7"4*e Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 10 October 1933 Derde Blad No. 22564 BINNENLAND. KERK- EN SCH00LNIEUWS PRINSES JULIANA POSEERT. Voor den beeldhouwer L. Zijl- Naar wij vernemen, heeft H. K. H. Prin ses Juliana er in toegestemd te poseeren voor den beeldhouwer L. Zijl. Deze zal van de Prinses een marmeren plaquette ver vaardigen, welke geplaatst zal worden in het Instructievaartuig „Prinses Juliana" van het Onderwijsfonds voor de Scheep vaart. HET CONTRACT IN HET BOUWBEDRIJF. Geen overeenstemming. Behalve* door den R.K. Bouwarbeiders- bond heeft ook de Alg. Ned. Bouwarbei- dersbond de nieuwe collectieve arbeids overeenkomst in de bouwvakken bij refe rendum verworpen. Tegen het contract zijn uitgebracht 3535 stemmen en vóór 1620; blanco 140. De Christ, bouwarbeiders hebben de nieuwe C. A. O. aanvaard. De patroons hadden, gelijk men weet, reeds met het gewijzigde contract inge stemd. PRIJSVRAAG NATIONAAL CRISIS-COMITÉ. Reeds 120.000 inzendingen. Het aantal inzendingen inzake de radio-prijsvraag van het Nationaal Crisis- Comité was gisteren reeds tot 120.000 ge stegen. Men verwacht een totaal van minstens 175.000. Vele briefkaarten zijn beplakt met postzegels tot een waarde, die ver boven het minimaal vastgestelde uit gaat. Reeds kwamen tal van briefkaarten binnen waarop voor f. 7.50 tot f- 10.— aan postzegels was geplakt! De prijsvraag blijkt inmiddels niet zoo gemakkelijk te zijn geweest als men gedacht heeft. Tot dusver heeft men bij het nakijken kun nen vaststellen dat 40 pCt. goed en 60 pCt. van de inzendingen foutief was! Wij her inneren er aan dat de termijn van in zending morgenavond sluit. DE VERDEELING DER GOLFLENGTEN. Zal het Internationaal Hof een beslissing moeten nemen? Sedert Woensdag j-1. vergadert in het Amstel-Hotel te Amsterdam de Union In ternationale de Radiodiffusion, aan welke conferentie bijna alle Europeesche lan den deelnemen. Er lekken slechts weinig bijzonderheden uit, en naar ons werd medegedeeld heb ben de tot nog toe gevoerde besprekingen inderdaad nog slechts weinig positiefs op geleverd, aangezien slechts de afzonder lijke commissies voorbereidende bespre kingen hebben gevoerd, waarbij het voor naamste probleem de verdeeling der Euro peesche golflengten was. Een mededeeling in de „Telegraaf" naar aanleiding van een bezoek van buiten- landsche radio-experts aan den P.T.T.- zender te Kootwijk, waarin naar aanlei ding van de toepassing van het systeem van zenden met behulp van één zij band, werd gesproken van de mogelijkheid om meer stations op de beschikbare golfleng ten te plaatsen, wordt door de deelnemers aan de internationale conferentie als vrij wel waardeloos beschouwd. In ieder geval achten de deelnemende technici het uit gesloten, dat door toepassing van dit sy steem een einde zou komen aan het ge drang der Europeesche omroepstations op de beschikbare golfbanden. Want ook bij deze conferentie blijkt op nieuw, dat de verdeeling der beschikbare omroepgolven het groote struikelblok blijft. Acht Europeesche mogendheden, waaronder Nederland, Turkije, Polen en Finland, hebben de overeenkomst van Lu- zern niet geteekend en wenschen geen af stand te doen van de hun door de over eenkomst, van Madrid toegestane golf lengten. Nederland stelt alles in het werk om de 1875 Meter-golf te houden en ook de an dere mogendheden wenschen zich niet op den achtergrond gedrongen te zien. Een bijzondere moeilijkheid is bovendien de afwezigheid te Amsterdam van een verte genwoordiging van den Russischen radio- omroep. Belangrijke besluiten kunnen practisch niet genomen worden, zonder de medewerking der Sovjet-Unie, die ge schikt over zenders van zeer groote énergie, die in geheel Europa te hooren zijn. Naar verluidt zou men in de commissies die tot taak hebben de verschillende on- derdeelen te bestudeeren, tot nog toe meer tijd hebben besteed aan strijd om de golflengte-verdeeling, dan aan studie, en het is niet waarschijnlijk dat men erin geslaagd zal zijn een oplossing voor de hangende problemen te vinden, wanneer de „Conseil". de plenaire vergadering, in den loop van de week. vermoedelijk mor gen bijeen komt. In dit geval mag het uit gesloten geacht worden, dat de Conseil zelf een oplossing zal vinden en zal de internationale conferentie waarschijnlijk zonder resultaten te hebben bereikt, uit een gaan- Niettemin zal in dit geval na Madrid, „!*rT]?ern en Amsterdam een oplossing vhI? moeten worden. In sommige Kringen acht men het de eenige mogelij k- deze omstandigheid over de Solflengte-verdeeling bij in- trechtsPraak- t€ laten beslis- ÏSSiS? f t Permanente Hof voor Inter- hPt n*nlC Justitie te Den Haag. Gezien t^o?in^eiCOntact tusschen de Union In- KÏÏ\met hun afzonderlijke dele- regeeringen, kan aange- clusie van d!»n,TT<*?t een dergeliJke con- SïÏÏL Union al5 advies door de opgevolgd inderdaad zal worden MR. J. A G. M. VAN HELLENBERG HUBAR. Bij Kon. besl is, met ingang van 1 No- k v»mr J A G M. van Hellen- burgemeester der gemeente Rijswijk ,(Z.-H.) VRIJZINNIG-DEMOCRATISCHE BOND. Een ontwerp-Middenstandsprogram. Het hoofdbestuur van den Vrijz. Dem. Bond heeft besloten aan de algemeene vergadering een ontwerp-middenstands- program voor te leggen. De ontwikkeling der economische verhoudingen heeft, sinds het verschijnen van het rapport der Mid denstandscommissie, den toestand van den middenstand aanmerkelijk moeilijker ge maakt. Voorziening is. naar de meening van het hoofdbestuur, urgent. Het voorstel, dat op den beschrijvings brief zal worden geplaatst, luidt als volgt: „De algemeene vergadering besluite tot vaststelling van het volgende program van actie ten aanzien van het middenstands- vraagstuk 1. Verbetering van de bestaansvoorwaar den van den middenstand, 2. Versterking van de organisatie van den middenstand en van haar beteekenis, mede door zooveel mogelijk de voorberei ding en uitvoering van wetgeving betref fende de middenstandsbedrijven te leggen in handen der organisaties 3. Organisatie van een goeden econo- mischen voorlichtingsdienst voor den mid denstand. 4. Belemmering van ongebreidelde op richting van nieuwe middenstandsonder nemingen en warenhuizen, door het stel len van eischen waaraan door onderne ming en ondernemer moet worden vol daan, voor vestiging in bepaalde takken van nijverheid en handel, opdat het getal ondernemingen aan de behoefte worde aangepast. 5. Bevordering van den bona-fidehandel door beteugeling en bestrijding van euve len en uitwassen. Verbod van onware re clame. Regeling van het uitverkoopwezen. Verbod, niet alleen van concurrentieme- thoden, welke oneerlijk zijn. doch ook van die handelingen, welke uit een oogpunt van geordend economisch verkeer ontoe laatbaar zijn. 6. Wettelijke regeling van het afbeta lingscontract. 7. Beteugeling van het cadeaustelsel, zoodanig, dat de voor den middenstand en de verbruikers nadeelige gevolgen daar van worden tegengegaan. 8. Wijziging der Winkelsluitingswet, waardoor voor middenstandsbedrijven schadelijke gevolgen worden weggenomen. 9. Regeling van marktwezen en venters- wezen, met inachtneming van de belangen der daarbij betrokkenen. 10. Regeling der rechtspositie van reizl-, gers en agenten, en besluite het werkpro gram in dezen geest aan te vullen." TABAKSFABRIKATEN BENEDEN DEN BANDEROLLEPRIJS. Vergadering te Utrecht. Te Utrecht was gisteren door het Co mité van Actie tegen het verkoopen van tabaksfabrikaten beneden den bande- rolleprijs een vergadering belegd met het doel uiting te geven aan het eensgezind verlangen van alle belanghebbenden en organisaties om met den meesten spoed van de regeering maatregelen tot verbe tering te verkrijgen, welke bijeenkomst stond onder leiding van mr. A. J. Romijn uit Leiden, van den Koninklijken Neder- landschen Middenstands Bond. De heer Joh- Waterman, bestuurslid van den Nederlandschen Bond wan Siga- renwinkeliersvereenigingen bezag de ban- derollebescherming uit een oogpunt van den handel, terwijl de heer F. L. van dei- Leeuw. adjunct-directeur van het Bureau van den Koninklijken Nederlandschen Middenstands Bond uit den Haag het vraagstuk uit een algemeen oogpunt be schouwde. Deze laatste spreker zag in be perking van het aantal bedrijfsvergun- ningen en in het stellen van hoogere eischen bij het verleenen daarvan een weg tot verbetering, waarbij men den verkoop beneden den banderolleprijs strafbaar zou moeten stellen b.v. door intrekking van de vergunning. De heer K. L. H. van der Putt, vertegen woordiger van de Nederlandschc R.K. Vereeniging van Sigarenfabrikanten be sprak het vraagstuk uit het oogpunt der industrie. Een telegram werd door de ver gadering gezonden aan den Minister van Financiën, waarin adhaesie werd betuigd met een actie voor intrekking van het wetsontwerp tot verhooging van het ta baksaccijns. Tenslotte werd een resolutie aangeno men, waarin wordt overwogen dat het banderollestelsel aanleiding geeft tot mis leiding van het publiek ten aanzien van prijs en kwaliteit. De onbeperkte uitgave van het aantal vergunningen heeft een onhoudbaren toestand geschapen, waar door de bestaansmogelijkheid van den reëelen handel door overbezetting en beunhazerij is ondermijnd. Bij de regee ring zal worden aangedrongen op af doende maatregelen tegen verkoop bene den den banderolleprijs en de vergun ningsuitgaven zoo te regelen, dat de hou der daarvan in het algemeen slechts kan zijn hij die In zijn beroep van kleinhan delaar in tabaksfabrikaten de vergunning daadwerkelijk in een winkel uitoefent. GEEN VLIEGVELD BIJ RIJSWIJK. Afwijzende beslissing van den minister van Waterstaat. In het begin van dit jaar is melding ge maakt van de plannen van eenige parti culieren om onder Rijswijk, aan den nog aan te leggen weg van Sassenheim naar Rotterdam, nabij de Hoornbrug, een vliegveld in te richten, met een groot sportterrein en een sportpaleis. De uit voering van de plannen was afhankelijk van de beslissingen van het gemeentebe stuur van Rijswijk en van den minister van waterstaat. Alvorens toestemming te verleenen. heeft het Rijswijksche gemeen tebestuur de beslissing van den minister^ van waterstaat afgewacht. Deze heeft thans medegedeeld geen toestemming te zullen geven, omdat het hem niet wen- schelijk voorkomt, dat vliegvelden, n.l. het gemeenschappelijke vliegveld van Rotter dam en Den Haag en het particuliere, resp onder Delft en onder Rijswijk, zoo dicht bij elkaar zouden liggen. Het vliegveld op Ypenburg zal dus niet worden aangelegd. Wat het gemeenschappelijke vliegveld onder Delft betreft .dienaangaande zijn nog steeds onderhandelingen gaande tus- schen de gemeentebesturen van Rotter dam en Den Haag. Hbld. DE ROODE VALKEN EN HET UNIFORM VERBOD. Roode vlaggen en vanen worden niet meer gedragen. Men schrijft ons: Te Amsterdam kwamen dezer dagen onder leiding van den Centralen Rooden Valkenleider J. Stoovelaar de gewestelijke stamleiders der Roode Valken bijeen. De voorzitter van het hoofdbestuur der A.J.C. K. Vorrink was ter vergadering aanwezig. Hij zette den toestand uiteen, zooals die naar de opvattingen van het hoofdbestuur, in verband met de wet op de politieke kleedingstukken en onderscheldingsteeke- nen is ontstaan. Hij stelde voorop, dat het hoofdbestuur wenscht vast te houden aan de grondslagen van het Roode Valken- werk: hij wees er nog eens nadrukkelijk op, dat de uniform der Roode Valken niet de uitdrukking is en ook niet kan zijn van een bepaald staatkundig streven. Zij dient soortgelijke opvoedkundige doeleinden als b.v. de uniform van de padvinders, wier werkmethode immers voor een groot deel tot voorbeeld strekte aan de internatio nale Roode Valkenbeweging. De verbinding van de Roode Valken met de socialistische arbeidersbeweging heeft de strekking in het opvoedkundig werk aan het socialistisch gevoelsleven een plaats te geven, doch beoogt niet de jeugd van 1216 jaar te betrekken in of te doen deelnemen aan „een bepaald staatkundig streven", zoodat haar uiterlijke kenteeke- nen dan ook niet „de uitdrukking" zijn van zulk een streven. K. Vorrink herinnerde er aan, dat juist de overweging, dat de jongste jaargangen uit de A J.C. buiten de dagelijksche poli tieke strijd behooren te worden gehouden in 1928 reeds heeft geleid tot de Invoering van het Roode Valkenwerk en daarmede tot een verdergaande splitsing in het werk der oudere en jongere leden der A.J.C, Aan dezen regel is streng de hand ge houden. Niettemin besloot de vergadering van Stamleiders met algemeene stemmen aan de Stammen, troepen en horden een aan tal nadere aanwijzingen te doen toekomen, die er toe kunnen bijdragen, ln verbana met de verscherpte verhoudingen in het openbare leven, nog duidelijker tot uit drukking te brengen, dat de Roode Val kenbeweging, in wier wet geschreven staat: „Wij, Roode Valken, hebben eerbied voor iedere eerlijke overtuiging, ook wan neer ze niet de onze ls". bereid is alles t« doen. wat. met inachtneming van haar karakter en methode, onnoodige uittarting kan vermijden. Daarom werd besloten: ie. de roode stam- en troepvlaggen, als mede de hordevanen worden tot nader order niet meer gedragen; 2e. de roode hordevaantjes worden ver vangen door dito blauwe vaantjes met het Roode Valkeninsigne, met vermelding van den naam van de horde. 3e. de Roode Valkenleiders nemen aan bijeenkomsten of tochten der Roode Wach ten niet in Roode Valkenuniform deel, teneinde misvattingen in het publieke oordeel zooveel mogelijk te vermijHen; 4e. teneinde zooveel mogelijk elke moei lijkheid in verband met het openbare optreden der Roode Valken te voorkomen, worden marschen, optochten of demon straties met muziek van trommels en signaalhoorns slechts gehouden met voor kennis en in overleg met 't hoofdkwartier Slechts voorzoover het betreft verplaat singen naar en van bijeenkomsten of tel gelegenheid van buitentochten. wordt in gesloten formaties gemarcheerd. 5e Waar de noodzakelijkheid gebleken is kwaadwillige tegenstanders geen voor wendsels tot agitatie tegen de Roode Val kenbeweging in handen te spelen, wordt er de nadruk op gelegd de regelen van het Roode Valkenwerk, nog strenger dan vroeger te handhaven. Een onnadenkendheid, die vroeger zon der wezenlijk belang was. kan onaange name gevolgen met zich meebrengen. In de vergadering van de verenigings raad en het hoofdbestuur der A.J.C. wer den de besluiten van de vergadering der stamleiders eenstemmig goedgekeurd en bekrachtigd. TEXTIELINDUSTRIE OP JAVA. In de memorie van antwoord inzake de ontwerpen van wet tot goed keuring van de besluiten van den gouverneur-generaal van Nederlandsch- Indië tot wijziging van eenige afdeelingen der begrooting van Nederlandsch-Indië voor 1933 deelt de minister van koloniën het volgende mede: De minister van fianciën heeft toegezegd het vraagstuk van de heffing der dividend en tantièmebelasting van de uitkeeringen der Indische gemengde bedrijven en het geen daarmede samnhangt bij een thans in overweging zijnde wijziging van de wet op die belasting onder de oogen te zullen zien. Aangezien de verdere doorvoering van de bestuurshervorming in de Buitengewesten te zijner tijd slechts zal kunnen plaats vin den. nadat daarvoor door den begrootings- wetgever gelden zullen zijn gevoteerd, zal ook voor de Eerste Kamer gelegenheid be staan zich daarover uit te spreken voordat tot de uitvoering wordt overgegaan Om trent het instellen van een onderzoek naar de mogelijkheid tot vestiging van een tex tielindustrie op Java kan nader worden medegedeeld, dat bij een combinatie van Nederlandsche ondernemers het voorne men bestaat ten spoedigste een deskundige commissie naar Nederlandsch-Indië te zenden ter bestudeering van de levenskan sen van een textielfabriek. Deze commissie zal in Indië door ter zake kundige ambte naren worden bijgestaan. Het ligt in de bedoeling der combinatie om zoo eenigs- zins mogelijk over te gaan tot de oprich ting van een proefbedrijf, dat dan even tueel tot een groote fabriek zal kunnen worden uitgebreid. In een nota naar aanleiding van het eindverslag over desbetreffende ontwerpen van wet zegt de minister van koloniën o.m.: Met de beperking van het leger ln Neder landsch-Indië zal niet verder worden ge gaan dan met handhaving van zijne tegenwoordige doelstelling noodzakelijk is met het oog op 's lands financiën. Het is den minister bekend, dat de com missie het vraagstuk der verhouding van den commandant der zeemacht in Neder landsch-Indië tot den gouverneur-generaal en den minister van defensie onder de pogen zal zien. a RECLAME. 3710 - REGELING DER HUISINDUSTRIE. De heer Kupers heeft voorgesteld in art. 4 van de wet tot regeling der huisin dustrie in het 9de lid in te voegen de woorden „door den werkgever", waardoor dat lid zou komen te luiden: „Voor een loonboekje wordt ten bate van de gemeen tekas door den werkgever een bedrag van vijftig cent betaald." Voorts stelt de heer Kupers bij amende ment voor om aan artikel 3, derde lid, waarin de taak van de centrale huisar beidscommissie wordt omschreven, als punt d van deze taak nog toe te voegen: „d. het bevorderen van de totstandkoming van Collectieve Arbeidsovereenkomsten in den bedrijfstak of de bedrijfstakken, waarvoor zij is ingesteld." NED. R.-K. BOND VAN SCHILDERS PATROONS „ST. LUCAS." Te Alkmaar is de Algem Najaarsverga dering gehouden van den Ned. R.-K Bond van Schilderspatroons „St. Lucas". Bij de bestuursverkiezing werd de heer Notenboom de Bruyn met nagenoeg alge meene stemmen herkozen, terwijl in de plaats der aftredende leden, de heeren Slee en Schunselaar. werden gekozen de heeren C. de Waard uit Amsterdam en Alb Wil- lemsen uit Arnhem. Vervolgens werd de heer Notenboom de Bruyn met overgroot© meerderheid weer als bondsvoorzitter her kozen. Uit het jaarverslag bleek een ge stadige groei van den bond. welke thans nagenoeg duizend leden telt. Een uitvoerig punt van bespreking vorm de de eventueele vernieuwing van het Land. coll. contract, waaromtrent het be stuur opdracht wordt verleend tot verdere onderhandelingen- Den tweeden dag werd om 8 uur door den Geest. Adviseur, dr. J. v Beurden een H. Mis opgedragen. Daarna werd een ver gadering der fondsleden gehouden Uit het verslag van den administrateur, bleek, dat de financieele toestand der patroons-ver zekeringen zeer gunstig is. Het aftredend bestuurslid, de heer Daniels uit Arnhem, werd bij acclamatie herkozen. In de voortgezette bondsvergaderin; werden allereerst de plannen ontvouwd voor de Centrale Propaganda-actie, waar aan door de vergadering goedkeuring werd verleend. In verband met een voorstel van de afdeeling 's Bosch werd een commissie benoemd, door welke het vraagstuk van levering aan particulieren, nader ter hand zal worden genomen. Tevens werd in be ginsel besloten dat een commissie voor onderzoek van materialen in het leven zal worden geroepen. Na behandeling der di verse afdeelingsvoorstellen volgde een uit gebreide rondvraag, waarna sluiting der- gadering. Na de lunch had een autotocht plaats over Schoorl naar Bergen en Ber gen aan Zee. (Msb VERSPREIDE BERICHTEN. Eergistermorgen is te Laren overleden de heer Albert Laan, in leven president commissaris der N.V. Koninklijke Pellerij „Mercurius", voorheen Gebr. Laan te Wor- merveer en commissaris der N.V. Olie- fabrieken Crok en Laan. Tel. Te Groningen is, 55 jaar oud, plotse ling overleden de heer L. J. H. Eversen, voorzitter van den Raad van Arbeid aldaar. Ter gelegenheid van het driehonderd jarig bestaan van Curasao als Nederland sche kolonie zijn jubileumspostzegels aan gemaakt in zeventien waarden. De Rotterd. Lloyd-Rapide aanslui tende op het mailschip „Sibajak" wordt Woensdag 11 Oct. te 8 uur 28 te Den Haag eerwacht, PREDIKBEURTEN. VOOR WOENSDAG. ALPHEN AAN DEN RIJN. Lokaal v. Mandersloostr.Nam. 7 1/4 uur, de heer Redelijkheid van Ouderkerk. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Gem.: (Remisestraat)Nam. halfacht, ds. Heikoop van Utrecht. OEGSTGEEST. Ned Herv. Gem. (Pauluskerk en H. Morschweg): Nam. halfacht. bijbellezing. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Enschedé (Herv. Evang.) G. C. Schellenberg, te Markelo Aangenomen: Naar Dordrecht R. ten Cate te Koudekerke (Zeel GEREF. KERKEN. Beroepen: Te Groningen (vac. G H A. van der Vegte) A. Wijngaarden te Bedum. Te Bergentheim D. Middelkoop, te Mildam. CHR. GEREF. KERK. Tweetal: Te Kornhorn N. Brandsma te Bunschoten en J. Tamminga te Harder wijk. Bedankt: Voor Amersfoort, P J. de Bruin te Veenenaaal; voor Soestdijk. J. A. Riekel. te Slieörecht. ZEGEN EN ZORGEN. Het Zendingsbureau te Oegstgeest giro No. 6074 vraagt ons plaats voor het volgende: Reeds dikwijls hebben wij gezegd voor welke moeilijkheden juist de ongezochte zegen op het zendingswerk ons plaatst, doordat het onmogelijk is om aan de goedbedoelde, maar aan alle kennis der werkelijkheid gespeende vermaningen tot inkrimping of stopzetting van het- werk te voldoen. Wij maken daarom zonder verder commentaar het volgende bericht bekend uit een brief van Zendeling Schneider op Oost-Nieuw-Guinee. Onlangs heb ik U meegedeeld, dat er iets gaande is in de dorpen aan de Hum- boltsbaai; op mijn laatste reis stonden de menschen van Poeloe Kajoe en Kajoe Batoe al op mij te wachten in Hollandia om mij te zeggen, dat zij nu met het hei dendom gebroken hadden en Christen wil den worden. Maar is het niet eigenaardig, dat deze menschen nu tot ons komen, nu onze middelen geen verdere uitbreiding van het werk toelaten? Jarenlang is er gewerkt zonder succes, totdat de school gesloten moest worden door gebrek aan leerlingen, en nu komt men een goeroe vragen- Mogen we nu zeggen: Vroeger was er een goeroe en toen wilden Jullie niet geholpen worden en nu kunnen we jullie niet helpen? Toch zeker niet en daarom heb ik hun een goeroe beloofd. Ik ben mU volkomen bewust, dat dit niet alleen blijdschap voor U be teekent, maar ook zorg. Er gaat hier geen week voorbij, of er komen menschen van Gerisi en verder, om een goeroe smeeken. En iederen keer moeten we zeggen: Wachten. Intusschen gebeuren er dingen, die zeker niet gebeurd waren, als wij met goeroes hadden kun nen helpen. Aan de Sermowai-rivier, 3 uur van hier. werden twee weken geleden twee jonge mannen gevonden, die vermoord waren. In Brasso. een dorp achter Gerisi, staan de menschen onder de ban van een slang, die veel vraagt en veel belooft. O.a. vroeg de slang een menschenoffer en ik kreeg bericht, dat men inderdaad een kind van twee jaar in de rivier wierp en dat men meende gezien te hebben, dat do slang het kind verslond. Het is een feit, dat de menschen aan deze slang als aan een satan gelooven, maar zij erkennen ook. dat deze satan geen macht meer over hen zou hebben, als er een goeroe was. Moeten we dezen menschen hulp ontzeg gen, omdat wij de middelen niet hebben? Moge de Heer ons aller geloof sterken, op dat de blijdschap over de geopende deuren niet door onzen zorgenlast verdrongen ytorde.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 9