DE KLOP OP DE DEUR Burgemeester Colijn's installatie. Firma B. DE KLER 74ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 26 September 1933 Derde Blad No. 22553 GEMENGD NIEUWS. INA BOUDIER BAKKER KERK- EN SCH00LNIEUWS EEN GEDENKWAARDIGE DAG VOOR ALPHEN! Hierboven het plechtige moment, waarop burgemeester Colijn door den loco-burge meester wethouder G. H. Herngreen, de ambtsketen wordt omgehangen. - Rechts mevrouw Colijn, links eenige familieleden en wethouder W. J. Sprey. In vervolg op het door ons reeds gisteren gegeven uitvoerige verslag van de instal latie van den burgemeester P. A. Colijn te Alphen, kunnen wij nog melden, dat ter gelegenheid van deze plechtigheid de raadszaal geheel was versierd met palmen en andere met kwistige hand geplaatste bloemstukken, w o. van de leden van den raad. de hoofdambtenaren ter secretarie, etc. Nadat de installatie had plaats gehad voerden behalve de reeds genoemde per sonen nog het woord, allereerst de wet houder W. J. Spreij, als jongste wethou der, die zich geheel aansloot bij de woorden van wethouder Hengreen, den burgemees ter gaarne verzekerende van zijn steun en I die hoopte op een prettige samenwerking tot heil der gemeente. Voorts het raadslid, de heer A. den Ouden, die als volgt sprak. Toespraak van den heer den Ouden. Hooggeachte Heer Burgemeester. Namens de A.-R. raadsfractie, wensch ik u van harte geluk met uw benoeming tot burgemeester dezer gemeente. Uw 10- jarige loopbaan als burgemeester der na burige gemeente Boskoop, en de meest gunstige berichten die wij over uw beleid daar ter plaatse ontvingen, doen ons ook hier met vertrouwen de toekomst met U tegemoet gaan: Het kan niet ontkend worden, dat u bij de aanvaarding van uw ambt hier ter plaatse, een zware taak op u genomen hebt. Staat Alphen bekend als een bloeiende gemeente en zijn hier voor de toekomst nog groote plannen, waarvan er enkele ter uitvoering gereed liggen, en andere, dank zij de voortvarendheid van uw voorganger, in groote lijnen uitgestip peld, toch zult u ook hier ervaren dat de economische omstandigheden zeer zwaar op onze gemeente drukken, zóó zwaar, dat wij ons hier ook zullen moeten beperken tot het uiterst noodzakelijke, terwijl bovendien een eendrachtige samen werking en inspanning van alle krachten noodig zal blijken, om te zorgen dat onze gemeente niet onder voogdij der regeering za1 komen Mijnheer de burgemeester, de A -R. raadsfractie wenscht u God's on- i misbaren zegen toe op het werk dat U bier wacht. Wij hopen dat het u gegeven I mag worden, hier werkzaam te zijn in het algemeen belang en tot bloei der ge meente, zoodat wij weer onze volle aan dacht kunnen schenken aan de opbouwing en noodzakelijke verbetering van Alphen aan den Rijn Wij zeggen u daarbij dan bij voorbaat onze volle medewerking toe! Dan sprak het raadslid, de heer J. L H. Boeren. Toespraak van den heer Boeren. Edelachtbare Heer Burgemeester! Het is mij een eer en niet minder een genoegen u namens de R K. fractie en de genen die ons afvaardigden, bij deze ge legenheid met eenige woorden te mogen verwelkomen. En dan wil ijc al aanstonds zeggen, dat wij ons gaarne vercenigcn met hetgeen vóór mij door de andere heeren sprekers is gezegd. Ook wij wenschen u geluk met uwe benoeming en wij strekken dien gelukwensch tevens uit tot mevrouw, uwe echtgenoote en uw gezin Moge al die gelukwenschen van vandaag en de vreugde die er ongetwijfeld is in u en de uwen, symbool zijn van een gelukkige amtspe- riode. die u vandaag als hoofd van het groote gezin, onze gemeente, hebt aan vaard. Met dien wensch verwelkomen wij u in ons midden. En ons dunkt, niemand beter dan u zelf zult weten, dat te dien opzichte zooveel kan afhangen van de op- vatting die de burgemeester heeft omtrent zijn weliswaar zware en moeilijke, maar daarnaast ook mooie en verheven taak. Wij begroeten u daarbij op de eerste plaats &ls het bestuursorgaan in onze gemeente, aan wiens gezag, als door God gesteld, wij ons gereedelijk onderwerpen Wij begroe ten u op de tweede plaats als hoofd van ons college, den Raad. En in die kwaliteit zien wij u zoo gaarne als staande boven de Partijen en buiten de politiek, met enkel ^n alleen dit groote en mooie doelwit voor oogen: het algemeen belang en het alge meen welzijn, den bloei en den voorspoed van Alphen en zijn bewoners. Ja, zelfs dan ook, als die houding wel eens zou kun nen indruischen tegen persoonlijk inzicht °f politiek belang. En in dienzelfden geest cn bezield met dezelfde gevoelens treden v>*ij u, den voorzitter van den raad. tege moet en geven u de verzekering van onzen toeden wil om in volle vertrouwen en goede verstandhouding met u samen te werken mt het waarachtig belang onzer gemeente, voorts verwelkomen wij u nog, in een nun- Qer officieele maar daarom niet minder pe- teekenende functie, die ik zou willen noe men als „Burgervader." En 't is als zoo danig, dat wij hopen dat u zult weten te winnen het vertrouwen van uw volk, de harten van degenen over wie gij gesteld zijtom zoo voor u zelf te vinden de mooiste en zeker de meest voldoening schenkende zijde van uw veel-omvattende taak. Ik eindig met den wensch, dat méér nog dan anders, in deze onevenwichtige tijden God u in ruime mate kracht en wijsheid moge schenken om uw arbeid hier in onze gemeente onder Zijn zegen te doen zijn een groote voldoening voor u en uw gezin en tot heil en geluk van ons allen- Vervolgens werd het woord gevoerd door het raadslid den heer C. den Uijl. Toespraak van den heer Den Uijl. Mijnheer d"e Burgemeester. Ook mij zij het vergund namens d'e So ciaal-Democratische raadsfractie een kort welkomstwoord te spreken. Dit kan kort zijn. omda.t ik mij geredelijk bij veel wat reed's door vorige sprekers is gezegd kan aansluiten. Van u gaat de roep uit, dat u zich boven de partijen weet te stellen. Het is zooals reeds door u zelf is gezegd een gewoonte voor burgemeesters dergelijke woorden te spreken. Wij hopen en ver trouwen dat uwe daden zullen bewijzen, dat u een burgemeester voor allen wilt zijn, en dat de geestelijke vrijheden van de minderheden der bevolking bij u in veilige handen zijn Wij mogen ook hopen dat u zich als .Burgervader" een plaats zult weten te verwerven in de harten der •gemeentenaren. Uw hooggeachte voorgan ger dr. Lovink is er slechts ten deele in geslaagd zich deze populariteit te verwer ven. Niet, dat dr. Lovink als nwisch min der te respecteeren zou zijn integendeel ben i'k van meening en ik stel er prijs op dit hier te verklaren, dat. alhoewel zulks door velen is miskend, dr. Lovink een ge voelig. goedhartig mensch is. Wanneer wij dan ook deze eigenschappen bij u in gelijke mate mogen terugvinden, kunnen wij ten deze opzichte tevreden zijn. Ik mag niet nalaiten bovenal uw aandacht te vragen voor de belangen der werkloozen. waar van er helaas in deze gemeente vele hon derden zijn. Wanneer wij hiier besprekin gen zullen hebben te voeren om de don kere wolken welke zich samen pakken, en deze belangen bedreigen dam hoop ik dat gij oog zult hebben voor het groote stuk volkskracht, hetgeen dreigt te werden aan getast, en hetwelk naar mijn meening, zooveel als mogelijk is boven financieele belangen moet worden gesteld. Ik begroet u. namens de Sociaal-Democratische ar beiders m deze gemeente, en ik vertrouw, dat. al hoewel zeer zeker de meeniingen wel eens met eikaar in botsing zullen ko men. het mogelijk zal zijm met u samen te werken Tenslotte sprak de secretaris, de heeT K. Salverda. het volgende: Toespraak van den heer Salverda. Hooggeachte Burgemeester, Mag ik, ook mede namens den Gemeen te-Ontvanger, de hoofden van d'ienst den inspecteur van politie en de chefs van de afdeelingen der gemeentesecretarie hier tegenwoordig, u hartelijk gelukwenschen met uwe benoeming tot burgemeester de zer gemeente en u het welkom toeroepen als onzen chef en leider, nu u uw ainbt aanvaard hebt Wanneer wij u als zooda nig begroeten, dan zeggen-wij gaarne onze volle medewerking toe, naar de mate on zer krachten bij de vervulling van uw iaak. Dat is niet zóó te verstaan, alsof wij zouden me enen dat wij die medewerking zouden kunnen verleenen en ook niet ver- leenen. Onze verhouding tegenover u als burgemeester is voor ieder onzer afzon derlijk niet precies dezelfde, maar zij komt voor ons allen in dit opzicht over een dat zij er een is van dienend karak ter. Tot medewerking zijn wij dus ver plicht en. geroepen Op de volle bereidheid om die te verleenen wilde ik nadruk leg gen Het zal ons blijdschap geven wanneer er tusschen u en ons een sfeer van ver trouwen en waardeering zal wezen welke aan den arbeid vreugde geeft Mij per soonlijk is u bij samensprekingen welke wij gehad hebben zeer welwillend en nu in uw rede niet minder zeer waardeerend tegemoet gekomen. Toen nu drie jaar ce leden een groot Nederlander een onder scheiding op wctenschacpeliik trebled horvo-i* cauca ontvinc. zei hij dat er een hoekje in zijn hart was waarin twijfel leefde of hij de onderscheiding wel ver diend had. Dezelfde stemming is er bij mij en nog een andere die ook bij hem was, namelijk c'ie van erkentelijkheid. Dankwoord van den Burgemeester. Na de verschillende toespraken heeft de burgemeester, gelijk gemeld, de verschil lende sprekers beantwoord. De nieuwe „Burgervader" sprak hierbij ongeveer het volgende De diverse sprekers hebben mij het wel makkelijk gemaakt. Min of meer ben ik klein geworden door alle woorden van waardeering. Dit is mij echter duidelijk: er is „vertrouwen", wat wij moeten zien te bestendigen. Ik herhaal al mijn werk kracht in dienst der gemeente te zullen inspannen, succes is echter a'leen te ver wachten als wij zullen mogen werken in de sfeer van vertrouwen. Eenige heeren n.l de heeren Ruting en van Kleef en den Uijl hebben mij een soort werkprogramma voorgesteld, zelfs de heer Ruting heeft het mogelijke uitgesproken dat Boskoop en thans Alphen tusschenstations genoemd kunnen worden op mijn verdere loopbaan. Dit heb ik niet verdiend en dit element moeten wij direct ver wegcijferen. Mogen wij lang in kracht en vertrouwen voor de belangen van de gemeente Alphen a d. Rijn samenwerken! Het „burgervader-zijn" is niet een gemakkelijke doch wel een aan gename taak. Moge de bevolking den weg naar mijn werkkamer en huis weten te vinden. Toespraak namens het Huldigings-Comité. Na zich nog gericht te hebben tot den secretaris den heer K. Salverda, verkreeg de heer J. B. Samsom namens de zich ge vormde commissie uit de bevolking het woord. Deze belichtte de tot standkoming van het comité, dat niets anders bedoelde dan den burgemeester eenige hartelijke woorden toe te spreken, de vriendelijke gezindheid van de bevolking jegens den burgemeester, de belangstelling en het me deleven op dezen dag te toonen. Hij wees voorts op dezen gewichtigen dag, zoowel voor de bevolking als burgemeester en noemde de benoeming van den heer Colijn als burgemeester dezer gemeente een goede keuze van de regeering. afgezien van elke politieke richting. Tevens op de belangrijk heid van het burgemeestersambt, waarin spr. hier belangrijke lijnen zag, n.l. de handhaving van het gezag onder welke omstandigheden ook en de bevordering van de welvaart, zoowel op sociaal en economisch gebied. Hij sprak voorts den wensch uit. dat de burgemeester ook de afgelegen gedeelten der gemeente niet zal vergeten en noemde de taak van een ma gistraat wel een moeilijke doch ook een schoone! Spr. verklaarde, dat de bevolking gaarne bereid is den burgemeester te vol gen en eindigde met den wensch, dat de burgemeester en zijn gezin zich spoedig in onze gemeente thuis zullen gevoelen en hij vele jaren onder Gods zegen hier zal mogen arbeiden. De burgemeester dankte den heer Samsom en het comité voor de hartelijke ontvangst wat voor hem een ware verrassing was geweest en verklaarde mede namens zijn echtgenoote dat deze ontvangst en de spontaniëteit der bevolking hen bijzonder goed had gedaan. Hij ein- digd met den wensoh dat zij de bevolking in het hen gestelde vertrouwen niet zullen mogen beschamen. Hierna werd deze plechtige vergadering van vele hartelijke toespraken gesloten. Hierop vertrok de burgemeester met zijn echtgenoote en fa milie naar het Huis der gemeente voor de aldaar te houden receptie. Tijdens de raadsvergadering had zich een groote schare belangstellenden voor het gebouw opgesteld, die het echtpaar Colijn op zeer hartelijke wijze toejuichte! Ds receptie. Ook voor de receptie in het Huis der gemeente eveneens op kwistige wijze met bloemen en planten versierd, bestond een buitengewoon groote belangstelling. Aan houdend hield de stroom van bezoekers aan! Onder de talrijke bezoekers zagen wij talrijke deputatle's van het gemeente-per soneel, afgevaardigden en corporatie's op kerkelijk, christelijk en maatschappelijk gebied; te veel om allen op te noemen! Tevens deden vele Middenstanders en vooraanstaande personen, predikanten en anderen van hun belangstelling blijken. Eerst tegen 6 uur werd de receptie beëin digd en keerden de burgemeester met Me vrouw en familie per auto naar hun nog tijdelijke woonplaats Boskoop terug. Ook thans werd het echtpaar door de groote menschenmassa. die zich had opgesteld, luide toegejuicht. Wij kunnen eindigen met te verklaren, dat deze hartelijke ontvangst van den nieuwen burgemeester voor deze, de zijnen en de bevolking een niet licht te vergeten dag is geworden! WEEKBLADEN. „Het Leven" brengt een serie interes sante opnamen van den „Oranje-Dinsdag onder den titel „Saamhoorigheid in crisis- dagen." Voorts momenten rond het pro ces van den Rijksdag en van de verfil ming van „de Jantjes." In „De Groene Amsterdammer" be spreekt Mr. A. C. Josephus Jitta de troon rede onder het hoofd „Een krachtig ge luid." Mr. Kropman, wethouder van Am sterdam schrijft over „Amsterdam en het nieuwe college Jordaan bespreekt eenige verrassingen in de filmproductie, o.a. de films „Het testament van dr. Mabuse", .Hen zekere mijnheer Gran" en „Die drei- zehn Koffer des Herrn O. F Ewgen Fe- dermann schrijft over Spaansche peper voor den tourist. In de Haagsche Post treffen wij artikelen aan over .Politieke verschuivingen". „Wat moeten modieuse mannen dragen?", „De situatie der suiker- en koffiemarkten", .De dirigent Ed. Flipse." Ook de ..Wereldkroniek" brengt vele foto's van den .Prinsjesdag"; verder het Rhodus der Hospitaalridders van Sint Jan en een beschrijving van de Moezel en haar gouden wijn. o TWEE STUDENTEN GEWOND. Bij het -ontgroenen te Utrecht. Te Utrecht zijn twee studenten gewond bU een ontgroenpartij. Zij bevonden zich ln een huis aan de Kromme Nieuwe Gïacht, waar verscheidene studenten op kamers wonen, die één der novieten dwongen op een ladder te klimmen, ^iie tegen de dak goot stond en daaraan was vastgebonden. Toen de noviet boven was. durfde hij niet meer naar beneden, zoodat een oudere jaars omhoog klom om te trachten hem te overreden. Beide jongelui stortten daarna omlaag. De oudere-Jaars viel in een paar struiken en kreeg een hersenschudding. De noviet kwam met zijn hooft op een ver hard gedeelte van een tuin terecht en was er erger aan toe. Beiden zijn in bewustc- loozen toestand naar de Academische Klinieken vervoerd. Daar zij nog niet ver hoord konden worden, valt niet na te gaan. of de ladder bezweken is onder hun te groot gewicht, of dat er aan geschud is, zooals sommige beweren. Hbld. VERDRONKEN. Gistermorgen is het 2-jarig zoontje van den heer Groote. wonende aan de Jan Gij- zenkade te Haarlem in de Jan Gijzen- vaart geraakt en verdronken. Omstreeks halftien was het knaapje met een z.g. sportkarretje buiten gaan spelen. Eenige uren 'later werd de kleine door de ouders vermist en is men op informatie uitgegaan. Buurkinderen vonden het kar retje aan den waterkant. De politie werd gewaarschuwd en na eenigen tijd dreg- gens werd het knaapje opgehaald De levensgeesten waren toen reeds geweken. m Giscermiddag is het l'/t-Jarig dochtertje van de familie Dopper te Wildervank in een onbewaakt oogenblik te water geraakt en verdronken. TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Gistermiddag is een auto, bestuurd door den heer A. Goekoop, wonende op het kasteel Essenburg bij Harderwijk, die naar Groningen reed, waar hij studeerde, nabij Dievenbrug (Dr.) in volle vaart door on bekende oorzaak tegen een boom gereden. De bestuurder werd binnengedragen in een boerderij ter plaatse. Dr. Van Nooten constateerde een zware hersenschudding en schedelfractuur. De auto is zwaar beschadigd. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De heer Th Arnoldussen. lid van den Gemeenteraad te Utrecht, is gistermiddag in de Rijksklinieken tengevolge van de verwondingen, die hij Zondag bekwam bij een motorongeluk op den Biltscheweg bij Beerschoten, overleden. ONDER EEN TRACTOR GERAAKT. Gistermiddag was de 16-jarige jonge dame K. van Lau, colportrice van de Noord-Nederlandsche Zendingsauto, wo nende te Winschoten aan het colporteeren te Buitenpost. Zij is op onverklaarbare wijze onder een zware tractor geraakt. In ernstigen toe stand is zij naar het Ziekenhuis te Gro ningen overgebracht en gistermiddag om vier uur aldaar overleden. BUITENLANDSCH GEMENGD. RECLAME. EEN PAEDAGOGISCHE BURGEMEESTER Te Zuidbroek had een 12-tal Jongens zich vermaakt door een groot aantal steenen uit een voetpad te deponeeren in een daarnaast gelegen sloot. Ze werden opgespoord en na schooltijd door den veld wachter gebracht bij den burgemeester Na een goede schrobbeering gaf deze het bevel, dat de steenen moesten worden. opgevischt en door de jongens persoonlijk ten gemeentehuize worden gedeponeer d Denzelfden dag werden reeds een goede honderd steenen bezorgd, maar de vis- ccherij zal worden voortgezet tot het bittere eind. „Msb." 7934 DE OVERSTROOMING SR AMP IN JOEGOSLAVIË. Uit het overstroomingsgebied van Slovenië worden verschrikkelijke bijzon derheden bekend In eenige plaatsen staat het water 3'/, M. hoog ln de straten. Het dorp Struga ls het meest getroffen Hoewel geen rivier of beek het dal doorstroomt, werd het dorp in minder dan een uur tijd onder water gezet. 50 Personen worden vermist. De andere konden zich, ten deele gekleed, in de bergen redden, waar zij twee dagen en nachten in groote bezorgd heid hebben verkeerd. Er dreigt thans ook een tekort aan levensmiddelen, omdat de te velde staande gewassen zijn vernield. De regeering van Joegoslavië heeft 200.000 dinar beschikbaar gesteld .voor hulpver leening. EEN WINDHOOS IN JAPAN. In een kustplaats bij Hakodate op het Japansche eiland Jesso. is Zondagmiddag op een plaats. 300 yards uit de kust. een windhoos opgekomen, welke landwaarts overal verwoestingen aanrichtte; 36 vis- schersbooten zijn door den wervelwind losgeslagen en afgedreven. WERVELSTORM TE SARAGOSSA. Te Saragossa heeft gisteren een wervel storm gewoed, die slechts 12 minuten ge duurd heeft maar waarbij hagelstcenen zijn gevallen als kippeneieren Er zijn 63 menschen gewond. Paarden op straat en vee ln de weiden zijn bij tientallen dood geslagen en ook aan huizen is groote schade toegebracht. Elfde, eoedkoope druk. Prijs gebonden f. 3.90. VOORHANDEN BIJ OUDE EN NIEUWE BOEKHANDEL Nieuwe Rijn 45. Telef. 885, Leiden PREDIKBEURT. ALPHEN AAN DEN RIJN. Lokaal v. Mandersloostraat: Woensdag nam. 71/4 uur, de heer Schoonerbeek van Lun teren. o NED. HERV. KERK. Beroepen: Te IJsselstein L. van Mastrlgt te Harderwijk, te Dorkwerd. A. Blink Kramer te Saaxum; te Saaxum (toez), J. E. Bos. te Steggerda: te Schiermonnikoog (evang.) H. de Weerd te IJmulden. Aangenomen: Naar Drachten (Evange lisatie I, M. D Gijsman. te Nieuwe Pekela. Naar Aagtekerke (toez.), J. G. Panhuise, cand en hulppred te Sloten (Amsterdam- West). Naar Haulerwijk. A C. Christoffel (oud-ind pred laatstelijk te Bandoeng), te Bilthoven naar Leermens (Gr.) H. Marra. te Huizinga, (Gr). Naar Nieuwe Schans. J A Swart te Kimswerd (Fr Naar Grljpskerke (Z), H A. Jellema vah Woubrugge. Bedankt: Voor Woudsend H. Marra te Huizinga (Gr.). GEREF. KERKEN. Drietal: Te Tienhoven P. Kuljper Jr. cand en hulppred te Hulzen; E Teunis, cand. te Enschedé; en H. J. Westerink, cand. te Nunspeet. Beroepen; Te Vlagtwcdde en Wcsterem- den, C G Bos. cand. te Uithuizen. Bedankt: Voor Wormer, B E. van Buuren te Hemelaan (Fr.) CHR. GEREF. KERK. Tweetal: Te Schiedam, H Visser te Dordrecht en P. Zurier te Alphen aan den Rijn Beroepen: Te Steenwijk, P. W Dam te Onstwedde. OUD-GEREF. GEMEENTEN. Beroepen: Te Kinderdijk, N. v. d. Kraat te Den Helder. JUBILEUM Ds. DE GROOT. Ds H J de Groot Gzn te Voorst, her denkt morgen den dag waarop hfj zich voor 25 jaar aan de Ned. Herv, gemeente verbond. De jubilaris werd ln 1872 geboren en ln 1895 candidaat in Zuid-Holland, om 14 Juli van dat jaar te O en N. Wetering het predikambt te aanvaarden. Vandaar vertrok hij in 1898 naar Zoeterwoude, welke standplaats hij in 1901 met Hattem ver wisselde. Vandaar ging hij in 1902 naar Leerdam en deed 27 Sept. 1903 intrede te Voorst. Ds. de Groot wenscht niet te jubllecren. PROF. Ir. J. H. JAGER GERLINGS. BIJ K B is. met Ingang van 19 September jl. benoemd tot hoogleeraar aan de Land- bouwhoogeschool te Wageningen Ir. J. H. Jager Gerlings te Zeist, onder gelijktijdige toekenning van eervol ontslag als In specteur van het Staatsboschbeheer te Utrecht. TOESTAND NIET VERBETERD. Het Zendtngsbureau te Oegstgeest giro No 6074 meldt ons het volgende: Met de clrie woorden hierboven moeten wij helaas aangeven, hoe wij er een week na ons vorig bericht voorstaan. De maand September ls bijna ten ©inde: wij hebben f 20 000 ontvangen in plaats van f 90.000, die noodig zijn en tegenover de f. 70.000, die het vorige Jaar in deze maand in kwamen. Dat de credieten voor de laatste drie maanden niet geopend kunnen wor den ten bate van het Indische werk, spreekt vanzelf, zelfs voor de helft van het kwartaal is er niet genoeg. De toestand wordt nu zoo, dat wij zuilen uitzenden, wat hier beschikbaar is. onder mededee- ling aan de zendelingen, dat wij niet meer kunnen beloven, dat ook voor de tweede helft van het kwartaal de gelden gezon den zullen worden. Toch moeten wij voortgaan alle pogin gen, die mogelijk zijn, te doen. om deze gelden te verzamelen. Een circulaire gaat er uit aan alle ons bekend personen, die in het zendingswerk belangstellen Wij kunnen niet anders doen, dan steeds maar weer de behoeften van het werk bekend maken. Maar wij gaan met zeer groote zorgen het eind van deze maand tege moet, dat tevens het eind van een kwar taal is zoodat wij ook dan een groot be drag noodig hebben voor de zendelingen met verlof en de gepensioneerden, om van de crediteuren hier te lande, zooab druk ker, stoomvaart-maatschappijen, leveran ciers der Zendingsschool enz, enz maar niet te 'preken Gelukkig, dat de nooden voortkomen uit den zegen op het werk in Indië zelf, want dat is het groote licht in de duisternis vari onze zware zorgen,

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 9