I.EIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 11 October 1933 UIT DE OMSTREKEN. APFNDA. - inden Herfst i ASPI AALSMEER. Bezoek van den Commissaris. Gisteren heelt de Commissaris der Ko ningin in deze Provincie, jhr. mr. dr. A. Róell, vergezeld van den Griffier der Sta ten, mr. Venlng Melnesz, ook aan onze ge meente een bezoek gebracht. In gezelschap van B en W., den ge meente-secretaris Kapteln en de directeur van gemeentewerken Ir. Gijzen heeft hij een bezoek gebracht aan Plan Zuid, waar het nieuwe Witte Kruisgebouw en de aula op de algemeene begraafplaats werden be zichtigd. Ook de u.l.o.-school aan de Schoolstraat had de belangstelling van den Commissaris. Op het Gemeentehuis werd de koffie gebruikt. Audiëntie is dit maal niet gehouden. De werkloosheid. Blijkens offlclëele gegevens staan thans bij den dienst arbeidsbemiddeling alhier 185 personen als werkloos ingeschreven, waarvan 111 land- en tuinbouwarbeiders. Geconstateerd kan worden, dat de stand der werkloosheid de laatste weken eenlge neiging tot dalen vertoont. Van den cursus in machlneschrijven ien stenografie, georganiseerd door insti tuut „Aalsmeer", onder leiding van den heer R. v. d. Laan, zijn geslaagd voor het diploma stenografie (100 lettergrepen): de dames M. van der Laarse, R. Melchior, A. Maarse, de heeren J. M. Wentzel, J. Pan- nekoek, M H. Meester, J. J. A. de Graaf en W. Vreeken. Voor het diploma machlneschrijven: me). A. Maarse, de heeren W. Vreeken, J. J A. de Graaf, M. H. Meester, J. Panne- koek en P. Mlllenaar. BENTHUIZEN. Raadsagenda De raad dezer gemeente zal op Vrijdag avond 7 uur a.s. ter openbare vergadering bijeenkomen. 1. Notulen en mededeelingen. 2. Verzoek ontheffing schoolgeld. 3. Rekening 1932. •I. Begrooting 1934. 5. Vaststelling getal opcenten voor 1934. 0. Bouwverordening. 7. Verordening veldwachters. 8. Eenoeming lid schattingscommissie. 9. Wijziging begrooting. 10. Rondvraag. 11. Sluiting. Burgcrliike Stand. Getrouwd: Arie van Driel Wz 27 jaar en Clasina Adrlana van Dorp, 25 jaar, te Zoetermeer. HAARLEMMERMEER. Bezoek van den Commissaris der Koningin Gisteren bracht de commissaris der Koningin in deze provincie de heer jhr. mr. dr. A. ROell, vergezeld van den grif fier der Provinciale Staten de heer mr. S. H. Vening Meinesz een bezoek aan de gemeente Haarlemmermeer. Van een wagen gevallen. Een voor een wagen bespannen paard, schrok op den Sloterweg voor een pas- seerende auto en sloeg op hol. De be stuurder viel hierbij van den bok. Aan het hoofd verwond en met een gekneusd been werd hij opgenomen en onder genees kundige behandeling gesteld. Het paard kon spoedig tot staan worden gebracht. Bijna verdronken. Van een in de Ringvaart passeerend vaartuig, viel gisteravond een 7-jarig jongetje overboord. De schipper, die het kind in 't water zag vallen, sprong direct in de roeiboot en mocht ondanks de reeds ingevallen duisternis het genoegen smaken ziin kind, dat reeds eenige meters was afgedreven, behouden aan noord te brengen. KATWIJK. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. Hovin^a, Zeehospitium; W. M. B. Lohmann, Leidsche Buitenschool; Ch. M. Masmeijer, Secr. Varkevisserstraat 305; Ant. van wolde en gez, Havenstraat 15; W. F. Flaman en echtg., Voorstraat 24 b, Katwijk a. d. Rijn; M. van Vliet, Tramstraat 17; S. H. M. Schreuder-Pas, Sccr. Varkevisserstraat 35, H. C. C. Schade, Overrljn 7; C. Ladage, Voorstraat 35 a, Katwijk a. d. Riin; J. M. van Elten, le Kanaalstraat 2; A. de Jong en echtgen., Zeeweg 21. Vertrokken: G. Renkema, Marum, A 318 F .v. d. Waart v. Gulik, Amsterdam, Rijn straat 38 III; G. Clement, Alphen a. d Rijn, Sleckterweg 64; L. van Rhljn en gezin, Wormerveer, Zaandamscheweg; A. van Beelen, Wassenaar, Havenplein 19 boven; F. A. J. Middelkoop en gezin, Leiden, Oegstgeestcrlaan 43; D. Wiepjes en eclitg., Alkmaar, Heiligeland 24. LISSE. Jon geren-actie voor Kerkherstcl. In gebouw „Rehoboth" werd een propa- ganda-avond gehouden van de Jongeren actie voor Kerkherstel, die belegd was door de Commissie voor Jeugddiensten der Ned. Herv. Gemeente alhier. Als mede werkenden waren aanwezig de heeren L. Goldberg, piano en A. v. d. Burg, viool. De predikant der Ned. Herv. Kerk ds. G. Tichelaar, had dezen avond de leiding. Het gebouw was flink bezet met jongelui, terwijl ook ouderen van hun belangstel ling blijk gaven. Bij den aanvang werd gezongen Ps. 119 17. waarna ds. Tichelaar art. 27 en 28 der Ned. Geloofsbelijdenis voorlas. Na in gebed te zijn voorgegaan, sprak ds Tiche laar een openings- en welkomstwoord en zette in het kort de beteekenis van den arbeid van het. Verbond tot Kerkherstel uiteen. Den spreker, den lieer W. H. Bee kenkamp uit Lelden, werd een welkom toegeroepen. Tevens greep ds. Tichelaar deze gelegenheid aan om de Catechisanten op te wekken de catechisaties die weer aanvangen, te bezoeken. Voordat de heer Beekenkamp zijn lezing aanving werden door de heeren Goldberg en van den Burg eenige muzieknummers ten gehoore ge bracht. De heer Beekenkamp besprak hierop zijn onderwerp: Wij zijn jong-Hervorm den". Allereerst zeide spreker wat deze stelling negatief beteekent en wel; ten eerste, dat wij niet behooren tot de stroom van hen die het etiket „onkerkelken" dragen; ten tweede, niet behooren tot de wereld van hen die zich in vroeger of later tijd hebben afgescheiden van onze Vader- landsche Kerk en zich bevinden op een eiland en daar wel bij varen; ten derde, niet behooren tot een der stroomingen van onzen tijd als Darbisten, Mormonen, enz. Na in het kort bij deze drie punten te heb ben stilgestaan kwam spr. tot het positieve gedeelte zijner rede. Wanneer wij de stel ling poneeren; „WU zijn Jong-Hervormden" dan moet dat ook Inderdaad waèr zijn. Geen holle leuze maar positief zijn in ons beweren. Wij zijn Jong-Hervormden, omdat God ons in de Ned. Herv. Kerk heeft ge plaatst en ons daarin geboren deed wor den. En dezen vaderlandschen bodem ver laten wij maar niet zóó! Deze kerk ls ons dierbaar. En daarom temeer dienen wij te streven naar het herstel der Kerk. Het Verbond voor Kerkherstel wil zich stellen tegenover antwoord 54 v. d. Catechismus Het is nü eigenlijk zóó dat het beslissende woord ln de Kerk niet ligt in hetgeen Gods Woord zegt. maar ln het woord dat gesproken wordt door de Provinciale Kerk besturen! Dat is in strijd met Gods wil. Neen. in de Kerk moet het eerste en het laatste woord geproken worden door het Woord Gods. Dit zette spreker nader uiteen. Op deze duidelijke rede volgde een aangename en vruchtbare bespreking. Ds. Tichelaar spi^.k het slotwoord. Saneering bloembollen. Dinsdag en gisteren werden wederom bloembollen ingeleverd op de vuilnisbelt voor de saneering. Niet minder dan 6 werkloozen hadden met het storten han den vol werk! vloer op een 13-jarig meisje, dat een been brak en naar het Ac. Ziekenhuis tc Leiden is overgebracht. Bij het gemeentebestuur is bericht ingekomen ,dat ingevolge de kortingswet, de uitkecring uit het gemeente-fonds voor 1934, f. 274.38 minder zal bedragen, dan in 1933. Bij den melkhandelaar v. d. S. al hier, werd een hoeveelheid boter, welke niet voorzien was van het vereischte Rijks- merk, in beslag genomen. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Wijnandus, z. van J. W. J. van der Weijden en A. M. van Stijn Martinus Jacobus, z. van J. Zwarts en C. P. Vink Hendrikus GIJsbertus, z. van V. L. van Halm en A. Lek. Ondertrouwd: A. van der Zwan 21 j. en J. van der Niet 17 j. J. G. Steen voorden 23 J. en C. Zuidhoek 21 j. Getrouwd: L. Overzeijl 67 j. en L. van Duin 61 J J. van der Bent 26 j. en P. A. de Bruin 26 J. Overleden: Geertrulda Bernardlna Cor nelia Rademaker 61 j., weduwe van H. D. Oosterbaan Hendrik Valentgoed 65 J.f gehuwd met H. Boot. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. Schmidt, van Amsterdam Woubruggestraat 27, naar Zwarteweg 20 A. Cathel, van Gouda, W. Tombergstr. 14, naar Plet Heinstraat 7 A. A- Michl- bauer, van Den Haag, Lange Voorhout 56, naar Rembrandtweg 20 A. J. ten Hope, geb. van Dijk en fam., van Rotterdam, Heemraadsingel 223 naar Rembrandtweg 20 H. van Rossenberg, van Ter Aar, naar Voorstraat 59. Vertrokken: M. H. Hennlg, van Hoofd straat 61, naar Oldenburg (Did.) G. J. M. Rady, Noord Boulevard 3, naar Was senaar, Calcerlaan 26 A- C. Sanders, van Javaweg 1 naar Leiden, Witte Sin gel 25 W C. Roodzant. van Wilhel- minastraat 4. naar Ter Neuzen, Heeren gracht 8 A. Hoekstra, van Oranjeweg 38, naar Bennebroek, Rijksstraatweg 46 L. Alkemade en fam., van Boerenbur- gerweg 13, naar Anna Paulowna. Konings weg 10 A. P. M. Willemse, van Oude Zeeweg 7, naar Den Haag, Keplerstr. 247 G. C. Fles, van Vlnkenlaan 8, naar Leiden, Aloëlaan 1 C. P. Th Slats, van Vlnkenlaan 35, naar Rijnsburg, Oegst- geesterweg 52 H. Kastelün, van Hoofd straat 129 a, naar Linschoten E. 5. J. M. van Buijtenen, van van Panhuysstr. 35 naar Den Haag, le v. d. Boschstr. K. P. van der Wilk, van Emmaweg 21. naar Leiden. Rijnkade 16 a P. van Roon, v. Trompstraat 5 naar Haarlemmermeer, Abbenes 1585- Openbare Muziekles. In het keurige zaaltje van Huize „Waikiki" gat de muziekleeraar de heer Theod. H. Polman, met zijn leerlingen een openbare les. De belangstelling was zeer groot. Een twintigtal leerlingen moesten vuurproef van het eerste openbare optreden doorstaan. Na een kort openingswoord van den heer Polman, omtrent het doel van dezen avond werd begonnen met de piano-soli; men kon voor de jeugdige leerlingen van 7 tot 12 jaar respect voelen. Na de pauze kwamen de grootere leer lingen en vergastten op verzorgd piano- en orgelspel en zang. Het was voor den heer Polman een succesvollen avond! Hij werd dan ook door zijn leerlingen in de bloemetjes gezet! De vleugel was belangloos door de fa. Bender uit Leiden afgestaan. Trambotsing. Op den onbewaakten overweg aan den H. Geestweg beeft een aanrijding plaats gehad tusscnen de tram, komende uit de richting Noordwijk aan Zee en twee aan elkaar gekoppelde met één paard be spannen, vierwielige wagens, rijdende in de richting Wilhelminastraat en bestuurd door den neer v. W. alhier. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De politie stelt een onderzoek naar de oorzaak in. Een auto, gemerkt H. 1449, is in een greppel langs den Hecrenweg terecht ge komen. De bestuurder is zeer waarschijnlijk door den mist van den weg geraakt. Een betonnen en een ijzeren paaltje zijn daarbij omver gereden. Gevonden voorwerpen: een huissleutel, een portcmonnaie met inh., een zwarte portemonnaie met inh. (in een witte zak), een bruine wandelstok met zwarte knop, een rood kindermanteltje, een bril schild- padranden, nikkelen brug en haken, een nikkelen sleuteltje, een rozenkrans (roode kralen en een koperen ketting), een fiets- handpomp, een jongenskous (gestreept), een sleuteltje verra. v. een auto, een houten bak, verin. v. e. weegschaal, een joneens- rijwiel, een lange huissleutel, een Klein hondje (wit met oruin plat led. halsbandje om), 2 sleuteltjes aan een touwtje Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen worden uitsluitend verstrekt des Woensdags en des Zaterdags van 12—1 uur n.m. ten Politie bureele te Noordwijk Binnen. OEGSTGEEST. Aanrijding. Nabij het gesticht „Duinzicht" had op den Rijksstraatweg een botsing plaats tus- schen een tweetal personen auto's, be stuurd door C. V. te Amsterdam en door J. D. K. te Rotterdam. Beide auto's be kwamen een aanzienlijke materieele schade. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De politie maakte tegen den bestuurder C. V. procesverbaal op. Gevonden. Een B.K.S.-sleutel, jongens gummi-regenjas, Ford-sleuteltjes, ledig lrin- dertaschje, portemonnaie, belastingmerk waarop een naam staat, een pak ruwe chocolade' ijzeren gewicht en een wit beenen halsketting. Te bevragen aan het bureau van politie op alle werkdagen van des voormiddags 9—lZi/j uur en van des namiddags 2—5i/a uur. (Niet per telefoon). De Rijksveldwachter J. G. van der Stel is in verband met een staking te Oostvoorne tijdelijk gedétacheerd aldaar. NOORDWIJKERHOUT. Een tweetal ongelukken. Door een der tractors van het circus van Beveren werd het fraaie hek op het Julianapleln omgereden. Bij het afbreken van de tent viel een deel dec houten dans RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba, d. van A. v. Delft en J. J. de Leeuw; Hendrik, z. van Jt, Jungerius en A. v. d. Gugten; Cornelia, d. van H. v. d. Gugten en M. Cederbout; Gerarda Cornelia, a. van G. v. d. Meij en C. M. J.yCigaar; Hendrik, z. van H. K. v. Klaveren en J. v. Iterson; Klaasje, d. van H. J. Glasbergen en H. v. Wage- ningen; Leendert, z. van T. de Kluijver en T» H. Jongeleen; Teuna, d. van K. v. d. Spijk en T. v. Egmond; Willem, z. van D. v. Vliet en A. v. d. Gugten. Ondertrouwd: J. C. Hogewoning. 22' jaar en J. Hogewoning, 20 jaar; Th. de Mooij, 24 jaar en A. C. v. d. Berg, 22 jaar. Getrouwd: F. N. Glasbergen, 27 jaar en E. W. J. v. Leeuwen, 29 jaar. De Bloementeelt. De uitkomsten over de maand September aan de bloemenveiling „Flora" gaven over de gebcele maand genomen een redelijke uitkomst te zien. Wel was de omzet iets lager, doch dit maakte weinig uit. In Sep tember 1933 werd geveild voor een bedrag van f. 19.669.27 terwijl hét omzetcijfer over dezelfde maand van 1932 was f. 19.925.39, of f. 256.12 minder. Vermoedelijk was de aanvoer iets grooter, doch een noemens waard verschil maakte de omzet in ver gelijking met 1932 toch niet uit. Chr. Mondaccordeonvereen. De pogingen tot oprichting van een Chr. Mondaccordeonvereenlging alhier zijn met succes bekroond. Een veertigtal leden heeft zich aangemeld en de oefeningen zijn be reids aangevangen. De bloemenhandel. Asters, Grysanthen, Helianthus behooren wel tot de voornaamste soorten van den aanvoer. De kwaliteit gaat van de meeste koude grond bloemen thans sterk achteruit. Dit draagt er ook toe bij dat de prijzen maar matig zijn. Betaald werd voor Asters in verschillende soorten en kleuren van 10—18 ct., Anjers 20—40 ct., Helianthus 15—35 ct., Zinnia 30—40 ct., Dahlia's 40— 75 ct?, Pompon-Dahlia's 10—20 ct., Tri- toina'3 f.2—2.40, Puiling f.4—5, Rayonan ten f. 4—5, Herfstasters 60—80 ct„ Rozen per bos 20—30 ct. Ongunstige uitkomsten van de bloemen- bedrijvcn. Een der hoofdtakken van bestaan in onze gemeente is wel het bloemenbedrijf Snij bloemen uit de warme kassen zoowel als van den kouden, worden hier in massa gekweekt. De aanvoeren aan de veiling getuigen hiervan. Ook het trekken van bloembollen .tulpen, Narcissen, Hyacinthen, enz. is een der hoofdfactoren en de veiling „Flora' ging de laatste jaren met de jaar omzet steeds boven het millioen uit. De crisistijd bracht ook hierin verandering en deed de omzet aanzienlijk naar beneden drukken. Het afgeloopen boekjaar aan Flora gaf hiervan helaas de duidelijke be wijzen. Was het omzetcijfer over het vorig jaar, 1 Oct. 1931—30 Sept. 1932 f.1.046.546 63 over het pas verschenen boekaar was dit cijfer f. 8Ö9.S65.45 of f. 236.581.20 minder. De grootste maandverscbillen werden aangetroffen in de maanden van het bloem- bollentrekken. Wel was de inkoopprijs der bollen lager dan vorige jaren doch om het bedrijf loonend te doen zijn liet het een dergelijk verschil toch niet toe. Met spanning wordt uitgezien naar de loop van zaken in het a.s. trekseizoen. Chr. Mondaccordeonver. „Advendo". De alhier nieuw opgerichte Chr. Mond accordeonvereenlging draagt den naam „Advendo" (Aangenaam door vriendschap en nuttig door oefening). De vereeniging telt 40 leden. Het bestuur is samengesteld als volgt: J. Hoogstraten, voorzitter, G. van Delft Gzn., secretaris, J de Mooij, penningmees ter, A. Jungerius. P. van Egmond Nzn., C. Kralt, B. v. Delft, C. de Koning en P. van Zuijlen. De Najaarscollecte vanwege de stich ting Leger des Hells (William Booth) zal alhier morgen plaats,, hebben. SASSENHEIM. De werkloosheid. Crisis-comité. De collecte ten bate van het Crisis comité, gehouden -bij den omgang van de muziekvereeniging „St. Ambroslus" heeft f. 137,- (bruto) opgebracht. Donderdag houdt de meisjesvereeni- ging „Jonge Kracht" een verkoopdag van handwerken enz. ten bate van de Diaconie der Ned Herv. Kerk. Er zullen verschil lende attracties aanwezig zijn teneinde de opbrengst zoo hoog mogelijk te doen zijn. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. A. Groenewegen geb. de Winter, D. Ondertrouwd: C. Henneken en A. M Bolleboom. o VEUR. Burgerlijke Stand. Ecvallen: E. Kasbergen geb. Waan- ders D. Getrouwd: A. C. van Rossem en M. C. Bruljnzeel. VOORSCHOTEN Burgerlijke Stand. Geboren: Willem, z. van W. van der Geest en M. G. Lamboo. Ondertrouwd: W. A. Fix, 25 jaar en C. Velthuizen, 23 jaar. Getrouwd: J. van Leeuwen en B. van de Peppel. Overleden: Wed. P. J. Lens-Meinders, 88 jaar; S. Volkersz-Sibeijn, 72 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. J. Kokshoorn en echtgen., Leidscheweg 195 b, van Wassenaar; E. Reifs, Leidscheweg 113, van Frankfurt a. M. (Did.); H. D. Keijzer, Donklaan 18, van Leiden; N. Kooij, Leidscheweg 154, van Leiden. Vertrokken: N. A. Storm, naar 'sGraven- hage, C. K. Goudzwaard, naar Poortvliet (Z.); M. Kok, naar Leiden. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspondentschap der arbeids bemiddeling alhier, staan als werkzoeken den 119 personen ingeschreven. 12 timmer lieden, 5 metselaars, 7 opperlieden, 7 grondwerkers, 5 schilders, 42 land- en tuin- arbeiders, 15 losarbeiders, 1 zilverbewerker, 1 loodgieter, 1 talud werker, 3 bankwerkers, 4 chauffeurs, 1 radio-techniker, 1 betonwer ker, 1 gereedschapsmid, 1 schoenmaker, 1 stuurman, 1 meubelmaker, 1 mach. hout bewerker, 2 monteurs, 1 electricien, 1 smid, 1 handelsreiziger, 1 survaillant, 2 letterzetters, 1 mag.-bediende. Door den agent der arbeidsbemiddeling wordt dagelijks ten Raadhuize voor werk gevers en werknemers zitting gehouden van des voormiddags 10 tot des namid dags 1 uur. Bij de arbeidsbeurs alhier zijn 144 werk loozen ingeschreven, nl. 108 bloemist- arbeiders. 22 bouwvakarbeiders en 14 ar-. feetógTjS ln andere xafciefl» WASSENAAR. Verg. „Wassenaar en Omstreken". In het Wapen van Wassenaar hield de Tuinbouwvereeniging „Wassenaar en Om streken" een ledenvergadering. Door den voorzitter, den heer A. G. van Tol werd deze vergadering met een kort woord geopend, waarbij hij allen op dezen Vruchtenavond een hartelijk welkom toeriep. In oogenschouw nemende hetgeen aan vruchten op de uitgeschreven prijs vragen was ingezonden, kan van een slecht vruchtenjaar moeilijk meer gesproken worden Nadat de notulen waren voorgelezen komen eenige ingekomen stukken ter tafel. Volgde o.a mededeeling dat de Kleine cursus en de teekencursus resp. op 26 September en 9 Oct. weder zijn aangevan gen; een circulaire van de Vereen. Kali- fabrieken, waarbij gevoegd een lijst van onderwerpen waarover zij lezingen met lichtbeelden en films kan geven, allen op bemestingsgebied. Besloten werd van deze aanbieding gebruik te maken en op de ledenvergadering in Februari 1934 een lezing te doen houden. Tot juryleden om het ingezondere te keuren worden vervolgens door den voor zitter aangewezen de heeren M. Siouke, R. Laarman en L. Gaarkeuken. Hierop bracht de secretaris een uitvoerig en over zichtelijk verslag uit van de gehouden excursie nw de cultuurtuinen te Delft. HEDEN: Stadszaal: Proefles Andreo Cseh; 81/4 uur nam. Volkshuls: Tentoonstelling „Onze voe- ding". 7'/j9'/: uur nam. Katwijk aan Zee (Gemeentezaal)' Geref. Bond. Spr. ds. Pop van Monster 71/, uur nam. Voorschoten (Geb. v. Chr. Be- langen)Opiumfllm „Rewana". 8 uur nam. Donderdag. Schouwburg A bonnementsvoors telling N.V. A'damsche Tooneelver. „Eindexamen" 8"i uur nam. StaJ 'aal: L.K.K „Voor Allen". Kamer orkest Theo v. d. Pas. Solist Jaap Stotijn. 8'/. uur nam. Tem pellerenhuis: Leldsch Drankweerco- mlté. 8 uur nam. Volkshuis: Tentoonstelling „Onze voe ding". 7' 9'/i uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd, 8 u. nam. „Geschaakt". Zondag nam. 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur nam. „Ein Lied für dich". Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 u. 30 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat, 8 u. nam. „Song of Songs" Woensdag en' Zaterdag nam. 2 uur, ondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. WARMOND. Burgerlijke Stand. Geboren: Agatha Cornelia Maria, d. van A. L. Bellekom en M. J. Kroon; Johannes Martinus, z. van J. P. Hogeboom en G. J. Cozyn; Cornelia Leonarda Maria, d. van H. G. v. d. Willigen en M. van Wlnzen; Theresia Alida, d. van C. J. 3e Vroomen en P. M. Schulte; Auguste Clementine Brunhllde, d. van B. Grupstra en A. Sprun- ken: Maartje Cornelia, d. van A. Vreeken en A. S. Laagwater. Huurverlaging. Door B. en W. dezer gemeente is aan den heer H. Rutgers toestemming verleend om de huur der huizen, waarop door de gemeente een hypothecair voorschot is ver leend, op zijn verzoek, aanmerkelijk te verlagen. Deze verlaging zal niet minder bedragen dan ruim 30 pet. van de tegen woordige huurwaarde. Het mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer is in deze ge meente thans zoo goed als geweken. Of schoon deze ziekte zich in het begin stadium ernstig liet aanzien, blijkt thans dat een en ander nog al is meegevallen. Sterfgevallen onder het vee zijn bijna niet voorgekomen. Opgepast; De laatste dagen houden zich in deze gemeente weer personen op, die minder foede bedoelingen in het schild voeren. Het lijkt, dat zij des nachts hier en daar polshoogte komen nemen, om, wanneer de tijd gunstig is, hun slag te kunnen slaan. Men zij dus gewaarschuwd en lette vooral goed op of ramen en deuren des avonds afgesloten zijn. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 Oct. a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steen straat 35, telef 136 en A. J. Donk, Doeza- straat 31, telef. 1313. RECLAME. i*- steeds ooorzuliftyzrt rudmufyk. tabletten Uitsluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbuli/es van 20 labl. 70 ets. en oranjetakjos van 2 tabl. 6 to ets. 8778 Na de pauze werd de uitslag van de gehouden keuringen bekend gemaakt. Prijsvraag I luidende de schoonste Col lectie appelen en peren van ieder 5 stuks, le prijs J. Sietinga, 2e prijs D. A. de Rooij. Prijsvraag II 6 soorten appelen en 6 soorten peren van ieder 3 stuks, le prijs J. Sietinga, 2e prijs P. Zegwaard, 3e prijs J. Anderson en P. Midavaine. Prijsvraag III 3 schoonste trossen druiven le prijs P. Zegwaard, 2e prijs J. Anderson. Voor het puntenstelsel werden diverse punten toegekend aan de heeren Midavaine, Anderson, de Rooij, Abma van der Zalm en Kelderman. Na beantwoording der vragenbus, ge- dachtenwisseling en rondvraag, sloot de w.n. voorzitter, de heer M. Sjouke de vergadering. Burgerlijke Stand. Geboren- Marijke, d. van A. M. C. Stok en D. Pantekoek; Cornelia Godefrida Hermana, d. van H. J. Konings en M. A. van Oevelen. Overleden: Francois Rambonnet, 75 jaar, echtgen. van C. L. Brack; Hendrikus Justinus Adrianus van Ravesteijn, 69 jaar, echtgen. van F. Hoornstra. Ondertrouwd: C. J. Straver en P. W. Zuiderduin; C. N. van de Wiel en B. Knijnenburg; P. P. Clemens en E. Pauwels; P. H. Bielinski en A. Schumacker. Getrouwd: D. van Haastrecht en W. M. Schroder; H. G. de Langen en M. M. Laman, Gevonden voorwerpen. Een sleutel, knipmes, twee portemonnaies met inhoud en een zonder inhoud, belastingmerk in etui, een hond, damesportemonnaie met inhoud, zakspiegeltje, een handschoen, ceintuur, Lipssleutel, step, een hond, radiateurdop, ceintuur, aktentasch. Inlichtingen bij de politie. ZEVENHOVEN. De gemeentcbegrooting. De begrooting 1933 is overeenkomstig de raad dezer gemeente aangeboden e.i in concept gewijzigd. Het R.K. Werkliedenverbond tracht een hoogere Rijksbijdrage dan 50°'o te ver krijgen. in welk geval de Raad bereid ls een hooger steunbedrag vast te stellen. ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina Elizabeth, D. van J. Overdevest en M. B. v. d. Geest Wil lem Jacob, Z. van H Schipper en A. Los Everdina Wilhelmina, D. van H. W. Achterberg en M. W. F. Roestenburg Werenfrida Madelbertha. D. van M. Albers en J. P. Looijestijn Martina. D. van L. A. v d. Hoeven en P ,M. de Jong. Ondertrouwd: Hermanus Anthonius Hooijmans 25 j. van Wassenaar en Maria Gerarda Adriana van der Ham 20 jaren van Zoeterwoude. Getrouwd: A. G. v. d. Werf en A. J. Collin S. H. Thio en E. C. Leeflang - J. W v. d. Geer en A. H. Hoogervorst J. v d. Voort en M C. v. d- Akker W. Kametler en P. J. Bensdorp. Overleden: Wilhelmus Martinus Ooijen- dijk 90 jaren wedr. van M. Zandbergen Joannes Wilhelmus v d. Salm 68 j-, echtgenoote van K. Klein Theodora Cornelia Leber 20 jaren. In den afgeloopen nacht is door de politie alhier in beslag genomen een groote vischzegen waarmede W T de K. en P. B. afkomstig uit Delft vischten, in visch- water toebenoorende aan den visscher M. uit Benthuizen. 2—2

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6