gesteld om liet ijsvermaak goed tot z'n recht te doen komen. Verder zal op andere plaatsen in deze gemeente worden getracht goed berijdbare ijsbanen te verkrijgen en zooveel mogelijk te over winnen de groote moeilijkheden die „het werken der watermachincs" en „de scheep vaart" zoo vaak met zich brengen. Veel ratten! Niet alleen worden bij de in de om geving van de Ringvaart aanwezige vuilnis belten honderden ratten aangetroffen, ook jn het centrum van dezen polder wordt de rat in onrustbarend grooten getale waargenomen. Toen bij een der vuilnis belten 's avonds een vrachtauto arriveerde, waarvan de bestuurder zich van een par tijtje waardeloos oudijzer wilde ontdoen, zng hij dat groote zwermen ratten ver blind door de autolichten bij honderd tallen bij elkaar kropen. De chauffeur vond het blijkbaar te griezelig om deze krioe lende menigte te naderen, maar rechtsom keert makende, zal hij 't toch wel jammer gevonden hebben deze gelegenheid om een rattenverdelging op groote schaal de doen plaats hebben, niet te hebben kunnen benutten. Aanrijding. Zaterdagavond werd op den Sloterweg in Haarlemmermeer mej. V. die links van den weg liep en zich bij het naderen van een auto nog gauw naar den anderen kant wilde begeven, door het motorrijwiel gegrepen en een eind meegesleurd. Ze kon niet meer overeind komen, bleek een gecompliceerde beenbreuk bekomen te hebben en werd door de zorg van den autobestuurder, die dadelijk stopte en hulp verleende, naar een ziekenhuis ge bracht. o KATWIJK AAN ZEE. In ons verslag der vergadering V.V.V. is wellicht niet voldoende tot uiting ge komen, dat het instandhouden van net kampeerterrein door den heer Bordewiik in het belang van de badplaats geacht wordt. De heer Bordewijk heeft gepleit voor het voortbestaan van het kampeer terrein o LISSE. De gemeentelijke Arbeidsbeurs. In de afgeloopen week stonden als werk zoekenden ingeschreven: 229 landarbei ders, 15 timmerlieden, 6 metselaars. 5 op perlieden, 12 schilders, 3 loodgieters, 7 chauffeurs, 1 bakkersknecht, 4 winkel bedienden, 1 rijwielmonteur, 2 fabrieks arbeiders, 2 kantoorbediende, 1 kisten maker, 1 transjrortarbelder. 1 kellner, 3 monteurs, 1 handelsreiziger, 1 letterzetter, 1 scharenslijper, 1 meesterknecht, 1 kan toorjuffrouw. 1 winkeljuffrouw. 2 behan gers, 1 machinist, 5 schippersknechts, 1 kabelmonteur. De eerste telling van de offerzakjes- collecte voor de Zending heeft als resul taat, gehad, dat een bedrag van ruim f. 450 werd bijeengebracht. NOORDWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: J. Beijers, van Harderwijk, Stationslaan 81 naar Zwarteweg 20 Wed. J. Andringa geb. M. C. Berkhout, van Haarlem, Vooruitgangstraat 84 naar Wil- helmlnastraat 15 M. Overmeer, van Den Haag Westeinde 132 naai Voorstraat 74 J. A. Bernard en fam.. van Lelmulden, Dorp 321 naar Gooweg 17c C. L. Bruijn- zeel, van Heulekom, Zulderlingedijk B 27 naar Voorstraat 63 F. P. Alkemade, van Bazel, Reuver 385 naar Lijnbaanweg 4. Vertrokken: L. van Rhfjn en fam., van Schoolstraat Tl naar Den Haag v Mus- schenbroekstraat 83 G Duljndam van Toefcomststraat 11 naar Katwijk, 3e Wil lem Taatstraat 8 p. Alders, van Zand- voorttschestraat 22 naar le Thlllay-Go- nesse, Chateau du Moulin (Frankrijk) A. H. A. Leenarts, van Zeestraat 30b naar Amersfoort, Leusderweg 251 B. N. H. Aleksander. van Pietemelweg 21 naar Den Haag, van Alkemadelaan 350 W. J. Fuk- ken, van Duinweg 7 naar Amersfoort, Ca valerie Kazerne J. Langerak, van Voor straat 52a naar Utrecht, M. A. de Ruijter- straat 8 J. Turenhout geb. A. A. Caspers. van Bronckh.str. 77 naar Noordwijker- hout, Haarlemmertrekvaartweg 1 J. Witt, van Huls ter Duinstraat 26 naar Den Haag. Brouwersgracht 23. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Arris Jeroen, z. van A. Weterings en W. C. Vink Martina Helena, d van M. de Jong en N. Korbes Anna Pauline, d. van B. Ike en H. Kuiper Lambertus SJoerd, z. van M. van Wijk en E. J. J. de Groot. Ondertrouwd: A. Cats 27 j. en H. van Leeuwen 23 J. Getrouwd: G. V. de Groot 29 j. en A. Th. de Ridder 27 j. Overleden: Johanna Brama 80 j., wed. van W. Smit Maartje Vink 78 j. wed. van P. van Leeuwen. NOORDWIJK AAN ZEE. Ds. N. J. Cupedo. Ds. N. J. Cupedo alhier heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Wor- kum in de vac. van ds. Eerhard aldaar, die naar "riillegom vertrok, bedankt. NOORDWIJKERHOUT. Zuster Albertha. Met algemeen leedwezen wordt hier ver nomen het plotseling vertrek van de wijk zuster van het Wit-Gele Kruis, Zuster Albertha. Zij was hier ruim 12 jaar werk zaam en wist zich bij de patiënten van alle gezindten zeer bemind te maken. H. Eerw. is overgeplaatst naar Westervoort bij Arnhem. Het bezoek aan den bazar „St. Geer- truude" met daaraan verbonden fancy-fair was enorm. Pastoor Quant was gisteren den geheelen middag aanwezig en ani meerde het publiek tot koopen. De op brengst van den verkoop der gemaakte handwerken en het verdere baüg saldo, komt geheel ten goede aan de hulpbehoe venden der St. Jozef-parochie. OEGSTGEEST. Belangrijke opdrachten. Aan de N. V. Nationale Aannemings Maatschappij v/h. Fa. van der Velden en de Jong alhier zijn onderstaande werken opgedragen Door de N.V. Exploitatie tot Etagewonin gen te Amsterdam, het bouwen van een Flat voor hotelwoningen aan het Olympia- plein te Amsterdam, onder architectuur van den Architect F. A. Warners voor f. 87300. Door B. en W. van Utrecht, het maken van rioleerings- ophoogings- bestratings- en bijkomende werken in en nabij den Blauwkapelscheweg tusschen de Bollenhof- schestraat en de Gem. Maartensdijk voor i. 27.327. Door „Nationaal Grondbezit" te 's Gra- venhage, het bouwen van drie winkelpan den aan de Nachtegaallaan te Utrecht voor f. 28.737. Door de N.V. Bouw- en Handelmaat schappij „Gelria-Hollandia" Dir. L. P. J. Geldens te Amsterdam, het bouwen van vijf villa's aan de Joh. Vermeerlaan te Heemstede voor de som van f. 39.500. Voor eigen rekening het bouwen van 14 burgerwoningen aan de Timor- Mandoera- en Driftstraat te Leiden, raming f. 48.000. Voor eigen rekening het bouwen van 5 villa's in het Bronsteepark te Heemstede, raming f. 62.500. Door de zorgen van het centraal Jeugd Comité zal Donderdagavond gelegenheid zijn de A. M. V. J.-Iilin „Contrasten" te zien, die als ondertitel heeft „Het ont wortelde leven". De film werd samenge steld op initiatief van de Amsterdamsi lie Maatschappij voor Jonge Mannen en laat zien, hoe in dezen tijd van rationalisatie en mechanisatie niet alleen in de steden maar ook op het platte land de jeugd meer en meer in het gedrang komt, en hoe door Jeugdarbeid de diepere levens waarden voor de jonge menschen kunnen worden bewaard of heroverd. De heer H. de Jong. secretaris van de A. M. V. J. zal de film toelichten. Men zie verder de advertentie in dit blad. Naar wij vernemen heeft de Zendings collecte in de Godsdienstoefeningen van Zondag en de gehouden Jeugd-Zendmgs- dienst opgebracht f. 1059.75. Het bedrag van de nog nagekomen giften is f. 25.50. Zooals in de advertentierubriek is aangekondigd zal de diaconie der Ned. Herv. Gemeente alhier in de week van 20—25 November haar najaars-collecte langs de huizen houden. Naar ons werd medegedeeld ls de toestand van de kas der diaconie niet gunstig te noemen. In dien de as. collecte een gelijk bedrag op brengt als het vorig najaar, zal zeer zeker dit jaar een tekort zijn te boeken En dat met den winter vóór ons, als de zorgen voor de armen steeds grooter worden! Een verheugend feit is dat de gehouden Zen dingscollecte een aanmerkelijk grooter be drag heeft opgebracht als het vorig jaar: daarom wordt verwacht, dat toch zeker de armen in eigen gemeente niet ten achter gesteld zullen worden. Mogen de diakenen In de a.s. week niet teleurgesteld worden en geve ieder naar vermogen voor dit goede doel! RIJNSBURG. Een Bijbeltentoonstelling. In deze week, op 22, 23 en 24 November wordt in de Zaal voor Chr. Belangen, een Bijbeltentoonstelling gehouden, uitgaande van de Afdeellng ..Runsburg" van het Ne- derlandsch Bijbelgenootschap. Zij die in het bezit zijn van zeldzame Bijbels, wor den verzocht deze tijdelijk voor deze ten toonstelling te willen afstaan en te doen toekomen aan den secretaris, den heer J. L. Bosschieter. De tentoonstelling zal Woensdag 22 November a.s., des namid dags vijf uur geopend worden, waarbij de plaatselijke predikanten het woord zullen voeren. De opening, zoowel als de tentoon stelling, zijn voor leder geheel vrij en kos teloos bjj te wonen. SASSENHEIM. Bijeenkomst van den R.K. Vrouwenbond. De afd, Sassenheim van den R.K. Vrou wenbond hield een ledenvergadering in het K.SA.. De presidente mevr. v. Reizen Vreeburg opende en heette in het bij zonder welkom den Geestelijk adviseer. De notulen werden zonder op of aan merking onder dank goedgekeurd. Vervol gens werd besproken het a.s. winterpro- gram, waarvan als eerste werd besloten het houden van de jaarlljksche tentoonstel ling van gemaakte kleedinkstukken en fancy-fair. Vervolgens dat bij genoegzame deelneming een cursus zal gegeven worden voor hulp bij ziekte. Opgave kan geschie den bij het bestuur. Ook zal een jaarlijk- sche feestavond worden gehouden, welke zal worden opgeluisterd door het Haarl.- klein-orkest. Hierna werd het woord verleend aan Kapelaan Westerkwamp over „De taak van de vrouw in het huiselijk leven". Spr. schetste de plichten van de vrouw tegen over haar gezin en wees op de verantwoor delijkheid welke zij daaraan verschul digd is. Vooral in dezen tijd, waar zooveel onte vredenheid heerscht, moet de vrouw den man opbeuren, die met loode beenen naar het stempellokaal gaat. Daarom moet zij het huiselijk geluk trachten te be waren. Haar opgewektheid kan er toe medewerken dat hij de huiselijke haard niet ontvlucht. Vervolgens gaf hij eenige wenken om de kinderen tot maatschappe lijke menschen te vormen, en besloot met te waarschuwen dat ook de vrouw niet blind moet zijn voor hun fouten Een dave rend applaus, en een dankwoord van de Presidente volgde. Nog werd overwogen in het komende jaar weer een autotocht te organiseeren, daar hiervoor de laatste keer veel belangstelling bleek. Na rondvraag volgde sluiting dezer bij eenkomst, die door de dames Rotteveel en Alkemade met muziek werd opgeluisterd. verdedigde de O. L. School zoo goed mo gelijk. Deze school heeft de belangstelling van de ouderen noodig. Dank zij de Chr. regeexing moet de O. L School het ont gelden. Deze nationale regeerlng boort de nationale school in den grond, dat is echter de schuld van de ouders. De glorie van de Openbare School is, dat zij geeft aan het kind wat des kinds is, haar groot ste deugd is de verdraagzaamheid. Vroeger zaten naast elkaar kinderen van allerlei stand en geloof, doch thans wordt men gerangschikt naar t kerkgenootschap waartoe de ouders behooren. Op allerlei wijze lastert men de O. L. School; men kan haar echter niet verdringen. Spr. ci- i teert nog gevallen van kerkelijken dwang en eindigde met een opwekking om met Volksonderwijs te gaan staan voor 't kind en te strijden voor de O. L. SchooL Hierop volgde een tweetal declamaties van mej. Sp. Jansen, gevolgd door muziek nummers van 't Septet, waarna optrad het gezelschap Domerghi, waarvan de spelers speelsters een dankbaaar applaus in ont vangst hadden te nemen. Het overige deel i van den avond werd gevuld door voor- drachten van mej. Sp Jansen en de schit- 1 terende muziek van den heer Heydt met zijn Septet. Het was dan ook geen wonder dat toen de voorzitter met een woord van dank aan de medespelers en speelsters hun bloemen overhandigde, het applaus niet ten einde kwam. Hierop volgde sluiting. De Winkelweek. De St. Nicolaas winkelweek zal gehou den worden van 25 Nov. tot 6 Dec. STOMPWIJK. De begrooting 1934. Verschenen is de begrooting 1934 van Stompwijk. De gewone dienst sluit in ontvangsten met f. z52.307.08, in uitgaaf met f. 267.092.33, nadeeiig slot f. 14.783.25: de kapitaalsdienst in ontvangst en uitgaaf 1. 8700. In de toelichting zeggen B. en W., dat bij de begrooting 1933 reeds is opgemerkt, dat een zuinig beheer geboden was, doch dat thans gebleken is dat de financieele positie van de gemeente alles behalve gun stig is. Was in 1931 nóg de beschikking over een batig slot van 1931 groot i. 41.000, de dienst 1932 sloot reeds met een tekort van plm. f. 2000. De dienst 1932 bracht minder op dan geraamd aan Gemeentefondsbelasting ca. f. 4020 .vermogensbelasting ca. f. 700 en uil- keering gemeentefonds ca. f. 1000, terwijl ca. f. 30.000 meer werd uitgegeven dan geraamd was. Meer uitgegeven dan geraamd voor Burgerlijk Armbestuur ca. f. 5000, voor ondersteuning werkloozen ca. f. 7000, voor subsidie werkioozenkassen ca. f. 1700. Aan verhooging van belastingen en liet invoe ren van nieuwe belastingen valt niet te ontkomen. Het aantal opcenten op de Personeele belasting zal worden gebracht van 80 op 200 opbrengst f, 17.760, opcenten gemeente fondsbelasting van 50 op 80 opbrengst i. 5220.33, invoering rioolbeiastiug ofbrengst f. 1000, weder invoering straatbelas'.ing op brengst f. 4000. Verlaging subsidie Burger lijk Armbestuur met f. 3U00, steunverlaging met f.3300. Daarnaast zijn geschrapt of verminderd de verschillende subsidies. Ten opzichte van de loonen van het gen eentepersonecl, wordt afgewacht de houding van Ged. Staten. Kapitaaldienst: Openbare werken inkom sten f. 2700, uitgaven f. 2700. Gasbedrijf inkomsten f.6000, uitgaven f.6000. Totaal inkomsten f.8700, totaal uitgaven f.8700. De totale schuldenlast bedraagt f. 451.829.22 aan geleende gelden, met een verplichte aflossing voor 1934 van f. 27.756.50 en een rentebetaling voor 1934 van f. 20.867.55. Burgerlijke stand. Bevallen: J. Olljkoek geb. Verwoerd, D. J. A. M. v. d. Meer geb. Bergman, D. A. v. Oudheusden geb. Oudshoorn, Z. Ondertrouwd: P. Rheling en J. Blij- leven T. J. H. Molenaar en A. Romijn. VOORSCHOTEN. Vergadering „De Hanze". In het R.K. vereenigingsgebouw ver- aderde, onder leiding van den heer G. chrama, voorzitter der afdeeling, de R.K. niidder.staandsvereeniging „De Hanze". Na opening sprak de voorzitter een woord van welkom, in het bijzonder tot den heer J. Mol, prapagandist van het Centraal Bureau. De secretaris las de notulen der vorige vergadering, die onveranderd werden vast gesteld en bracht verslag uit van den Ccntralen Raad. De voorzitter verleende het woord aan den heer J. Mol, die behandelen zou het onderwerp „De omzet belasting". Spr. begon met de voorge schiedenis van dit belastingonderwerp on der Minister de Geer. welk ontwerp voor den middenstand onaanvaardbaar was om de groote onbillijkheden, die dat ont werp bezat. Het ontwerp van Minister de Geer is, dank zij de gevoerde acties der organisaties ingetrokken en Minister Oud heeft een geheel gewijzigd ontwerp in gediend, welk ontwerp, na behandeling van Tweede en Eerste Kamer is aange nomen en deze wet zal zeer waarschijnlijk op 1 Januari in werking treden. Op de gewone artikelen zullen 4 pet. en op de weelde artikelen 10 pet. geheven worden. Deze wet' geldt voor den tijd van 5 jaren. In den breede zette spr. de werking dezer wet uiteen en toonde aan, hoe de levering van onroerende goederen zal worden belast bij de eindhron: spr. adviseerde de middenstanders te zorgen voor een goede boekhouding, om onjuiste aanslagen te kunnen afwenden. De voorzitter dankte den spreker voor zijn duidelijke uiteenzetting der nieuwe wet, waarmede zoovele kleinhandelaren in de toekomst te maken zullen hebben. Hierop volgde sluiting. VEURLEIDSCHENDAM. Propaganda-avond der vereeniging „Volksonderwijs." Zaterdagavond hield de afd. van de Ver. „Volksonderwijs" ln hotel „De Zwaan" haai' jaarhjksclien propaganda-avond, die een feestelijk karakter droeg. Te c.a. 8 uur opende de secretaris, de heer Jansen, de zeer druk bezochte bijeenkomst. Het speet hem zeer dat de voorzitter, de hper Tim- mers, hier niet aanwezig kon zijn, en ver moedelijk niet veel meer in ons midden zat zijn, wegens een ernstige ziekte. Dat de heer Timmers met zijn gedachten bij ons b> bewijst wel het schrijven dat van hem is ingekomen, waarin hij de hoop en ver trouwen uitspreekt in 't slagen van dezen avond, waarbij spr. zich aansluit en hoopte dat deze avond het ledental zal brengen van 145 op 245. Aanwezig waren naast de leden en in- troducé's de oudercommissies van de belde O. L. Scholen, het geheele personeel van de O. L. School aan den Westvlletweg, het S. D. raadslid Bloemheuvel; de zuster- afd. Nootdorp; den Haag had bericht van verhindering gezonden. Hierna werd over gegaan tot de afwerking van bet pro gramma, d'at geopend werd door het Lled- schendamsch Septet onder leiding van den beer Heijdt. Hierna was 't woord aan den spreker van den avond, den heer F. Gardenier van den Haag, hoofd eener school en lid van Froy. Staten. De afd. WASSENAAR. Loop der bevolking. Gevestigd: M. v. d. Noll, uit Den Haag, Hoogeweg 15 J. W. A. Bruggeman, uit Den Haag, Buurtweg 18 A. Weik- mann' uit Duitschland, Rijksstraatweg 679 K. B. Kleine Bleij, uit Haltern, Eikenlaan 5 P. M. Schneider, uit Vol- lir.ghausen, Eikenlaan 5 B. W. v. Kam pen, uit Voorhout, Victorialaan 7 R. Hochstager, uit Steyr, Koekoekslaan 4 Ch. Nikoleit, uit Den Haag, Pr. Hendrik laan 1 V. Cats, uit Zwolle, Stocplaan 14 J. j. Borgrink en vr„ uit Leeuwar den, van Rceckerenstraat 4 Jhr. H. J. de Graeff, uit Den Haag, Zijllaan 25 J. Lantinga en gezin, uit N.O. Indie, de Lus 20 J. Gcther, uit Johnsdorf, Iepen laan J J. Tuk, uit Rockanje, Zijllaan 37 P. v. d. Kraai), uit Delft, Meijen- dell 2 A. Pruss, uit Den Haag, Meijen- delscheweg 14. Vertrokken: Th. J. van Halderen, naar Delft, Gasthuislaan 179 P. J. van Dijke naar Oud Vosmeer, B 93 J. la Roy en vr., naar Zandvoort, Zandvoortschelaan 20 M. T. Emscherinan, naar Den Haag, Bezuidenhout 33 W. J. Adriaansen, naar Middelburg, Noordweg S 248 a E. Bon- fog, naar Den Haag, Bezuidenhout 6S J. C. Zieck, naar Den Haag, van Diemen- straat 57 J. van der Hoeve, naar idem J. M. Houtman, naar Katwijk, Huize Callao R. A. Kuber, naar Kirschheim A. A. van den Hoek, naar Rotterdam, Vrien denlaan 31 c H. Hoedemaker, naar Lei den, Zoeterwoudschcsingcl 9. Burgerlijke stand. Geboren: Leonardus Johannes Bcrnar- dus', z. van J. Lubbc en M. H. van Dijk Johannes, z. van G. E. J. de Klerk en C. Stok Gerritje, d. van H. van der Does en C. van Beelen Albert, z. van D. van Barneveld en A. Bloemendaal. Overleden: Jacobus Johannes van Gunst, 28 jaar, echtgen. van H. H, Duljf Jacoba v. d. Cingclm, 40 jaar, echtgen. van W. Moermona Jacob Cornells Ver gouwen, 44 jaar, wed. van G. M. Bavincfc, Ondertrouwd: Jan Philip Wegenwijs en Cornelia Nell Jean Albert Grondrexon en Petronella Anna Browne. Gtrouwd: J. G. Groenewegen en G. J. Raaphorst. Geslaagd voor het staatspractijk- examen voor handel en administratie de heer B. Bouché alhier. Geslaagd voor het staatspraotijkexamen voor handel en administratie de heer A. Chr. Sommellng alhier. ZEVENHOVEN. De ambtenaar ter gemeente secretarie, de heer Elsensohn, is benoemd tot on bezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand. De Geref. Kerk droeg aan de ThcoL school te Kampen af de som van f.5.48. Maandag. BurchVzaal: Propaganda-avoi- onthouders. Spr. dr. A. v. d. jj- nam. Rehoboth: Spr. mej. Spanje. 8 nur nam. De Mn SchouwburgJubileum-avond Ji „Brand in de stad". 8.15 uur aan Volkshuis: Spr. dr. Hondlus toekomstigen oorlog. 81/4 uur i Dinsdag. Kweekschool v. Zeevaart: sta lisatie. 8 uur nam. Schouwburg: Nut en Vermai hoogste Recht", 8 uur nam. K a t w ij k-a a n-Z e e (Casa Ca reform. Bond: Spr. ds. Bouthoorn." namiddag. o BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd, l „Atlantide". Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 eo I Luxor-Theater. Stationsweg, 8 uur „Zooals ge mij begeert". Woensdag en Zaterdag nam 2 j Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en Trianon-Theater. Breestraat. 8 tj „Het testament van dr. Marbuse", Woensdag en Zaterdag nam, 21 Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en De avond-, nacht- en Zondagdiei apotheken wordt van Maandag 20 met Zondag 26 Nov. a.s. waargi door de apotheken: G. F. Reijst, straat 35, telef. 136 en A, J, Donk' straat 31, telef. 1313. AARLANDERVEEN. Tot ouderling en diaken der Kerk zijn resp. benoemd de heen duyn en Jac. Schiiller. In verband met het bedank den heer J. Vergeer als lid der za commissie werd als zoodanig beiwi heer M. van Berkel, alhier. ALPHEN. BEGROOTING VAN HET GROS BEDRIJF. Nadeeiig saldo geraamd op (.11 (als vorig jaar). De begrooting van het grondbedri aan ontvangsten en uitgaven op drag van f. 21.974.26, waarbij het saldo is geraamd even als het vorig f. 14.000. Ontvangsten gewone diens,: Hi pachten landerijen f. 7959.27 l!.S verhaal van pensioens bijdragen (14.99); nadeeiig saldo f. 14.000 (1. Uitgaven gewone dienst: Rentei drijf skap. f. 10948.79 (f. 11715.40. van kasgeld f.250 (f. 800)rente) reservefonds f. 5880.85 (f. 1 (08.4C van onderhoud en administrate bezittingen enz. f.1500 (f. 2100i;c< ten f.815 (f. 815); polderlasta (f.595); jaarwedden van de sec. houder f.207 (f.207); kosten vu kering enz. f. 34.88 (f. 34.881. aw gen, overgebracht naar den kapua f. 250 (f. 1750)storting in het ream f 1500 (f.2000); onvoorziene vu f. 187.74 (f. 547.62). J Wat de kapitaaldienst te"*1;,! begrooting aan geraamde onlvat.-s uitgaven op f. 170.000 (f. 100.000). De opbrengst van de huren moflj om lager worden geraamd, in w» de verandering van bestemming kele pcrceelen welland, die weme» wezen voor straataanleg en ww alsmede in verband met de veris,» de pachtprijzen. De officieele opening der Winkel De officieele opening van de WiiJ van 23 Nov.—6 Dec. a.s. onde „Koopt in Alphen" is thans dero» paald op Donderdagmorgen a.s. ln het Huis der Gemeente. Ze01 door ons gemr'.d, zal de open)» verricht door den burgemeester - P. A. Colijn. Uitvoering van „Ehas Naar men ons mededeelde, a! Zangver, „Hosanna" in Felons' o concert geven van MendeDssoh ruim „Elias". Medeweriung h>«33 verleenen mevr. Sophie Ban praan; Mevr. Maartje Plooyer. Tenor; Johan Lammen van Poelgeest, Vleugel, terwijl geleiding zal zorg dragen 3, ,1 Amsterdamsche Orkestyeref'8™ thans zal de uitvoering plaats Ned. Herv. Kerk Julianastraai Wie is de eigenaar! Door den landbouwer 3 werd bij de politie aangif" - het feit, dat eenlgen tijd Êfle weiland een lamsehaap 13 3, loopen, waarvan de eigenaar onbekend ls gebleven. De agent was slimmer dan LK Door de jpolitie werd albie1 middag een vrachtauto waarvan de chauffeur zonder ,ut» voetballers als passagiers in voerde. Na aanhouding terte ^,3 sagiers de auto en gaven te reis dan per autobus te zul' p i Eerst verdween de vrachtauto £1 ting Leiden en later per voet i bailers, wat den agent vero kwam, vermoedende dat de au zou wachten op zijn pass&S'v -ji bleek dit het geval te ,5.M waarschuwde zijn collega5 „g waar de autobestuurder in° f(y3J aangehouden en zooals de voetballers weer als Pa-p.^s-* wagen had opgenomen. r',j( volgde. Onze autobestuurder a had slim te zijn. had bu"f,„ 55^ in casu de sluwheid van onzer gerekend.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6