Mooie lande .E1DSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 12 October 1933 UIT DE RIJNSTREEK. Burgerlijke Stand v. Leiden DE STERRENHEMEL IN NED ERLAND IN DE WEEK VAN 11-18 OCTOBER 1933 20 h MT. moeten passeeren. In het voorstel hebben B. en W. cijfers gegeven maar deze bie den niet veel houvast. HO gelooft, dat de bezuiniging niet groot zal zijn en waar de voordeelen van opheffing niet opwegen tegen de nadeelen van de ouders, zal hij tegenstemmen. De heer Idenburg meent dat de feiten de Juistheid zeer benaderen. Een overgroote bezuiniging vindt spr. niet in het plan tot opheffing van de kleine scholen. Voor onze gemeente is een be sparing van f.10 000 wel van beteekenis. De heer Van LeJJenhorst zegt, dat er ge- ruimen tijd spanning is geweest of de buurt Waalsdorperlaan zou worden gean nexeerd of niet. Tegenover de bewoners acht hij het beter dat het Rijk in deze uitspraak doet. De heer Wildt Meiiboom acht het ook beter, dat het Rijk een be slissing neemt. Deze buurt heeft een zeker historisch, recht op deze school. De meeste bezwaren der ouders worden wel ondervangen nu in Nieuw Wassenaar een school staat, maar voor kleine kinderen Is het toch een be- 7wiar Der daa 12 K.M. af te leggen Na discussie zegt de Voorzitter dat B. en W. meenen, dat het speciaal karakter dei- school geen reden tot handhaving ma§ zijn Dat er aanrandingen gebeuren, valt helaas niet te ontkennen. Als de heer Boender wist wat spreker hieromtrent weet, zou hij schrikken. Maar dit geldt voor de gêheele gemeente. De weg naar Den Haag staat sterk bekend, maar dien be hoeven de kinderen niet te gaan en op de overige wegen is het gevaar even groot als elders. De cijfers van B. en W. genoemd zijn vrijwel juist. Het idee van den heer Iden burg achten B. en W. te verwerpen. Zij vreezen op een dergelijk pad nog meer aanrandingen. De verantwoordelijkheid om de opheffing op het Rijk af te wenden, achten B. en W. niet juist. Niet vergeten mag worden dat zij een bezuiniging van f. 10.000 beteekent. Spr. spoort den raad aan het voorstel te aanvaarden. Na langdurige discussie wordt hiertoe besloten met 13 tegen 2 st.. die van de heeren Boender en Van Leijenhorst. Het In een der vorige zittingen genomen besluit tot het verleenen van een crediet aan kleine bloembollenkweekers wordt in dier voege gewijzigd, dat deze ongeacht de| beteelde oppervlakte maximaal f. 1500. kunnen ontvangen. Een verzoek van de afd. 's Gravenhage van den Bond van Koffiehuishouders. om verlaging van de huurwaarde voor percee- len, waarin een cafébedrijf wordt uitge-| oef end, voor de personeele belasting, wordt afgewezen. Komt aan de orde een voorstel tot wijzi ging van de bestekbepalingen voor werken, door de gemeente aanbesteed, in dien zin, dat de werkduur wordt gesteld op 40 uren per week. De heer Wildt Meijboom acht de bedoe ling van het voorstel goed. Hij vraagt zich echter af. of de gemeente in een dergelijke principieele kwestie het voorbeeld moet geven. Sor. zou willen, dat voor elke week de meening van den Raad werd gevraagd. De heer Idenburg wil, alvorens te beslis sen weten, hoe het loon zal zijn. De heer van Leeuwen (Wethouder) zegt, dat hierin geen wijziging wordt voorge steld. Wordt de 40-urige werkweek inge voerd. dan ontvangen de werklieden dus 40 x het contractueel uurloon. De heer Idenburg kan in dat geval zijn steun wel geven. De heer Boender juicht na een uitvoe rige toelichting het voorstel toe en wil niet voor elk geval een beslissing van den Raad. De eher van Leijenhorst zegt, dat het R.K. Werkliedenverbond ook voorstander is van een 40-urige arbeidsweek. Als er werkgelegenheid is, dan is het gewenscht, dat daarvan zooveel mogelijk menschen kunnen profiteeren. Het is beter dan steun genieten. Hij juicht eveneens het voor stel toe. De heer Verloop betreurt het, dat de organisaties zich niet op vrede instellen en wil alleen die aannemers in aanmerking laten komen, die voor een personeel reeds de 40-urige arbeidsweek hebben ingevoerd. De heer Kiewiet de Jonge vindt het wel mooi het initiatief te nemen, maar voelt niets voor ongelijkheid op sociaal terrein. Als de eene gemeente er toe overgaat eh de andere niet, is zulks niet bevorderlijk voor de sociale rust. Hij vraagt of B. en W. daarin eenig inzicht hebben. Gezegd is, dat de arbeiders loon derven, maar de werk gevers moeten ook wat opofferen. Spreker meent, dat wanneer de overheid maatregelen treft, de financieele conse quenties niet mogen worden afgewenteld op de werkgevers. Deze zal de aanbesteed- ster hebben te dragen. De heer Kimman wil het voorstel aan houden. De heer van der Stoel wil de voor deelen afwegen tegenover de nadeelen. Ter bevordering van meer werkgelegenheid wil hij door een toeslag op het Icon, trachten meer arbeiders te plaatsen in land- en tuinbouw. Weth. van Leeuwen wijst er op, dat in vele bedrijven reeds korter wordt gewerkt. In 80 pet. van de industrieën past men reeds lang een verkorte werkweek toe. Iets nieuws is de te nemen maatregel dus niet. Er is gesproken over het loon. Dit blijft per uur zooals het in de bestekbepalingen is vastgelegd. De aannemer zal echter bij de inschrij ving rekening moeten houden met extra kosten. Ook is de vraag gesteld, oï die kos ten opwegen tegen de voordeelen. Spreker meent dat het wenschelijk is, de arbeiders aan werk te helpen; 95 pet. van hen werkt liever, da nsteun te ontvangen. Op zichzelf is het dus reeds een groot voordeel, als er aoor deze maatregel meer werkgelegenheid wïï er kan Ha-gaan, welk voordeel dit whiL n. npzic h te van de steunuitkèering. xt voorstel warm aan. x* n uVr Pauze bepleit de heer Wildt nenten van een proef met den 40-urlgen arbeidsweek, om dan later de resultaten te bezien. v^n Leeuwen acht het wensche- j z,e££en, dat hij na een half jaar zal mededeelen welke resultaten met het voorstel zijn bereikt. wordt aangenomen. Op voorstel van B. en W. wordt beslo- I™ geld,®ening aan te gaan groot f. 300.000 tegen 4 1/4 pet. rente koers 100 voor 40 jaren, en een van f 200 000 tegen 4 pet. rente koers 98 voor 20 jaren. Deze leeningen dienen voor aflossing van wonlngbouwvoorschotten, tegen een rente van 5 en 6 pet. door het Rijk ver leend. Op verzoekschriften van eenige pachters van teelland, om kwijtschelding van huur wordt afwijzend beschikt. De •nogelLlkheld wordt opengesteld de pacht by gedeelten te betalen Hierop volgt sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Pieter, z. van H. Bors- boom en A. H. van Staveren; Jacobus Theodorus, z. van J. T. Looyestein en J. W. Verhart, Margaretha Clasina Caflia- rina, d. van C. P. Turnhout en C. Ransdorp; Pleun, z. van P. van der Marei en E. Kool; Antoon, z. van P. Vermeulen en J. Hogenes; Leonardus Johannes Maria, z. van G. J. Kroon en A. A. J. Rooijakkers. Overleden: Cornelis van Dijk, 76 jaar; Wilhelmina Geertruida Broekman, 48 jaar, ongehuwd; Francois Rambonnel, 25 jaar, echtgenoot van C. L. Brak. Ondcrtruuwd: J. Schoenmaker en E. Wie- ser; A. D. van Es en E. J. M. C. de Poorter; C. W. Straver en P. M. Zui derduin. Loop der Bevolking. Gevestigd: B. H. Ljinkcs, uit Dordrecht, Backershaegenlaan 32; M. Hollnsteiner, uit Oostenrijk, Victorialaan 4; Wed. M. G. Jansen geb. C. Meijer, uit Den Haag, Ridderlaan 1; A. Th. Wessels, uit Lathen, Deijlerweg 121; J. M. van den Broek, uit Den Haag, Eikenlaan 1; J. Klüh, uit Dortmund, Santhorstlaan 31; M. W. Wulf, uit Hildesheini, v. Z. v. N.straat 46, H. Nehring, uit Seelze, Mecklenburlaan 1; T. Finkelstein, uit Keulen, Persijnlaan 17; E. Bonfig, uit Duitschland, Acacialaan 16; D. Haasnoot, uit Katwijk, Kerkstraat 69; H. Star), uit Rotterdam, O. Wassen.weg 8; L. de Paoli, uit den Haag, O. Wassen.weg 8; E. E. M. Koepp, uit Den Haag, Buurt weg 1^9, A. B. Homey, uit Essen, Pr. v. W -...i 26; H. v. d. Lagemaat, uit Mij- diec.ic. Ur. Hoefijzerlaan 31; A. M. R. Joustru, uit Den Haag, Narcislaan 21; B. F. Wilbrink, uit Arnhem, Zijdeweg 38; J. H. Ludwich, uit Renkum, Wassen. Slag 1 b; M. C. LanceJ, uit Leiden, Tuinpad 37; E. H. v. d. Akker en vr., uit Harderwijk, Poortlaan 17; F. G. Hazenberg, uit IJssel- inonde, Gr. Hoefijzerlaan 2; A. J. Vrijhof, idem, idem; A. J. Haak geb. Drabbe, uit Rotterdam, Windlustweg 13; M. de Vries en vr., uit Den Haag, v. Z. v. N.str. 65; F. Tamminga en gez., uit Rijswijk, v. Z. v. N.str. 185, C. Verkerk geb. Verhagen, uit Alphen a. d. Rijn, Kericehout 10 f, H. M. Ziegler, uit Duitschland, Oranjelaan 5; W. van Walsum, uit Rotterdam, Papeweg 24; C. Q. van Santen, uit Stompwijk, Rijks straatweg 500. Vertrokken: M. G. Brandenburg, naar Oirscht, Eindhovenscheweg F 137A. J. Mesman, naar Westerhoven; G. Heidinga, r.aar Heemstede, Rijnstraat 72; M. Bodde, naar Amsterdam, Dan. Willickplein 13, F. R. Muhs, naar Den Haag, van Breogelstraat 183, E. Hoogervorst, naar Leiden, Hendrik straat 1; M. Dolle, naar Den Haag, Raam- weg 42 a; C. E. de Rek, naar Haarlem, Ostadestraat 12; M. M. de Langen geb. Laman, naar Leiden, Merelstraat 30; P. H. Heijdelaar naar Den Haag, üev. Deij- noolweg 63; H. Woywod naar Den Haag, J. de üraafflaan 23; A. A. van Kleef, naar Den Haag, Parkweg 13; E. Weber, naar Den Haag, N. Parklaan 18; E. A. van Waalwijk van Doorn, naar Rotterdam, le Schansstraat 41F. Gutmansbauer, naar Den Haag, N. Parklaan 5; J. M. van Elten, naar Katwijk, le Kanaalstraat 2; W. M. ten Oever, naar Sassenheim, Hoofd straat 82; J. Vletter, naar Den Haag, Leuvenschestraat 1C8; H. R. van Zcelen, naar Boskoop, Reijerskoop 285; D. Kooi, naar Den Haag, Bloemfontéinstraat 74; J. A. J. Schefiers, naar Schiedam, L. Haven 124; W. J. Adriaansen, naar Den Haag, L. v. Poot 218; N. de Haas, naar Den Haag, Nic. Tulpstraat 81; H. Kohn, naar Den Haag, Waalsdorperweg 104; A. Kruza, idem, idem; A. van Brink, naar Groningen, Heerestraat 91 a; Th. v. Essen, naar Den Haag, Jacobastraat 2 a; H. Th. F. Lahr en gez., naar Den Haag, Parkflat Marlot no. 25; T. N. A. v. d. Wolf, naar Dordrecht, Mart. Steijnstraat 57; M. C. I. Verduin, naar Den Haag, Roelofstraat 11; M. Rabe- ling, idem, idem. B. de Boer en gez, naar Den Haag, Stevinstraat 211; S. van der Wal naar Dordrecht, Messestraat 26. Het Crisis-Comité. De gehouden collecte ten bate van het plaatselijke Crisis-Comité heelt opgebracht de somma van f. 4490. ZEVENHOVEN. Het gemeentebestuur overweegt de mogelijkheid om turf te steken door werk- loozen aan den Noordschen Dijk. De rekening 1932 van het em. Electr. Bedrijf is vastgesteld met een batig slot van f. 722, waarvan de helft in de gemeen tekas is gestort. ALPHEN. Stormscbade. De storm van gistermorgen heeft ook in onze gemeente schade aangericht. Op ver- schilien3fT plaatsen werden tal van hoo rnen ontworteld. Op de hoek Stationsstraat Gaslaan waarheen het snelverkeer Lei denUtrecht is omgelegd, leverde een der overhellende boomen meer of min gevaar voor het verkeer op. Door gemeente-per soneel wérd na het kappen der takken de boom omgehaald. Ook de politie was spoe dig ter plaatse, zoodat het verkeer betrek kelijk weinig stagnatie ondervond. Behalve een telegraafpaal moesten talrijke schoor- steenen en radioantenne's het ontgelden; in de Prinselaan werden van tal van hui zen de ruiten vernield en dakramen los gerukt. Tot voor zoover bekend, kwamen gelukkig geen persoonlijke ongelukken voor. Aan groot gevaar ontsnapt. Onze plaatsgenoot de monteur K. den D. is tijdens zijn werkzaamheden aan een groot gevaar ontsnapt. Terwijl deze bezig was met het sloopen van machines op de bovenverdieping der vroegere faoriek van de N.V voorheen Siilevis en Rutten te Leiderdorp, brak plotseling een plank van de vloer waardoor den D. van een hooge verdieping naar beneden stortte. Gelukkig raakte hij tij dens zijn val met een been bekneld tus- schen een balk. waardoor hij bleef hangen. Ware dit niet het geval geweest, dan zou de man er zeker slecht afgekomen zijn. als men weet dat de verdieping 6 meter hoog is. en hij zou dan neergekomen zijn op een steenen vloer met scherpe betonnenkan- ten. Thans liep het ongeval voor hem af met een gekneusde voet. Aanrijding. Langs den Oudshoornsche weg werd het gespan paard en vierwielige wagen van den koopman H, gaande in de rich ting 's-Molenaars aangereden door 'n per sonen auto komende uit deze richting en bestuurd door J. W. B. uit Eist. Het onder- stel van den wagen van H. werd geheel vernield. Het ongeval werd veroorzaakt doordat de autobestuurder wilde passeeren hoewel er geen voldoende ruimte was, daar ook een broodwagen op den weg stond. Tegen den autobestuurder is proces verbaal opgemaakt. De gehouden speldsjesverkoop ten bate van de R.K. verg. „Sobriëtas" heeft opgebracht f. 43.52'/,. BOSKOOP. Vereerendc opdracht. Op uitnocdiging van de „N.C.R.V." zal onze plaatsgenoot de heer Max Well mor gen de uitvoering van zijn concert voor cellc- en orkest persoonlijk leiden. Confessioncele vereeniging. In de vacature, ontstaan wegens het be danken van den heer W. van Bergen. !s tot bestuurslid van de afd Boskoop voor de confessioneele vereeniging. gekozen de heer P. ter Wee Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. de Knegt en A. C. Nieuwerf. Getrouwd: F. C. v. d. Swan, 27 jaar en A. P. den Boer, 23 jaar. Overleden: Antje Benschop, eclitg van R. de Vogel, 70 jaar. De Storm. Door den hevlgen storm werd gister morgen en -middag vooral in de kweeke- rijen groote schade aangericht. Ook wer den vele ruiten vernield Groote zandwol ken afkomstig van de Gouwewerken ver duisterden den hemel. LEIDERDORP. Van een hooge stelling gevallen. Tengevolge van den hevlgen storm is de heer De W. die aan het werk op een zeven meter hooge stelling van een in aanbouw zijnde woning aan de Acacialaan. geval len. Hij had het ongeluk daarbij zijn arm te ontwrichten. LEIMUIDEN. Loop der Bevolking. Vertrokken naar Weert W. M. Semp; naar Doom J. M. van den Broek; Uit hoorn. Ringdijk No. 7. M C. Heuzen; Aalsmeer, Kanaalstr. 1, N. E. Semp; van Cleefkade W. van der Zwaard wed. van P. van de Sluis. NIEUWVEEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. A. Roof, van Nieuwer- Amstel; T. A. Gadellaa en gezin, van Am sterdam; M. J. G. Tuijl, van Rotterdam; M Arnouts, van Eibergen Vertiokken: D. L. Rietveld, naar Alphen a. d. Rijn; E. C. Rietveld, naar Amsterdam; G. L. Geib, naar Woerdgu. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis, z. van G. Koppenol en J. C. Teuns. Overleden: J. N. Mes, 63 jaar; P. Bes, 58 jaar. Getrouwd: J. Rijneker en B. S Geib; W. v. Maren en G. L. Geib. Tragisch! Hedenmorgen is het 1'/; jarig dochter tje van onzen plaatsgenoot G. V. achter het huis in de sloot geraakt en verdron ken. De moeder was juist vóór de woning, zoodat hulp helaas te laat kwam. Dr. Nout mocht het niet gelukken de levensgeesten op te wekken. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Margje, d. v. J. Zekveld en J. Huizer Jacob, z. v. D, van Bergeijk en D. Sipma. Getrouwd: L. van Tilburg 29 j. en D. VerwsiJ 26 j. A. L Pijpers 25 j. en W. J. M. Schultz 25 j L. Windhorst 25 j. en A. J. Brandhorst 26 j. In de week van 16 tot en met 20 October zal ten postkantore wederom ouderdomsrente worden uitbetaald. ZWAMMERDAM. Loop der Bevolking. Gevestigd: uit Reeuwijk, Johanna Maria van der Vlugt, Tempel 76, uit Oudenbosch, Cornelis Gerardus van de Poll, Franciscus van de Poll en Gerardus Hermanus van de Poll, Overtocht 53; uit Bodegraven, Gosse Eergsma en gezin ,Oud-Bodegraafsche weg 85, uit Haarlem, Wilhelmina Theodora Willems, Overtocht 46; uit Bodeeraven, Anna Alberts, echtgen. van Hendrik Hoo- gendoorn, Utrechtsche weg 38 b; uit Velsen, Agnes Vockel, Overtocht 46; uit Haarlem, Alida Geertruida Maria Stam en Maria Geertruida Helena Stam, Overtocht 46; uit Heemstede, Maria Joanna Josepha Berna- detta Dijkzeul, Overtocht 46; uit Dort mund, Duitschland, Hedwig Klaski, Over tocht 46; uit Alphen a. d. Rijn, Floris van Dolder, Spoelwijk 88; uit Reeuwijk, Geertje Roberta Bogaards, echtgenoote van Floris van Dolder, Spoelwijk 8S; uit Bode graven, Hendrik Hermanus van der Star en gezin, Oud-Bodegraafsche weg 93. Vertrokken: naar Boskoop, Ridderbuurt 78, Marinus Kraan en gezin, Spoelwijk 88; naar Borne, Zenderen B 199, Gerardus Leonardus Franciscus Piket, Overtocht 52; naar Bodegraven, Willemstraat 37, Jacoba Maria Voordouw, Utrechtsche straatweg 29; naar Bodegraven, Schoordijk 74, Hendrik Langelaar, Utrechtsche straatweg 55; naar Wanne-Eickel, Duitschland, Theodora On tijd, Overtocht 46; naar Haarlem, Spaarne 2, Wilhelmina Maria Josepha Nelissen, Overtocht 46; naar Hillegom, Hoofdstraat 4, Maria Elisabeth van de Poll, Overtocht 46, naar 'sGravenhage. Beeklaan, Wilhel mina Maria Elisabeth Beijer, Overtocht 46: naar Schipluiden, Den Hoorn. Lookwatering D 16, Maria van Marrewijk, Overtocht 46; naar Nijmegen, Pensionaat „Mariënbosch' Groesb.weg 351, Johanna Adriana Rijnierse, Overtocht 46, naar Bennebroek, Srhoollaan 94, Francisca Maria van Maris en Fredcrika Reroelia van Maris, Overtocht-46. RECLAME. 8842 Nederlandsch Fabrikaat GEBOREN Simon Hendrik, z. van S. H. Braxlioven en H. Keijzer Elisabeth Rebecca, d. van J. P. v. d. Linden en F. de Roode. Johannss Cornelis z. v. J. C. Leuering en A. Nëuteboom Alida Maria, d. v. L. Smit en A, M. de Meij Franciska. d. v. A, L. Guleij en I. H. Stuhm Hendrik Frederik. z. v H. v. Riet en J, A. A, Riel Alida Cornelia, d. v. N. Bakker en_P J. Zuidhoek Willem, z. v. J. Dekkers en M. J. Laarman Huig z. v. A Zwaan en C. v. d. Plas Jozef Petrus Cornells, z. v. C. J. v. d. Werf en A Erdtman Nico- laas z v. N Kops en J Turk Maria Anna Clara, d. v J J. v. Kemcen en J. J C, Schreij Maria, d. v H. Nleuwenburg en A. C. Abrahams W:!lem Martinus z. v J R. Beusekamp en M. Kruit Wil helmina Martha, d. v. F. A Sollie en W M, Berks. ONDERTROUWD. J. Wesselius jm. 27 j. en G. Wesselius jd. 27 j. GEHUWD- P. v. d. Klaauw jm en W. Sinteur jd J. de Mooij jm. en J. C. Teleng jd. O. Wlelinga jm en C. de Bruin jd. OVERLEDEN. J. Wannlnkhof m. 38 j. G v. Prooyen d. 5 m. GEVESTIGD. F. A. Bannink, Witte Singel 8 J. v. d. Berg, l.l.verpl., Rijnsb. weg 10 S. J. v. d. Berg, dienstb., Hoogl. Kerkgracht 29 L. van Bergen en fam.. Lijsterstraat 35 W. v. Bergen, Oude Singel 248 M. de Blanken, dienstbv. d. Spieghelstraat 16 G M. van Bohemen, dienstb. Meezen- straat 2 A. A. W. Boogaart, l.l.verpl Rijnrb. weg 10 J. M. J. Boucherie, 1.1. verpi., Rijnsb. weg 10 M. Bouter, Noord einde 50 J. A. W. Brosse en fam., por tier Fr. v. Mierisstraat 24a H. B. G. Caslmir en fam., Vlnkenstraat 2 L. ten Cate Hoedemaker, Rapenburg 113 C. W. Clark en fam chemist, Grosnhovenstr, 5 E. C. Coutinho, Rapenburg 131 W. J. Cramer, Rapenburg 93 J. J. Creijghton en fam., boekhouder, Mariënpoelstraat 2b H. Dekema. Plantsoen 7 E. J. Dlngel- hoff, Ll.-verpl., Rijnsb.weg 10 C. H. Dijksterhuis, Valdezstraat 13a E. Effert, dienstb., Celebesstraat 13 G. Elias, dienstb.. Pieterskerkkoorsteeg 11 P. J. Fuss, leerares. Rijnsb.weg 10 W. J. Griffioen, verpl.Rijnsb.weg 10 W. L. Haardt, Bilderdijkstraat 5 M. A. Harten, J. v. Goyenkade 1 J v. Hoeken, onder wijzeres. Oude Vest 73 F. de Jong, Rapenburg 131 P. Jonquière. ass. rijks univers., Rijnsb.weg 177 M. Kioot- wijk-Kanbier en fam.. 2e Looierstraat 69 A. W Kist. Rapenburg 88 J. W. A. Kloek, winkelbediende, Hoogewoerd 109 W. J. Koek. bakker. Oostdwarsgracht 19 D Klootwijk en fam., Nlpponstraat 12 J. S. Krol. Apothekersdi.ik 18 M. P. de Lange, hulp i d. huish Zoeterw. singel 77 H. v. Leeuwen, winkeljuffr., Steenschuur 1 W. Lezwijn. handelsreiziger. Oude Rijn 138a A. H. Naber, Aloëlaan 9 E. Noorduyn, Stille Rijn 8 T. Oenstra, chef de reception, J. v. Houtkade 16a Ch. A. v. Ophuijsen, Houtstraat 5 M. Aalbersberg-Oudshoorn. Beschuitsteeg 5 J. Plug, sjouwer, Rijndijkstraat 72 S. Postma, Stadhouderslaan 19 E. M. Pot- Jer, Maredijk 21 O. W. H. E. Puehmuller en fam., Maarsmanssteeg 16 Wed. G. van Gelder-Raben, Duivenhodestraat 8 Raden Mas Raspio, 3 Octoberstraat 26a K. Ravensbergen en fam fabr. arb., Lan- gestraat 34 N. Roessingh, Rapenburg 123 J. v. Rossum en fam., leeraar. Plant soen 35 A schoffel-, ambt, ziekenhuis, Steenschuur 12 H. C. Scheffer, kantoor bediende, Steenschuur 12 G. A. Spek, boerenarbJulianastraat 51 C. A. M. Trautwein. 11 verpleegster, Rijnsb.weg 10 E F. M Verhoeven, Noordeinde 50 J. C. Verkade en fam.. chauffeur. Middel weg 19 J. M. H E. Visch E ij bergen, Ra penburg 131 J. Vriend, verplRijnsb.weg 10 O. van Waning. Groenhovenstraat 2 M. Wansinck. dienstb, K. Galgewater 12a C. v. d Werff, dienstb. Aalmarkt 12 J. J. de Wilde. J. de Wittstraat 37 K F. v. d Wllk, Rijnkade 16a J. M de Wit. onderwijzeres. Haarlemmerstraat 37a H. Wouters, Oude Vest 33c A. Zuid- hoff, analyste, R. en -Vhiekade 104. VERTROKKEN. J. A. J. v. Acker, Amsterdam, Vondelstr. 20 G. A. Chr. Arrlens, Bergen op Zoom, Burg. v. Hasseltstr, 20 A. C. Bedet, Den Haag, Kwlkstaarllaan 27 A Beun, Oegstgeest, Warmonderw. 58 J. A. Blan ken. Utrecht, Oorsprongpark 2 H. Blom berg, Haarlem, Marnixstr. 20 G. A. da Bolster en fam, Hillegom, Ambachtstr. 74 C. M. B. W. van Bouwdijk Bastiaanse, Oegstgeest, Warmonderw 80 C. Brands, Amsterdam,, Reinwardstr. 70 hs. J. A. Spaargaren—v. Dissel. Den Haag, Herman Costerstr 161 J. J Dronkers, Den Haag, Tulpenboomstr. 56 R, J. Florijn en fam. Leiderdorp, Konlngsstr. 51 C. J. G. M. VerhageFrentrop, Leiderdorp, Eiken laan 3 K. L. Fuchs en fam. Essen M. C. v. Gelderen, Hilversum, Heerenstr. 20 K. J. A. P. Glerum, Heemstede, Jac. v. Rulsdaelln. 19 R. C. Goldschmidt, Am sterdam, v. Miereveldstr. 5 lis. A. A v. d. Gugten, Utrecht, v. Speijkstr. 15 W. E. v. Gulden. Wassenaar, Backerhagenln. 16 G. E. M. Gunderman, Katwijk. Hotel do Roskam J. A. de Haas, Rotterdam, W de Withstr. 37 E. Habring, München, Pilar- srtaat 91 W. E. Heijboer, Rijnsburg, Kerkstr. 24 B Hoekstra, Utrecht. Eik- straat 60 M. P. Dommissev. Houte en fam, Bloemendaal, Dahllalaan 25 J. D. Houwert, Haarlem, Kinderhuissingel 58 rood H. R. S. M. Ismail, Magelang J. J. Janssen, Aalsmeer, v. Cleefkade 13 Wed. C. Lolkes de BeerKettenis, Den Haag, Pahudstr. 64 D v. d. Kilts en fam, Batavia H. L. Laban en fam Den Haag, datShouderspl. 89 E. M. Holsbergen—v. d. Lelie, Rotterdam, Lischstr. 38a J. Loeff, Utrecht, Fr. Halsstr. 13 D. W. v d. Meer, Hengelo (O.), v Markenstr. 11 Raden Adjeng M. U. Mohamad Achmad, Batavia F Ouwerkerk en fam., Zoeter- woude, Noordbuurt E 138 J. P, v. Rigte- ren. Utrecht, Balijelaan 46 bis E. J. A E. Roelands, Breda, Haven 5a J. M. C. Schobbers, Maasbree, Blerik L. Schou ten, Hillegom, Leidschestraatweg 25 M. Slerat en fam Oegstgeest, Terweeweg 136 H. G. Smaal, Meppel, Weerdstr. 23 J. J. Spierenburg .Oegstgeest, Warmonder- weg 58 L. Stakenburg en fam, Zoeter- woude. H. Rijndijk F 7 H, J. Steglnk, Deventer, Noorderpl. 34 W. J. Verhage, Leiderdorp, Eikenlaan 3 A M. Vermeu len, Boskoop, Voorkade 79 J. W, Wentzel en fam, Oegstgeest, Fr. Hendrlkln. 10 A. v. d. Werff, Zandvoort, Zandvoortsche- laan 60. Ster */j 3' grootte, okkiu* O Ster '/j 2* grootte- Jtr Ster 1' gr. N Melkweg Wettelijk Ingeschreven bij het Bureau */d Industrieelen igendom onder Na 64222 CüBSIEia? ©VOLLE HUN 3 UATSTE KVHTöEP. NIEtJVEMAAN ZUID VENUS MARS© JUPITER© SATURWUS©: Sterretijd 21 h. 20 min. In drukletters vermeld zijn de namen van de sterrebeelden; de eigennamen van een aantal der helderste sterren zijn ln schrijfletters geteekend. Den llcn is de maan precies Laatste Kwartier. Men dient er rekening mede te öouden, dat in werkelub'iïid bet Oosten rechts en WesteD links van den toeschouwer is, wanneer deze met den rug naar I Zuiden en bel gelaat naar 't Noordeo gewend staat; men pleegt echter bij sterrekaarlen ;dit om te keeren om geen spiegelbeeld van den bemel le krijgen. Wil men nu b.v. de sterrebeelden aan den Oostbemel opzoeken, dan neme men dal deel van den kaarthorizon waar OOST staat voor zich zoo dat de Poolster (aan het einde van deD Kleinen Beer) van den toeschou wer is afgewend men zal dan voor net NO-lijke vierdepart van de kaan de sterrenbec. len zien juist zoo als zij aan den hemel staan. De sterren in bovenstaand kaartje die een gekartelden rand hebben zijn van de le grootte ot helderder, de dikke ronde stippen zlin sterren van de ze grootte en al de andere kleine stippen zijn slerrcD van de 3e of van een lagere grootteklasse. 3—2

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 7