LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 25 September 19 V.I.O.S— ALPHEN I 1—3. Een verdiende zege. Ook ln den eersten uitwedstrijd mocht het Alphen gelukken belde kostbare puntjes mede naar huis toe te brengen door de Hagenaars in eigen huis een ne derlaag toe te brengen. Over het geheel vertoonden de V.I.O.S.-spelers een onsa menhangend spel. Na de rust had Alphen vrijwel het beste van het spel en kwam vooral de voorhoede, die voor de rust niet veel van terecht bracht er beter in, zoodal de Haagsche keeper eenige gevaarlijke momenten kreeg te door staan. Vooral het werk van linksbuiten Bezemer was zeer goed te noemen terwijl de achterhoede bij Blnnenkamp en Tuinenburg in goede han den was. Van strijd is aanvankelijk niet veel te zien. Alphen speelt tegenwind en komt 't eerst ln het offensief. Bij een goed opge zetten aanval moet de keer>er der thuis club handelend op treden Ook de Hage naars, die nu strijd gaan geven, hebben echter geen kans de verdediging te passee- ren daar Blnnenkamp met verre trappen zijn terrein weet te zuiveren, terwijl de Aiphen keeper ook op zijn qui vive is. Verschillende kansen worden zoowel door Alphen als V I O.S. om hals gebracht en geen der partijen weet voor rust het net te vinden, zoodat wordt gedraaid met blanco stand. Na de rust ls het de thuisclub die het eerst strijd geeft. De verdediging van Alphen geeft echter geen kamp en keeper Tuinenburg treedt beslist op. De door V.I.O.S reeds talrijke keeren opgezette buitenspelval, meerdere malen reeds met succes, speelt haar tenslotte parten, als Windhorst op een gegeven moment haar verdediging passeert en op keurige wijze voor Alphen de leiding weet te nemen 01. De gevaarlijke aanvallen, die de Hagenaars nu op zetten, worden voorloopig door de verdediging der gasten gekeerd. Bij een dier aanvallen komt v. d. Leek echter zoo danig in het nauw dat hij het leder in eigen doel schiet 11. Hoewel wij reeds denken dat V.I.O.S.. dat in deze periode sterker lijkt, spoedig de winnende goal zal scoren ls het juist Alphen dat door Ram met een goed geplaatst schot de" leiding herneemt 1—2. Kort voor het einde ls het tenslotte midhalf W. Dijkman die de Haagsche verdediging weet te passeeren en nr. 3 in de touwen kogelt 1—3. De thuisclub tracht haar achterstand nog wel in te halen, doch de Alphen verdediging houdt stand, zoodat weldra scheidsrechter Sterke het einde aankondigt met een verdiende overwinning voor Aiphen. De leiding was goed. HILLINEN—LAAKKWARTIER 3—9. Onvoldoende verdediging. De groote nederlaag, die Hillinen leed tegen het in hoog tempo spelende Haagsche Laakkwartier, komt in hoofd zaak neer op de blauw-wltte verdediging, die nu C. v d. Leeden op de ziekenlijst staat, een rammelend aspect' gaf. De op name van den jeugdigen speler Bol was een mislukking. Van der Schrier en Van Waveren, die den vorigen Zondag het leeuwenaandeel hadden in de overwin ning op AS.C., konden wij gisteren niet meer terug! En speciaal de Hillinen-aan- voerder maakte dezen middag een paar groote fouten, die blauw-wit voor de rust op twee doelpunten kwamen te staan. Van der Jagt in 't doel had er weinig het oog in, en het ls ons een raadsel hoe hij er toe kwam om zonder eenige moeite de laatste goals te laten glippen. Hillinen begint met eenige heftige aan vallen en dringt Laakkwartier op eigen helft terug. Willemse is niet gelukkig, wan neer hij zich tegenover den keeper be vindende. op het laatste oogenblik van den bal wordt afgewerkt. Juist de gasten ne men de leiding, door toedoen van hun rechtsbinnen, die hard inschiet. 0—1- Toch wordt het harde werken der Hillinen- voorhoede beloond en Willemse weet den bal onder den doelman door in te schieten 11. Een fout in de achterhoede kost Hil linen een doelpunt. 12, en nog geen drie minuten later is het de snelle linksbuiten der Hagenaars, die hoog voor doel zet en hard verdwijnt het leder in het net. 1—3. Even na de hervatting'denken wc Hil linen te zien ophalen; Freeke die wel de meest doortastende speler der voorhoede was, smaakt het genoegen er 23 van te maken, maar niet zoodra valt Van der Jagt finaal over den bal heen (241, of Hillinen gelooft het dan verder wel, en erg verstandig is het van den Hillinen- aanvoerder niet om z'n elftal te veran deren. Zeker niet om zelf als voorhoede speler te gaan fungeeren. Den Haag voert al heel gemakkelijk de score op tot 82. Hierna maakt Willemse 83. waarna Laakkwartier de scoore sluit. Einde 39. Noemen we bh Laakkwartier de links back en de beide vleugelspelers, die op vielen door hun goed spel. Bij Hillinen speelde Freeke en J. Cop voor dc rust een goeden wedstrijd Scheidsrechter Henne- beeke voldeed goed. behoudens enkele dui delijke off-side gevallen. ROODENBURG II—U.V.S. IV 2—1. Roodenburg onderneemt de eerste aan vallen. doch de U.V.S.-verdediging weet voorloopig alle gevaar te keeren. Lang zaam werkt U.V.S, zich dan los en haar voorhoede komt weldra in actie. Verhoven krijgt een fraaie kans om te scoren, doch geheel alleen voor het Roodenburg-doel schiet hij hard en hoog over. Even later doet Roodenburg het beter. Weerlee krijgt ln vrije positie den bal goed toegespeeld, dribbelt er goed van door en geeft met een tam gericht schot zijn club de leiding (10). Kort daarop heeft Roodenburg andermaal succes als haar rechtsbinnen uit. een troughpass U.V S. voor de tweede maal het nakijken geeft (2—0). U.V.S. pakt nu goed aan en weet nog vóór rust met een kogel van Verhoven den stand op 2—1 te brengen. Na de rust wordt er van beide kanten hard gewerkt. In beurten zijn de partijen ln den aanval, maar de verdediging van L'.V.S. als die van Roodenburg zijn goed op dreef en weerstaan eiken aanval. Zoo verstrijkt de tweede speelhelft zonder dat er gedoelpunt wordt en als de scheids rechter het einde aankondigt heeft Roo denburg met moeite maar verdiend ge wonnen. ALPHIA—A. S. C. 3—2. Een aantrekkelijke wedstrijd. Een keurige partij voetbal, een 32 over winning en een enthousiast publiek, zie daar de resultaten, welke Alphia gister middag in haar eersten competitie-wed strijd heeft verkregen als belooning voor de harde training die zij in den afgeloopen zomer achter den rug heeft. Het is wel heel lang geleden sinds men aan dc Nieuwe Sloot een hoogstaande wedstrijd te aan schouwen kreeg Welnu, de strijd tegen het Leidsche A S C. gistermiddag was er weer eens een van den ouden stempel. Ondanks dat Alphia zich de meerdere van A.S.C, toonde, hebben de Oranjehemden op het kantje af gewonnen en hoe dit in z'n werk gegaan is. geeft het volgende verslag weer. Alphia begint wat zenuwachtig, zoodat de reeds spoedig verkregen kansen, niet worden benut. Het blijkt echter een kwestie van de eerste minuten te zijn, want spoedig heeft de thuisclub haar vorm te pakken en valt haar voorhoede zoo fa natiek aan. dat Josson c.s. alle zeilen moeten bijzetten om onheilen te voorko men. Door den druk die Alphia op het AB.C.-doel uitoefent, kan de Leidsche mid denlinie geen voldoende aandacht aan haar voorhoede schenken, waardoor deze geheel geisoleerd is. Het eerste doelpunt ontstaat, wanneer Alphia even buiten het strafschopgebied een vrijen trap te nemen krijgt Hoewel de A.S.C.-doelman, geflan keerd staat door twee zijner spelers, weet Zwaan met een keurig hard schot in den benedenhoek te doelpunten. 10. A. S. C. tracht zich dan wat los te werken, wat haar gedeeltelijk gelukt. Radstok moet enkele malen handelend optreden wat hem goed afgaat. Spoedig wordt het spel echter weer verplaatst naar de AS C.-helft, waar de Alphia voorhoede eenige prachtige kansen krijgt, welke verloren gaan doordat het te mooi gedaan wil worden- Toch is het in deze periode dat A. S. C. gelijk maakt. Vanuit de achterhoede wordt een bal fraai over het opgedrongen Alphia- backstel geplaatst, waardoor de Leidsche middenvoor er alleen vandoor gaat en Radstok geen schijn van kans laat. 11. Voor de rust krijgt de Alphia-midvoor nog een fraaie kans om de leiding te heroveren maar alleen voor doel staande, schiet hij juist naast den verkeerden kant van de paal Hierna is het rusten. Na de hervatting zijn de eerste aanvallen voor AB C- Midvoor Koreman weet door zijn tactisch opstellen telkens de Alphia- veste te bedreigen, doch hij heeft te weinig steun van zijn medespelers waardoor kans op succes gering blijft. Spoedig is Alphia weer in het offensief en onderneemt aan val op aanval maar Josson en dc Jong met keeper van Breen kennen geen genade en keeren alles. Toch kan een doelpunt niet uitblijven. Zwaan heeft al eens onfortuin lijk tegen de lat geschoten maar niet ont moedigd houdt Alphia vol. Maar het doel punt komt juist waar men het niet ver wachtte. Een snelle Leidsche uitval. De bal vliegt eenige malen langs het doel en komt tenslotte terecht bij den linksbuiten, die voor open doel staand, de kans dankbaar accepteert en onhoudbaar inschiet. 1—2. Alphia is even de kluts kwijt en het scheelde maar weinig of dat had haar een derde doelpunt gekost- Het slecht gericht schot van van der Leeden ging echter naast. Uit een vrijen trap wordt door Koreman keihard tegen de lat geschoten. Nog 10 minuten is er te spelen en het pu bliek begint zich te roeren. Met een ne derlaag voor oogen zet Alphia de tanden op elkaar. Het tempo wordt ineens opge voerd en dan blijkt dat A.S.C. dat tempo niet meer kan volgen. Wel wordt er zoo goed mogelijk verdedigd maar het weg werken wordt steeds slechter en wanneer Zwaan een bal goed krijgt toegespeeld, weet hij zich handig vrij te maken en schiet onverwachts in den uitersten doel- hoek. waarmede de stand weer gelijk Is. 2—2. In de laatste vijf minuten gaat Bout hoorn er alleen van door Een schuin langs den grond ingeschoten bal blijkt den doelman te machtig en Alphia leidt met 3—2. Met dezen stand komt dan het einde van deze in zeer goede verstandhouding en onder bekwame leiding gespeelden wed strijd. De uitslag gaf de juiste verhouding weer. BODEGRAVEN II—H.V.V. III 2—6. Het tweede elftal van Bodegraven bond met een naar alle waarschijnlijkheid thans voor de laatste maal gehavende ploeg thuis den strijd aan tegen H.V.V. III. Al spoedig blijkt, dat de geel-zwarte Hage naars Individueel beter spel geven dan de thuisclub, bij wie vooral gedurende het eerste kwartier het in vrijwel alle linies geducht rammelt. Dat de gasten in deze periode den Bodegravendoelman slechts eenmaal met een fraai hoog schot wisten te passeeren, moet in hoofdzaak worden toegeschreven aan de slechte schutters- capaciteiten hunner voorhoede, die tal van fraaie kansen onbenut liet. Na 15 minuten spelen is het de rood-zwarte linksbinnen, die na fraai samenspel met een harden schuiver den Haagschen doelman geen schijn van kans geeft. 11. Aangemoe digd door dit succes, begint Bodegraven er thans beter in te komen en een tijd lang golft het spel van doel tot doel. De Hagenaars nemen de leiding als bij een snellen aanval de doelman van Bodegra ven verzuimt uit te loopen, 1—2. Vanaf den aftrap volgt een goed opgezette Bode- gravenaanval. het leder belandt bij den linksbuiten, die keurig voorzet, waarna de middenvoor binnen het beruchte gebied op onbehoorlijke wijze van den bal wordt ge werkt. De hiervoor toegestane penalty wordt benut en ten tweede male staan de partijen op gelijken voet, 22. Missen van de Bodegravenverdediging stelt de geel zwarten in staat, met een hard schot ten derden male de leiding te nemen, 23. Als dan de Bodegravenkeeper met een lagen schuiver wordt verrast, speelt Bodegraven een verloren wedstrijd, vooral wanneer eéh voorhoedespeler der thuisclub kans ziet voor een inmiddels door den Haagschen keeper verlaten doel nog naast te schie ten. Nogmaals scoort H.V.V., 25. Als wegens vermeende onjuiste aftrap het ge- heele Bodegravenelftal staan blijft, heb ben de gasten geen moeite, den stand op 62 te brengen. ZWEDEN—NOORWEGEN. Voor 30 000 toeschouwers vond gisteren te Oslo de landenwedstrijd plaats tïisschen Noorwegen en Zweden. Voor de rust scoorde de Zweedsche rechtsbinnen Kjull- gren het eenige doelpunt van den wed strijd. Zweden won dus met 10. OOIEVAARS I—L.D.W.S. I 0—3. L.D.W.S. schijnt weer met uitnemende voornemens bezield, want een 3—0 over winning te behalen op 't terrein van het eens zoo gevreesde Ooievaars, ls toch wel een prestatie van v d. Wilk en de zijnen. Over den wedstrijd het volgende: De eerste aanvallen zijn voor L.D.W.S., maar de Ooievaarskeeper voorkomt erger. Doch na en kwartier spelen geeft v. d. Wilk den bal mooi door aan v. Houten, die c*' gretig gebruik van maakt en met een har den schuiver zijn club de leiding geeft. 01. Tegen half time zet v. d Voort mooi voor, en de kleine Starre maakt er listig C2 van- Ooievaars zag toen eerst recht de ernst van de situatie in, en zette me nige aanval op, doch de achterhoede van LD.W.S. was in prima conditie, en liet zich dan ook niet verschalken. Na de thee komt Ooievaars verwoed aan vallen, doch het juiste schot is zoek. Zij nog gemeld dat een zeker doelpunt, schitterend door v. d. Born tot corner verwerkt wordt. Nu is 't woord weer aan LD.W.S. V. d. Wilk als midhalf, die het spel goed ver deelt. drijft den, bal op en plaatst naar G. Starre, die listig een back passeert en den keeper 't nakijken geeft. 03. Direct hierna is 't weer dezelfde speler die doel punt, doch wegens buitenspel wordt dit punt geannuleerd. Met onveranaerden stand komt het einde van dezen door L D. W.S. goed gespeelden wedstrijd. De heer J- v. d. Veer leidde zeer goed. Zij nog vermeld dat L.D.W 3. met haar 4 elftallen 23 doelpunten maakte en er één tegen kreeg. ALPHEN II—H.B.S. IH 0—0. In een vluggen en pittig gespeelden wed strijd gelukte het aan geen der beide elf tallen het net te vinden. Alphen was bijna voortdurend in de meerderheid, maar het spel van haar voorhoede liet nog al wat te wenschen over waardoor doelpunten uit bleven De Hagenaars beschikten over een zeer snelle ploeg, vooral hun beide vleugel spelers veroorzaakten voor Alphen menig maal groot gevaar. Keeper van Leeuwen was ditmaal in zeer goeden vorm en wist menig schot onschadelijk te maken. In de tweede helft komt HB S. aanvankelijk iets in de meerderheid. Alphen neemt echter het spel weer spoedig in handen. Het ver band in de voorhoede blijkt evenwel meestal zoek. waardoor dan ook succes uitblijft De doorbraken van H.B.S. zijn zeer snel. vooral de linksbuiten doet goede voorzetten, maar het is steeds van Leeu wen, die elke poging tot scoren voorkomt. Even voor het einde komt de thuisclub sterk opzetten en enkele malen kruipt het Haagsche doel door het oog van een naald. Doelpunten blijven echter uit en het einde komt met blanco stand. A.S.C. IIL.F.C. II 1—4. De rood-zwarte reserves hebben het ook in hun tweeden wedstrijd niet tot een overwinning kunnen brengen. Trouwens de gasten toonden zich in alle opzichten de meerderen en verdiende de zege dubbel en dwars. Bij de thuisclub was alleen de achterhoede: Versteegen, Schölvinck en Secréve op dreef; de half linie en voorhoede brachten er bitter weinig van terecht. Rust ging in met den stand 02; in de tweede helft voegde L.F.C. nog twee doelpunten aan de score toe. Westen redde tenslotte de eer. Einde 1-4. L.F.C. veroorloofde zich nog de weelde om een strafschop te missen. V.U.C. III—ALPHIA II 5—2. De Alphianen begonnen met tien man en pas na een halfuur verscheen de doel man op het appèl. Voor rust nam de thuisclub een 30 voorsprong, hoewel Hagemes het Alphia-doel goed verdedigde. Na de pauze ging de strijd meer gelijk. Met 52 kwam het einde. L. D. W. S. II—ALPHEN III 5—0. Alphen is volledig, terwijl L.D.W.S. een invaller telt voor den linksbuiten. Als het spel ongeveer 10 minuten oud is, vindt Alphen, dat zwak begon, haar vorm en nu blijkt dat beide partijen volkomen aan elkaar gewaagd zijn. Na ongeveer 20 mi nuten krijgt de linksbuiten van L.D.W.S. den bal goed vrij. een goede voorzet volgt en Van Koperen's hoofd doet de rest, 10. Dan komt Alphen verwoed opzetten, maar wat zij ook probeert, zij kan de hechte achterhoede van L.D.W.S. echter niet passeeren. Dan is 't woord weer aan LD.W.S. Vooral midhalf Onderwater verzet bergen werk. Uit een algemeenen aanval ziet Van Koperen kans den voorsnrong te vergioo- ten tot 20. Na de thee gaat de strijd weder gelijk op, maar de L.D.W.S.-aan- vallen zijn veel gevaarlijker. Als er 20 minuten gespeeld is. weet Lepelaar met een goeden kopbal den stand op te voe ren tot 30. Uit een corner weet de links buiten van LD.W.S. onhoudbaar den stand op 40 te brengen en even later scoort hij opnieuw, 5—0. Zoo komt het einde van dezen door L.D.W.S. goed ge speelden wedstrijd. Den heer Teske zien wij gaarne nog eens terug. BODEGRAVEN III—WOERDEN III 7—1. In een vlot gespeelden wedstrijd won Bodegraven III van het derde elftal van Woerden met niet minder dan 71. Uit een vrije trap nam Bodegraven door haar midhalf met een fraai schot de leiding, waarna een snelle doorbraak van den middenvoor een tweede doelpunt ople verde. De linksbinnen van Bodegraven scoort spoedig daarop met een hard schot nummer 3 en het is dezelfde speler, die na keurig samenspel den Woerdendoelman voor de vierde keer het nakijken geeft, 40. Direct na de hervatting vergroot de thuisclub de voorsprong, 50 en als ten slotte de linksback het leder opbrengt tot in het doelgebied, is het zijn broer, die nummer 6 scoort. Nogmaals scoort Bode graven 70, waarna in de laatste minu ten Woerden met een fraai tegenpunt de eer redt. Het einde komt met een fraaie en verdiende 71 zege voor Bodegraven na een in de beste verstandhouding ge speelden wedstrijd. SPORTMAN I—LUGDUNUM II 3—3. Een 30 achterstand omgezet in een gelijk spel. Lugdunum verschijnt voor dezen wed strijd in een zeer sterke opstelling. Dc eerste aanvallen zijn voor Sportman, doch een doelpunt komt juist van den anderen kant als G. Mom keihard inschiet 0—1. Vijf minuten later treft een geweldigen kogel van v. d. Laan, de onderkant van de lat en springt onhoudbaar voor den keeper in het Sportman doel 2—0. Weer komt Lugdunum terug en ondanks stug verdedigen maakt Lugd. 30. Nog voor rust weet Sportman het verdiende tegen punt te maken (1—3) door toedoen van den linksbinnen. Na de thee is Sportman beter op dreef en ook de halHini'e steunt nu beter. Na aardig samenspel weet de midvoor den achterstand tot 32 te verkleinen. Het Lugd backstel Hensbeek—Verwer .weert zich geducht. Toch kan het niet verhin deren dat de Sportman midvoor gelijk maakt 33. De laatste 5 min zetten beide partijen er alles op om te winnen. Lugd. komt in de meerderheid, doch noch Mom. noch v. d. Laan. weet het net te vinden. Onder groote spanning breekt het einde aan met gelijken stand, waarmede beide partijen tevreden mogen zijn. Scheidsrechter P. de Boer trad streng maar strikt eerlijk op. TONA I—ROODENBURG I 3—6. Na een 30 achterstand. Het blijkt al gauw dat Roodenburg er nog lang niet in is en al spoedig weet Tona de leiding te nemen 1U. Geen vijf minuten later verdwijnt nummer twee met veel effect langs keeper Steen, in 't net. Langzamerhand komen de blauw-zwar- ten los en wordt het Tonadoel fel onder vuur genomen doch voorloopig houdt de verdediging stand. Roodenburg begaat de fout Tona geheel in te sluiten en een door braak is haar dan ook noodlottig als de linksbuiten via den paal doelpunt 3—0. Dit is Roodenburg te bar en thans is er maar één elftal dat speelt, doch telken male is er een hoofd of been dat redding brengt. Eindelijk weer v. d. Born nadat du Prie eerst tegen den paal schiet te doelpunten 31. Na de rust hetzelfde spel. Roodenburg is steeds aanvallend doch het duurt nog 15 minuten eer v. d. Vlist den achterstand verkleint 3—2. Goed gesteund door de halflinie blijven de blauw-zwarten sterker en als du Prie een kogel lost weet de keeper nog net te redden, doch even later maakt linkshalf Beyer met een pracht- schot gelijk 33. Even gaat Tona zich dan roeren en weten zij eenige goede aanvallen op te zet ten. Weer komt Roodenburg echter op zetten en bij een corner kopt den Os fraai nummer vier in de touwen. Nu is Tona geslagen en fraai maakt v. d. Vlist er 35van terwijl even voor het einde nummer zes in de touwen vliegrt. Scheidsrechter Kruit leidde correct. ROODENBURG ADSP— L.D.T.S. ADSP. 3—1. In een vlot en pittig gespeelden wedstrijd hebben de blauw-zwarte Roodenburg adspiranten hun twvede overwinning in deze competitie gebcekt Reeds spoedig weet Roodenburg door handig samenspelen door Du Prie de leiding te nemen (10). Choufour voegt er kort daarop nog een tweede goal aan toen. L.D.T.S. scort dan verdiend tegen. Rust 21. Na de rust weet Roodenburg nog* één maal door Van Rijden te doelpunten. LEIDSCHE BOYS II—R.C.L. II 3—0. In het nieuwe home der paarswitten speelden de reserve-elftallen der Leidsche vierde klassers een weinig interessant par tijtje voetbal. De eerste helft bracht de Racing, dank zij het windvoordeel eenig overwicht doch de aanvallen bleken te on samenhangend .om de L. Boys-verdediging waarin Velthuyzen zich de tacticus toonde te verontrusten. Even voor rust geeft de scheidsrechter voor een heel on willekeurig geval van hands penalty, welke door L. Boys onberispelijk wordt benut. (10). De tweede helft gaf een juiste kijk op het speltype der beide ploegen, de paarswitten met overleg spelend en juist plaatsend, de Racing daarentegen te on doordacht en niet zuiver combineerend, en hoewel v. d. Linden in de R.C.L.-verdedi ging bergen werk verzette en de Racing- doelman zich safe toonde, boorden de Boys nog twee gaten in het zwart-witte heiligdom, zoodat een 30 overwinning hun deel werd. De heer v. d. Reyden, een enkel foutje daargelaten, was een uitstekend arbiter. R.C.L. III—ALPHEN V 4—4. De gastheeren beginnen met negen man doch spoedig is het elftal compleet en gaat voortdurend tot den aanval over. Voorloopig blijven door slecht schieten doelpunten uit. Een kwartier voor de rust scoort Alphen, waarna de Racing door Stoeke den stand gelijk maakte De tweede helft was rijk aan strafschoppen. Niet zoodra had de Racing de leiding geno men of Alphen kreeg een penalty toege wezen, die benut werd. Weer nam R.CL. de leiding door Huys en weder werd een Alphen toegestane strafschop benut. Daar na was het de Racing die een strafschop werd toegewezen welke ingeschoten werd, terwijl een vijftal minuten voor het einde Alphen weder uit een strafschop gelijk maakte. SPORTMAN II—L. D. T. S. I 3—2. La een heel aardigen wedstrijd heeft Sportman, met den oneven zoal gewon nen. Sportman is spoedig in de meerder heid en drukt dit in een doelpunt uit 10. Kort voor de rust, weet de rechtsbinnen er knalhard 20 van te maken. Na de rust geeft L.D.T.S. zich lang niet gewonnen en spoedig is het dan ook 21 zelfs weet L DT.S. den gelijkmaker te scoren 22. Vinnig wordt er nu van beide kanten om het winnende doelpunt gestreden. Bij een mooien voorzet van den linksbinnen, weet de Sjaortman midvoor. het winnende doel punt te maken 32. Scheidsrechter Caspers voldeed heel goed. SPORTMAN ADSP. B-U.V.S. ADSP. g 5 Sportman treedt spoedig aanvai^M doch doelpunten blijven nog even rit er 20 mim. is gespeeld, weet zij echt., leiding te nemen 10. No? voor wordt de voorsprong tot 2—0 vergroot Na de pauze weet Sportman een u voorsprong te krijgen. Uit een oenal maakt U.V.S. 41. De rechtsbuiten v Sportman zorgt dan voor een 5—1 0- winnmg. Scheidsrechter Momberg le! goed. o L.D.T.S. II—LUGDUNUM Vn 0-5. Het spel had aan beide zijden wei om het lijf en hoewel Lugdunum s' sterker was wist zij slechts met 5—0 winnen. Rust 02. De heer Lens de teerde uitstekend. L. D. W. S. Ill—L. F. C. VII II0. Het begin van dezen strijd doet ni vermoeden, dat L.D.W.S. een groote ov winning zal behalen, want de partij zijn van gelijke kracht. Na ongeveer minuten komt L.D.W.S. er echter zóó dat L. F. C. niets meer in te breng, heeft. Al Sjooedig is het I0 en als i aanbreekt is de stand 50. Na de 1 wordt het bombardement voortgezet en het voor de L.F.C.-achterhoede een hcr looze taak om de L.D.WS.-aanvalle steeds maar weer af te slaan. Onger een kwartier voor tijd is de stand gevoerd tot 11—0. Dan weet L.F.C juiste tegenspel te vinden, maar de ee kan zij niet meer redden. Scheidsrechter Deurse leidde goed. L. D. W. S. IV—ZUIDWIJCK II 4-1. Het begin is voor Zuidwijck, maar ver der dan het backstel brengt zij 't niet. De jonge L.D.W.S.-spelers werken har en spoedig hebben zij succes, 1—0. K- hierop maakt Zuidwijck gelijk, 1—1. neemt L.D.W.S. echter weer de leiJ' 21 en kort hierop mist zij een sta schop. Na de rust is L.D.W.S. sterker weet G. Kooie den stand op te voeren' 31. Wederom mist L.D.W.S. dan strafschop, doch deze speler weet fout te herstellen, door direct da keihard te scoren. 41. Met dezen st" komt het einde. Scheidsrechter Be leidde goed. QUICK BOYS I—L. R. C I 4—0. In dezen eersten competitiewedstrijd i Katwijkers wisten zij met 40 te triom feeren over L. R. C. De gastheeren blek veel sterker te zijn, speciaal het plaat- stoppen en afgeven was goed, terwijl d linies hun taak uitstekend verstonden. Dt gasten stelden daar tegenover een fanatre en enthousiast spel, soms wel eens wat al te enthousiast, zoodat de heer Burgerio" hiertegen nog wel eens moest optredr maar gevaarlijk waren de aanvallen d"" het lukraak wegtrappen van den bal ni: en sporadisch vermochten zij het back stel de Wilt—Remmerswaal passeeren at dan was Buys in het doel op zijn plaati en wist eenige malen keurig te redden. Na ongeveer 10 min. scoort W. Taat met een mooi schot het eerste doelpunt. 1—0.| en niet lang daarna voert hij den stand K 20 op, terwijl A. v. d. Plas nog voorde rust voor een 30 voorsprong zorgt. Een tweetal doelpunten worden wegens buiten spel niet toegekend. Ka de rust spelen de gasten wat beter en gaat het spel wat mar gelijk op. Quick Boys krijgt een penally toegewezen, welke door A. v. d. Plas on berispelijk in een doelpunt werd omgffil 40. Even voor het einde begaat een jfcï spelers van L.R.C. weer een overtoil! binnen de beruchte lijnen, maar nu de keeper van L.R.C op keurige wijze- onveranderden stand komt het einde ONS CLUBJE. Zaterdag werd te Leiderdorp gespeeld-1 Ons Clubje IQuick Boys ni. Rust 1-6 eindstand 21. Daarvóór werd gespeeld O.C. III—K'1" wijk IV". eindstand 80. De adspiranten van Ons Clubje daarei- tegen verloren tegen de beter getrainde Rouwkoopers met 80. KATWIJK II—S.L.F. II 3—4 S. L.F. speelt met 10 man, maar at direct voor het doel der Katwijkers en weet na 10 minuten spelen door den links binnen de leiding te nemen. 10. De llcW: menschen combineeren vrij slecht, terml Katwijk er beter in komt en met een, rig doelpunt gelijk maakt. S.L.F. maakt dan 21 van, maar als de rust aanbree is de stand 33. Na de rust spelen 8 roodwitten iets beter en als, na 35i min"" ten de linksback van Katwijk op de ke per terugspeelt maakt de S.L.F-rectn - buiten hier handig gebruik van en brens den stand op 4—3. Na eenige nunuK" maakt één der backs van S.L.F. hands 0 nen het beruchte gebied enstr? J- Iedereen denkt al dat de stand gelijk wo - maar het enorme harde schot wordt aw- keeper Labree keurig gestopt. Het em van dezen spannenden wedstrijd komt id een verdiende 43 overwinning Scne' rechter Hillebrandt leidde zeer correct. ALPHIA ADSP—QUICK BOYS <b) 5-°' minuten Het spel is nog slechts eenige _jd of v. d. Berg maakt het cersje voor punt. En nog voor de rust zotS"®w|nd oud En nog voor de rust zoiv de tweede goal. Na rust kreeg A1Pn!pt „og tegen doch dit verhinderde hen n' gen. drie doelpunten aan de score toe te 5 er V. d. Berg maakte er hiervan 2 te» 1 werd gescoord door een der acn - Iers van de tegenpartij. UITSLAGEN UIT HILLEGOM tt 1-2: tit Hillinen IIZeemeeuwen linen III—Rozenpriëel HI 10;T,'Jniinen v —Hillinen IV 5—1: Droste II—»lu 2—2. ii- TT 4—Z' Zeemeeuwen IIIHillegom «megon1 Halfweg II—Hillegom III ,5—?'m Jum- IV—De Ceo IV 7—3; HlUeg0® Heemstede Jun. 11.

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 14