I LEIDSCH DAGBLAD Eerste Blad Maandag 23 October Ij] LAND- EN TUINBOUW. SPORT. KERK- EN SCHOOLNlEUf VISSCHERIJBERICHTEN. DUITSCHLAND. Dc leesten van den Zondag. Voor de „Befrelungshalle" op den Mi- chaelsberg bij Kehlheim hebben de S.A.- mannen uit de Belersche Ostmark gisteren een betooging van trouw aan den rijks kanselier gehouden. Hitier hield weer een groote redevoering. Hij zelde o.a.: Wanneer wij dit leest der herinnering vieren, dan zijn wij ons er van bewust, hoe veel bloed eens heeft moeten vloeien, hoe veel leed werd gedragen om Indertijd de voorwaarden te scheppen voor de later voltrokken vereenlging der Duitsche stam men en Duitsche staten. Het is de herinnering aan zulke groote oifers, welke ons op zoo'n dag den ernst der plechtigheid gerecht doet worden en ons verre moet houden van oppervlakkig hoerapatrlotlsme. De wereld heeft zich ten gevolge van de vijftien jaar lange treurige vertegenwoordiging der Duitsche levens belangen aangewend, het Duitsche volk niet juist te zien. Zwakke regeeringen ver wisselde men met het Duitsche volk On veiligheid. halfheid en ongedecideerdheid schenen dc kenteekenen van ons volk te zijn. Wij zijn ons er van bewust, dat het niet gemakkelijk is, dit verkeerde beeld weg te nemen en het de wereld duidelijk te maken dat het Duitsche volk niets gemeen had met diegenen, die geen gevoel voor eer bezaten. Dat het Duitsche volk dit gevoel bezit en dat het zich verbonden gevoelt met hen, die in het verleden het hebben opgenomen voor de eer der natie. Het Duitsche volk is niet krijgslustig. Integendeel, omdat het den vrede liefheeft, strijdt het voor zijn bestaansrecht en komt het op voor het be staansrecht van ons volk van 65 millioen. Duitsehland en het Duitsche volk hebben geen reden om een oorlog te wenschen, om de eer der natie, de eer van zijn mannen en die zijner soldaten te herstellen. Ons doel is ons volk weer gelukkig te maken door het zijn dagelijksche brood te verzekeren. Een ontzaglijke arbeid. De we reld moet ons met rust laten. Wij willen niets dan onze rust en onzen vrede, om te kunnen werken. En de wereld moet weten, dat voor dezen arbeid de geheele natie aaneengesloten staat. Man voor man en vrouw voor vrouw tot aan de jeugd toe. U, mijne kameraden van de S.A., zijt in het bijzonder de levende getuigen voor dezen wil. U bent niet slechts de garanten voor het heden, heden, maar ook voor de Duitsche toe komst. Wij verklaren ondubbelzinnig te genover de wereld: Indien gij ons op internationale conferenties wilt zien, wan neer u ons in uw Volkenbond wilt hebben, dan slechts wanneer gij ons als volk er kent. Wij zijn op ieder oogenblik bereid verdragen te teekenen, wanneer zij voor ons vervulbaar zijn en wanneer zij voor ons eergevcoel verdraaglijk zijn. Verdragen die noch te vervullen zijn, noch eerzaam zijn, onderteekenen wij niet. Bij dictaten werken wij niet mee. Wij willen den vrede, maar de wereld moet ook weten, dat op den duur deze discrimineering en ontee- rlng van ons volk door ons niet zal worden verdragen. Want even als in den wil tot den vrede, staat in zijn vastbeslotenheid de nationale eer te behoeden, het geheele Duitsche volk achter zijn regeering. Door hartstochtelijk op te komen voor onze eenheid, dienen wij het beste den vrede. Te Weimar is het Darré-huis ingewijd, aldus genoemd naar den rijksminister van Landbouw. In zijn rede schetste de minister de taak van den boerenstand en het werk, dat het nationaal-socialisme voor den boer heeft gedaan, vooral door het oude boercnrecht weer in te voeren. Thans weet de landbou wer, aldus Darré, dat hij met Hitier staat en valt. Men waagt het thans weer hoop vol de toekomst tegemoet te gaan en juist daarom wenscht de Duitsche plattelands bevolking vrede Nergens is die wensch naar vrede grooter dan bij den Duitschen boer. De Duitsche landelijke bevolking zal thans geen kracht en inspanning sparen, besloot minister Darré om zijn leider vool" zich te handhaven. De „Deutsche AUgemeine Zeitung" doet het voorstel dat in Duitsehland vertoe vende vreemdelingen speciale kenteeke nen zullen dragen, teneinde te voorkomen, dat zij door al te fanatieke Nazis gemo lesteerd worden. Duitsehland wil n.l incidenten zooals onlangs tegen Engelsche en Amerikaan- sche burgers, die niet den groet brachten aan den S A.-standaard, voorkomen en het diplomatieke protest van Amerika heeft de noodzakelijkheid aangetoond, dat derge lijke onaangename bejegeningen achter wege blijven. Zoolang zulk een systeem van het dragen van een speciaal kenteeken niet is inge voerd, raadt het bovengenoemde blad vreemdelingen aan. om of wel ter wille van de goede orde den Hitlergroet te brengen, of alle gelegenheden te mijden, waar deze groet zou moeten worden gebracht. TURKIJE. Tien jaar republiek. De Turksche minister van onderwijs en opvoeding heeft gelast, dat 400.000 bron zen medailles geslagen zullen worden met den beeldenaar van Kemal Pasja aan de eene zijde en het inschrift: ..October 1923- October 1933" aan de andere zijde. De medailles zullen 29 October, den tienden verjaardag van de Turksche re publiek verkocht worden. RUSLAND. Moord in een Sovjet-consulaat. Te Lemberg heeft een Oekraiënsche na tionalist een politieken moord aanslag in het Sovjetconsulaat gepleegd. De man ver langde den consul te spreken. Toen men hem niet onmiddellijk binnenliet, loste hij twee revolverschoten op den consulaats secretaris, waardoor deze werd gedood. Een ander ambtenaar van het consulaat verwondde hij aan den arm. De politie ar resteerde den aanvaller, die onmiddellijk bekende en verklaarde, dat hij den moord had gepleegd in opdracht van de organi satie van Oekraïensche nationalisten De autoriteiten hebben den consul hun leedwezen betuigd. Het was de bedoeling van de Oekraïen sche terroristen door den aanslag de aan dacht van het publiek te vestigen op de toestanden in Sovjet-Oeltraine. RECLAME. DRAISMA-VANVALKEMBURQ'S- e A. -'iLEVERTR/ 6866 FRANKRIJK. Dc begrooting. De flnancleele commissie van de Kamer heeft haar rapport ingediend over de flnancieele voorstellen der regeering. De wijzigingen, welke zij aangebracht heeft, verminderen de door de regeering in haar ontwerp geraamde inkomsten, met 647 millioen. De Ambtenarenbond heeft een motie aangenomen om te protesteeren tegen de regeerlngsvoorstellen en het ontwerp dat een speciale heffing invoert van de trak tementen en salarissen. De aangesloten ambtenaren verklaren zich bereid om op het gewenschte oogen blik de gebaren en daden te stellen, welke de syndicale organisaties noodzakelijk zou den achten om het initiatief der regeering te breken Daladier zou in de wandelgangen van de Kamer gezegd hebben, dat men een nieuwe inflatie onder het oog zal moeten zien als niet binnen vijf of zes weken het even wicht op de Fransche begrooting is bereikt. Gisteren is het echter niet tot een be slissing gekomen. Minister Bonset heeft nog eens gewaarschuwd dat een sluitende begrooting eich is, wil men schrik afwen den. Daladier liet de zitting schorsen tot heden een beroep doende op de eenheid der republiek. De socialistische groep verwierp met 46 tegen 45 stemmen het transactie-voor stel inzake de voor-korting op de sala rissen. Als gevolg van deze stemming verlieten Renaudel, Marquet en hun aanhangers de zaal. De overigen, de aanhangers van Blum, stemden voor progressieve belastingen op inkomens grooter dan 15.000 francs, met een toeslag op inkomens van meer dan 100.000 francs Een overeenkomst op dit punt zal even wel. zoowel met de regeering als met de radicalen niet gemakkelijk zijn. ITALIË. Rede van Mussolini. Op de Piazza Venezia te Rome waar 32000 fascisten uit Florence stonden aan getreden heeft Mussolini een redevoering uitgesproken, waarin hij o.m. mededeelde, dat de revolutietentoonstelling een per manente instelling zou blijven, waarheen de toekomstige generaties een pelgrims tocht konden maken. Vervolgens zette Mussolini de historische superioriteit der fascistische beweging en de originaliteit van de fascistische leer uiteen. Nog steeds zijn wij, aldus Musso lini, een beweging en geen partij. De re volutie is niet ten einde, aangezien zij een voortdurende verheffing van onzen geest en strijdlust vormt. De eerste 11 jaar van het regiem waren de tijd van den psy- chischen en volkschen opbouw. Zal 't ook de tijd van den vrede zijn? Dat hangt niet alleen van ons af. Wij hebben op de krach tigste. duidelijkste, oprechtste wijze ge zegd. dat wij den vrede willen, maar een vrede van eer en rechtvaardigheid voor allen. De vrede met eer en rechtvaardig heid is de Romeinsche vrede, die de eeuwen van het imperium heeft be- heerscht en waarvan de geweldige sporen om ons heen staan. Een vrede in over eenstemming met het karakter en het temperament van onze latijnsche en me diterrane psyche. Een Russisch eskader van 3 kruisers en 3 duikbooten zal een bezoek komen bren gen ter beantwoording van het bezoek van het Itallaansch vlooteskader. EGYPTE. De oud-premier Adly pasja f De Egyptische oud-premier Adly pasja is te Parijs overleden. De overledene was van 1914 af gerui- men tijd minister van Justitie in het ka- binet-Roesjdi. In 1926 vormde hij een ka binet der nationale eenheid. Oneenigheid met den leider der Wafd, Zaghoel pasja, leidde tot zijn aftreden. In October 1929 vormde hij opnieuw een kabinet, hoofd zakelijk voor het uitschrijven van verkie zingen De Wafd behaalde toen een groote meerderheid en Adly pasja maakte reeds in December plaats voor Nahas pasja. Se dert dien is hij niet meer op den voorgrond getreden. o JAPAN. Dc buitenl. politiek 12000 communisten in arrest. Het agentschap Sjimboen Rengo deelt mede. dat de Mikado de ministers van Buitenlandsche Zaken en van Oorlog neeft ontvangen. In een officieele verklaring die daarna werd gepubliceerd, wordt gezegd, dat de Japansche politiek wordt be- heerscht door de volgende beginselen: 1. Japan streeft er naar. met alie na- buurstaten vriendschappelijke en normale betrekkingen te onderhouden 2. De staat Mantsjoekwo blijft onver anderd bestaan. 3. £K5 natiouale verdediging van Japan moet zonder euiige beperking worden uit gebreid daar de gespannen politieke toe stand in Azië en den Stillen Oceaan het m stand houden van een sterke weermacht eischt. Volgens een mededeeling van het Ja pansche ministerie van binnenlandschr zaken bevinden zich op het oogenblik 12.000 Japansche communisten in arrest. Van vrijlating is geen sprake. Verwacht wordt, dat zij zullen worden geiiolecrd of yerbannen, VEREENIGDE STATEN. Rede van Roosevelt. President Roosevelt hield Zaterdagavond vanuit het Witte Huis, een radiorede tot het Amerikaansche volk, waarin hij o.a. zeide: „Het is thans drie maanden geleden, dat ik mijn rede tot het volk hield over de nationale moeilijkheden, en niemand kan verwachten dat in een zoo korten tijd, dat de nieuwe staatsmachine functionneert elke plaats en elke staat gelijkelijk en tege lijkertijd zijn deel kreeg van de verbeterin gen welke naar beter tijdsp moeten voeren. Over het algemeen kan men echter trotsch zijn op de dingen tot dusver bereikt. In het voorjaar van 1933 waren er in de Vereenigde Staten meer werkloozen dan in eenlg ander land ter wereld. Naar schat ting bedroeg hun aantal dertien millioen, waarvan een tiental mlllioenen ernstige pogingen deed werk te zoeken. Ik ben overtuigd, dat thans reeds een viertal millloenen aan werk geholpen zijn. Verder kondigde de president aan, dat de regeering de goudmarkt onder regee- ringstoezicht zou plaatsen en dat het goud embargo verlicht zou worden. Hij stelde een gezonden dollar in uit zicht en zeide, dat deze gestabiliseerd zou worden, zoodat het prijsniveau hersteld zou zijn. Hij verzekerde verder het volk, dat de landbouwprijzen omhoog zouden gaan. „Als het niet op de eene wijze gaat, dan op een andere". Voortgaande zeide spr. dat een regee- ringsmarkt voor nieuwgedolven goud zou worden ingesteld onder toezicht van de Financieele Herstel Corporatie en voegde er nog aan toe. dat ofschoon dit een min der wenschelijke politiek was, de regeering indien noodzakelijk om tot het beoogde doel te geraken ook goudaankoopen of verkoopen op de wereldmarkt zou doen. Deze politiek zal niet uitsluitend gevolgd worden om aan de tijdelijke prijsdalingen een einde te maken. Wij gaan aldus voort op den weg naar gezond geld en mijn uit eindelijk doel met het nemen van dezen maatregel is een doorloopende controle in te stellen en te handhaven. Het regeeringscrediet moet worden ge handhaafd en een gezonde dollar de ver hooging van het Amerikaansche prijs niveau vergezellen. De Corporatie tot Financieel Herstel wordt gemachtigd het nieuw gewonnen goud aan te koopen tegen van tijd tot tijd door den president en den minister van Financiën vast te stellen prijzen. Ofschoon, gezien de honderden ver schillende soorten van oogsten en in- dustrieele belangen in dit groote land, onze moeilijkheden niet in een paar maan den zullen kunnen worden opgelost, en dit zelfs wel twee a drie jaar zal kunnen vor deren, bewegen wij ons toch in de goede richting. Roosevelt zeide, dat in doorsnee de farmer ongeveer een derde meer voor zijn oogsten zou ontvangen dan in 1932. De president toonde zich ofschoon tevre den met het reeds ingetreden prijsherstel der landbouwproducten, dienaangaande nog niet voldaan en zeide dat het de vaste bedoeling der regeering 'was dit prijsher stel verder voort te zetten. In verband met den monetairen toestand zeide de president: „Wij zullen trachten een dollar in te stellen en te handhaven waarvan de koopkracht en schuldbetalings- kraeht gedurende de komende generatie niet zullen veranderen. Spr. zelde verder nog, dat er sommigen waren, die het paard achter den wagen wilden spannen, en eerst een permanent waardeherstel van den dollar wenschten. De regeeringspolitiek komt echter het prijsherstel het eerst. Ik noch iemand anders kan voorspellen wat de permanente goudwaarde van den dollar worden zal. Dit te voorspellen zou het noodig maken later veranderingen te kennen, die door toekomstige feiten veroorzaakt zouden kunnen worden. Betreurende dat de dollar eveneens aan internationale invloeden onderworpen was naast de interne, zeide de president ten slotte, dat de Vereenigde Staten de con trole over de goudwaarde van den dollar vast in eigen hand moeten nemen, daar dit noodzakelijk is, om te voorkomen dat de prijsschommelingen van den dollar ons van het beoogde doel, een voortgezet her stel van de goederenprijzen zullen af houden. Het departement van Openbare Werken heeft 25 millioen dollar aan het leger en de vloot toegewezen voor de nationale verdediging, waarvan 10 millioen aan het leger om de paarden en muilezels door auto's te vervangen en 15 millioen, tus- schen leger en vloot te verdeelen, voor de luchtvaart. PRIJZEN VOOR VERSCH SPEK. De Nederlandsche Varkenscentrale maakt bekend, dat met ingang van heden dc prijzen, welke door haar voor het versche spek betaald worden, afkomstig van var kens geslacht na 21 October, als volgt zijn vastgesteld: A. Spek boven 28 kg per strook zonder wang, 57 ct. per kg; B. spek van 24—27.9 kg per strook zonder wang, 55 ct. per kg, C. spek van 18—23.9 kg per strook zonder wang, 54 ct per kg; D. spek van ^3—17.9 kg per strook zonder wang 47 ct. per kg; E. spek van 10—12.9 kg per strook zonder wang 44 ct. per kg; F. spek van 5—9.9 kg per strook zonder wang 41 ct ner kg; G. spek van 10—13 kg per strooK zonder wang £n zonder achterschinkel 53 ct. per kg; H. spek van 8—9.9 kg per strook zonder wang en zon der achterkinkel 51 ct. per kg; I. spek van 5—7.9 kg per strook zonder wang en zonder achterkinkel 49 ct. per kg. KIPPEN- EN EENDENHOUDERIJ Namens den Minister van Economische Zaken, maakt de Regeeringscommissaris voor de uitvoering van de Garantierege ling 1933 ten behoeve van de kippen- en eendenhouderij bekend, dat de uitkeering volgens de garantieregeling voor de week van 23 tot en met 28 October a s. is vast gesteld op 20 cent per 100 stuks uit te voeren versche kippeneieren, tot een ge wicht van minimum 50 K.G. per 1000 st. en op 40 cent per 100 stuks uit te voeren eendeneieren. VOETBAL. R. V. C—HILLINEN 4—3. Schotlooze voorhoede der Hillegommers. Hillinen trapt af, maar brengt het niet verder dan de half-linie. De eerste mi nuut reeds denken we R. V. C. te zien doelpunten, maar de scherpe voorzet van den linksbuiten wordt onbenut gelaten. Hillinen krijgt nu een groot overwicht, en bepaald jammer is het als in die periode H. Scholte hard tegen den uitgeloopen keeper aanschiet. Een waar offensief volgt op het Haagsche doel, maar de doel punten blijven door zwak schieten uit. Zelfs voorkomt de paal een zeker schij nend doelpunt, als de doelman reeds is gepasseerd Succes komt aan de andere zijde. Bij een snellen uitval van R. V. C. schiet de rechtsbuiten hard in en via Van Waveren's voet verdwijnt de bal in het uiterste hoekje. 01. Spoedig na de her vatting is het dezelfde speler die een goed doelpunt maakt. 02. De thuisclub wordt iets sterker en nu voorkomt Van Waveren de derde goal door den bal juist voor den toestormenden middenvoor weg te trappen. De rechtervleugel der bezoekers die wel het beste gedeelte der voorhoede was, zet een goeden aanval op, en heel mooi scoort H. Scholte het eerste tegenpunt 21. Bijna van den aftrap af maakt R.V.C.'s linksbuiten er 3—1 van Doelpunten wor den nu goedkoop en weer krijgt Hillinen moed, als H. Willemse den achterstand tot 32 verkleint. Zelfs maken de Hillegom mers gelijk uit een penalty, door Van Wa veren. 3—3. Fel wordt gestreden om de lei ding; een te ver opdringende achterhoede wordt Blauw-Wit noodlottig en keurig kopt de Haagsche middenvoor uit een voorzet van zijn rechtsbuiten den bal langs Van der Jagt 43. Nog mist Van Waveren een strafschop en dan is het afgeloopen. De lagere elftallen van „Hillinen" be reikten de volgende uitslagen Zandvoort 2Hillinen 2 33. Zandvoort 4Hillinen 3 22. Hillinen 4—DIO 4 4—3. Hillinen 5—ETO 2 3—2. Hillinen Jun. Swastika Jun. 14—2. HILLEGOM I—LAAKKWARTIER I 2—4. De thuisclub speelt het eerst tegenwind en Laakkw. is direct in den aanval. Als v. Kooten een bal verkeerd kopt krijgt de Haagsche midvoor daardoor een kans die hij benut, 01. Dan pakt Hillegom beter aan doch vindt in linksback en keeper groote struikelblokken. Het spel der gasten bepaalt zich op snelle open aanvallen. Bij een misverstand in de H. verdediging scoort de linksbinnen, 02. Ook de thuis club speelt thans meer in de breedte en wordt gevaarlijker, zonder echter te sco ren. Aan den anderen kant licht het beter want uiteen corner wordt het 3e doel punt ongehinderd in doel geloopen. Bij dezen achterstand verslapt Hill, geenszins. Uit een prachtvoorzet van den keurig spe lenden rechtsbuiten doelpunt de midvoor, 13. Hierna zet de linksbuiten voor en wederom scoort T. v. d. Hulst op schitte rende wijze, 23. Hillegom wordt na rust veel sterker. Zij sluit Laakkw. echter te veel in. Als dan bij een verre trap van Laakkwartier de ver opgedrongen links back van H. mist, is het de gevaarlijke rechtsbinnen der gasten die onhoudbaar langs v. Dijk kogelt, 24. Hillegom mist een strafschop en dan is het einde daar. De lagere elftallen van „Hillegom" brachten de volgende resultaten: D.W.O. 1—Hillegom 2 7—0. Hillegom 3Kenau 3 20. Hillegom 4—V.V.H. 3 6—2. Rozenprieel Adsp.Hillegom Adsp 1—5 SIZO (HILLEGOM). Sizo I speelde gelijk tegen V.V.Y. met 1—1. Sizo II won met 21 van V.V.R.A. De Sizo-adspiranten wonnen in Zandvoort WEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. Gisteren zijn de volgende uitslagen ver kregen Bosk. Boys IGouda IV 62, Bosk. Boys IIIGouderak III 21, Waddinxveen III Bosk. Boys IV 22, Voorwaarts IGouda VII, afgelast. Trekvogels IWaddinxveen II I1, WoerdenTrekvogels II 41. WIELRENNEN. L. R. EN T. V. „SWIFT". Uitreiking der Kampioensprijzcn. Gistermorgen was het voor de „Swift" leden en vele supporters verzamelen aan het clublokaal, waar vandaan onder lei ding van de sportcommlssie in clubtocht naar Wassenaar werd gereden, alwaar ge start zou worden voor een 65 K.M. tijd- race, dit zoowel voor de A- als B-klassers. Nadat er geloot was voor de volgorde van starting. gingen er 12 renners eik met 2 minuten verschil den weg op. De heer Van Amsterdam Sr. was hierbij weer tegenwoordig als motorcontroleur, bijgestaan door den heer J. L. Groenewe- gen. Jammer dat in dezen wedstrijd Chr Vink. A. v. Amsterdam en A. Strijk een verkeerden weg hebben ingeslagen, waar door eerstgenoemde in het geheel niet aan de keerpuntcontrole was geweest, en de anderen een stuk waren omgereden, zoo dat zij met de tijden der andere ver schilden. De uitslag is geworden A-klassers: le A. v. Egmond 1 u 39 m. 28 sec.; 2e Th. de Roode 1 u. 40 min. 28 sec. Van de B-k!as- sers is de uitslag geworden: le Chr. de Roode 1 u. 43 min 40 sec.; 2e F. Gros 1 u. 45 min. 20 sec.; 3e J. v. Ruiten 1 u. 46 min 47 sec.; 4e A, v. Amsterdam 1 u. 48 m. 55 sec,; 5e C Paats 1 u. 55 min. 11 sec.; 6e W Kapaan 1 u. 54 min. 32 sec.; 7e J Fi- ltppo 1 u. 59 min. 31 sec.: 8e A. Strijk 2 u. 2 min. 45 sec.; 9e C. Stafleu 2 u. 9 min. 21 sec, J. Bosman heeft dezen wedstrijd onzegeven. Na het binnenkomen van den laatsten renner werd er naar trt r'ublokaal terug gereden, a vaar prijsuitre—ng geschiedde aan hen die 24 Sept. JL te Onfai— winnaars waren geworden van <u 7? gereden wedstrijden. C. Paats le prijs sprintwedstrijd- Aart le prijs. A. v. Amsterdam 2. tijdrace; F. Gros le prijs. Chr. yyf prijs Voorgiftwedstrijd. Hierna uitreiking der prijzen b»H= in de Kampioenschappen der A- e'n dT" sers. over den langen zoowel als j.,'? ten afstand. le Th. de Roode; 2e A. v. Egn het Kampioenschap korte afstend'».-,!.' sers: le. M. v. Aart. 2e E. Sladek vi?1 B-klassers had A. C. Paats beslag te leggen op de kampioenstitel w'* stand. Nadat de voorzitter aan R. ven de 2e prijs had uitgereikt maap/1 sportcommlssie hiertegen bezwaren, i genoemde R. Riethoven bij een mÏ niet aan de keerpuntcontrole was ge,,, maar abusievelijk was genoteerd, chr Roode. die met 13 punten recht had y 2e prijs, kreeg de toezegging, dat t een zelfde 2e prijs zou worden orét digd. Hierop werd aan R. Riethoven d> prijs uitgereikt van het kampioen B-klassers over den korten afstand J. Rietbroek de 2e prijs. Alvorens de „Swift"-voorzitter et bracht hij den dank over aan mevr. newegen en den heer v. Amsterdaa voor de diensten die zij in deze weid den hadden bewezen. Voor den laatsten officieelen wedi strijd in dit seizoen kon de voorzitier kend maken, dat daarvoor al enkele prji waren disponibel gesteld. J. Verschoor zal vanavond een wi_. rilden op de hometrainers bij de S.T „De Kampioen", waar hij zal uitkoa tegen Moeskops, v. Egmond en vele an4 renners. DE RIJNSTREEK (ALPHEN). Gisteren hield de rennersclub de r-^V streek een trainingsrit over 70 K.M. uur werd er gestart waaraan 13 rc-nj deelnamen. Jammer was het dat! banden nogal eens oponthoud brachteil De uitslag was: 1. v. Zeijl 2.18; 2. Böf op half wiel; 3. Bouthoorn 2,181-1 Vonberg 2.18.2. AALSMEERSCHE REN- EN TOERISTENCLUB. Gisteren heeft de Aalsmeersche Rec-I Toeristenclub „A.R.E.T." den strijd ove:J K.M. aangebonden tegen een veteraM club van Amsterdam. De uitslag was als volgt; eerste tbs) ment: 1. De Haan; tweede: 1. Harsht derde: 1. De Haan. Veteranenclub: lilt] R. E. T. 2de; tijd 1 uur 22 min. De uitslag 500 M .sprint was: 1. ders; 2. Banen. PREDIKBEURTEN. VOOR DINSDAG 24 OCTOBER AARLANDERVEEN. Chr. Geref. Kerk: Nam. halfzeven i Alberts van Vlaardingen. BOSKOOP. Evangelisatiebewaarschool Kerkstal Nam. 7 uur, ds. Leep, van Gouda. RIJNSATERWOÜDE. Chr. Geref. Kerk: Nam. hÖ« (Dankstond), ds. Bijleveld van Hak'®! NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Hoorn J. Boonst» Gieten. Bedankt: Voor St. Maartensdijk - Bus te Bergschenhoek. DOOPSGEZ. SOCIËTEIT. Aangenomen: Naar Zeist, C. R dam, te Zeist. IJMUIDEN, 23 Oct VISCHPRIJZEN. arbol per K.G. f. 0.75-0.60, Griet f* rist van 50 K.G. f. 28-13, Tongen I kist K.G. f. 1.50-0.90, Groote Schol per van 50 K.G. f. 23.50, Middelschol f.2 Zetschol f. 30—21, Kleine Schol f- 22-3* Schar f. 14—9.50, Roggen per 20 s® f.15—3.20, Vleeten per stuk f. 3.70—h terman en Poontjes per last van 50 J- f7—4.90, Groote Schelvisch f29, M'J Schelvisch f.30—24, Kleinniiddel Schelf f.20—9.50, Kleine Schelvisch Uy'a Kabeljauw per kist van 125 K.G. Gullen per kist van 50 K.G. f. Lengen per stuk f. 1.25—0.80, Heilbot j* K.G. f. 0.90, Wijting per kist van 50 f. 4.80—2.80, Koolvisch per stuk f-1;7 Makreel per kist van 50 K.G. Aangekomen de Stoomtrawlers: IJ';1- met f.2620, IJM. 59 met f.3080, IJ»1',; met f.3170, IJM. 384 met f. 1420, IJ»- met f.2290, IJM. ill met f.1560, 1 met f.1850, IJM. 134 met f.3310, IJM- met f. 2270, IJM. 4 met f. 1920, UB- met f.3540, IJM. 88 met f.1320, IJW-i met f 4540; de loggers: KW. 60 met KW 175 met f.340, KW. 91 me -X KW. 178 met f.440, KW. 28 me KW 24 met f.410, KW. 112 met KW 167 met f.790, KW. 96 met KW 36 met f.630, KW. 43 me - KW 44 met f.900, KW. 158 met h, KW 19 met f.490, KW. 65 me KV\ 35 met f.400, KW. 51 met i-JJ GG 1.31 met f.1310, MD 522 me 'j O 242 met f.490 (niet officieel: wJLa met f.1111 voor gedeeltelijk P,eke .nIt Aangevoerd 18 kisten versche f. 7.50—5.50 per kist. l' u.vivj pei juai. ...y Overgeladen voor Katwijk de kw •0 kantjes, KW. 41, 484 kantjes, K»v u/.l 473 kantjes, KW. 23, 342 kantjes P' haring.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 2