74*te Jaargang DONDERDAG 12 OCTOBER 1933 No. 22566 Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. en er n0E altijd een Het voornaamste Nieuws van heden. BUITENLAND. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENT1EN: 30 Cts. oer regel voor advertentlën uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertentlën 35 Cts per regel Kleine Advertentlën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bit een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts porto te betalen - Bewpsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT:] Voor Lelden per 3 maanden f. 2.35; per week t 0.18 Bulten Lelden, waar ar en gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f. 2 3.' r portokosten. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat A. van der Staaij, te Leiden, een verzoek heelt ingediend ter bekoming van een verlof A voor den verkoop van zwak-aleoholischen drank in het klein In het perceel Donker- steeg No. 9a, alhier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Leiden. 12 October 1933. 8857 KEURING VANTREKHONDEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter kennis van belanghebbenden, dat zij een algemeene herkeuring van trekhonden hebben bevolen, welke zal aanvangen op 23 October a.s. De houders van trekhonden zullen per soonlijk schriftelijk worden opgeroepen om zich op een in de oproeping vermeld tijd stip aan het Openbaar Slachthuis te ver voegen, met hond, kar en tuig. De oproepingskaart en het nummerbe- wijs moeten worden medegebracht. Zij, die vergunning wenschen, dat zich tijdens den rit iemand op de hondenkar mag bevinden, behooren bij de verschij ning ter keuring mededeeling daarvan te doe». A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRYEN, Secretaris. Leiden, 12 October 1933. 8858 24 JAAR MILITAIRE DIENST. In tegenwoordigheid van officieren en onderofficieren van het 4de regiment infanterie is hedenmiddag in de onder- of ficierscantine der Morscnpoort-kazerne de zilveren medaille wegens 24-jarigen trouwen dienst uitgereikt aan sergeant G. Schouten. De uitreiking geschiedde door den kapi tein-adjudant Buurman, die na voorlezing van het besluit, er op wees, dat de waarde van een onderscheiding wegens betoonden moed vaak minder groot is dan van dit eenvoudige huldeblijk, dat onder dikwerf moeilijke omstandigheden eerst na 24- jarige trouwe plichtsvervulling wordt ver kregen. Spr. besloot met den wensch, dat ser geant Schouten nog vele jaren voor het leger behouden mag blijven. Namens de onderofficieren werd de ju bilaris toegesproken door den adjudant onderofficier Louwrier. die Schouten een goed militair en kameraad noemde en hem als stoffelijk blijk van waardeering een fauteuil aanbood. Hierna werd de jubilaris door officieren en collega's gelukgewenscht, waarna hij een kort dankwoord sprak. Hiermede was deze eenvoudige plechtig heid ten einde. OPENBARE PROEFLES IN ESPERANTO. De heer Andreo Cseh opent een 12-weekschen cursus. Evenals het vorige jaar heeft de heer Andreo Cseh uit Roemenië gisteravond in den foyer der Stadszaal een openbare proef les in Esperanto gegeven ter inleiding van een cursus van 12 weken. Ook thans weer was de zaal nagenoeg geheel bezet met belangstellenden, die allen door den heer J. F. de Ren Jr. werden welkom geheeten. In het bijzonder begroette spr. hier mevr. van der HoevenFockema Andreae en de heeren prof. dr. C. C. Berg en dr. J. C. Schalkwijk als leden van het comité van aanbeveling en de tolk, mevrouw Isbrücker. De heer de Ren wees verder op de groote vlucht, welke het Esperanto na den oor log en vooral na de komst van den heer Cseh over de geheele wereld heeft geno men en zette de groote voordeelen van deze taal kortelijks uiteen. Dit laatste werd daarop uitvoeriger gedaan door den heer Cseh, die allereerst hulde bracht aan het bestuur der Leidsche Esperantisten voor het gedemonstreerde doorzettingsver mogen en den moed om twee jaar achter een een cursus te organiseeren. De groote Deiangstelling op deze proefles achtte hij Sr ensc waard. ?lem wekte spr. allen op om een i. ma^en aan de internationale 2SR?mheid en internationale samen- waarnaar wordt gestreefd op handels- en toeristisch terrein te passen op linguïstisch oprnlr het onbegrijpelijk, dat niet hilfm i? *een °Piossing van dit pro- eiile htot 2^n eigenlijke proefles, ïseh in iutfele minuten hoe gemakkelijk het Esperanto te leeren "crkelij k maar heel kort zaa' v°rmde een Espeiantisch spreek- morü e5 aan einde van den avond waren de grondbeginselen gelegd. v,Zi 7anSHoen d,en heer de Ren en de J°e. dat velen zich gedrongen zul- rop voort te bouwen en welke voor dezen cursus, wordt Dinsdagavond gegeven MR. DR. H. VOS. Benoemd tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Zooals wij reeds gisteren berichtten, wordt onze stadgenoot, de bekende rechts geleerde Mr. Dr. H. Vos op Dinsdag 17 dezer 75 jaar. Als hulde aan den jubilaris is gelijk be kend dezer dagen een boekwerk versche nen, getiteld: „Uit de geschriften van Mr. H. Vos". Aan het voorwoord, dat ge schreven is door Mr. A .Jonker, directeur der Vereeniging van Nederlandsche Ge meenten, ontleenen wij het volgende: „Met deze uitgave stelt de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten, in samen werking met den uitgever N. Samsom N.V. te Alphen a. d. Rijn, zich ten doel een hulde te brengen aan Mr. H. Vos ter ge legenheid van zijn 75sten verjaardag op 17 October 1933. Zij beoogt er evenwel niet minder mede om den arbeid zij het dan ook slechts voor een deel welken Mr. Vos gedurende een periode van welhaast 50 jaar tot stand bracht, in een gemakke- lijken vorm toegankelijk te maken voor allen van wie, krachtens de plaats welke zij in het maatschappelijk leven innemen, belangstelling mag worden verwacht voor het publieke recht. Die arbeid immers is helaas alleen in beperkte mate te vinden in boekuitgaven; in hoofdzaak zijn de artikelen van Mr. Vos verspreid over het vroegere Weekblad voor de Burgerlijke Administratie, van welk blad Mr. Vos ge durende een periode van 25 jaar hoofd redacteur is geweest, en over het sedert 1922 door de Vereeniging van Nederland sche Gemeenten uitgegeven Weekblad voor Gemeentebelangen. Met Mr. Vos in zijne hoedanigheid van lid der Redactie-commissie van het Week blad voor Gemeentebelangen hebben wij nu gedurende meer dan 10 jaren een nauw persoonlijk contact mogen onderhouden en daarbij diens voornaam karakter en groote geestesgaven in bijzondere mate leeren waardeeren. Deze samenwerking met de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten zij mede de rechtvaardiging van het feit, dat deze uitgave door haar is ter hand genomen". Gistermiddag heeft de aanbieding van dit huldeboek aan den heer Vos plaats gehad. Bij deze aanbieding waren tegen woordig de voorzitter der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten, Mr. P. Droog- leever Fortuyn. Mr. A. Jonker, directeur, N. Arkema, adjunct-directeur, M. L. van Putten, hoofdambtenaar van genoemde Vereeniging en de heeren J. B. Samsom en W. Samsom. Mede was hierbij aanwe zig de heer mr. A. van de Sande Bakhuy- sen, Burgemeester onzer gemeente. De heer Droogleever Fortuyn heeft bij deze aanbieding zeer waardeerende woor den gesproken tot den heer Vos. Hij wees er daarbij op, dat deze huldiging een bij zondere bekoring had, omdat de heer Vos iemand is. wiens karakter meebrengt, dat hij zich gaarne op den achtergrond houdt. Het boek, dat spreker den heer Vos aan biedt, legt een waardig getuigenis af van de groote beteekenis van den heer Vos voor de ontwikkeling van het publieke recht. Het was voor spreker voorts een groote voldoening er mededeeling van te kunnen doen, dat de Minister van Binnenl. Zaken hem verzocht had den heer Vos in kennis te stellen met zijn benoeming tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Spreker wenschte den heer Vos van harte geluk met deze hooge onderscheiding De heer Vos gaf daarop uiting aan zijn gevoelens van bijzondere dankbaarheid voor de hem gebrachte hulde en voor de hem verleende Koninklijke onderscheiding. VERGADERING CONSUMPTIEMELKERS. MEJ. EKERING OVER DONKER PARIJS. Het verslag van de lezing van Mej. J. H. Ekering, evangeliste der Parijsche Taber nakelzending voor de Leidsche afdeeling van den N. C. V. B. gehouden, behoeft en kele aanvulling. Mej. Ekering houdt in verschillende plaatsen van ons land lezin gen over het werk der Tabernakelkerk en in hoofdzaak behandelt ze daarin dezelfde stof. In de eene lezing brengt zij echter speciaal naar voren het jeugdwerk en het huisbezoek en in de andere het werk in de Zwarte Zone van Parijs, het gebied buiten de wallen, waar zulke ontzettende toestan den heerschen op hygiënisch en moreel gebied. Mej. Ekering sprak in Rehoboth over de wonderheerlijke uitzendingen bij den bouw der Tabernakelkerk, de uitbreiding van den Evangelisatie-arbeid en in 't bijzonder van de geopende deur voor het Evangelie, die God ook in de Zwarte Zone gegeven heeft. Het is een reden van groote blijd schap, dat de Tabernakelzending in die donkere wereld de boodschap der reddende liefde mag uitdragen. De rede, welke Mej. Ekering op 25 Oct. a.s. zal houden zal in 't bijzonder hande len over nieuwe gebedsverhooringen. huis bezoek en jeugdwerk in donker Parijs. GEREF. GEMEENTE. De Geref. Gemeente alhier heeft ter voorziening in de vacauire het volgende tweetal gesteld: ds. J. D. Barth te Borseien en ds. W. C. Lamain te Rotterdam—Zuid, yroeger alh£_*», In de Burchtzaal werd een vergadering gehouden van den Bond van Melkveehou ders, den Chr. Boeren- en Tuindersbond, den L. T. B. en de Melkveiling „Leiden". De vergadering, die maar heel matig bezocht was, stond, wegens ziekte van den heer Noordman, onder leiding van den heer C. v. Vliet, die na 'n welkomstwoord tot de aanwezigen, een blik wierp op den afgeloopen tijd, die voor de veehouders allerlei moeilijkheden heeft gebracht. Wel heeft de regeering iets gedaan om aan de financieele nooden der veehouders tege moet te komen, doch de contractsprijs heeft niet in alle opzichten bevrediging geschonken. Er ontstond concurrentie, dje sommigen zeer veel schade deed, men dacht niet allen gelijk over kwaliteit en houdbaarheid der melk, enz. De heer Uittenboogaard, sprekend na mens den Bond van Melkveehouders, uitte er zijn spijt over, dat zoo weinig boeren aanwezig waren. Spr. had gedacht, dat er uit deze vergadering een krachtige drang zou zijn voortgekomen ter meerdere behar tiging der boerenbelangen door de regee ring. Spr. wijst er op, dat de besturen der standsorganisaties week in week uit, soms tweemaal per week, vergaderen om op de bres te staan voor &e belangen der leden. Sor had zeker meer belangstelling van de 325 consumotie-melkers uit den kring Lei den verwacht. Dezen avond zou het regeerings-contract besproken worden en spr. hoopte, dat de aanwezigen klaar en duidelijk hun mee ning over het contract zouden kenbaar maken. De heer Goedhart (Chr. Boeren- en Tuindersbondl besprak eveneens den on voldoenden 6 cent-prijs voor de melk. De voorzitter vervolgde dan met er op te wijzen, dat de boeren, die met vrouw en kinderen het land bewerken niet meer van hun land kunnen leven. En zulks ondanks beweringen in de Tweede Kamer en an dere colleges, dat de boeren recht hebben od een menschwaardig bestaan. De prac- ti.jk verschilt daarvan wel heel veel. Eerst wanneer de boeren het werk eens zouden neerleggen, zooals dat in andere vakken meermalen gebeurt, dan zou men wel an ders over den boerenstand gaan denken. Spr. wilde dit denkbeeld allerminst aan prijzen, doch hij wees er op, dat alleen sterke drang op de regeering verbetering kan brengen. Spr. hoopte daarom, dat de leemten en verkeerde bepalingen in het oude contract danig onder de oogen zou den worden gezien. De heer Goedhart weet de slechte op komst aan het feit, dat de boeren beseffen, dat al hun vergaderen niets geeft. Op het vaststellen van den regeeringsprijs hebben ook de organisaties zelf heel weinig in vloed. In een algemeene protestvergade ring moesten, volgens spr., de wenschen van den boerenstand nog eens duidelijk uiteengezet worden. De voorzitter bestreed dezen spreker, want men moet actief blijven. Doen de or ganisaties niets, dan zal men heelemaal niets bereiken. De heer Goedhart kantte zich nogmaals tegen het feit, dat het hooren der organi saties bij de besprekingen zoo weinig in vloed heeft. Alles is vrijwel reeds in kan nen en kruiken en de organisaties laat men praten. De voorzitter wees er spr. op. dat het regeeringscontract den veehouders wel iets gebracht heeft, doch men heeft er geen algeheele bevrediging mee gekregen. Bo vendien gaat het nu niet aan een protest vergadering te houden tegen iets wat er nog niet is. Dan moet men toch eerst het contract 1934 kennen. Hierna werden de bepalingen van het oude contract één voor één voorgelezen en waar noodig besproken. Ten aanzien van de 20 van de t-axe, in art. 3 genoemd, waarvoor de verschillende steden vrij waren, stelden de besturen thans voor te trachten een regeling te krijgen, varieerend van 10% boven en 10% beneden de taxe. De heer Goedhart (bestuur) wees er in verband met de uitdeeling van contracten aan de veehouders op, dat er bij de regee- ringscommissie toch terdege moet aange drongen worden, dat de bona fide-con- sumptiemelkers in de eerste plaats aan een contract geholpen moeten worden en dat deze niet gegeven moeten worden aan de kaasboeren, die, naar gelang de prijzen van de kaas zijn, 'n enkele maal consumptie- melk leveren. Bij art. 5 over de reinheid en houdbaar heid der melk, over het aanwezig zijn van streptoccen, over het vetgehalte en niet vervalschte melk. over de korting van den prijs en de boete bij niet nakoming der bepalingen van dit artikel, diende de heer dr. Kramer, directeur van het controle- station te Den Haag, van voorlichting. De heer v. Leeuwen achtte dit artikel van veel waarde voor de bevordering der hygiëne. Door enkele aanwezigen werden verschil lende bezwaren over dit onderdeel van het contract naar voren gebracht. De voor naamste waren wel over de reinheid en de houdbaarheid der melk. Er werd vooral op gewezen, dat de veehouders meermalen vuile en oude bussen ontvangen voor de melk, zoodat de schuld voor de onreinheid en onhoudbaarheid der melk bij de koopers ligt en niet bij den verkooper. En toch krijgt de verkooper de schuld, toch wordt hij in een lagere klasse geplaatst en krijgt hij minder voor de melk. Dr. Kramer, hierna het woord verkrij gend, zeide dat de boeren door bet con tract een hoogere prijs hebben gekregen. Over de vraag, of die prijs hoog genoeg is, wilde spr. het niet hebben. Daarna besprak hij de reinheid, de houdbaarheid, het vet gehalte en de uierziekte. Hetgeen dr. Kramer hierover vertelde, dijdde uit tot een voordracht, die geruimen tijd in beslag nam en welke met aandacht door de aanwezigen werd gevolgd en naar aanleiding waarvan verscheidene vragen werden gesteld. De voorz. bracht dr. Kramer hartelijk dank voor zijn uiteenzetting en zelde, dat de thuisblijvers ongetwijfeld veel gemist hebben. Vanwege het vergevorderd uur stelde de heer J. Uittenbogaard voor van de verdere behandeling van het contract af te zien en dit in handen te stellen van de commissie. De vergadering vereenigde zich met dit voorstel, waarop na een dankwoord van den voorzitter sluiting der vergadering volgde. o FILMLIGA LEIDEN. De recente opheffing van de Neder landsche Filmliga heeft de afdeeling Lei den niet tot opgeven gedwongen. Onder den naam Filmliga Leiden zet zij haar bestaan voort en blijft zij strijden voor de goede film. Evenals tf*»t tot nog toe ge schiedde, zal zij in tien matinée's de ont wikkeling der filmkunst blijven toonen en films brenger die anders in Leiden niet te zien zouden zijn. Voor de contributie van f. 5.geeft de Filmliga Leiden tien filmkunst-voorstel lingen; voor het programma van haar eerste voorstelling op 17 October a.s. ver wijzen wij naar de advertentie in dit nummer. BRAND. •Gisteravond omstreeks kwart voor acht is brand ontstaan in het tijdelijke onbe woonde perceel Pieterskerkkqorsteeg 6. 's Middags om kwart over vijf hadden be hangers, die daar werkzaam waren, de bo venverdieping verlaten en bij het weggaan een pijp aangestoken. Een hunner herin nerde zich een brandende lucifer te heb ben weggeworpen, zoodat dit hoogstwaar schijnlijk de oorzaak is geweest. De po litie gaf het eerst water uit een slang op de waterleiding; even later arriveerde ook de brandweer, die onder leiding van den heer van Lith het vuur spoedig had bedwongen door gebruik te maken van twee slangen op de motorspuit. De krachtige wind joeg aanvankelijk een waren vonkenregen door de lucht, zoo dat mede met het oog op de dichte be bouwing de buren in allerijl hun voor naamste bezittingen in veiligheid brach ten. Gelukkig was deze maatregel over bodig; teen de brandweer eenmaal het blusschingswerk had begonnen was het ge vaar binnen een kwartier geweken- De zolderverdieping brandde nagenoeg ge heel uit. Het perceel behoorde toe aan den heer W. S. van de Rijn- en Schiekade; de schade wordt door verzekering gedekt. Daar de motorspuit moest worden op gesteld aan de Vischmarkt en vandaar slangen over de Breestraat werden geleid, kon het tramverkeer gedurende ander half uur slechts worden onderhouden door de reizigers aan weerszijden te laten over stappen. Ook het autoverkeer werd tijde lijk omgelegd. Op 't terrein van den brand waren o.a. aanwezig de burgemeester, wet houder Splinter en de wnd-commissaris van politie, de heer Eskens. AUTO TE WATER. Tengevolge van een defect aan de stuur inrichting is gisteravond omstreeks kwart over tien een auto, bestuurd door H van E. uit Oegstgeest op den Lage-Morschweg in een sloot gereden en over den kop ge slagen. De kao van de auto kwam gedeel telijk onder water te liggen zoodat de inzittende behalve den chauffeur nog drie personen! zich slechts een uitweg konden banen door de ruiten in te slaan. Dit gelukte, waarbij de bestuurder even wel eenige lichte verwondingen bekwam, welke door den Eerste Hulpdienst werden verbonden. De overigen kwmen met den schrik en een nat pak vrij. De auto Js door een kraan wagen uit de sloot gehaald. BINNENLAND. Vliegtuigramp bij Lienden in de Betuwe; twee militaire toestellen tegen elkaar ge botst; vier dooden. (Laatste Berichten, le Blad). De Zuid-Westerstorm heeft schade aangericht. (3e Blad). Het rundvleesch wordt duurder, schijnlijk ingaande a.s. Maandag, nenland, 3e Blad). groote waar din- Voorstellen tot dekking van het tekort van het spoorwegpensioenfonds. (Binnen land, 3e Blad). Groote veenbrand tc Emmer-Erfschei- derveen; vier huizen in de asch gelegd. (Gemengd, 3e Blad en Laatste Berichten, le Blad). BUITENLAND. De zitting van den Volkenbond gesloten (Buitenl., le Blad). Particuliere besprekingen inzake de Ont wapening. (Buitenl., le Blad). Nieuwe militaire (Buitenl., le Blad). credieten in België Hedenmorgen vond op de Prinsesse- kade te ongeveer kwart voor negen een aanrijding plaats tusschen een transport wagen van de gebr. ten H. uit Rotterdam en 'n bestelwagen der firma V. en D. alhier Er was op dat oogenblik een lange file auto's, waartusschen plotseling een auto schoot, komende van de Apothekersdljk. Doordat de bestuurders der bovenge noemde wagens onverwacht heftig moesten remmen, botsten de auto's tegen elkaar, waardoor zij beide beschadigd werden. De chauffeur van den wagen van V. en D. bekwam eenige lichte verwondingen. Op uitnoodiging van de afd. Leiden der Kon. Ver. „Oost en West" komt dr. W. G. N. van der Sleen. bekend ook door zijn reisbrieven uit Indië in ons Blad. in het Nutsgebouw een lezing houden over „Zwerftochten over Sumatra, door de Lamnongs en Bataklanden" Wij twijfelen er niet aan of de aankon diging van dit feit is voldoende om Zaterdagavond een talrijk gehoor te trek ken. Soreker en onderwerp verdienen het ten volle. Eerste-luitenant mr. J. D. Schepers, van het 6e regiment veldartillerie alhier, wordt 1 November gedetacheerd bij de hoogere krijgsschool te 's-Gravenhage. Naar aanleiding van ons bericht ln ons Blad van Dinsdag betreffende een ar beidsconflict bij de firma's Stolwijk en de Heete, verzocht het bestuur van den Cen- tralen Bond van Transportarbeiders afd. Leiden ons mede te deelen dat het hier niet alleen de beide bovengenoemde fir ma's aangaat, maar de Leidsche Aardap pelhandelaars Vereeniging. Tevens wordt oneemerkt, dat terwijl op de laatste conferentie over deze loonsver laging besloten werd het antwoord der arbeiders vóór den volgenden middag aan de werkgevers te doen toekomen, vóór het verstrijken van die termfin een wagen aardaone'en aan andere arbeiders ter los sing werd gegeven. Volgens het bestuur kan men dan ook van een staking niet spreken. DE ALGEMEENE TOESTAND. Rondom de Ontwapening - De Volkcnbondszitting gesloten. De onderlinge besprekingen te Genêvo duren geregeld voort. Nadolny heeft 's morgens een onder houd gehad met den voorzitter der Ont wapeningsconferentie, Henderson. 's Middags heeft Nadolny een bespreking gehad met den algemeenen rapporteur der Ontwapeningsconferentie, dr. Benesj, die met het voorafgaande onderhoud in ver band stond en 's avonds bezocht hij den Britschen minister van buitenlandsche zaken, Sir John Simon. Simon heeft Na dolny het Engelsche standpunt uiteenge zet. Bij het onderzoek zijn de diengaaude tegenstellingen tusschen de Engelsche en de Duitsche opvatting in volle duidelijk heid tot uiting gekomen. Overeengekomen is de directe besprekingen voort te zetten. Het verluidt, dat de hoofdcommissie Maandag na een formeele bijeenkomst voor een week zal uiteengaan. Benesj. de algemeene rapjaorteur, zou bezig zijn nieuwe voorstellen uit te werken. Een bespreking van vertegenwoordigers van Engeland, Amerika en Frankrijk, welke bijna twee uren heeft geduurd, heeft gistermiddag plaats gevonden op voor stel van Sir John Simon Aan het onder houd werd deelgenomen van Engelsche zijde door Simon en Eden. namens de Fransche delegatie door Paul Boncour en Masslgli en door de Amerikanen Nonnan Davis, Wilson en Allen Dulles. Direct na afloop der bijeenkomst begaf Simon zich naar den president der conferentie, Hen derson. ten einde dezen rapport uit te brengen over het resultaat der bespre kingen. Van Engelsche officieele zijde wordt verklaard, dat de algemeene toestand is besproken en algemeene principiecle over eenstemming is bereikt inzake het ver bod van herbewapening door Duitschland. Amerikaansche zijde daarentegen wordt er de nadruk op gelegd, dat van een eensgezind front der drie mogendheden op geen enkele wijze kan warden ge sproken, dat geen besluiten zijn genomen miZ'i' f'?11 zi)rl aansegaam In het middelpunt der bespreking zou veeleer hebben gestaan de kwestie op welke wiize wiJSSferentie' ,welke 16 October zal men zal worden voortgezet Ge- facÜïfu ZI^n aan een vijf-mogendheden- bcsprtking.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 1