Het brandstichtingsproces - Paul Krüger-herdenking 74$te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad FEUILLETON. De Moord op Abbotshall HUWELIJK I> DE FILMWERELD. De beroemde zwemmer Johnny PAUL KRUGER-HERDENKING OEFENINGEN MET LUCHTDOELGESCHUT door het korps Luchtdoelartillerie uit vWeissmüller, sinds kort filmacteur, en de filmster Lupe Velez zijn in het residentie. De Zuidafrikaansche Utrecht, in de duinen en aan het strand te Huisduinen. Geree'd om te vuren op een lucht-» „vi i. j gezant, Z. E. Broekhuizen, hield een nuwenjK getreaen. schijf, welke achter een vliegtuig door de lucht wordt gesleept Een Detective-verhaal door PHTT.TP MAC DONALD. Geautoriseerde vertaling door H. A. C. S. 36) Met ontzag vervulde oogen kwamen als rf® ware op hem af. „O, kolonel!" fluis- "°- kolonel! Hoe wonderbaar!" Dan, bedeesd: „Hoe gelukkig voor mij, dat tv'FT'e' zwakke vrouw ben!" „v~,heb," zei Anthony ernstig, „altijd geloofd in gelijke rechten voor de vrouw. ?emen een positie in, gelijk aan die van de mannen, dat is mijn meening." Hij noog en liep haar vlug voorbij, de hall HOOFDSTUK XI. De Pijl en Boog. Zonder nog een blik te werpen naar de mooie vrouw achter hem, ging Anthony naar de studeerkamer, er binnen, en sloot de deur achter zich. De poote kamer zag er heel anders uit als bij zijn eerste bezoek. In het midden was de lange tafel op schragen, die dienst gedaan had bij het onderzoek van den lijkschouwer Twee kleinere stonden langs den muur. Het verste eind van de kamer was vol met rijen stoelen. Anthony besefte, met iets van verba zing, hoe 'n groote kamer het was. Maar nu verbande hij uit zijn geest alles behalve zijn onmiddellijk doel, en ging naar de kleine rozenhouten tafel, die tusschen de deur en de staande klok stond. Hij boog zich voorover om de kras op de tafel duidelijker te zien, de kras, die hij bij zijn tweede bezoek aan de kamer had op gemerkt, en die hem den heelen dag op een vage manier, welke hij niet kon om schrijven, had bezig gehouden, en in ver warring gebracht, 't Was een indruk van de houtvijl, nog volmaakter dan hij het zich herinnerde, een rij van krassen die een regelmatig merk gaven van twee inches breed en bijna een voet lang. Dat „iets" bleef in zijn geest zeuren; iets over het merk, dat op een niet te om schrijven wijze verkeerd was. omdat het merk zóó ontwijfelbaar duidelijk was. Naast hem ging de deur open. Hij richtte zich op, draaide zich om, en zag sir Arthur. „Hallo, Gethryn. Kan ik binnen komen? Ik dacht, dat je misschien hier was. Stuur me weg, als je liever alleen bent." „Neen, neen," zei Anthony, „kom binnen. Ik ben hier, omdat ik behoefte had naar iets te kijken, en omdat het de beste ma nier was om te ontsnappen. Wat een lie vigheid! Ik heb, heusch, een gevoel van kleverigheid Sir Arthur glimlachte. „Dodo Main- waring, hè? Ik zag haar in het voorbij gaan. Wat denk je ervan?" Anthony trok een van zijn wenkbrau wen op. „Volkomen juist," zei sir Arthur. „Als die vrouw niet gauw gaat, wacht ik niet op Laura, ik zal haar zelf wegsturen." „Ah, ja," zei Anthony, vaag, terwijl hij op de tafel keek. „Ik wil zeggen: hebt u den pijl en boog gezien!" „Hè? Wat?" De houtvijl." Sir Arthur huiverde. „O, ja. Ja. Ik zag haar, zij was een bewijsstuk bij het onder zoek." „Van welke grootte was zij?" „Wel, Ik geloof van de grootste. Een gewoon kort, dik handvat, met een stalen blad van ongeveer een voet lang en mis schien twee inches breed." Anthony wees naar de tafel. „Gaf het dit merk?" vroeg hij. „Natuurlijk, Wel, dat kwam alles uit bij het onderzoek. Was „Ik heb het!" riep Anthony en gaf zich een klap op zijn dij. „Wat is dat? Wat is dat? Heb je gedacht iets gevonden?" „Ik heb en ik heb. Nu iets anders: was het handvat van dat ding oud en gedeukt en gesleten aan de randen en vuil en ge scheurd?" Sir Arthur glimlachte. „Neen; ik ben bang, dat je het mis hebt, Gethryn. 't Was nagenoeg gloednieuw." „precies!" zei Aothooy. „Precies. Heele- maal glad en passend. O, dat is een aardig geval voor ons, dat is het!" „Mijn beste jongen, ik ben bang, dat je voor mij te vlug gaat." Sir Arthur was in de war gebracht. „Dat is niets," zeide Anthony. „Ik ga voor mijzelf ook soms een verdomde hoop te vlug." „Maar waar wil je heen? Wat beteekent dat alles van die houtvijl?" „Ik wil u geen direct antwoord geven het is tegen de regels van den detective- bond Maar ik noodig u uit uw intellect te richten op de plaats van deze schram hier. U zult zien, dat ze ruw gemeten 12 bij 2 inches is, en dat ze 10 inches van de vier hoeken der tafel af is juist in het mid den, inderdaad. Denk dan aan het aardige nieuwe handvat." Anthony scheen in zijn humeur, en deed grappig. Er ontstond een langdurige stilte, die eindelijk verbroken werd door den ouderen man „God!" riep hij. in een soort van fluiste ring. .Laten we uit deze kamer gaan. Gethryn, het is vreeselljk! Vreelijk! Waar de arme oude John gedood is en hier maken we grapjes en lachen!" Hij nam Anthony bij zijn arm en duwde hem naar de deur. Zij gingen den turn in door de veranda. Bij de ramen van de studeerkamer hield Anthony stil en stond te staren naar de met klimplanten bedekte muur; te staren, zooals hij 's middags gestaard had. Sir Arthur stond vlak naast hem. „Prachtig gezicht, die klimplant," zei Anthony. „Ampelopes Veitchiï, is het niet? „Zoo, ben je een botanicus? 't Kan zijn, zooals je zegt. Ik ben bang, dat het voor mij alleen maar een klimplant is." Anthony zag, toen hij zich omdraaide, Boyd naar hem toe komen, en wuifde met zijn hand. „Verdomd!" bromde sir Arthur. „De man van Scotland Yard. Hij arresteerde den jongen. Officieele gek!" „O, Boyd, is een goede kerel. Ik houd van Boyd. Hij heeft zijn best gedaan. Met dat bewijsmateriaal kon hij niet anders doen als Deacon pakken." „Ik weet, ik weet het," zei sir Arthur ongeduldig. „Maar toch, hij Hij brak af, en draaide zich om om weg te gaan. Boyd kwam naar hen toe. „Goeden avond, heeren." „Goeden avond, Boyd," zei Anthony. Plotseling riep sir Arthur, „mijn God!" en keerde hun een verbijsterd gezicht toe. „Ik dacht daar te voren niet aan." „Waaraan, sir?" vroeg Boyd. „Wel, iets dat alles kan veranderen. Kijk, dat is het raam van mijn zitkamer dat daarboven het raam van de stu deerkamer, waardoor je zegt, dat de moor denaar moet binnen gekomen zijn!" Anthony zweeg. Boyd zei dom: Wel, sir?" „Maar zie je het niet, man? Zie jij het ook niet, Gethryn? Ik zat op in mijn ka mer, bij dat raam, al dien tijd. Ik zou iets hebjoen moeten, Ijooren. yeryolgdL HET BR VNUSHCHTINGSPltOCES TE BEKIJJN. - Voor het Rijksdag gebouw. V.l.n.r. de Boelgaarsche advocaten Grigoroff eu Dctcheff. die zich als verdedigers van de Boelgaarsche beklaagden aangemeld hadden, doch afgewezen werden, de vader van Popoff en de Fransche advocaat Marcel Willard. Het brandstichtingsproces te Berlijn. De terechtzittingen worden thans gehouden op de plaats van de misdaad zelf, in het Rijksdaggebouw.. De aankomst der auto's met de verdachten. S.A.-0PMAR8CH TE BRES opmarsch bijwoonde, op het LAU. Ex-kroonprins Wilhelm, die den Raadhuis-plein door het publick begroot. DE GROOTSTE PATROUILLE-VLIEGBOOT van do Royal Air tforoe. In de cockpit is een snelvuur-kanon aangebracht.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 5