LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Dinsdag 26 September 1933 BUITENLAND. TELEGRAMMEN. Burgerlijke Stanrl v. Leiden UIT DE OMSTREKEN. SCHEEPSVERBINDINGEN. LAATSTE BERICHTEN BINNENLAND. AANBESTEDING. Namens B. en W. dezer gemeente ls heden aanbesteed: het bouwen van 55 een gezinswoningen en 't uitvoeren van sloot- otmplngen, rloleerlngs- en grondwerken op een terrein, gelegen tusschen de Lust hoflaan en de Os- en Paardenlaan Er waren 47 biljetten Ingeleverd, waarop als volgt was ingeschreven: v. d. Wal en v. Diepen, A'dam f. 155.000 N. v. Deursen, Gorlnchem154 975 M H. Hamers, Amsterdam,151.300 N.V. Jac. v. Gent, Amersfoort „151.200 Fokkens, Arnhem 150.000 J. Kuik, Amsterdam 149 600 De Bruin, Amsterdam 148.900 Busser en v. d. Veen, Amsterdam 148 450 Oudshoorn en Zn., Lelden 144.000 Fa. Beyer en v. d. Kuil, Den Haag 143.820 Fa. Ottenkamp, Enschedé 142 130 Zandman, Coevorden 141.900 Fa. de Boer en Dekker, Wormerv., „141494 Mljnders en Co., Dieren 141.000 Voordauw, Zwammerdam 139.800 Gesman en Zoetemeyer, Alphen 139.300 Warnaar, Lelden 139.039 Ing.bur. Bouwnijverheid Oegstg. 138.5U0 J, Bakker, Zaandam 137.790 Enschedesche Bouwnijverheid 137.000 H. en A. Lastdrager, Den Helder 136 002 Gebrs. Trebbe, Enschedé 136.000 Engelvaart en Kusters, Den Haag 135,100 Frohlich, Harllngen 132.900 J. v. d. Putten, Haarlem135 000 Boddaert, Den Haag 133.350 N.V. Bergshoef, Alphen,132.500 Joh, van Krcy, Rosmalen 132.500 Hoenders en Vos, Hengelo131800 De Jager, Bilthoven 131.300 Zaansche Coop. Bouwb. Wormerv. 131.000 Hannink, Lonncker 130 900 Lammers en Kok, Enschedé 130.200 Fa. Mul en Schreuder, Almelo 129.950 J. van Stegerhock, Pijnacker129.700 A. C. de Snaayer, Vlaardlngen 129.067 Van Hoek en Zn., Brlelle 129.000 v. d. Velden en De Jong, Oegstg,, 123.347 H. Geveke, Leeuwarden 128.200 Banders en Co., Goud3 127.847 K. Kuiper, Surhulsterveen 124 840 N. J. Merijn, Dordrecht 124.390 Alg. Haagsche Aannemingsmij..120.277 M. A, Brink, Leeuwarden 119 325 Meulink, Zwolle 119.200 Bartels, Zwolle 117 000 -o DE E.H.B.O. IN ACTIE. Voor een gelukkig slechts gefingeerd ongeval. Gisteravond omstreeks kwart over acht werden de leden der E.HB.O. opgeschrikt door het alarm van een ernstig tramonge val op den Rijksstraatweg, bij café Knil- nenburg te Oegstgeest. Precies 17 minuten daarna verscheen het eerste lid der brigade, mevr. M. de Haan, op het terrein van het ongeval. Binnen 20 minuten waren reeds 18 leden aanwezig, welk aantal geleidelijk steeg tot ongeveer 60, waaronder 31 gediplomeer den. Verschillende Inwoners der gemeente die de geruchten van een ramp vernamen, kwamen spoedig opdagen, doch bemerkten bij hun komst, dat er niets was gebeurd gelukkig. Het doel van dit alarm was dan ook uitsluitend een steekproef naar de paraat heid der brigade. En dat het daarmede gunstig gesteld ls, bewees de groote en vooral spoedige opkomst der leden. Dr. Renaud was met deze prestatie dan ook zeer ingenomen. Trouwens, hij was over het algemeen zeer goed te spreken over het werken en den geest ln de bri gade. Het alarmsysteem is zoo noodlg dag en nacht beschikbaar; de organisatie is ln alle opzichten voortreffelijk. Spoedig nadat het benoodlgd aantal ge diplomeerde leden aanwezig was, werd een aanvang gemaakt met de oefening. De groepleiders werden aangewezen, waarna allen gewapend met zaklantaarns ln den tuin, het vermeende terrein waar het ongeval had plaats gehad, op zoek gingen naar slachtoffers van het onge val. Bij de eerste oefening werden 5 perso nen gevonden min of meer ernsig gewond. De eerste verbanden werden na het onder zoek aangelegd en waar noodlg direct de geneesheer geroepen. Met het medegebrachte materiaal of eventueel daartoe ter beschikking staand hulpmateriaal werden de gewonden naar een centraal punt gebracht onder een aan wezige electrische lamp, stelde de dokter een onderzoek in en bracht daarna leder geval ln bespreking. Aan het einde van deze uitstekend ge slaagde oefening omstreeks 10 uur. dankte dr. Renaud de aanwezigen voor hun op komst. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: Wernlnk's Betonpaal. N.V. Hooge Morsch- weg 114 Lelden. Fabricage van en handel ln be- tonpalen en betonoplangers uitvoeren van fundeeringswerken enz. (Ned. Staatscou rant: 13 September 1933. Bijvoegsel Nr. 16Ó3). Directeur: P. A. Wernink, Wasse naar en J. J. G. van Hoek, Leiden. Maatsch. kap.: f. 10.000, waarvan geplaatst en ge stort: f. 3.000. Peka Fabrieken, Galgewater 18, Leiden. Fabricage van limonades, siropen, advo caat. tafelwater Bijvoeging uitgeoefend bedrijf: import van wijnen. o De heer D Zwart alhier is benoemd tot beëedlgd klerk aan het hypotheek kantoor cn kadaster alhier. Z.H.E. de bisschop van Haarlem heeft den weleenv. heer G. H. E. Mudde benoemd tol kapelaan van de St. Petrus- kerk alhier. Met de a.s. Winterdienstregeüne. aanvangende 8 October a.s. zal trein 3383 Lelden—Utrecht (vertrek 7.33 van Lelden) niet meer in Waarder en Harmelen stop pen. Bij de politie is een onbeheerd ge vonden heerenrijwiel te bevragen. In den afgeloopen nacht ls een koe ln den Oude-Singel te water geraakt. F.enlre brugwachters, agenten en nacht wakers wisten het dier met vereende krachten oo het droge te trekken De on bekende eigenaar kan zijn koe Sn ont vangst nemen bij den veehouder Roelofs aan de Haven. DE ALGEMEENE TOESTAND. De 14e Volkenbondsvergadering. Zooals wij gisteren reeds kort meldden, ls de 14e Volkenbondsvergadertog gisteren geopend. De zaal bood den gewonen aan blik. Daar de plaatsen ingenomen werden volgens de alphabetische volgorde vatn de landen in het Fransch zitten de Duitsche en Oostenrijksche gedelegeerden, onder welke laatste zich bondskanselier Dollfuss bevindt, dicht bij elkaar. Veel belangstel ling bestond voor de aankomst van mr. Goebbels, die in gezelschap van von Neu- rath en gezant von Keiler aankwam ln een auto. welke met een zwart-wiit-rood en een hakenkrulsvlaggetje getooid was. Toen dr. Goebbels het gebouw betrad, werd hij door de aanwezige Duitschers met den Dultschan groet begroet. De vergadering werd door, den. Noor- sclvai minister-president Mohwinkel ge opend met een toespraak, waarin dezé zeer openhartig over de mislukking van d,e tot nu toe gehouden internationale conferenties sprak en op de verantwoor delijkheid van de groote mogendheden wees. om spoedig een regeling van het ontwapenlngsvraagstuk tot stand te bren gen. Aan ontwapening gelooft thans bijna niemand meer en dit zal het geval zijn, zoolang de staten niet tot een economi sche ontwapening besluiten. De werkloos heid en de algemeene economische ellende vermeerderen de politieke spanning tus schen de volken Daarentegen zal een eco nomisch herstel ongetwijfeld in hooge mabe bijdragen tot een politieke ontspan ning en tot herstel van gezonde betrek kingen tusschen de volken Het negatieve resultaat van de Londen- sche conferentie is zeer te betreuren De geheele wereld vraagt zich af. om welke redenen de zorgvuldig voorbereide confe renties mislukken. De algemeene indruk over het verloop van de ontwapeningscon ferentie tot nu toe ls voor de volkeren zeer ontmoedigend, zoodat men zich moet af vragen, of deze conferentie het aanzien van den volkenbond niet meer geschaad dan gebaat heeft. Het ls noodlg dat de groote mogendheden het zoo spoedig mo gelijk eens worden over een positief en ondubbelzinnig program voor de ontwape ning. Met warme woorden betuigde Mohwinkel zijn instemming met het vier mogendhe- denverdirag. Hij wees er op, dat de tegen stelling tusschen Duitschland en Frankrijk algemeen ongevat wordt als de oorzaak van den ellendigen wereld toestand. Om deze redenen koestert men thans bijzon dere verwachtingen van het vier mogend- hedenverdrag en hoopt dat daardoor de weg voor een overeenstemming en mis schien voor vriendschap gebaand zal wor den. Dit pact kan, door den geest van het pact van Locarno gedragen, het verscheur de en verdeelde Europa weder doen aan eensluiten. De begrippen broederschap en gelijkheid zijn op het oogenMlk uit Europa verdwenen. Mohwinkel besloot zijn rede met het aanhalen van de woorden, die Stresemann en Briand op de volkenbomds- verzaderlng van 1929 over de samenwer king en de overeenstemming tusschen de volken gesproken hebben Met 30 van de 53 uitgebrachte stemmen koos de Volkenbonds-asseinblée den Zuid- Afrikaanschen gedelegeerde Charles Te Water, hoogen commissaris der Zuld-Afri- kaanscbe Unre te Londen, tot president van de 14de Assemblée. Onder luid applaus hield de jeugdige vertegenwoordiger der Zuid-Afrikaansche Unie een korte rede waarin hij met na druk wees op de noodzakelijkheid van overeenstemming tusschen de mogend heden. De Mexicaansche vertegenwoordiger Najera werd tot ondervoorzitter gekozen tezamen met Daladier, von Neurath, Sir John Simon. Alois! en den Perzischen mi nister-president. Foroughi. Het bureau bestaat voorts uit de voorzit ters van de vijf groote commissies. n.L Motta, Carton de Wiart, Fotltsj, De Ma- dariaga en Hesselgreen-, en uit den voor zitter van de commissie voor de geloofs brieven en dien van de voorstellen-com- mtssie. De Nederlandsche regeering heeft bij hetpresidium van den Volkenbondsverga dering thans het voorstel Ingediend den Volkenbondsraad op te dragen onverwijld de kwestie der Duitsche vluchtelingen te behandelen in economisch, financieel en sociaal opzicht. De Nederlandsche regee ring wijst er in een kort voorstel op, dat door de emigratie der Duitsche vluchtelin gen in de Nederlanden een toestand ls ge schapen, welke zekere maatregelen van wege de Volkenbond noodzakelijk maakt. Thans wordt overwogen of het voorstel der Nederlandsche regeering ter behande ling zal worden gegeven aan een der groote commissies van de Volkenbonds vergadering. De Nederlandsche regeering heeft reeds eentgen tijd geleden de regee ringen te Berlijn. Parijs, Brussel en Praag langs diplomatleken weg van haar voor nemen op de hoogte gesteld de kwestie der Duitsche vluchtelingen in den Vol kenbond ter behandeling voor te stellen. Zij heelt er evenwel met nadruk op ge wezen. dat zij deze kwestie wil laten be handelen onafhankelijk van alle politieke overwegingen slechts van technische zijde, aangezien juist met het oog op de groote werkloosheid de Duitsche vluchte lingen voor de betreffende landen een nieuwe ernstige belasting beteekenen. Particuliere besprekingen hadden plaats tusschen von Neurath en Norman Davls, terwijl Dollfuss bezoeken bracht bij de Belgische en Nederlandsche delegaties. Gistermiddag omstreeks halfvijf ls de 31-jarige W. P. den H. uit Oegstgeest op de Middelstegracht van zijn auto geval len. waardoor hij een lichte hersenschud ding bekwam en door dein E. H D. naar het Dlaconessenhuls moest worden over gebracht. De dienstplichtigen van oudere lich tingen dan van 1934, behoorende tot het bereden gedeelte van het 6e regiment \eldartillerie en bestemd voor den dienst als treinsoldaat. aan wie uitstel van op komst ln werkeüjken dienst is verleend tot het tijdstip van 1 tot 10 Januari 1934, behooren bij de treinafdeellng der eerste artilleriebrigade te 's Gravenhage 4 Dec. e.k. onder de wapenen te komen. DUITSCHLAND. Tegen schijnheiligheid. De chef van den staf der S.A., Roehm. heeft een proclamatie uitgevaardigd, welke gericht ls tegen de schijnheiligheid. Dat deze in den laatsten tijd orgiën viert, is niet tegen te spreken. Zoo werden bijv. voor het co6Stuum en het verblijf ln bad inrichtingen de meest onzinnige bepalin gen uitgevaardigd. De Duitsche vrouw wordt verboden zich te poederen of in lokalen te rooken. In de groote steden moeten alle buiten deze bekrompen op vattingen vallende inrichtingen van ver maak worden opgeheven. Dat alles gebeurt naar het schijnt, in het gevoel van hei lige verantwoordelijkheid voor het welzijn van het volk. Uit den laatsten tijd zUn opnieuw be richten ontvangen, dat ook S.A. S.S.-lei ders en mannen zich in het openbaar opwerpen tot zedenmeesters en vrouwe lijke personen ln badinrichtingen of op straat hebben lastig gevallen. Er moet eens vooral ondubbelzinnig worden vast gesteld, dat de Duitsche revolutie niet gewonnen ls door bekrompen menschen, schijnheiligen en zedelijkheidsapostelen, maar door revolutionnaire strijders. De taak der S.A. bestaat niet in het waken over de kleeding, de gelaatstrekken of de kuischheid van anderen maar om Duitsch land omhoog te brengen door een vrijen en revolutlonnairen strijdgeest. Daarom verbied ik alle leiders en manschappen der S.A. en S.S. hun activiteit op dit gebied te ontplooien en zich te maken tot handlangers van moraal-aesthetici Dat dit noodig ls, bewijst het volgende: Wegens onbeschaamd optreden tegen eenige S.A.-mannen zijn te Keulen twee meisjes tot 14 en 25 dagen gevangenisstraf veroordeeld De meisjes, die naar 'n ver Jaarspartijtje waren geweest, fuifden in een café. waar S.A.-mannen zaten, nog een beetje na en staken daarbij een sigaret op Een der S.A. mannen herinnerde hun er toen aan, dat de „Duitsche vrouw niet ln het openbaar rookt", waarop de meisjes op niet zeer beleefde wijze hun meening over het rookverbod te kennen gaven. Het resultaat was dat zij gearresteerd werden. DE VATICAANSCHE STAAT. De betrekkingen tot de sovjets. De mogelijkheid bestaat, dat er pogingen worden gedaan door den H. Stoel en de sovjet-regeering om te komen tot een nor malisatie der betrekkingen. In Vaticaansche kringen merkt men op, dat de H. Stoel nooit in de kwesties van den constitutioneelen vorm der staten heeft willen ingrijpen. De sovjet-staats vorm van Rusland zou dus geen beletsel zijn voor het sluiten van een concordaat. De H. Stoel neemt het standpunt in, dat vrijheid van eeredienst aan de Kerk moet worden toegekend en dat de nriesters hun bediening moeten kunnen uitoefenen. Van zijn kant zou de H. Stoel de geeste lijkheid aansporen, zich niet te mengen in de politiek van den staat. o VEREENIGDE STATEN. Een half millioen ton rails voor de spoorwegen. President Roosevelt heeft gistermiddag een conferentie bijeengeroepen met kop stukken uit de staalnijverheid, ten einde te onderhandelen over een order van een half millioen ton rails voor de Amerikaan- sche spoorwegmaatschappijen. Deze groote aankoop, welke een onderdeel vormt van het openbare bouwprogram, zal door de Amerikaansche regeering worden gefinan cierd. o— CHINA. Dc toestand in het Verre Oosten. Vijf Russische ambtenaren van den Noord-Mandsjoerljschen Spoorweg, w.o. Kaline, chef v. d. afdeeling machinerieën, Nyboelov. chef van de afdeeling locomo tieven, Ablos, chef van de afdeeling rol lend materiaal en Kyblin. chef van de financleele afdeeling zijn aangeklaagd en gearresteerd, beschuldigd van het schen den van vertrouwen. Zij zullen worden in gesloten. Volgens het communique van de politie moeten de bijzonderheden hangende het onderzoek worden geheim gehouden, doch de huidige actie heeft geen politieke be doeling. De actie heeft slechts ten doel de organisatie van den Noord-Mandsjoe- rijschen Spoorweg op te helderen. CUBA. Gevaar voor de vreemdelingen. Uit Havana wordt gemeld, dat de vijan dige houding jegens vreemdelingen op Cuba. in het bizonder jegens de Ameri kanen, toeneemt. Tal van Engelsehe en Amerikaansche families bevinden zich in groot gevaar, aangezien zij door commu nisten worden bedreigd. De Amerikaan sche torpedobootjager Hamilton zal bij Tanamo 16 Engelsehe en Amerikaansche onderdanen aan boord nemen. Een Engel sehe lichte kruiser bevindt zich ln de buurt om eventueel met de Amerikaansche oorlogsschepen mede te werken aan de bescherming der Engelsehe onderdanen De Amerikaansche consuls op Cuba hebben er bU hun landgenooten op aan gedrongen zich naar de kust te begeven om binnen het bereik der Amerikaansche oorlogschepen te zijn, Amerikaansche ambtenaren onderhandelen met stakers over de eventueele vrijlating der bedreig de buitenlanders. Uit Washington wordt gemeld, dat, ter wijl de Cubaansche parlementaire par tijen bereid schijnen onder den druk van de catastrophale. economische en politieke situatie tot overeenstemming te komen over een coalitiekabinet, president Roose velt met het oog op de chaotische toe standen tn het binnenland van Cuba den Amerikaanschen marinestrijdkrachten ln de Cubaansche wateren Instructie heeft gegeven, eventueel zonder ruggespraak met het staatsdepartement mariniers aan land te zetten, indien het leven of de eigendommen van Amerikaansche staats burgers in gevaar zouden komen. TEGEN DUITSCHLAND. GENEVE, 26 Septemba (Reuter) De L.teinationale conferentie der vereenigin- g-n var oorlogsverminkten en oud-front- strijders heeft eenstemmig een motie aan- geromen, waarin er op gewezen wordt, hoe de gebeurtenissen in Duitschland een ge vaar betec&enen voor den vrede. Va dei besloten Se congresleden om de oorlogsmachten te ontmaskeren, die zich achter huichelachtige vrodesverklarlngen verschuilen en hiertegen zich te weren. Dc wei.sch werd uitgesproken dat de ontwapeningsconferentie niet uiteen zal gaan, alvorens beslissingen te hebben .ge nomen inzake c n controle op de bewape ning en den particulieren wapenhandel. o VENIZBLOS IN TURKIJE. ISTANBOEL, 26 Sept. (Reuter). Vant- zelos en zijn vrouw zijn te Istanboel aan gekomen. waar zij werdeei ontvangen door Ismet Pasja en Tewfik Rushdi Bey.. o HERRIOT'S ZIEKTE. LYON, 26 Sept. (Reuter). De toestand van Kerriot ls stationnair, maar zijn tem peratuur is aanzienlijk gedaald. o DE DUITSCHE ECONOMIE. MUENCHEN, 26 Sept. (Wolff). In een hier gehouden rede zeide de rijksminister van economie dr. Schmitt o a., dat ei in de rijksregeering niemand was. die zich van het morfinespultje der inflatie eenig succes voorstelde. Hij waarschuwde tegen alle dwangmaat regelen in het economisch leven. De alge meene grondbeginselen der economische politiek van het Duitsche rijk waren zoo weinig mogelijk vernietigen, zooveel mo gelijk bevorderen en opbouwen. De taak van den staat was te contro- leeren, maar niet ingrijpen. Verlaging der belastingen, daling van den rentevoet, her- stol der kapitaalmarkt dekking der uitga ven van rijk en landen, het stabiel houden van loon- en prijsniveau, dat alles behoor de tot de taak der regeering, aldus mi nister Schmitt. HIRTSIEFER NAAR EEN CONCENTRATIE- KAMP. ESSEN, 26 Sept. (V-D.) De voorm. Pruisische minister voor sociale zaken, Hirtsiefer, is hedenmorgen te 7 uur naar het concentratiekamp Wupperthal-Beyen- burg overgebracht. o GETEISTERD MEXICO. MEXICO, 26 September. (Reuter) Alle verbindingsmiddelen met Tampico zijn verbroken, slechts per radio worden be richten ontvangen. Het eenige offieieele bericht, dat tot nu toe ontvangen ls, is dat van den mili tairen commandant, die berichtte dat drie kwart van de stad vernield is en dat velen zijn gedood of gewond. De minister van binnenlandsche zaken Vasconceles, die zich met hulp-colonnes naar de plaats des onheils heeft begeven deelt mede, dat de materieele schade on berekenbaar is. Volgens een draadloos bericht van het meteorologisch instituut is de Panuco- rivier buiten de oevers getreden, duizen den personen zijn dakloos. Ciudad en Victoria hebben eveneens van de overstroomingen geleden, het gehetóe Noordelijke gebied wordt bedreigd, de ge weldige regens vergrooten nog het gevaar. Men vreest, dat de schade, welke de tornado aan de oogst heeft aangebracht, aanzienlijk is. Te Tampico is het burgerlijk ziekenhuis, het spoorwegstation en het douanegebouw door den tornado geheel vernield, bijna alle andere groote gebouwen van de stad zijn zeer ernstig beschadigd. Men vreest, dat honderden levend be graven zijn onder de puinhoopen. Te Cardenas zijn 20 personen om het leven gekomen. Hier bezweek de spoordijk, waardoor de geheele stad overstroomd '.verd De buitenwijken worden bedekt door een modderlaag van zes voet dik, waar door men niet naar de slachtoffers kan zoeken De schade welke over het geheele land aan de spoorwegen is toegebracht, wordt op een millioen dollar geschat. GEBOREN Isaac, z. van 1. Mooten en P. Riet hoven Lena, d. van L. Develing en C. Chr. Pracht Lydia Willemina, d. van J. Kasteelen en W. J. de Bruin Jacob, z. van A. Beets en A. Moleman Elisa beth, d. van J. Verbaas en D. S. Sepers Henry, z. van P. Fïeman en C. Dragt Petrus Bernardus, z. van C. v. Diemen en C. C. H. Langezaal Cornelia, d. van G. J. Bouman en E. Gorthuis Johannes Jacobus, z. van A. de Neef en M. v. Weizen Neeltje, d. van J. v. Ek en W. Lomeyer. GEHUWD. J J Slingerland, j.m. en L. Nieuwen- huizen, j.d. N. G. H. de Wilde, j.m. en M Th. Neerincx, j.d. I. Jansen, j.m. en M v. Es, j.d. L. C. J. M. Linssen, j.m. er. H. Chr. M. Bots, j.d. OVERLEDEN G. de Groof-v. Donkelaar, vr. 09 jaar F. Jansen, m. 58 jaar H. A. M. Monnink- hof m. 29 jaar P. Mazurel, m. 55 jaar Th. A. M. Koomen, z. 11 jaar. VOORHOUT Het werkloozen-comité. Naar wij vernemen zullen van October af de collectanten van bovengenoemd comité, weer hun wekelijkschen rondgang door de gemeente maken, om het moEeIi,k te maken dat ook in den komenden winter het leed der werkloozen zooveel mogelijk verzacht wordt. Het comité wekt alle ingezetenen op, de dames niet teleur te stellen, doch iedere weelt hun gave in het busje te deponeeren: Er zullen in den komenden winter waarschijnlijk een zeer groot aantal werkloozen zijn en de on kosten dus ook aanmerkelijk hooger! VOORSCHOTEN Burgerlijke Stand. Geboren: Theodorus, z. van Th. van Eoheemen en J. Tijssen; Jan Oerrit, z van J. J. van Leeuwen en A. v. Klaveren Overleden M. A. W. Rink, geb. de Mou'in 83 jaar; W. R. Martens, 60 jaar. Ondertrouwd: Jac. van Leeuwen, 26 jaar cn B. van de Peppel, 23 jaar. Getrouwd: C. Verzijl en J. K. Riethoven o WARMOND. De H.H. Wijdingen. De Bisschop van Haarlem heeft in de Kapel van het Theologicum alhier de vol gende H.H. Wijdingen toegediend: De H. Wijding van het Diaconaat aan de heeren P. C. B. Andriessen, F. J. A, Bank, G. F. de Beer, A. J. G. Bergman, A. Ch. W. Berkhout, J. P. van Beukering, A. F. Bisschop, S. de Bot. P. B. Bottelier, A. G. F. Burcksen, J. N. Buys, A. C. Cras, J. M. Dijsselbloem, A. V. M. Eijckelliol, P. A. J. Geven, W. B. Hermans, C. P. J. J. Herzberg, P. J. J. Hofstede, E. J. M, Hupperetz, J. P. de Jong, P. J. Krom, W, A. Nicolaas, Th. van Niekerk, J. Ouds hoorn, S. N. Peereboom, J. H. A. Remmer, P J. Roessen, P. G. M. Schoonebeek, H. Steur, L. A. M. van Teijlingen, C. W, Thomas, J. J. Tuyp, W. G. Tweehuysen, C, A. Tijssen, C. W. J. Wenneker, J. G. M Willebrands, Th. H. J. Zwartkruis. Vervolgens de H. Wijding van het Sub diaconaat aan de heeren: D. de Wit, B, A. van Zijl. Tenslotte de mindere Wijdingen aan de heeren: A. Groen, H. B. A. M. Kemna, J. P. Raaphorst, C. A. M. Snelders. WASSENAAR. Tegen H. alhier werd verbaal opge maakt wegens overtreding der winkelslul- tlngwet. Mevr. M. uit Voorburg gaf kennis van het feit. dat haar auto bestuurd door dr. D. uiit- Rotterdam in het Meyendel beko geld was door een groep jongens. Toon rij gewezen v/eTden od het. verkeerde van hun daad maakte de leider van de groep zich zoo boos. dat hij een ruit vam de auto In sloeg. V D. uit Den Haag deed aantifte van het feit, dat hij to een café alhier door zijn stadgenoot F. mishandeld was. De navolgende schepen zijn morgea radiotelegrafisch te bereiken via het kusl- station Scheveningen Radio. Baloeran, Chr. Huygens, Colombia, Flan- dria, Indrapoera, Kota Baroe, Kota Pinangi Orania, Oranje Nassau, Poelau Bras, Po€- lau Roebiah, Simon Bolivar, Sibajak, Sta tendam, Stuyvesant, Veendam, Volendam, Zeel an dia. Bij verzending van een radiotelegram via Scheveningen Radio bedragen de totale kosten 44 cents per woord. STUDIEVEREENIGING VOOR LUCHTBESCHERMING. Als gevolg van een daartoe in breed» leringen te kennen gegeven verlangen is hier te lande opgericht een Studieveree- niglng voor Luchtbescherming, welke zich ten doel stelt: lo. bestudeering van de volkenrechte lijke beschermingsmiddelen tegen den luchtoorlog ln aansluiting aan de ontwik keling van de internationale rechtsge- dachte ln en door den Volkenbond. 2o. bestudeering van de middelen, welke het Nederlandsche volk meerdere bekend heid kunnen verschaffen omtrent de wb2-- waarop de gevaren van luchtaanvallen kunnen worden voorkomen of worden beperkt Het bestuur bestaat uit de heerenP L. de Gaay Fortman, burgemeester van Dor drecht, voorzitter. Mr. L. B. J. van Oppen, burgemeester van Maastricht. A. van Walsum, burgemeester van Vlaardlngen. P. Bergmeyer, burgemeester van onsi- wedde. Mr. J .J. P. C. van Kuyk. burgemeester van Veenendaal. A. P. Scheltus, burgemeester van Michielsgestel. n. P. van Rees, burgemeester van POP6 drecht. H. Bierman, Middelburg. A. Duiker, 's-Gravenhage, secretaris Mr. Th. G. Donner, 's-Gravenhage. P« ningmeester. -o DE ZAAK Ds. BERKHOFF. Hij heeft zich aangesloten bij Ned. Herv. Kerk. Naar wij vernemen heeft ds. A. M hoff, gewezen predikant bil de Chr Gem te Sneek, zich aangesloten Ned. Hcrv. Kerk te Sneek. Ds:,v„,n|rdr- heeft het plan zich aa- een rf)ks sitelt verder te bekwamen voor De dikambt in die kerk.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 2