De brand in het Rijksdaggebouw. JSSÉ^ 74** Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 11 October 1933 Derde Blad No. 22565 BINNENLAND. ALKEMADE'S NIEUWE BURGEMEESTER. RECHTZAKEN. Steunt met Uw oaven het Leidsch Crisis-Comité. KERK- EN SCHOOLNiEUWS Instituut „Demosthenes" FAILLISSEMENTEN. DE EERSTE DAG TE BERLIJN. Op een vraag van Oberreichsanwalt Dr. Werner hoe groot de vlammen waren, die getuige Floeter heeft gezien, antwoordt deze, dat de vlammen tien a vijftien centi meter groot geweest kunnen zijn. Torgler's advocaat dr. Sack vraagt den getuige, wat voor weer het dien avond was en wijst verder op de verklaring van den politie-wachtmeester Buwert, dat. Floeter hem had toegeroepen: „Daar breekt juist ^Floeter' herhaalt, dat hij op dat oogen- blik zeer opgewonden was en den politie- man slechts losse woorden heelt toege roepen Het eerste wat hij riep, ging over het breken van de ruit. Toen Buwert van zijn plaats liep, had getuige hern nage roepen, dat hij ook vuur had gezien. Beklaagde Dimitrof stelt de vraag: „Was de getuige lid van een politieke partij in Duitschland!" Floeter: „Ik heb nooit van mijn leven tot een party behoord. Bovendien wil ik den beklaagde zeggen, dat het naar mijn meening onmogelijk is, dat men uit partij politieke overwegingen de wetten der ob jectiviteit zou kunnen wijzigen." Dimitrof wil nog eenige opmerkingen maken, maar de President gelast hem, dit na te laten. Torgler, die met groote belangstelling het verhoor van dezen getuige volgt, vraagt hem: „Is het juist dat de getuige ondanks zijn opwinding rustig naar huis is gegaan? Of heeft hij zich nog geïnteresseerd voor den verderen loop der gebeurtenissen?" Getuige Floeter: „Ik was niet opgewon den dan nadat ik het venster hoorde bre ken en het vuur had gezien. Ik ben naar huis gegaan, omdat ik nog niet had ge geten en ik mij die week niet alte best voelde. Uit mijn huis ben ik na korten tijd ■weer naar het Rijksdaggebouw terugge keerd". Opperwachtmeester Buwert verklaart, dat een burger hem ongeveer vijf minuten over negen gewaarschuwd had. Zy liepen naar portaal I en zagen door het tweede raam ten Zuiden van het portaal een vlam. Hij had den man, die hem gewaar schuwd had gezegd even naar de post aan den Brandenburger Tor te loopen en te hielden, dat er brand was. De man was toen ook onmiddeliyk weggegaan. Getuige Floeter: „My is dat niet ge zegd." Getuige Buwert: „Het kan ook de andere burger ziin geweest. Ongeveer twee minu ten later zag ik in den kelder achter het matglas van het raam een zich voortbe wegende lichtschijn, alsof iemand met. een fakkel in de hand liep. Het licht bewoog zich in de richting van de Simsonstrasse. Ik trok my'n revolver, omdat ik inzag, dat er iets niet in den haak was." President: „Dai! had u toch al eerder moeten inzien." Getuige Buwert: ..Ik kon niet weten, dat ik met brandstichting te doen had." President. „Er kwamen toen twee pa trouilles politie?" Getuige Buwert: „Ja. van de Siegesal- lee. Een hunner adviseerde om nogmaals de brandweer te alarmeeren en liep dan ook in de richting van de Moltkestrasse. Ik ging weer naar beneden, toen wacht meester Poeschel aankwam en ongeveer tegen 9.17 uur de politie-luitenant Lateit met een vrachtauto met beambten arri veerde Ik bracht rapport uit van wat er gebeurd was. De brandweer zal ongeveer 5 minuten later gearriveerd zijn." Bij nauwkeuriger verhoor schat gatuige Buwert het tijdsverloop tusschen het alarmeeren en het arriveeren va.n de eerste twee brandweerauto's op drie a vijf minuten. Dan wordt gepauzeerd. Bij de hervatting der behandeling werd allereerst gehoord de 21-jarige letterzetter Thaler uit Berlijn, die tot de weinige per sonen behoort, die het uitbreken van den brand hebben waargenomen. Ook deze get. heeft gerinkel van glasscherven ge hoord. Hy verklaarde verder: ik begreep eerst niet wat er gebeurde en keek in de richting van het gerinkel. Daarbij kreeg ik den indruk, dat twee personen door het venster nabij het hooidportaal gin gen. De verlichting was niet zeer goed. Het, leek my toe, dat een persoon met het gelaat naar mij toestond, terwql de tweede naar binnen klom. Ik liep terug en riep de politie. Toen ik weer terugkwam, zag ik in het bovenste gedeelte van het lokaal voor drie vensters vuur. De get. verklaart nadrukkelyk, dat hij twee personen zag, een binnen het lokaal en den tweede in gebukte houding op het balcon. (Reeds in een gedeelte van onze vorige oplaag geplaatst). President Hebt u den eersten man kun nen herkennen? Getuige Thaler: „Neen, ik kon slechts den omtrek van zyn lichaam zien. De eer ste man had niets brandends in de hand. Toen hy naar binnen klom, was het nog geheel donker. President: Had hij misschien iets bran dends in zijn hand verborgen? Getuige: Ban had ik het moeten zien. Ik had den indruk dat de tweede man merkte, dat hy werd gadegeslagen en naar mij keek President: Kan het niet een schaduw geweest zijn? T, G?tu*geJ Dat acht ik vrijwel uitgesloten. Ik had beslist den indruk, dat het een tweede persoon was. Van een straatlantaarn kon de schaduw niet zijn Ik heb direct gezien, dat de eer ste persoon naar binnen verdween President: Getuige Floeter spreekt slechts van één persoon, die iets bran dends in de hand had. Getuige Thaler: ik heb Floeter niet ge zien. Op den oprit zag ik drie hel verlichte vensters hel brandde achter in het ver trek tegenover het raam Later zag ik de vlammen opzij en bij het raam naar boven slaan. President: Dat stemt dam overeen met de ulteenzettiiBg van .Vgn dgr Lubbe. wV- gens welke hy eerst het gord.yn van de deur van het restaurant en toen de gor- dünen opzy naast het buffet naar het raam toe in brand had gestoken Hoe laat hebt u dat gezien? Thaler: Om tien minuten over 9. De tüd, die toen was verloopen, sedert ik de vlammen voor de ramen van het restau rant had gezien, schat ik op 2 minuten, zoodat de ruiten ongeveer om 8 minuten over 9 moeten zyn ingeslagen. Zoowel door dr. Werner als door Tor gler's verdediger dr. Sack worden getuige Thaler verschillende vragen gesteld, om op te helderen of de tweede door hem waar genomen persoon misschien een schaduw kon zyn. Thaler houdt echter vol. dat de eerste gestalte die naar binnen klom, rechts en de tweede links van Thaler had gestaan. Hij acht het uitgesloten, dat de tweede door hem geziene gestalte slechts een schaduw zou zijn geweest. De senaat besluit beide getuigen ter plaatse nogmaals de situatie te laten re- construeeren. Dimitrof heeft opnieuw verscheidene vragen tot de beide getuigen te richten. Hy vraagt o.a.: Kunnen de getuigen zeg gen. dat in de processen-verbaal precies staat wat zy hebben verklaard? President tot getuige Thaler: Hebt u eenige reden om aan te nemen, dat de processen-verbaal niet juist zyn? Thaler: „Neen." Dimitrof wil nog meer over de proces- senverbaal weten, doch als de voorzitter dit weigert en Dimitrof vraagt waarom, zegt dr. Bünger: Het is overbodig en een ongehoorde be- leediging voor de ambtenaren. Indien u er mee voortgaat, zal ik aan uw vragen geen aandacht meer schenken. Dimitrof: Ik protesteer. Van der Lubbe's verdediger dr. Seuffert verzoekt den president Van der Lubbe een overzicht te geven van wat de getuigen hebben verklaard en Van der Lubbe te vragen wat hij hierop te zeggen heeft. Van der Lubbe die weer voortdurend met gebogen hoofd volkomen apathisch op de beklaagdenbank is gezeten, wordt naar de getuigenbank gevoerd. President: Hebt u gehoord wat de ge tuigen hebben verklaard? Het antwoord van Van der Lubbe is in de zaal niet te hooren, en de tolk die over Van der Lubbe gebogen staat, verklaart tenslotte, dat de beklaagde bevestigend heeft geantwoord. Van der Lubbe: zeer zacht: „Ja". Aan gezien ook dit antwoord niet te verstaan is probeert de president hem nogmaals er toe te bewegen, luider te spreken. Hy vraagt hem: „Kunt u beslist zeggen dat er geen tweede persoon bij was? Van der Lubbe. zeer zacht: „Ja." Aangezien ook dit antwoord niet te ver. staan is, probeert de president hem nog maals er toe te bewegen. luider te spre ken. Hij vraagt hem: .Kunt u beslist zeg gen dat er geen tweede persoon by was?" Van der Lubbe antwoordt weer zóó zacht met „Ja" dat zijn tolk het opnieuw moet herhalen. Dimitrof eisch dat Van der Lubbe voor het gerecht en voor de geheele wereld een klaar en duidelyk antwoord zal geven. President: Antwoordt Van der Lubbe: Hebt u den rijksdag alleen in brand ge stoken of niet? Iedereen staart in gespannen aandacht naar den hoofdbeklaagde. Van der Lubbe: „Ja." President: Ik wil nogmaals vragen: Hebt u den rijksdag alleen aangestoken? Dimitrof roept zeer opgewonden: „On mogelijk, uitgesloten". President: Beklaagde Van der Lubbe, hebt u den rijksdag alleen aangestoken? Van der Lubbe: „Ja". Dr Werner: Hebben anderen het voor bereid? Van der Lubbe: Dat kan ik niet zeggen. By het voortgezette getuigenverhoor worden gehoord de echtelieden Kuhl en Freudenfeld, die behoorden tot den kring van die personen, die als eersten den brand in het restaurant hebben waarge nomen. De beide echtparen bevonden zich op een wandeling en ontdekten den brand in de restauratieruimte Daar sloegen helle vlammen omhoog en het vuur greep met buitengewone snelheid om zich heen. Even later hebben ook deze getuigen opgemerkt dat iemand in de kelderrifimte met een lichtend voorwerp passeerde De onderhandelingen werden dan ver daagd tot heden halftien Donderdag zal geen zitting worden gehouden. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VOOR KOELTECHNIEK. Huldiging van prof. De Haas en ir. Koopman. Prof. dr. M. de Haas. voorzitter, en ir. I. F. M. Koopman, secretaris-penning- meester van de Ned. Vereeniging voor Koeltechniek, zyn gistermiddag in „Twee Steden Palace" in Den Haag gehuldigd wegens hun verdiensten voor die vereeni ging van welker bestuur zij beiden gedu rende de volle 25 jaar van haar bestaan deel hebben uitgemaakt. Er had zich daar toe een comité gevormd onder presidium van den heer C. G. Vattier Kraane te Amsterdam, van welk comité de heer Maurits van Gelder te Rotterdam het secretariaat en de heer K H. Tusenius te IJmuiden het penningmeesterschap op zich hadden genomen Zeer vele belang stellenden uit. allerlei kringen waren aanwezig. Onder aanbieding van geschenken wer den toespraken gehouden door den heer Vattier Kraane en door de heeren Van Slooten, namens de Ver van Directeuren van Gem Slachthuizen, prof Van Oyen namens de Vereeniging voor Koeltechniek en de Koude-Stichting en H A. M. Grasso. Na afloop werd den jubilarissen een diner aangeboden. CHR. NATIONAAL VAKVERBOND. Buitengewone Algemeene Vergadering. Heden kwam te Utrecht het Chr. Na tionaal Vakverbond in buitengewone al gemeene vergadering by'een ter behande ling van het onderwerp: „Welke leering hebben wij te trekken uit de door den algemeenen raad gevoerde actie tot be vordering van het Ziekenfondswezen", welk vraagpunt op de laatstgehouden al gemeene vergadering niet meer aan de orde kon komen. Prae-adviseur wa- de heer K. Kruithof van Utrecht. Deze behandelde achtereenvolgens de totstandkoming van den algemeenen raad: de doelstelling van den Algemeenen Raad: de ter bereiking van dat doel ge voerde actie: de door die actie opgedane ervaringen en de uit die actie door het C N. V. te trekken leering. Ref. gaf als zijn meening over de vraag: welke leering uit de actie te trekken is, te kennen, dat het aanbeveling verdient, dat het C. N. V. terugkomt op zyn besluit van 7 September 1928. waarby het een verzoek tot samenwerking heeft aanvaard. Het C. N. V. ga niet voort met zgn. neu trale onderling beheerde ziekenfondsen te helpen oprichten en versterken. Het. be sluite voorts, met handhaving van zyn voorkeur van door de verzekerden zelf be heerde en bestuurde ziekenfondsen, ten spoedigste met de commissie van samen werking in overleg te treden tot het in zetten van een actie door heel de Chris- telyke arbeidersbeweging voor eigen on derling beheerde fondsen. Voortaan gaan wy den weg. ons gewezen door de door ons beleden beginselen Voortaan werken wij niet voor „neutrale", maar voor eigen fondsen. TE VEEL BUITENLANDSCHE ZAKEN LIEDEN IN ONS LAND. Regeering zal vestiging beperken. Het Tweede Kamerlid de heer van Hel- lenberg Hubar had de aandacht van den Minister van Economische Zaken er op gevestigd, dat den laatsten tyd tal van buitenlandsche zakenlieden, met name grossiers en detaillisten, zich in Nederland hebben gevestigd of maatregelen nemen zich te vestigen, terwyl de meeste Neder- landsche zakenlieden hun uiterste kracht moeten inspannen om het hoofd boven water te houden. Minister Verschuur is het er mee eens dat het aantal bovenbedoelde buitenland sche zakenlieden toenemende is en acht ook onder de tegenwoordige omstandighe den een onbeperkten toevloed van buiten landsche zakenlieden niet gewenscht. Die vestigine van zoodanige zakenlieden zal. evenais reeds ten aanzien van industrieele bedrijven geschiedt, nauwlet tend gevolgd en voor zoover noodig en mogelijk beperkt worden. Dat het aantal dezer vestiging op heden reeds oneven redig groot zou mogen heeten, is aan den Minister niet gebleken; hij houdt zich in- tusschen van het verloop van dit ver schijnsel op de hoogte. EEN PAUL KRÜGER-TENTOONSTELLING In het stammuseum van het Algemeen Nedeiiandsch Verbond aan de Laan 34 te Den Haag is een tentoonstelling betref fende Paul Krüger ingericht. De aanlei ding hiertoe is. dat in Transvaal de tiende October, president Krüger's geboortedag, als een vacantiedag is geproclameerd, ter vervanging van den eersten Maandag in October, welke in de Zuid-Afrikaansche Unie als vacantiedag geldt. Ook is aan de inrichting van deze tentoonstelling niet vreemd de komst van den nieuwen gezant der Unie, dr. H. D. van Broek huizen. die gehuwd is met mej. E. F. Eloff, een kleindochter van den president. DE STAATSLOTERIJ. Aan de „Tel." ontleenden wy onlangs een bericht omtrent een wyziging van de trekkingen van de Staatslotery. In aan sluiting hierop vernemen wrij thans dat dit bericht volkomen uit de lucht ge grepen is. O. BINGHAM—LELS. t Te Rotterdam is naar de NR.Crt. meldt, overleden, 62 jaar oud, mevr. O. Bingham- Lels een vrouw die op sociaal en maat schappelijk terrein te Rotterdam heel wat werk heef verricht Mevrouw Bingham was door naar kind., ren tot de pad vindstersbeweging gekomen. In 1912 had zy de Rotterdamsche melsjes- padvindstersvereeniging opgericht, waaruit in 1918 door samenwerking met soortge lijke vereenigingen in Amsterdam, Amers foort en Leiden het Nederlandsche Mels- jesgllde li bntstaan. Van het hoofdbestuur van deze vereeniging is ze vele jaren secre taresse geweest, van de afdeeling Rotter dam was ze geruimen tyd hoofdleidster. In de laatste jaren was ze van het gilde SB ïan de afdeejJsg gaigjid. GEEN POSTKANTOOR MEER IN WARENHUIZEN! De Ned. R.-K. Middenstandsbond wendt zich tot Posterijen en Minister. In den laatsten tyd is in den midden stand de vraag om bescherming van ae zijde der overheid van het zelfstandig kleinbedrijf tegen de overwoekering door de grootbedrijven speciaal in het distri butiewezen. meer naar voren gekomen. De Ned. R.-K Middenstandsbond heeft deze vraag in bespreking gebracht op zijn Congres, dat te Breda werd gehouden aan de hand van prae-adviezen van de heeren prof dr. W J M. Koenraadt en drs H. L. Jansen. In de behandeling van het vraagstuk op zijn Congres vond de NRKM. zijn standpunt bevestigd, dat speciaal in het distributiewezen èn op sociale èn op eco nomische gronden dient te worden ge streefd naar binding der mogelijkheid tot vestiging en uitbreiding van ondernemin gen en tot binding der gebezigde concur rentiemiddelen In het bijzonder heeft het Congres naar de meening van het bondsbestuur geleerd, dat de door het grootbedrijf in de distributie gebezigde concurrentiemidde len tot het maatschappelijk en economisch behoorlijke dienen te worden terugge bracht, wil een ongemotiveerde en onrede lijke verdringing worden voorkomen van het èn in economisch èn in maatschappe lijk opzicht zoo belangrijke, gezonde, zelf standige kleinbedrijf Hierbij zal tevens een einde dienen te worden gemaakt aan de mogelijkheid om aan de warendlstributie allerlei neven- diensten te verbinden welke met de distri butie als zoodanig niets uitstaande heb ben. nevendiensten, die èn in sociaal op zicht ongewenscht zijn als element van ir- reëele overwoeker.ne van het kleinbedrijf, èn in economisch opzicht ongezond wijl zij ertoe medewerken den consument den zuiveren kijk op kwaliteit en prijs der aan geboden artikelen te vertroebelen en te ontnemen. Op deze gronden heeft de Ned. R -K. Middenstandsbond thans gemeend aan het hoofdbestuur der PTT. te moeten ver zoeken geen medewerking meer te verlee- nen tot de exploitatie van postkantoren enz in warenhuizen. DE POSTVLUCHTEN. De „Kwartel" (uitgaand) is gisteren uit Jodpur vertrokken en te Calcutta aange komen. De „Oehoe" (thuisreis) is gisteren van Bagdad vertrokken en te Cairo aange komen LUIT.-GENERAAL SWART 70 JAAR. Luitenant-generaal H. N. A. Swart, te Den Haag, adjudant in buitengewonen dienst van H. M. de Koningin, comman deur in de Militaire Willemsorde, oud- vice-president van den Raad van Indië, viert morgen zijn 70sten verjaardag. Hij heeft een huldiging afgewezen. Wel is hij bereid gevonden een geschilderd portret te aanvaarden GEEN DEBAT. Zooals men weet. heeft ir. Mussert. de leider van de N. S. B„ zich op den Utrechlschen landdag bereid verklaard, in een vergadering met de heeren prof mr. C. W. de Vries (lib.) en ds. G Horreüs de Haas (s.d.) te debatteeren. Prof. de Vries heeft thans aan Ir. Mus sert geschreven, dat hij bezwaar heeft tegen een driehoeksdebat, waarbij een der partijen valt buiten het nationale front, en waarbij naast het Wilhelmus de ..wan klanken der roode Internationale" zouden worden gehoord. Wel is hij bereid, met Ir. Mussert te debatteeren in een kring te Rotterdam, onder goede onpartijdige lei ding. Ds. Horreüs de Haas heeft geantwoord, voor het oogenblik geen behoefte aan een gedachtenwisseling te hebben. Mr J. W PEEK. VERSPREIDE BERICHTEN. De crisis-collecte te Rotterdam heeft f. 40 034.18 opgebracht By Kon. Besluit is, met ingang van 16 October, benoemd tot burgemeester der gemeente Wychen M. J. Mulders, met toe kenning van gehjktydig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Gent. De gewone audiëntie van den Minister van Economische Zaken zal morgen niet plaats hebben. UIT NED. OOST-INDIE. MOTORONGELUK. BATAVIA, 9 October. lAneta) Heden ochtend Is de eerste luitenant der artillerie M. L. Eybergen, van de eerste afdeeling houwitsers, bij een vooroefening slacht offer van een motorongeluk geworden. De heer Eybergen werd ernstig gewond. HAAGSCHE RECHTBANK. Gisterenmiddag stond voor de Haagsche Rechbank terecht de 28-jarige chauffeur H. A. S. uit Woerden, wien ten laste was gelegd, dat hij te Benthuizen op of om streeks 7 Juli jl des namiddags om 1 uur met een vrachtauto heeft gereden waarvan de stuurinrichting defect was Hij heef' toen Dirk Mets. wonende te 1 Benthuizer op den Hoogeveenschen weg aangereden, waardoor deze is gedood. Eisch f. 150.-. subs. 50 dagen hechtenis. Vonnis 24 October. In de zaak betreffende het aanbieden van steekpenningen te Den Haag stond gistermiddag terecht de aannemer M. A. v. d B uit Moordrecht Eisch 2 jaar ge vangenisstraf Vonnis 24 October. Mr J. W. Peek. Zooals wij gisteren reeds konden berich ten, is met ingang van 13 dezer tot burge meester der gemeente Alkemade benoemd mr. J. W. Peek, burgemeester van Panner- den In aanvulling op het gisteren gepubli ceerde zij nog gemeld, dat de heer Peek studeerde aan het Utrechtsch stedelijk gymnasium en verder aan de Rijksuniver siteit te Utrecht, alwaar hij in 1925 pro moveerde tot meester in de rechten. Al spoedig daarna ging hij als volontair ter gemeente-secretarie naar Hedel, terwijl hij intusschen in 1926 benoemd werd tot res.- luitenant bij het reg. Vesting Artillerie. In 1929 werd het oude, totaal versleten raadhuLs te Pannerden onder zijn bewind door een nieuw vervangen, terwijl een jaai later de Loswal werd aangelegd, waaraan reeds zoolang behoefte bestond. In de laatste jaren zijn de zeer smalle Panner- densche wegen en dijken verbreed als werkverschaffing voor werkloozen, zoodat thans het geheele wegennet in Pannerden op behoorlijke breedte ls gebracht. Veel werd in de periode van mr Peek ook gedaan aan verbetering van den slechten woningtoestand en aan den bouw van arbeiderswoningen met gemeente hypotheek. Hetgeen door burgemeester Peek gedaan werd schenkt ons het vertrouwen, dat ook de gemeente Alkemade in hem een kundig en energiek burgemeester zal krijgen, waaraan in dit uitgebreide en belangrijke centrum, vooral in dezen voor de tuinders zoo zwaren tijd groote behoefte ls. Moge hij zich een waardig opvolger betoonen van wijlen burgemeester L. Vosters, aan: wier» men zooveel verloren heeft! Burgemeester Peek, zoowel als de ge meente Alkemade zij met deze benoeming van harte gelukgewenscht. PREDIKBEURTEN VOOR DONDERDAG 12 OCTOBER. ALPHEN AAN DEN RIJN. Evangelisatie: Nam 7i/4 uur ds. EJ. Vroeg-in-de-Wey van Wilnis. BENTHUIZEN. Ned Herv. Kerk: Nam. 7 uur, ds. Lee- mans van Delft. BOSKOOP. Prediker: Nam. half acht, ds. de Rover van Vlaardingen. o NED. HERV. KERK. Drietal: Te Watergraafsmeer (Amster dam-Oost) F. C. Bosboom, te Hillegers- berg; W. Kool te Beesd en G. J. Streeder to Leiderdorp Beroepen: Te Amsterdam, W. H. A. Nelck te IJsselmonde. Te Willige-Langerak, H. Hiensch, cand. te Veenendaal. Te Utrecht (Ned. Prot. Bond) J. B. Immink to Heerenveen. Aangenomen: Naar Saaksum, J. E. Bos te Steggerda. GEREF. KERKEN. Drietal: Te Ee, Th. J. Kerssier, cand. to Wildervank; J. Oranje, cand. te Amster dam en H. J. Riphagen, cand. te Kampen. Tweetal: Te Groningen (vac. H. v. d. Elskamp) H. S. Borema te Amsterdam- Zuid en mr. W. S. de Vries te Voorburg. Beroepen: Te Oudega (Smlllingerland) Th. Boersma te Hyland. VRIJ-EVANG. GEM. Beroepen: Te Nieuwvliet H. Timmerman, cand. te Enschede. RECLAME. Stotteraars en 5277 gebrekkig-sprekenden Leest dc advertentie van het LiEIDËV - STATIOVSWKW 2 Uitgesproken: W F. A. Vermond, koopman in groenten en fruit, te Leiden Korte Raamsteeg 16. R.-c.: mr. G. Scholten; cur, mr. W. Hu- genholtz te Leiden. Opgeheven: A. yan de Glossen tg Betóea,

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 9