ÉILIGHEIDSWEEK KNAC UEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 16 October 19 BINNENLAND. r>oor Automobilisten LIBERALE STAATSPARTIJ „DE VRIJHEIDSBOND. BUITENGEWONE ALG. VERGADERING TE UTRECHT. Mr. W. C. Wendelaar tot voorzitter benoemd. V Mr. Wendelaar. Zaterdagmiddag ia in het Jaarbeursge bouw te Utrecht een buitengewone alge- meene vergadering gehouden van den Vrijheidsbond, waarin, op voorstel van mr. Fock, de burgemeester van Alkmaar, mr. W. C. Wendelaar, bij acclamatie tot voor zitter van den bond werd benoemd. Mr. Fock, de scheldende voorzitter, die in verband met zijn leeftijd zijn functie heeft neergelegd, verklaarde dat de bond geen betere keus had kunnen doen. Hij wees daarna op de moeilijke taak van den voorzitter, die vooral in den tegenwoordl- gen tijd met kracht stelling dient te ne men tegen fascistische tendenzen. Mr. Wendelaar dankte de vergadering voor het in hem gestelde vertrouwen. Op zijn voorstel werd vervolgens besloten een telegram te zenden aan H. M. de Konin gin waarin de belofte van hou en trouw wordt vernieuwd. Nadat gezamenlijk het Wilhelmus was gezongen kreeg mr. Wen delaar weer het woord. Hij herinnerde aan de roemrijke carrière van mr. Fock, die op zijn voorstel tot eerevoorzitter werd be noemd. Uitvoerig schetste spreker daarna de li berale staatsgedachte en stelde de vraag: Past de tegenwoordige vorm daarvan ook nog voor dezen tijd, die zooveel elschen stelt? De constltutloneele monarchie, aldus spreker, beschouwen wij als het fundament van onze staatsinrichting. De positieve taak van de Kroon in onze staatsregeling is van groote beteekenls. In ons staatsbestel is de Vorst geen marionet en wij liberalen zullen er niet toe mede werken om Koningin Wilhelmina daartoe te verlagen. Spreker wees er op, dat in de tegenwoor dige maatschappij, in plaats van den wil om zich zeiven te helpen gekomen is, een wedloop om Staatshulp. Het is niet meer de persoon, die voor zich en zijn gezin heeft te zorgen, maar het is de gemeen schap. de Staat, die in de eerste plaats te zorgen krijgt, dat aan de economische be hoeften van de natie voldaan wordt. Dit is de zuivere socialistische en communis tische gemeenschapsgedachte, die ook in nationaal-sociallsme en fascisme haar uiting vindt. Bij deze gedachte past de li berale staatsvorm niet, bij deze socialisti sche en communistische gedachte past de „totale Staat", de dictatuur en de tyran- nle. Het Nederlandsche volk heeft in de naaste toekomst te kiezen of te deelen: of het één of het ander. De liberalen hebben zich steeds verzet tegen de uitbreiding van de Staatsbe moeiing en van de Overheidstaak, omdat met elk overbrengen van een maatschap pelijke taak naar de Overheid een gedeel te van de persoonlijke en geestelijke vrij heid te loor gaat. De sociaal-democratie heeft van de ge meente bij uitstek gemaakt, het gemeen schapsinstituut. ter verzorging van de stof felijke behoeften van de ingezetenen en van het gemeentepersoneel in het bijzon der. Het maatschappelijk leven dient zoo gauw mogelijk bevrijd te worden van de knellende banden, die door de overheids maatregelen daarin zijn aangelegd. Te rugkomende tot de vraag of de tegenwoor dige vorm van de liberale staatsgedachte ook voor dezen tijd nog past, zeide spreker, dat het antwoord ontkennend moet luiden. Wij hebben een nationale regeering. welnu thans vragen wij opnieuw, dat deze re geering met spoed en met kracht de voor bereidende maatregelen zal treffen om de opgesomde problemen tot oplossing te brengen. Op medewerking der liberalen kan zU rekenen. In de toekomstige worsteling tusschen socialistische dictatuur en liberale vrijheid zal de uiterste krachtsinspanning worden eevergd. Laat ons beloven, zoo besloot de spreker dat wij krachtig en moedig ons in dienst zullen stellen van ons ideaal: voor Vrijheid. Vorstin en Vaderland! Na afloop der vergadering heeft in de zaal van de Industrleele Club een intieme huldiging plaats gevonden van den afge treden voorzitter, mr. D. Fock. Met een hartelijke toespraak heeft de nieuwbe noemde voorzitter mr W. C. Wendelaar aan den heer Fock een plaquette aange boden uitgevoerd in goud, zilver en brons, met den beeldenaar van den heer Fock. Spr. deelde hierbij mede, dat deze plaquette een geschenk is van de persoonlijke vrien den, die mr. Fock zich in den Vrijheids bond heeft verworven en dat ook diens kinderen een afslag van de plaquette zul len ontvangen. Mei Westerman bood namens de vrou wengroep nog een bouquet witte chrysan ten aan Nadat mr Fock voor deze huldiging had bedankt vereenlgde men zich aan een ge meenschappelijk diner. PROVINCIALE BEGROOTING ZUID-HOLLAND. ZOO MOGELUK VERMIJDING VAN BELASTINGVERHOOGING. Nog geen verdere salariskorting. Deze begrooting voor 1934 wijkt op ver schillende punten niet onbelangrijk af van die voor het ioopende dienstjaar. Allereerst is dit het geval met het batig slot van de laatst vastgestelde rekening, waarmede de begrooting opent en dat met betrekking tot den gewonen dienst ruim f. 400.000 hoo- ger is dan in 1933. Bij de samenstelling van het begrootlngsontwerp zijn Ged. Staten er van uitgegaan, dat dit saldo zoo mogelijk geheel beschikbaar moet blijven voor vol gende diensten. In de eerste plaats leidt hiertoe het abnormaal karakter van het saldo Voorgesteld wordt van de rekening over 1931 het saldo „buitengewoon" ad f. 356.832.51 geheel ten bate van het dienst jaar 1934 te ramen en van het saldo „ge woon" ad f. 1.642.865.99 een gedeelte, groot f. 1.230 000 te reserveeren voor volgende dienstjaren. Als vaststaande mag worden aangeno men, dat voor volgende dienstjaren niet meer op saldi van dergelijken omvang te rekenen valt. De uitkomsten van het dienstjaar 1932 zijn thans in groote trek ken bekend. Op den gewonen dienst mag voor dit jaar een batig slot van rond f. 420.000 verwacht worden of ongeveer f. 860.000 lager dan in 1931. Tegenover het slinken van de batige saldi van vorige diensten staat niet een overeenkomstige daling der uitgaven. Bij de subsidieposten is de besparing verkre gen door de met Ingang van 1 Januari 1933 Ingevoerde korting, reeds volledig inge haald door het natuurlijk accres. De ge raamde bezuiniging op de verpleegprijzen der behoeftige krankzinnigen hoe be langrijk ook beteekent in verband met de geregelde toeneming van het aantal pa tiënten 250 per jaar eveneens slechts een tijdelijke verlichting. Met de ten vori- gen jare aangevangen en thans nog verder doorgevoerde bezuiging op de onderhouds werken is dit voor een gedeelte evenzeer het geval. Deze bezuiniging draagt, voor zoover zij een gevolg is van inkrimping van werkzaamheden, een tijdelijk karakter, zoodat deze uitgavengroep naar ver wacht moet worden zich binnen afzien- baren tijd weder in stijgende lijn zal gaan bewegen Rekening houdende met al deze factoren achten Ged. Staten het, mede ter voorkoming, zoo eenigszlns mogelijk van belastingverhooging in de eerstvolgende jaren, geboden, dat de gevormde saïdi- reserve geheel of althans voor een zoo groot mogelijk gedeelte, intact wordt gela ten. Ook de financieele verplichtingen, welke voortvloeien uit de uitvoering van het pro vinciaal wegenplan, maken zulks wen- schelijk. De uitvoering van het wegenplan wordt thans nog opgevangen door de uit- keering uit het Rijkswegenfonds. Het tijd stip nadert echter snel, waarop deze uit- keering niet meer toereikend zal zijn om de kosten van rente en aflossing van voor de wegenverbetering aangegane leeningen te bestrijden. Het accres der wegen- en rijwlelbeïasting begint bedenkelijk te stag- neeren. In verband met de gegevens, opgenomen in de memorie van toelichting bij de be grooting 1931 van het Rijkswegenfonds, hebben Ged. Staten het vorig jaar de uit- keering uit het Riiksweeenfonds voor 1933 geraamd op rond f. 1.450.000. De uitvoering van het provinciaal wegen plan is gebaseerd op de bestaande wette lijke regeling betreffende de ultkeering aan de provincies uit het Rijkswegenfonds. Op die basis heeft de Provincie verplichtingen op zich genomen, welke in den vorm van rente en aflossing nog tientallen van jaren op haar budget zullen drukken. Het is dui delijk, dat het vertrouwen om ook in het belang van de werkverruiming voort te gaan met de uitvoering van het provin ciaal wegenplan zou gaan ontbreken, in dien gevreesd zou moeten worden voor de aantasting te eeniger tijd van de finan cieele basis van dat plan. Ook bij handhaving van de tegenwoor dige financieele basis van het wegenplan zullen eerlang de ultkeeringen niet toerei kend zijn om rente en aflossing der weg- leenlngen te bestrijden. Zoolang dit nog niet het geval is, zouden Ged. Staten met het oog op de werkverruiming het tegen woordige tempo van uitvoering willen handhaven. De omstandigheid, dat op de ontwerp-begrooting voor 1934 minder voor wegenverbetering is uitgetrokken, dan op de begrootingen van vorige jaren, vindt zijn verklaring in de daling van de kosten van uitvoering der werken en wijst niet op een vertraging in het tempo van uitvoe ring. Er kunnen zich echter omstandig heden voordoen, dat handhaving van het tegenwoordige tempo de draagkracht der provincie te boven zou gaan. Gedeputeerde Staten hadden een verdere tijdelijke korting op de salarissen van het provinciaal personeel overwogen, doch zij nemen dienaangaande een afwachtende houding aan in afwachting van het rap port der commissie-Schouten. Gedepu teerde Staten stellen zich voor een voor stel tot algeheele herziening of verder gaande tijdelijke korting zoo mogelijk nog in te dienen in de eerste gewone zitting van 1934. Hun oordeel omtrent de voorgedragen begrooting samenvattende, wil het Ged. Staten voorkomen, dat deze voornamelijk als gevolg van de gewljzende ramingen der belastingopbrengsten een gunstiger beeld geeft van de financieele positie voor 1934 dan het vorig jaar mogelijk werd geacht. Hierbij mag echter niet uit het oog worden verloren, dat deze verbetering mede is ver kregen door de met ingang van het be lastingjaar 1933/1934 ingevoerde verhoo ging van het aantal opcenten op de in komsten- en de vermogensbelasting van 10 op 13. dus met 30 pCt Bovendien geldt dat oordeel voornamelijk de begrooting voor 1934. op zich zelf bezien. Beschouwd in verband met de financieele verplichtin gen, voortvloeiende uit de uitvoering van het provinciaal wegenplan, en met het natuurlijk accres van verschillende uitga- veneroepen. waartegenover niet een even redige toeneming van de belastingopbreng sten of andere provinciale middelen staat, blijft ten aanzien van de provinciale finan ciën een groote mate van voorzichtigheid geboden. i i'0.'i VERKLARING VAN MINISTER DE GRAEFF. Ontstemming van Duitschland niet aan de Joodsche kwestie te wijten. Naar aanleiding van de berichten om trent het uittreden van Duitschland uit den Volkenbond, heeft een redacteur van het Ned. Corr. Bureau in een onderhoud met den minister van buitenlandsche za- j ken, Jhr. mr. A. C. D. de Graeff, die dezer dagen uit Genève teruggekeerd is, de vraag gesteld of de kwestie van de Joodsche vluchtelingen, waartoe door Nederland het initiatief genomen is, er toe kan hebben bijgedragen, dat Duitschland zich te Genève geïsoleerd ging voelen. De minister antwoorde hierop, dat zulks naar zijn meening volkomen uitgesloten is. De houding van Duitschland inzake de Joodsche vluchtelingen is zeer begrijpelijk en zeer correct geweest en ook de verhou ding met de Duitsche delegatie heeft niets te wenschen overgelaten. Voor zoover er gevoeligheden aan Duitsche zijde kunnen bestaan, zou dit alleen het geval kunnen zijn naar aanleiding van de behandeling in de Mlnderhedencommissie, maar hier heeft Nederland niet aan deel genomen. In het algemeen zijn oordeel gevende over deze gebeurtenissen, aarzelde de mi nister niet deze ontwikkeling uiterst be denkelijk te noemen voor den Volkenbond en zijn arbeid. GOUDEN JUBILEUM NED. JOURNALISTENKRING. Feestmaaltijd te 's Gravenhage. Zaterdagavond is in hotel De Witte Brug te Den Haag een feestmaaltijd gehouden ter viering van het gouden jubileum van den Ned. Journalistenkring, nadat 's mid dags reeds een druk bezochte receptie was gehouden. De maaltijd werd bijgewoond door Z K. H. Prins Hendrik, de ministers Colijn, De Wilde, Marchant, Slotemaker de Bruine en De Geer. en zeer vele andere autoriteiten. Tafelpresident was de heer D. Hans. Het woord is o.m. gevoerd door minister president Colijn. die vele waardeerende woorden over de Nederlandsche Pers heeft geuit. Hij deelde verder mede dat de Kring- secretaris, de heer G. Polak Daniels, be noemd is tot Ridder van de Orde van Oranje-Nassau. Vervolgens bood spr. den gedecoreerde een persoonlijk blijk van waardeering aan in den vorm van de versierselen, behoo- rende bij de hem zooeven medegedeelde onderscheiding. SALARISREGELING EN RECHTSPOSITIE OVERHEIDSPERSONEEL. Memorie van antwoord over wijziging der Ambtenarenwet. Verschenen is de memorie van antwocrd cp het voorloopig verslag der Tweede Ka mer over het wetsqhtwerp Wijziging en aanvulling van de artikelen 125 en 126 der Ambtenarenwet 192S. De iegeering stelt zich haar werkzaam heid, is het ontwerp wet geworden, voor op den voet van het navolgende: Bij het bestaan van de 11 provinciën, 107fc gemeenten en eenige duizenden wa terschappen. veenschappen en veenpolders is het uiteraard onmogelijk, de réchtsposi- tieregelen. door al deze lichamen voor hun personeel getroffen, op éénmaal te bezi Zulks acht de Regeering ook niet noodig. Immers, haar doel is slechts, excessen te weren en af te snijden. Van een exces meent zij te mogen spreken, inge.al n door geei.erlei omstandigheid gemotiveerd of gerechtvaardigd onredelijk verschil in de ïechtspositie, meer in het bijzonder ten aanzien '.an de salarieerlng van Overheids personeel wordt aangetroffen. De bemi^-iing der Regeering, welke zich voorstelt successievelijk alle regelingen te bezien, zal dan ook slechts incidenteel plaats vrnden. Het advies van Ged Staten in de wet verplicht te stellen, meent de Regeering te moeten ontraden. Zulks zou het betrach ten van den soms vereischten spoed kun nen belemmeren. Ook een bepaling, welke waarborgt dat de gemeentebesturen hun star.drvnt behoorlijk kunnen toelichten, komt de Regeering overbodig voor. Blijft een bestuur ook na het met de Regeering gevoerd overleg weigerachtig om de door de Regeering noodig geachte wijziging of aanvulling in de regeling aan te brengen en acht de Regeering ook na de voorlichting van Ged. Staten en voor meld bestuur deze niettemin noodig, dan geschiedt deze wijziging of aanvulling door de Kroon. Geenszins ligt het in het voor nemen der Regeering om door deze haar te verleenen bevoegdheid tot ingrijpen te geraken tot een starre doodende unifor miteit tot een algemeen stelsel van be zoldiging van het Overheidspersoneel in zijn geheelen omvang. De vraag werd gesteld of van de Rijks administratie een deskundig oordeel over pUatseiijke regelingen met al haar bij zonderheden mag worden verwacht. De re geering meent, dat de vrees, ten dezen ge uit, niet gegrond is. Zij wijst erop. dat de Rijksadministratie geval voor geval zal be handelen, vervolgens dat ln ruime rr.ate voorlichting wordt ingewonnen en hoor en wederhoor wordt toegepast, zoodat het be stuur van het lager publiekrechtelijk or gaan en het georganiseerd overleg behoor lijk gelegenheid zullen hebben van hun meening te doen blijken. Daarenboven moge ook de overweging gelden, dat het niet duidelijk is. waarom de Rijksadmini stratie, die zelf een ruim 100.000 tal amb tenaren in een schakeerlngrijke variatie van functies en diensten -alarieert, ir min dere mate dan de tegenwoordige controle- instanties in staat zou zijn een descundlg oordeel ter zake te vellen; te meer daar zij over een orgaan dat speciaal to dit terrein is geoutilleerd, beschikt. Als een zeer ernstig bezwaar moet vol gens de bestrijders van het out werp wor den beschouwd de omstandigheid dat aan de Regeering groote bevoegdheden "arden verleend zonder dat de Volksvertegenwoor diging in staat zal ziin een deug lelijke controle te oefenen od de wiize. waarop daarvan gebruik wordt gemaakt. De regeering deelt deze meeninz niet. Eer omgekeerd is het .zooals terecht door andere leden wordt opgemerkt, als aan voordeel te beschouwen, dat het. onder de vigueur van het gewijzigd ontwerp aan de Volksvertegenwoordiging mogelijk za. zijn, haar gewone controleerende taak ten aan zien van de daden der Regeering met de gebruikelijke middelen thans ook tot de rechtspositieregelingen der laeere open bare organen uit te strekken. Het ligt niet in de bedoeling beoaaide normen vast te stellen, waaraan besturen der lagere organen zich zouden heboen te houden. De vraag, of de Regeering bil haar In grijpen ook zal overgaan tot het bevorde ren van verhooging van door haar to laag geachte salarieering wordt in beginsel niet ontkennend beantwoord, alhoewel in dezen tijd van dalende conjunctuur en daarmede gepaard gaande nog steeds voortd rende daling van het algemeen loonpeil, te dezen aanizen minder spoedig van een exces zal kunnen worden gesproken. De vraag, of over dit ontwerp de bestu ren van gemeenten en provinciën ziin ge hoord, moet ontkennend worden beant woord. Het ligt voor de hand, dat onder de hui dige tijdsomstandigheden de Regeering voornamelijk het oog gevestigd zal houden op de bezoldigingsregelingen en op de daarmede samenhangende financieele on- derdeelen der regeling van de rechtspositie Desniettemin zal die bemoeiint zich zoo noodig ook uitstrekken over andere onder- deelen. Door vele leden wordt een overgangsbe paling wenschelijk geacht ten behoe-'e van de op het tijdstip van het in werking tre den der wet in dienst van eenig lager or gaan zijnde ambtenaren, opdat de terug gang ln bezoldiging welke voor .en -lantal ambtenaren is te verwachten, binnen ze kere grenzen beperkt blljve. Te dezer _ake moge worden opgemerkt, dat tegen een te groote en te plotselinge vermindering van levenspeil van het Overheidspersoneel moet worden gewaakt De Regeering is VTOrne- mens, ingeval daaraan behoefte ontstaat, een regeling voor den overgang te bevor deren. Bij de uitvoering der wet zal aandacht worden geschonken aan den wenk van de leden, die in het bijzonder aandrongen op het tot stand brengen van een algemeen geldende salarisschaal voor burgemeesters, secretarissen en ontvangers. De Regeering is voornemens deze taak in nadere over weging te nemen, al moge reeds thans worden opgemerkt dat op dit terrein niet in de eerste plaats de groote verschillen liggen, die tot het ontwerpen van deze voordracht hebben aanleiding gegeven. J. P. ZAALBERG VOORZITTER NIJVERHEIDSRAAD. Dr. F. E. Posthuma legt de functie neer. In een daarvoor belegde vergadering heeft de aftredende voorzitter van den Nijverheidsraad, dr. F. E. Posthuma, het presidium, dat hij ruim twaalf jaren heeft bekleed, overgedragen aan zijn opvolger, den heer C. J. P. Zaalberg. Alvorens hiertoe over te gaan heeft de scheidende voorzitter de aanwezigen, o.w. den vertegenwoordiger van den minister van Economische Zaken, den heer A. Th. Lamping, en den oud-chef van de afdee- ling handel en nijverheid, den heer F. K. J. Heringa, toegesproken. De heer Lamping heeft daarop den dank en de waardeering van den minister voor al hetgeen de heer Posthuma als voorzit ter van den Nijverheidsraad heeft gedaan, overgebracht, waarna de onder-voorzitter in hartelijke bewoordingen de gevoelens van de leden jegens hun aftredenden voor zitter heeft vertolkt. Na de aanvaarding van zijn ambt heeft de nieuwe voorzitter de groote verdiensten van den heer Posthuma jegens den Nijver heidsraad en de Nederlandsche industrie in het licht gesteld. o KORTING OP DE INDISCHE PENSIOENEN. De Alg. Mi). Pensioenfonds ontving het volgende schrijven uit Batavia: Naar aanleiding van het door uw orga nisatie tot den Volksraad gericht verzoek, deel ik u beleefd mede, dat het College in zijn vergadering van 8 dezer heeft beslo ten te adviseeren tot aanneming van het wetsontwerp tot tijdelijke korting van de Indische pensioenen, met inachtneming van die bij motie kenbaar gemaakte desi derata, t.w.: Ie dat de vóór 1 Jan. 1920 gepension- neerde militairen beneden den rang van officier buiten de korting worden gelaten; 2e. dat over dit tijdvak van 1 Januari 1934 tot 1 Juli 1934 de korting slechts voor 3/5 deel wordt toegepast; 3e. dat zoowel voor de in Nederlandsch- Indië als voor de in Nederland verblijf- houdende gepensionneerden het vrijge stelde bedrag wordt gesteld op f. 500. JAARVERGADERING MOBILISATIEKB Zaterdagmiddag werd te Utrecht, del lijksche algemeene vergadering geho van den Nationalen Bond „Het Mob tiekruis". Na goedkeuring van de notulen vorige vergadering werd een telegram" aanhankelijkheid en trouw gezonden H.M. de Koningin. Uit de jaarverst van den secretaris en van den pen?- meester blijken dat de toestand van Bond vooruitgaande is. In den loop van het verslagjaar o.m. te Lelden een afdeeling opgerlcf De financieele toestand van den is. gelet op de tijdsomstandigheden", ongunstig. Aan steun werd dit Jaar ia meer uitgegeven dan het vorige vet"! jaar. Sedert het begin van den steuna1 werd in 570 gevallen, tot een totaal t; van ruim f. 15.100.geldelijke steun strekt, en aan ongeveer 325 personen in anderen vorm. Deze getallen he' alleen betrekking op de steun, door Hoofdbestuur verleend. Door de afdeel' besturen wordt in gelijken zin geit Na afdoening van nog eenige zaken huishoudelijken aard, werd besloten, ln overeenstemming met hetgeen ter door de groep Nederland van het Algen Nederlandsch Verbond werd gedaan de Regeering het verzoek te richten geboortedatum van Prins Willem Oranje (24 April) in den vervolge Nationale feestdag te verklaren. De aan de beurt van aftreden rijt leden van het hoofdbestuur, werden acclamatie herkozen. NIEUWE VEREENIGING VAN PADVINDERS OPGERICHT. Te Utrecht is onder voorzitterschap den heer C. Beets uit Hengelo een re dering gehouden ter oprichting van meuwe padvindersvereeniging. In verband met de nieuwe vastgest Engelsche belofte deelde de voon! mede, dat er geen uitzicht was op eventueel facultatieve belofte, zoodat toenadering niet mogelijk was, zooi- men geen verandering zag in de houd' van het hoofdbestuur der Nederland; Padvindersvereeniging ten opzichte van andersdenkende leden. Om te manifesteeren tegen de hooi leiding van de N.P.V. en de openbare ning gaf spr. zeven punten aan. was: stelling wordt genomen tegen aanval' van het hoofdkwartier als zou de nieu beweging niet de goede padvinders? van Baden Powell voorstaan. De vergadering verklaarde zich accc met deze punten. Verschillende afgev digden wenschten echter ruggespraak houden met hun lastgevers. Verschil!?: aföeelingen traden tot de nieuwe orgt sat;e toe. Ten slotte werd een voorloopig gekozen. (Hbid.l NEDERL. TREKKERSBOND. Deze bond vergaderde te Utrecht, voorzitter G. Houtzager (Haarlem) en penningmeester, Guus de Kreuk (Amite dam) werden bij acclamatie herkozen, tegenwoordige secretaris Leo Schrea:. iDen Haag) kon zich wegens stilde redenen niet herkiesbaar stellen. In S plaats werd gekozen de heer Gerard Sit ling (Den Haag). Tot verdere bestoe- leden werden gekozen Dolf Lutje holt), E. van Zinderen Bakker (Hiltt sum), Cor Pijper (Schiedam), Wim K' (Hoorn), Jo Hagemeijer (Eindho:: Henny Bol (Groningen) en Fabianfaö (Amsterdam). VERSPREIDE BERICHTEN. Aan den heer W. A. Merkus is op ri verzoek ingaande 15 Oct. eervol onto! verleend als burgemeester van SpanbeA Met ingang van 1 Oct. is benoemd m burgemeester der gemeente Vriesseveen 1 P. F. A. J. Albarda. Aan den heer R. Mulder is oo verzoek met ingang van 16 Oct. cel» onslag verleend als notaris te Sneek. Aan den heer E. Alard is op zijn W zoek ingaande 1 Nov. eervol ontslag ver leend als commissaris van politie te Sir rr.egen. Het tijdig vernieuwen van Uw versl.ten banden was wèl zoo voordeelig geweest 4—3

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 12