CHIEF WHIP Ook U moet overgaan op LEIDSCH DAGBLAD Eerste Blad Zaterdag 7 October 1933 Gegarandeerd 100 zuivere Virginia' Tabak en de beste Sigaret voor Uw gezondheid (dat slechte groot enthousiasme voor de zuivere wetenschap hen in staat stelt om aan hare ontwikkeling te kunnen werken cn ik doe daaraan dan ook niet te kort, indien ik wijs op het geringe onmiddel lijk tastbare nut dat de beoelening van dit yak heelt voor onze samenleving, die voor zoo oneindig veel andere kostbare be geerten bevrediging vraagt. Met te grooter voldoening en dank baarheid stel ik daarom vast, dat der re geering oprechten dank toekomt voor de wijze waarop zij naar vermogen de ver langens zoo van materieelen als van per- soneelen aard van de directeuren der in stelling en van Curatoren heeft Ingewil ligd en getoond heelt dat zij, waar het behartiging en bevordering van zuivere wetenschappelijke belangen dezer Univer siteit betreft, een open oor en een milde hand getoond heeft. Een tweede gedachte put ik uit die ge schiedenis, vooral nu uit dat deel dat be trekking heeft op de totstandkoming van het gebouw aan de Kalserstraat. IJveren en bezielen zijn de deugden, die allen, die in het Academisch verband sa menwerken, niet ontberen kunnen. IJve ren en bezielen zijn de academische plichten, die tezamen den hefboom vor men, om de in ons volk sluimerende krachten Huizinga zou het nog optimis tisch noemen, wanneer mon sprak van slapende en het daarin sluimerend enthousiasme voor wetenschap in bewe ging te brengen. De wereld der dienaren van de weten schap is van zorg vervuld voor de toe komst. Ik begrijp het en deel hun zorgen en ongerustheid, doch ik wanhoop geens zins, omdat hetgeen door een Kalser, een Govers van Endegeest, een Leidsch Stu denten Corps toen gedaan is, bewijst dat wij in onze eigen gemeenschap althans een middel hebben, om datgene te berei ken, wat volk en vertegenwoordiging niet proprio moto ons ter beschikking stellen. Laat er van Curatoren, van Senaat en Studenten onverdroten ijver, onverdroten bezieling uitgaan, dan behoeit men niet te wanhopen aan de uiteindelijke berei king van de idealen, die wij ons gevormd hebben. De stichting der Sterrewacht is er een levend en schitterend bewijs voor. Dat de tegenwoordige directie, die geestdrift, die noodig is om een instituut te doen bloeien en vruchten te laten af werpen, in volle maat bezit en toont, daarvan mag ik namens Curatoren dezer Universiteit dankbaar getuigenis afleg gen en eindigen met den wensch, dat Prof. de Sitter en zijn staf nog veel van hun groote en mooie Idealen verwezen lijkt moge zien. Toespraak Prof. Stratton. Namens de buitenlandsche gasten voerde vervolgens prof. Stratton uit Cambridge in de Engelsche taal het woord. Spr. her innerde er onder meer aan, dat de sterre- kundlge experimenten reeds in 1032 te Lelden gedaan tot voorbeeld hebben ge strekt voor astronomen van de geheele wereld. Spr. wees vervolgens op de lange lijst van astronomische geleerden, die Lel den in den loop der vervlogen Jaren heeft gehad. Snelllus, Gollus. Kayser, aan wlen het gelukte de middelen te vinden om een nieuwe Sterrewacht op te richten waarna spr. in den breede uiteenzette de groote verdiensten, die de vader van den huldi gen president-curator, prof. van deSande Bakhuyzen zich voor de astronomische wetenschap en voor de Leidsche Sterre wacht verworven heeft. Prof. de Sitter heeft de Leidsche Sterrewacht opnieuw gereorganiseerd, waardoor Leiden thans een der meest beroemde Sterrewachten der wereld heeft gekregen. Spr. wees vervolgens op de groote rol, die prof. De Sitter als voorzitter van het in 1928 te Lelden gehouden Internationaal Astronomisch Congres heeft gespeeld en zette vervolgens de wetenschappelijke be- teekenls van de medewerkers van prof. de Sitter, zooals de heeren Hins, Oort en anderen uiteen. Spr. bood ten slotte zijn beste wenschen voor de toekomst van de Leidsche Sterrewacht aan. De rector-magnlficus der Leidsche Uni versiteit prof. mr. D. van Blom sloot hierna de plechtige bijeenkomst van den Senaat, waarna de meesten der aanwezi gen zich naar de receptie begaven, die prof. de Sitter vervolgens in den tuin van de Sterrewacht hield. De receptie. Ter receptie werd achtereenvolgens het woord gevoerd door prof. dr. A. A. Nljland namens de Nederlandsche Instituten voor Astronomie en de Nederlandsche Vereeni- glng voor weer- en sterrekunde en door prof. dr. O. Bergstrand uit Kopenhagen namens de sterrewachten in Denemarken, Finland en Zweden. Verder waren er telegrafische en schrif telijke gelukwenschen van de Italian Astronomical Society, de Nederlandsch- Indische Sterrenkundige Vereenlglng, den Senaat der Rijks-Universiteit te Gronin gen en een eigenhandig onderteekend schrijven van Marconi als voorzitter van de National Research Council of Italy, de Hamburger Sterrewacht. dr. W. Rabinsky, minister van Polen en het Comité natio nal francais d'astronomie. Huldiging prof. dr. de Sitter. 's Avonds had in de feestelijk versierde groote collegezaal der Sterrewacht nog een intieme bijeenkomst van de naaste vrien den cn medewerkers van prof. dr. de Sit ter plaats Deze bijeenkomst droeg een eenlgszins feestelijk karakter In verband met het zil veren professoraat van prof. de Sitter op 21 October a.s. Achtereenvolgens werd de hoogleeraar toegesproken door prof. dr. E. Hertz- sprung, onder-directeur der Sterrewacht, dr. J. H Oort. conservator, prof. dr. Strat ton. namens de buitenlandsche vrienden, prof. dr. F A. Vening Meinesz en prof. dr. B G. Escher namens de Leidsche vrienden. Dr. Oort bood na afloop van zijn toe spraak prof. de Sitter een album aan, be vattende de namen van hen, die zich had den vereenigd tot een comité zich ten doel stellende aan den jubileerenden hoogleeraar een portret aan te bieden, ge schilderd door een door hem zelf aan te wijzen Nederlandschen schilder. Verder werd o. m. een film vertoond van de Sterrewacht. welke zeer in den smaak viel en een aantal lantaarnplaatjes, waar van er een een beeld gaf van den stand van den nieuwbouw te Johannesburg op 18 September jJ.. De avond werd voorts afgewisseld met zang vaa mej. Ma ja RfiIiDg.il fa SMUisfe 25-JARIG JUBILEUM VAN DEN HEER J. SNEL. Hedenmorgen werd door den heer J. Snel, baas in de afdeeling Vleeschhouwerij der firma Tieleman en Dros alhier, zijn zilveren jubileum herdacht. Onafgebroken ls de Jubilaris gedurende 25 jaar bij deze firma werkzaam geweest. HIJ werd verwelkomd door den chef der afdeeling den heer H. W. B. Buschgens, die hem in hartelijke bewoordingen toesprak en hem namens het geheele personeel een fraaie klok aanbood. Van de meisjes ont ving de jubilaris een prachtige bloemen mand Hierop werd de heer Snel in het prlvé-kantoor ontvangen, waar hij van de directie een enveloppe met Inhoud ont ving, Ook hier vielen hem hartelijke woor den ten deel. De jubilaris mocht den ver deren dag ln den huiselijken kring door brengen. o ANDREO CSEH IN LEIDEN. Naar aanleiding van vele ingekomen verzoeken om toch dit Jaar vooral weder om een cursus te geven heeft Andreo Cseh besloten daaraan gevolg te geven. Zoo zal dus opnieuw de cursus ln Esperanto, volgens de nu wel bekende geestige me thode. plaats vinden. Na de zoo buiten gewoon geslaagde proefles van het vorig jaar, waarop een cursus van 127 deelne mers gevolgd ls, deelnemers, enthousiast tot het laatste oogenbllk toe, ls aanbeve ling welhaast overbodig. De openbare proefles vindt dit Jaar plaats op 11 October as. ln de'Stadsge hoorzaal, terwijl de lessen zelf op Dinsdag zullen gegeven worden, dus één avond per week Het correspondentie-adres van net Comité ls Cobetstraat 70. Ter ondersteuning van den cursus is ook nu weer een Comité van Aanbeveling ln het leven geroepen, waarvan de samen stelling is als volgt: Mr. A. van de Sande Bakhuyzen, burgemeester der Gemeente. Mr. A. F. L. M. Tepe, wethouder der gemeente. Prof. mr. D. van Blom, rector-mag nlficus Rijks-Universiteit. Prof. mr. R. Kranenburg, Ud van de Eerste Kamer der Staten-Generaal Prof. dr. C. C. Berg, hoogleeraar Javaansche taal -en letterkunde. Dr. D E Bosselaar, rector van het Gymnasium. Dr. P. C, van Arkel, directeur Chr. H. B. S Pater B. de Goede O.F.M., directeur R.K. HBS. Dr. J. C. Schalkwijk, directeur Gem. HB.S. J. C. Vijverberg, Pastoor Par. H. Joseph. J. Baak Jzn., inspecteur v. h. Lager Onderwijs. P. C. G. A. Wijkmans, directeur Gem. dienst van Sociale Zaken. Drs. H. Schllp, direct. Chr. Kweek school voor onderwijzers. H v. Slooten Jr., directeur Gem. Kweekschool voor Onderwijzers. Mevr. G van der Hoeven-Fockema Andreae. Mevr. H. W. B. van Itallie—van Embden. Mevr. M. Nieuwenhuis—von Üxkiill Güldenbandt. J. W. Henny, directeur-hoofdredact, van het Leidsch Dagblad. Th. B. J. Wilmer, hoofdredacteur Leidsche Courant. Mr. dr. P C. Knibbe, secret. Kamer van Koophandel en Fabrieken. A. van den Eelaart, direct, van het Post-, Telegr.- en Telefoonkantoor. R. J. Meijer, commissaris v. Politie. VAKCURSUS VOOR JEUGDIGE WERKLOOZEN. Namens de directrice van het Leidsche Volkshuls wordt medegedeeld, dat de vak cursussen voor jeugdige werkloozen Maan dag 9 October a.s. beginnen, Er kunnen nog eenige Jeugdige werkloozen geplaatst worden bij de cursussen n.l. voor: timme ren, metselen, teekenen, schilderen en Engelsche handelscorrespondentie. Aan melding kan alsnog geschieden op Maan dag 9 October a.s, te 10 uur v.m. in het Volkshuis Apothekersdijk. Het sub-comité vertrouwt, dat Iedere jeugdige werklooze zijn belang begrijpt en zich daarom aanmeldt om een dezer cur sussen te volgen. Ouders en werkloozen, toont nu dat vak kennis en arbeid steeds een gemeenschap pelijk en persoonlijk belang is en blijft. De Leidsche Bestuurdersbond heeft, zulks in overleg met de bestaande propa- ganda-commissie voor ontwikkeling en ontspanning aan jeugdige werkloozen, een propaganda-feestavond georganiseerd, welke zal worden gehouden op Donderdag 12 October a.s. in de concertzaal van het Volksgebouw aan de Heerengracht. De avond zal worden opgeluisterd met tooneel en muziek, terwijl een bevoegd spreker het nut van vakcursussen voor Jeugdige werk loozen uiteen zal zetten. De feestelijke bijeenkomst is toeganke lijk voor modern georganiseerde en onge organiseerde personen tot den leeftijd van 25 jaar. Toegangsbewijzen zijn gratis te verkrijgen op Woensdag 11 October n.m. tusschen 4 en 5 uur in de concertzaal van het Volksgebouw en moeten persoonlijk worden afgehaald. Wij wenschen de propaganda-commissie met haar werk veel succes. RECLAME 8548 van mej. E. Kuenen (plano) en de heeren A. de Sitter. E. Gorter en Hamaker. Aan het slot van den avond heeft prof. de Sitter bedankt voor de hem gebrachte hulde. Heden heeft een aantal deelnemers een excursie gehouden naar het Natuurweten schappelijk Historisch Museum aan de Steenstraat en het Academisch Historisch Museum in het Academiegebouw, waar een speciale Sterrewacht-tentoonstelling is in gericht. MËo zie daarvoor elders in dit Blad. ACADEMISCH HISTORISCH MUSEUM. Tentoonstelling in verband met de Sterrewacht. In de torenkamer der Universiteit heeft mevr. O. C. D. van IdenburgSiegenbeek van Heukelom een interessante tentoon stelling ingericht. Interessant allereerst om het tentoongestelde, merkwaardig bo vendien wijl in deze kamer de eigenlijke stichting der Leidsche Sterrewacht tot stand kwam; in zooverre, dat hier de groote Golius en later Kalser hun proef nemingen namen! Op overzichtelijke wijze heeft de orga nisatrice hier tal van teekeningen, ge schriften en portretten, alle betrekking hebbend op het tot stand komen en den groei der Sterrewacht. bijeengebracht. Zoo treft men er de uit de Senaatskamer af komstige portretten van de meest voor aanstaande Leidsche astronomen aan; al lereerst van prof. Golius en Kaiser en ver volgens van prof. E. en H. G. van de Sande Bakhuyzen. Hoe de Sterrewacht vroegei in het Universiteitsgebouw was onderge bracht en desondanks nog kon worden uitgebreid, toonen verschillende gravures in de 17e en 18e eeuw. Hoe de situatie ia het einde der 16de eeuw was. toont de uit 1578 dateerende kaart: ..Waaragtige afcunterfeitinge der stad en universiteit Leiden Holland". Hoe het geweest is, had moeten en kunnen worden, en tenslotte geworden is, vindt men op een kaart van meer recenten datum aangegeven! Opwerkelljk zijn hier de plannen voor stichting der Sterrewacht, daar waar thans het 3 October-monument en de Ambachtsschool staan! Wanneer we tenslotte nog de doctors bullen met de handteekeningen van de be kende astronomen W. J. van 's-Graven- sande en S. Speyert van der Eyk en de weliswaar uit den toon vallende, maar toch voor een denkbeeldvorming van de Dlaats, welke sterrewacht in het tijdsbestek in nam, onmisbare aimanakorenten uit 1 859 en 1865 vermelden, dan is hier vive'-tig een overzicht gegeven van wat op deze herdenkingstentoonstelling is samenge bracht. De tent-Tonstelling (van 6—20 October) is geopend des Dinsdags en Vrijdags van 10—12,30 en van 25 (kosteloos). GERUCHTEN OVER v. d. LUBBE. Het persbureau Vaz Dias meldt ons: Te Leiden doen hardnekkige geruchten de ronde dat de persoon, die als hoofd- bekiaagde terecht staat, niet de werke lijke van der Lubbe is. die vroeger te Lei den heeft gewoond. Wij kunnen niet na gaan. in hoeverre er eenige grond voor deze geruchten is. Hedenmorgen is echter het volgende telegram uit Lelden verzonden Aan den president van het Reich- gerlchtshof te Leipzig: Ln de naaste om geving van Marinus van der Lubbe, loopen hardnekkige geruchten dat de door U, mijnheer de president sinds den 21sten September 1933 in het Rijksgerechtshof te Leipzig verhoorde persoon niet Marinus van der Lubbe is, die in Leiden gewoond en geleefd heeft. Om door bewering te overleggen schijnt mij de eenige weg te zijn, confrontatie van den verhoorden per soon met personen uit de vroegere omge ving van Marinus van der Lubbe uit Leiden. Wij hebben ons met het bovenstaande gewend tot de Leidsche politie, waar men ons mededeelde, dat dit gerucht ook haar reeds geruimer. tijd geleden ter oore was gekomen. Zij hecht er evenwel heel weinig geloof aan. Ook zij, die van der Lubbe in zijn Leid- schen tijd meermalen van nabij hebben meegemaakt en na den Rijksdagbrand in zage hebben kunnen nemen van een aan tal foto's, welke de politie-commissarls Heisig ons toonde, kunnen ons niet voorstellen, dat de daarop voorkomende personen van der Lubbe niet zou zijn. Wij laten het bovenstaande dan ook ge heel voor rekening van den verzender van het telegram, die onbekend wenscht te blijven. Uit welke overwegingen is ons evenmin bekend!! ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het doctoraal-examen rechtsgeleerdheid mej. J. M, Hovenkamp (Den Haag); candidaatsexamen rechtsge- jeerdtieid. dé heer P. A. Ofjers (Alkmaar), PROFESSOR LOGEMANN BEDANKT. Aneta meldt: Prof. Dr. J. H. A. Logemann, hoogleeraar in het Staatsrecht (voorzitter der Facul teit) aan de Rechtshoogeschool te Batavia die was aangezocht den zetel van Prof. Van Vollenhoven in te nemen, heeft dezen, volgens de Java-Bode niet geaccepteerd, omdat hij geen recht op pensioen had, ter wijl de conditie, dat het lid van den Volks raad, de heer Van Mook, den heer Loge mann zou opvolgen niet kon worden in gewilligd. o VER. VOOR SOCIALISTISCHE ONTWIKKELING. Alhier is opgericht een afd. der Vereenl- ging voor Socialistische Ontwikkeling, uit gaande van de samenwerkende organisa ties P.A.S., O.S.P. en R.S.P. Het bestuur bestaat uit: W. Planjer, le voorz.; F. Tegelaar, le penn., W. van der Steen, le secr. DE BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Een jaar is alreeds voorbij gegaan sinds Jan Kiepura in het Luxor-Theater z'n triomfen vierde. Dat was in de film „Das Lied einer Nacht", die vertoond werd ter gelegenheid van het jubileum der bioscoop-directie! Voor het eerst sindsdien prijkte Jan Kiepura's naam thans weer op het program en na tuurlijk was een zeer groote toeloop van belangstellenden er het gevolg van! Kie pura is een begenadigd zanger, een artist met een wereldreputatie, en hém te hoo- ren loont altijd de moeite. Ook in de film „Ein Lied für Dich'", waarin hij en Jenny Jugo de hoofdpersonen zijn. Natuurlijk is een film als deze geheel ingesteld op Kie pura's schitterende zang maar dat sluit toch niet uit dat ook het verhaal zelf en het spel der andere personen op een zeer goed peil staan. Hun namen zijn daar trouwens borg voor. Wij noemen: Paul Kemp, Paul Hörblger, Hans Junkermann, Ida Wüst en Ralph A. Roberts. Tegader, maken zij van deze liefdes-geschiedenis een reeks van zeer goed geteekende en vroolijke tafreeltjes; vooral die prachtige charge van Roberts als de verliefde baron is ongemeen grappig! Ook het spel van Kiepura verdient trouwens de aandacht. Hij is een fameus zanger, maar ook een goed acteur, die de knepen van het vak uitstekend kent! Als de gevierde tenor Gatti, die zijn lie deren aanwendt als voornaamste wapen in den strijd om de liefde van de knappe Lixie. is zijn hoofdrol juist door z'n talentvolle spel geenszins eenzijdig. ter wijl de temperamentvolle Jenny Jugo met haar vaart en haar rhytme zich daar prachtig bij aansluit! De 3-Octöberfilm. in hoofdzaak natuur lijk van den optocht, draait ook deze week nog in het bijprogramma, dat gisteravond wat al te uitvoerig was, doch aanmerke lijk bekort worden zal. Trianon-Theater. Mariene Dietrich's veelbesproken créatie in „The Song of Songs" heeft ons de bittere nasmaak van die in ,,De Blonde Venus", volkomen doen vergeten! De regisseur Robert Mamoulian heeft haar hier geplaatst in het voordee- ligst licht. Een lief en zuiver, onbedorven boerenmeisje trekt met haar Bijbel en haar idealen de booze wereld ln en de complicaties staan voor dit mooie teere en gevoelige wezen onmiddellijk voor de deur: het is de jonge beeldhouwer Wal- dow. wiens kunstenaarsoog door haar schoonheid wordt getroffen en die de zon, maar ook het lëed in dit jonge leven brengt. Van dat oogenblik heerscht de „zang der liefde", maar niet altijd geheel als in het Hooglied van Salomo, dat het jonge meisje in haar hart besloten heeft.. Uiterlijk gaat het weliswaar spoedig bergopwaarts: in korten tijd staat een „grande dame" voor ons. die haar tallooze boerenrokken voor een moderner kleed ver wisseld heeft en ook in ander opzicht, als in Pygmalion, zich bij de beschaving heeft aangepast, maar haar ziel is gebroken en haar hart behoort bij hem. die haar meen de te moeten verlaten, 't Is slechts een stap, om van Barones von Merzbach weer diep af te da!en. maar de zielestrijd blijft, het gevoel schrijntTotdat na veel droefheid na veel desillusie, het hart van haar die Salomo's Hooglied ondar' s alles, aiet kóu uitbannen, aan de öMJ.gw den- geen, die haar eens zoo snóodelijk verliet, een nieuw en naar wij allen hopen .een gelukkig leven gaat beginnen! Achhet verhaaltje doet er eigenlijk zoo weinig toe. Men moet deze film zien om Mariene Dietrich, om haar bovenètl: de regisseur weet hoe hij haar toonen moet, om het publiek te boelen en z ij weet zijn aanwijzingen als welhaast geen ander uit te beelden. Mariene als het boe renmeisje, als het betooverend schoone model in het atelier, als de versteende en verharde echtgenoote van den ouden roué, als de geraffineerde coquette in het cabaret, als de wanhopige, door het leven teleurgestelde vrouw die aanklacht op aan klacht slingert in het gezicht van hem, die zij liefheeft en haar marmeren even beeld, dat dood heet te zijn, verbrijzelt. En dan tenslotte Mariene, met de geluk kige glimlach op de lippen, die ook haar gezicht in den opgetogen aanvang van dit verhaal overstraalde! Dat is Mariene Diet rich, wier facetten even talrijk zijn als het vreugdevolle en bittere leven zelf! En daarom moet men deze film, wier schitte rende photografie weer opvalt, zien! Vóór de pauze bewondert men o.a. een prachtige weergave van Wagner's „Tann- hauser" ouverture onder de voortreffelijke directie van den uitnemenden Busch, een alleraardigste teekenfilm van de „Old Eng lish Nursery Rhymes" en een pakkend beeld der Leidsche 3-Octoberfeesten, waarin velen zich zullen terugzien! Een programma, dat stellig hoogelijk de aan dacht verdient! Casino-Theater „De dans naar het geluk" brengt de twist in beeld tusschen de naast elkander wonende families Grothe en Hübner, van welke de eerste schatrijk is en de laatstgenoemde het woordje rijk dom niet kent. Tusschen al die ruziema kerij door worden Bobby Grothe en Lotte Hubner, zonder dat hun ouders er iets van vermoeden op elkander verliefd. Een onprettige gebeurtenis overigens voor hun toch al twistende vaders, die voor hun kwieken boy en hun lieftallige dochter reeds een anderen levensgezel hadden uit verkoren. rneer van gelijken stand. Maar standsverschil doet er op het witte doek weinig toe en zoo blijven de beide gelief den voor immer bij elkander waardoor er tevens een algeheeie verzoening tot stand komt tusschen de ruzieënde buren. Het geheel vormt een aardige film met eenige liedjes erin verwerkt en goed gespeeld. „Geschaakt" is een sensationeele film, voor liefhebbers om te genieten. De wachtmeester Jongpler van de luchtvaartafdeeling te Soesterberg is over geplaatst bij het 6de regiment veldartil lerie alhier. Eerste-luitenant M. Brinkgreve, van den staf der artillerie en leeraar aan de Koninklijke militaire academie te Breda, wordt 1 Januari 1934 eervol uit die functie ontheven en overgeplaatst bij het 6de regi ment veld-artillerie alhier. Voor de te houden oefeningen in oorlogsverbanden bij het 2de regiment veldartillerie van 9 t/m. 21 October a.s. stelt het 6de regiment veld-artillerie al hier 120 personen beschikbaar. De paarden zullen as. Maandag naar 's-Gravenhage worden gebracht. Met de Ned. Stscrt. No. 195 zijn ver zonden de afdrukken betreffende het Centraal Israëlietisch Wees- en Door gangshuis „Machseh Lajesoumin", geves tigd alhier (gewijzigde statuten). In het perceel Stationsweg 2 is blij kens een advertentie in dit Blad het In stituut „Demosthenes" ondergebracht, dat zich ten doel steit het corrigeeren en ver helpen van spraakstoornissen, zooals stot teren, lispelen e.d. Voor verdere bijzonder heden verwijzen wij naar de advertentie- rubriek. Gisteravond is de 69-jarige melkboer L. M., toen hij met zijn wagen plotseling den Rijnsburgerweg overstak aangereden door een tramwagen van de N.Z.H.T.M. De man werd bloedend aan het achter hoofd verwond en moest zich in het Aca demisch Ziekenhuis laten verbinden. De politie heeft twee ongewenschte vreemdelingen J V. en M, E. over de Duit- sche grens geleid, die hier zonder midde len van bestaan rondzwierven. Voor het alhier afgenomen examen voor apothekersassistent ziin geslaagd de dames N. "an Egmond (Oegstgeest) en E. ïaus .lAikTjAaj;). 2I

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 2