Lustrum-viering van den Lty LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 30 October HILLINENHILLEGOM 7—1. Verdiende overwinning der thuisclub. Begunstigd door schitterend weer had deze door ongeveer 2000 bezoekers bijge woonde wedstrijd plaats, die een klinkende overwinning voor de oudste Hlllegomsche derde klasser opleverde; en we moeten er direct aan toevoegen, dat de overwinning die (hoewel met rust blauw-wit een 21 voorsprong veroverd had) toch geenszins vaststond. Met groot enthousiasme wier pen de bezoekers zich direct na de rust ln den strijd, maar hun groote fout was, te veel te rekenen op hun middenvoor en dit nu Juist was een kolfje naar de hand van Braam en Van Waveren, die dit veel te korte spel heel gemakkelijk konden onder breken. Hilllnen, ln tegenstelling daarmee, hield het spel goed open. en juist daardoor werd het Hillegom-doel in het grootste ge vaar gebracht; wat door dit echt Holland- sche spel Hlllinen na rust een zestal doel punten opleverde, en hiermede de over winning tot een feit maakte. Hillegom ls de gelukkige met den toss, en laat Hilllnen tegen een hinderlijke zon in aftrappen. Toch komt het eerste gevaar van HUlegomzijde, waar Fr. van der Hulst een prachtig schot inzendt, dat echter su bliem door van der Jagt wordt gestopt Hlllinen zet nu eenlge goede aanvallen op. waaruit een daardoor ontstane corner hard wordt overgeschoten. Weer komt de thuisclub terug en onhoudbaar maakt P. Warmerdam uit een voorzet van den goed spelenden linksbuiten van de Water het eerste doelpunt voor Hlllinen. (10). Aan gemoedigd door dit succes worden de blauw-witten sterker en na eenlge zeer ge vaarlijke Hlllegom-ultvallen, vergroot H. Scholte den voorsprong tot 2—0 Partijen wegen nu meer tegen elkaar op; beide doe len worden bestookt, er zit spanning ln deze plaatselijke ontmoeting, en groot is het gejuich, als De Jong via Fijma's been tegenscoort. (12). De tweede helft bespraken we reeds ini't kort. Eenlge heftige Hillegom-aanvallen leverden geen resultaat op en geleidelijk nemen de in het oranje gestoken blauw- wltten het spel ln handen. Nadat de be zoekers een buitenspel doelpunt hebben gemaakt, belandt het leder bij E. Scholte die handig eenlge spelers passeert, tenslot te komt de bal bij Warmerdam, die geen fout maakt (3-1). Nog gaven de Hillegomm. niet gewonnen; hun spel is echter te door zichtig, en last not least is Van der Jagt in zeer goeden vorm. Mooi maakt Willemse het leder voor Van de Water vrij en on houdbaar vliegt de bal in de Hillegom- touwen. (41). Direct daarop lost de Hil- linen-middenvoor H. Scholte een hard schot, waarna Van Dijk tevergeefs grijpt. (5—1). Hillegom krijgt nu een penalty we gens free-kick, maar meesterlijk keert Van der Jagt de door Verbeek genomen straf schop. De strijd die steeds een spannend verloop had. verslapt nu eenigszins: en tenslotte verhoogt Van de Water door het maken van twee doelpunten de score tot 71. waarmede einde komt van de door beide partijen zeer vriendschappelijk ge speelde ontmoeting, de eerste voor de 3de klasse K N.V.B. Het publiek gedroeg zich buitengewoon sportief. Alles had een zeer ordelijk verloop. Het werd scheidsrechter Willing niet al te lastig gemaakt. Verdere uitslagen uit Hillegom zijn: Hilllnen IV—Hilllnen III 5—7. Hillegom IVKinheim V 65. Spaarnevogels Jun.Hillegom Jun. 1—7. Edo adsp.Hillegom adsp. 41. ALPHEN II—H.V.V. II 3—1. Een groote overwinning op een goed spelend elftal. Alphen II is op den goeden weg terugge keerd. Ondanks het feit, dat 2 spelers moesten worden afgestaan aan het eerste elftal, hebben de Alphenreserves revanche genomen voor de vorige week door het eer ste elftal geleden nederlaag tegen het eer ste van de „Groot Haagsche". Met niet minder dan 81 moesten de Hagenaars den meerderheid erkennen. Het Alphen-elftal heeft over het geheel genomen een goeden wedstrijd gespeeld, de bal werd steeds goed aangegeven en de voorhoede zorgde voor goede afwerking van de meermalen behoorlijk opgezette aan vallen. Vooral het tempo was uitstekend en werd den geheelen wedstrijd goed volge houden. Direct na den aftrap trekt Alphen ten aanval. Voorloopig weet de Haagsche ach terhoede onheilen te voorkomen en door goed spel wordt enkele malen de Alphen- sche achterhoede belaagd. Deze heeft er goed het oog in, want met verre trappen wordt het terrein gezuiverd Rijsdam krijgt dan den bal aangegeven, brengt snel op en geefrt op het juiste moment af aan v. d. Louw, die de score voor de thuisclub opent ,(1—0). Aangemoedigd door dit succes, wordt Alphen iets sterker. De Haagsche verde diging krijgt het zwaar te verantwoorden en al spoedig moet de keeper wederom zwichten voor een hard schot van Vriese- koop. (20). Voor de Hagenaars is dit het sein de zaken nog wat beter aan te pak ken en het is met het Alphensche over wicht gedaan. Eenigen aijd gaat het spel gelijk op. Beurtelings verkeeren beide doe len in gevaar, tot doelpunten komt het (echter voorloopig niet. Totdat eenige mi nuten voor de rust de Alphensche links buiten Mulder een fout in de Haagsche verdediging met een doelpunt weet te straffen. (30). Na de hervatting neemt Alphen het spel Jn handen en spoedig weet de jeugdige linksbinnen Joop Mulder den bal mooi vrij te maken en met een hard zuiver schot te scoren. Direct hierna verschalkt de mid- half van Alphen uit een corner van links den Haagschen keeper (5—0). H V.V blijft ondanks dezen achterstand goed partij ge ven en tenslotte wordt moeite beloond door een werkelijk fraai doelpunt. (5—1) Alphen weet dan nog driemaal het net te vinden, door Mulder, Vriesekoop en v. d. Louw. (81). Hiermede heeft Alphen 2 dezen in goede verstandhouding gespeelden wedstrijd verdiend gewonnen- OLYMPIA—ALPHEN 3—0. Ondanks voortdurend overwicht. Het is Alphen niet mogen gelukken in de pjjpenstad een overwinning te behalen op het nu niet bepaald sterke Olympia. Voor de vele Alphen-supporters, die de reu naar Gouda gemaakt hadden, was het wel een teleurstelling, dat ook deze wedstrijd in een nederlaag voor de Rijnbewoners eindigde, temeer daar vrijwel den geheelen wedstrijd Alphen sterker is geweest. Dat deze meerderheid niet het gewenschte resultaat opleverde, was grootendeels op rekening te schrijven van de Alphen- voorhoede Dit quintet speelde slap en lusteloos en maakte een uiterst primitieven indruk. Ook Bezemer, die direct na den aftrap in botsing kwam met een der Goudsche backs, kon niet zijn gewone spel ontplooien, waardoor enkele goede sco ringskansen voor Alphen verloren gingen. De middenlinie, waarin Dijkman na de rust vervangen werd door de Greef, speel- dnog niet als we gewend zijn. Laatstge noemde steunde na de rust de voorhoede uitstekend, succes bleef echter uit. Dt achterhoede kan over het geheel op een goeden wedstrijd terugzien, hoewel zij bij het derde doelpunt niet geheel vrij uit ging. Keeper Tuinenburg heeft zijn doel op uitstekende wijze verdedigd, de drie doel punten waren voor hem onhoudbaar. Olympia beschikt over een hard werkend elftal met als uitblinkers de doelverdedi- ger Henriquez en de rechtsback Vlot. Het goede kopwerk bij de Goudsche spelers viel op. Na de rust droeg de wedstrijd een forsch karakter en moest de scheidsrechter enkele malen waarschuwend optreden, wat hem goed afging. Gelukkig bleef het hierbij. Na den aftrap loopt Olympia dadelijk hard van stapel en al spoedig moet Tui nenburg vallende redden Langzamer hand weet Alphen het spel te verplaatsen naar de overzijde, waar Bezemer uit een through-pass van Ram rakelings over schiet Als dan Duys, de linksbinnen der thuisclub, den bal in zijn bezit krijgt, weet hij. doordat Broer en Binnekamp elkaar niet begrijpen, met een hard schot zijn club de leiding te geven (10). Alphen weet dan het spel eenigen tijd in handen te nemen. In deze periode weert de Olympia-keeper zich uitstekend. Plots trekt Olympia ten aanval en uit een corner weet Mallon, na eenig heen en weer getrap. den bal m te schieten (20). Als Ram bij 'n der talrijke Alphen-aan- vallen Henriquez passeert brengt de paal redding. Enkele voorzetten van de Greef belanden juist achter het doel, terwijl Tuinenburg door talmen een gemakke lijke kans om hals brengt. Bezemer, die blijkbaar eenige last van de botsing heeft, kan er ook aar niet inkomen. Met Alphen in den aanval breekt dan spoedig de rust aan Na de rust is in het Alphen-elftal de Teeds genoemde wijziging aangebracht en aanvankelijk denken wij dat de achter stand zal worden opgehaald. Door goed open spel wordt de Olympia achterhoede uit haar verband gerukt. Slecht schieten van Ram c.s. voorkomt voor de thuisclub erger, en spoedig wordt weer vervallen in het korte peuterige spel, wat enkele malen wel aardig slaagt, doch absoluut zonder succes is en de tegenpartij steeds gelegen heid geeft in te grijpen. De Greef weet eenige malen door snel opbrengen den bal goed vrij te maken. Het spel wordt dan forscher en overschrijdt meermalen de grens van het geoorloofde. Uit eender weinige, maar niet gevaar- looze uitvallen der thuisclub wordt de bal Ingeschoten. Binnekamp stopt het leder in plaats van het weg te werken en de toe stormende Mallon vergroot andermaal den voorsprong (30). Nog ongeveer 10 minu ten zijn te spelen, onstuimig trekt Alphen ten aanval en voor het Olympia-doel ontstaan hachelijke momenten. Door slecht schieten en door uitstekend werk van keeper Henriquez blijven doelpunten ech ter uit. Nadat Alphen's rechtsbuiten een door Bezeer genomen corner juist naast schiet, kondigt scheidsrechter Hierck het einde aan en heeft Olympia verdiend gewonnen. Verdiend, omdat zij de geboden kansen wist te benutten en Alphen zulks naliet. Alphens voorhoede had dezen middag dan ook wel een volkomen off-day. ALPHIAR.V.C. 1—2. H.D.V. II—A.S.C. II 0—2. Op een moeilijk te bespelen terrein zijn de rood-zwarte reserves erin geslaagd H.D V. II een kleine maar verdiende nederlaag toe te brengen. Hiervoor hebben alle spelers dan ook hard gewerkt. Reeds spoedig na het begin brak Venema door, doch zijn schot ketste terug van de boven lat. tSeeds was A.S.C. in den aanval, doch voor het doel was de voorhoede de kluts kwijt. Rust brak aan met 00. Na de rust was het eerst H.D.V. dat A.S C. terugdrong, maar na een kwartier waren de rollen omgekeerd. Kwee scoorde de eerste goal Toen had Westen pech, want nadat hij eerst tweemaal tegen de lat had geschoten, maakte hij op goede wijze een doelpunt, dat echter geannu leerd werd, omdat de scheidsrechter (die midden in het veld stond) beweerde dat de bal achter het doel lag. Hierna zorgde Venema voor het tweede doelpunt. H.D.V. kwam geweldig opzetten, doch de beide A.S.C.-backs en vooral Fresyer waren in uitstekenden vorm. Toch hadden de H D V.'ers wel één doelpunt verdiend BODEGRAVEN II—L.F.C. II 1—4. Met een zwaar gehavende ploeg bond Bodegraven II thuis den strijd aan tegen de L.F.C.-reserves. Doordat twee spelers waren geschorst en twee verhinderd, waren vier invallers noodig. waarvoor een viertal spelers uit het derde elftal kwamen, die te voren reeds een wedstrijd hadden ge speeld. Het lag voor de hand, dat van deze zwakke combinatie geen succes was te ver wachten en het pleit dan ook niet voor de Leldenaars, dat zij het tot rust niet verder dan een magere 20 voorsprong wisten te brengen. Zelfs verkleinde Bodegraven na de her vatting haar achterstand uit. een penalty wegens hands, welke onhoudbaar werd benut 1—2. De gasten bleven het beste van het spel behouden en wisten hun meer derheid in nog 2 doelpunten uit te druk ken, zoodat het einde kwam met een alleszins verdiende 4-1 zege voor L.F.C. n. Een spannende wedstrijd. De Interesse voor deze ontmoeting was groot. De Hagenaars gaven hier dan ook blijk van door met een flink aantal sup porters naar Alphen te komen om geza menlijk te trachten een gevaarlijke con current voor de eerste plaats van zich af te schudden. Enthousiast werden de R.V.C.-spelers door hun aanhang aange moedigd en het zal voor haar dan ook een groote voldoening geweest zijn dit niet tevergeefs te hebben gedaan. R.V.C. kwam met een 21 overwinning uit den strijd, welke op goed peil stond en van begin tot eind een geanimeerd karakter droeg. Het betere spel van de Haagsche voorhoede heeft veel tot de overwinning bijgedragen en hoewel Alphia in het veld geenszins zwakker was. kan men gerust zeggen, dat R.V.C. verdiend heeft gewonnen. Alphia traft af en heeft het eerste kwar tier het beste van het spel. R.V.C. doet nog erg onwennig, vooral haar backstel, dat tegen de zin instaat, loopt raar te schutteren. Zij weet dit nadeel slechts te ondervangen door een „trap maar uit"- systeem te huldigen, wat begrijpelijkerwijs onder het publiek een fluitconcert teweeg bracht. Langzamerhand krijgt de Haagsche voorhoed haar vorm te pakken en dan blijkt hoe gevaarlijk zij is. Vet ln het Alphia-doel krijgt enkele gevaarlijke ballen te verwerken, wat hem rustig afgaat. Snel en van vleugel tot vleugel trekt de rood zwarte aanval telkens op naar het vijan delijk doel en wanneer Vet een bal niet goed weet te stoppen is de Haagsche rechtsbinnen er direct bij om te doelpun ten. 01. Alphia's linksback is inmiddels wegens een oude blessure uitgevallen en een reserve-kanthalf komt het elftal com- p'.eteeren. Alphia speelt dan in een eenigs zins ander opstelling verder. Haar mid- voor tracht met een ver schot den Haag schen doelman te passeeren, doch deze is op z'n post en toont zich betrouwbaar. De rust komt dan met 10 voor R.V.C. Het tweede gedeelte van den strijd zet Alphia in met enkele goede aanvallen, doch haar buitenspelers toonen zich niet erg actief, zoodat deze aanvallen op niets uitloopen. Zelfs krijgt de linksbuiten eenige mooie kansen tot doelpunten, maar hij weet er geen te benutten. Na een kwartier komt dan toch de gelijkmaker wanneer de midvoor der thuisclub den Haagschen rechtsback zoo in het nauw drijft, dat hij in eigen doel schiet. 11. Dit is het sein voor Alphia om er nog een schepje op te gooien, zoodat R.V.C. een verdedigende houding aan moet nemen. Haar buitenspe lers zijn echter uiterst snel en gevaarlijk, zoodat de Oranje-defensie danig op haar hoed moet zijn. Een snelle uitval is Alphia bijna noodlottig, doch het harde schot van den linksbuiten ketst van de lat in het veld terug. Even buiten het strafschop gebied maakt Alphia's rechtsbinnen dan hands. Een R.V.C.'er plaatst zich achter den bal, Alphia stelt zich verkeerd op en met een hard schot verdwijnt het leer in het net. 12. Er is dan nog tien minuten te spelen en vechten de Oranjehemden om den gelijkmaker. R.V.C. trekt zich echter terug en verdedigt stug. Niettemin krijgt Alphia nog eenige kansen, voornamelijk de linksbinnen en buiten, doch zij falen. Red den wat er te redden valt. is dan het parool der rood-zwarten en telkens wordt de bal onnoodig zoo ver mogelijk uitge trapt. Hoewel dit niet sympathiek aandoet, is het blijkbaar geoorloofd .doch het pu bliek begint zich er mee te bemoeien, even eens op onsvmpathieke wijze. De stemming wordt er niet beter op, maar hoe het ook zij, RV.C. houdt stand en wanneer de cor rect leidende scheidsrechter het einde aankondigt, hebben de Hagenaars twee kostbare puntjes veroverd, welke zij goed beschouwd, verkregen door een spel, dat oo tempo gebaseerd was en boven dat van Alphia uitstak. H. V. V. III—ALPHIA II 4—3. Na de fraaie overwinning van de vorige week tegen U.V.S. heeft Alphia in H.V.V. toch haar meerdere moe ten erkennen. Dit is niet te wijten aan minder spel, integendeel Alphia hield het spel keurig open hetgeen geschiedde door middel van den midhalf, die een goede partij speelde, terwijl de linksbuiten en rechtsbuiten voor keurige voorzetten zorgden. H.V.V. daar entegen hield het spel kort, zoodat de achterhoede weinig moeite had ln te grij pen. Alphia neemt aanvankelijk het spel in handen, maar H.V.V. werkt zich spoedig los en als een scrimmage voor het Alphia- doel ontstaat, geeft de scheidsrechter op onverklaarbare wijze aan H.V.V. een straf schop welke in een doelpunt wordt omge zet 10. Verwoed valt Alphia dan weer aan en uit een keurige voorzet van den linksbui ten doelpunt de rechtsbinnen fraai 11. Er wordt nu hard om de leiding ge streden. Succes komt voor H.V V. als de linksbui ten voorzet en de bal belandt bij den rechtsbuiten, dan opnieuw voorzet, waar na de midvoor scoort 21. Na de rust vlot het bij H.V.V. beter. Het spel wordt nu ook meer open gehouden. Zij oefent dan ook eenigen tijd druk uit op het Alphia-doel In deze periode scoort H.V.V. 2 maal 4—1. Dan werkt Alphia zich weer los en is het met H.V.V. gedaan. Eenige corners volgen, uit één waarvan de rechtsbuiten doelpunt 4—2. H.V.V kan den druk niet weerstaan, de linksback weet dan ook niet anders te doen dan een door den linksbinnen inge schoten bal met de handen weg te slaan. De strafschop wordt door den linksbui ten benut 43. In de resteerende minuten, die nog te spelen zijn, wordt niet meer gedoelpunt, zoodat het einde aanbreekt met een kleine overwinning voor H.V.V. S. L. F. n—L. R. C. ra 9—2. S. L. F. verschijnt in een gewijzigde op stelling, welke vrij goed voldaan heeft. De rust gaat dan ook in met een 31 voorsprong. Direct na de rust een L.R.C.- aanval en het is 32 dank zij het „tra- ditioneele" misverstand in de achterhoede L. R. C. wordt dan verder geheel inge sloten en als scheidsrechter Pardon het einde aankondigt is de stand 9—2 voor de Demonstratie van goeden geest en onderlinge waardeer,- De jubileum-herdenking van den Leid- schen Voetbalbond is geworden tot een feit van groote beteekenis in de Leidsche Voetbal-historie! Ware er op zichzelf, ter gelegenheid van het zesde lustrum, geen aanleiding tot bijzondere feestelijkheden, de enorme groei van den Dond noopte nochtans de kans te benutten om naar buiten uitdrukkig te geven aan den voor- treffelijken geest in deze Leidsche voet bal-organisatie en de zeer snel stijgende belangstelling. In vijf jaren tijds klom het ledental wij hebben dat Vrijdag reeds verteld van 850 tot bijna 2700 en wellicht geen enkele sportbond in Neder land zal op een dergelljken vooruitgang kunnen wijzen! Het zijn deze overwegin gen geweest, die tenslotte toch tot een herdenking in breeden kring hebben doen besluiten en zoo ooit dan mag van deze gebeurtenis gezegd worden dat zij voor de jubileerende voetballers van waarde ls geweest. Want een meer mas saal krachtsvertoon ware vrijwel onmoge lijk. Die receptie. Zaterdagmiddag ge houden in de bovenzalen van „De Har monie. is geworden tot een geweldige de monstratie van sportieve eenheid en saamhoorigheid, een voorbeeld van wat door uitstekende leiding en goeden geest op organisatorisch gebied kan worden bereikt! De groote parade van voetbal afgevaardigden e.a. duurde van halfvier tot over vijven. Onafgebroken, in bonte variatie en met steeds verblijdende klan ken! Temidden van een pracht van meer dan dertig schitterende bloemstukken ls er door honderden getuigd van hun trouw en waardeering voor den bond, zijn er woorden van vriendschap gesproken en werden optimistische verwachtingen voor de toekomst naar voren gebracht. Dat alles te vermelden ware ondoenlijk en op den duur waarschijnlijk niet interessant meer. Laat ons in hoofdzaak volstaan met de vermelding van de namen derge nen, die hun felicitaties kwamen aanbie den. In de eerste plaats dient dan wethou der mr. Romijn, te worden genoemd, die 't gemeentebestuur vertegenwoordigde. Hij getuigde van de waardeering van B. en W. voor het L.V.B.-bestuur, dat zijn taak op zoo goede wijze vervult, en voorzitter Steenhauer, verheugd over het feit dat de gemeente thans (voor het eerst) haar be langstelling toonde, heeft in enthousiaste bewoordingen zijn voldoening uitgespro ken over wethouder's Romijn aanwezig heid! De heer Baak, inspecteur van het Lager Onderwijs, prees den L.V.B., die in zijn vaandel heeft geschreven dat het doel van den wedstrijd moet gaan vóór het winnen van den wedstrijd. De heer Del- vaux, uit Purmerend, bood namens den Noord-Hollandschen Bond een enveloppe met inhoud aan, mr. van Bisselick kwam namens den Haagschen bond met warme gelukwenschen en een brievenweger, de heer Gosschalk schonk voor den Amster- damschen bond een fraai herinnerings bord. De heer Keppels, namens de Fed. van Erkende Voetbalbonden, had geen passend geschenk kunnen bedenken en overhandigde daarom een bedrag onder enveloppe. Bij monde van den heer v. d. Burg ontving het jubileerende bestuur namens oud-bestuursleden een voorzit tershamer, terwijl verder felicitaties wer den aangeboden door: S.L.F., Ons Clubje, S.C.O., Leidsche Scheidsrechters-vereeni- ging, U.V.S.Zuiderkwartier, A.S.C., Al phia. Alphen, D.V.S., W. Brouwer (namens de wedstrijd-controleurs), Jonker (op zichter plantsoenen en sport-terreinen der gemeente), Rijnsb. Boys, Roodenburg, Tona, Koudekerk, Rouwkoop, L.D.W.S., Leidsche Boys, A.R.C., R.C.L., J. Gulde- mond (lid van verdienste), s- Lugdunum, Nieuw-Brunhllde, Li) Pacta, Quick Boys, v. d. 'w V.B.), Metz (Leidsche Turnkrii» hilde. Repellus (namens den p. Jonker (oud-bestuurslid), de Biljartbond en den heer De Brt bestuurslid). Schriftelijke gelui waren ingekomen van: Gron v V.B.. Nijm. V.B., Limb. VB. Prooye (voorzitter K.N.VBi, Zwemclub. Bresteyn, Katwijk, Lj" Hoogendam (oud-secr. L.V.B) Kagia, Meyer (commissaris van' a Woubrugge, Terleede, Goudsq, D.K.L., Noord-Centrale V.B, en' tenbroek (consul K.N.V.B.) Dt t bloemstukken is te groot om q vermeld. Slechts zij aangestipt c;- toe ook behoorden die van K Sleutels en L.D.T.S., welke verte niet ter receptie waren vertegeerj of een schrijven hadden gezona Leidsche Scheidsrechters-vereenit-, weer bijzonder werk gemaakt q. bloemhulde en een uit Flora's h gevormd doel laten vervaardigen, gemeene bewondering heeft gc; In de groote stadszaal, die zat peerd met de vlaggen der aangt vereenigingen, werd des avonds j viering voortgezet. Natuurlijk was plaats onbezet. Onder aanvoert" den heer Alb. Gerritsen, speelda Dutch Players" er al ver voor da vang opgewekte muziek, waardoor i middellijk een vroolijke heerschte, die alleen een oogenB dwongen werd door het ernstigs van den voorzitter, die na r Romijn en den heer Baak ln hei der welkom te hebben geheeten - zen heeft op den sterken bloei a prachtigen geest in den L.V.B,, 02 na de jeugd te wijzen op haar ta steeds eerlijk en sportief te bljr. nimmer te vergeten dat voettj hoofdzaak is in het leven, doch bijzaak. Aan de jeugd is de toet® spr. hoopte dat die toekomst goed-1 gen zijn. Onder zeer levendi» (kenschetsend voor de onderlinge deering in den bond) bracht ie Steenhauer hulde aan den talent: ijverigen secretaris-penningmee. heer W. Caro, om te besluiten woord van hulde voor de feestro" De op het tooneel opgestelde j (van elke club was er één in sport vertegenwoordigdontruimden de planken om plaats te maken cabaret-artisten, die het publiek ve' lang op prettige wijze hebben houden. De feestcommissie bleek r te hebben gehouden met het 2 mengde karakter van de toeschot, dezen avond en dat zij daarbij go sultaten had bereikt bewees het herhaalde applaus. Paul Ostra v ferencier en zong eenige intei liedjes, Henny Parker jodelde, br- mor uit den Jordaan en had r een zeer dwaze transformatie-set) uitbundig succes. De familie Wilt' kend nog van het October-progn monstreerde weer haar schitterend batische verrichtingen, er waren dansnummers van de Love-5.su prachtig gezongen Tsjechische .- van de coloratuur-zangeres Jeaa lek, die in het kader van detent ling misschien niet geheel pars nochtans ruime waardeering vcSU bal onder leiding van den heer i k. linga heeft de lustrum-herdcH den Leidschen Voetbalbond bes'.:». BERESTEIJN I—R. C. L. II 4—2. 't Is voor de jongens van het Instituut Wullings toch een genot, dat zij weer aan de L.V.B.-competitie kunnen deelnemen en de Racing speelde er gisteren een geani meerde partij voetbal. Voor de rust had de strijd weinig om 't lijf en bleven de beide verdedigingen meester van het terrein. De tweede helft gaf een heel ander spel- beeld. Forsch, doch fair en op goed peil staand, was er veel meer teekening in den kamp en de H.B.S.'ers hebben het eerst succes als een der Racing-backs den bal van de doellijn trapt juist tegen den rug van den R.C.L.-doelman, zoodat de bal in het net vliegt, terwijl even daarna uit een doelworsteling d. leiding wordt vergroot (20). De withemden geven den moed niet op en v. d. Wilk benut een korte pass op de juiste wijze (21). Tien minuten voor tijd passeert Klootwijk den uitgeloopen Beresteijn-keeper (22). Fel strijden de beide elftallen om de leiding en een kleine inzinking bij de Racing is voor Beresteijn voldoende, om door twee fraaie schoten van Taverne, onhoudbaar voor den goed keependen Pranger, zich van de overwin ning te verzekeren. De heer Van Deventer leidde uitstekend. ROODENBURG III—D.V.S. IV 4—5. D.VsS. heeft kans gezien een 30 achter stand ln een 54 overwinning om te zet ten Spoedig weet de voorhoede van Roo denburg haar overwicht in drie doelpun ten uit te drukken. Roodenburg verslapt dan dusdanig, dat D.V.S. geen moeite heeft om tegen te scoren. Kort voor de rust werkt Crama het leder ln eigen doel. Na de pauze zet D.V.S. er alles op en zij maakt gemakkelijk gelijk. Als dan bij een van haar aanvallen de achterhoede van Roodenburg te lang aarzelt om ln te grijpen, ziet D.V.S. haar harde werken door het winnende doelpunt beloont. De scheidsrechter leidde correct C.G.W.—K.N.G. Zaterdagmiddag speelde C.G.W. I tegen K.N.G om een bronzen voetballer, uitge loofd door C.G.W. C.G.W. verscheen met 4 invallers. Met de rust leidde K.N.G. met 51. Het einde kwam met 91 voor K.N.G. Woensdagmiddag te 2 uur speelt een CG.W.-combinatie tegen een fabrieksar beiders-combinatie op het terrein achter Pomona. RIJNSB. BOYS I—FIDES PACIÜ Rijnsb. Boys heeft eerst wind" achterhoede der Boys staat raar te teren en binnen 10 min. heeft F F1 20 voorsprong. Uit een voorzet scoort J. Iterson tegen. Dan is d' weer aan F. P., om de leiding te» ten. De Boys herstellen zich dan nog voor de rust is de stand gwl A. Heemskerk en A. v. d. Vijver. Nad tapt R. B. uit een ander vaatje. Cc den sterken tegenwind is zij het mee vallend. De achterhoede is nu uitstel, vorm. terwijl keeper Glasbergen vermurwen is. Bij een mooien aan thuisclub weet zij de leiding terwijl even later c\e midvoor vo» vijfde maal het Leidsche doel vinden. Als de heer Kruit, die uit' dezen prettigen wedstrijd leidde, fluit, heeft R. B. verdiend gewonnei NOORD WIJK I—QUICK B01S IF Een zwaar bevochten doch «'f overwinning. Zaterdag bonden twee oude U» ders den strijd aan en het bleet belangstelling vergeleken met eent. ren terug, voor den kamp tussen® vicus en de Boys, geenszins min1® geworden. Q. B. heeft 1, Noordwijk 3 toj' haar voorhoede. Voor de rust wore- snel en goed spel gegeven en ain tallen volkomen tegen elkaar opê Soms is het Noordwijk, dan weer v ten aanval trekt, maar de acti weten van geen wijken zoodat denv breekt met blanken stand. Na de thee komt Q. B. geweld)?Jg Van beide kanten gaat het Pu?Li' roeren en er volgen voor het na doel zeer benauwde oogenblihlrer backs en vooral de keeper act - weren. Noordwijk tracht zich j» u ken, en weet nog eenige keer® - breken. De voorhoede is echter te Remmerswaal c.s. te passeert", woord is weer aan Q. B. dat w voor het einde bij een geweldige" het Noordwijk doel weet te doelPJjj tijd verstrijkt onder groote spaaj-j een min. voor tijd is het Plu'®' een min. voor tijd is ner r'~' 0 met een pracht kopbal er 0—2 ™JLJ En als scheidsrechter Hillet jzen wedstrijd uitstekend leidde fluit heeft Noordwijk haar eers> dezen wedstrijd uitstekend fluit heeft Nc laag te pakken.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 14