745le Jaargang MAANDAG 16 OCTOBER 1933 No. 22569 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN STADSNIEUWS. CH. VAN SPALL f Het voornaamste Nieuws van lieden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 CM. oer regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentlën 35 Cts per regel Kleine Advertentlën uitsluitend bi) vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 60 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts porto te betalen Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT :l Voor Lelden per 3 maanden f. 2>35; per week f. 0.18 Bulten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. nummer bestaat alt VIER Bl&das EERSTE BLAD. het eeuwfeest van het stddentenselskip „frisia." De feestelijkheden in het „heitelan. De feestelijkheden ter herdenking van het 100-jarig bestaan van het Leidsch TJtudentenselsklp „Frisia" zijn Zaterdag en gisteren met zeer veel animo te Leeu warden gevierd- Zaterdagmiddag kwam een 20-tal leden per autobus uit Leiden. De tocht over den afsluitdijk was voor velen nieuw. Bij het Kasseeren van de grens stegen allen uit en hieven het Friesche volkslied aan. Door de stad reed men in vijf open rijtuigen met Be Leidsche pluimen. Het vaandel werd Eeheven door den trouwen lijfknecht Harry". Op het Hofplein werd een eer- piecUge hulde gebracht aan „Us Heit" en kerd een krans gelegd bij diens stand- jeeld. Hierna begaf men zich naar de Groote Sociëteit, waar een commissie uit te oud-leden den leden verwelkomde. Hier nam de 1ste potestaat, den nieu wen voorzittershamer in ontvangst, welke ■oor eenige oud-potestaten aan het Sels- Tlp werd aangeboden. Tegen 7 uur vereenigden de leden en ud-leden zich aan een feestmaaltijd In jotel „De Phoenix." Na de voorlezing van de gelukwen- jchen van hen, die verhinderd waren aan wezig te zijn, werd o.a. het woord ge roerd door dr. O. Schreuder, die het ge- telschap hier nog menigmaal hoopte te ug te zien, door Mr- B. Ph. baron van jarinxma thoe Slooten, die speciaal de Enge leden opweke blijvend hun aandacht Op Friesland te richten en er zich zoo ogelijk later te vestigen, en door den Beer W. H. Fockema Andreae, die behalve Hs Frisisa-lid ook als praeses-collegii er fjn vreugde over uitsprak het L. S. C. op pezen avond te mogen vertegenwoordigen De inauguratie van 27 nieuwe leden had hierna met groot ceremonieel plaats, Waarbij mr. M. E. Hepkema de doopplech- "gheid verrichtte. Een gezellig samenzijn op de Groote Bocieteit besloot dit welgeslaagde festijn. Gisterochtend aanschouwden de Fri- iia-leden vanaf de Oldehove, waar mr. M. 7. Hepkema recepieerde, een gedeelte van 'riesland- In den namiddag bezocht het feezelscliap Grouw. Sneek en Bolsward en keerde vervolgens terug naar de Alma klater. STEDNVERLEENING AAN CHRISTELIJKE WERKLOOZEN. Men meldt ons dat het Comité voor ont manning van Christelijke werkloozen over wogen heeft op welke wijze het zijn werk in de komende wintermaanden weer zou aan- angen. Na een breedvoerige bespreking Werd besloten weer een zaal voor de werk loozen beschikbaar te stellen en wel vanaf Maandag 6 November a.s. in het gebouw f.,Nathanael". Het comité doet bij deze een dringend beroep op de medewerking van hen, die het Werk van genoemd comité willen steunen, wilt reeds nu uwe bedragen zenden. Het Werk in de komende maanden zal veel geld kosten, doch het comité rekent op de be- pangstelling en medewerking van de vele particulieren en fabrikanten, die het werk t den vorigen winter hebben willen steu nen door hun geldelijke gaven en steun in hatura. Het comité hoopt, dat vooral thans bi] den aanvang vele bijdragen in geld zui pen komen, want alles wordt den werkloo zen gratis aangeboden. Het comité vestigt er verder de aandacht op, dat alles wat in [de zomermaanden voor de werkloozen is [gedaan door de Ontspanningscommissie van C.G.W., niet van het comité is uitge gaan, evenmin als de aangekondigde feest- [vergadering op 7 Nov. Het verzoekt dringend alle giften voor de Christelijke werkloozen te zenden aan den Penningmeester, den heer J. A. v. d. Rey- l«n, Oude Vest 183, Gironummer 189612. MANDOLINECLUB „KREBUSTLIPO". Viering van het 28-jarig bestaan. Zaterdagavond vierde de Mandolineclub lArebustlipo" haar 28-jarig bestaan in in- tlemen Kring. Daartoe was men bijeenge komen in de zaal van „Oud Hortuszicht". Na een kort woord door den voorzitter Mr inleiding, speelde de mandolineclub on- «r Wding van haar directeur, den heer T" veerman een zestal nummers, welke een dankbaar applaus verwierven, zoodat en extra nummer moest worden gegeven. IohJI6 ,pauze "elke hierop volgde, gaven de f*laildol!neclub eenige voordrach- beste, afgewisseld door eenige Ef£°f .1° S ?.?°r den heer H- J- Franke. Na de eeVbal Ji„!eTa£ieerd Programma volg- stonrt homI f onder eigen leiding b,icwid°lh eJ hiet het minste heeft doen slagen °m aVond volkomen BP^edivPripke*riUer n°s den wensch uit, dat Ssmpo^lTar^f? 0pd3J luister zal kunnen vieren^116 met Een welbesteed leven afgesneden. Wijlen de heer Ch. van SpaU. Hedenmiddag werden wij pijnlijk opge schrikt door de tijding, dat de heer Charles van Spall na een smartelijk lijden in den ouderdom van 69 jaar te Wassenaar ls overleden. De heer van Spall, die gedurende een lange reeks van jaren directeur der Leid sche Duinwatermaatschappij was, genoot hier ter stede een groote bekendheid, vooral door de zeer vele bestuursfuncties, welke hij in den loop der jaren heeft be kleed en waardoor hij zich jegens tal van vereenigingen buitengewoon verdienstelijk heeft gemaakt. Het bericht van zijn ver scheiden zal dan ook in breeden kring met ontroering vernomen en door velen op recht betreurd worden. Charles van SpaU werd 10 September 1864 te Den Helder geboren, alwaar zijn vader na de stichting der Gasfabriek reeds in 1856 de tweede waterleiding in ons land bouwde en in exploitatie bracht, hoofd zakelijk destijds om in de behoefte van goed drinkwater te voorzien ten dienste van leger, marine en scheepvaart. Na het lager onderwijs in zijn geboorte stad te hebben genoten, bestemde zijn vader hem voor adelborst der marine en deed hem op de destijds welbekende kost school van den heer van der Brug op de Amsterdamsche Veerkade te Den Haag, waar de jongelui werden opgeleid voor het examen Willemsoord en Breda. Plotseling voelde de jongeman zich evenwel aangetrokken tot Je bouwkunde en weigerde het toelatingsexamen af te leggen. Zijn vader was zoo verstandig hem zijn zin te geven en zoo kwam hij in 1885 in dienst van de firma Cerlyn en de Haan te Amsterdam, om den uitvoerder bij te staan bij den bouw van den watertoren te Assendelft ten behoeve der Zaanland- sche waterleiding en het daarvoor nood zakelijke teekenwerk te verrichten. Na de voltooiing van dit groote werk kreeg hij een plaats op het kantoor van wijlen architect Salm te Amsterdam, destijds bekend door zijn groote bouwwerken. Met ingang van 1 Januari 1897 werd hij door de toenmalige directeuren der Leidsche Duinwatermaatschappij, wijlen, mr. W. van der Vliet en J. Ph. Bosch Reitz aangesteld als controleur-administrateur, tevens belast met de dagelijksche leiding aangezien genoemde heeren te Amsterdam woonden en slechts eenmaal per week hier ter stede vergaderden. Na het verscheidtn van den heer Bosch Reitz in 1888, bleef hij werkzaam met mr. van der VUet, om na diens overlijden in Maart 1902 deze op te volgen als directeur der Maatschappij, welke functie hij tot 1 Januari 1931 onafgebroken heeft vervuld. Toen noopte zijn gezondheidstoestand hem het werk, dat hij zoovele jaren met voor beeldige toewijding had verricht, neer te leggen. In dien tijd zijn vele belangrijke werken en groote uitbreidingen tot stand gekomen weike noodig bleken te zijn door de alge meens aansluiting der perceelen in de ge meenten Leiden, Katwijk. Valkenburg Rijnsburg Oegstgeest. en een gedeelte der gemeente Voorschoten. De totale buislengte steeg van 36477 M op 1 Januari 1887 tot 128.589 Meter op 1 Januari 1926; het gemiddeld verbruik van 1277 kub. M. tot 5860 kub. M. Als gevolg van het zich steeds vergroo- tende verzorgingsgebied waren uitbreidin gen aan machinerieën, filterinrichtinger en de watervanger onder Katwijk en Was senaar onvermijdelijk. Met vaste hand heeft de heer Van Spall het bedrijf geleid en gebracht op een zoowel technisch als financieel hooe peil. waarvan de gemeente Leiden veel heeft mogen profiteeren. Niettegenstaande zijn drukken werk kring had de heer Van SpaU steeds veei belangstelling vooi overig maatschappelijk werk. waardoor hij voor vele bestuursfunc ties weia ultgenoodigd Tot zijn vroegere bestuursfuncties be- hooren o.a.: Voorzitter en eerelid van de Vereeniging voor Waterleidingsbelangen ln Nederland; voorzitter der Leidsche Ver eeniging van Industrieelen; lid van het Centraal Bestuur van het Verbond van Nederlandsche Fabrikantenvereenigingen te 's-Gravenhage; voorzitter der Vereeni ging voor Vreemdelingenverkeer alhier; voorzitter van den Nederlandschen Bond voor Lichamelijke Opvoeding, afd. Leiden; secretaris Leidsche IJsclub; voorzitter Leid sche Manege; bestuurslid van de Jacht haven Kon. Zeil-, Roei- en Motorsport- vereeniging ,X>e Kaag" te Warmond; voor zitter van den Nederlandschen Zwembond te Amsterdam; voorzitter en eerelid van de Leidsche Zwemclub; commandant en eerelid en tevens oprichter van de Vaan- delwacht der 3 October Vereeniging, en beschermheer van de turnclub „Aquaduct". Talrijke sportvereenigingen mochten zijn belangstelling en medewerking ondervin den. Vooral de gymnastiek, als grondleg ster van vele sporten, bevorderde hij zoo veel mogelijk, o.a. door het organiseeren van kostelooze cursussen op rhythmisch gebied voor leiders en leidsters. Uit het bovenstaande blijkt overduide lijk, welk een werkzaam leven de heer Van SpaU heeft gehad en welk een be langrijke plaats hij in het gemeentelijk openbare leven heeft ingenomen. Leiden verUest in hem iemand, die veel voor de stad en velen harer inwoners heeft gedaan. Hij ruste in vrede. TOONEELVEREENIGING „DOOR OEFENING BETER" De eerste uitvoering. De tooneelvereeniging „Door Oefening Beter" heeft Zaterdagavond in Concordia haar eerste uitvoering gegeven en gezegd mag worden, dat als de vereeniging haar naam eer aandoet, er in de toekomst van haar nog veel verwacht mag worden! In zijn openingswoord herinnerde de voorzit ter aan het feit, dat de vereeniging eerst 24 Mei 1.1. is opgericht. In den korten tijd van haar bestaan verwierf zij reeds meer dan honderd donateurs! Een gevarieerd programma werd daarna afgewerkt. Voor de pauze werd een gees tig duet „Mijnheer nooit op tijd" opgevoerd en werd een aanvang gemaakt met het tooneelspel „Een die niet geteld wordt". Enkele jaren geleden werd dit spel ook door een der andere Leidsche tooneel- vereenlgingen opgevoerd. Niet alleen de hoofd-, maar ook de bijrollen werden op behoorlijke wijze vervuld; het best waren wel Henny, Alfred en Annie van de hoofd personen en Jacob, de tuinman, van de personen op het tweede plan. Op haar eerste optreden in het openbaar kan „D.O.B." met voldoening terugzien. ,The Roto Colour Players" verzorgden op de bekende wijze de entre-acte muziek en luisterde het gezellige bal op, dat onder leiding van den heer Evert Castelein de uitvoering besloot. HET LOOS ALARM. ,Jö! Als dat geen brand isDrie jongens stonden plotseling stokstijf op de brug. Een dichte rookwolk trok zwaar in de kiUe avondlucht over de gracht en nieuwe massa's kwamen boven de huizen rij te voorschijn. „En kijk daar eens ach ter die ruiten!" Een lichtschijnsel, en de gedachte aan de herhaalde branden van de laatste dagen deden de rest en in stormloop holde het drietal naar de hoofd post van de brandweer in de onmiddel lijke nabijheid. „Ik het eerst" riep de grootste, hijgend trok hij de zware deur open en meldde den brand. Intusschen was een onzer stadgenooten druk doende met de kachel. Geen wonder, nog een goede twee weken en we zijn in het winterhalfjaar. De temperatuur be gint al aardig af te koelen en vooral 's avonds, wanneer je rustig de krant wil gaan zitten lezen, voel je de kilte in huis doordringen. Schoorsteenen. die eenige maanden buiten gebruik zijn geweest, vertoonen nu eenmaal wel eens nukken. Door het slechte trekken vormt zich veel rook en een onge- wenscht deel verspreidt zich dan soms in de kamer. Maar dan toch eindelijk was de kachel goed doorgetrokken. Negen minuten na de melding rolde dreunend de motorspuit over de gracht en stopte niet ver van het huls met den schuldigen schoorsteen. Doch deze func tioneerde nu normaal en niemand zag er meer rook. De slangenwagen van de po litie kwam aanratelen, brandweerlieden, Inspecteurs en agenten van politie ver schenen ten tooneele: „Waar moeten we zijn?" ,JHet is niets, het is een loos alarm", klonk een stem uit den drom der nieuwsgierigen. Voor alle zekerheid bleef men nog even in de buurt. Het groote materiaal rukte in. De slangenwagen wilde blijkbaar niet onverrichterzake naar huis. maakte een raren sprong en viel om. De slangen rol den over de straat. En zich van geen kwaad bewust, stak onze stadgenoot zijn pijpje aan, zonk be haaglijk weg ln een stoel bij de kachel en las zijn krantje KON, VER, „OOST EN WEST" AFD. LEIDEN. Met Dr. Van der Slecn «P reis door Sumatra. Op uilnoodiging van de afdeeling Lelden der Kon Ver. „Oost en West" heeft Zater dagavond in de uitstekend bezette groote Nutszaal dr. W. G. N. van der Sleen uit Haarlem een lezing gehouden over zijn reis door Sumatra. De bijeenkomst werd bij ontstentenis van den voorzitter, den heer J. A, van Hamel, geopend door prof. dr. A. W Byvanck, die een kort welkomstwoord sprak en dr. Van der Sleen bij het audi torium Inleidde. De spreker begon met een vergelijking ♦e trekken tusschen Java en Sumatra Op Java met zijn 40 mlllioen zielen voelt de bevolking zich nauw verbonden aan den grond waarop zij leeft. Een bewoner van het platteland is tevreden met het karige loon dat hij verdient. Hij heeft voldoende aan 2'/i cent per dag voor zijn noodzake lijk levensonderhoud en de dagloonen van het huis- en tuinpersoneel bedragen dan ock zelden meer dan 25. 30. of in de groot ste steden 50 cents. Wanneer men per boot van Merak de Etraat Soenda oversteekt en in Telokbe- tong een drager wil huren, betaalt men ormiddellijk een rijksdaalder per dag. De oorzaak van dit groote verschil op dezen kleinen afstand, acht spr. gelegen in het feit, dat de Javaan tevreden is met zijn beetje rijst, suiker, vischje en zijn zonneschijn. De Sumatraan en in het bij zonder de Lamponger daarentegen niet. Deze streeft evenals de Westerling naar eer hoogeren levensstandaard en zoekt buiten zijn gewone bezigheden ook ander werk om zijn omstandigheden te verbete ren. De mogelijkheid daatoe wordt hem geboden doordat het Lampongsche veel dunner bevolkt is dan Java en dus veel meer bouwgrond beschikbaar is. Typeerend voor Zuid-Sumatra is dan ook. dat men overal een vrij groote mate van welvaart aantreft. Spr. besprak vervolgens terloops de kolo nisatie van Javanen op Sumatra, welke uitstekende en die van Indo-Europeanen in Nieuw Guinea en elders, welke zeer slechte resultaten heeft opgeleverd. Over het algemeen achtte spr. de kolonisatie van Europeanen in de tropen bij voorbaat tot mislukking gedoemd. Aan de hand van een serie interessante lantaarn plaatjes voerde spr. daarna zijn gehoor door het vruchtbare land van Zuid Sumatra via Martapoera, Batoeradja. Ke- langan en Benkoelen naar Palang, met zijn prachtige baai en heerlijk achterland Spr. toonde verscheidene beelden van de Bovenlanden en het Mlrangkabausche waar de plantengroei weelderiger ls dan ergens anders en tapirs, koningstijgers en pythons nog veelvuldig voorkomen. Langs scnitterende autowegen voerde de tocht langs tal van schilderachtige plekjes, waarvan de roem ook tot ons Hollanders is doorgedrongen. De beelden van het Kar- hovwengat, het meer van Manindjau. de Haraukloof en het Toba-meer zijn ons uit tui van illustraties zoo vertrouwd gewor den als hadden wij ze persoonlijk bezocht. De spreker vond daarbij gelegenheid vele wetenswaardige bijzonderheden mede te deelen over de verschillende kunstuitingen, de cultures het gezinsleven en de huisves ting der contractkoelies, welke heel wat beter ls dan men wel zou denken. De reis werd beëindigd in -Medan. waar het K.L.M.-vliegtuig klaar stond om dr. Van der Sleen en zijn echtgenoote binnen enkele dagen veilig en wel naar patria te brongen. Spr. besloot met een woord van hulde aan de koene piloten der K.L.Mwelker voortreffelijk georganiseerde vluchten te recht de bewondering van de geheele we reld opwekken. Prof. Bljvanck sprak een kort slotwoord, waarin hij den spreker dankte voor zijn boeiend neisverhaal en de aanwezigen op wekte om lid te worden van „Oost en West" om te besluiten met het devies dier vereeniging; „Oost en West en Nederland," „Krachtig in het Rijksverband," DE PARKCONCERTEN. Een goed seizoen beëindigd. De Muziekvereeniging „F. c. en L." heeft dezer dagen het laatste concert, van dezen zomer verzorgd voor den Bond van Leid sche Harmonie en Fanfare Vereenigingen. Hiermede is het zomer-concert seizoen dus weer afgesloten. Ook dit jaar is wederom gebleken dat de concerten zich nog steeds mogen verheugen in de belangstelling van het publiek, dat de verschillende muziek- vereenigingen steeds met de noodige aan dacht heeft beluisterd. In vergelijking met het vorige jaar was het bezoek veel groo- ter. Alleen het z.g. „stoelen-publlek" wil nog niet heel veel grooter worden al moe ten wij hieraan direct toevoegen, dat het gemiddeld aantal verhuurde stoelen met ongeveer 15 pet. is gestegen. Wij willen de hoop uitspreken, dat ook dit gedeelte eventueel het volgende jaar weer wat mag stijgen. De kring van „vaste klanten" wordt ln leder geval steeds groo ter. Wij willen ook thans weer langs dezen weg onzen dank betuigen aan het gé- meente-bestuur, aan de politie en aan den heer Jonker, opzichter van de Plantsoenen met zijn staf. en niet het minst aan het „publiek" dat steeds de concerten bijwoon de en het daardoor voor de muzikanten tot een genoegen maakte om een concert te zeven. BINNENLAND. Overleden is te Wassenaar de heer Ch, van SpaU, oud-directeur der Leidsche Duinwater Mij. (Stadsnieuws, le Blad). Buitengewone algemeene vergadering van den Vrijheidsbond; Mi. W. C. Wende- laar tot voorzitter benoemd. (Binnenland, 3e Blad). De provinciale begrooting van Zuid- Holland (Binnenland, 3e Blad). De heer J. P. Zaalberg voorzitter van den Nijverheidsraad (Binnenland, 3e Blad). De uitkeering van f. 5.per koe zal nog deze maand haar beslag krijgen (Land en Tuinbouw, 3e Blad). De berechting der muiters van de „Do Zeven Provinciën". De tenlastelegging voor dc eerste groep (Laatste Berichten, lste Blad). BUITENLAND. Rondom Duitschland's uittreden uit den Volkenbond en heengaan der Ontwape- nings-Conferentie. (3e Blad, Buitenl en Tel le Blad). Voortzetting van het Rijksdagbrand proces (3e en le Blad). RECLAME. GEliN STOOilIPL ANK COST. OPP. ONTSL. t 1.35 9071 Firma JAC. DE NEEF Rapenburg 110 Leiden Telefoon 1339. Ds. D. KUILMAN AANGEREDEN. Ds D. Kuilman, Herv. pred. alhier is dezer dagen toen hij de Breestiaat wilde oversteken door de tram aangereden. Ds. Kuilman werd enkele meters meege sleurd en werd ter observatie naar het Dlaconessenhuls overgebracht. Bij nader onderzoek bleek dat ds- K. zijn knieschijf heeft gebroken. Toen wij gisterenavond naar den toe stand van ds. Kuilman, die nog ln het Dlaconessenhuls verpleegd wordt, infor meerden, bleek deze bevredigend te zijn. Men deelde ons mede, dat de eerste we ken, ds. Kuilman geen arbeid zal kunnen verrichten. In de godsdienstoefeningen is gister morgen ds. Kuilman in den gebede her dacht. De Christelijk Historische Jongeren groep belegd a.s. Woensdagavond een grooten propanda-feestavond. Mr. J. A. de Visser, advocaat-generaal bi} het Gerechtshof te 's-Gravenhage zal een feestrede uitspreken. In de plaats van ds. Kuilman, zal ds. Joh. W. Groot Enzerink het slotwoord spreken. Ook zal een blijspel worden opge voerd. In de alhier gehouden vergadering der Mij. der Nederlandsche letterkunde ls tot voorzitter voor dit jaar gekozen de heer A. J. Bothenius-Brouwer te 's-Gravenhage. Op uitnoodiging van een voorloopig comité uit de leden der Leidsche Groente veiling heeft de heer W. J. van Kampen uit Voorburg zich bereid verklaard Dins dagavond ln „Zomerlust" een uiteenzetting te geven van „Het urgentie-programma en de nood in den tuinbouw". Het bestuur van C.G.W. heeft het voornemen opgevat om aan 1000 kinderen tusschen 5 en 10 jaar van werkloozen van alle gezindten een Sinterklaasfeest aan te bieden. Giften worden gaarne Ingewacht door den heer J. Crama, Van Lennepstr 2. Hedenmorgen omstreeks 7 uur is de 26-jarige J. J. de W. bij het verrichten van werkzaamheden ln het gebouw der Ned. Rotogravuremaatschappij met zijn linker hand bekneld geraakt tusschen twee rollen van een vellendrukmaehine, waardoor dit lichaamsdeel geplet werd. HIJ ls ter be handeling in het Dlaconessenhuls opge nomen. Bij de politie is een onbeheerd gevonden heerenrijwiel te bevragen. Hedenmorgen ls een aanvang gemaakt met de plaatsing van het eenvoudige Lorentz-monument ln den gevel van de Leeskamer Bosscha, aan de Langebrug, waarvan wij onlangs een foto publiceerden. Hedenmiddag heeft dr. A. Lunsingh Scheurleer, toegelaten als privaat-docent tot de faculteit der letteren en wijsbegeerte ln het Academiegebouw aan het Rapen burg zijn colleges aangevangen met het geven van een openbare les over Het be lang der terracotta-figuren voor dé Griek- sche archaeologie". «nes- 1,1 de Stedelijke Werkinrichting wa ren opgenomen: 8 wa Datum, Volw. pers. Kind Totaal Maandag 9 Oct 54 °Pfat Dinsdag 10 Oct. 58 li Woensdag 11 Oct. 59 So Donderdag 12 Oct. 59 §9 Vrijdag 13 Oct. 60 «0 Zaterdag 14 Oct 60 60

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1