Kalwijkers! J. G. P. BOUMAN SStf 47,-5'/, UUR K AT WIJKERS LE1DSCH OAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 7 October 1933 UIT DE OMSTREKEN. ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W VAN BEELEN Cz RIJNSBURG, ZANDLAAN 24 AGENDA. HAARLEMMERMEER. Ook dit jaar nog geen muziektent. Door den Besturenbond (Federatie van muziek-, zang-, tooneel- en sportvereeni- gingen) werden weder krachtige pogingen aangewend tot het verkrijgen van een eigen muziektent, teneinde net geven van openluchlconcerten beter tot zijn recht te doen komen. Hoewel bet resultaat van de gehouden muzikale rondgangen niet onbevredigend was, kon het plan ook dit Jaar nog niet tot uitvoering komen. Visscher te water geraakt. Een hengelaar wist gistermorgen in de Hoofdvaart alhier een groolcn Karper te verschalken en achtte het noodig het schepnet te gebruiken, teneinde te voor komen dat hot dier hem weer ontsnappen zou. De man boog zich echter te ver voorover, gleed uit en schoot voorover in het water. Hij kon gelukkig zwemmen, was weer spoedig op het droge en slaagde er nog tevens in den karper te bemach tigen. HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Gccrtruida Johanna, d. van L. G. LJitendaal en N. Duijzers; Gerard Johann Hermann, z. van A. H. H. Schülte Küper- jans en W. A. Paardekooper. Ondertrouwd: S. L Lieverse en P. E. J. Berkhout: T. M. Meijer en M. M. van Saasen; M. Th. van Dijk en A. M. G. Goemans; P. F. Sljtsma en E. A. Meijer. Getrouwd: C. van Kampen en L. S. van Groot veld. Loop der bevolking. Gevestigd: J. Bussink met gezin, Weere- steinstraat 141; Fr. G. Damo, Meerstraat 6); j. W Dekker, Hoofdstraat 123; P. J. de Graaf, Mariastraat 20; W. Luijten-de V.r.g, Stationsweg 1C8; J. A. de Mooy, Leidsche- straat J29; M. A.' Paardekooper, Mo ia- straat 20; I. Zwaneveld met gezin, Hof straat 37. Vertrokken: P. M. Dolle, St. Franciscus Gasthuis Gilze en Rijen; L. S. van Groot- veld, Rijksstraatweg 12 a Ben neb roek; H. Flehr, Dah'ia'aan J A rd nh u B oemea- daal. W. A. Nijhofi, S allonsweg 37, Hoo- geveen; H. Köbling, Meester Corncüsstraat 3lf Haarlem. Druk bezochte vergadering van Bloembollencultuur. De afd. Hillegom der Algemeene Ver- eeniging voor B.oemboIlencuLuur heeft een ledenvergadering gehouden, die zeer druk bezocht was. De neer W. Jonkheer, voor zitter, heette in het bijzonder den spreker dr. J. J. Beljer uit Lisse welkom en zeide het oen en ander over den toestand in bet vak en de saneering, die in 1934 resultaten kan opleveren. De notulen wer den vastgesteld, alsmede de r.kening van den penningmeester goedgekeurd. Door bet bestuur werden vier candidaten voor hel hoofdbestuur aanbevolen; daa.op vo g le eenig debat en aanbeveling van andere candidaten. Stemmingen hadden ten slotte tot resultaat, dat gekozen werd de heer G. H. Hermans. Als tweede candidaat is na oen herstemming, de heer J. W. A. Lefeber te Lisse benoemd. De Hillcgom- sche Beurs kreeg f.25 subsidie. Het aUke- hngsbestuur stelde een motie voor, ver zoekende alle pogingen aan te wenden, dat de Algem. Vereeniging erkend worde bij verder te nemen maatregelen in ver band met de sanecring. Een vrij langdurig en scherp debat volgde met het resultaat dat de motie werd verworpen. Een tweede motie, van den heer Murk, verzoekende alle maatregelen ongedaan te maken, werd ook verworpen. Voor de lezing van dr. J. J. Beljer uit Lisse met lichtbeelden over het koelen van bolgewassen bleef slechts weinig tijd over. Dat was jammer! Spr. heeft zich sterk bekort. De voordracht is met warm applaus beloond. De voorzitter voegde er woorden van dank aan toe. Een Ijsbaan. Het Comité „Hillegom Vooruit' heeft be sloten een Ijsbaan aan te leggen. Bij voist kan dezen winter dus weer op onder- geloopen land geschaatst worden. Waarschuwing der politie. De burgemeester der gemeente Hillegom geeft belanghebbenden in overweging om aan Cors. Üijsbert van Zanten, geboren te Amsterdam 19 Oct. 1914, handelende in bloombollen, wonende alhier Loosler- weg II 42, geen goederen, van welken aard ook te verkoopen, dan tegen con tante betaling. Gevonden voorwerpen. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van potitie: nummerplaat van auto, muts, bos s.euteis, portemonnaie, rozenkrans zonder kruisje. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Dirk, z. van K. van Beclen en L. de Mol; Catharina Maria, d. van A. Haasbroek en G. van Bce.en; Gerrit, z. van W. K.inkenberg en J. van Rijn; Jacob, z. van T. Ouwersloot en W. Kioos; Leuntje, d. van J. Hoek en G. Snij ders; Arie, z. van C. de Mol en D. Kuijt; Pieter, z. van P. van der Plas en J. Ouwehand. Ondertrouwd: H. J. van der Plas en M. van Dijk; IJ. Plug en J. Boesaard. Getrouwd: M. Onderwater cn A. \an Duijvenbode; J. Kngenaar en W. van Duijn, J. van Duijn en J. Kuijt; L. van Delft en M. Schaap; A. den Haas en D. van der Boon; T. P. Konink en J. Ouwehand; J. J. Koldewljn en J. J. Waterreus. KATWIJK AAN DEN RIJN. De maandelijksche collecte voor het bouwfonds der Geref. Kerk bedroeg de som van 1.47.12. KATWIJK°AAN~ZEE. Arbeidsbemiddeling. Eij het correspondentschap der arbeids bemiddeling zijn thans ingeschreven 35J werkzoekenden n.l. 12 u perlieden, 32 grondwerkers, 18 timmerlieden, 7 schilders, 15 metselaars, 3 fabrieksarbeiders, 1 potten bakker, 15 kuipers, 1 broodbakker, 94 losse arbeiders, 77. landarbeiders, 2 tuinlieden, 37 visschers, 1 autogeen-lasscher, 8 sto kers, 3 binnenschippers, 7 varensgezellen, 1 mandenmaker, 3 loodgieters, 1 kisten maker, 1 smid, 5 scheepmakers, 1 behanger stoffeerder, 1 kantoorbediende, 1 typogiaaf, 1 bloemist, 1 kok, 1 huishoudster. Oeplaatst werden 3 grondwerkers, 1 losse arbeider, 1 landarbeider. Verslag der Katwijkschc Reddingsbrigade. De secretaresse van de Katwijksche Reddingsbrigade, mevr. J. J. B -o.-Montagne heeft een verslag opgemaakt van net werken van de K.R.B. in het afgeloopen zomerseizoen, waaraan het volgende ont leend is: Het badseizoen is ten einde; het is voor de K.R.B. voortreffelijk geweest. Het valt te betreuren, dat zich twee verdrinkings- gevallen hebben voorgedaan, die echter grootendcels aan onvoorzichtigheid te wijten waren, zooals dat in de meeste gevallen voorkomt. Jammer was bet, dat vele leden, die met sleepdreg en door middel van ketiinggreep en duiken groote moeite gedaan heuben om hen te redden, daarmee geen succes hadden. Tucb mochten de heeren C. Lug chart, A. Parievliet en D. Parievliet Dz. nog een negental men- schen met haspel en kopgreep uit zee redden, waarvoor wij hun nogmaals onzen harcCiijken dank brengen, met den wensch dat .O nog langen tijd leden van onze brigade zullen zijn. Ook de Centrale-tent heeft in dit korte seizoen wel bewezen noodig te zijn, want niet minder dan 54 verloren kinde en wer den aan hun ouders teruggegeven. Wanneer een vondeling bij de brigace werd gebracht, werd dit te kennen gegeven door het hijschen van een witte vlag. Ook zijn in de tent 51 gevallen van E.H.B.O. behan deld, door de leden, die daar wacht hiel den. Hierbij waren drie gevallen, waarvoor geneeskundige hulp meest worden inge roepen. Van het zwemmen in de Binnen- walering werd een druk gebruik gemaakt Hier kwamen veel adspirant-leden en ook wel volwassen leden het zwemmen leeren, nadat zij eerst door den heer B. Vis op den zolder van de schuur van de Gebrs. Taat in het droogzwemmen waren onder richt en zij dus met den schools.ag bekend waren, voordat zli te water gingen. Den heer Vis komt voor zijn mede werking een woord van lof toe! Het ver dere lesgeven in de Binnenwatering ge schiedde door enkele trouwe leden van de brigade. Het laat zich aanzien, dat de nieuwe cursus E H.B.O., die als vorige iaren weer onder leiding van dr. Eikelen- •oom dezen winter gehouden zal worden, druk bezocht zal worden. Zeer erkentelijk zijn wij voor den grooten steun, die de brigade mocht ontvangen van haar vaste helpers en trouwe leden. Laat ons zoo voortgaan en de K.R.B. zal meer en meer in bloei toenemen De villabouw op het voormalige Groot Badhotelterrein heelt verderen voortgang. Gistermorgen is er een aanvang begonnen met het grondwerk voor eenige heeren huizen aan weerszijden van de Koningin Wilhelminastraat. De Najaarscollccte van wege het Leger des Heils, stichting William Booth, zal plaats hebben op Maandag 9 Oct Reclame Cocosbanket 30 ct., Snijbanket 35 ct. per pond. Janhagel, Kalwijkermopnen en Kleingoed moesten met 5 cent verhoogd, van 25 op 30 cent per pond. DEZ£ WECK LETTERBANKET 50 Ct. P. POND Alle fijne soorten banket tegen c: CONCURREERENDEN PRIJS. Beleefd aanbevelend, F612 P. A. J0NGENEEL, Baljuwstraat 51. HET BLAD VOOR KATWIJK EN OMSTREKEN GEEFT OW DVERTENTIKN EN ABONNEMENTEN OP AAN DEN AGENT DIE ALLE INLICHTINGEN VERSTREKT LISSE. OPLICHTERS DOOR DE POLITIE GESNAPT. Het juiste moment van ingrijpen. De politie alhier heeft een goede vangst gedaan. Een grossier in vleeschwaren uit iwello verzonJ in opdracht een groole zending vleeschwaren z.g. voor rekening \an den heer L. J. Persoon alhier. Niet het minst werd aan oplichting gedacht. De zending, die een aanzienlijk bedrag verlcgenwoordiguc, moest worden gezon- oen naar Den Haag station restante. De heer L. J. Persoon ontving de factuur, doch wist geheel en al van niets. Hij gaf de zaak onmiddellijk in handen der politie. Deze ging naar Den Haag. De goederen stonden nog op het station. Stil werd alles afgewacht. Later kwam een expediteur de zenuing afhalen en vervoerde deze naar Rotterdam. De po.itie volgde nauwlettend, ïn Rotterdam werd de zenuing in ontvangst genomen door de oplichlers. Het was hier mede voor de heeren met hun hooge sprongen gedaan! Zij werden gearresteerd en bleken te zijn. S. en B. uit Schiedam. Door het juiste moment van ingrijpen mocht de politie het genoege smaken hier mede waarschijnlijk enke e beruchte op lichters te pakken. Zij zijn beiden in be waring gesteld. Hij zoekt het beste uit..,.! De heer v. d. V., nabij den Engel, miste zijn rijwiel dat uit den keuken was ont vreemd. Een paar uur later vond hij echter zijn rijwiel achter den heg gezet. Wat bleek echter? Hei ontvreemde rijwiel was blijkbaar niet mooi genoeg; de dief meende dan ook beier te doen een rijwiel van een broer v. d. V., die aan den overkant woonde mede te nemen] Gunning Sportterrein. Door het college van B. en W. is aan de firma Daudelj alhier opgedragen de inrichting van het Sportterrein langs de Spekkeniaan voor het bedrag van f.2448. De besmettelijke ziekte mond- en klauwzeer breidt zich nog steeds uit. Het aantal aangetaste veestapels bedraagt reeds meer dan 20. De Ned. Aardappelcentrale heeft hier een kantoor gevestigd ten huize van den heer B. Abbink. -o NOORDWIJK. Aanbesteding. Bij de ten raadhuize door B. en W. dezer gemeen le gehouden aanbesleding van de nieuwe rioleering in de Schoolstraat was de laagste inschrijver de heer W. H. Klos te Wieringen voor f.8693; de be grooting was f. 9683. NOORDWIJKERHOUT. Hedenmorgen zijn te werk gesteld bij het diepdelven op het St. Bavo-terrein, een aantal werklieden. Huisvaders met groote gezinnen hebben hierbij de voorkeur. De Gemengde Chr. Zangver. „Con cordia" verkreeg vergunning van B en W. tot hel houden eener loterij en van een bazar, ten bate van Christelijke doel einden. Het aantal werkloozen steeg tot 155, waaronder 137 landarbeiders. OEGSTGEEST. Van de auto gevallen. Nabij de „Drie Witte Palen" is de 18-jarige H. F. V. wonende te Den Haag, die achter op een vrachtauto meereed in de bocht van de auto gevallen en met inwendige kneuzingen bleef liggen. Dr. Bertels alhier verleende de eerste hulp, waarna hij met een auto naar zijn woning te Den Haag is vervoerd. De autobestuur der bemerkte niets van het ongeval en reed door. Aanrijding. Nabij de R.K. Kerk had op den Rijks straatweg een aanrijding plaats tusschen een personenauto van en bestuurd door S. R. te Amsterdam en een auto van C. J. S. wonende te Sassenheim. B:ide auto's wer den licht beschadigd. Persoonlijke onge lukken hadden niet plaats. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. Mej. S. K. wonende te Katwijk deed bij de politie aangifte van het feit, dat zij op den Rijnzichtweg met haar rijwiel is aan gereden door een vrachtauto van de fa. v. d. G. en S. te Leiden, waardoor haar rijwiel is beschadigd. Persoonlijke onge lukken hadden niet plaats. RIJNSBURG. De bloemenhandel. Van gewone Asters en Herfstaster is de aanvoer op heden al zesr groot. De prijzen blijven nog steeds op zeer matig peil, dat wil zeggen dat de kweekers er niet veel aan nebben. Ook van andere soorten bloemen is het aanbod nog meer dan voldoende. We noteerep op heden: Asters in diverse soorten 10—17 ct., Dahlia's 40—80 ct., Pompon-Dahlia's 10—14 ct., Zinnia's 30—40 ct., Hetianthus 15—49 ct., Herfstasters 70—85 ct, Grysanlhsn 8 -14 ct., Rayonanten f.3—5, Gladiolussen 40— 75 ct., Tritoma's f. 1.80-2.30, Pulling f.4 —6, Rozen per bos 20—30 ct. 8355 TANDARTS te Katwijk a. Zee houdt spreekuur te SASSENHEIM. Gevonden voorwerpen. 2 bollenmanden 1 belastingmerk 1933—1934 en 1 ceintuur. Inlichtingen worden bij de politie ver strekt. Wij vernemen nog in verband met ons bericht omtrent den spijbelenden scholier, dat de jongen door de politie rechtstreeks naar nuis is gebracht en dus geen celstraf heeft gekregen, zooals eerst gemeld. Zijn spijbelen blijkt niet het ge volg geweest te zijn van ondeugendheid of onwil. o VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Overleden: Abr. Peet MHz., 77 jaar. De collecten in de maand September hebben in de Herv. Kerk opgebracht voor de Diaconie f. 34.19; voor de Kerk f. 69.93; in de bussen f. 15.36Va en de maandelijksche collecte f.23.08V2. VOORSCHOTEN Burgerlijke stand. Geboren: Bomardus Louis Maria, z. van P. A. F. Kneijber en M. A. Lamboo; Joanna Emmerentia, d. van G. Schrama en J. E. Doeswijk, Thomas Johannes, z. van M. den Hollander en M. P. van Boheemenv. Ondertrouwd: J. Groot, 24 jaar en B. Zwijnenburg, 24 jaar; W. Ch. Derks, 34 jaar en D. W. Hoogcrdijk, 22 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd; P. J. de Bock en echtgenoote, Veurscheweg 60 b, van Velsen; J. van der Luiden, Leidscheweg 13 b; van Leiden; W A. M. van Leeuwen, Veurscheweg 72, van Monster; van dc Wal, Papelaan 19, van Veur; Jkvr. E. M. Schimmelpenninck, Oranielaan 27, van Renkum; J. Dingemanse, Donklaan 38. v. Wassenaar; D. v. d. Niet, Donklaah 56, van 's Gravenhage; J. Heerens en gezin .Nnortheljstraat 17, van Schoon hoven; M. J. de Boer, Papelaan 108, van Bolsward j F, A. Yool, Oranjekade 33t van Elgin (Schotland); A. Schuurbiers en echt- fenoote, Moleniaan 31, van Medemblik; J. van de Kamp, Leidscheweg 143, van Kampen, A. C. Onderwater, Leidscheweg 96, van Lisse; A. Eggink, Veurscheweg 18 a, van 's Gravenhage. Vertrokken: A. Kloek, naar Aarlander- veen; F. W. Beurschgens, naar Waddinx- vecn. L. J. Verdegaal, naar Hazerswoude; G. J. Ebbink, naar Leiden; C. E. van Ek, naar Wassenaar; N. Oosterom, naar Alphen a. d. Rijn; L. Veenendaal en echtgenoote, naar Gouda; W. H. Lagerwaard, naar 's Gravenhage. Arbeidsbemiddeling. Bij het correspondentschap der arbeids- bcmiddelLi_ alhier, staan als werkzoeken den 114 personen ingeschreven; n.l. 13 timmerlieden, 5 metselaars, 7 opperlieden, 7 grondwerkers, 5 schilders, 39 land- en tuinbouwarbeiders, 15 losse arbeiders, 1 zilverbewerker, 1 loodgieter, 1 taludwer- ke 3 bankwerkers, 4 chauffeurs, 1 radio- techniker, 1 betonwerker, 1 geieedschap- smid, 1 schoenmaker, 1 stuurman, 1 meubel maker, 1 mach. houtbewerker, 1 monteur, 1 electriciën, 1 kantoorbediende, 1 smid, 1 handelsreiziger, 1 survaillant. Jaarvergadering mannenkoor „D. E. V." De zangver:ertiging „Vcorscho'.en's M.n- nenkoor D.E.V." hield in het Ambachts huis zijn 29ste jaarvergadering. De vereeniging verkeert reeds geruimen tijd in moeilijke omstandigheden en reeds geruimen tijd hebben bestuur en leden zich bezig gehouden hiervoor een oplossing te zoeken. Met hartelijke woorden van waar deering en dank heeft de voorzitter, de heer D. J. Brinks afscheid genomen van den directeur, den heer F. O. de Graaf te Leiden, die zijn functie had neergelegd. Een voorstel tot opheffing der vereeniging werd met algemeene slemmen verworpen. Na ernstige besprekingen werd besloten, te trachten de vereeniging om te zetten in een vereeniging ter bevordering van den Volkszang. De 18 leden van het koor zullen dan de kern van zangers vormen. Men hoopt biermede de sympathie en mede werking van alle liefhebbers van zang in de gemeente te krijgen en ter gelegenr tijd uitvoeringen te geven in den bekenden trant der volkszangultvoeringen, waartoe het bestuur zich met bekende personen op dit gebied in verbinding zal stellen en hunne voorlichting en steun inroepen. Mochten deze plannen slagen, dan zullen zeker vele liefhebbers van zang en van den volkszang in het bijzonder, deze op lossing voor het behoud van een ouae bekende zangvereeniging in deze gemeente toejuichen. VEUR—LEIDSCHENDAM. Jaarvergadering der S.D.A.P. De afd. van de S.D.A.P. hield in Hotel „De Zwaan" haar jaarvergadering. De voor zitter herdacht het overdeden'lid B. Mans- felder die ongeveer 20 jaar lid der af- deeling is geweest. Uit het jaarverslag bleek, dat in het afgeloopen jaar een opgewekt partijleven neeit geheerscht. De adieeling had op 33 Sept. i933, 83 leden. Er werden 6 openbare-, 8 huishoudelijke-, 12 bestuursvergaderingen en 1 spoedver gadering gehouden. In kas was op bovengenoemden datum f. 72.98. De afgetreden bestuursleden wer den allen herkozen. Als afgevaardigden naar de Gewestelijke Jaarvergadering wer den gekozen de heeren Rietveld en WiegeL WARMOND. Vergadering der Schoolcommissie. Ten Raadhuize had een algemeene ver gadering plaats van de Commissie tot wering van schoolverzuim en die van Plaatselijk toezicht op het Lager Onder wijs. Door het bedanken van Mgr. Taskin als voorzitter, werd de vergadering geo pend door den secretaris der commissie, de heer H. L. van Delft, die de nieuw ge kozen leden hartelijk welkom heette. Het past ons, aldus spr. een bijzonder woord van dank te brengen voor hetgeen door mgr. Taskin gedurende 27 jaar, dat hij voorzitter der beide commissies was, in het belang van het onderwijs in deze ge meente gedaan is. Besloten werd hem namens de Commissie een schrijven te zenden, warin hem den dank betuigd zal worden voor zijn veel en vruchtdragend werk- Hierna werd overgegaan tot ver kiezing van een nieuwen voorzitter; als zoodanig werd gekozen Prof. J. H. Niekel, Directeur van het Philosophicum alhier. Herkozen tot secretaris werd de heer H. L. van Delft. Hierna werden door dezen de^ notulen der vorige bijeenkomst voor gelezen en onder dankzegging zonder of aanmerkingen vastgesteld. Uit het jaar verslag ontleenen wij dat de scholen ln deze gemeente bezocht worden door 194 Jongens en 190 meisjes, terwijl het totaal schoolverzuim voor de Openb. Lagere School bedroeg 6.25%. Dit betrof voor de bijzondere scholen 7.243%>. Aan den heer D Janssen is op zijn verzoek met ngang van 15 November j.l. eervol ontslag ver leend wegens zijn benoeming tot Hoofd der O. L. School te Zaltbommel. terwijl in zin plaats tot lid der beide Commissies werd benoemd de heer W. Ouburg, Hoofd der O.L. School alhier. Vervolgens kwamen aan de orde ver schillende punten betreffende het onder wijs, ook de toestand der O. L. School, welke noodzakelijk verbetering behoeft. De secretaris deelde mede dat deze aan gelegenheid de volle aandacht heeft van het gemeentebestur; het wachten ls op den nieuwen gemeente-architect. Hierop volgde sluiting. Maandag a s. wordt ln deze gemeente een collecte gehouden ten bate van het Crisis-Comité. Het Comité vertrouwt dat allen, zonder uitzondering hun offertje, hetzij groot of klein zullen willen bij dragen omdat de nood nog groot is! Door den heer O. Kamerlingh Onnes te Bergen is aan B. en W. een bedrag van f. 100.— ter hand gesteld tei verdeeling onder de Armbesturen in deze gemeente voor door het Gemeentebestuur betoonde belangstelling bij het overlijden van zijn broer, wijlen den heer A. J. Kamer lingh Onnes, die kort geleden in deze ge meente is overleden. i Zondag. Leger des Heils (Hooigracht): Samen komsten te 10 uur voorm. en halfacht nam. Vrije Evang. Gem.: Samenkomsten to 10 uur voorm. en 7 uur nam. JeruëlSamenkomst te 61/» uur nam. Maandag. Royal (Doezastr.): Lezing over radium. 8 uur nam. Schouwburg: Jubileum voorstelling mevr. de Boer—van Rijk .Levensavond." 81/4 uur nam. BIOSCOPEN. Casino-Bioscoop, Hoogewoerd, 8 u. nam. „Geschaakt", zonaag nam 2 uur 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater Stationsweg, 8 uur nam. „Ein Lied für dich". Woensdag en zaterdag nam 2 uur. Zondag nam. 2 uur, 4 u 30 en 8 uur, Trianon-l'hcnter, Breestraat, 8 u. nam. „Song of Songs". Woensdag en* Zaterdag nam. 2 uur, Zondag nam. 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur. De avond, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Donderdag 4 tot en met Zondag 8 Oct. waargenomen door apotheek: M. Boekwijt, Vischmarkt 8, telef. 552. De geneeskundige Zondagsdienst te Lel den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Janssens. Nieuwzwaag, Veld- huijzen en Hovens Gréve. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Hugenholtz, tele foon 390. WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: R. A. Bucher en vr., uit Naarden, van Calcarlaan 4 J. B. Bakker en dochter, uit Leiden, Rijksstraatweg 451 L. H. Smeding, uit Antwerpen, van Heeckerenstraat 4 H. de Boer, uit den Haag, Rijksstraatweg 276 E. Prussatzik, uit Den Haag, Victorialaan 3 P. W. A. Lar.zing, uit Delft, Wittenburgerweg 6 C. M. J. van Huik, uit Amsterdam, Rijks straatweg 465 a A. van Son, uit Leiden, Rijksstraatweg 366 M. J. J. VVeers, uit Leiden, Rijksstraatweg 372 L. A. A. Talstra, uit Essen, Konijnenlaan 45 E. Siderius, uit De Bildt, Deijlerweg 35 a P. B. A. Nijland, uit Amsterdam, Jagers laan 4 A. Hüttenhofer, uit Augsburg, Teijlingerhorstlaan 10 E. Sakowski, uit Den Haag, Ieplaan 2 M. Kaijser, ut Den Haag, Nachtegaallaan 3 C. G. Wijntjes, uit Sassenheim, Langstraat 117 L. Stephan, uit Den Haag, Raaphorstlaan 12 F. A. J. M. Seveke, uit Apeldoorn, Ridderlaan 1 J. M. Houtman, uit Londen, Ridderlaan 1 A. van Santen, uit Den Hag, Ridderlaan 1 J. C. Boeschoten, uit Wieringen, Kerkstraat 84 H. C. A. Plasmeijer, uit Noordwijk, L. Kerkdam 4 H. J. Timmenga, uit Leeuwarden, Hoo- geweg 10 K. E. David, uit Sythen, Eikemaan 3—5 S. E. Fauth, uit Haar lem, Narcislaan 7 Jhr. R. I. H. Bicker en vr., uit Den Haag, Katwijkscheweg 15 J. Jongedijk en gezin, uit Leeuwarden, van Z. v. Neijeveltstraat 236 K. W. Lenke en gez., uit Den Haag, Rijksstraat weg 28 R. J. M. H. Hollman, uit Den Haag, Wittenb.weg 16 M. Eder, uit Den Haag, Wittenb.weg 16 M. A. C. Noordover geb. Waasdorp, uit Den Haag, Kasstraat 8 H. Propf, uit Dortmund, Rijksstraatweg 276 L. A. Olenik, uit Bottrop, Gr. Hoefijzerlaan 30 a G. J. M. Rady, uit Noordwijk, van Calcarlaan 26 M. W. Bijleveld, uit Lisse, Berk- heistraat 48 M. Benda, uit Den Haag, Buurtweg 155 D. J. H. M. Asselbergs, uit Bergen op Zoom, Kerkstraat 55 G. G. Bakker, uit Brielle, Waldeck Pyr- montlaan 33. Vertrokken: F. G. Westgeest, naar Den Haag, van Galenstraat 77 A. J. S. M. de Vries geb. Knijnenhurg, naar Den Haag, Aert v. d. Goesstraat 6 Jhr. M. G. v. d. Does de Bije, naar Amsterdam, Prinse gracht 769 B. W. Swart ,naar Zurich A. J. Kokshoorn en vr., naar Voorschoten, Leidscheweg 195 b J. P. Meijnecke en vr. naar Den Haag, Apeldoornschelaan 53 R. Martin naar Leiden, Breestraat 100 M. Weniger, naar Den Haag, Raam- vveg 37 E. Schorghofer, naar Den Haag, Adelheidstraat 256 J. J. v. d. Lee, naar Zwolle, Oranje Nassaulaan 9 G. J. F. Vinkesteijn, naar Utrecht, Museumlaan 7 J. J. van Gingel, naar Aruba, West Ind. C. M. van Jaarsveld, naar Hilversum, Joh. Gerardsweg 55 A. Eckstein, naar Den Haag, Am. van Solmsstraat 125 J. Dingemanse, naar Voorschoten, Donklaan 38 P. J. Edelaar, naar Leiden, Minnebroersgracht 7 P. A. N. Chester, naar Den Haag, Sleedoornstraat 64 O. J. H. Frankenberger, naar Den Haag, Ged. Burgwal 8 a H. P. Kleijn, naar Den Haag, v. Hoogenhoucklaan 63 C. Klarmann, naar Den Haag, Gev. Deij- nootweg 133 J. D. Pigeaua, naar Wee- nen Wed. J. A. Beek geb. Hulsenboom, naar Den Haag, Kruisbessenstraat 12 H. J. de Jonge en gez., naar Overveen, Pr. Mauritslaan 105 G. v. d. Mark en vr. naar Leiden, H. Rijndijk 133 E. Schrader naar Den Haag, Dedelstraat 6 M. Th. Claassen, naar Leiden, H. Rijndijk 46 R. I. Browne cn gez., naar Den Haag, Weissenb.straat 270 M. Brouvet, naar Den Haag, Sweelinckplein 74. i De Sociëteit „Dorestad'. In de villa Dorestad aan den Rijks straatweg tegenover het landgoed Rust en Vreugd alhier is geopend de sociëteit „Dorestad'. Het kapitale huis is zeer smaakvol ingericht, terwijl het in de be doeling ligt de bezoekers, die allen lid moeten zijn en als zoodanig zijn toege laten, in de gelegenheid te stellen zich aangenaam te verpuozen. De leden kunnen zich onledig houden met diverse behendig heidsspelen en ook met bridge, schaken, dammen enz. Het personeel is ten volle voor zijn taak berekend Achter het kapitale huis is een .parkeerterrein ingericht voor enkele hon derden auto's. Het behendigheidsspel, dat zal worden beoefend wordt genoemd „Le Waland". 8—2 j

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6