Iff DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY. LEIDSCH DAGBLAD - Vijfde Blad Zaterdag 7 October 1933 UIT DE OMSTREKEN. AALSMEER Vergadering Ingelanden Oosteinderpolder. In de veiling „Bloemenlust" werd een algemeene vergadering gehouden voor in gelanden van het waterschap Oosteinder - poclpolder. onder voorzitterschap van den heer B. Wegman Cz. De Ze opende de ver gadering, welke door een groot aantal in gelanden bezocht werd, met hartelijke woorden van welkom. De secretaris, de heer J. C Luyten, las de notulen der vergadering' van 27 Juli 1933, welke onder dankzegging werden goedgekeurd. De voorzitter brengt dan in behandeling: intrekking van het besluit d d. 7 Februari 1933, Ged. Staten te ver zoeken uitstel van geldleeningen, aange gaan voor verbetering wegen, bruggen en steiger. Na toelichting van den voorzitter keurde de vergadering het voorstel goed. Dan kwam in behandeling de vaststelling van het ambtenaren-reglement voor den polder. Werd vastgesteld. De voorzitter bracht verder in behan deling: vaststelling der verordening op het gebruik van hevels en wellen. Hetgeen in deze nieuwe verordening door het be stuur werd voorgesteld, teneinde tot een meer billijke heffing te komen, waar het 't gebruik van hevels en wellen betreft, keurde de vergadering goed. Na bespreking werd ae gewijzigde poli tieverordening vastgesteld In behande ling kwam nu: Bespreking over even- tueele invoering van een speciale belas ting voor die gronden, waarop de z g, glas cultuur wordt uitgeoefend. De voorzitter deelt mede. indertijd een schrijven van Waterstaat te hebben gehad, betreffende polders, welke aan hun bestemming zijn onttrokken, b.v. zooals de Oosteinderpoel- polder, waarin veel bloemisterij wordt uit geoefend. 'tGaat bij Waterstaat hierom, om een extra belasting te heffen. Bij het bestuur is gedacht aan een glasbelasting, doch dit denkbeeld is verworpen, gezien de slechte uitkomsten van het bedrijf. Daar Waterstaat blijft aandringen, mede in verband om de boeren met die even- tueele belasting te verlichten, wenschte het bestuur dezen avond een uitspraak van de leden. In stemming gebracht, werd het voorstel tot invoering van een glasbe lasting verworpen, wat aan Ged. Staten zal bericht worden. Hierna werden door den voorzitter eenige mededeelingen ge daan betreffende den stand van het on derzoek naar asfalteering der wegen. De conclusie was. dat het betreffend ge deelte weg zoodanig is verbeterd, dat de vergadering zich uitsprak voor verdere asfalteering der wegen. Dan bracht de voorzitter in behande ling het rapport betreffende de verande ring van de bemalingsinstallatie. De heer J. Been verklaarde zich tegen verandering, gezien verschillende uitspraken, dat de bestaande installatie nog jaren mee kan. De heer G. Hazenberg vond. dat op het oogenblik deze zaak, gezien de ongunst der tijden moet blijven rusten. Alleen zou een nieuwe ketel moeten aangeschaft worden. Waar de mogelijkheid bestaat, de instal latie met weinig kosten te verbeteren, mag dat niet worden nagelaten. De heer Berghoef raadde aan, om zich aan het rapport van den adviseur te hou den. De heer A. Eveleens sprak zich uit voor electrlsche bemaling, dan kon tevens wel opgeruimd worden zooals schoorsteen enz., wat nu de verbetering van den weg welke toch ::omen moet in den weg 6taat. De heer Ravestein zeide. dat de schoor- steen-pljp van hoogerhand beslist weg zal moeten. Ruwolle is de goedkoopste bema ling waartoe spreker de vergadering in overweging gaf te besluiten De adviseur van het bestuur beantwoord de de verschillende sprekers. Zijn conclu sie was, dat de bemaling met ruwolie wel het goedkoopste was Spr. ontkende beslist, dat electriciteit goedkooper zou zUn als krachtsvoortbren- ging dan ruwolie. De heer A. Eveleen hield een pleidooi voor electrlsche bemaling, welke zl. op den duur ook wegens de be drijfszekerheid de meeste aanbeveling verdiende De heer J. Berghoef gaf ver schillende cijfers van eenige polders, be treffende kosten van bemaling, waaruit zeer duidelijk blijkt dat electrlsche be maling in ae praktijk duurder uitkomt dan ruwolle. Daar de discussies geen einde dreigden te nemen, werd op voorstel van den voorzitter besloten tot stemming over te gaan en de vergadering zich te laten uitspreken óf voor stoom- óf voor ruw- oliebemaling De uitslag van de stemming was dat 88 Ingelanden zich voor stoom- en 52 voor ruwoliebemaling uitspraken. Na rondvraag sloot de voorzitter de ver ga tering. HAARLEMMERMEER. GEMEENTERAAD. Kohier straatbelasting bijna f. 43800 De voetbalkwestie op Zondag Interpel latie inzake staking Rijksweg Amsterdam Sassenlicim Instelling gemeentelijk gasbedrijf Adres Ned. Bond van koffie huishouders inzake verlaging van perso- neele belasting De Raad kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van den bur gemeester mr. A. Slob. Tegenwoordig alle leden. In de op 16 Maart 1933 gehouden ver gadering werd de gemeentesecretaris, de heer mr. J. F. Jansonius bij monde van den voorzitter met een hartelijk toespraak gelukgewenscht met den gunstigen uit slag van zijn examen, waardoor hem de bevoegdheid werd verleeüd den weten- schappelijken titel te dragen van Meester in de rechten. De burgemeester eindigde toen met de woorden, dat de voorzitter en de leden van den gemeenteraad hem nog zullen geven een klein meubelstuk voor z'n kamer in het raadhuis als een blijvende herinnering aan dien gewich- tigen dag In zijn leven. De aanbieding van dit aandenken, bestaande in een z.g. eiken boekenmolen met inscriptie, had ln deze vergadering plaats met een toepasselijk woord door den voorzitter. De heer Jan sonius dankte hartelijk voor dit bewijs van waardeering. Namens B en W werd hierna medege deeld dat het kohier van de Straatbelas ting gereed is en een eindcijfer aanwijst van f 43799 55 Aldus vastgesteld. Inzake de voetbal kwestie, werd mede- öeeling gedaan van het besluit van B. en W., dat na verkregen vergunning alleen op particuliere terreinen na des Zondags 12 uur gevoetbald mag worden. De heer de Zeeuw was daarmee niet tevreden en kwam tot de conclusie, dat het dagelijksch bestuur z. i. nog steeds in gebreke is ge bleven een eenmaal genomen raadsbesluit uit te voeren en gaf te kennen dat hij het er niet bij zal laten zitten. De heeren Joore en Troost schaarden zich aan de zijde van den heer de Zeeuw. De heer F. Bos, betuigde namens de A.-R. fractie zijn dank en waardeering voor het door B. en W. in deze ingenomen standpunt Als leden van de vaste raadscommissie werden benoemd: gemeentefinanciën: de heeren P. W. Blom, J. A. Bos, S. van Wijk, P. J. Joore en P. C. de Zeeuw; grondbedrijf en openbare werken: de heeren J. Troost, B. Asjes, J. Biemond, J. W. Bras en J. G. Ransdorp; georganiseerd overleg: de heeren J. W. Bras. L. G. Faas, J. C. Gehrels, J. G. Rans dorp en C. v. d Welle; Woningbedrijf: de heeren G. C. van Arendonk, S. Beljaars, F. H. Bos, C, Jan sen en J. Griekspoor. Tot leden van het burgerlijk armbestuur werden herbenoemd de heeren C. Vreug- denhil, W. van Woerkom, G. G. van Beij- num, J. C. Hulsbos en W. Buitenhuis. Hierna deed de burgemeester van een schrijven, onderteekend door de heeren Troost en Griekspoor, houdende verzoek dat de heer Griekspoor in deze vergade ring den burgemeester zou mogen inter- pelleeren over diens houding inzake de staking aan den Rijksweg Amsterdam— Sassenheim. De voorzitter maakte hiertegen bezwaar omdat hij zoo plotseling geen vragen wilde beantwoorden. De heer van Wijk vond het ook beter dat de heer Griekspoor de vragen schrif telijk stelde, opdat de burgemeester dan in de volgende vergadering kan antwoor den. De heer Joore wenschte dat de heer Griekspoor de vragen zou voorlezen en daarna aan den burgemeester geven, op dat ze dan in de navolgende vergadering beantwoordt kunnen worden. Daar de voorzitter en geen der raads leden hiertegen bezwaar maakte, hield de heer Griekspoor zijn interpellatie, die voortvloeide uit de houding die de bur gemeester in de pers aangenomen heeft inzake de staking aan den Rijksweg. Hij vestigde er de aandacht op, dat de ge- heele arbeidersbeweging de geschriften van den burgemeester sterk afkeurt en stelde de volgende vragen: Weten B. en W. wat de burgemeester heeft gedaan in het arbeidsconflict aan den nieuwen weg? Zoo ja, heeft dit optreden van den burge meester de instemming van B. en W. Wil len B. en W. mededeelen welke maatre gelen het college heeft getroffen in dit conflict, dat toch feitelijk buiten het ge meentebestuur omgaat? Vastgesteld werden de vergoedingen aan besturen van bijz. scholen krachtens art. 101 der lager onderwijswet 1920. Goedgekeurd werd een voorstel tot het aangaan van een regeling omtrent toe lating van kinderen uit de gemeente Alke made op de openbare lagere school te Abbenes. In verband met de gas voorziening werd besloten tot wijziging van de verordening, regelende de samenstelling en werking van de vaste raadscommissiën; tot in stelling van een gemeentelijk gasbedrijf cn tot vaststelling van een verordening regelende het beheer van het gasbedrijf. Tot leden van de gascommissie wer den benoemd de heeren F. H. Bos, S. Bel jaars, C. v. d. Welle, G. C. v. Arendonk en B. Asjes. Aan de orde kwam het adres van het bestuur der afd. Haarlemmermeer van de Ned. Bond van koffiehuishouders met ver zoek tot verlaging van de personeele be lasting De voorzitter deelde mede dat deze post een z.g. sluitpost is en bij ver laging ongeveer f. 6000.minder zou binnenkomen. De heer de Zeeuw vond het onredelijk dat dit als een sluitpost wordt aangemerkt en stelde voor deze belasting met 1/3 te verlagen omdat anders na- deelige gevolge niet zullen uitblijven. Op voorstel van den voorzitter werd beslo ten deze zaak uit te stellen, tot bij de behandeling van de gemeentebegrooting. Loop der Bevolking. Gevestigd: Hendrikus J. Duineveld, van Haarlem, Rijksstraatweg 74, naar IJweg 151; Bernardus J. Mets, van A'dam, Aals- meerderweg 19, naar Badhoevelaan 11; Pieter F. van Overbeeke, van A'dam, West- zaanstraat 3, naar Burgemeester Amers- foordtlaan 55; Hendrik Peetoom, van Am sterdam, Hudsonstraat 32, 11, naar Nieuwe meerdijk 181; Martinus Peree, van Nuth, Tiendstraat 40, naar Venneperstraat 44; Klaas Pronk, van Arnhem, Beemstraat 13, naar Venneperweg 4141; Jacob M. Ree, van Amsterdam, Maraihonweg 43, naar Nieuwe- meerdijk 249, Jan Schadjnberg, Barsinger- horn, Kolhorn, naar Kruisweg 1084; Gerar- dus J. van der Toom, van Amsterdam, Sas- senheimslraat 36, naar Nieuwemeerdijk 141; Franciscus Vervaet ,van Voorhout, Looster- weg 27, naar Hoofdweg 1645. Hendrik A. Visscher, van Amsterdam, Stolwijkstraat 40, naar Sloterweg 195; Jacob Vlot, van Am sterdam, Bankastraat 35, naar Kastanje laan 22; Koendert Zijlstra, van Diemen, Hartveldscheweg 33, naar Eikenlaan 26; Barend A. Bax, van Haarlem, Parklaan 24 rood, naar Olmenlaan 29; Margaretha S. Berghoef, van Amsterdam, le Schinkelstr. 27, naar Aalsmeerderdijk 447; üerritje Broere, van Utrecht, Coornhertstraat 6 bis, Kruisweg 608; Sijtje Hagen, van Bussum, Eendrachtpark 62, naar Huiigsloterdijk 42; Elisabeth J. A. Janssens, van Eindhoven, Treuren burgstraat 11, naar Kastanjelaan 2; Hendrika J. van Stempvoort, wed. van G. W. Kettmann, van Amsterdam, O.Z. Voor burgwal 45, naar Kastanjelaan 29; Helena Knibbe, van 's Gravenhage, Stadhouderslaan 151 ,naar Lindenlaan 18; Anna A. M. Koeck- hoven, van Bergen (N.H.) Loudelsweg 20, naar Sloterweg^ 795; Maria H. Kok, van Oegstgeest, stichting Rijngeest", naar Aalsmeerderdijk 262; Grada H. Kooijinan, van Velsen, Driehuizerkerkweg 134, naar Kerkhoflaan 77; Helena J. van der Maden, van Noordwijkerhout, Zilkerbinnenweg 34, naar Boschstraat 14; Jannetje Naberhuis, van Bloemendaal, Prins Hendriklaan 160, naar Lijnderdijk 121; Jelle Rooker, van Voorburg, Loolaan 55, naar Kruiswem 10.3; Gesina S. C. Schooneman, van Haarlem, Hazepaterslaan 24, naar Kruisweg 1863; Gerard de Smit, van Barsingerhorn, C. 52, naar Kruisweg 1209; Jan de Smit, idem, idem; Cornelia J. Tulen, van Benne broek, Rijksstraatweg 93, naar Huigsloter- dijk 383; Maarten Tulen, van Goirle, Nieuwkerk 2, naar Korenaarstr. 24; Chris tina van Wijk, van Oegstgeest, Leidsche Straatweg 9, naar Hoofdweg 764. Gevestigd: Lambert Wijshake, van Vel sen, Burgemeester Weertstr. 17 naar Ven neperweg 494 Gerardus P. Goossens, van Heemstede, Jacob van Campenstr. 22 naar Kruisweg 1220 Wed. C. ter Heege, van Amsterdam, Rozengracht 19-21 naar Hoofdweg 156 Johanna Th. A. Nakken, van Rotterdam. Oranjeboomtr. 98a, 2e verd. naar IJweg 580 Hendricus J. M. Nieu- wenhuizen, van Amsterdam, Vondelstraat 108 naar Spieringweg 398 Leonardus G. Bierman, van Amsterdam, Wilhelminastr. 74, naar Alkerdijk 257. Jan Bronmeijer, van Leiden, Langegracht 58, naar Aker- dijk 185 Hendrik J. Craanen, van Arn hem. Broekstr, 41, naar Venneperweg 416 Pieternella van Damme, van Melissant Nieuweweg 225, naar IJweg 1644 Rudolf J. B. G. Daniels, van Arnhem, Gravenstr. 13 naar Venneperweg 416 Lubberta Eibers, van Amsterdam, Engelantiersstr. 174 naar Akerdijk 283 Geertruida Glint- kamp, van Amsterdam, Singel 50 naar Spieringweg 398 Johannes F. Grau, van Amsterdam, De Clercqstr. 59, naar Schin- keldijk 35 Johan A. de Haas, van Haar lem, Spaarn wouderstraat 71 rood naar Venneperweg 432 Jan van Harten, van Bodegraven. Zuidzijde 44 naar Sloterweg 1037 Baruch Hoffmann, van Arnhem, Roggestr. 10 naar Bennebroekerdijk 10. Vertrokken: Jacob Westerlaken, van Bennebroekerdijk 59, naar Hillegom, van den Endelaan 12; Margaretha A. Spaar garen, van Groote Poellaan 25, naar Aals meer, Hortensialaan 25; Elisabeth v. Maaren van Vijfhuizerd. 159 naar Haarlem, Twijn- derslaan 52. Jean F. Obbes, van Esschen- laan 38, naar Soest, Burgemeester Grothe- straat 43; Wilhelmina Tensen, echtgen. van J. D. P. v. Gent, Kruisweg 421, naar Amers foort, Utrechtscheweg 127a; Itske Hoek- sema, wed. van Th. de Boer, Kerkhoflaan 61 naar Amsterdam, Jan van Riebeekstraat 30, 2hoog, Johannes van Drunen, van Aalsmeerderdijk 164, naar A'dam, Wélde- stiaat 44; Aagje Alderden, van Groote Poellaan 33, naar Aalsmeer, Oosteinderweg 103 c; Bernardus M. van Rijn, van IJweg 62 naar Haarlemmerliede c.a., Rijksstraatweg 35: Gijsbertus H. Bunt, van Nieuwemeer dijk 73, naar A'dam, Legmeerstraat 53, I; Francina Wiggemansen, van IJweg 71, naar A'dam, Houtmankade 83; Hendrik W. Fre- ricks ,van Kastanjelaan 46, naar Haarlem merliede c.a. Haarlemmermeerstraat 9; Jacoba Dekkers, Aalsmeerderdijk 610, naar Dordrecht, Vriesestraat 78; Alida de Rijke, van Nieuwemeerdijk 90, naar Amsterdam, Woubruggestraat 93; Petrus A. Kleintjes, van Spieringweg 398, naar Heinkenszand, A. 124; Maria C. Lamboo, van Srieringweg 560, naar Heinkenszand, A. 124; Petrus B. Minnaert, van IJweg 1043, naar Haarlem, Tulpenstraat 41 rood; Johanna M. Reeuwijk, van Hoofdweg 68S, naar Lisse, Heereweg 120; Jannetje Kamp, van Spieringweg 800, naar Heemstede, Jacob van Ruijsdaellaan 6; Frans J. E. Bolmeijer, van Kerkhof laan 84, naar A'dam, Marnixstraat A.T.V.A.; Abraham Verdoes, Aalsmeerderdijk 514, naar Landsmeer, Kanaaldijk 123; Petrus J. Mesman, van Kruislaan 11, naar Roosen daal c.s, R.K. gasthuis „Charitas"; Willem Middelkoop, van Nieuwemeerdijk 256, nr.ar Amsterdam, Mercatorstrfiat 46, III; Hen drikus C. van Essen, Van Beetslaan 133, naar Amsterdam, Zijlstraat 12, II. Vertrokken: Simon P. Meivogel, van Aalsmeerderweg 549 naar Aalsmeer, Had- leijstraat 45 Pieter Brouwer, van Schin- keldijk 273 naar Amsterdam, Da Costastr. 107 hs Arjen Noordbeek, van Parklaan 60 naar Heilo, Heereweg F. 99 Jacob Filius, van Aalsmeerderdijk 389, naar Aalsmeer, Uiterweg 47 Pieter Kremer, van Beetslaan 121 naar Amsterdam, Zijl straat 12 2 hg. Wed. J. C. Klok van Wilhelminastraat 18, Zwanenburg naar Haarlem, Tempelierstr. 40 Joseph H. Verkroost, van Lijnderdijk 56, naar Am sterdam, Heemstedestraat 14 huis Ignatius Zwaneveld, van Venneperweg 1131 naar Hilligom, Hofstraat 37 Arie van Helden, van Hillegommerdyk 283 naar Utrecht Croeselaan 39 Herman us C. Koesvelt, van Olmenlaan 76 naar Amster dam. Osdorperweg 597 Mathijs Roubos, van Hoofdweg 345 naar Wormerveer, West knollendam 20 Hester Klaassen, van Parklaan 13 naar Haarlem, Teding van Berkhoutstraat 60 Geertje Louwes, van Alsmeerderdijk 675 naar Hengelo, Tuin- dorpstr. 106 Jan van Os, van Venneper weg 1133 naar Hillegom, Middelstr. 25 Jansje Kruithof, van Kruisweg 1517 naar Haarlem, Gouwstr. 35 Robert de Kegel van Hillegommerdijk 378 naar Hillegom, van de Endelaan 66. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena Cornelia Maria, d. van C. van Groeningen en I. Honcoop Chris- tiaan, z. van C. Kuijstermans en M. C. Mathijssen Johannes Gerardus, z. van G. J. Nijssen en M. G. Baars Helena Maria, d. van P. A. Arrachart en M. van Oosten Hendrikus Petrus Martinus, z. van L. W. Meirmans en M. C. van Sta veren Neeltje Berendina, d. van A. Terlouw en S. Piet Adriana Johanna, d. van J. van der Plas en W. den Dekker Grietje, d. van H. Hodde en M. Eikelen boom Pieter, z. van N. Plooij en G. van Elswijk Geertje Janna, d. van C. G. Noorloos en C. van Vuuren Dina Johanna, d. van C. van Beem en J. Visser Gerrit, z. van J. A. Smit en M. v. d. Roest Simon Huibertus, z. van S. Ver- meere en C. M. Ket Anthonia, d. van L. G. Faas en S. Imanse. Ondertrouwd: A. G. Oudshoorn, 20 jaar en J. Korthals, 19 jaar Th. P. van Scheppingen, 28 jaar en E. W. de Boer, 24 jaar J. Bood, 23 jaar en A. Doef, 23 jaar. Getrouwd: J. Zwaan, 28 jaar en M. H. Kok, 28 jaar K. Visser, 25 jaar en J. C. H. den Dekker, 23 jaar N. Kost, 25 jaar en T. Velthuis, 22 jaar J. J. van Roon, 25 jaar en C. W. Hobo, 23 jaar J. C. Barg, 25 jaar en A. C. Doeleman, 27 jaar D. van Bergen, 23 jaar en A. Roubos, 25 jaar. Overleden: Helena Cornelia Maria, 2 dagen, d. van C. van Groeningen en I. Honcoop Jan Spaargaren, 65 jaar, geh. met I. van Diest Johanna Kors, 70 jaar, geh. met R. van Bruggen. LISSE. Loop der Bevolking. Gevestigd: Th. N. J. v. d. Ven, van Gorinchem, Kanaalstraat 26, P. Langeveld, van Alkmaar, Stationsweg 36; C. Lange veld, idem, idem; J. C. v. d. Hilst, van Rijssen, Kanaalstraat 193: Mej. Th. G. Heijmans, van Hillegom .Heereweg 275; Mej. E. M. T. Rubbens, van Leiden, Heere weg 275; Mej. J. de Groot, van Haarlem, Julianastraat 19; B. J. Asseler en gezin, van Haarlem Heereweg 179; P. v. d. Wek ken, van Heemstede, Julianastraat 74; A. Haasnoot, van Noordwijkerhout, Halfweg 5; Wed. J. v. Veen-Mathleder, van Amsterdam, Heereweg 11; E. Roering en gezin, van Ouder-Amstel, Wilhelminastraat 3. Vertrokken: E. H. v. Genk, naar Princen- hage; Mej. M. Wildenburg, naar Noord wijkerhout; Mej. E. Buurman, naar 's Gra venhage; Mej. E. Mesman, naar Haarlem; Mei. M. Th. de Jeu, naar Warmond; Mej. C. v. d. Berg, naar Bennebroek; L. v. Diest, naar Bennebroek; M. C. v. Oeffelen naar Dongen. Burgerlijke Stand. Geboren: Antonia Wilhelmina, d. van J. C. Slobbe en A. J. Olijhoek; Cornelia, d. van C. P. Blom en J. Kooyman; Hubertus, Franciscus, z. van M. Schoone en S. v. d. Klauw. Overleden: Klasina van der Voet, echt- genoote van K. Slootweg, 49 jaar; Petius lodefridus Kozijn, 1 jaar. Ondertrouwd: J. M. Kaak en A. Kulk. Getrouwd: L. J. v. Gulik en G. M. Duijs. NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Christina Hendrica Maria, d. van C. C. Hulsebosch-Beelen; Rosina, d. van A. C. Flipphi-van den Berg; Gertrudis Helena, d. van G. N. Gouwenberg-Oudejans; Margaretha Cornelia, d. van C. Broekhof- Weijers; Cornelia, d. van Johannes A. v. d. Berg-Jansen; Petrus Cornells, z. van M. Geerlings-van Kampen; Elizabeth Agnes Maria, d. van W. J. A. Seijsener-Bariels; Nicolaas Gerardus, z. van G. Geerlings- Kortekaas; Antonia Johanna, d. van J. Kortekaas-van Dijk; Gijsberta Adriana, d. van P. C. Th. Warmerdam-Duineveld. Overleden: L. G. de Rot, 85 jaar, wedr. van Agnes Eising en B. W. H. ter Linden; Theodorus A. M. Koomen, 11 jaar; Her- nuna de Jong, 78 jaar, wed. van W. C. van den Berg. Getrouwd: P. Th. J. Verhoeven, 24 jaar te Noordwijk en M. C. van Denzen, 24 jaar. o OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. van Ees, Duinzichtstraat 29 van Leiden: B. Star, Rijnsburgerweg 63, van Den Haag: W. F. Gravendaal, Spaar garenstraat 40, van Leiden; H. Speet, geb. van Bennekom en lam, Rhijngeesterstraat- weg 40, van Wijchen; A. A. Slootjes, Oranjelaan 6, van Leiden; F. Verdoorn, Oranjelaan 27, van Utrecht; Alex C. Tobi, Fred. Hendriklaan 12, van Djokjakarta; A. G. Onnen, Julianalaan 23, van Singa pore; P. J. P. Fontein, Julianalaan 8, van Ned. O. Indi6; A. Martens, Rhijngeester- straatweg 35, van Warmond. Vertrokken: Th. C. Rotteveel, van Dorps straat 6, naar Leiden, Verl. Bloemistenlaan 50: A. Verkuijlen, van Rijnzichtweg 151, naar Den Helder, HM. van Speijck; M W. F. Litti, van Mauritslaan 8, naar Leiden, H. Rijndijk 28; A. C. van Beek, van War- monderweg 16, naar Leiden, Z.woudsche singel 24; W. D. v. d. Blij, van Regentesse- laan 53, naar Den Haag, Theresiastr. 109; H. A. Bakker, van Emmalaan 37, naar Leiden, Merelstraat 32; T. Laterveer, geb. Delger, van Warmonderweg 89, naar Lei- den, Garenmarkt 38; J. W. Bos, van Ende- geest, naar Wassenaar, Schouwlaan 49; J, J. Creyghton, van Ch. de Bourbonlaan 5, naar Leiden, Marienpoelstraat 28; D. L. Friedmann, van Nassaulaan 51, naar De Bildt, Laurillardlaan 12; L. van Bergen, van Wijttenbachweg 23, naar Leiden, Lijs terstraat 35. Burgerlijke Stand. Geboren: Aaltje, d. van G. v. d. Schrier en J. v. Elburg; Willebrordus Antonius Johannes, z. van A. J. v. d. Voort en A. C. Verhoeven. Overleden: Adriana M. Temminck, geb. Rosman, 74 jaar. De Bevolking. Het aantal inwoners, dezer gemeente, dat op 1 Januari j.l. 7723 bedroeg, was op 1 October j.l. 8007. RIJNSBURG. Loop der Bevolking. Ingekomen: E. G. Lehmann, van Klein- radmeritz (Did.) naar Rijnsburg, Rapen burg 1, dienstbode; H. van der Kwaak, van Katwijk, Duinhof 4 naar Rijnsburg, Heerenweg 15, arbeider; P. Heemskerk (m. gezin) van Katwijk, Overrijn 9 n. Rijns burg, Vliet Z.Z. 37, tuinder; M. Korbee, v. Noordwijk, Toekomststr., naar Rijnsburg, Hofstraat 13a; W. van Breugel, van Oude water A 69 naar Rijnsburg, Brouwerstr. 76; KI. Kooistra, v. Noordwijk, IJmuidenstr, 43 n. Rijnsburg, Vliet 76/77, winkeljuffr.; Jac. Glasbergen (met gezin) van 's Gra venhage, Laakhaven, 1ste schip, arbeider; M. M. Schoenmaker, van 's Gravenhage, de Genestetlaan 11, naar Rijnsburg, Oude Vlietweg 4; Fr. Bodaan, van Katwijk, Nleuwsteeg 21, naar Rijnsburg, Oude Vliet weg 4, schoenmaker; J. M. van Voorst, echtgen. D. Koekebakker, van Bussum, Es- laan 5,naar Rijnsburg, Brouwerstr. 132. Vertrokken: W. Huge (met echtgen.) v. Rijnsburg Vliet Z.Z. 46 naar Oegstgeest, Oud-Poelgeest, metaalbewerker; M. M. de Mooij, dienstb., van Rijnsburg, Smidsteeg 5, naar Oegstgeest, Rijngeesterstraatweg 149; A. van Egmond, van Rijnsburg, Spi- nozalaan 2 naar Enschedé, Tegelstr. 26; C. Ravensbergen. koopman, van Rijnsburg, Vliet Z.Z. 7 n. Utrecht, Krugerlaan 49bls; A. S. Maris, molenaar, van Rijnsburr, Oegstg. weg 72 naar Katwijk a. Zee. Zee- steeg 2; Joh. van der Meij, van Rijnsburg, Dubbele Buurt 32 naar Hillegom, Haven 10; H. van der Kwaak, tuinder, v. Rijns burg, Heerenweg 15 naar 's Gravenhage, Wagenstraat 93 F; Joh. Kromhout, juffr. in de huishouding, van Rijnsburg, Koe straat 22 naar Maassluis, Schuitvliet 9; J. Pauw. van Rijnsburg, Smidsteeg 37, van Leiderdorp, v. d. Doesstraat 16; Joh. P. v. Wijk, tuinder, van Rijnsburg, Brouwerstr. 76 naar Oegstgeest, Rijnsburgerweg 72 T. Heemskerk, fabrieksarbeider, van Rijns burg, Vliet Z.Z. 37 naar Lelden, Waard- gracht 137; G. Zwaan, dienstbode, van Rijnsburg, Brouwerstr. 36, naar Leiden, Morschsingel 1; Kl. Ravensbergen, fabri kant, van Rijnsburg, Brouwerstr. 140, naar Leiden, Langestraat 34. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacomina, d. van B, v. Leaning en E. Brokschmidt; Hendrikus, z. van H. H. Elfering en C. J. van der Hoorn; Leendert Marien, z. van K. v. Leeuwen en J. P. Warnaar. Overleden: Maartje Cornelia Verploegh 67 jaar (echtg. van P. Overvliet). Ondertrouwd: P. J. den Boer, 25 jaar en C. J. Elstgeest, 25 jaar. Getrouwd: R. Voorthuis, 29 jaar en A, Zijerveld, 26 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. J. van Voorbergen, Hoofd straat 261, van Wassenaar: W. M. ten Oever, Hoofdstraat 82, van Wassenaar; W. Boon en gezin, Beukenlaan 52, van Coe- vorden: K. P. Hes, Hoofdstraat 253, van Rotterdam. Vertrokken: H. van den Haak, Hoofd straat 245; naar Haarlemmermeer; K. Ver hagen, Hoofdstraat 166, naar Amsterdam; J. Steenbrink, Teijlingerlaan 41, naar Haarlem; G. S. van Druten, J. P. Gouver neurlaan 52, naar Leiden; W. A. van Benten, Warmonderdam 31, naar Leiden; M .Havenaar, Charbonlaan 5, naar Voor hout; J. Havenaar, Hoofdstraat 122, naar Voorbout. 231. Ze hielden allebei hun schotel zelfs op, toen ze klaar waren en vroegen om meer. Dat werd hun gegeven en den tweeden keer hielden ze voor het gemak hun oogen maar open. Hèhè, dat gaf weer een beetje moed en dat hadden ze wel noodlg Hun eenige troost was, dat zij hun vriend de professor nu bij zich hadden. Die scheen overal van op ae hoogte te zijn en alle talen te kunnen spreken Wat voerde hij nu jveer uit?. 232. Wo-Wang keek eens wat hij deed. Op een stukje papier zat hij allerlei wonderlijke krulletjes en haaltjes te teekenen. Ik schrijf een brief ln 't Perzisch aan den Sjah om mijn beklag te doen over het vernielen van mijn toestellen. Dat helpt vast. Toen hij klaar was gaf hij het papier aan een der mannen, die het kalm begon te lezen. 2—6

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 18