(ilDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 27 September 1933 UIT DE OMSTREKEN. SPORT. Losse nummers van ons Blad BUITENLAND. Burgerlijke Staiul v. Leiden AALSMEER. GEMEENTERAAD. De raad dezer gemeente komt morgen middag in openbare vergadering bijeen. In behandeling komt o.m.: Uitnoodiging van fied. Staten tot intrekking van het raads besluit. d.d. 17 Maart 1933, betreffende loonsverlaging vaklieden in gemeentedienst. jn een uitvoerig prae-advies komen B. en \V. nog eens op deze zaak terug. De zienswijze van het college leidde er toe, dat de raad zich in genoemde vergadering in meerderheid vóór het ontwerp loons- herziening der betreffende vaklieden ver- I klaarde en 't vaststelde, ingaande 1 April 1933. Burgemeester en Wethouders stellen den raad voor, niet te voldoen aan J do uitnoodiging van Ged. Staten; blijft de vroedschap bij haar eenmaal genomen be sluit ,dan zal de Kroon in hoogste instantie ie beslissen hebben. Ged. Staten zijn toch voornemens genoemd raadsbesluit ter ver nietiging aan de Koningin voor te dragen, als in stijd met het algemeen belang. B. en W. wijzen er in hun prae-advies nog op, dat bij de loonsherziening voor de vaklieden in gemeentedienst duidelijk ge bleken is, dat niet de opzettelijke bedoe ling heeft voorgezeten om een partiëele loonkorting door te voeren, doch voorop staat het streven te bevorderen een min of meer gelijke belooning voor arbeid, hetzij deze in gemeentedienst clan wel in de particuliere bedrijven wordt ge presteerd. Op de voordracht ter benoeming van een onderwijzeres aan de o.l. school Columbialaan komt als no. 1 voor: inej. J. M. M. Spek. Op een verzoek van de Vereeniging van oud-leerlingen van tuinbouw-wintercursus- te dezer plaatse, om gebruik van een lokaal o.l. school Rozenstraat of Columbia laan, stellen B. en W. voor afwijzend te beschikken; er is geen lokaal beschik- I baar op het tijdstip, waarop de vereeni- ging het noodig heeft, en ten opzichte der nieuwe scholen stellen B. en W. zich op het standpunt, dat men deze niet meer voor dergelijke doeleinden kan bezigen. Verder stellen B. en W. den raad voor: in principe te besluiten tot verkoop van den Kleine Noorddijk (gedeelte Schinkel dijkje) en een perceeltje rietland aan de gemeente Amsterdam, ter uitvoering van het boschplan, voor de som van 1.1268. Om een plaatsvervanger te hebben bij af wezigheid of ontstentenis van een der leden van B. en W. zal de raad een keuze uit zijn midden moeten doen voor een tijdelijk wethouder. RIJNSBURG. De Bloemenhandel. In het begin der week is als regel do aanvoer minder groot dan aan het einde. Dat is niet een gevolg van den groei, doch men verwacht in het laatst der week beter vraag en veel wordt daarvoor be waard of men laat het zoo lang op de plant staan. De prijzen zijn momenteel als volgt: Helanthus 20—35 ct, Hcrfstasters f.3—6, Gladiolussen 30—65 ctAsters 7—15 ct., Dahlia's 30—70 ct., Pompon-Dahlia's 15—25 ct., Rauonanten 6—8 ct.. Zinnia's 30—60 ct., Chrysanten 10—15 ct., Anjers 25—45 ct. De autobestuurder W. de H. viel bij het laden van de auto met groenten van een hoog geladen wagen en werd ernstig bezeerd opgenomen. Na overbrenging naar het Ziekenhuis te Leiden bleek do H. een hersenschudding te hebben opgeloopen. KATWIJK AAN ZEE. Wegens a.s. huwelijk is aan mëj. J. Ouwehand op verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de Chr. Naaischool. In deze vacature is benoemd mej. B. Ruyge te Rijswijk. In twee autobussen hebben verschei dene leden van den Chr. Vrouwenbond een uitstapje naar Vlaardingen? gemaakt, waar de Lever's Zeepfabridkeh bezocht werden. LISSE. Bedankt. Voor het beroep der Geref. Gemeent9 alhier heeft ds. J. D. Barth te Borsselen bedankt. Weer een autobotsing. De groentengrossier v. P. uit Sassenheim wilde met zijn vrachtauto de Zwartelaan inrijden doch werd door een achter hem opkomende auto gegrepen, waarvan de bestuurder niet op het uitstaande richtings signaal van v. P. lette. Beide wagens wer den zwaar beschadigd en moesten per I kraanwagen weggesleept worden. Dc politie maakte proces verbaal op. De „Jannetjes"-brug. De nieuwbouw van de Jannetjesbrug is in vellen gang. Met de fundeeringswerken is reeds een aanvang gemaakt. Verscheidene personen, vooral uit de bouwvakken lieten zich weer als werk zoekenden inschrijven. Het werkloozenaan- tal is stijgende. NOORDWIJK BINNEN. Filmavond Ned. Jongelingsverbond. In hei koor van de Ned. Herv. Kerk vond de vertooning plaats van de ïilm „Van bondsdag tot. bondsdag", uitgaande van het Nederl. Jongel. Verbond. De belangstelling was zeer groot, zoo dat alle beschikbare plaatsen bezet waren, toen ds. Siddré den avond opende en de aanwezigen liet zingen, psalm 118 1, waarna ds. Siddré voor ging in gebed, ge volgd door een kort openingswoord. Spr. was verheugd over de groote opkomst; hij had echter een teleurstellende mede- deeling n.l. dat de voorzitter van het Jongel. Verbond, de heer P. Ike, helaas wegens lichte ongesteldheid niet aanwezig kon zijn. Spr. richtte vervolgens ecnige waardeerende woorden over het vele werk dat de voorzitter reeds tot stand heeft gebracht. Vervolgens wijdde hij eenigc woorden aan de film, waaruit de liefde van het Jongeiings Verbond zoo daadwerkelijk naar voren treedt,waarachter echter Gods liefde staat, die het mooie Verbond in stand houdt. Hierna werd door den heer Wisse de film vertoond, waarbij door den heer C. Tabak, Algem. Secr. van het Hoofdbestuur, een verklarend woord werd gesproken. Hoewel de film niet heel scherp was, hreeg men toch een duidelijk beeld van het yele, moeilijke, doch mooie werk dat alom den lande voor de vele afdeelingen van het Verbond, wordt verricht. Het opvoeren zoowel van het lichamelijke als geestelijke peil van de jongemannen is fén van de voornaamste factoren yan het verbond, dat in deze film duidelijk naar yoren treedt. Amsterdam, Rotterdam, Dordt, hensden, Hulshorst, de mijnstreek, Vlis- smgen en Middelburg geven daarvan een Jniclelijk bewijs. Na afloop, dankte de hee«" C. Tabak voor de belangstelling en wees op den diepen achtergrond van dit 8rootsche werk, waarna spr. met dank gebed besloot VEURLEIDSCHENDAM. Verbetering van den Vlietweg. Vanwege de provincie zal hog dezen winter een begin worden gemaakt met de verbetering van den Vlietweg. Verschil lende boomen zullen dan worden gerooid, met 't gevolg dat het voetpad daardoor breeder wordt. Het kiezel op dat voetpad zal dan worden vervangen door bestrating of betegeling. Do wensch van velen zou dan tevens zijn dat de brug voor den Broekweg ook breeder werd gemaakt, even als 't viaduct, met aanbrenging van een verhoogd voetpad. Bij de gerechtelijke verkooping van 'n perceel wei en hooiland in Blokland van de R.K. Armen is kooper geworden de heer P. C. Verkerk te Nieuwveen voor f. 140O. ZOETERWOUDE. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt op Vrij dag a.s. om 18.45 uur ten Gemeentehuize in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van B. en W. tot wijziging der gemeentebegrootincf 1933. 3. Aanbieding bcgrooting Waterleidingbe drijf en Gemeentebegrooting voor 1934 en benoeming eener Commissie van onderzoek. 4. Voorstel van B. en W. om over te gaan tot benoeming van een onbezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand. De aanbeveling luidt: 1. H. A. Friebel, 2. H. J. M. Sieverding. 5. Alsvoren tot wijziging van de salaris- regeling voor de ambtenaren ter gemeente secretarie. 6. Alsvoren om aan de leden der werk- loozencommissie eervol ontslag te verlee- nen, wegens nieuwe samenstelling dier commissie, alsmede tot het vaststellen van een presentiegeld voor het bijwonen van vergaderingen der Adviescommissie. 7. Alsvoren tot het beschikbaar stellen van gelden aan het Plaatselijk Crisis- Comité voor het verstrekken van extra steun aan werkloozen. 8. Alsvoren tot vaststelling der vergoe ding, bedoeld in art. 101 der L.O.-wet 1920 over 1931. 9. Alsvoren inzake het toekennen van subsidie in de vervoerkosten van kinderen, dio scholen voor buitengewoon lager onder wijs bezoeken. 10. Alsvoren tot het onderhands verhuren van een schuur aan de Wilhelmina Ver eeniging alhier. 11. Alsvoren met betrekking tot een verzoek van de Directie der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit te Lei den, tot het plaatsen van een schakelzuil aan den Vlietweg. 12. Alsvoren om de beslissing te ver dagen op het verzoek van M. v. d. Velden te Leiderdorp, om vergunning tot het be bouwen van hei landgoed „Rhijnvreugd". 13. Alsvoren tot vaststelling esner alge- meene rooilijn voor de Westzijde van den Hccge Rijndijk var.2f de Rijnegommerbrug tot de Kippenbrug. 14. Rondvraag. VOETRAL. NED. ARB. SPORTBOND, AFD. LEIDSCHENDAM. D« afdeeling Leidschendam—Voorburg van den Ned. Arbeiders Sportbond heelt voor de maand October de volgende wed strijden in de 2e klasse A vastgesteld: 8 October: V.L.C.—V.VC. I ll'/s—1</« uur terrein Oosteinde. 15 October: Eendracht IV.L.C., 24 uur, terrein Fruitweg. 22 October: V.L.C.—WXK.. ll'/«—l'/i uur, terrein Oosteinde. 29 October: V.L C—Volharding II, 2—4 uur, terrein Oostelnde. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN - Stationsweg Firma A. J. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG, Sigarenhandel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERWIL Az. Hoogew. 24 A. M. v. ZWICHT - Breestraat 1 26 Joh. HOGERVORST, Haarl.str. I 28 A. VAN EGMOND, Sigarenhandel, Haven 2/4 en bij BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat No. 59 - Oegstgeest en des Zaterdags bij A. H. v. d. VOOREN, H. Rijnd. 106 Kiosk Prinsessekade. DE ALGEMEENE TOESTAND. Genève en Slnaja. De plenaire zitting van den Volkenbond, die gistermiddag zou plaats vinden, ls uit gesteld. In leidende kringen heeft men den Indruk, dat de opening van de alge- meene beschouwingen op moeilijkheden stuit, omdat niemand van de groote mo gendheden geneigd ls, bij den tegenwoor- digen moeilijken internationalen toestand prlnclpleele verklaringen af te leggen. Het tot nog toe vastgestelde werkprogram moest derhalve gewijzigd worden. De verkiezing voor den Volkenbondsraad zal Maandag a.s. plaats vinden. De juri dische commissie komt dezer dagen bijeen. Het Nederlandsche voorstel tot behan deling van de vluchtelingenkwestle zal besproken worden in een der volgende zittingen van het presidium. Er schijnt den laatsten tijd een nieuw plan te zijn opgedoken, nl. om de vluch telingenkwestle in het geheel niet binnen het kader van den Volkenbond te behan delen. doch deze kwestie over te laten aan een directe bespreking tusschen Duitsch- land, Denemarken, Nederland. België, Frankrijk, Tsjecho-Slowakije en Polen. Al gemeen wordt verklaard, dat het slechts gaat om een technische kwestie, nl. het onderbrengen en het verzorgen der vluch telingen. In internationale kringen te Genève schat men het totaal aantal Jood- sche vluchtelingen uit Dultschland op 50 000, waarvan 27.000 in Frankrijk en 4000 tn Nederland zouden vertoeven. Een der commissies hield zich bezig met de voorgenomen raadshervorming en be sloot het aantal raadszetels voorlooplg met één te vermeerderen, om den staten, welke niet tot een speciale politieke of geografi sche groep behooren, de mogelijkheid van een betere vertegenwoordiging te bieden. De Nederlandsche delegatie heeft zich op de volgende wijze over de verschillende commissies verdeeld: eerste commissie (ju ridische kwesties) mr. van Limburg, die tot vice-voorzltter Is gekozen; tweede com missie (technische Volkenbondsorganen) mr. Patijn, plaatsvervanger prof. Fran cois; vierde (budgetalre) commissie mevr. Kluyver; vijfde commissie (humanitaire en sociale zaken) prof. Moresco, plaats vervangster mevr. Kluiver; zesde commis sie (politieke kwesties) mr. Patijn (plaats vervanger prof. Frangois). Bovendien heeft minister De Graeff zich voorbehouden, overeenkomstig de ge woonte, aan de commissiebesprekingen deel te nemen, telkens wanneer zijn per soonlijke aanwezigheid in een of andere commissie noodig mocht worden geacht. De afgevaardigde van Haïti, Frangoelis, heeft bij het bureau der Volkenbondsver gadering een ontwerp resolutie ingediend, waarin hij een veralgemeening voorstelt van de in de minderheidsverdragen opge nomen bepalingen. De rechten als mensch en burger van eiken staatsbewoner zouden Internationaal gewaarborgd worden. Leven en vrijheid moeten beschermd worden, alle staatsburgers gelijk zijn voor de wet en dus gelijke burgerlijke en politieke rechten genieten zonder onderscheid van ras, taal en godsdienst. De ontwerp resolutie spreekt den wensch uit, dat er een wereldconventie zal wor den opgesteld tot bescherming en eerbie diging van deze rechten. In afwachting van het tot stand komen dezer conventio zou er een internationaal emigratiebureau worden opgericht, dat zich onder controle van den Volkenbond bezig houdt met do uitwijkelingen, die tot de minderheden be hooren en dientengevolge hun staten ver laten moeten. Onder de vele politieke besprekingen, die gisteren betben p'.aats gevonden en natuurlijk hoofdzakelijk het oniwapenlng3 vraagstuk betreffen valt er cok een te ver melden van anderen aard, een die opmer kelijk genoeg ls om hierop de aandacht te vestigen De Duitsche ministers Von Neu- rath en Goebbeis en de Poolsche minister van Buiten]andsche Zaken Beek hebben een gemeenschappelijk dejeuner gehouden ter bespreking van de Dultsch-Poolsche betrekkingen. De omstandigheid dat Duit sche en Poolsche ministers zich aan een gemeenschappolijken maaitijd vereenigd ■hebben, is als een heuglijk verschijnsel van de verbetering der Duitsch-Poolscho verhoudingen te verwelkomen. Voorts heeft in den loop van den mid dag de Zwiriersche bondsraad Motta. den beiden Djitschen ministers een bezoek gebracht, Bij die gelegenheid is het tot 'n vriendschappelijke ed sc h ten wiss el i n g ge., komen over de algemeen-politieke cn de hangende Duitsch-Zwltsersche aangele genheden. Laat in den middag hebben de Ita- llaansche onderstaatssecretaris van bul- tenlandsche zaken. Suvich, en de kabi netschef van Mussolini, baron Alolsi, een bezoek gebracht aan den Dultschen mi nister van Buitenlandsche Zaken en later aan Goebbeis. Ondersteld wordt, dat het hierbij in hoofdzaak ls gegaan om de voortzetting der laatste ontwapeningsbe sprekingen. Suvich bezocht later Boncour en sir Simon, die eveneens door Beck werden be zocht. Onze minister-president Colijn had gis teren te Londen een langdurig particulier onderhoud met Cunllffe Lister. staats secretaris voor koloniën, waarbij, naar verluidt, verschillende aangelegenheden van wederzijdsch belang betreffende kolo niale productie werden besproken. Vermoedelijk vliegt hij heden naar Ge- Te Slnaja zijn de ministers van bultenl. zaken der Kleine Entente bijeen, zooals bekend. Bij geruchte verluidt, dat BenesJ ls aangewezen om namens de Kleine En tente een bezoek aan Rome te brengen. Koning Carol heeft de ministers Roemeen sche ridderorden verleend. EGYPTE. De crisis. In een interview met het blad Balagh zou Sidky Pasja hebben verklaard, dat de reden van zijn ontslag gelegen is In de afwijzing van zijn vezoek. dat Hafezaildi Pasja, Egyptisch gezant te Londen, tot mi nister van Financiën zou worden benoemd. DUITSCHLAND. Conflict met de sovjets Soberheidsdag. Zooals bekend, zijn vertegenwoordigers van communistische en socialistische bla den niet toegelaten tot de behandeling van het brandstichtingsproces te Leipzig, aangezien op grond van het optreden der bladen van deze richtingen reeds voor den aanvang van het proces een objectieve berichtgeving niet kon worden verwacht. Tengevolge van dit principleele buiten sluiten van alle communistische en socia listische bladen kon ook den vertegenwoor digers der Sovjet-pers de deelneming aan het proces te Leipzig niet mogelijk worden gemaakt. Twee vertegenwoordigers der Sovjet-pers te Berlijn begaven zich niettemin naar Leipzig, waar zij zich verdacht maakten en daarom op 22 dezer zijn gearresteerd, doch na eenige uren reeds weer op vrije voeten werden gesteld. In dit feit heeft de Sovjet-regeering aan leiding gevonden voor een ernstlgen maat regel. Zij heeft den Dultschen offlcieelen instanties medegedeeld, dat alle persver tegenwoordigers binnen drie dagen uit Duitschland zullen terugkeeren en zij heeft den Dultschen persvertegenwoordi gers te Moskou duidelijk gemaakt, dat deze eveneens de Sovjet-Unie moeten ver laten. In het belang van de door Dultschland steeds gewenschte vriendschappelijke be trekkingen met de Sovjet-Unie, aldus wordt te Berlijn verklaard, ls het te hopen, dat deze aanzegging aan de Duitsche pers vertegenwoordigers te Moskou zal worden teruggenomen, te meer daar het toch geen gemotiveerde tegenmaatregel kan zijn, daar de beide Berlijnsche vertegenwoor digers der Sovjet-pers door eigen schuld zich hebben blootgesteld aan de mogelijk heid van een arrestatie. Bij de beoordeeling van de door Sovjet-regeering getroffen maatregel komt als bezwarende omstandigheid naar voren, dat het resultaat van de van Duitsche zijde onverwijld ingeleide nasporingen niet werd afgewacht en deze piaatregcl ook ia getroffen, zonder er rekening mede te hcuden, dat zoowel door den polltie-preri- dent te Leipzig als door de Duitsche regee ring direct spijt is betoond over de arres tatie. Aldus de Duitsche lezing. Men voelt tusschen de regels door, dat Berlijn toch eenigszins in het nauw zit. Zondag a.s„ den dankdag voor den oogst, zal overal in het rijk voor de eerste maal het ..soberheidsmaal" op tafel komen De maaltijd zal slechts uit één spijs bestaan, en het doel is, dat het daardoor uitge spaarde bedrag zal worden geschonken ten bate van het winterhulpwerk, voor den strijd tegen honger en koude. Verwacht wordt, dat niemand dien dag méér dan 50 pfenning voor zijn middagmaal zal uit geven. Ook met de restaurants ls een regeling getroffen, waartoe zij in drie klas sen zijn verdeeld. In die der eerste moet GO pf., in die der tweede een mark voor een maaltijd worden betaald. Wat meer dan 50 pf. wordt betaald komt aan het hulpfonds. In de restaurants der derde klasse moet de gewone menuprijs worden berekend. Is deze b v. 3 mark, dan wordt 2.50 mark ge stort in de kas van het fonds, enz. FRANKRIJK. Vervroegde pensionneering. De regeering is voornemens, bij de her opening van het parlement een wetsont werp in te dienen, inhoudende een ver vroegde pensionneering van rijksambte naren op 60-jarigen leeftijd recht op pen sioen hebben, terwijl zij op 65-jarigen leeftijd verplicht zijn af te treden. Enkele hooggeplaatste ambtenaren, als leden van den Raad van State en van het Hof van Cassatie, zullen tot hun 70ste Jaar in functie mogen blijven. Het doel van dezen maatregel ls, ten deele den weg vrij te maken voor jonge menschen, die op het oogenblik moeilijk een betrekking kunnen vinden, terwijl ver der op deze wijze getracht zal worden het aantal ambtenaren aanzienlijk te beper ken. Op het oogenblik ls er voor elke veer tig Franschen een rijksambtenaar. CHINA. Moeilijkheden met een generaal. Half-officieel wordt uit Tokio medege deeld, dat, ondanks de Japansche waar schuwing de troepen van generaal Fang Sjenwoe hun opmarsch naar Peking heb ben voortgezet. Japansche bombarde mentsvliegtuigen hebben bommen uitge strooid om den opmarsch tegen te gaan. Het Japansche hoof dkwaï tier deelt mede. dat Maandag 4000 Chinecsche op standelingen hebben geprobeerd bij Tien tsin de spoorwegverbinding met Peking te onderbreken en Tientsin binnen te drin gen. Het hoofdkwartier heeft van het Ja pansche ministerie van oorlog bevel ont vangen alle maatregelen te treffen om Peking en Tientsin te beschermen. De Chineesche regeering heeft tegen generaal Fang een proces wegens hoog verraad aanhangig gemaakt. De Chinee sche regeering heeft den elsch gesteld, dat hij direct zijn offensief moet staken. De generaal heeft evenwel geweigerd dezen eisch in te willigen en hij heeft met na druk verklaard, dat hij zijn opmarsch naar Peking zal voortzetten. VEREENIGDE STATEN. Kapitaal en arbeid. De beurs blijft te New-York Burgemees ter O'Brien heeft toegegeven Inzake de omzetbelasting. De breuk tusschen kapitaal en arbeid in de Ver. Staten ls nog wijder geworden door een publicatie van de Amerikaansche Na tional Association of Manufacturers, waarin de werkgevers die collectieve con tracten hebben met de werknemers op den grondslag dat enkel georganiseerde arbei ders worden te werk gesteld, er op worden gewezen dat zoo'n contract in strijd Is met de National Industrial Revovery Act. GEBOREN. Dirk, z. v. D. v J. Kwaak en M. Serdijn Pauius, z. v D. v. d. Laan en M. Bar- reveld Johannes, z. v. N. Vegt en H. C. v. d. Meij. o OVERLEDEN. M. M. Langerak—v. d. Laan vr. 48 J. C. L Hertoge, wedn 79 j. o GEVESTIGD. Wed. E. v. Elk—v. Aken, Heerengr. 24 C v. Arkel, Stationsweg 7—9 A. J Arnoi- dus Nassaustr. 3 E. W. Barnouw, Ter- weepark 3 E. L. H. Beneken, dienstbode Breestraat 84 S. Chr, Bolderdljk, dienst bode, Steenstraat 36 Wed. S. Huber— Bouma en fam., Oude Singel 130 L. J. Braat, slager, Zonneveltstraat 16a C. H. D. den Brinker, Schelpenk. 38 Chr. Brücker, dienstbode, K Mare 22 Wed. E. W RoestDekker en fam., Buitenrust straat 4a G. R. Dekker, Lijsterstr. 31 H. A L. M. Dlsch, adv. en proc Stations weg 8a Raden Mas A M. DJoijo Adhi- ningrat, Mare 68 P. C J. Drubbel, Hooi gracht 31 M. v. Eek, dienstbode, Leven daal 94 A. v. Egmond, handelsreiziger, Nieuwe Rijn 8 L. C v. Egmond en fam., tuinder, Zoeterw.weg 31 J. Elijzen en fam oberkellner, Fr. v. Mlerlsstr. 16a J Jansenvan Es, R. Visscherstr. 53 O. H. A. Evers cn fam kellner, Morschweg 26 Raden S. Gandasoebrata, Schelpenkade 65 J. H. v. Vessemde Haan en fam., Oude Rijn 27 H, M. Hagen, verpleegster, Rijnsb.weg 155 H. Halbertsma, Nieuwe Rijn 8 F. W. Helmons en fam., Haver zaklaan 11 W. M. v. d. Hurk, Lammen- schansw. 19 T. Hijlkema, Rapenburg 131 L. H C. E. Blauw—Jacobs, Zoeterw.weg 80 H. Jansen en fam., spoorwegarb dc Genestetstr 40 S. Johannsen, kellner, VreewiJkstr. 11 G. B. Keiter, Rapenburg 131 J, F. Kessels, lljnwerker, H. Morsch weg 27 A. H. C. M. Keulemans, Noord- einde 50 N S ten Klooster, Rapenburg 131 P. Chr. Kok, arts, Rapenburg 10L J. C. Kooij, Witte Singel 27 J. Koppers, buffetchef. Leeuwerikstr. 23 A. Markwat, blikslager. Oude Vest 97 W. v. Meegcn, schilder, Haarlemmerstraat 37 J. v. d. Meij en fam straatmaker, Amallastr. 36 G. Meyer, Hoogewoerd' 20 F. L. Postel, Witte Singel 33 A. C. Reeser, Zoeterw. Singel 9 P. H. Schrauwen, Pieterskerk- steg 24 J. P. v. Bitteren, Rapenburg 131 M C Smits, Leeuwerikstr 25 R Staal, Botermarkt 28 C. Stammers, dienstbode, 5e Blnnenv.gr 4 Tan Slang Hien. Hooi gracht 95 W Warreman, Rapenburg 131 J M v. Weelden, kantoorbediende, L. Rijndijk 90c F O Wessellng en fam., banketbakker en Kok, Rapenburg 24 A. Wlntgens, Rapenburg 66 F. M. Wolf- son. Houtstr 6 B E. v. Zanten, J de Wittstraat 45 J A. Zonderland, R K. Priester, Mariënpoelstraat 4. VERTROKKEN. M. L. v d. Berg, Rotterdam, Gr. Floris- straat 30 Wed. H. J. v .d. Beekde Beijl, Utrecht, Maasstr. 64 bis B. v. Beilen Boter, Amsterdam, Camperstr. 18 G. Brand, Hazerswoude, Westeinde 265 M. M. FlamanDreef, Katwijk, Voorstr. 24 b T. v. Essen en fam., Rotterdam, Gou- vernestraat 60 a B. H. v. Everdlngen, Buren W. F. Flaman, Katwijk, Voorstr. 24 b A, Foekking, Alphen a. d. Rijn, Hoofdstr. 57 Wed. M. PieperGeeniger, Zoeterwoude, H. Rijndijk F. 43 a Wed. M. ZeelenburgGode, Zoeterwoude, H. Rijn dijk F. 43 b F. Gravendaal, Amsterdam, le Hclmersstraat 53 W. G. v. Griethuij- sen, Asperen P. J. C. Guldemond en fam Haag, Ch. de Bourbonstr. 220 B. W. Hageman en fam., Zoeterwoude, Vrou- weg 67 E J. v. Herk en fam., Leiderdorp, Koningsstr. 27 C. Th. C. Heuzen, Voor hout, Jac. v. Beyerenw. 64 G. L. Hof- steenge, Batavia G. Horvath, Budapest N. Kooy, Voorschoten, Leldsclie str.w, 154 J. Laman, Zoeterwoude, H. Rijndijk F. 43 b M. C. Lancel, Wassenaar, Tuin pad Wed. C. J. W. Gravendaal—Land zaat, Amsterdam, le Helmersstr. 58 J. de Lange, Oegstgeest, L. de Colignylaan 1 G. E. Lehmann, Rijnsburg, b/H. O. Jonker J. v. d. Linden, Voorschoten, Leidsche- weg 13 b W. J. U. Mulder, Katwijk, Adrl- anastraat 23 P. J. v. d. Nagel, Haag, Gouverneursin. 421 A. C. v. Nleuwkerk, Haag, Weimarstr. 210 a J. P. w. M. Noordman, Beaune H. Pieper en fam Zoeterwoude, H. Rijndijk F 43 a W. Pfeifle, Zwolle, Sophiastr. 18 R. v. d. Pol en fam., Zoeterwoude, Vrouwenweg E80 N. v Putten, Valkenburg Z H Val- kenburgsche weg 155 a G Rosa Blan, Alkmaar, Laat 81 M. v. Schelven, Ren- kum, Beneden Dorpsw. 142 J. B. Souten- dijk, Rotterdam,, Voorschoterl. 38 P. J. Spierenburg, Rotterdam, Voorschotcrln. 55 F. Stolz, Haag, Frankenstr. 19 M. H. Streiter, Rotterdam, Immobillalaan 9 M. C. H. J. v. Putten—Struik, Valkenburg Z.H., Valkenb. weg 155 a V. Szabo, Rot terdam, Nw. Binnenw. 230 b C. P. Taze- laar, St. Maartensdijk, Hazestr. A 295 M. V. d. Toorn, Dordrecht, Celebesstr. 82 J. v ,d. Vegt, Haag, Merwedestr. 43 E. Ver kade. Haag. Groenhovenstr. 32 P. H. Wismeler, Utrecht, Oudegracht 353 bis A. v. Wolde en fam., Katwijk, Havenstr. 15 M. C. Laman—Zeelenberg, Zoeterwoude, H. Rijndijk F 43 b. ONZE TELEFOONNUMMERS: REDACTIE1507 2500 (op 2 lijnen) DIRECTIE en ADMINISTRATIE Voorts worden in dit artikel de arbeiders er toe opgewekt, niet toe te treden tot vakbonden. Den arbeiders worden speciale voordeelen voorgespiegeld, zooals verzeke ring e.dIndien zij toetreden tot vak bonden onder controle van de werkgevers. Een 6000 arbeiders van Ford s automo bielfabriek hebben het werk neergelegd omdat zij, naar zl] zeggen, niet tevreden zijn met hun looncn. 3- 2

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 7