Kalwijkers! DE AVONTUREN VAN WO-WANG EN SIMMY. LE1DSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 30 September 1933 UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RIJNSTREEK. APENDA. AALSMEER. DE OPENING VAN HET NIEUWE „WITTE KRUIS"-GEBOUW. Croote belangstelling. Het is ongetwijfeld een lange wee, welke ligt tusschen de eerste stichting der afd. van „Het Witte Kruis" alhier, het steeds nog licslaande, doch vervallen gebouwtje aan de Kanaalstraat en het flinke, riant gelegen cn doelmatig ingerichte nieuwe wljkgebouw aan de Ophchalaan. Was het oude gebouwtje niet veel meer dan een schuur, waarin nauwelijks wat verplegings- matcriaal kon opgeborgen worden, het nieuwe gebouw is daarbij vergeleken een paleis! Men vindt er een polikliniek, kli niek voor zuigelingenzorg, reinlglngs-loka- len, woningen voor concierge cn wijkzusters magazijnruimten, besluurskamcr, slaap- en badkamers! Kortom, dit nieuwe wljkgebouw dat onder architectuur van Ir. Wiebenga, directeur van gemeentewerken, werd ge bouwd kan een sieraad voor onze ge meente worden genoemd. Een 3-tal ketels bevindt zich in de kelderruimte onder liet gebouw, om steeds de beschikking te hebben over warm water. Geconstateerd kan worden, dat er in het gebouw een overvloedige ruimte is, waardoor het moge lijk zal zijn (wat ook in het voornemen ligt) dat specialisten op verschillend ge bied der geneeskunde (oog-, land-, huid- artscn enz.) er spreekuren zullen houden. Algemeen is men zeer voldaan over de praktische inrichting; 't bestuur heeft zich daarvoor vele moeite cn opofferingen moe ten getroosten. Nu staat het prachtige ge bouw er als een monument voor onze gemeente, tot heil harer inwoners! Gistermiddag was dan eindelijk het zoo gedenkwaardige oogenbllk gekomen, waar op het nieuwe gebouw door den voor zitter, den heer J. K. van Zljverden, offi cieel werd geopend, waarbij deze in het kort do geschiedenis releveerde, welke tot de totstandkoming had geleid. Hij bracht dank aan de burgerij, architect, bouwers en aan het gemeentebestuur voor zijn hoog gewaardeerde medewerking cn wenschte, dat deze nieuwe inrichting tot rijken zegen zou mogen worden voor onze plaats! De burgemeester hield een uitvoerige rede waarin hij het doe! en de inrichting van bet gebouw schetste. Na afloop maakten bestuur cn genoo- digden een rondgang door het gebouw, dat verder in den loop van den dag door zeer velen werd bezichtigd. o HAARLEMMERMEER. Ernstig ongeluk. Op den Kruisweg te Hoofddorp werd het 12-jarig zoontje van den arbeider Resoort, dat bij het naderen van een wiel rijder nog snel den weg wilde oversteken, door de fiets met zooveel kracht aange reden, dat hij achterover tegen den grond sloeg. In bewusteloozen toestand werd de knaap opgenomen en onder behandeling gesteld van een tweetal dokters, die een hersenschudding constateerden. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Arie, z. van A. Nijgh en J. van Duijn; Cornelis, z. van J. Aandewiel en Z. van Beelen; Adriana, d. van T. de Wit en H. van der Leden; Klasina, d. van J. Hoek en G. v. Dijk; Beatrix, d. van C. Francken en M. de Vries; Margarctha Antoinette, d van W. J. Woldringh v. d. Hoop en M. André de la Porte; Cor nelia, d. van J. van den Oever en L. van der Niet; Cornelia, d. van N. van Duljn en A. van der Plas; Jannetje, d. van L. van Schie en B. van Duljn; Geertje Gijsberta, d. van G. Haasnoot en O. van der Harst. Overleden: Teunis Onderwater, 87 jaar, wedr. van H. v. Ockenburg. Ondertrouwd: W. de Mol en K. de Vreugd; M. van der Plas en W. Schaap. Getrouwd: J. van Rijn en A. Oenema; A. Vlieland en A. van Beelen; G. Spieren burg cn M. de Groot. KATWIJK AAN DEN RIJN. Een goede klant! De melkhandelaar F. M. bevond zich met zijn wagen waarop eenige kannen met melk stonden langs den Zeeweg, toen een wagen van de veldartillerie uit Leiden naderde. Alhoewel de weg meer dan vol doende ruimte biedt en de wagen van M. voldoende was uitgeweken, werd deze toch gegrepen door den militairen wegen. Gevolg, de melkkar ondersteboven en de gewone weg veranderd in een melkweg! e kannen waren bijna leeg! Een melk- vijver van eenige tientallen meters opper vlakte bad zich gevormd. Verlies van natuurschoon. Het maken van de nieuwe beschoeiing in liet Overrijn heeft tot gevolg dat de rij boomen langs den waterkant zat moeten worden gerooid. Hierdoor verliest het Over rijn veel van zijn natuurschoon. KATWIJK AAN ZEE. Ds. Tjalsma over den strijd voor den vrede. in Casa Cara trad voor de vereeniging „Kerk cn Vrede" op dr. P. D. Tjalsma, predikant te Leiden met het onderwerp: „is de strijd voor den vrede een vruchte- looze strijd De voorzitter van de afd. de heer L. Kalsbeek, liet zingen Ps. 85 6, ging voor in gebed en las den 84sten Psalm. Na een inleidend woord, waarin hij de taak van Kerk en Vrede toelichtte, heette hij allen welkom, speciaal ds. Tjalsma. Duizenden zijn aldus de spreker in den oorlog willoos onderworpen aan de tech niek en de feilloosheid, die fungeeren. Nu nog spoken de gedachten rond: „Oorlog is een natuurproduct" en „Oorlog is uit de zonde voortgekomen". De wereld is de wreede les van 1914—1918 vergeten! De vurigste pacifist drukt dat wel eens zwaar op het hart. Als wij terugzien wat in 4 jaar door menschenhanden is vernield, komt er een angst over ons. Deze angst komt voor uit de vraag: „hoe zal het gaan met onze jeugd, met ons volk, met deze wereld?' Waarheen gaan wij eigenlijk? Europa gaat, niettegenstaande den Volke renbond op de fatale wijze voort! De mis leide jeugd van het heden kent den oorlog alleen maar uit woorden, zij weet nirt wat het is om het gezin te verlaten en de loopgraven in te gaan! Er bestaat zorg voor de toekomst, gezien deze gecstes- cn levenshouding van een groot deel der hedendaagsche jeugd. De oorlog kan nooit door God gewild zijn. Oorlog is zonde en misdaad, zonde tegen God en misdaad tegen de menschen.. Spr. wijdde uit over het doel der ver. „Kerk cn Vrede" en besprak diverse soorten van pacifisme. Hij toonde de fouten van de kerken aan, die gezwegen hebben. Predikanten en pastoors hebben de wapenen gezegend! Nog altijd als het oorlog is, moeten zij op de slagvelden de moraal versterken. Er moet een andere koers fn deze kerken aangekondigd worden! Vele reebtzinnigen en Gereformeerden hebben zich bij Kerk en Vrede aangesloten De titel van ons onderwerp luidt: „is de strijd een vruchte- looze strijd?" Als wij ons buigen over onzen Bijbel, ons eigen hart, dan weten wij, dat wij voort zullen gaan met den strijd. God roept ons op ten strijde, wij zullen handhaven! De lieer Kalsbeek dankte spreker voor zijn gloedvolle en ware woorden. Na ge- dachtenwisseling sloot ds. Tjalsma met dankgebed. Arbeidsbemiddeling. Bij bel correspondentschap der arbeids bemiddeling zijn thans ingeschreven 346 werkzoekenden, n 1. 12 opperlieden, 39 grondwerkers, 16 timmerlieden, 8 schilders, 12 metselaars, 3 fabrieksarbeiders, 1 potten bakker, 17 kuipers, 1 broodbakker, 92 losse arbeiders, 73 landarbeiders, 1 tuinman, 32 visschers, 1 autogeen-lasscher, 8 stokers, 2 binnenschippers, 6 varensgezellen, 1 mandenmaker, 3 loodgieters, 1 kistenmaker, 1 verwarmingsmonteur, 2 smeden, 8 scheep makers, 1 kantoorbediende, 1 machinist, T typograaf, 1 bloemist, 1 kok, 1 huishoudster Geplaatst werden X grondwerker, 3 losse arbeiders, 2 landarbeiders. In verband met het bericht fn ons blad van 17 Aug j.l., waarbij J. K. uit do Varkevisserstraat bij de politie aangifte deed van vermissing van een kleed door de familie S. wonende Kroezelaan te Utrecht ,die tijdelijk bij hem had ver toefd, is bij onderzoek van de politie ge bleken, dat hier van diefstal geen sprake is en dat liet bewuste kleed door den eigenaar in huis is teruggevonden. Reclame Cocosbnnket 30 ct,, Snijbanket 35 cfc. per pond. Janbagel, Kaiwjjkermoppen en Kleingoed moesten met 6 cent verhoogd, van 26 op 30 cent per pond. DEZE WEEK LETTERBANKET 60 Ct. P. POND Allo fijno soorten banket tegen CONCURREERENDEN PRIJS. :- Beleefd aanbevelend, 8236 P. A. JONGENEEL, Baljuwstraat 51, LIS SE. Afdeeling der N.S.B. opgericht' Wij vernemen dat alhier is opgericht een groep voor de Bloembollenstreek van de Nationaal Socialistische Beweging (leider Ir. Musscrt). Gevonden: 2 poriemonnaies met in houd. Inlichtingen bij de politie. De jaarlijksche Harddraverijen zullen dit jaar plaats vinden op Donderdag a s. Voor nadere bijzonderheden, verwijzen wij naar een in dit nummer voorkomende ad vertentie. De ver. „Hulp en Steun" ontving van de melkinrichting S. van Heerdt een 50 tal flesschen pap ter verdeeüng onder behoeftigen. Bij de openbare aanbesteding voor de inrichting van het nieuwe gemeentelijke sportterrein met lokaliteiten was de fa. Daudeij en Co. alhier de laagste inschrijf- ster. De gunning is aangehouden. Alhier is opgericht een meisjes Ver eeniging van de Cbr. Geref. Kerk, met het doel om Gods woord te onderzoeken. Aanvankelijk gaven zich 15 leden op. o NOORDWIJKERHOUT. Arme kleine! Gistermiddag reed een dochtertje van den jachtopziener P. Duivenvoorden haar één jarig zusje in de kinderwagen rond. Plot seling viel het wagentje aan den Zilker- duinweg om en het kindje viel op den grond. Juist passeerde in groote vaart een race-wagen bestuurd door een twee den luitenant, die de kleine aanreed, waar door het een lichte hersenschudding be kwam en een beentje brak. Het oudste meisje kw am met den schrik vrij. De officier, die de botsing nog trachtte te voorkomen, reed na het ongeval door. Zijn naam evenals het nummer van de auto' is tot nu toe onbekend. De politie stelt echter een ernstig onderzoek in. Nader vernemen wij, dat de arme kleine hedennacht aan de bekomen verwondingen overleden is. Bij het agentschap der plaatselijke arbeidsbemiddeling staan als zijnde geheel werkloos ingeschreven: 140 landarbeiders, 3 opperlieden, 9 timmerlieden, 5 metse laars, 1 mandenmaker, 1 handelsreiziger. o OEGSTGEEST. Sluiting van den Pauluskerk-bazar. De laatste avond van den bazar in „Irene" is evenals vorige jaren weer succesvol ge weest! Verschillende voorwerpen, die voor verloting waren bestemd, zijn dezen avond in handen gekomen van de winnaars. Met de sjoelbak en het rad van avontuur zijn nog weer extra goede zaken gemaakt, waarmede de vroolijkheid ten top werd gevoerd! Omstreeks half tien heeft ds. G. Hennemann dank gebracht aan hen, die tot het welslagen van dezen bazar hebben medegewerkt en sloot daarna den bazar met dankgebed. Tot omstreeks half twaalf is nog een edeelte van de overgebleven voorwerpen 1) opbod verkocht Het eindresultaat is nog niet bekend, maar wij vernamen dat volgens schatting ook weer met dezen bazar een mooi sucoes bereikt is! De Najaarscollecte vanwege het leger des Hells. Stichter William Booth zal plaats hebben op Maandag 2 en Woensdag 4 October. RIJNSBURG. De bloemenhandel. De aanroer was weer zeer groot doch de prijzen lokten niet uit. Dit is trouwens regel geworden! Betaald werd: Puiling f. 4—5.70, Dahlia's 40—75 ct., Pompon- Dahlia's 15—25 ct, Rayonantcn f. 4.50—5 50, Asters in diverse kieuren 11—23 ct. An jers 30—55 ct, Herfstasters f. 3.105.50, Zinnia's 35—60 ct, Heliantus 20—40 ct. Gladiolussen 30—50 ct, extra 55—80 ct, Tritoma's f. 2.10—2.50, Chrysanthen 6—10 ct. o VALKENBURG. Beroep aangenomen. Ds. Th. J. Steinbeek van Bussum heelt de toezegging van beroep naar de Ned. Hcrv. Kerk alhier aangenomen. o VEUR. De gemeentchegrooting 1934 dezer gemeente sluit aan inkomsten cn uitgaaf met f. 218.934.07, bij de uitgaaf is inbe grepen f. 13.340.28 als onvoorzien. De kapitaalsdienst geeft als eindbedrag f. 41 984.36. o VEUR—LEIDSCHENDAM. De heer B. Mansfelder r In den ouderdom van 55 jaar is alhier overleden de heer B. Mansfelder, vuur werker bij 't depot van de Ned. Spoor wegen. De overledene genoot een groot vertrouwen bij 't Spoor- en Tramwegper soneel, waarom zij hem dan ook reeds aren geleden hebben aangewezen als ver- rouwensman in de Ned. Ver- van Spoor- en Tramwegpersoneel. Daarbij was de nu overledene gedurende ruim 20 jaar een bekend lid van de afd. der SD.A.P. WARMOND. De begrooting 1934. Door B. en W. is aan den raad dezer gemeente aangebofiyn de begrooting van inkomsten en uitgavgn over het jaar 1934. Deze wijst als inkomsten en uitgaven voor wat betreft den gewonen dienst een be drag aan van f. 139.292.08 en voor wat betreft den kapitaaldienst een bedrag in inkomsten en uitgaven van f. 10.000. De in deze gemeente gehouden collecte ten bate van de Tuberculose patiënten heeft een bedrag opgebracht van f. 57.08. Een schipper uit Zaandam, die met een schuit deze gemeente passeerde, had het ongeluk met zijn hand beklemd te geraken tusschen de deur van de roef, waarbij hem twee vingers geheel werden afgekneld. Hij moest zich direct onder geneeskundige behandeling stellen te Leiden. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren; Johanna Maria, d. van J. P. v. Vliet en A. G. M- Duijnisveld; Chris tina Elisabeth, d. van J. den Haan en E. Ch. Brand; Elizabeth Margaretha, d. van H. Fr. van Hellemond en M. Donker; Johannes, z. van P. G. Harts en A. van Voorbergen; Klazina Barbara, d. van C. Stigter en A. Boef. Overleden: G. Vink 25 jaar, overl. te Ter Aar; J. Hurnrne, 56 jaar, echtgen. van G. Verkleij; Jan Roest» 29 jaar, echtgen. van L. Jongejan. Loop der bevolking. Gevestigd: van Amsterdam J. A. Knor ren en gezin, scheepsmachinist, van Gen- derenstraat 7; van Leiden, Aartje Foeking, dienstb., Hooftstraat 57; van Amsterdam, Alida van Wilgen, dienstb., Steekterweg 268; van Voorburg, Clasina Sliep, huisb., Julianastraat 86; van Scbiebroek, Corns. Dijkshoorn, echtgen. van J. de Bruijn, zon der beroep, Hazeveld 24; van Leiden, Pie- ternella v. Wijk, fröbelonderwijzeres, Kerk straat 4; van Erinelo, Cornelia Bek, zon der beroep, Zuideindscheweg 3; van Heer len Jan W. Bisscbops en gezin, arbeider, N. S. Goeman Borgeniusstraat 4. Vertrokken: naar Zegveld, Hoogebroek 123a, Maria C. v. Eijk, echtgen. van M. A. Wiltenburg, zonder beroep, Otweg 16; naar Ferwerderadeel, Haven, Ferwerd. Jan Vreisema, voeh.kn., Groenevveg 24; naar 's Gravenhage, Dirk Hoogenraadstr. 108, Johan H. van Basten en gezin, zonder be roep, v. Reedestraat 36; naar Leiden, Hoef- straat 26bis, Lydia Funker, dienstb, Raad- huisstr. 279; naar Beesel, R.K. Kweekschool, Reuver Johanna G. M. v; d. Putten, zonder beroep, Paradijslaan 1; naar Voorhout, J. v. Beijerenweg bij D. v. Rijn, Gerarda Kloek, zonder beroep, Machineweg 12; naar Zegwaart, Roggeveen bij N. Volle- bregt, Johannes A. Boef, veehouderskn., Gouwsl.weg 72; naar Hazerswoude^ West einde Alida Verhorik, huish., Hoorn 386; naar Zwammerdam, Buitendorpstraat, Ernst Amersfoort en gezin, Gouwsluisweg 20; naar Boskoop, Hotel Klaassen, Cornelia K. v. Soest, dienstb., Noordeinde 73; naar Zandvoort, Badhuisweg, 3 kinderen Habig, zonder beroep, Raadhuisstraat 44; naar Reeuwijk, Raadhuisweg E. 106, Heiltje van den Heuvel, zonder ber., Raadhuisstr. 44. Door speer aan het hoofd gewond. Tijdens de athletiekoefeningen op het A.V. en A.V. „Alphia" terrein heeft zich bij het speerwerpen een ernstig ongeluk voorgedaan. Zekere Bouthoorn werd door een weggeworpen speer getroffen aan het hoofd, waarbli hij zeer ernstig werd ver wond. De doktoren Nieuwenhuizen en v, Wermeskerken achtten na eerste hulp verleening naar het Acad. ziekenhuis te Leiden noodzakelijk. Viervoudig zilveren jubileum! Op 3 October a.s. zal het 25 jaar ge leden zijn, dat niet minder dan drie onzer plaatsgenooten t.w. de heeren P. de Knijff, AV Mus en A. Schollaardt in dienst traden bij D. en Joh. Boot N.V. scheepsbouwwerf „De Industrie" alhier, op welken datum eveneerts genoemde scheepswerf 25 jaar zal bestaan. BODEGRAVEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Mensje Klazina, d. van J. Muijt en H. Spelt: Jacob, z. van J. van Kampen en J. de Vlieg; Willemijntje, d. van H. Kooistra en K. C. van Dam; Alida, Johanna Magdalena, d. van F. Bekker en A. M. Kluitman. Overleden: A. Verbree, 65 jaar; W. Hof land, 82 jaar; A. Burggraaf, 93 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. M. Voordouw, dienstb., van Zwammerdam; S. Couperus en gezin, win kelier, van Utrecht. Vertrokken: J. J. M. Agterof en J. J. Kraan, z.b., beiden naar Heemstede; R. v. d. Louw en gezin, groentenhandelaar, naar Waarder; P. A. Versteeg en gezin, arbeider NS. naar Arnhem; P. K. van 't Hoog, landarbeider, naar 's Gravenhage (Loosduinen); A. van Velsen, autobekleeder, naar Ede; H. H. v. d. Star en gezin, arbeider naar Zwammerdam. Gevonden: 2 duiven, 1 pakje hand werk, 1 heerenrijwiel, 1 taschje met inh. BOSKOOP. HET AUTO-ONGELUK OP DEN GOUDSCHEN KIJ1VEG. Het slachtoffer overleden. In aansluiting op ons bericht betreffende bovengenoemd auto-ongeluk zij vermeld, dat het slachtoffer in het St. Elizabeth- gesticht te Leiden is overleden. Nader is gebleken, dat de naam van het slachtoffer niet is W. de Wit, doch A. J. Bult, reiziger In dienst bij de firma de Wit, tapijthandel Hilversum. De overledene, die 45 iaar oud was, laat een weduwe met 6 kinderen achter. Zilveren jubileum van den heer J. Hcynis Het is hedenmorgen voor den heer D. Heynis, opzichtermachinist van het pompstation der Boskoopsche bronwater leiding te Hazerswoude een onvergetelijken ochtend geweest en wel in verband met zijn 25-jarige dienstvervulling als opzich ter-machinist bij de gemeentelijke wa terleiding alhier, hetgeen hij morgen 1 Oct. herdenkt. De jubilaris werd met zijn echtgenoote per auto vanaf zijn woning aan den Rijn- Zondag. Vrije Evang. Gem.; Samenkomsten te io uur voorm. en 7 uur nam. Leger des Heils (Hooigracht): Samen komsten te 10 uur voorm. en 8 uur nam. Maandag. StadszaalKinder-variété-voorstellinr 7 uur nam. BIOSCOPEN. Carmo-BioscooD. Hoogewoerd, 8 u. nam „Nooit meer liefde." Zondag nam 2 uur. 4 uur 30 en 8 uur. Luxor-Theater. Stationsweg, 8 uur nam. „Der Laufer von Marathon." Woensdag en Zaterdag nam 2 uur Zondag nam. 2 uur, 4 u. 30 en 8 uur. Trlanon-Theater Breestraat, 8 u nam. „Ein Mann mit Herz." Woensdag en Zaterdag nam. 2 uur. Zondag nam 2 uur, 4 uur 30 en 8 uur DIVERSEN. Woensdag Inst. v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halftwee tot 3 uur nam. in enting tegen diphterie 4—5 uur nam. - Donderdags; lust. v. Praeventieve Ge neeskunde: Consultatiebureau voor Alco holisten. 7—10 uur nam. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 25 Sept. tot en met Zondag 1 Oct. as. waargenomen door apotheek: C. B. Duyster, Nieuwe Rijn 18, Telef. 523. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren Bruins Slot, P. van Es, Mey- boom, Niemet en Starck. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Varekamp, tel. 1916. dijk te Hazerswoude afgehaald, en in de raadzaal alhier ontvangen door den loco burgemeester. den heer E- Guldemond, Verder waren aanwezig de wethouder der bedrijven, de heer J. van Gelderen, voorts de directeur en verdere ambtenaren in dienst bij de gemeente-bedrijven. De heer Heynis werd toegesproken door den heer van Gelderen, die den Jubilaris schetste als een voorbeeldig, bekwaam en trouw ambtenaar, waarna spr. hem na mens de gemeente een gouden horloge aan bood. Ook voerde het woord de heer Stijkpl, directeur der bedrijven, die eveneens ge waagde van de vele en goede eigenschap pen van den jubilaris, er verder op wij zende dat toen de heer Heynis in dienst der bedrijven kwam, 25 jaar geleden, dit een „klein bedrijf" was doch dat nu ge sproken mag worden van een „groot-be drijf", daar thans tien gemeenten van wa ter door Boskoop worden voorzien. Nadat ook de boekhouder, de heer Ver- gragt een woord had gesproken, en aan den Jubilaris en zijn echtgenoote een fraai bloemstuk was overhandigd dankte de heer Heynis allen voor het gesprokene en de cadeaux. o RITPWETERING. Ernstige aanrijding. Gistermiddag heeft op den weg van Rijp- wetering naar Oud-Ade een ernstige aan rijding plaats gehad. Een autobus van de fa. Maarse en Kroon reeds vanuit de richting Leiden naar Rijpwetering en werd achterhaald door een personen-auto, be stuurd door den heer Biemond uit de Leg- meerpolder. De autobus reed geheel aan de rechterzijde van den weg, en gaf dus voldoende gelegenheid tot passeeren. De bestuurder van de personen-auto kwam echter te vroeg weer op het middenge deelte van den weg, met gevolg, dat zijn auto door het voorwiel van de bus werd gegrepen. De auto ging aan het slingeren, botste tegen een boom aan en werd ver volgens door de autobus vrijwel geheel in elkaar gedrukt. De bestuurder van de personen-auto kreeg een schok van bet stuur en klaagde over pijn in de borst Ook de autobus werd ernstig beschadigd. Zoo was de deur er geheel afgerukt en waren aan een zijde vrijwel alle vernield. Van de passagiers werden enkelen door glasscherven verwond. Het ergst was de heer Verkleij er aan toe. daar deze aan het gelaat verwond was. Gevreesd werd, dat een scherf het oog had verwond, zoodat hij naar Leiden in het ®t Elesabeths Ziekenhuis is vervoerd, uo chauffeur van de autobus bekwam slecnis een geringe verwonding aan de hand. 221. Aha, ik ben er, bijna 3315 Kilometer, dus zijn we noe ln.... Hij haalde vlug een passer te voorschijn en zette den afstand op de kaart uit. In midden-Perzië. Is er in Perzlë iets te eten? vroeg Simmy, over zijn maag WTiivend. 222. Zeker, zei Professor Augoestoes, het inheems^ gerecht is hier slakkensoep. Eeel voedzaam en le*»e loer wie het liefheeft. Simmy en Wo-Wang keken elka met een vies gezicht aanslakkensoepverbeeld-J Honger, honger, jammerde Simmy.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 6