L.F.C.-LUGDUNUM H.V.V. WINT VAN ALPHEN LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 23 October J Nieuw terrein en clubhuis der Hockeyclub ï>e enorme belangstelling bij AlphenH.V.V., waar aller aandacht was gevestigd op den internat. L. Adam Verdiende, maar geflatteerde zege (4— 0>) (Van oneen redacteur!. Rondom het oude H.V.V. hangt een sfeer van roem en glorie! En alleen dat zou wellicht reeds voldoende zijn geweest om een bezoek dezer ploeg aan het Alphen- terrein te maken tot de sensatie voor de gansche Rijnstreek. Hoeveel te meer was zulks thans het geval nu zij verscheen met den Internationaal Law Adam, die weer in de Residentie woont en regelmatig voor de Groote Haagsche uitkomt! Zelfs een extra-trein was noodig naast tiert tallen auto's en toerlngcars om de be langstellenden naar Alphen te vervoeren waar men, door tijdelijke staantrlbunes met succes poogde den geweldigen stroom van toeschouwers het hoofd te bieden. Onder leiding van de heeren Van der Kolk, DUkman, Soeteman en andere kopstukken van „Alphen" was er een week lang met noesten ijver gewerkt en de zeer vlotte regeling was de beste voldoening voor hun zorg en toewijding! H.V.V., strevend naar een vernieuwing van het verloren eerste-klasserschap, bracht een supporters-schare mede, die met vreeze den kamp tegemoet zag, echter al wat opluchting kreeg toen Pasteur heel kort na den aanvang een gelukkig doel punt scoorde, en nog vóór de rust door de zekerheid eener komende overwinning tot stralende vreugde werd gevoerdDrie doelpunten van Pasteur hadden daartoe den grondslag gelegd, en het was duidelijk dat de Alphenaren, gehandicapt als zi] waren door het wegens blessures verhin derd zijn van Dijkman en Broer, dien achterstand onmogelijk meer konden In- loopen. Temeer niet omdat ook rechts binnen Windhorst reeds eenigen tijd op halve kracht speelde (en dan ook spoedig na de rust het veld heeft moeten verlaten). Nu was H.V.V. gedurende de eerste helft het meest en het gevaarlijkst in den aan val geweest, maar met 30 was haar meerderheid toch veel te ruim beloond. Het eerste doelpunt ontstond in de derde minuut van den wedstrijd, toen de ner veuze Alphen-defensie tevergeefs naar haar vorm te zoeken liep en een zeer tam schot van Pasteur langs den verrasten Tuinenburg in de Alphensche touwen be landde. 01. Een gevaarlijke tegen-aanval opgebouwd door een goed steunende mid denlinie en in hoog tempo door Bezemer en Ram omgezet in een bestorming der Haagsche veste, bewees echter onmiddel lijk dat de thuisclub bezig was zich aan den fascineerenden invloed der roemruchte Haagsche club te ontworstelen. En niets deed toen een groote zege van H.V.V. ver wachten. Beide doelen kwamen in gevaar: het Alphensche doordat Tuinenburg een door Van Suehtelen v. d. Haere Ingescho ten bal liet vallen (Pasteur was evenwel iets te laat), en het Haagsche door felle aanvalsstooten der thuisclub, waarbij vooral midvoor Ram een ernstige bedrei ging vormde voor da Costa's heiligdom, ondanks een constante bewaking van den Haagsehen spil Colthof! De voorhoede der gasten viel bovendien wat tegen. Adam, als rechtsbinnen, bepaalde zich tot enkele fijne trekjes, een enkele fraaie dribble, een keurige opening, maar dwaalde voort durend over heel het veld en deed veel minder nuttig werk dan van hem ver wacht werd, terwijl Max Jansen als links buiten leed aan een overmaat van egoisme en uitsluitend zelf een doelpunt wenschte te maken met absoluut voorbijzien van alle andere mogelijkheden. Tot zeven minuten voor de rust bleef de strijd geheel open en een blunder der Alphensche verdediging gaf toen H.V.V, kans den voorsprong te vergrooten. Her haaldelijk hadden de backs der thuisclub met succes op offside gespeeld en dit ver leidde hen er toe het spelletje telkens te herhalen. Totdat, op genoemd moment, de heer v. d. Burg tegen de verwachting der Alphenaren in eens met floot. Naar onze meening was er trouwens van buiten spel geen sprake, In plaats van door te spelen, althans te trachten zich direct te herstellen, bleven de verdedigers staan: hoog kwam de bal ongehinderd voor doel, SiUevis kopte en Pasteur gaf het leder nog een tikje mee om het in de vijandelijke touwen te doen verdwijnen. 02. En nog vóórdat de pauze inging rees de score op nieuw, doordat Pasteur de hattrick ver richtte. toen hij onder geweldige protes ten der Alphenaren vrij voor doel staande, Tuinenburg onhoudbaar het nakijken gaf. „Dubieus", zei scheidsrechter Mutters op de tribune! Off-side", riepen de veront waardigde spelers en supporters der thuis club. En wij waren het ditmaal geheel met de protesteerenden eens. Niettemin werd het doelpunt door den overigens goed lei denden heer y. d. Burg toegekend en <Sat i is beslissend geweest voor het verdere verloop. Alphen met G. van Leeuwen als inval ler 'voor 'rechtsbinnen Windhorst: atta queerde na de hervatting met een felheid, die soms gevaar voor de spelers van beide partijen opleverde, maar de groote voor sprong had H.V.V. een zoo sterken moree- len steun gegeven, dat zij. aangevoerd door het wakkere trio: Da CostaKalf B. Adam, onvervaard aan die stormloopen het hoofd bood om tenslotte zelf weer tot het offensief over te gaan. En bij een har den schuiver van Max Jansen viel de wei felende doelman der thuisclub zoowaar over den bal heen, waardoor onverwacht de stand op 04 was gebracht! Een fraaie kogel van Bezemer, rakelings over het Haagsche doel. was het antwoord, doch verder kwamen de Alphenaren (bij wie Verkerk linksbinnen Tuinenburg moest vervangen) het toch niet. Fortuna was niet aan hun zijde en het zeer verdiende tegenpunt bleef uit. Wel vond Pasteur aan de andere zijde nog eenmaal het doel (met een kopbal op kniehoogte!), doch de door Jansen voorgezette bal bleek reeds achter te zijn geweest, zoodat het punt werd ge annuleerd. Ook met 40 was de Haagsche zege, hoewel ruim verdiend, overigens reeds geflatteerd. Het spel in dezen belangrijken wedstrijd heeft op zeer behoorlijk peil gestaan. Hes- seling. Binnekamp en Bezemer waren bij Alphen de uitblinkers, terwijl bij de gas ten, naast de geheele verdediging, midhalf Colthof en midvoor Pasteur op den voor grond traden. De Hagenaars beschikken over een goed elftal dat In den huldigen vorm voor de eerste klasse waarschijnlijk nog te zwak is, maar toch in staat moet worden geacht om een ernstige greep te doen naar het kampioenschap! BODEGRAVEN I—Z. N. C. I 2—2. De thuiswedstrijd tegen het Zeister Z. N. C. heeft voor Bodegraven het eerste winstpunt opgeleverd, nadat de rust met een verdienden 20 voorsprong voor de thuisclub was ingegaan. Gedurende de eerste speelhelft had Bodegraven inder daad het beste van het spel en reeds na 7 minuten was het de roodzwarte links binnen, die met een keurig schot zijn club de leiding gaf. 10. Drie minuten latei- krijgt Bodegraven een corner te nemen, waaruit het leder door een Z. N. C.-speler wederom corner wordt getrapt. Deze tweede corner wordt door den rechtsbuiten van Bodegraven keurig genomen en via de handen van den doelman vliegt het ledei in de touwen. 20. De thuisclub blijft in de meerderheid, hoewel enkele snelle aan vallen der gasten niet van gevaar ontbloot zijn en eenige malen moet doelman de Zeeuw handelend optreden, waarbij hij zich echter uitstekend van zijn taak kwijt. Na de thee begaat Bodegraven de fout de de zaak wat al te gemakkelijk op te vatten en de gasten komen nu meer in den aan val. Een fout in de Bodegravendefensie geeft Z. N. C. de gelegenheid, haar achter stand te verkleinen. Friejé wordt gepas seerd en de middenvoor der gasten stormt op het doel af en geeft de Zeeuw geen schijn van kans. 21. Bodegraven raakt dan even de kluts kwijt en knoeit er een tijdlang heerlijk op los. zonder dat het nochtans de gasten gelukt, te scoren Z. N. C. zet ten slotte alles op alles en begint het spel te forceeren, waarop Bodegraven zich ook niet onbetuigd laat, waardoor het laatste gedeelte van den strijd een vrij ruwe vertooning wordt, waarbij van goed voetbal weinig of geen sprake meer is. Bij een aanval der Zeistenaren is de Bodegra- vendoelman uitgeloopen, hij grijpt echter mis en de stand is 22. Verwoed wordt van weerskanten voor de overwinning ge streden, doch gedoelpunt wordt er niet meer, zoodat het einde komt met verdee- ling der punten, welke uitslag de verhou ding juist weergeeft. TERLAAK I—D.V.S. I 2—2. D.V.S. was gisteren de gast van Ter- laak, dat nog steeds ongeslagen aan den kop gaat. En al heeft D.V.S. niet gewon den. op kranige wijze heeft zij tegenstand geboden. Nog 5 minuten voor het einde leidde D.VS. met 21, welke stand in den resteerenden tijd nog veranderde in 22. Onder leiding van den heer Aarsen werd afgetrapt. Al spoedig bleek dat D.V.S. het hard te verantwoorden krijgt. De achter hoede is echter goed op dreef en weer staat de aanvallen. Voor de rust gaat het spel vrijwel gelijk op, zoodat de blanco-stand bij het ingaan der tweede helft de verhouding goed weer geeft. Als de midvoor van Terlaak In bui- spelpositie den bal krijgt toegespeeld en aanvoerder Willebrand nog tracht te red den, krijgt deze een strafschop tegen zich. Terlaak maakt hiervan dankbaar gebruik en leidt met 10. De thuisclub blijft dan eenigen tijd in de meerderheid, doch het driemanschap Van Weeren, v. d. Burg en Hillebrand staat als een muur, waartegen elke Ter- laak-aanval te pletter looptè Bij een aan val op Terlaaks doel zwenkt De Water naar buiten, zet goed voor en Piket kopt den bal in de touwen. Aangemoedigd door het succes komt ook spoedig het tweede doelpunt. Piket snelt door de achterhoede en voor de tweede maal moet de keeper den bal uit het net halen. Er is nu nog een halfuur te spelen en D.V.S. begaat nu de fout om te gaan ver dedigen, zoodat de druk steeds blijft aan houden. Van Weeren is ongenaakbaar en als hij eenmaal gepasseerd wordt kopt Stol den bal uit het doel. Als er nog 5 minuten te spelen zijn, krijgt D.V.S een vrijen schop tegen zich. Deze wordt naar voren geplaatst, de D.V.S half mist, zoodat de rechtsbuiten alleen voor het doel komt en geen fout maakt. De tijd is te kort voor meerdere doelpun ten en als de scheidsrechter het einde aankondigt heeft D.V.S. Terlaak een gelijk spel afgedwongen De heer Aarsen heeft dezen zwaren wed strijd op keurige wijze geleid. LEIDSCHE BOYS I—R. C. L. I 2—2. De Boys hebben twee invallers, R.C.L. is volledig. De Boys ondernemen de eerste aanvallen door hun goed spelenden rechts buiten maar al gauw ziet men dat geen der voorhoede-spelers een goed schot kan los sen R.C.L. komt er nu ook wat beter in en dra is het de goedspelende Mooten die er 01 van maakt. Dan is het of de Boys het gevaar zien want aanval op aanval bouwen de Boys op maar het goede schot ontbreekt. Ook R.C.L. zit niet stil en vijf minuten voor de rust is het weer Mooten die den voorsprong vergroot tot 20. Na de rust pakken de Boys stevig aan en het is al gauw 12. Nu zijn de Boys niet meer te houden en vijf minuten voor tijd maken ze er 22 van. En de laatste oogen- blikken hadden de Boys nog kunnen win nen, want kansen waren er genoeg maar het spel was te kort. De scheidsrechter floot tot ieders genoegen. L. D. W. S. I—DE JAGERS I 2—5. Het begin is voor de Jagers, doch verder dan de backs brengen zij 't niet. Ook de L.D.W.S.-voorhoede ziet geen kans om het Jagers-doel onder vuur te nemen, zoodat 't spel meer op de middenhelft gespeeld wordt. Totdat na een kwartier de rechts back van L.D.W.S. over den bal heen trapt en de midvoor van de Jagers gretig van deze kans gebruik maakt 01. Dit is voor L.D.W.S. 't sein om wat beter aan te pak ken en zij slaagt hierin dan ook maar tot doelpunten brengen zij 't voorloopig nog niet. mede door de vr^pmde beslissingen van den scheidsrechter. Als de rechtsbin nen van L.D.W.S. een goede kans heeft wordt hij gevloerd. De scheidsrechter fluit doch inplaats van een strafschop geeft hij een vrijen trap tegen L.D.W.S. Tot even voor de rust duurt dit spelletje zoo, dan ziet v. d. Voort kans om met een ver schot gelijk te maken 11. Na de thee is L D. W.S. sterker en al gauw maakt v. d. Weij- den er 21 van Dan ontaart de wedstrijd ln een zeer ruwe partij. En door de vreem de beslissingen verliest L.D.W.S. den moed. Zoo zien de Jagers kans om gemakkelijk den stand tot 25 op te voeren. RECLAME 2139a ZONDAG A.S. DE BELANGRIJKSTE WEDSTRIJD TERREIN: A.S.C., KEMPKNAf^ RSTRAAT (OEGSTGEEST) I oegniigspi'ijzenTribune 50 ets., 1ste Hang 40 ets., 2de Rang 30 ets. Voorverkaoo Tribune, le eo 2e Rang bij W. v. leeuwen. Janvossenst. 19, J. Segaar, Morschweg 28 Tcor werlEoivn op ver'aon van werklooieukaart en Jongens uitsluitend op hot Terrein 115 ct. (inzet).Het Alphen-elftal, links naar rechts: zittend: Binnekamp. Lou Tuinenburg en Hesseling; gebd TÏIulder, de Greef en v. d. Leek; staande: Weyers (grensrechter). Oosterman, Windhorst, Ram, Tuinenburg, Bezemer en Dijkman (die wegens een blessure niet meespeelde). L. F. C. II—H. V. V. III 6—1. Na den aftrap is LF.C. direct in den aanval Goed combineerend gaat het op het H.V.V.-doel af. waar de keeper op het nippertje weet t-a redden. Als het spel 10 minuten oud is komt na goed samenspel de bal bij den L.F.C -midvoor, die fraai scoort. De withemden nemen nu het spel in handen maar H.V.V. verdedigt goed. Als na een goeden aanval de L.F.C. rechts binnen hard inschiet kan de H.V.V.-keeper niet voldoende stoppen, waarop de voor hoede der withemden rustig den terugko menden bal in het Haagsche doel schiet. Het spel gaat nu gelijk op. doch kort voor rust verricht de Leidsche midvoor de hat-trick door knalhard den stand op 30 te brengen. De tweede helft begint met een Haagsch overwicht, waarop de H.V.V. linksbinnen prachtig tegen scoort. L.F.C. ziet het ge vaar. De halflinie herstelt het evenwicht en met kleine tusschenpoozen brengt de vlot spelende aanval den stand op 61. Het korte spel van H.V.V. leverde weinig kansen op, zoodat de tweede helft een eenzijdig karakter droeg. Dank zij de pret tige verstandhouding, had arbiter Jonker een prettige taak. - -o- ALPHIA II—U.V.S. II 3—2. Eindelijk is het Alphia gelukt de eerste overwinning te behalen en verdiend. Direct na den aftrap onderneemt U.V.S. een snel len aanval, de linksbuiten zet voor en de midvoor kopt onberispelijk in, 0—1. Niet ontmoedigd speelt Alphia verder en onderneemt ook eenige snelle aanvallen, waarbij diverse mooie kansen echter niet v/orden benut. Er is ongeveer 10 minuten gespeeld als de rechtshalf van Alphia een ver schot inzendt dat doeltreft 11. Aan gemoedigd door dit succes is Alphia eeni- doelpunten uit te drukken. Rust breekt doelpunten uit te durkken. Rust breekt aan met onveranderden stand, 11. Na de rust is Alphia sterker, doch de eerste 20 minuten wordt er niet gedoel punt. Dan plotseling weer een snelle Al- phia-aanval: de linksbuiten zendt een schot in, dat de Leidsche doelman vallen de weet te stoppen; de rechtsbinnen komt echter toestormen en onhoudbaar suist het leder in de Leidsche touwen, 21. Wanneer weer is afgetrapt, onderneemt Alphia weer een snelle aanval waarbij de rechtsbuiten fraai doelpunt, 31. U.V.S. laat het er niet bij zitten en valt ver woedt aan. Al spoedig scoort de midden voor tegen. 32. Alphia ziet het gevaar in en legt zich op verdedigen toe, zoodat er voor U.V.S. geen doorkomen meer aan is. Als scheidsrechter van Wijngaarden het einde aankondigt, heeft Alphia een zwaar bevochten zege uit het vuur gesleept. L.F.C. V—U.V.S. V 6—1. L.F.C. is dadelijk sterker en na 10 minu ten is het 10 door haar midvoor, terwijl de linksbinnen voor rust de score tot 30 opvoert. Na de pauze komt U.V.S. vinnig opzetten, maar er wordt slecht ge schoten en L.F.C. verdedigt uitstekend. L.F.C. werkt zich dan weer los en links binnen en midvoor maken er 50 van. Bij een mooien tegenaanval van U.V.S. schiet de rechtshalf van L.F.C. in eigen doel, 51. L.F.C. weet nog eenmaal te scoren, 61. De leiding was goed. A.S.C. II—A.D.O. Dl 1—2. De rood-groene Hagenaars hebber de rood-zwarte Leidenaars maar m; wonnen en eerlijk gezegd kregen de r- ves van de club uit het Zuiderspjr. der residentie daarmede meer dan zij dienden, want in de eerste helft A.S.C. II een tikje gevaarlijker A.D.O. III. Achter een rood-zwarte hoede, die lang en breed spel goed selde en de Haagsche verdediging toen kens weer uit haar verband rukte, a. toen een De Jong als spil, die alles bit alles kon doen en deed. Maar bij s! zeer gevaarlijke momenten voor het At; doel ontbrak ook nu weer bij de zwarten het slot: de doelpunten wans een wedstrijd wordt gewonnen! In eerste helft heeft ook A.D.O. ni bij haling het Leidsche doel bedreigd, de Haagsche aanval met kort en pen: spel liep volkomen vast tegen de zeer nekkige A.S.C.-verdediging, waarin r Secrève een verdienstelijk partijtje spa Zoo kwam de rust volkomen juist blanken stand Maar een voetbalwedstrijd pleegt helften te geven en juist direct na de p kreeg De Jong, waarop A.S.C. aam en verdedigend had gesteund in de e 45 minuten, een inzinking. Er kwam gat in de A.S.C.-verdediging en gebreï wedstrijdroutine was oorzaak, dat gaping pas werd aangevuld, nadat Hagenaars twee doelpunten hadden maakt. Het eerste na een doelworsl het tweede volkomen onhoudbaar voor goed keependen Westen. De strijd se toen beslist, maar de rood-zwarten wikkelden in het laatste halfuur energie, welke prettig aandeed en die een goed doelpunt van Van KuLk c: doende was beloond. Te weinig profit den daarbij de Leidenaars van de snel en het ingrijpen van den rechtstó Venema. Hier voetbalden Leidsche Haagsche jongerenen ouderei maar zonder een wanklank! En dat. n: is mooi. SPORTMAN I—L. F. C. UI 2-4 Direct zitten beide partijen goed»^ bal en er ontwikkelt zich een vlut?3 spel. Sportman heeft het eerst succs® tot aller verwondering wordt dit doés geannuleerd. Niet ontmoedigd :-;4 Sportman verder en het gelukt den 3i binnen zijn club de leiding te geven.' Bij een prachtigen voorzet van weet de Sportman rechtsbinnen in te pen, dit doelpunt wordt wederom geana leerd, doch ditmaal zeer terecht. Bij aanval van L.F.C. wordt in het benw gebied hands gemaakt en via den paï; de stand gelijk. 11. Kort hierop «9 L.F.C. de leiding te nemen. 21. Na de rust maakt Sportman weder gw 22. L.F.C. wordt dan sterker en spe® herneemt zij de leiding. 32. Nu Sportman den moed zakken en Sep maakt aan alle onzekerheid een einde»j het vierde doelpunt te maken. Met yj komt het einde, van dezen in goede «1 standhouding gespeelden wedstrijd. Zaterdagmiddag is de nieuwe terreininrichting der Leidsche Mixed Hockeyclub den Warmonderweg in gebruik genomen. Op onze foto het gezelschap dat OU opening aanwezig waa.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 12