DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY, LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 23 October 1 UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. AALSMEER. Kerkelijke verkiezing. In verband met de a.s. verkiezing voor gemachtigden in het kiescollege der Ned. Herv. Kerk vernemen wij, dat periodiek aftredend zijn: C. P. Gerritsen, N. Mole- man, W. A. Spaargaren en G. v. d. Schil den (allen terstond herkiesbaar). Tevens moet worden voorzien in de va cature, ontstaan door het overlijden van M. P. Dwarshuis en in de vacature-J. v. d. Zwaard Pzn., wegens zijn benoeming als ouderling, terwijl verder het kiescollege uitgebreid zal worden met twee gemach iigden. Door den kerkeraad worden de aftre denden weer gecandideerd, terwijl dit col lege voor de aanvullende plaatsen de vol gende dubbeltallen zal stellen: C Hage en K. P. van Tol; J. Batenburg Jzn. en Aid. Jongkind Hzn.; C. Passchier en C. Pannekoek; W. Linthout en P. Mur Wzn, Aanrijding. Op den hoek DorpsstraatRozenstraat had Zaterdagmiddag een aanrijding plaats tusschen een motorrijder, die zich in de richting Oostelnde en een auto, welke zich uit de Rozenstraat in richting dorp begaf. De motorrijder werd over den weg geslin gerd en liep ontvellingen op aan gelaat en handen. Hij moest zich onder geneeskun dige behandeling stellen, terwijl zijn mo torrijwiel beschadigd werd. De politie was ter plaatse voor onderzoek. BENTHUIZEN. Vergadering Ver. School met den Bijbel. De voorzitter de heer S. van Galen opende met te laten zingen Ps. 119 17 en deed voorlezing van Ex 14 en gebed. De secretaris de heer L. Voorwinden, las de notulen der voorlaatste en laatst gehouden vergadering, welke werden goedgekeurd. Volgde verkiezing bestuursleden. Het aftre dend lid de heer J. Bij de Vaate werd met groote meerderheid herkozen en nam deze benoeming aan. Hierna werd als bestuurs lid met bijna alg. st. gekozen de heer L. Slootmaker, in de plaats van den beer P. Slootweg, die bedankt had. Besloten werd a.s. voorjaar een ouder avond te houden, waarbij verzocht werd dengene die daarvoor iets heeft, b.v. „op stellen", zulks aan het bestuur mede te deelen. Nadat de heer P. Slootweg, door den voorzitter was toegesproken, deelde deze mede waarom hij als bestuurslid had bedankt. Hij stond er op dat de ver gadering dit zou weten: de voorzitter be handelt n.l. verschillende zaken zonder dat sommige bestuursleden er iets van weten. Als nieuwe leden werden voorgesteld de heeren P. Mets cn A. de Vrij, waarna het hoofd der school de heer Idema, de ver gadering met dankgebed sloot. HAARLEMMERMEER. Aanbesteding. Bij de gehouden aanbesteding van het bouwen van een woonhuis krachtens de landarbeiderswet, voor rekening van den heer J. J. de Rijk te Nieuw Vennep, werd het laagst ingeschreven door de firma Kinbei en Bras aldaar, voor de som van 'f. 2418. Auto-ongeluk. De bestuurder van een auto, de heer N. uit Heemstede, raakte Zaterdagmiddag op den Kruisweg nabij den IJweg in Haarlemmermeer, vermoedelijk door het slippen der wielen, de macht over 't stuur kwijt, met 't gevolg dat het motorrijtuig den grasberm inreed, over den kop sloeg en met de wielen ip de hoogte in de wegsloot terecht kwam. De heer N., die door de glasscherven van de gebroken ruiten eehige kwetsuren had bekomen, slaagde er in zich uit z'n benarde positie te bevrijden. De zwaar beschadigde auto werd met takels weder op den kant getrokken. Dankbare stemming over de Ringdijkbestrating. Nu met liet bestraten van den Ringdijk tusschen Schiphol en de Sloterbrug een begin is gemaakt en met dit belangrijk werk een groote veerbetering tot stand zal worden gebracht, ligt het in de be doeling van het bestuur van de aldaar gevestigde Buurtvereeniging dit feit niet geheel Onopgemerkt te laten voorbijgaan en op den eérsten Zaterdagavond nadat het werk z'n beslag zal hebben gekregen. De dankbaarheid daarvoor o.m. tot uiting te brengen in een te houden optocht met lampions of fakkels, opgeluisterd door muziek. HILLEGOM. Arbeidsbemiddeling. Bi.i de Arbeidsbeurs staan ingeschreven: 4 fabrieksarbeiders, 1 drukker, 1 snelpers drukker, 1 betonwerker, 3 grondwerkers, 11 opperlieden, 4 metselaars, 1 mach. hout bewerker, 21 timmerlieuden, 1 stoffeerder- behanger, 2 schilders, 1 loodgieter-zinkwer- ker, 1 stucadoor, 5 mandenmakers, 1 kisten maker, 1 vloerlegger, 1 waschknecht, 2 electririens, 1 scheepsmaker, 1 wagenmaker, 1 verw. monteur, 1 horlogemaker, 1 boek binder, 3 broodbakkers, 224 landarbeiders, 18 bloemistarbeiders, 2 boerenarbeiders, 7 tuinarbeiders, 1 plantsoenarbeider, 4 jeug dige landarbeiders, 1 venter, 1 handels reiziger, 2 schippers, 1 halfwas-schipper, 3 chauffeurs, 1 wegwerker, 1 trambeamote, 1 voerman, 1 koetsier, 1 varensgezel, 1 buffetbediende, 1 verzekeringsagent, 2 m. kantoorbedienden, 1 idem ben. de 18 jaar; 4 idem vr. ben. de 18 jaar; 32 losse ar beiders. Totaal 380. Aanvragen werkgevers 2. Vervallen 9. Teruggetrokken 5. Plaat singen uit de gemeente 2. Gevonden: aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie: rtjwielbelas- tingmerk dop van gieter, muts. huissleu tel, autokussen, sleutel. Aanwezig en te bevragen bij: J. Stevens. Treslongstraat 12 riem; Slingerland Patrimoniumplein 24 konijn; G. Flentrop Meerstraat 33, hee- renrijwiel; Zwet. Leidschestr. 192, achter klap van vrachtauto; C v d. Beid, Sta tionsweg 224. broodmand Pijpers. Hoofd straat, heerenrijwiel; j. Weyers, v. d. Endelaan 16, rtjwielmerk; H. Kreye, Amb. straat 14, bos sleutels. 4 KATWIJK AAN DEN RIJN. De zendingsbusjes van de leden der Geref. Kerk hebben bij de derde telling 1933 opgebracht de som van f. 219.34. De J. V. op Geref. Grondslag „Pred. 12 la" alhier mag zich, wat het leden aantal betreft in gestadigen groei ver heugen. Op de laatst gehouden ledenver gadering is besloten om de vereeniging in twee afdeelingen te splitsen, teneinde intensiever te kunnen werken en daardoor de vereeniging des te beter aan haar doel te doen l>eantwoorden. NOORDWIJKERHOUT. Gisteravond gaf de Kath. Jonge Man nen Vereen. (K.J.M V.) in café „Gouwen- berg" een liefdadigheidsuitvoering. De zaal was geheel gevuld met belangstellenden. De R K. Geestelijkheid was mede aan wezig. De moderator, kapelaan Minneboo, hield een toespraak. Opgevoerd werd het bekende blijspel „Janus Tulp". Het batig saldo komt ten goede aan de Elisabeth-Vereen, die hulp en steun verleent aan arme zieken. SASSENHEIM. Ondanks hét ongunstige weer heeft de R K. Harmonie "St. Ambrosius" Zater dag de muzikale rondgang gehouden om te trachten de loten ten bate van de kas, te verkoopen. Daar niet de geheele ge meente bezocht kon worden en er nog loten over zijn, wordt de rondgang a.s. Zaterdag voortgezet. Bij de gisteren in de R.K. Kerk gehouden liefdadigheidspredikatie van Pater Franciscus heeft de collecte ten bate van de Parochiale Armen alhier f.370 opgebracht. VEURLEIDSCHENDAM. De Rijksweg GoudaDen Haag. Hedenmorgen te 7 uur is door de Amst. Ballast Mij, een aanvang gemaakt met den aanleg van 't traject Zoetermeer—Stomp- wijk van den Rijksweg Gouda—Den Haag. Een aantal werkloozen van hier is tewerk gesteld, na door 't plaatselijk crisis comité te zijn voorzien van schoeisel en werktuigen. De duur van 't werk is be rend op 2 jaar. Belastingverhooging. B. en W. van Veur zullen bij de be grooting 1934 voorstellen het aantal opcen ten van de Personeele belasting te ver- hoogen van 110 op 150. Concert ten bate van het Crisis-Comité. Zaterdagavona had in 't Patronaatsge bouw een concert plaats ten bate van 't plaatselijk crisis-comité. Medewerking verleenden 't Utrechtsch Dubbel Mannen- kwartet de heeren P. v. d. Hurk, fluit, J. Manissen, piano en H. Reitsma, bariton. Burgemeester Keljzer opende den avond met een hartelijk welkom, inzonderheid tot de medewerkenden, die wij zoo vaak door de radio hebben gehoord. De oorzaak dat de zaal zoo slecht bezet was, is volgens spr. dat men hier ter plaatse geen feestavonden op Zaterdag gewend is; een volgende maal hopen wij op een gtootere opkomst! Voor de pauze traden op het dubbel- kwartet en de heeren v. d. Hurk en Ma- nissen. In de pauze werd een verloting gehouden. Na de pauze traden dezelfde heeren weder voor 't voetlicht benevens de lieer Reitsma. Het succesnummer van den avond was zeker 't Smedenlied, dat werd gezongen in een op 't tooneel in gerichte smidse. Elk nummer van 't pro gramma kreeg een welverdiend applaus. In zijn slotwoord bracht burgemeester Keijzer hartelijk dank aan allen die aan 't welslagen hadden medewerkt, daarbij de hoop uitsprekende dat 't niet de laatste maal zou zijn geweest dat die medewer king werd gegeven, in 't belang van de door de crisis getroffen gemeentenaren. Weekoverzicht Coöp. Groenteveiling. In de afgeloopen week was de aanvoer weer iets minder, terwijl de prijzen op dezelfde hoogte bleven, uitgezonderd mis schien een enkel partijtje le kwaliteit, dat zoo goed als niet voorkomt en nogal afnemers vindt. Voor kassnijboonen werd voor le kw. tot 25 ct. per K.G. besteed en voor mooie princesseboonen, welke nog heel weinig voorkomen tot 22 ct. per K.G. Bloemkool was zoo goed als onverkoop baar, doch salade en andijvie, mits van goede kwaliteit, (welke steeds minder wordt) werd meer gevraagd, de prijs was alleen voor beste kwaliteit van andijvie tot iets boven f. 1 per 100 struik en voor salade f.2 per 100 krop. Voor iets mindere soort als beste, waren echter geen koo- pers te vinden en zulke partijen waren weer niet te verkoopen. De aanvoer van prei en selderij was ook beduidend met lage nprijs. Bleekselderie welke hier veel wordt aangeboden, wordt ook slecht be taald en was eenige jaren terug de prijs voor dit artikel 40—60 ct. per bos en hooger, nu loopt de prijs van 8—16 ct. per bos. Zaterdagmiddag te ca, 4 uur geraakte door onbekende oorzaak nabij Schaken- bosch een bestelauto van bakkerij ten Hoo- pen en Zn. en bestuurd door een der zoons in den berm van den weg. Met behulp van eigen personeel is de wagen weer op den weg gebracht. Over Sept. j.l. is in de Ned. Herv. Kerk gecollecteerd f. 140.99V2- VOORSCHOTEN Bijeenkomst der Vrijw. Burgerwacht. De Voorschotensche Vrijw. Burgerwacht heeft de gebruikelijke prijzenuitdeeling, na afloop van de gehouden schietwedstrijden, gecombineerd met een lezing met licht beelden, welke gehouden werd in de gymnastiekzaal achter het Raadhuis. Achter dè bestuurstafel, waren, dezen avond, enkele versieringen aangebracht, bestaande uit de vlag van Voorschoten, met een prince- en een nationale vlag en in het midden het vaandel, waaraan vele medailles Onder de talrijke aanwezigen bemerkten wij o.a. de eere-voorzitter, burgemeester E. Vernède, de oud-commandant, de heer A. Elskamp van ZejLst, burgemeesters uit AARLANDERVEEN. Blijkens mededeeling van B. en W. zullen gedurende 1 Nov. 1933 tot en met 31 Maart 1934 de keuringen krachtens de vleesch- keuringswet alhier uitsluitend plaats heb ben op Maandag, Donderdag en Zaterdag. ALPHEN. Zendingsavond der Fed. van Chr. Jeugdvereenigingen. Uitgaande van de Federatie van Chr. Jeugdvereeniglngen werd in het wijkge- bouw .Bethel" een goedbezochte Zendings avond gehouden.. De voorzitter, de heer H A. v. d. Kemp, heette de aanwezigen welkom ging in gebed voor en was verheugd over de groote opkomst doch had nog een grootere belang stelling van de zijde der leden van de federatie verwacht. Als spreker trad hierna op, de heer Smelik, oud-Inspecteur van het ChriiLe lijk onderwijs te Suriname. Deze gaf een keurige uiteenzetting omtrent: „land en Volk". Spr. wees hierbij op de levenswijze, aard der bevolking en schetste tevens de hoedanigheden cn bijzonderheden van Suriname. Na de pauze sprak de heer Polanen, een neger uit het boschland te Suriname. Op aangrijpende en bezielende wijze, verhaal de deze over zijn ervaringen in Suriname, de toestanden onder de bevolking, speciaal van die in de oerwouden voor zoowel wat betreft het zedelijk en godsdienstig leven voor en nadat de Zending haar arbeid onder zijn rasgenooten had aangevangen. Spr. was zelf tot het Christendom over gegaan, en wist met overtuiging zijn hoor ders te boeien, op heerlijke wijze getuigen de van den zegen van den Zendlngsarbeid en het steeds door Gods genade meer doorbrekende licht van het Evangelie. Speciaal wees spr. hierbij op de beteekenls van de schrifwoorden: „Kom over en help ons". Onder de grootste stilte werd de heer Polanen aangehoord, men was zelfs zoo onder den indruk gekomen, dat de ver duidelijking met lichtbeelden werd uitge steld. Na een dankwoord tot beide sprekers door den voorzitter, werd de bijeenkomst door den heer J. Zonneveld met dankge bed gesloten. naburige gemeenten, benevens afgevaar digden van Vrijw. burgerwachten uit de Kring Duinland. Omstreeks 8 uur opende de commandant, de heer A. J. Turion, deze bijeenkomst met een woord van welkom, waarna hij de aanwezigen verzocht het eerste couplet var. het „Wilhelmus" te zingen. Vervolgens werd het woord verleend aan den heer dr. A. P. J. Hoogeveen, van Amsterdam, scheikundige aan het laboratorium van liet Staatsbedrijf der Artillerie-inrichtingen, voor het houden van een lezing met licht beelden over „De Chemische Oorlog". Spr. gaf een algemeen beeld en toonde aan dat, gasoorlog en gasaanvallen feitelijk geen goede benamingen waren, aangezien ook vaste stoff; worden gebruikt. De z.g. gasaanvallen zijn niet nieuw; dc wereldoorlog heeft niets nieuws ge bracht Reeds iri de grijze oudheid was er sprake van dergelijke strijdmethoden. Aan de hand van een zeer groot aantal lichtbeelden werden verschillende manie ren van verspreiding of werking verklaard, waaruit bleek dat tegen dergelijke metho den, in vergelijking met het springen van brisant-granaten nog wel iels te doen is. In het tweede deel van lezing stond spr. meer stil bij de wijze van bescherming, de maatregelen die getroffen kunnen en moeten worden, met als eindconclusie „Voorkomt oorlog, voorkomt oproer" enz. Tijdens de pauze had^een prijsuitdeeling plaats van behaalde successen en werden allen in de gelegenheid gesteld, gasmaskers, beschermingspakken, chemische stoffen van nabij fe zien. Met een woord van dank heeft den commandant den geachten spr. dc gevoelens der aanwezigen vertolkt en nog 't een en ander meegedeeld over de a.s. oefenavonden. Met liet zingen van het 6e couplet van het „Wilhelmus' en een driewerf „Leve de Koningin' werd de avond besloten. Aanbesteding. Voor het bouwen van een landhuis aan den Veurscheweg heeft de heer H. Sutter- land. architect te Rotterdam, een aan besteding gehouden. De uitslag was als volgt: de Vries, den Haag f.8775; de Kooy. Loosduinen f.8994; Donkers ,den Helder f.9520; Yperlaan en Osnabrugge, alhier f.9675; Gebr. de Graaff, idem f.9925; M. de Jong, idem f. 10.437; J. Douwes, idem f. 12.087. Jaarvergadering Ger. Jeugdccntrale. Door de Geref. Jeugdcentrale werd de 3e jaarvergadering gehouden De bijeen komst werd geopend door den voorzitter ds. J. H. A Bosch, die allen hartelijk wel kom heette, in het bijzonder ds. J. Hart kamp van Oudshoom. Spr. releveerde hoe velen destijds de vraag hadden geopperd of de centrale wel levensvatbaarheid zou blijken te bezitten; thans kan gewaagd worden dat de centrale de gevreesde kin derziekte te boven is. Verschillende mede- deelingen werden gedaan omtrent de Centrale bibliotheek. Binnenkort zullen enkele filialen hiervan geopend worden. De heer Streefkerk las het jaarverslag. De heer v. Spronzen hield een prachtige in leiding over het ontstaan van het Leger des Hells en de ontwikkeling hiervan In ons land. Voor de pauze kreeg ds. Hart kamp van Oudshoorn gelegenheid een opwekkend woord te spreken. Tijdens de pauze werd thee geschonken en gaf een trio eenige muzieknummers ten gehoore. De M. V. van Oushoorn deed door Fie van Rijn een voordracht hooren, waarna men overging tot bespreking van het onder werp. Na het zingen van den avondzang sloot de heer J. H. Belgraver de bijeen komst. Bijeenkomst der N.S.B. In de Nutszaal werd een openbare ver gadering gehouden van de Nat. Soc. Be weging waarbij als sprekers optraden mr. Rijke en de heer v. d. Weide. De politie had uitgebreide maatregelen genomen. Zoowel als buiten den zaal bovendien zich een groot aantal politieagenten en rijksveldwachters. Over 't algemeen had de vergadering, die zeer druk was bezocht, een kalm verloop. Bij de sluiting werd door verschillende personen „Rood Front" ge roepen waarop door de anderen het Wil helmus werd ingezet. Behalve een scher mutseling aan den uitgang kwamen overi gens geen incidenten voor. Naar wij vernemen is de eerstvolgende raadsvergadering onzer gemeente bepaald op Maandagavond 30 Oct. a.s. Naar wij vernemen ligt het in de be doeling van den Chr. Besturenbond hier ter plaatse om voor de Chr. georganiseerde werkloozen de villa te huren naast de pastorie van ds. Schoneveld aan den Emmalaan v./h. bewoond door de fam. Jongenburger. Blijkens een minlsterieele beschikking en circulaire zal de bestaande commissie voor steunverleening In onze gemeente, naar wij vernemen met ingang van 1 Nov. a.s. worden ontbonden, daar men het be heer aan de overheid in casu de gemeen telijke overheid wenscht te houden. ALKEMADE. Installatie van burgemeester mr. J. W. Peek. Woensdag 25 Oct. a.s. zal de nieuw benoemde burgemeester, mr. J. W. Peek, in een buitengewone vergadering van den raad worden geïnstalleerd. Om 1.15 uur zal de burgemeester met zijn familie vanaf Leiden worden afgehaald en aan de grens der gemeente verwelkomd worden door den Gemeenteraad. Vervolgens zal een bezoek worden gebracht aan alle scholen, waarna te ongeveer 4 uur de installatie ien raadhuize zal plaats hebben. Van 5.15 uur tot 5.45 wordt aan ieder gelegenheid gegeven bij Burgemeester Peek zijn op wachting te komen maken. Het muziek gezelschap van Nieuwe Wetering zal zich opstellen op de driesprong te Nieuwe Wetering en het muziekgezelschap Liefde voor Harmonie op het schoolplein. De ingezetenen worden vriendelijk ver zocht dien dag te vlaggen! Verlaging van het veerrecht? Met ingang van 1 Maart '32 is het veer recht tusschen Rijnsaterwoude en Alke made, in eigendom overgegaan aan de beide zoons van den vroegeren onder nemer voor f. 15.000. De opbrengst der veergelden beliep van 1 April '32—31 Maart 1933 f. 4048.73. Uit gaven f. 1033.50, w.o. f. 480 als interest voor de thans nog af te lossen schuld. De twee veergerechtigden, genoten dus een vette opbrengst van ruim f. 3.000.met eigen woning in het veerhuis. Vermoedelijk zal de omvang van het verkeer nog wel toene men. Een weinig verlaging van het be staande tarief is onder deze omstandig heden wel mogelijk, aldus schrijven Ged. Staten aan Prov. Staten van Z.H. Zij bieden dan ook een nieuw ontwerp ter vaststelling aan. De gemeente-rekening voor het dienst jaar 1932 is thans reeds door Ged. Staten vastgesteld. Er waren slechts enkele opmerkingen gemaakt van administra tieven aard. BOSKOOP. Onze plaatsgenoot, dc b^. Hornemann. slaagde tc Rotterdam het candidaatsexamen in de handel, schappen. HAZERSWOUDE Tegen verschillende personen i gemeente Is proces-verbaal opa wegens overtreding der IJkwet S trole werd gehouden door den ee^ en rijksveldwachter. Bij het correspondentschap fe, beidsbemiddeling staan als wera<& geschreven 143 personen, waan,, steuntrekkend. LEIMUIDEN. Dc werkloosheid. Het aantal werkloozen in deze ger neemt weder toe. Op het oogenblik negen personen als werkzoekenden te gemeentelijk orgaan der arbeidsbe-" ling ingeschreven. Het mond- en klauwzeer is a gemeente zoo goed als geweken, k geheel werden hier aangegeven 64 ge: zoodat bijna geen veestapel onaans is gebleven. NOORDEN. De Geref. Kerk droeg voor i ding af de som van f. 14.50. Een gehouden collecte in de j Herv. Kerk voor de Diaconie bracbl de som van f23. RIJNSATERWOUDE. De werkloosheid. Ook in deze gemeente neemt het werkloozen weder toe. Bij het agentse der arbeidsbemiddeling staan vijl nen als werkzoekend Ingeschreven, WADDINXVEEN Dat raag ook niet! Zekere de Gr. In den polder Bloemt: slacht te frauduleus een varken. Hij t de zich niet aan de Vleeschkeurings- a Crisis-Varkenswet. Bij het dooden het dier bovendien schandelijk mishap Resultaat het varken in beslag gen en een paar processen-verbaal, waa; één wegens dierenmishandeling. Een verblijdend teeken. Door de Arbeidsinspectie Is ovt. vergunning verleend aan de N.V. lis' fabrieken v.h. A. Kempkes en Co. vo:r vele orders die moeten worden uitgevc Een verblijdend teeken ta dezen tijd. Werkverruiming. Aan den Brugweg heeft de heer Kempkes een stuk bouwgrond aan gei waarop een burgerwoonhuis zal n gebouwd. Men deelt ons mede, dat het daardloon bij de werkverschaffing zoek van het gemeentebestuur alhier, nieuw met 2 cent per uur is verhotei gebracht van 30 cent op 32 cent. WOUBRUGGE. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt Dit a.s., des voormiddags om halftlen openbare vergadering bijeen ter bet" ling van de volgende punten: 1. Notulen en mededeelingen. 2. Voo: tot het verleenen afschrijving schoolt 3. Voorstel tot het aanvragen van vrijs1' ling van het geven van gymnastiekooi wijs op de O. L. School No. 2. 4. Aanhief gemeente, en bedrijfsbegrootingen 193-r Voorstel tot het verleenen eener subs- aan de vereeniging ZiekenhuisverpleSS „Onderlinge Hulp" te Hoogmade. 6. W stel tot wijziging van het Raadsbesluit™ 22 April 1920. 7. Voorstel tot conversie geldleeningen. 8. Wat verder ter tafelt53 en rondvraag. De opening der Begraafplaats. Naar wij vernemen, zal het gemeeo* bestuur met den raad Dinsdag as. afloop der raadsvergadering (oms!Te5!; 11.30 uur v.m.) naar dé algemeene me» begraafplaats gaan en deze alsdan opd* 257. Daar zag hij hoe drie hem onbekende snuiters zoo maar opeens in zijn wagen meereden. Hij stopte dadelijk, toeterde heel hard om de aandacht van de andere auto's te trekken en liep naar achteren. Help_ eens een handje, zei Wo-Wang, dat heerschap hier heeft' niks in mijn auto te maken. 258. Mijn auto? vroeg de chauffeur, mijn auto? Sinds wanneer is deze wagen de auto van meneer Staart- chinees? Als je gaat schelden op mijn vriend, kan )e van mij eenHoud hem, houd hem, riepen Simmy en Wo-Wang, want de kerel wilde van de ruzie gebruik maken om te ontsnappen.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 10