De brand in het Rijksdaggebouw. - LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Woensdag 11 October 1933 RECHTZAKEN. SCHEEPSVERBINDINGEN. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 755. Hedenmiddag 3 uur: 750. TELEGRAFISCH «VEERBERICHT. v. h. Kon Ned. Meteorol. Inst. te De Bildt. Hoogste stand: 763.0 te Weenen. Laagste stand 731.2 te Andönes en Ingoe Verwachting tot den avond van 12 Oct.: Krachtige tot stormachtige later afne mende Zuid-Westelijke tot Westelijke wind Aanvankelijk zwaar bewolkt met regen buien en kans op onweer. Later opklarend en kouder. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind te 9 uur 5 aan alle posten: „Wordt verwacht storm uit het Zuid- Westen". BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door net Kon. Ned. MeteoroL Instituut te Je Bildt De depressie bij Schotland heeft zich in diepte afnemend, naar de Noorsche kust verplaatst. Maar uit het Zuidwesten kwam een nieuw daalgebied, dat in onze om geving storm en regen brengt. De tempe- ratuurtegenstellingen zijn vrij scherp. Op de Britsche eilanden is de temperatuur sterk gedaald, in het Noorden tot onder normaal, in onze omgeving tot Oost Engeland waait nog de zeer krachtige Zuidenwind, met temperaturen tot 10 gra den boven normaal. Ook ln Zweden is nu de temperatuur tot boven normaal geste gen, alleen op IJsland komt nog een enkele temperatuur onder het vriespunt voor. Er valt veel regen op de Britsche eilanden en in Scandinavië, en bij het doordringen van de koude luchtmassa's is ook verder op het vasteland regen met kans op onweer te wachten. Na het ruimen van den wind zullen de stormen in kracht afnemen en is tijdelijke opklaring te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 14 gr. C. (57 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 15Vs gr. C. (60 gr. F.). 3 uur nam.: 15V2 gr. C. (60 gr. F.). HOOGWATERT1JDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Donderdag. V.m'. te S u. 16 min.; n.m. te 8 u. 58 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag: 5.46 n.m. tot 5.48 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 11 Oct.: op: 21 u. 42: onder: 14 u. 29. HAAGSCHE POLITIERECHTER. Hedenmorgen stond terecht L. J. L. uit Katwijk aan den Rijn, die ln het tijdvak Mei-Juni van dit jaar ten nadeele van de gemeente Katwijk ongeveer 660 straat- steenen heeft gestolen die op den Oude Zeeweg lagen. Verdachte beweerde thans voor den Politierechter, dat iemand die daar aan het werk was. hem toestemming had gegeven, hetgeen onaannemelijk werd geacht achter de groene tafel. De officier merkte nog op, dat verdachte de persoon had kunnen noemen, die hem de toestem ming had gegeven. Verdachte heeft dit tot op heden niet kunnen doen. De officier van Justitie, mr. Knuttel, eischte tegen verdachte een geldboete van f. 40,-, subs. 40 dagen hechtenis. De Politierechter ver oordeelde verdachte overeenkomstig den eisch. In de verdachtonbank nam plaats de 23-jarige A. Q. v. L. uit Wassenaar wegen» diefstal van f. 39,40 door middel van braak gepleegd in den nacht van 16 op 17 Juli van dit Jaar ten huize van den heer v. B. aan den Rijksstraatweg te Wassenaar. Als getuige werd mej. de wed. L. v. B. ge hoord, die den volgenden morgen het geld miste hetwelk zij den vorigen avond in de cassa had gedaan. Verdachte zelde het feit onder den in vloed van bier te hebben gepleegd. Een reclasseeringsrapport over verdachte uit gebracht vroeg een voorwaardelijke ver oordeeling. De officier van Justitie kon hiermede accoord gaan. Hij eischte een voorwaardelijke gev. straf van 3 maanden met een proeftijd van 3 jaar en boven- Qien een geldboete van f. 30,-, subs 10 dagen hechtenis. totLPoÜtier?,chter veroordeelde verdachte tweeU?aa5 n Sevangenisstraf, waarvan nmmUn n onvoorwaardelijk en vier vanKu? voorwaardelijk met een proeftijd waarden J M en onder Wl^nde* voor- deHBerrnvant°Knd de Leidenaar W. F. handeline vt,eroep chauf'eur, wegens mis- eveneen^ te t „een 2ekere" van der H. tufge een klan'?er5( herdachte gaf toe ge- ander lien nnt. hebben gegeven. Een en officier van een oude veete De van f 30 tnh.m I elscbte een geldboete De PoliUpreioft1 10 dagen hechtenis. eenwlrtbAPte,?Er,verootdeflde hem tot hechtenis Wn 1 10' 5 dagen tefecht "iï&Vmu£ ^"uit Rijnsburg stond ren H v rt LT ?.ndellnE van een zeke- bewwrrtot I1 Reiden. Verdachte oeweerde dat getuige v. d s pprst 7Hn dochter had uitgescholden'en daarna ver- vrouw. Verdachte had toen v. d 8. mSitap»!en het hoofd geslagen. %?^LelS1hteJen Saldboete van f. 20 tprnoriL ia hechtenis. De Politierechter to^i hechterüs tot f'5 subsidair 2 DIMITROFF WEER VERWIJDERD. Voor de tweede maal kwam het Rijksge rechtshof hedenmorgen in het Rijksdag gebouw bijeen. De zitting had reeds dade lijk een sensationeel begin, want onmid dellijk na de opening wenschte Dimitroff, zeggende niet alleen beschuldigde, doch ook zijn verdediger te zijn, weer verschil lende vragen te stellen, welker beantwoor ding naar zijn meening voor zijn verdedi ging van belang kan zijn, terwijl hij er tevens mee wilde aantoonen, dat aan het vooronderzoek zeer veel heeft ontbroken. De president toonde zich heden korter aangebonden dan ooit en na slechts en kele botsingen met Dimitroff trok de Se naat zich op zijn voorstel in de raadskamer terug en besloot tot uitsluiting van Dimi troff tot nader order. Hij zal in de gevan genis worden gevoerd. Dimitroff protesteert opgewonden en reikt zij'n verdediger een briefje over, met de woorden: Deze vraag had ik willen stellen, doet U het alstublieft voor mij. Dr. Teichert roept den beklaagde toe: Had U mij dit liever vroeger gezegd. De beklaagde wordt dan weggevoerd. Als Dimitroff de zaal verlaten heeft wordt als eerste getuige gehoord de po- litle-luitenant Emil Lateit. Get. had op den avond van den 27sten Februari dienst in het posthuis Brandenburgertor. Tegen kwart over negen kwam een jongeman, wiens identiteit niet is vastgesteld, het posthuis binnen om te melden dat er brand in den Rijksdag was uitgebroken. Get. liet onmiddellijk de wacht aantreden en reed zoo snel mogelijk met twee wachtmeesters naar het Rijksdaggebouw. De rit duurde bij een afstand van nauwe lijks 400 M. en met het tempo waarin ge reden werd, volgens get., nauwelijks twee minuten. Boven de balustrade zagen de drie politie-beamten een hellen vuurgloed ln het restaurant. Opperwachtmeester Buwert bracht get. rapport uit. en get. gat Buwert onmiddellijk opdracht, alarm te maken- Den wachtmeester Graening dic teerde hij de volgende melding: ,,21.17 uur. Brand in den Rijksdag. Versterking noodzakelijk." Met deze melding Is Graening hard naar het posthuis Bran denburgertor geloopen. Get. hield wacht meester Losigkeit bij zich en ln snel tempo begaven zij zich naar portaal II, dat gesloten was en toen naar portaal III en IV, die eveneens gesloten waren. Por taal V. was geopend en hier werd een por tier aangetroffen, die reeds van den brand op de hoogte was. De toegang tot het in terieur van het gebouw werd hem ver schaft door den Rijksdag-inspecteur. Be neden in het gebouw bespeurde men een zwakke brandueht. „In de wandelgang" aldus get. Lateit „bemerkte ik een lichtschijn, die op het beeld van keizer Wilhelm lag In de ruimte tusschen het beeld en den ingang van de zittingzaal lag een brandend kus sen op den grond. Ook de looper brandde op verschillende plaatsen evenals een gordijn rechts. Het gordijn aan den an deren kant stond voor ongeveer driekwart gedeelte in brand. Een breede vuurstreep liep dwars over den grond. Bij den ingang van de zaal zag ik op den achtergrond bij het presidium de vlammen oplaaien over een breedte van 3 M. en tot een nog groo- tere hoogte." President: „Brandde het niet bij de mi nistertafels?" Get.: „Neen, ook niet op de stoelen der afgevaardigden." Getuige Lateit vertelt verder, dat, toen hij in de zittingszaal kwam, het licht in de gangen uit was. Hij verliet de zaal snel en liep terug naar portaal V, waar hij een brandweerman trof, dien hij door een wachtmeester naar de brandhaard ln de zaal liet brengen. Anderen brandweer mannen, die hij zag, riep hij toe: „Brand stichting. Het brandt aan alle kanten. Groot alarm. Al het materiaal." Van belang zijn de mededeelingen van getuige omtrent het tijdstip waarop de verschillende dingen gebeurden. Te 21.17 uur kwam hij voor het eerst het Rijks daggebouw binnen. Te 21.25 was hij nadat hij de wacht had bijeengeroepen, reeds weer terug op het posthuis Brandenburger Tor en telefoneerde hij de inspectie: „Ver schillende brandhaarden in het Rijksdag gebouw gevonden. Versterking dringend noodzakelijk." Met een stoottroep van zeven politie mannen drong getuige vervolgens portaal II binnen. Er hing hier een dichte rook. Hij beschrijft den weg. die de brandstich ter genomen moet hebben, in omgekeerde volgorde bijna precies zooals Van der Lubbe. Een onderzoek werd ingesteld in de keuken, waar in het loket naar het restaurant een stukgeslagen bord werd gevonden. Getuige was o.a. in de Beieren en Prulsenzaal geweest en had ook nog andere zalen onderzocht. Bij een der deu ren naar de wandelgang vond hij een sportpet en een zelfbinder. President: „Men heeft geconstateerd, dat deze voorwerpen aan Van der Lubbe behooren." Get. Lateit had toen den politie-overste Niehoff rapport uitgebracht en in de wandelgang vernomen, dat Van der Lubbe als dader gepakt was. Hij had opdracht gekregen naar het posthuis Brandenbur gertor terug te gaan en daar zat Van der Lubbe, in een deken gehuld. Hij was met ontbloot bovenlijf en slechts een broek aan, gepakt. Get. had v. d. Lubbe ge vraagd: „Heb jij den Rijksdag in brand gestoken?" en v. d. Lubbe antwoordde be vestigend. President: „Hebt U ook gevraagd waar om hij dat gedaan had?" Getuige: „Ja, v d. Lubbe antwoordde niet. maar lachte slechts. Hij maakte ln den beginne een zeer verwarden indruk op mij, zoodat ik een oogenblik geloofde met een krankzinnige te doen te hebben. Ik merkte echter al heel gauw, dat hij aandachtig luisterde en ook zeer rustige antwoorden gaf. Het gesprek duurde slechts kort. Eenlge dagen later ontmoette get. La- telt v. d. Lubbe in den Rijksdag met een commissie, die hij moest mededeelen welken weg hij gevolgd had. Beklaagd moest hier zijn daad recon- strueeren. Beklaagde deed evenwel in zulk .een tempo, dat de politle-beambt«B dach ten, dat hij wilde vluchten en hem achter na snelden. O. M.: getuige heeft bij zijn rondgang verschillende stofresten zien liggen, wat waren dit, brandmateriaal? Getuige: papier was het niet. Het kun nen verkoolde resten van servetten en ta fellakens zijn geweest. Het waren onge veer 20 a 30 plekken, ter groote van een halven schoen. O. M.: Is getuige bekend, dat beweerd wordt, dat in het Rijksdaggebouw mate riaal voor brandstichten is gevonden? Getuige Wij hebben alles nauwkeurig onderzocht en zelfs kasten opengebroken, doch niet gevonden. De getuige verklaart dan verder, dat een zekere ingenieur Bogum zich bij hem heeft gemeld, die verklaarde, dat hij, toen hij uit het clubhuis van de Duitsche Ingenieurs kwam, een man uit portaal II zag komen, die zich in de richting van de Tiergarten verwijderd. Bogun gaf een nauwkeurige omschrijving van kleeding en grootte van den man. Hi] was van oordeel, dat deze man in verband stond met den brand in den Rijksdag. Vervolgens wordt geheimrat Josse, pro fessor aan de technische hoogeschool. be- ëedigd als deskundige. Daarna vraagt hij getuige Lateit wan neer hij het eerst de vlammen in den kottel neeft gezien. Deze verklaart, dat hij deze nog niet ge zien heeft, toen hij om 9.25 door het ge bouw ging Eerst later is hem dit gezegd. Hij ver wonderde zich hierover, aangezien hij eerst de zaal zonder vuur heeft gezien. Getuige antwoordt bevestigend op de vraag van dr. Werner of hij van oordeel was, dat de brand !n de groote zaal ge makkelijk te bliuschcn was geweest. Dr. Wagner: Had u den indruk aat iemand, die voor het eerst in den Rijks dag is geweest en die bovendien nog langs een niet-normalen weg is binnengekomen, der. volgenden dag sr.eï en zonder meel de v/eg terug te vinden? Getuige Lateil: Neen. Daarop wordt de zitting voor eenigen tijd verdaagd Na de pauze vraagt de verdediger van Dimitroff: „Kan getuige luitenant Lateit bevestigen, dat het beeld op de teekening van den deskundige overeen komt met zijn indruk van den brand in de zaal?" De teekeningen stemmen blijkbaar over een met de waarneming van getuige. Ge tuige deelt mede, dat zijn eerste waarne ming, dat Van der Lubbe waanzinnig was, alleen maar berustte op het uiterlijk van den man. Dr. Wërner: „Er wordt beweerd, dat direct bij het begin S.A., S.S. of andere formaties voor de afzetting van de omge ving voorbereid in de buurt waren. Get.: „Dat is onjuist." tinder doodsche stilte roept deflfciresident Van der Lubbe weer aan de getuigetafel en vraagt hem: „U hebt de verklaringen van getuige gehoord. Hebt u daarvan iets te zeggen. Van der Lubbe: „Neen". Pres.: „Waren die verklaringen zoo juist?" Van der Lubbe: „Dat kan ik niet zeggen" Torgler's verdediger springt op en roept: „Wat beteekent dit nu. Wil je het niet zeggen of kun je het niet zeggen?" Van der Lubbe wordt nogmaals tot spreken aangemaand, maar het is nut teloos. Pres.: „Ik verwacht hier weinig succes van. Ik heb het reeds dikwijls genoeg gezegd." Het Rijksgerechtshof heeft besloten Di mitroff niet toe te laten bij de bijeen komt van den Senaat, welke morgenavond vóór het Rijksdaggebouw zal plaats vinden inzake de vraag van één of meer personen. De navolgende schepen zijn morgen radiotelegraiisch te bereiken via het kust- station Scheveningen Radio. Baloeran, Cottica, Crijnssen, Dcmpo, Flandria, Indrapoera, Joh. v. Oldenbarne- velt, Kota Nopan, Kota Tjandi, Mam. v. St. Aldegonde, Sibajak, Statendam, Siuyvc- sant. Venezuela, Volendain, Zeelandia. AMSTERDAM, II October. Bij de opening der offlcieele beurs trad eenige verbetering in na een zwakke ochtendbeurs die geruchten dat de staalcapaciteit in de V. S. tot 44 pet. was gestegen tot grondslag had. De noteeringen liepen iets op, doch de hoogere koersen konden zich niet hand haven. De handel bleef beperkt. Van de Industrleele fondren waren Unilevers vast, doch Philips zakten één pCt. in. Aku's waren weinig veranderd. Petroleumwaarden stelden zich iets lager, Koninklijke echter slechts een fractie. Rubbers en Tabakken leden kleine ver liezen, terwijl Suikerwaarden grooteren weerstand boden H.V.A.'s stegen tot 174»/» doch liepen later weer tot op het vorig peil terug. Scheepvaarten waren nauwelijks prijs houdend evenals Amerik. fondsen. Duit sche obligaties prijshoudend, terwijl Ned. staatsfondsen verdeeld waren. 4<l,'o leenin gen bleven op peil. WISSELKOERSEN. DE NIEUWE GEMEENTE-SECRETARIS VAN WASSENAAR. DE STORM. De eerste schade-berichten. De felle storm, welke vanmorgen plotse ling uit het zuidwesten is opgestoken, heef; in de paar uren gedurende welke hij woedt, al heel wat schade aangericht. Op den Rijnsburgerweg nabij de halte Posthof is een driewtelig motorrijtuig, dat gebruikt wordt als ladderwagen voor Kukler's glazenwasscherijbedrijf door een rukwind tegen een uit de tegenoverge stelde richting komende personenauto ge smakt De beide opzittenden van den lad derwagen werden zoodanig verwond, dat zij zich in het Academisch Ziekenhuis moesten laten verbinden. De auto moest worden weggesleept. In de Pieterskerkkoorsteeg rukte de stormwind een dakraam los, waardoor een man en vrouw, die aldaar passeerden, niet ernstig verwond werden. Eveneens kwam ln de Rembrandtstraat een raam naar beneden; op den Zoeter- woudsche Singel werd een boom ontwor teld en knapte bij den grond af; overal richtte de stormwind een verwoesting in de boomen aan. terwijl verscheidene an tennes sneuvelden. Op vele plaatsen ln de stad werden dak pannen weggerukt en ramen verbrijzeld, o.a. een winkelruit aan de Oostdwars- gracht. Van de dakbedekking der in verbouwing zijnde Melsjes-HB.S aan de Garenmarkt, zijn eenige groote stukken zink afge waaid en op straat terecht gekomen. Een groot stuk zink kwam ook neer ln den tuin van perceel Van Galenstraat 2. waarvan de bewoonster slechts eenige schreden verwijderd stond van de plaats, waar het zware stuk terecht kwam. Op den Apothekersdijk waaide een juf frouw met fiets en al in het water! Ook het treinverkeer had door den stormwind te lijden: verschillende stoom treinen werden vertraagd. De electrische treinen hadden geen last van den storm, maar enkele werden iets vertraagd. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd zijn voor het doctoraal examen rechten de heeren W. Lagers (Den Haag), B. R. Canneman (Den Haag), J. P. de Prez (Den Haag) en B. M. van Everdingen (Buren), voor het candidaats examen Wis en Na tuurkunde de liceren: A. L. Beker (Voor burg) en Tan King Bien (Leinden); voor het propaedeutisch examen theologie do heer J. v. d. Heuvel (Delft) en voor het doctoraal examen wijsbegeerte de lieer M. L. Kobus (Den Haag). Aan het postkantoor Leiden werd in den loop der maand September J.l. op spaar bankboekjes ingelegd f. 169.059.26 en terug betaald f. 155.884.16. Derhalve meer inge legd dan terugbetaald f. 13.175.10. Het aan tal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes be droeg 100. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes ingeschreven nominaal f. 5500 en afge schreven f. 250. Derhalve meer in- dan af geschreven f 5250. Het aantal nieuw uit gegeven staatsschuldboekjes bedroeg 2. Door den heer M. C. Hoppenbrouwer, Vestestraat 116. alhier, is in De Zyl een spiegelkarper gevangen, wegende 2 pond Daar dit zeer zeldzaam is, is het. dier ten geschenke gegeven aan den Hortus. FERD J. ROESKE 65 JAAR. De bekende toonkunstenaar Fred. J. Rotske, directeur van de Koninklijke Man- nenzangvereeniging „Apollo", te Amster dam wordt Vrijdag 27 Oct. a s. 65 jaar. DE TINRESTRICTIE. Naar wij vernemen is gisteren te Den Haag een niet-officieele bijeenkomst ge houden van belanghebbenden bij de tin- restrictie. Op deze vergadering is men tot over eenstemming gekomen omtrent den defi nitieven vorm van het nieuwe agreement inzake de tinrestrictie. De beslissing over het al- of niet voortzetten der restrictie ligt in handen der betrokken regeeringen en zal, naar alle waarschijnlijkheid op de eerstvolgende maandelijke bijeenkomst van het Internationale Tin-comité, welk omstreeks 26 October te Londen zal wor den gehouden, worden medegedeeld In de afgeloopen periode was echter de wenschelijkheid aan den dag getreden om in het agreement verschillende wijzigin gen aan te brengen; iets wat thans is geschied. Over een eventueele wijziging ln de quota is op de vergadering van gisteren niet gehandeld. Dit punt zal ook eerst op de vergadering van 26 October aan de orde komen. Engeland 7 69 17.66 1/4); Duitschland 59.06 i59.04); Frankrijk 9.70 3/4 (9.70 3/4); België 34.56 (34.55); Zwitserland 48.04 1/2 (48.06); Denemarken 34.40 (34.30); Zwe den 39.85 (39.60); Noorwegen 38.65 (38 60); New-York 1.64 7/8 (1.63 3/4). Prolongatie 1 pCt. Tusschen haakjes zijn de koersen yan BRAND. Te Kampen is gisteren uitgebrand het magazijn van kramerijen der firma Mali aan de Oudestraat. De brand ontstond in het midden van de tot pakhuis dienende bovenverdieping. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade grootendeels. (Hbld.) GEEN POGING TOT VERGIFTIGING. Eenige dagen na de schietpartij in den Raad te Muiden werd het cadaver van den hond van den strand fotograaf Hellngs in beslag genomen, omdat werd vermoei dat de hond door het eten van vergiftigde paling was gestorven. De paling was op den dag der schietpartij door HeLings mee genomen voor zijn gezin. De paling werd opgezonden naar den keuringsdienst voor waren te Amsterdam. BIJ het onderzoek is gebleken, dat de paling niet vergiftigd was, doch slechts bedorven. De heer Ph. Loggers. In de heden gehouden raadsvergadering van Wassenaar is tot. secretaris dier ge meente met 11 van de 15 stemmen be noemd de heer Ph. Loggers, geboren 11 Juni 1897 te Zwolle, sedert 1 November 1928 secretaris der gemeente Enkhulzen. Na H.B.S.-opleiding was hij achtereen volgens werkzaam ter secretarie van Dalf- sen, Hattem, Alphen aan den Rijn (afd. Financiën), Smllde als le ambtenaar, en Wonseradeel als hoofdcommies. In 1923 werd hij op 26-jarlgen leeftijd met algc- meene stemmen benoemd tot secretaris der gemeente Wonseradeel. een platte landsgemeente in Friesland, met bijna 14.000 inwoners. Sedert 1 November 1928 vervult hij die functie, gelijk hierboven vermeld, te Enkhulzen. DE STORM. Jongen door vallenden tak gedood. Op het Frederiksplein tc Amsterdam is, vanmorgen een 18-jarig jongmensch door een zwaren lak, welke van een boom was algerukt, getroffen. Zijn schedel werd in tweeën gespleten en hij was op slag dood. In den afgeloopen nacht is de Duitsche trawler Nürenberg OJf. 75 op den Noorder strekdam binnen de pieren van IJmuiden vastgeloopen. Tegen den ochtend is het schip door de Hector van de firma Wels- muller losgesleept. De trawler is ln het droogdok opgenomen. o UIT NED. OOST-INDIE. DE POSTVLUCHTEN. De „Kwartel" is heden op de uitreis te Rangoon aangekomen en de „IJsvogpl" ig te Singapcp geland, WERVELSTORM. BANDOENG, 11 Oct. (Ancta). Randja- Ekek werd geteisterd door een wervel storm. Een inlander werd gedood. Zeventien woningen werden totaal ver nield. Van 30 andere zijn do pannen af gewaaid. Boomen zijn omgewaaid. AMSTERDAM, 11 Oct. Veemarkt. Aan» gevoerd 329 vette kalveren: lc kw. 55—65, enkele hooger, 2e kw. 45—52, 3e kw. 35—40 ct. per K.G. levend gewicht, 33 nuchtere kalveren 4—8 per stuk. 347 varkens: vleeschvarkens 90—110 K.G. 45—46, zware varkens 43—44, vette varkens 41—42 ct. per K.G. slachtgewicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht. Vette kalveren iets mindere aanvoer, prijzen beduidend hooger. Var kens geringe aanvoer, betere handel en prijshoudend. BENTHUIZEN, 10 Oct. Aanvoer 886 kip eieren f. 4.45—5.25 per 100 stuks. Roode kool 6 ct., Savoye kooi 5—7 ct., Meloenen 9—21 ct. per stuk. Wortelen 3—5 ct. per bos. Appelen 9—20 ct., Peren 18—20 ct. per mandje. Druiven 18—32 ct. per K.G. Suikerboonen 9 ct. per K.G. Kaas 20—25 ct. per pond. BOSKOOP, Coop. Vereeniging „De Bos- koopsche veiling", 10 Oct. Rozen per bos: Else Poulsen 33—64 ct., Phoebe 14—25 ct., Butterfly 18—21 ct., Chas. P. Kilham 16 ct., Briarcliff 11—15 ct.. Ellen Poulsen 18 —30 ct., Hadleij 18—27 ct., Aug. Noach 30—4 8ct., Wilh. Kordes 29—44 ct., Charlie Chaplin 24 ct., Gloria Muncli 25—32 ct., Paul Grampel 32—58 ct, Babyrozen 16—23 ct., Polyantharozen 36—50 ct., Florex 25— 30 ct., Mac Keiler 14—16 ct., Jules Bouché 21—30 ct., Rosalandia 20—30 ct., President Hoover 7 ct., Golden Ophelia 15—18 ct., Claudius Pernet 26—30 ct., Golden Salmon 15 ct., Edith Helen 57—66 ct., Ophelia 11—16 ct., Columbia 10—15 ct., Gemengde rozen 15—19 ct. Diversen per bos: Clematis Prins Hendrik 100—160, idem Durandi 18 ct., Gerbera 21 ct., Legustrumtakken, goud bont 5—8 ct Physalis Francetti 15—22 ct., Dalia's 6 ct., Chrysanten, gr. bloemig 90— 130 ct., idem tros 6—8 ct., Zwarte Acer- takken 24 ct. KATWIJK a. d. RIJN. 9 Oct. Groenten- veiling. Bloemkool I f. 1.70— 3.30, Roode Hf ooi f. 2—5, Gele kool f. 2.63—3.90, Groene *kool f. 1.90—2.10, Bospeen f. 3.30—4.60 per 100 stuks. Uien f. 1.60—2, Peen f. 1.75—3 per 100 K.G. KOUDEKERK, 10 Oct. Eieren veiling. Aanvoer 2300 stuks. Kipeieren f. 5.40—5.70, eendeieren f. 3.60—4 per 100 stuks. Boter 70—75 ct., Kaas 20—23 ct. per pond. Kippen 50—60 ct., eenden 50—65 ct, hanen 45—65 ct. per stuk. NIEUW VENNEP, 9 Oct. Eierenveiling. 9600 kipeieren ƒ.5.20—6, 700 kuikeneieren f. 3.40—4.60 ,500 eendeieren f. 3.50—4.10, per 100 stuks. Oude kippen 30—75 ct., jonge nanen 45—60 ct., konijnen 18—85 ct. per stuk. VEUR, 10 Oct. Eierenveiling. Aangevoerd 22966 stuks. 22685 kipeieren f. 4.85—5.45, 288 eendeieren f. 1.65—3, per 100 stuks. 13 ganzeneieren 8 ct. per stuk. 906 kippen 40—85 ct., 14 eenden 30—50 ct., 114 knii- nen 20—150 ct., 28 duiven 7—40 ct. p. st WESTLAND, middelprijs v. d. Westland- sche veilingen van 10 Oct. Alicante 22—32 ct., Golden Champion 26—47 ctwitte druiven 30—52 ct. per K.G.; tomaten 25- °9 ct. per bak. WOERDEN, 11 Oct. Kaasmarkt. Aange voerd 449 partijen kaas. Met rijksmerk 12 kw. 25—28, idem 2e kw. 22-24, zware ,29. Handel matig. ifa-.. au-iï

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 3