GARAGE Een heerlijk corset LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 25 September 1933 BUITENLAND. VISSCHERIJBERICHTEN. KUNST EN LETTEREN. Openb. Vrijwillige Verkooping Nederlandsche Chauffeursschool. Te huur gevraagd HUISVROUWEN IK HEB BELANGRIJK NIEUWS voor U MORGEN MÉÉR S. A. BROERSE Openb. Verkooping Openb. Vrijwilh'ge Verkooping DE ALGEMEENE TOESTAND. Besprekingen te Genève en Sinaja. De belangstelling voor de politieke be sprekingen inzake de ontwapening is thans geheel verplaatst naar Genève, waar de diverse kopstukken inmiddels alle zijn ge arriveerd. Daladier zou echter van zijn reis naar de Volkenbondsstad willen afzien! Tal van besprekingen hadden plaats. Noemen wij: Sir John Simon heeft een onderhoud gehad met den voorzitter der ontwapeningsconferentie Henderson, waar bij ook Eden tegenwoordig is geweest. Voorts heeft Sir Simon in gezelschap van Eden een bezoek gebracht aan den Dult- schcn gedelegeerde, minister v. Neurath, Volgens een mededeellng hebben de Engel- sche staatslieden den Dultschen gedele geerde ingelicht omtrent de laatste ont wikkelingen op het gebied der ontwape ningsbesprekingen. En ten slotte ontving Sir Simon den Oostenrijkschen bondskanselier Dollfuss. Een deel der Parljsche Zondagsbladen publiceert berichten van hun correspon denten in Rome over een Fransch-Ita- liaansche overeenstemming. De diplomatieke onderhandelingen, die in de afgeloopen week gevoerd zijn zouden tót overeenstemming hebben geleid op de volgende 5 punten: 1. De voormalige geallieerde mogendheden verplichten zich tijdens den duur der con trole, die vastgesteld wordt op 4 jaar, geen nieuwe bewapeningen uit te voeren. 2. Een internationale controle van auto- matischen en permanenten aard wordt uitgevoerd voor den tijd van 4 jaar. 3. De mogendheden verklaren zich prin cipieel accoord met een ontwapening, die zal aanvangen aan het eind van den proeftijd en die dan etappegewtjs op grond van het plan-Macdonald zal wor den uitgevoerd. 4. Aan Duitschland moet reeds thans een verhooging van zijn effectieve sterkte in verdedigingswapenen worden toege staan. Deze verhooging zal echter in over eenstemming gebracht worden met de door Frankrijk voorgestelde uniformisee- rlng der legervormen en parallel loopen met de constateeringen van de commissie van controle, op voorwaarde, dat deze con stateeringen in overeenstemming zijn met de door Duitschland in de verdragen op zich genomen verplichtingen. 5. De vervaardiging van chemische strijdmiddelen of van gifgassen wordt on middellijk in alle landen verboden. Of Duitschland hiermede echter accoord zal gaan, is zeer twijfelachtig. Gisteren zijn de Tsjechische minister Van buitenlandsche zaken, Benesj, en de Zuid-Slavische minister van buitenland sche zaken Joftitsj in Sinaja (Roemenië) aangekomen. Een uur later kwamen de Zuid-Slavische koning en koningin, bege leid door prins Nicolaas van Roemenië, in diens hoftrein in Sinaja aan. Op het sta tion waren ter begroeting aanwezig koning Carol II en de leden der regeering. In den loop van den middag hebben de drie mi nisters van buitenlandsche zaken de eer ste besprekingen gehouden. SPANJE. Tal van arrestaties. Tal van arrestaties hebben plaats gehad in verband het de vele brandstichtingen, die den laatsten tijd in Zuid-Spanje plaats vonden. Te Cadlx 54, te Sevilla 50. DUITSCHLAND. Nazi-geluiden. Op de Stahlheimbijeenkomst te Han nover heeft ook Hitier gesproken, evenals Goebbels, Seldte en Roehm. De inhoud daarvan is geheel in overeenstemming met de welbekende geluiden. Het werd een van de welbekende „feesten" in het groot, waaraan 60.000 personen deelnamen. Op grond van de verordening van den Rijkspresident tot bescherming van volk en staat is de Tannenbergbond en de organi satie van het „Deutschvolk" in het gebied van den Vrijstaat Pruisen ontbonden en verboden. De ontbinding wordt gemotiveerd met de verklaring, dat opmerkelijk veel vroegere Marxisten en communisten in den bond waren opgenomen. Op een nationaal socialistische bijeen komst te Bayreuth heeft Schemm, de Beiersche minister van onderwijs ver klaard ,dat rijkskanselier Hitler van plan is een nieuwe atlas van Duitschland uit te geven, waarin de grenzen van de 16 ver schillende Duitsche staten niet meer zijn aangeteekend Voortaan zal er volgens den minister slechts één rijk zijn, bestaande uit 37 pro vincies, ingedeeld overeenkomstig de struc tuur van de nationaal-socialistische partij. BELGIE. Een kaakslag voor Vlaanderen. Vlaanderen is weer eens in rep en roer gebracht door de benoeming van prof. Bessemans tot rector der Gentsche Hooge- school met passeering van prof. Daels. die candidaat was van R.K. fracties, Vlaamsch liberalen en socialisten. De bekende Fran- kiljons hebben echter de overwinning be haald. doch dit zal zich waarschijnlijk ge ducht wreken. FRANKRIJK. De schippersstaking ten einde. De stakende schippers hebben besloten heden het werk te hervatten. OOSTENRIJK. Otto von Habsburg roert zich Interview met Dollfuss. In de buurt vaui St. Poelten (Beneden Oostenrijk) heeft gisteren een bijeenkomst der legitimisten plaats gehad. Drie ge meenten hebben eenigen tijd geleden Otto v. Habsburg het eereburgerrecht verleend. Prins Prins Otto neemt in een betui ging van dank stelling tegen de nationaal- sooialistisohe beweging en hij legt er den nadruk op, dat Oostenrijk door de eeuwen heen onder leiding van zijn Huis de dra ger is geweest van de gedachte van het heilige Roomsche Rijk der Duitsche natie. Otto v. Habsburg geeft voorts uitdrukking aan het verlangen zoo spoedig mogelijk in zijn vaderland te kunnen terugkeeren en hij zegt er op te vertrouwen dat de tegenwoordige leiding in Oostenrijk den laatsten roep naar recht zal waarnemen. Alle drie brieven zijn niet gedateerd uit een zekere plaats, doch „in exil". Dollfuss heeft óch nog eens laten in terviewen. Hij zeide o.a., dat de nieuwe regeering geen gelegenheid heeft zich aan het parlement voor te stellen, nu dit re- geeringslichaam zichzelf heeft uitgescha keld. In de huidige kritieke omstandigheden, waar de politieke vrijheid en zelfstandig heid van Oostenrijk op bet spel staat, moet de staat met straffe hand geregeerd worden. Het doel is een vrij en onafhankelijk, economisch opbloeiend Oostenrijk. De Bondsregeerlng streeft ernaar met alle staten in vrede en vriendschap te leven, zij zal .alles doen wat in haar macht ligt om den '.rede en samenwer king tusschen alle volken te bevorderen. Het zou evenwel een groote fout zijn andere landen slaafs na te volgen; een regeeringsvorm moet uit het volk zelf spruiten en niet van een ander volk wor den overgenomen. Het Oostenrijksohe volk wü zijn onaf hankelijkheid en zal deze ook steeds weten te verdedigen. De Oostenrijker wil thans een sociaal- christelijk Oostenrijk; dit doel zal de re geering nastreven. ITALIË. Mussolini over het pact met de sovjets. De ..Berliner Boersen Courier" publi ceert een artikel van den Italiaanschen minister-president Mussolini: Zaterdag 2 September heeft Italië door het sluiten van het pact met Sovjet-Rus- land de reeds uitgebreide lijst van vriend- schaps. en non-agressiepacten met één vermeerderd. Dit pact werd gesloten en onderteekend op een oogenblik. dat een verkeerde opvatting de internationale politiek beheerschte. Deze luidde, dat het Viermogendhedenpact een poging zou zijn Rusland te isoleeren. Italië heeft door de onderteekening van het nieuwe pact iedere vrees voor eventueel duistere be doelingen van het Viermogendhedenpact de wereld uitgeholpen. Dergelijke gedachten waren ook vol komen ongerechtvaardigd, aangezien Italië sedert 7 Februari 1924 normale di plomatieke betrekkingen onderhoudt met Rusland, en wel als eerste land der groote mogendheden. Sindsdien heeft Italië voortdurend een openlijke en loyale poli tiek gevoerd, welke er toe leidde, de han delsbetrekkingen met de Sovjet-Unie uit te breiden, dus reeds vóór de tot-stand- koming van het thans gesloten verdrag, dat het resultaat en de bekroning van deze politiek is. Indien het waar zou zijn, dat Rusland tijdelijk in de internationale politiek door de overige westersche mo gendheden zou zijn geïsoleerd, dan is niettemin juist, dat Herriot, toen hij aan de regeering was, een toenaderingspoli tiek tusschen Frankrijk en Rusland in leidde. Deze politiek werd bezegeld door een Fransch-Russisch verdrag op 19 Nov. 1932 De Russische betrekkingen tot En geland waren aan tal van schommelingen onderhevig: de diplomatieke betrekkingen werden herhaaldelijk afgebroken en daarna hervat. Wat Duitschland betreft, sedert het jaar 1922 waren zijn betrekkingen tot Rusland hartelijker dan tusschen Duitschland en de overige mogendheden. De binnenland- sche politieke wijzigingen in Duitschland hebben eenige wijzigingen in deze situatie gebracht. Natuurlijk is een voortdurend verkeer en de uitwisseling van sociale en cultureele sympathieën tusschen twee door dezelfde gedachte en gelijke politieke systemen geregeerde naties gemakkelijker. Het Viermogendhedenverdrag werd voorgesteld en gesloten door het fascis tische Italië in samenwerking met de constitutioneele Engelsche monarchie, de democratische en parlementaire Fransche republiek en het nationaal-socialistische Duitsche Rijk. Wanneer wij van aange zicht tot aangezicht staan tegenover de gedachten en de regeeringsmethodes der volken, dan vragen wij er slechts naar wat wij van hen eischen: het hoogste respect voor ons, voor onze regeering binnen onze grenzen en voor de autoriteit en 't prestige van Italië buiten de grenzen. Dat mijn regeering op loyale wijze vriendschappelijk de naties hand toe steekt. naties welke door andere opvattin gen van regeeren worden beheerscht, is geen inconsequentie. Dit ligt in de lijn der consequentie van mijn politiek vreed zame betrekkingen onder de naties tot stand te brengen. Wat Rusland aangaat, ik ben van overtuiging, dat het juist is het behulpzaam te zijn bij de bevrijding uit zijn isolement en het in nauwe samenwer king met de westersche mogendheden te brengen voor het algemeene welzijn der civilisatie en van den vrede. Het pact der vier mogendheden heeft West-Europa een adempauze gegeven- Het heeft een einde gemaakt aan een toestand, welke dreigend scheen te worden en on voorwaardelijk tot oorlog zou hebben moe ten leiden. Alle gedachten aan bijzondere bondgenootschappen worden er door uit geschakeld; de vier West-Europeesche mo gendheden zijn erdoor voor de volgende tien jaren samengebracht voor een poli tiek van vrede. Wij kunnen dc krachten van Rusland niet over het hoofd zien. Er moet rekening worden gehouden met een volk van 164 millioen zielen als wereld macht. Italië erkende Ruslands rechten op de Ruslands toekomende plaats. Daarmede waren twee problmen opgelost: Ruslands plaats in het concert der mogendheden vast te stellen en tegelijkertijd Rusland de zekerheid te geven, dat de Westersche mo gendheden niet zouden probeeren het te isoleeren. Wat is het doel van het Italiaansch- Russische Verdrag? Gewoonlijk sluiten mogendheden verdragen, omdat zij een ge meenschappelijke politiek nastreven, waar uit zij beiden een zeker nut wenschen te trekken. Noch aan de Italiaansche, noch aan de Bovjet-Russische politiek ligt een ander doel dan de algemeene vriendschap ten gronde, welke zich in het bijzonder baseert op de economische samenwerking. Een niet te overbruggen tegenstelling scheidt ons in de politieke theorieen van Rusland, maar deze theorieën betreffen uitsluitend het binnenlandsche bestuur, waarin Italië zich noch wil mengen, noch zich om wil bekommeren. Wij hebben geen vijandige bedoelingen jegens eenige natie. In dit opzicht is het Ital'iaansch-Russische pact volkomen dui delijk; even duidelijk is het, dat geen der staten-onderteekenaar naar de wapenen zou grijpen om dc natie te steunen, welke het zou kunnen wagen, oorlog te voeren tegen een van ons beiden. Ieder erkent den ander het recht toe, de hem het meest geschikt lijkende politieke instellingen te kiezen, en geen' enkele zal zich mengen in de binnenlandsche aangelegenheden van den ander. De grezen van het verdrag zijn nauw om!"'nd: economische samenwerking en geen beroep op de wapenen. Deze twee grondslagen scheppen een gezonde basis, waarop de beide landen kunnen leven in een geest van vriendschappelijke samen werking. Een feit van niet minder betee- ketnis is de waarborg af te zien van iede- ren vorm van economischen of handels oorlog. Wij hebben duidelijk uitgedrukt, dat. de met een of andere derde mogend heid getroffen overeenkomsten van geen invloed zijn op het vreedzame karakter van het pact. Mogelijkheden interessen- groepen of een blok van belanghebbenden te vormen worden uitgeschakeld. Het viermogendhedenDact maakt een einde aan dit gevaar in West Europa. Wat Italië aangaat, ik heb de hoop, aldus Mus solini. dat ik door dit pact in de gelegen heid wordt gesteld hetzelfde resultaat te bereiken voor Oost-Europa en West Azië. Dit Is het eerste neutraliteits- en niet- aanvalspact, dat tusschen Rusland en een der Westersche mogendheden is gesloten. Zün duur is vastgesteld op vijf jaren, doch nets zal ons verhinderen het pact voor zijn expiratie te vernieuwen. Een groot deel van Europa is door het op 2 September te Rome onderteekende pact politiek gestabiliseerd. Oost Europa maakt een vreedzamen indruk, thans is het aan het Westen een beslissenden stap te doen ter a.s. internationale conferenties in de zelfde richting. CHINA. Weer een Japansch ultimatum. Uit Peking wordt gemeld dat een t pansch militair vliegtuig in Pekin» strM biljetten heeft laten vallen, behelzend™' ultimatum aan generaal Fang Tsjen-Wn? Deze moet aldus het ultimatum VóS 26 dezer zijn troepen ten Zuiden van d» gedemilitairiseerde zone terugtrekVor, Doet hij dit niet, dan zullen de noodi» geworden maatregelen worden genomen Hierbij zij aangeteekend dat de Chinee, sche regeering zelf Fang Tsen-Woe feit£ lijk als een opstandeling beschouwt CUBA. Verdere verwarring. De verwarring wordt steeds grooter Het schijnt dat alles, wat in staat is, wapens te hanteeren, zich wapent. Een geweer kost met patronen 4 dollar, een mitrailleur 40 dollar. Een Britsch onderdaan. Stable geheeten. I is gearresteerd. Waarom is niet bekend. IJMU1DEN, 25 Sept. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 0.70—0.50, Griet per kist van 50 K.G. f. 33—17.50, Tongen per K.G. f. 1.40—0.80, Zetschol per kist van 50 K.G. f. 30—18, Kleine Schol f. 20—3.S0, Schar f. 9.50—5, Pieterman en Poontjes f. 4.60— 2.60, Groote Schelvisch f. 24—20, Middel Schelvisch f.23—18, Kleinmiddel ScheMsch f. 19—9, Kleine Schelvisch f. 14—5, Kabel- jauw per ist van 125 K.G. .f 54—19, Gulken per kist van 50 K.G. f. 12.50—1.60, Lengen per stuk f. 0.77—0.40, Wijting per kist van 50 K.G. f. 3.30—2.50, Makreel f. 10.50-6. Aangevoerd 865 kisten versche harine. Prijs f. 4.10—1.50 per kist. Aangekomen 13 Stoomtrawlers: RO. li met f.2750, RO. 46 met f.3010, IJM. 12 met f.670, IJM. 50 met f.1750, IJM. 11 met f.4360, IJM. 87 met f.1740, IJM. 21 met f.3080, IJM. 71 met f.3760, IJM 19 met f.2415, IJM. 18 met f.2150, IJM. 115 met f.2850, IJM. 28 met f.1670, IJM. (32 met f.1080; 2 kotters: E 401 met f. 733, MD 217 met f.528; 18 loggers: KW. 89 met f. 510, KW. 175 met f. 510, KW. 60 met f. 540, KW. 78 met f.1100, KW. 173 met f. 520, KW. 108 met f.450, KW. ill met f.420, KW. 112 met f.570, KW. 28 met f 420, KW. 24 met f.670, KW. 69 met f470, KW. 43 met f720, KW. 167 met f. 500, KW. 36 met f. 450, KW. Ji met f.550, KW. 124 met f.620, KW. 64 met f.870, KW. 3 met f.830, IJM. 1(9 met f. 1294 voor gedeeltelijke lading pekel haring. ORGELAVOND FEIKE ASMA. Feike Asma hoopt a.s. Woensdag i27 September) 's avonds 8 u. 15, zich voor de eerste maal op zijn orgel in de Hoogland- sche Kerk als concertorgelist te laten hooren. Het programma bevat naast bewerkingen van koralen en andere Geestelijke Lied- wijzen van den concertgever zelf, werken van Bach, Widor, Franck, Vierne e.a. wegens sterfgeval. Op Vrijdagen 29 Sept. en 6 Oct. 1933, des avonds 7 ure, in het Notarishuis te Leiden, ten overstaan van den Nota ris B. H. STUMPEL, aldaar, van de navolgende perceelen te Leiden: 1. Het Huis en Erf aan het Lcvcndaal 2, nabij de Steen- schuur, groot 42 c.A., bev.: Beneden: Gang, voork., keu ken, boven: twee groote voork. en zolder met vliering. In eigen gebruik. 26. Vijf Huizen en Erven met Afz. Bovenw. aan de Hansenstraat 1/la, 3/3a, 5/5a, 7/7a en 9/9a, groot resp. 73, 75, 76, 98 en 98 c.A., bev. elk huis: benedenw.: gang, voork., alkoof, achterk., keuken, plaats en zolder en bovenw.: slaapk., voork., alcoof, ach terk., keuken en zolder. Ver huurd Beneden- en Bovenw. elk voor f. 4.40 per en bij de week (nr. 5 voor f. 4.35). Te veilen in 5 perceelen, waarna combinatie bij den Afslag. 7. Het Huis en Erf aan de Korte Hansenstraat 9, groot 69 c.A., bev.: beneden: gang voork., alkoof, achterk., keu ken, schuurtje, plaatsje, en boven: vóórk. met zolder. Verhuurd voor f. 5.15 per en bü de week. 8 en 9. Twee Huizen en Erven met Afz. Bovenw. aan de Prinsenstraat 7/7a en 9/9a groot elk huis resp. 1.45 A. en 1.44 A., bev.: elk huis: benedenw., gang. voork., al koof. achterkkeuken, schuur en tuin en bovenw.: voork., alkoof, achterk,, keuken en zolder. Verhuurd Beneden- en Bovenw. elk voor f. 4.25 per en bij de week. Te veilen in 2 perceelen, waarna combina tie bij den Afslag. 1012. Drie Huizen en Erven met Afz. Bovenw aan de Prinsenstraat 39/39a, 41/ 41a en 43/43a, groot elk huis resp. 1.38 A 1.38 A. en 1.91 A. en bev.: de Benedenw.: gang, voork., alkoof, achterk., keuken, schuur en tuin en bo venw.: voork., alkoof, ach terk., keuken en zolder, (nr. 43 grooten steenen schuur). Verhuurd Beneden- en Bo venw. elk voor f. 4.25 (nr. 43 voor f. 4.75) per- en bij de week. Te veilen in 3 percee len, waarna combinatie bij den afslag. 1316. Vier buizen en Er ven aan de Lopsenstraat (Morschweg) 2, 4, 6 en 8, groot resp. 85, 77, 78 en 76 cA. en bev. elk huis: vóórk., achterk., keuken, schuurtje en tuin, voorts zolder met beschoten kap. Verhuurd elk huis voor f. 4.per en bij de week. Te vellen in 4 percee len, waarna combinatie bij den afslag. De meeste perceelen be vatten stookpl., kasten en verdere gemakken, w.o. g as- en waterl. en electr. licht. V Bezichtiging In de weken van veiling en afslag op Dinsdag en Donderdag van 24 ure. Aanvaarding ter stond ni de toewijzing, on der gestanddoenlng der loo- pende huren, perc. 1 geheel ontruimd. Betaling kooppen ningen op 6 November 1933, met bijbetaling van rente 5 's jaars vanaf den dag der aanvaarding tot dien der betaling. 7284 Nadere inlichtingen te be komen ten kantore van voor noemden Notaris STUMPEL. Hooigracht 40. te Lelden en van Notaris B. J. J. N. TB.OOST, aldaar. Plus Beau! Ge draagt het met genoegen. En duurzaam dat 't is! Dat doet het solide materiaal en de cor recte pasvorm. Voor iedere figuur! Plus Beau voldoet alle dames die graag beter gekleed gaan. Echt een corset met cachet beschaafd en in de puntjes af gewerkt. Reeds in prijzen vanaf fl. 4.50. Door gTooteD Inkoop voor 24 eigen filialen: grootere sorteering. alleenverkoop van aparte modellen, fjracht-kwaliteit en agere prijzen bovendien I LEIDEN - Breestraat 99-101 7687 TELEF. 396 LANGEBRUG 7—7a TELEF. 396. HET EENIGST BETROUWBAAR ADRES HIER TER STEDE, waar men U grondig LEERT CHAUFFEEREN. - Vraagt ons om volledige inlichtingen. Referenties ter inzage van Rijks- en Gemeente-instellingen. DIR. NED. CÜAUFFEURSSCHOOL, Langebrug 77a, b.d. Papengracht, Telef. 396. 9658a voor 3 a 4 wagens, zoo mogelijk omtrek Bree straatRapenburg. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 7707. 7709 Geneeskrachtige Kruiden 'n Vertrouwensartikel. Wij betrekken direct van de kweekerij en leveren Iste kwaliteit. Drogisterij „BOERHAAVE" HAARL.STRAAT 68 - TEL. 784 Op Vrijdagen 6 en 13 Octo ber 1933, 's avonds 7 nur in het Notarishuis te Leiden, ten overstaan van notaris B. H. STUMPEL, aldaar, van: Het WINKELHUIS m. poort en achtergelegen pakhuis aan de Leliestraat nummer 10 te Leiden, groot 1.26 are, be vattende benedenwinkel, kamer, keuken, plaats en open grond met pakhuis en boven drie afgetimmerde ka mers en zolder met beschoten kap. In eigen gebruik. Het perceel bevat stook plaatsen, kasten en verdere gemakken w.o. gas, waterlei ding en electr. licht. Te bezichtigen in de weken van veiling en afslag op Dinsdag en Donderdag van 24 uur. Aanvaarding na betaling kooppenningen op 13 Nov. 1933. 7685 Nadere inlichtingen te be komen ten kantore van voor noemden notaris STUMPEL, Hooigracht 40. ten overstaan van Notaris A. J. C. VAN DER HEYDEN, te Leiden. Bij inzet en afslag op Vrijdagen 6 en 13 October 1933, telkens des avonds 7 uur in het Notarishuis ad. Hoo- gewoerd 144 te Leiden, van: 1. De LUNCHROOM met bovenwoning en bergruimte aan de Heerenstraat No. 3, bevattende lunchroom, berg plaats en zolder en boven: voor- en achterkamer, zij kamer, keuken, benevens zol der met 2 kamers, groot on geveer 1 are, 20 centiaren. In eigen gebruik te aan vaarden. 2. WOONHUIS aan het Utrechtsche Jaagpad No. N. groot 1 are, bevattende be neden: 2 kamers, keuken, voor- en achtertuin, boven: groote kamer en zolder, ver huurd voor f. 6.— per week. 2. Het PAKHUIS met af zonderlijke bovenwoning aan de Vierde Groenesteeg N°^94 hoek Oranjegarcht No. 52a, groot 47 centiaren, bevat tende pakhuisruimte, boven 2 kamers, zolder met kamer. Pakhuis In eigen gebruis te aanvaarden. Bovenhuis verhuurd voor f. 4.— P- we Aanvaarden bij de betalhig der kooppenningen 14 vember 1933. Te bezichtigen Dinsdag Donderdag in de weken veiling en afslag, van 4 uur. Inlichtingen ten van voornoemden Apothekersdijk 34. 1-3

Leidsch Dagblad | 1933 | | pagina 12